دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۲/۱۱/۱۶

مراسم بزرگ داشت یوم الله دهه فجر انقلاب اسلامی

مصادف با فرارسیدن یوم الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، یکشنبه 15 بهمن ماه، مراسمی یه همین مناسبت با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر خاکرنگین، پژوهشگر دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، به همت مدیریت فرهنگی - اجتماعی در سالن جلسات شهید حاج قاسم سلیمانی حوزه ریاست برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در این مراسم که با حضور جمع کثیری از فرهیختگان دانشگاه برگزار شد در آغاز، دکتر علیرضا دودمان تیپی، رئیس دانشگاه با اشاره به اصالت، فرهنگ، تمدن و زبان فارسی، ایران را در مقایسه با کشورهای دیگر اصیل و با اصالت عنوان نمود.

ایشان تصریح کرد: زبان فارسی به عنوان یکی از زبان های ادبی مهم در جهان، دارای سابقه قدیمی بسیار است و این زبان به عنوان زبان رسمی یا زبان نماینده مردم برخی از کشورهای خاورمیانه بکار می رود.

ایشان در تکمیل سخن خود با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که می فرمایند: زبان فارسی باید زبان رسمی جهان اسلام شود، ابراز امیدواری نمود در آینده نزدیک با ارتقای بیشتر انقلاب اسلامی دیری نمی‌پاید که زبان فارسی مرجع عالم شود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر خاکرنگین در ابتدا خاطر نشان ساخت که در این جلسه قصد داریم به رویکرد انقلاب، میزان موفقیت، ارتقا علمی، نظامی و پزشکی آن در قیاس با تاریخ قبل از انقلاب با تکیه بر گزارشات منابع خارجی اشاره کنیم.

وی به ارزیابی قدرت علمی و نظامی انقلاب در مقایسه با کشور های جهان پرداخت و عنوان کرد: طبق آمار جهانی انقلاب اسلامی با عمر کوتاه توانسته جز ده کشور قدرتمند جهان باشد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر خاکرنگین در ادامه از لحاظ استقلال به مقایسه انقلاب با دوره های قبل پرداخت و تصریح نمود: کشور ما در این دوره تنها روزهایی را سپری می کند که داری استقلال کامل می باشد به طوری که طی هشت سال جنگ اجازه نداد حتی یک تیکه کوچیک از خاکش به دست بیگانگان بیوفتد.

ایشان در پایان با اشاره به میزان امنیت، توسعه ارزش های اقتصادی و رفاه اجتماعی، ارزش دین، هویت معنویت و ارزش ها در حوزه فرهنگ، ارتقا علم و سایر موارد به ارزیابی و تشریح این موارد پرداخت و در قیاس با کشور های دیگر شرایط کشور را بعد از انقلاب بسیار رضایت بخش عنوان نمود.

گفتنی است پایان این مراسم با پرسش و پاسخ و بیان نکته نظرات و انتقادات همراه بود.

سوالی دارید؟