جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۲/۰۶/۰۷

برگزاری نشست و گفت و گوی فرهنگی با نوجوانان دختر با موضوع "بررسی حجاب از منظر عقلانی و انسانی"

با هدف تبیین و بررسی حجاب بانوان از دیدگاه عقل و انسانیت، نشستی با حضور مسئول دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و همچنین نوجوان فرهیخته دختر به میزبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ طی گفتگوی خبری خبرنگار حوزه روابط عمومی دانشگاه با کارشناس دفتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه، این نشست طی دو جلسه که امروز سه شنبه ۷ شهریور ماه جلسه دوم آن بود با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محرابی و حضور بانوان فرهیخته نوجوان برگزار گردید.

 

طی این نشست حجت الاسلام والمسلمین محرابی ضمن خوشامدگویی و تاکید بر تاثیر کرسی ها و نشست هایی این چنین آزادانه در حضور نوجوانان فرهیخته و فهیم، خاطر نشان ساخت: مسئله حجاب که از دیر باز مورد توجه ما مسلمانان بوده، اصلی مهم و غیر قابل انکار می باشد. ایشان در ادامه به شأن و منزلت بانوان محجبه اشاره نمود و با بیان اینکه همه ما می دانیم که حجاب صرف نظر از اینکه بحثی آزادانه و عاری از اجبار می باشد با تبیین و تدوین مسئله حجاب به نقش مهم آن در طول تاریخ اسلام و کشور عزیزمان اشاره نمود.

 

 ایشان بانوان جوان این نسل را عاقل، فرهیخته و متدین عنوان نمود که حجاب را تنها با عقل و درک خود برگزیده اند نه با اجبار پدر و مادر و یا جامعه.

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محرابی در خصوص این نشست آزاد اندیش یادآور شد: هدف از این نشست آن است که عزیزان بدون هیچگونه تعارف در خصوص مزایا و معایب بحث حجاب آزادانه به بحث و تبادل نظر بپردازند و در آخر نتیجه آن شود که اعضا آزادانه به آن رسیده اند.

 

گفتنی است در این نشست، فرزندان نوجوان دختر اعضای هیأت علمی و یاورانه علمی دانشگاه نیز حضور داشتند.

 

بنابراین گزارش در ادامه بانوان جوان و فرهیخته، آزادانه به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص بحث حجاب پرداختند و در آخر در حضور حجت الاسلام والمسلمین محرابی به تدوین و تبیین نتایج این نشست پرداخته شد.

 

 

سوالی دارید؟