سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۷/۱۱/۲۰

برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

در راستای حفظ آمادگی و انجام اقدامات پیشگیرانه قبل از وقوع حوادث غیر مترقبه و نیز کاهش خسارات و صدمات جانی و مالی دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه در بهمن ماه 1397، توسط آقای ایمانی، کارشناس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه با حضور جمعی از کارکنان در محل دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، آقای ایمانی کارشناس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه ضمن تأکید بر لزوم یادگیری دوره های آموزشی امداد و کمک های اولیه، افزود: همانطور که مطلع هستید با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور عزیزمان که با حوادث طبیعی فراوانی روبرو است و نیز به دلیل عدم آشنایی با کمک های اولیه، تعداد زیادی از هموطنان در سوانح و حوادث طبیعی جان خود را از دست می دهند. لذا همان اندازه که نجات جان انسان بسیار مهم است، دانستن کمک های اولیه و مراقبت از جراحت ها نیز مهم بوده و به توجه و آموزش اولیه نیاز دارد. 

وی همچنین افزود: امروزه توصیه می شود همه کمک های اولیه را بیاموزند، زیرا هر فرد امکان دارد بطور ناگهانی و غیر منتظره در شرایطی قرار گیردکه برای کمک به خود یا دیگران به آن نیازمند شود.

کارشناس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ادامه سخنان خود چنین بیان کرد که هدف از برگزاری این دوره آموزشی، انتقال آموخته ها و تجربیات  و نیز ارتقای سطح آمادگی و انجام واکنش های صحیح و منطقی کارکنان در زمان حوادث و موقعیت های بحرانی می باشد.

 

 

 

 

 

سوالی دارید؟