سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۲/۰۹/۱۱

🔍🔍گزارش مشارکت دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در فعالیت­ های تحقیقاتی و فناورانه دانشگاه

 

یکی از اهداف دانشگاه صنعتی کرمانشاه در راستای نهادینه کردن امر پژوهش و کسب مهارت­ های لازم برای طراحی و اجرای پروژه­ های تحقیقاتی، شناسایی دانشجویان مستعد و هدایت ایشان به سمت فعالیت ­های پژوهشی و فناورانه می باشد که دانشجویان این دانشگاه نیز با تلاش ­­های مجدانه در حوزه فعالیت های پژوهشی، نقش مهمی در نیل دانشگاه به این هدف ایفا نموده اند. این مهم در وهله اول مرهون سیاست­ ها و برنامه های دانشگاه در پرورش اساتید جوان و خلاق به منظور شناسایی استعداد و سوق دادن دانشجویان به سمت فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی می ­باشد.

آمار همکاری دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در فعالیت ­های تحقیقاتی دانشگاه و اساتید نشان دهنده حرکت دانشگاه در جهت نیل به اهداف ذکر شده می ­باشد. در این راستا و بر مبنای گزارش حوزه مدیریت امور پژوهش و فناوری دانشگاه، از مجموع 156 مقاله چاپ شده در دانشگاه صنعتی کرمانشاه در بازه یک ساله اخیر، تعداد 58 مقاله با همکاری دانشجویان بوده است که برابر حدود 35 درصد بروندادهای پژوهشی دانشگاه می ­باشد. با توجه به اینکه بسیاری از این مقالات خروجی طرح­ های تحقیقاتی و فعالیت ­های فناورانه می باشد، لذا مشارکت دانشجویان در 35 درصد فعالیت­ های پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه امری قابل تحسین و تقدیر می­ باشد.

جهت تشویق و افزایش انگیزه دانشجویان کوشاتر، اسامی دانشجویانی که در زمینه مقاله، کتاب و همچنین واحد فناور مشارکت داشته­ اند در ادامه ارائه می ­گردد. حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه از همکاری و تلاش مجدانه این دانشجویان جهت مشارکت در فعالیت­ های تحقیقاتی دانشگاه کمال تشکر و قدردانی را دارد.

 

سوالی دارید؟