دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۲/۰۲/۱۰

حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

 

ظهر شنبه ۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، دکتر محمد علی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هیأت همراه ایشان با حضور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه از نزدیک با مسئولین، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه دیدار و گفتگو کردند.

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در این دیدار صمیمی، دکتر علی رضا دودمان تیپی، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه ضمن خوشامدگویی، حضور وزیر علوم و هیأت همراه ایشان را منشأ خیر و برکت برای دانشگاه های استان عنوان نمود و ابراز امیدواری نمود با حمایت ایشان بتوان بسیاری از مشکلات دانشگاه ها بخصوص دانشگاه صنعتی کرمانشاه را مرتفع کرد.

 

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به رعایت عدالت بین دانشگاه ها اشاره نمود و بیان کرد: باید در این راستا به کمک برنامه های راهبردی و مسئولین کوشای وزارت عتف، دانشگاه ها را همتراز  نمود.

 

ریاست دانشگاه در پایان ضمن تقدیر از این احساس مسئولیت دلسوزانه دکتر زلفی گل وزیر علوم، ابراز امیدواری نمود به کمک ایشان نیز بتوان بسیاری از مشکلات ملکی و اماکن در دست احداث دانشگاه صنعتی کرمانشاه را مرتفع کرد.

 

در ادامه نیز حجت الاسلام والمسلمین محرابی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن خوشامدگویی به وزیر دلسوز علوم و هیأت همراه. عنوان کرد: همانگونه که شما عزیزان می دانید، استان کرمانشاه ۸ سال درگیر جنگ بوده و طی آن امکان استفاده از بودجه عمرانی را نداشته است اما اکنون شرایط به گونه ای می باشد که مطالبه بیشتر مردم این استان تخصیص بودجه کافی برای استان است که باید گفت دانشگاه ها نیز از این امر مستثنی نمی باشند.

 

ایشان توجه به دانشگاه صنعتی کرمانشاه را که با وجود جوان بودن خود اینگونه توانسته پله های ترقی را یکی پس از دیگری درنوردد را مهم ارزیابی نمود و در ادامه از وزیر علوم خواست که در تخصیص بودجه به دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ساخت امکان عمرانیش توجه شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین محرابی در پایان توجه به مسائل فرهنگی از جمله اردوهای زیارتی، ازدواج های دانشجویی، مشاوره، کرسی های هم اندیشی و سایر موارد را مهم برشمرد و یادآور شد تخصیص بودجه در این بخش های فرهنگی نیز یکی دیگر از اقدامات مهم و مثمرثمر می باشد.

 

در ادامه دکتر محمد علی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ابتدا ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، این دانشگاه را دانشگاهی جوان محور و پیشرو در صنعت معرفی نمود که به سرعت پله های ترقی را یکی پس از دیگری پشت سر می گذارد.

 

ایشان همچنین خاطر نشان ساخت: نوع نگاه مسئولین باید نسبت به استان های جنگ زده و محروم که تمام توان خود را برای حفظ کیان مملکت به کار گرفته اند، متفاوت باشد.

 

دکتر زلفی گل در ادامه خطاب به دانشجویان قول داد که از ظرفیت وزارت عتف برای کمک به دانشگاه صنعتی کرمانشاه استفاده می شود که در آینده شاهد یک دانشگاه خوب با ظرفیت و پتانسیل بالا باشیم.

 

ایشان در تکمیل عرایض خود خطاب به مسئولین با توجه به نتیجه خوب پیگیری های مستمر، از آن ها خواست در رفع مشکلات دانشگاه روحیه مطالبه گری و پیگیر داشته باشند.

 

این مقام ارشد وزارتی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از عملکرد مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه تصریح نمود: عملکرد دانشگاه صنعتی کرمانشاه در پرداخت بدهی هایش عالی بوده و این دانشگاه توانسته در پایان سال قبل تمام هزینه های جاری خود را پرداخت نماید.

 

ایشان به حضور دکتر شمسی پور دبیر هیات امنای دانشگاه های رازی و صنعتی نیز اشاره نمود و وجود ایشان را مثمر ثمر برای دیار کرمانشاه بیان داشت.

 

وزیر علوم در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ارج نهادن به جایگاه دانشجویان، دانشجو را روح دانشگاه معرفی نمود و عنوان کرد: همه اعضا در هر جایگاه و مقامی که هستند باید بدانند در برابر دانشجویان نسبت به جایگاه خود مسئول هستند و باید دین خود را نسبت به مسئولیت خود ادا کنند.

 

وی در خاتمه خطاب به اعضا گفت دانشگاه صنعتی کرمانشاه دانشگاه جوانی می باشد که به سرعت با وجود اساتید جوانش که بخشی از آن ها دانشمندان یک درصد برتر و دو درصد برتر جهان هستند؛ می تواند رقیب جدی در آینده برای دانشگاه رازی باشد.

 

در پایان دکتر محمد علی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در محوطه و دانشکده های دانشگاه از نزدیک با دانشجویان این دانشگاه دیدار و گفتگو صمیمی داشت.

 

جهت مشاهده گزارش تصویری این بازدید کلیک نمایید

سوالی دارید؟