دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۲/۲۸

نشست خبری ریاست و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اصحاب رسانه و جراید استان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ به مناسبت گرامیداشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی، روز شنبه 28 اردیبهشت ماه 1398،  نشست خبری با حضور اصحاب رسانه و جراید استان، ریاست و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سالن جلسات حوزه ریاست  برگزار گردید.

 

 

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این نشست، دکتر اختری ریاست دانشگاه، ضمن گرامیداشت روز ارتباطات و هفته روابط عمومی و همچنین آرزوی قبولی طاعات و عبادات، ابراز کرد: فرارسیدن این روز زمینه ای را فراهم کرد که دانشگاه صنعتی کرمانشاه با افتخار میزبان شما فعالان و تلاشگران عرصه ی خبر و اطلاع رسانی باشد. شمایی که می‌توانید با بکارگیری تجهیزات و دانش روز در جهت تقویت هرچه بهتر ارتباطات و تعاملات سازمان ها بویژه دانشگاه ها قدم بردارید.

 

در ادامه ریاست دانشگاه ضمن معرفی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به بیان تاریخچه ی کوتاهی از آن پرداخت و افزود: دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور، تأمین نیازهای صنایع گوناگون موجود در استان و منطقه غرب، توسعه و کاربردی نمودن فناوری‌های نوین در صنایع مختلف، در سال ۱۳۸۴ موفق به اخذ موافقت اصولی شد و از بهمن سال ۱۳۸۶ با پذیرش ۱۳۰ دانشجوی مقطع کارشناسی در دو رشته مهندسی برق و مهندسی شیمی در شهرکرمانشاه فعالیت خود را آغاز کرد.

 

 وی در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به اخذ مجوز برای پذیرش دانشجوی بین المللی به صورت غیر بورسیه و بورسیه از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری چنین بیان کرد که تعداد  دانشجویان این دانشگاه در حال حاضر حدود 2258 نفر بوده که در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می باشند که در برنامه راهبردی دانشگاه چندین رشته به رشته های موجود این دانشگاه اضافه خواهد شد و تعداد دانشجویان نیز به 2500 نفر ارتقاء می یابد.

 

ایشان در ادامه در خصوص ساختمان تازه تاسیس دانشگاه، اظهار کرد: در حال حاضر ساختمان جدید دانشگاه با متراژ 22500 متر مربع در چهارفاز و چهارطبقه می باشد که در سفر پر برکت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به استان، اعتبارات دفتر رهبری کاملا پرداخت شد و در آخر در تیر ماه سال 1395 به دستور ریاست محترم جمهوری اسلامی و توسط دکتر فرهادی مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح گردید.

 

دکتر اختری رئیس دانشگاه در خصوص برنامه های راهبردی دانشگاه تا سال 1400 ، ابراز کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه در برنامه های آتی خود قصد دارد با افزایش میزان ارتباطات خود با صنایع مختلف استان ، در وهله اول نیاز صنعت به نیروی انسانی متخصص را با تربیت مهندسین خلاق و تحول گرا مرتفع نماید و در مقابل با عقد تفاهم نامه هایی در خصوص تعامل و  همکاری های دوجانبه شرایطی را فراهم آورد که در آینده این صنایع  نیروی کار مورد نیاز خود را از بین دانشجویان فارغ التحصیل این دانشگاه جذب نمایند تا به این ترتیب وارد پروسه ی اشتغال زایی شده از این طریق شرایط شغلی مناسبی برای دانشجویان فراهم آوریم.

 

ریاست دانشگاه در ادامه ضمن اشاره به برقراری ارتباط با دانشگاه های اقلیم کردستان در زمینه های آموزشی و پژوهشی عنوان کرد: به کمک این ارتباط نه تنها جایگاه آموزشی و پژوهشی دانشگاه هم تراز دانشگاه های بزرگ کشور خواهد شد، بلکه زمینه اشتغال زایی و جذب گردشگران نیز در این استان هموارتر می شود.

 

دکتر اختری در پایان سخنان خود ضمن تأکید بر پیام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال جدید، یادآور شد: جهت‌گیری این دانشگاه در چهار سال آتی، حرکت به سوی دانشگاه‌های تحول گرا خواهد بود، که بدون شک با کارآفرینی و خلق ثروت دانش‌بنیان و همچنین تربیت نیروهای متخصص، باعث رونق تولید خواهیم شد.

 

در ادامه ی نشست، رئیس دانشگاه پاسخگوی سئوالات متعدد خبرنگاران و رسانه ها شد و همچنین دیگر مسئولین این دانشگاه نیز به ارائه ی گزارش مختصری ازعملکرد واحد مربوطه ی خود پرداختند و در خصوص برخی از سئوالات خبرنگاران توضیحاتی را ارائه دادند.

 

سوالی دارید؟