دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۲/۲۳

نشست قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ریاست و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز شنبه 21 اردیبهشت ماه 1398، نشستی با حضور دکتر کشمیری،  قائم مقام معاون پژوهش و فناوری، سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین خانم دکترخان احمدی رئیس محترم پارک علم و فناوری استان، ریاست و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه در این دانشگاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش؛ در این نشست، دکتر اختری ریاست دانشگاه، ضمن خوش آمدگویی به میهمانان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، بیان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه با دارا بودن ظرفیت ها و پتانسیل های بالا، قابلیت آن را دارد که همسو با دانشگاه های بزرگ کشور در پیشبرد اهداف مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری گام بردارد.

در ادامه، ایشان ضمن اشاره به برپایی نمایشگاه فناورانه در این دانشگاه، عنوان کرد: در بین طرح های فناورانه ی دانشجویان این دانشگاه که در معرض بازدید عموم قرار گرفت، سه طرح با حضور داوران پارک علم و فناوری استان به ثبت رسید که خوشبختانه قابلیت تجاری سازی را نیز کسب کردند.

دکتر اختری در پایان سخنان خود، افزود: از مسئولین محترم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتظار می رود در زمینه های پژوهشی و فناوری یاری رسان اساتید و دانشجویان فعال این دانشگاه باشند، چرا که اینان هستند که در آینده با خلاقیت و نوآوری های خود چرخه اقتصاد کشور را در دست می گیرند.

در ادامه، دکتر کشمیری قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، عنوان کرد: امتیاز دانشگاه صنعتی کرمانشاه نسبت به دیگر دانشگاه های کشور وجود نیروی جوان و کارآمد ی می باشد که می تواند سرمایه بزرگی برای این دانشگاه به حساب آید.

ایشان همچنین اضافه کرد: با کمک نیروی جوان این دانشگاه، می توان فرصت های شغلی زیادی ایجاد کرد به شرط آن که علاوه بر حوزه های پژوهشی، در زمینه های  فناوری  نیز جوانان و دانشجویان خلاقی تربیت شوند.

گفتنی است: حاضرین در این نشست از آزمایشگاه ها، کارگاه ها و بخش های مختلف این دانشگاه بازدید بعمل آوردند.

 

 

 

سوالی دارید؟