سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۰/۰۴/۲۲

برگزاری جلسه مجازی هم اندیشی با موضوع عفاف و حجاب در قرآن و روایات

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ همزمان با فرارسیدن هفته عفاف و حجاب، روز سه شنبه 22 تیرماه 1400 به همت بسیج اساتید دانشگاه، جلسه هم اندیشی با موضوع "عفاف و حجاب در قرآن و روایات" با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر موسوی زاده مسئول بسیج اساتید دانشگاه در بستر آموزش الکترونیکی کارکنان دانشگاه به صورت مجازی برگزار گردید.

 

بنابراین گزارش در این نشست مجازی که با حضور اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی دانشگاه برگزار گردید، حجت الاسلام والمسلمین دکتر موسوی زاده در ابتدا هفته حجاب و عفاف را گرامی داشت و با اشاره به اینکه پوشش بانوان در اسلام، یک اصل تعبدی نیست، بلکه مصلحت ها و حکمت هایی دارد، عنوان کرد: با اندکی تدبر در آیات و آموزه‌های قرآن کریم این نتیجه حاصل می شود که دین مبین اسلام به بحث عفاف و حجاب بانوان و نقش آن در مکتب اسلامی نگاه ویژه ای دارد و پوشش بانوان را دلیلی برای بالا بردن شان و منزلت آن ها می داند. 


ایشان در ادامه سخنان خود حجاب را عامل خودسازی و تهذیب نفس بیان داشت و تاکید کرد: حجاب و عفاف بدون شک احساس امنیت را در پی خواهد داشت و باعث پاکی بانوان در برابر گناه می شود.  


مسئول بسیج اساتید دانشگاه در ادامه با تاکید بر اینکه عفاف و حجاب در مکتب اسلامی در واقع می‌تواند اساس زندگی و سلامت افراد را در ابعاد فردی، خانوادگی و اجتماعی حفظ کند. خاطر نشان ساخت که پوشش و عفاف موضوعی نیست که تنها به زنان جامعه مربوط باشد و مردان را استثنا کرده باشد، بلکه در این زمینه بانوان و مردان یکسان می باشند.


در بخش دیگری از این نشست مجازی، حجت الاسلام والمسلمین موسوی زاده از جایگاه والا و نقش سازنده بانوان در خانواده و جامعه سخن گفت و بیان داشت: بانوان با توجه به موقعیت و جایگاه‌ خود، مؤثرترین عامل تربیت و سلامت روحی، روانی و جسمی فرزند، همسر و جامعه هستند. 

 

گفتنی است پایان این نشست با بحث و تبادل نظر اعضا دانشگاه همراه بود.

سوالی دارید؟