دانشگاه صنعتی کرمانشاهکمیته انضباطی » دانشگاه صنعتی کرمانشاه

امروز: ۲۷ تیر ۱۳۹۷ English
معاونت ها
ریاست دانشگاه
معاونت آموزشی و پژوهشی
مدیریت فرهنگی
معاونت دانشجویی
معاونت اداری و مالی
دفتر فناوری اطلاعات

 
معاونت دانشجویی
تقویم دانشجویی
اداره تغذيه
اداره امور خوابگاهها
اداره رفاه دانشجويي
اداره تربیت بدنی
مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی
مرکز بهداشت و درمان
کمیسیون موارد خاص
کمیته انضباطی
شورای صنفی - رفاهی دانشجویان
دفتر ارتباط با خانواده
پیوندها
نمودارهای گردش کار معاونت دانشجویی
کمیته انضباطی
image_pdfimage_print

IMG_8417

.

.

راضیه شریفیان

.

کارشناس شورای انضباطی دانشگاه صنعتی کرمانشاه

.

.

********************************

“اینجانب وصیت می‌کنم که برای نجات خود و کشور عزیز و اسلام آدم ساز، دانشگاه ها را از انحراف و غرب زدگی و شرق زدگی حفظ و پاسداری کنید و با این عمل انسانی اسلامی خود، دست قدرتهای بزرگ را از کشور قطع و آنان را نا امید نمایید .”

.

فرازی از وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره)

 .

انقلاب اسلامی که به برکت نفس قدسی حضرت امام(ره) و خون مطهر شهدای والامقام به ثمر نشست حاصل دگرگونی فرهنگی و بیداری و احساس مسئولیت آحاد جامعه و به خصوص قشر جوان و دانشجو بود. جوانان با الهام از معنویت و روشنگری برخاسته از تفکر انقلاب اسلامی که در اندیشه و کلام امام(ره) آشکار است، ساختار فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشور را دگرگون نموده و عرصه جدیدی را در تاریخ فرهنگ بشری گشودند.

دانشگاهها به تحقیق یکی از ارکان موثر در حرکت انقلاب و تنویر افکار مردم محسوب می شوند و اهمیت نقش دانشجویان به عنوان نخبگان نسل جوان در مراحل مختلف پیروزی انقلاب، تثبیت نظام و دفاع از آن انکار ناپذیر است. از این روی مسائل فرهنگی دانشگاهها و صیانت از جایگاه و منزلت رفیع آنها همواره بعنوان یکی از محورهای اصلی در کلام امام (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله) مورد عنایت خاص بوده است.

پاسداری از جایگاه رفیع دانشگاه و کمک به سالم نگهداشتن محیط های آموزشی و پژوهشی و تامین حقوق عمومی دانشگاهیان از طریق ترغیب دانشجویان به حفظ و کرامت دانشجویی و مقابله با بی نظمی، هنجار شکنی و نادیده گرفتن حقوق فردی و اجتماعی دیگران از اهداف مهمی محسوب می شوند که کمیته های انضباطی در راستای کمک به تحقیق آنها تشکیل می گردد. بدیهی است با وجود اعضای دانش مند و دانش جو در ترکیب شورای کمیته ها، توجه به شیوه های برخورد صحیح و عالمانه با تخلفات دانشجویی و رعایت تقوا در امر قضاوت و تصمیم گیری جزو اصول اساسی و خدشه ناپذیر این شوراها تلقی می شوند.

در هر حال شورای کمیته انضباطی بعنوان نهادی حساس در مجموعه مدیریت دانشگاه موظف است که ضمن انجام مسئولیت خود در رسیدگی به تخطی دانشجویان از منش دانشجویی و اخلاق متعالی، وظایف اساسی دانشگاه در راستای رشد استعدادهای دانشجویان و تقویت روحیه استقلال و اعتماد به نفس در آنان را مدنظر داشته و از هرگونه برخوردی که موجب تحقیر و توهین به دانشجو را فراهم می کند، اجتناب ورزد. هر چند در مواردی تنبیه اجتناب ناپذیر است اما با تاکید به پرهیز از هر گونه تجسس و تفتیش ضرورت دارد که این برخورد توأم با حفظ آبرو و حیثیت اجتماعی دانشجو باشد، از اولین مراحل ارشاد و تذکر آغاز شود و زمینه اجتناب از تخلف و میل به اصلاح را در فرد خاطی و محیط ایجاد نماید.

خوشبختانه دانشجویان این دانشگاه همواره در حفظ میثاق دانشگاهی خود تلاش نموده و به ندرت نیاز به برخوردهای قانونی در مقابل تخلفات دانشجویی می باشد. معذالک جهت اطلاع دانشجویان و در اجرای شیوه نامه اجرایی آئین نامه کمیته انضباطی دانشجویان، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ به اهم موارد اخلاقی، اجتماعی و قانونی که مراعات آن در دانشگاه ضروری است، در این مختصر اشاره میشود. لازم به ذکراست که برای هر یک از تخلفات زیر مجازاتهایی از تذکر شفاهی تا اخراج از دانشگاه و معرفی به مراجع قضایی پیش بینی گردیده است که انشاء ا…  در بین دانشجویان عزیز دانشگاه مصداق نخواهد داشت .

.

.

***آیین نامه پوشش در دانشگاه***

.

enz 
راهنمای تلفن | لينکهای مفيد | نقشه دانشگاه
دانشگاه صنعتی کرمانشاه
ایران - کرمانشاه - بزرگراه امام خمینی(ره)
کد پستی 6715685420
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به دانشگاه صنعتی کرمانشاه مي باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد.
تعداد بازديدهاي امروز: 1729