نسخه آزمایشی
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۷/۱۰/۱۲

نشست روابط عمومی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری منطقه 5 کشور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه 11دی ماه 1397، پانزدهمین نشست روابط عمومی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری منطقه 5 کشور با حضور دکتر اختری ریاست، دکتر نادری رئیس دفتر ریاست و روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه صنعتی کرمانشاه، فتاحی دبیر منطقه و همچنین مدیران و کارشناسان روابط عمومی های منطقه 5 کشور با موضوع برگزاری کارگاه آموزشی ارتباطات توسعه، بحث و تبادل نظر پیرامون برگزاری جشنواره روابط عمومی های برتر منطقه 5 در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید. 

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این نشست، دکتر اختری ضمن خیر مقدم به میهمانان، یکی از الزامات در حوزه ی روابط عمومی را با توجه به تغییر و تحول در اوضاع و شرایط جامعه، تدوین و بازنگری مجدد نقش روابط عمومی ها دانست. ایشان سخت بودن کار روابط عمومی ها را غیر قابل تعریف بودن شرح وظایف در این حوزه برشمرد و افزود: در حوزه های دیگر می توان از طریق نرم افزار های رایانه ای بیشتر کارها و فعالیت ها را برنامه ریزی و مدیریت کرد؛ اما برنامه های روابط عمومی را نمی توان در هیچ نرم افزاری گنجانید، زیرا وظایف گسترده ای به عهده این بخش می باشد.

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه استفاده از افراد توانمند در حوزه ی روابط عمومی را از ضروریات این حوزه عنوان داشت و ابراز کرد: یک روابط عمومی خوب با توجه به ظرفیت های خود باید خبرسازی کند و با ایجاد یک پل ارتباطی بین سازمان و مسئولین، باعث پیشرفت و ارتقاء شود. ایشان همچنین در ادامه به تغییر در ماهیت مطالبات و سوال های پیش روی روابط عمومی ها پا به پای سیستم را از الزامات کمک به رشد این حوزه دانست.

دکتر اختری در ادامه اضافه کرد: روابط عمومی ها باید مشاورین امین رؤسای دانشگاه باشند که بتوانند با ارتباط دو سویه هم با جامعه و هم با مدیر دستگاه مشورت های خوبی به رؤسای دانشگاه بدهند و همچنین با ایجاد پیوند و فضای دوستی بین سه ضلع دانشگاه یعنی دانشجو، هیأت علمی و کارکنان باعث ایجاد یک فضای امن و پیشبرد اهداف والای دانشگاه شوند.

ایشان همچنین یادآور شد: روابط عمومی ها می توانند با توجه به داشتن پتانسیل های دانشجویی با حضور در اتاق های فکر فرهنگی در جریان سازی ها، مؤثر و مفید واقع شوند و با این تاثیر گذاری ها با تبیین نقش و جایگاه دانشگاه، فرصت های خوبی را برای دانشجویان ایجاد کنند

در ادامه نشست، دکتر نادری رئیس دفتر ریاست و روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه هم ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه، ارتقای سطح سواد اطلاعاتی نیروهای روابط عمومی از طریق برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت مخصوصا در حوزه فناوری اطلاعات را لازمه کار روابط عمومی دانست و به روز رسانی دانش کارکنان را با توجه به پیشرفت سریع روش های تولید محتوا، ضرورتی اجتناب پذیر برشمرد.

به گزارش این روابط عمومی؛ فتاحی مدیر روابط عمومی دانشگاه ایلام و دبیر منطقه 5 هم از میزبانی خوب دانشگاه صنعتی کرمانشاه و حضور دکتر اختری و دکتر نادری در این جلسه قدردانی کرد و این نشست را یکی از نشست هایی دانست که بدون هیچ گونه دغدغه ای در سریع ترین زمان ممکن، برنامه ریزی و به نحو بسیار خوب اجرا گردید. ایشان هم چنین به بیان توضیحاتی در خصوص برگزاری جشنواره روابط عمومی های وزارت علوم پرداخت.

در پایان نشست، دکتر مرادی مدیر روابط عمومی دانشگاه رازی هم به عنوان مدرس این نشست پیرامون موضوع ارتباطات توسعه: الزامات و بایسته های روزنامه نگاری توسعه و جایگاه آن در روابط عمومی دانشگاه ها، مطالب مفید و ارزنده ای را در قالب کارگاه ارائه نمود.

 

سوالی دارید؟