سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۲/۰۷/۲۵

نشست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه

صبح گاه روز دوشنبه به همت مدیریت طرح و برنامه دانشگاه نشستی با حضور مهندس نجفی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، دکتر نوروزی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و هیأت همراه و همچنین ریاست و جمعی از مسئولین دانشگاه در سالن شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در ابتدا دکتر دودمان تیپی، ریاست دانشگاه در خصوص روند پیشرفت و میزان اعتبارات مصوب پروژه های عمرانی در دست احداث دانشگاه توضیحاتی ارائه داد.

 

ایشان با تأکید بر محدودیت ها و کمبود اعتبارات و اینکه خوابگاه های خودگردان امروز دانشگاه در شأن دانشجویان فرهیخته ما نیست به روند احداث سه بلوک خوابگاه دانشجویی در دانشگاه اشاره نمود و تصریح کرد در صورت همکاری و مساعدت بیشتر این پروژه در سال جاری به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

 

تبیین برنامه های توسعه ای دانشگاه اعم از ایجاد طرح های جدید عمرانی و ساخت دانشکده، خرید تجهیزات آزمایشگاهی، ارائه ی آماری در خصوص تعداد دانشجویان و نیروی انسانی از دیگر مواردی مهمی بود که ریاست دانشگاه در این نشست به آن ها اشاره کرد.

 

در حاشیه این نشست ابتدا دکتر محدثی، معاون اداری و مالی دانشگاه، خاطر نشان ساخت با توجه به شرایط کنونی، دانشگاه می بایست برای سال جدید بر تعداد اعضای هیأت علمی خود بیفزاید به همین خاطر نیاز می باشد، سازمان برنامه و بودجه در این زمینه یاری رسان دانشگاه باشد. در ادامه دکتر شمس ملکی، سرپرست گروه امور فنی و نظارت بر طرح های عمرانی، در خصوص پروژه های عمرانی، متراژ، نوع و موقعیت ساخت، بودجه تخصیص شده و روند روبه ساخت پروژه‌ های عمرانی به نکاتی اشاره نمود. 

 

در ادامه دکتر نوروزی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اساتید فرهیخته این دانشگاه، نکاتی را در خصوص تخصیص اعتبارات از محل سفر ریاست جمهور به استان کرمانشاه، پیشرفت پروژه ها و نحوه ی هزینه کرد دستگاه های اجرایی استان، برنامه ریزی با هدف آمادگی بیشتر دستگاه های اجرایی در بازدیدهای دور دوم سفر ریاست جمهور بیان کرد.

 

 مهندس نجفی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز به تبیین روند تخصیص اعتبارات و ارائه ی مواردی از آیین نامه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، دستورالعمل های سازمان اداری و استخدامی و تبصره های قانون بودجه درخصوص موارد ذکر شده پرداخت.

 

بنابراین گزارش، مهندس شریفیان، کارشناس تشکیلات، تحول اداری و بهره وری، در گفتگوی خبری با خبرنگار واحد روابط عمومی دانشگاه، به موارد تایید شده در این این نشست از جمله؛ قول مساعدت مسئولین استان مبنی بر پیگیری تخصیص ها و ابلاغ کامل اعتبارات مصوب مربوط به سفر ریاست جمهوری، شروع پروژه ساخت دانشکده فنی و مهندسی، تکمیل مجموعه ی ورزشی و فرهنگی، خوابگاه های دانشجویی، سوله های پژوهشی و کارگاهی، اختصاص اعتبار از محل توازن استان، افزایش اعتبارات مربوط به توسعه تجهیزات آزمایشگاهی، توجه ویژه به رفع موانع موجود در راستای ایجاد خوابگاه ها و نیز تسهیل در روند اخذ کد استخدامی اشاره نمود.

 

 

 

سوالی دارید؟