جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۱۱/۰۳

برگزاری جلسه شورای دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ روز چهارشنبه 3 بهمن ماه 98، جلسه شورای دانشگاه با حضور ریاست، مسئولین و مدیران گروه های آموزشی با محوریت بررسی سند چشم انداز دانشگاه، گشایش دانشکده های جدید، فرایند تاسیس رشته ها و گرایش های جدید، در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار گردید.

 

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این جلسه دکتر حشمتی رئیس دفتر ریاست دانشگاه، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص سند چشم انداز دانشگاه به تشریح دستور کار جلسه شورا از جمله ایجاد دانشکده های جدید و همچنین باز آرایی ترکیب گروه های آموزشی در دانشکده های دانشگاه پرداخت.

 

ایشان همچنین اضافه کرد: برنامه ریزی، نگاه به توسعه و آینده دانشگاه در چارچوب سند چشم انداز امری ضروری است و متناسب با ظرفیت ها و امکانات دانشگاه، نیاز هست بخش های مختلف دانشگاه اقدامات و تکالیف خود را انجام دهند.   

 

در ادامه، دکتر نادری معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه، ضمن بیان توضیحاتی در خصوص قوانین و آئین نامه های موجود جهت توسعه رشته ها، عنوان کرد: در برنامه راهبردی دانشگاه، توسعه رشته های مقطع کارشناسی ارشد در اولویت بوده و اجرای این مهم نیاز به مشارکت همه بخش های دانشگاه دارد. 

 

بر مبنای این گزارش؛ در ادامه این جلسه، دکتر اختری ریاست دانشگاه، با تاکید بر اینکه رسالت و ماموریت دانشگاه در چشم انداز آینده در وهله اول اشتغال زایی بر اساس نیازهای جامعه می باشد، عنوان کرد: دانشگاه باید قبل از اینکه رشته ای ایجاد و یا دانشجویی را فارغ التحصیل نماید به فکر شرایط اشتغال زایی دانشجو و نیاز های جامعه نیز باشد. 

 

ایشان در ادامه با اشاره به اینکه در برنامه ریزی سند راهبردی دانشگاه به عنوان آرمان و هدف اصلی، سعی بر آن شده بر روی ارزش آفرینی در آینده نیز تمرکز شود، اظهار کرد: با توجه به اخذ رشته های جدید در افق پیش رو، ایجاد دانشکده های جدید باعث می شود دانشگاه از یک توازن خوبی برخوردار شود و این شرایط می تواند باعث ایجاد رشته های پر بازده و همچنین تربیت نیروی کار متخصص شود.

 

در ادامه نشست مدیران گروه های آموزشی دانشگاه در خصوص ایجاد دانشکده های جدید و باز آرایی ترکیب گروه های آموزشی در دانشکده های دانشگاه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

گفتنی است در پایان جلسه مقرر گردید معاونت آموزشی و پژوهشی، مدیران گروه های آموزشی و دیگر بخش های دانشگاه نسبت به پیگیری گشایش رشته های جدید با توجه به ماموریت های مشخص شده، اقدامات لازم را انجام دهند.

 

سوالی دارید؟