جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۱/۱۲/۱۴

نشست روسای دانشگاه های منطقه ۵ کشور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

 

با هدف تبادل تجارب، اقدامات و دستاوردهای علمی و آموزشی،  صبح روز پنجشنبه ۱۱ اسفند ماه 1401، دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همت مدیریت حوزه فرهنگی -اجتماعی خود میزبان روسای دانشگاه های منطقه ۵ کشور با همراهی معاونین و مدیران فرهنگی – اجتماعی بود.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در این نشست، دکتر علیرضا دودمان تیپی، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه ضمن خوشامدگویی، بر اهمیت برگزاری این چنین نشست هایی تاکید کرد و گفت: بدون شک دانشگاه های منطقه ۵ کشور می توانند به کمک تبادل تجارب، اقدامات و دستاوردهای آموزشی، علمی، فناوری و فرهنگی خود یاری رسان یکدیگر باشند که این امر علاوه بر ارتقاء یک دانشگاه، باعث مرتفع کردن نیاز های استان های هم جوار نیز می شود.

 

بنابراین گزارش از جمله موارد مهمی که در این نشست، روسا و معاونین و مدیران حوزه فرهنگی - اجتماعی بیان نمودند؛ می توان به تفاهم نامه های علمی و آموزشی، راهکارها و تجربیات در خصوص درآمد زایی دانشگاه ها، بهره گیری از شاخص های نظام دانشگاهی منطقه، همگرایی منطقه در راستای تقویت و تدوین برنامه های فرهنگی، برگزاری رویدادهای فرهنگی، خدمات رفاهی، انجمن ها و کانون های دانشجویی، جشنواره های ملی فرهنگی و سایر موارد اشاره نمود.

 

در بخش دیگری از این نشست، روسا دانشگاه ها نیز ضمن بیان پیشنهادات، اقدامات، دستاوردها، نقطه نظرات و همگرایی و تبادل تجارب، در خصوص آینده پیش روی آموزش عالی نیز به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

گفتنی است به یمن برگزاری این نشست و بیان پیشنهادات سازنده روسای هر دانشگاه نیز نتایج سازنده ای حاصل گردید و مقرر شد در آینده روند برگزاری این نشست ها با حضور دیگر حوزه های دانشگاه ها ادامه یابد و اتاق فکر و تورهای تبیینی با حضور نمایندگانی از دانشگاه های منطقه ۵ کشور ایجاد شود.

 

 

سوالی دارید؟