سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۷/۰۹/۲۰

نشست دکتر صفری، نماینده مردم کرمانشاه با مسئولین و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه ۱۹ آذرماه 1397، نشستی با حضوردکتر صفری، نماینده مردم محترم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، با مسئولین و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار شد.

بنابراین گزارش؛ در این نشست که با حضور هیأت رئیسه، مسئولین، اعضای هیأت علمی و جمعی از نمایندگان کانون ها، تشکلات، انجمن ها و نشریات دانشجویی دانشگاه برگزار گردید در ابتدا دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن خیر مقدم و تبریک روز دانشجو به بیان موانع و مشکلات پیش روی دانشگاه پرداخت.

 ایشان یکی از اصلی‌ترین مشکلات دانشگاه را نبود خوابگاه دانشجویی دانست و این مهم را ناشی از منع ساخت خوابگاه در برنامه پنجم توسعه عنوان کرد و افزود: این موضوع، دانشگاه را مجبور به روی آوردن به خوابگاه‌ های خودگردان و صرف هزینه‌هایی مازاد از محل اختصاصی کرده است.

ریاست دانشگاه بیان کرد: با توجه به وضعیت تخصیص بودجه موجود، این دانشگاه مجبور است بسیاری از اعتبارات خود را صرف سرویس ایاب و ذهاب و غذای دانشجویان نماید که با وضع موجود بسیاری از فعالیت های علمی و پژوهشی آن زمین خواهند ماند. ایشان در ادامه تنها راه حل مشکلات دانشگاه‌های نوپا مانند دانشگاه صنعتی کرمانشاه را افزایش تخصیص بودجه‌ این دانشگاه ‌ها برای جبران عقب ‌ماندگی برشمرد.

بر پایه این گزارش در ادامه این جلسه نمایندگان تشکل‌های دانشجویی هم به بیان دغدغه‌ها و مشکلات دانشجویان دانشگاه صنعتی و شهر کرمانشاه پرداختند.

در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین حاج آقا محبی، هزینه برای دانشگاه صنعتی کرمانشاه را نوعی سرمایه‌گذاری دانست و وجود اعضای هیأت علمی جوان و پر انرژی را از نکات مثبت این دانشگاه برشمرد.

در ادامه مسئول نهاد رهبری دانشگاه، ضمن اشاره به اینکه مسجد عزت و آبروی یک مکان است، یادآور شد: نبود ساختمان مسجد در دانشگاه صنعتی کرمانشاه یکی دیگر از مشکلات اساسی این دانشگاه می باشد.

به گزارش روابط عمومی این دانشگاه، در پایان این نشست، دکتر صفری، با تبریک روز دانشجو از این روز به‌عنوان روز حقیقت‌جویی و افزایش بصیرت سیاسی یاد کرد و ضمن اظهار خرسندی از حضور خود در جمع صمیمی دانشگاهیان، بیان کرد: هرجا نیازی احساس شود، ما نمایندگان مردم باید آنجا حضور یافته و به رفع مشکلات مردم بپردازیم.

ایشان تحول بسیار خوب دانشگاه صنعتی را که با وجود اعتبارات کم ایجاد گردیده، یک کار ارزشمند و جهادی دانست و با تقدیر از ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، وجود ایشان را به عنوان مسئول پروژه‌های استان کرمانشاه یک ضرورت مهم برای استان دانست.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی از تخصیص ۱۰۰ درصدی بودجه امسال و سال آینده به استان کرمانشاه به علت زلزله اخیر خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با صورت گرفتن این امر، بسیاری از مشکلات استان مرتفع گردد.

ایشان در پایان سخنان خود، برخورداری از امنیت بسیار بالایِ ایرانِ اسلامی در مقطع کنونی که بیشتر همسایگان درگیر مناقشات منطقه‌ای هستند را قابل ستایش دانست و اظهار داشت: ایران اسلامی از جنگ اقتصادی پیش‌رو نیز مانند ۸ سال دفاع مقدس سربلند بیرون خواهد آمد.

سوالی دارید؟