پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۰/۰۴/۰۱

مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به تشریح نکات مهمی در خصوص مسائل آموزشی و ترم تابستان 1400 پرداخت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ دکتر فتحی مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی در گفتگوی خبری خود با روابط عمومی دانشگاه به تشریح نکات مهمی در خصوص ترم تابستان 1400 و درخواست ها و مسائل آموزشی دانشجویان پرداخت. 

 

بنابراین گزارش در این گفتگوی خبری، دکتر فتحی در ابتدا ضمن ابرازی خرسندی از برگزاری بهینه و عاری از مشکل کلاس های مجازی و آماده شدن دانشجویان برای امتحانات مجازی آخر ترم، از همکاری و تلاش بی وقفه مسئولین و کارشناسان آموزش و اساتید دانشگاه تشکر نمود و تصریح کرد: همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور و در پی آن عدم حضور دانشجویان در دانشگاه و تعطیلی آموزش حضوری، دانشگاه صنعتی کرمانشاه همزمان و همراه با دیگر مراکز آموزشی کشور به سرعت، تمام توان و تمرکز خود را بر آموزش مجازی گذاشت و توانست کمتر از یک سال به یک برنامه مدون و هماهنگ شده در آموزش الکترونیکی با کمترین خطا و آزمون برسد.


ایشان همچنین اضافه کرد: آموزش الکترونیکی کامل و بدون نقصی که امروزه شاهد آن در دانشگاه هستیم؛ بدون تردید مرهون تدبیر، تلاش و همراهی روزانه تیم آموزش و آموزگاران و اساتید جوان و همچنین یاری دیگر حوزه ها، علی الخصوص حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه می باشد.


دکتر فتحی در ادامه گزارش خبری خود در خصوص برگزاری امتحانات الکترونیکی بیان کرد: با توجه به تجربه آموزش دانشگاه در راستای برگزاری امتحانات پایان ترم به صورت مجازی، طی ارزیابی و نتیجه گیرهای حاصل شده؛ روند برگزاری امتحانات الکترونیکی (غیر حضوری) به عنوان اولین تجربه با کمترین آزمون و خطا، نسبت به مراکز آموزش عالی کشور به بهترین شکل موجود برگزار گردید که امید می رود، امسال نیز همزمان با فرارسیدن امتحانات پایان ترم، با تجربه اکتسابی آموزش کل دانشگاه این روند همچنان ادامه داشته باشد.  


ایشان در خصوص امتحانات الکترونیکی پایان ترم با تاکید بر تسلط کامل آموزش بر امتحانات مجازی، یاد آور شد: با توجه به ادامه شرایط کرونایی در کشور و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، تمامی امتحانات پایان ترم دانشگاه همچون سال قبل به صورت الکترونیکی (غیر حضوری) مطابق با مصوبات و برنامه های اعلام شده در بازه زمانی ۵ لغایت ۱۷ تیرماه 1400 در بستر سامانه الکترونیکی دانشگاه به آدرس www.azmoon.kut.ac.ir برگزار خواهد شد.


مدیر آموزشی دانشگاه در خصوص برگزاری امتحانات پایان ترم ذکر چند نکته را مهم برشمرد و عنوان کرد: دانشجویان دانشگاه می بایست برای روز های امتحانات، تمهیدات لازم را برای دسترسی به اینترنت مطمئن و پرسرعت فراهم کنند و از قبل وسایل الکترونیکی خود را شارژ نمایند.


این مقام مسئول در دانشگاه با تاکید بر اینکه همچنان یکی از اولویت های اصلی آموزش مرتفع کردن مشکلات احتمالی پیرامون آموزش الکترونیکی می باشد، عنوان کرد: دانشجویانی که به دلیل قطعی برق در زمان آزمون پایانی، نتوانستند در امتحان خود شرکت نمایند. می توانند درخواست خود را حداکثر تا 48 ساعت پس از آزمون به همراه مستندات از طریق پیشخوان خدمت - سامانه گلستان ثبت و ارسال نمایند. نتایج درخواست ها بعد از اینکه در شورای آموزشی دانشکده بررسی شدند از طریق همان سامانه اطلاع رسانی خواهند شد. در صورت موافقت در بازه زمانی ۱۹ الی ۲۴ تیرماه ۱۴۰۰ با اولویت آزمون های کتبی، آزمون درس مجددا برگزار می گردد.


در همین راستا ذکر این نکته نیز گفتنی است که عدم شرکت دانشجو در امتحانات و همچنین عدم دریافت پاسخ نامه در زمان تعیین شده، به منزله غیبت در امتحانات تلقی می شود و آن بخش از نمره امتحانی که مختص پایان ترم است؛ لحاظ نمی گردد.


ایشان همچنین بیان کرد: ارسال پاسخ نامه ها تنها از طریق سامانه آزمون و یا ایمیل اعلام شده و در مواردی از طریق پیام رسان whatsapp اساتید ی که قبلا شماره خود را اطلاع رسانی کرده اند، قابل ارسال می باشد. 


دکتر فتحی در بخش دیگری از گفته های خود تخلف در آزمون های مجازی را مهم ارزیابی کرد و تصریح نمود با توجه به آئین نامه های جدید اعلام شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موارد تخلف در آزمون های مجازی با جدیدت و حساسیت بیشتر در کمیته انضباطی بررسی شده و پس از صدور رای، اقدامات بعدی در این خصوص انجام خواهد گرفت.


ایشان در ادامه به برخی از مصادیق تخلف در امتحانات از جمله: انتشار یا ارسال پاسخ نامه آزمون به یکدیگر در فضای مجازی، استفاده گروهی از یک آدرس اینترنتی مشابه، خرید و فروش پاسخ نامه ها، استفاده از نکات دانلود شده در موتور جستجوگر و غیر. اشاره نمود و ابراز داشت از دانشجویان فرهیخته دانشگاه انتظار می رود به این نکات توجه کنند و اساس پاسخ گویی به سوالات را بر معلومات و آموزه های خود قرار بدهند.


دکتر فتحی مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه در ادامه از برگزاری ترم تابستان ۱۴۰۰ مطابق با سنوات سال های پیش دانشگاه صنعتی کرمانشاه خبر داد و با تاکید دوباره بر اینکه شرایط آموزش مجازی در دانشگاه طی آزمون و خطاهای موجود به جایگاهی بدون کاستی همراه با ماهرت رسیده است، اظهار نمود: ترم تابستان امسال با برنامه ریزی های مدون و بهینه آموزش دانشگاه و همچنین ارائه دروس از سوی گروه های مختلف آموزشی در بهترین شرایط در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار می گردد. 


ایشان در ادامه ضمن اشاره به پل ارتباطی بین آموزش و دانشجویان از تمامی داوطلبین ترم تابستان درخواست کرد: وبگاه رسمی دانشگاه به آدرس kut.ac.ir و شبکه اجتماعی اطلاع رسانی ترم تابستان دانشگاه به آدرس 1400 summer-kut@ را مرتبا بررسی نمایند که از این طریق بتوانند از اطلاعیه های آموزشی با خبر شوند. 


وی همچنین عنوان کرد: تمامی موارد مرتبط مانند: ضوابط و مقررات، لیست دروس ارائه شده، زمان بندی و تقویم ترم تابستان، راهنمای انتخاب واحد و پرداخت شهریه در نوار ابزار اصلی سایت دانشگاه به نشانی kut.ac.ir در قسمت ترم تابستان ۱۴۰۰ بارگذاری شده است. 


از جمله نکات دیگری که مدیر آموزشی دانشگاه آن را حائز اهمیت دانست و به آن اشاره نمود، انتخاب واحد و پرداخت شهریه و همچنین زمان برگزاری کلاس ها بود که خطاب به کلیه متقاضیان ترم تابستان اعم از دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه و دیگر دانشگاه های کشور عنوان داشت: انتخاب واحد و پرداخت شهریه از ۲۷ تیرماه تا ۳۱ شهریور ماه انجام می شود و کلاس ها نیز از ۲ مردادماه ۱۴۰۰ به مدت ۵ هفته برگزار خواهد شد.


مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه با تاکید بر اینکه یاری رساندن و هموار کردن مشکلات دانشجویان همیشه دغدغه اصلی تیم آموزشی دانشگاه بوده است، خاطر نشان کرد: با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی دانشجویان فرهیخته و همچنین پیگیری های نمایندگان این عزیزان در شورای صنفی، موضوع شهریه در هیات رئیسه دانشگاه مطرح و به منظور تشویق دانشجویان و ایجاد انگیزه بیشتر برای پیشرفت در امر تحصیل، در خصوص شهریه ثابت و متغیر تخفیفاتی لحاظ گردید که در سایت دانشگاه قابل مشاهده است.


دکتر فتحی مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه در پایان گفتگوی خبری خود با روابط عمومی دانشگاه، ضمن آرزوی موفقیت و سلامتی برای دانشجویان و خانواده های ایشان، ابراز امیدواری کرد در سال جدید با هموار کردن شرایط کرونایی در کشور بار دیگر شاهد حضور گرم و صمیمانه دانشجویان در فضای دانشگاه باشیم.

سوالی دارید؟