سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۷/۰۹/۰۷

پنجمین نشست مدیران دفاتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه های منطقه 5 کشور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه 6 آذر ماه 1397، پنجمین نشست مدیران دفاتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه های منطقه 5 کشور با حضور دکتر اختری ریاست دانشگاه، مدیر و کارشناسان دفتر فنی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دکتر خزائی، دبیر منطقه، مهندس حمیدی جو، کارشناس سازمان برنامه و بودجه استان و همچنین مدیران و کارشناسان دفاتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه های منطقه 5 کشور در اتاق جلسات دانشکده انرژی این دانشگاه برگزار شد.

 

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این نشست دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن خوشامدگویی به مهمانان به معرفی طرح های عمرانی و شرایط آموزشی و اداری دانشگاه پرداخت و عنوان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه در حال حاضر مشغول به ساخت سه سوله عمرانی می باشد که با شرایط موجود ادامه ساخت و ساز با مشکلات خاصی مواجه شده است که دانشگاه بنا به حق الناسی که به گردن دارد و همچنین با وجود شرایط سخت عمرانی سعی کرده است،  ساخت و ساز خود را متوقف نکند.

 

ایشان در ادامه  اظهار امیدواری نمود که شرایط اقتصادی جامعه بهبود یابد؛ چرا که طرح های عمرانی با شرایط موجود با مشکلات عمده ای مواجه خواهند شد.

 

ریاست دانشگاه بیان کرد: با توجه به اینکه بنده شخصاً چند سالی مدیریت دفاتر عمرانی دانشگاه ها را برعهده داشته ام؛ یقین دارم، برگزاری این چنین جلسات عمرانی می تواند کمک شایانی به توسعه و بهبود شرایط سخت عمرانی جامعه کند.

 

دکتر اختری در پایان ضمن اشاره به افزایش سرانه قیمت ها، تصریح کرد: شرایط قرارداد پیمان کار با توجه به بالا رفتن سرانه قیمت ها بدون شک با ضرر همراه خواهد بود از طرف دیگر اگر پروژه های عمرانی نیز به بهربرداری نرسد، ممکن است بعد ها با شرایط بدتری به بهره برداری برسد به همین خاطر باید شرایط را تا حدودی برای پیمانکار مناسب کرد.

 

گفتنی است؛ در پایان این نشست، کارگاهی با عنوان "دوره آموزشی مباحث و دعاوی حقوقی و حل اختلافات پیمان"، توسط  مهندس حمیدی جو، کارشناس سازمان برنامه و بودجه استان، مختص کارشناسان دفاتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه های منطقه 5 کشور برگزار گردید.

سوالی دارید؟