پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

دانشکده مهندسی برق

دانشکده مهندسی برق شامل رشته‌ مهندسی برق (قدیمی‌ترین رشته دانشگاه) می باشد و هم اینک با داشتن حدود ۳۰ درصد دانشجویان کل دانشگاه، سهم بسزایی در پیشبرد اهداف دانشگاه دارد. تعداد اعضای هیأت علمی در گروه مهندسی برق 15 نفر می‌باشد. این دانشکده با تکیه بر اساتید با تجربه و جوان و با کمک دانش روز و تحقیقات علمی، در راستای اهداف علمی و پژوهشی کشور و منطقه و تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد گام برمی‌دارد. همچنین، آموزشهای عملی به دانشجویان در آزمایشگاههای مجهز این دانشکده که شامل ۱۱ آزمایشگاه است، انجام می‌شود.

گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه، از قدیمی‌ترین گروه‌های آموزشی در دانشگاه می‌باشد که در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد:

 

۱-مقطع کارشناسی:

گرایش‌های مهندسی برق در مقطع کارشناسی در این دانشگاه عبارتند از گرایش قدرت و الکترونیک. دانشجویان کارشناسی مهندسی برق ابتدا بدون انتخاب گرایش وارد دانشگاه شده و بعد از گذراندن ۷۰ واحد درسی با توجه به شناختی که از دروس و زمینه های کاری و علمی گرایش های مختلف برق پیدا می کنند، برحسب علاقه گرایش مورد نظر را انتخاب می کنند دروس گرایش مهندسی برق  قدرت به گونه‌ای انتخاب شده که تا حدودی دروس گرایش کنترل را نیز در برگیرد، و دروس گرایش الکترونیک نیز با گرایش مخابرات همپوشانی دارد. این موضوع باعث می شود که زمینه کاری وسیعتری برای دانشجویان فراهم گردد.

 

۲-مقطع کارشناسی ارشد:

دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی برق می توانند در گرایش های قدرت (سیستم های قدرت – الکترونیک قدرت و ماشین های الکتریکی)، گرایش الکترونیک (مدارهای مجتمع الکترونیک – افزاره های میکرو و نانو الکترونیک) و گرایش کنترل (کنترل) ادامه تحصیل دهند.

 

رییس دانشکده: دکتر مهدی احمدی جیردهی

 

کارشناس دانشکده: سعید عسکری - داخلی: 1152 - ایمیل: s.askari@kut.ac.ir

تماس

شماره تماس: 38305047
ایمیل: admin@kut.ac.ir
آدرسی:
کدپستی: 6715685420