نسخه آزمایشی
جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۱۰/۲۷

برگزاری اولین نشست مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه با پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا)

به گزارش معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ با هماهنگی مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، اولین نشست مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه با پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران" در محل دفتر رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر مرکز استان کرمانشاه برگزار گردید.

 

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این نشست که با هدف کنترل آسیب های اجتماعی در محیط های دانشگاهی برگزار گردید، سرهنگ دلیری رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر مرکز استان کرمانشاه، ضمن خیرمقدم به میهمانان و ابراز خرسندی از احساس مسئولیت و پیش قدم شدن دانشگاه برای برقراری ارتباطات و تعاملات دوجانبه، با اشاره به اهمیت موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در فضای دانشگاهی، اظهار داشت: در راستای پیاده سازی مفاد تفاهم نامه ابلاغی همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، این مرکز از هیچ تلاشی در این زمینه فروگذار نخواهد بود و امید است با همکاری این دانشگاه اقدامات ارزنده ای در خصوص توانمندسازی دانشجویان و کارکنان به منظور افزایش دانش و آگاهی در زمینه مواجهه مؤثر با آسیب های اجتماعی صورت پذیرد.

 

ایشان در ادامه با تأکید بر ضرورت و اهمیت برنامه ریزی هدفمند جهت انجام اقدامات مؤثر در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی، بیان کرد: با استفاده از اقدامات، اطلاعات و تجربیات مفید و ارزشمند مقامات انتظامی این مجموعه و همچنین با تکیه بر ظرفیت های علمی و تحقیقاتی دانشگاهیان بدون شک می­ توان گام های موثری در راستای آگاهی بخشی و ایجاد فضایی امن برای دانشگاهیان برداشت.

 

در ادامه نشست، حجت الاسلام و المسلمین محبی مسئول نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن تشکر از همکاری این سازمان با دانشگاه، اظهار کرد: با توجه به شرایط کنونی جامعه و دام های بی شمار و خطرناکی که دشمنان اسلام و این سرزمین برای جوانان ما گسترانده اند، امروز بر ما واجب است که با هدایت و آگاهی بخشیدن به جوانان با تمام توان در راه حفظ این عزیزان و کاهش آسیب های اجتماعی قدم برداریم.

 

ایشان همچنین اضافه کرد: دانشجویان قشر آینده ساز کشور هستند و با توجه به حساسیت و اهمیت این موضوع، ضروری است در کنار اقدامات سلبی، برنامه های فرهنگی نیز صورت پذیرد. 

 

در ادامه نشست، دکتر احمدی مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، ضمن اشاره به تفاهم نامه­ ابلاغی همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا و الزام و ضرورت پیاده سازی مفاد آن در دانشگاه ها، تصریح کرد: با توجه به این موضوع مسئولین وظیفه دارند با برگزاری کارگاه های آموزشی، نشست ها، نمایشگاه ها و جلسات پرسش و پاسخ، سطح دانش، اطلاعات و آگاهی جوانان را در خصوص آسیب های اجتماعی ارتقاء دهند.

 

بر مبنای این گزارش؛ مهندس الوندمنش مدیر امور دانشجویی دانشگاه، با تأکید بر ظرفیت ها و پتانسیل های علمی و تحقیقاتی اعضای هیأت علمی این مجموعه، عنوان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه آمادگی کامل جهت همکاری و ارائه خدمات علمی، آموزشی و تحقیقاتی به آن مرکز را دارد.

 

گفتنی است؛ در پایان این نشست مقرر گردید در آینده نزدیک، تفاهم نامه ایی در راستای تعامل و همکاری بیشتر بین دو مجموعه منعقد گردد.

 

سوالی دارید؟