جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۳/۰۱

برگزاری مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه 31 اردیبهشت ماه 1398، همزمان با فرا رسیدن ولادت با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)، جشن با شکوهی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه، با حضور مسئولین و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه و همچنین با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین انبیایی در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار گردید.

 

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین انبیایی ضمن گرامی داشت میلاد با سعادت دومین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام حسن مجتبی(ع)، در راستای تبیین سبک زندگی و بیان فضایل اخلاقی آن حضرت، افزود: امام حسن مجتبی (ع) که عابدترین مردم زمان خود بود، صوتی زیبا در قرائت قرآن داشت و از همان زمان کودکی به علوم قرآنی مسلط بود. ایشان در ادامه رأفت و عطوفت با بندگان خدا، گذشت و فداکاری، احترام و فروتنی، دوری از کبر و غرور، بخشندگی، مهمان نوازی را از فضایل اخلاقی بارز آن حضرت برشمرد.

 

حجت الاسلام انبیایی در ادامه در خصوص نقش فضایل اخلاقی آن حضرت بر زندگی جوانان، عنوان کرد: بدون شک شناخت و آگاهی نقش بسزایی در رسیدن به رشد و کمال واقعی دارد. شناخت، گاه از راه تحصیل معارف اخلاقی و گاهی از راه مشاهده نمونه های عملی یا به تعبیر دیگر، الگوهای اخلاقی حاصل می شود.

 

گفتنی است؛ بخش های دیگر این مراسم شامل مولودی خوانی و اجرای برنامه صندلی داغ بود. 

 

سوالی دارید؟