دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۷/۰۹/۱۹

مراسم تجلیل از دانشجویان برتر آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز شنبه 17 آذر ماه 1397، با حضور دکتر اختری، ریاست دانشگاه، هیأت رئیسه، مسئول نهاد رهبری، مسئولین، اعضای هیأت علمی، کارکنان و جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، مراسم تجلیل از دانشجویان برتر آموزشی و پژوهشی در این دانشگاه برگزار شد.

بنابراین گزارش؛ در این مراسم دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنبش دانشجویی، شانزدهم آذرماه را به همه دانشجویان و فرهیختگان جامعه تبریک گفت.

ایشان همچنین حرکت در مسیر پویایی و تلاش برای رسیدن به ایده آل را از اهداف و برنامه های این دانشگاه عنوان کرد و افزود: دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه علی رغم تمام کاستی های موجود با برخورداری از دانش اساتید جوان و به همت استعداد و نبوغ سرشار خود توانسته اند بسیاری از قله های کشور را فتح کنند و بسیاری از فارغ التحصیلان کارشناسی ما در دوره ی ارشد در بهترین دانشگاه های کشور پذیرفته شده و بسیاری هم جذب شرکت های دانش بنیان شوند.

ریاست دانشگاه، علم را حاصل تلاش، پشتکار و همچنین مقدمه عمل دانست و علم نافع را از ارزشمند ترین نوع علوم برای جامعه بشیریت عنوان کرد.

دکتر اختری در ادامه افق پژوهشی یک دانشجو را فراتر از تألیف یک مقاله دانست و استفاده از توان مشاوره ای دانشجویان برتر و فرهیخته در زمینه آموزش و پژوهش را از برنامه های دانشگاه عنوان کرد و در پایان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم از تمام دانشجویان خواست ضمن پرهیز از یأس و ناامیدی به عنوان بزرگترین مانع حرکت با اتکال به خداوند متعال در مسیر علم و دانش حرکت نمایند.

 بنابراین گزارش؛ در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا محبی، مسئول نهاد رهبری دانشگاه، ضمن گرامیداشت روز دانشجو، با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص انواع جهاد، روز دانشجو را  جهاد فرهنگی  بر علیه حکومت استبدادی دانست وبیان کرد: این روز آغازی برای مبارزات فرهنگی بر علیه کشورهایی می باشد که با ظلم خود قصد دارند؛ کشورهای مسلمان را مطیع خود سازند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا محبی با بیان مشقت های نبی اکرم اسلام (ص) در امر خطیر بعثت وجود مبارک ایشان را بهترین الگو برای تلاش و بردباری دانست و تحمل مشقت برای کسب علم را نوعی عبادت خواند.

گفتنی است؛ در پایان مراسم از دانشجویان برتر آموزشی و پژوهشی دانشگاه با حضور ریاست دانشگاه و مسئولین با اهدای لوح و جوایزتقدیر به عمل آمد.

سوالی دارید؟