نسخه آزمایشی
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۷/۱۲/۰۸

برگزاری نشست دانشجویان شاهد و ایثارگر با ریاست دانشگاه و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه 7 اسفند ماه 1397، نشستی با حضور دانشجویان شاهد و ایثارگر، ریاست دانشگاه و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این نشست که با حضور معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، رئیس بنیاد شهید و ایثارگران شهرستان و همچنین مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد، دکتر اختری ریاست دانشگاه، ضمن خیر مقدم و تبریک به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، با تأکید بر اینکه دانشگاه ها در قبال فرزندان شاهد و ایثارگر خود وظیفه دارند با رعایت ضوابط قانونی هر گونه شرایطی را برای توانمند سازی این عزیزان فراهم سازند، گفت: دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه، توانایی این را دارند که با وجود مهارت های خود و همچنین استفاده از شرایطی که مسئولین بنا بر وظیفه و دین خود برای آن ها ایجاد می نمایند در آینده وارد بازار کار شوند و بدون وابستگی به مشاغل دولتی، کارآفرینی نموده و بازار کار خود را ایجاد نمایند.

دکتر اختری ریاست دانشگاه، در خاتمه عنوان کرد: نظام و مردم کشور مدیون تمامی دردها و مشکلاتی می باشند که خانواده شما عزیزان تحمل کرده اند؛ به همین دلیل همه ما در قبال خانواده های شهدا و ایثارگران وظیفه و مسئولیتی سنگی داریم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین عسگری مدیر کل شاهد و ایثارگران استان، ضمن گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنین تبریک به تمامی مادران به ویژه مادران شهدای معزز کشور، افزود: برگزاری جلساتی این چنین، توفیقی است برای مسئولین بنیاد که در خدمت دانشجویان شاهد و ایثارگر و همچنین مسئولین دلسوز و فرهیخته دانشگاه باشند.

ایشان ضمن اشاره به اینکه فرزندان شاهد و ایثارگر از خانواده های مجاهد و فرهنگی می باشند، بیان کرد: دانشجویان شاهد و ایثارگر ما با توجه به اینکه از دل سختی ها آمده اند و با تلاش مضاعف و سختی ها ملموس می باشند، نسبت به دانشجویان دیگر باید تلاش بیشتری کنند که نه تنها برای پدران بزرگوارشان بلکه برای جامعه مایه افتخار باشند.

مدیر کل بنیاد شهید استان در خاتمه سخنان خود، یادآور شد: دانشگاه فقط مختص مسائل تئوری نمی باشد. یک دانشجوی مهندسی به عنوان یک مهندس در کنار مسائل تئوری باید مهارت های لازم را کسب نماید که دانشجویان شاهد و ایثارگر نیز از این امر مستثنی نمی باشند، آن ها نیز باید وابستگی خود را به مشاغل دولتی کم کنند و به کمک مهارت خود و همچنین همراهی مسئولین، اشتغال زایی نمایند.

گفتنی است؛ در خاتمه نشست، دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه با حضور مسئولین دانشگاه و بنیاد شهید استان به بیان مسائل و مشکلات آموزشی، صنفی و رفاهی خود پرداختند.

 

 

 

 

 

 

سوالی دارید؟