دانشگاه صنعتی کرمانشاهاداره امور خوابگاه ها » دانشگاه صنعتی کرمانشاه

امروز: ۲۷ تیر ۱۳۹۷ English
معاونت ها
ریاست دانشگاه
معاونت آموزشی و پژوهشی
مدیریت فرهنگی
معاونت دانشجویی
معاونت اداری و مالی
دفتر فناوری اطلاعات

 
معاونت دانشجویی
تقویم دانشجویی
اداره تغذيه
اداره امور خوابگاهها
اداره رفاه دانشجويي
اداره تربیت بدنی
مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی
مرکز بهداشت و درمان
کمیسیون موارد خاص
کمیته انضباطی
شورای صنفی - رفاهی دانشجویان
دفتر ارتباط با خانواده
پیوندها
نمودارهای گردش کار معاونت دانشجویی
اداره امور خوابگاه ها
image_pdfimage_print

IMG_7683

.

مصطفی زنگنه

.

مسئول اداره امور خوابگاه ها دانشگاه صنعتی کرمانشاه

.

سکونت دانشجویان غیربومی همواره موضوع دغدغه آفرین برای آنان، خانواده ایشان ومدیران دانشگاه و وزارت متبوع بوده و هست. این مهم همچنان ازجمله حوزه های اصلی و اساسی دربخش خدمات رفاهی دانشگاهها ومؤسسات آموزش عالی به شمار می آید وعلیرغم سرمایه گذاریهای زیاد برای توسعه فضاهای خوابگاهی و تلاش درجهت پوشش خوابگاهی مناسب درسالهای اخیر سرمایه گذاری و تحرک بیش ازپیش در این بخش نیاز و خواست دانشجویان و جامعه دانشگاهی است. اداره خوابگاهها یکی از مهمترین و حساس ترین اداره های تحت پوشش مدیریت خدمات دانشجویی بوده و وظیفه اصلی آن برنامه ریزی برای ارائه خدمات خوابگاهی برای دانشجویان غیربومی درچهارچوب مقــــررات می باشد.

 مجموعه مدیریت دانشجویی دانشگاه با این بینش که دانشجویان دانشگاه امانت هایی ذی قیمت هستند و مجموعه دانشگاه باید یاور آنها در نیل به کمال علمی و پرورش شخصیتی آنان باشد، در جهت ایجاد محیطی آرام و کم دغدغه در خوابگاههای دانشجویی دانشگاه گام برمی دارد.

در راستای پیشبرد اهداف کلی، سیاستها و برنامه های توسعه دراز مدت دانشگاه، هدف اصلی اداره خوابگاهها ایجاد فضای مناسب رشد، بالندگی، پویا و کمک به زمینه سازی شکوفایی استعدادهای بالقوه دانشجویان خوابگاهی وارتقاء کیفی و کمی خدمات ارائه شده به آنان علیرغم کلیـــه چالش ها، محدودیتها و مشکلات پیش رو می باشد. محیطی که این دانشجویان در آن آموزش دیده و زندگی می کنند، تأثیر بسزایی در شکل گیری شخصیت و فکر آنها خواهد داشت و محیطی بدون دغدغه های صنفی، شرط اساسی برای پیشرفت علمی آنها خواهد بود.

 

آئین نامه خوابگاه ها

امید است با رعایت حقوق فردی و اجتماعی توسط ساکنین خوابگاه و نیز حفظ منزلت و شئونات اخلاقی، جایگاه اجتماعی خوابگاه حفظ گردد. بدیهی است برای حفظ نظم و آرامش هر محیطی، وجود قانون امری ضروری می‌باشد و رعایت قوانین مدنی و شرعی و عرف جاری بر آن محیط، جزء مهم‌ترین «آموزه‌های فردی» کسانی است که قصد زندگی جمعی در آن را دارند و قطعاً دانشجویان گرامی به عنوان یکی از اقشار فرهیخته جامعه از این قاعده مستثنی نمی‌باشند.

دانشجو در مدت اقامت در خوابگاه های دانشجویی ملزم به رعایت مقررات عمومی به شرح زیر است:

۱-    ساعت ورود و خروج مجاز دانشجویان ساکن در خوابگاه و اوقات ملاقات بر حسب فصول سال از سوی اداره خوابگاه های دانشجویی دانشگاه تعیین و اعلام می شود.

۲-    به منظور رعایت سکوت و آرامش٬ به تناسب فصول٬ ساعاتی به عنوان زمان سکوت عمومی توسط اداره خوابگاه اعلام می شود.

۳-    استفاده از وسایل سمعی و بصری و رایانه در صورت رضایت ساکنین و عدم تجاوز به حقوق دیگران و رعایت موازین قانونی بلا مانع است.

۴-    پذیرش میهمان در اتاق دانشجو ممنوع است.

۵-    بازرسی از اتاق دانشجویان صرفا” با مجوز کتبی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه مجاز است.

۶-     ورود ملاقات کننده مرد به خوابگاه خواهران و ورود ملاقات کننده زن به خوابگاه برادران ممنوع است و انجام ملاقات صرفا” در محل های ویژه که توسط اداره خوابگاه های دانشجویی تعیین می شود٬ مجاز است.

۷-    در صورت اعلام کتبی ولی دانشجو٬ اقامت دانشجویان دختر در خارج از خوابگاه٬ صرفا” برای مدت معین و در محل های اعلام شده از سوی ولی دانشجو٬ بلامانع است.

۸-    انجام نظافت اتاق و حفظ بهداشت عمومی خوابگاه بر عهده دانشجویان ساکن خوابگاه است.

۹-    دانشگاه می تواند غیبت دانشجوی ساکن در خوابگاه را به خانواده دانشجو اطلاع دهد.

۱۰-       در صورت غیبت مستمر دانشجو٬ دانشگاه می تواند در مورد ادامه سکونت دانشجو تجدید نظر کند.

مقررات اخلاقی و فرهنگی

رعایت شعائر و شئونات اسلامی٬ حجاب اسلامی٬ رعایت حقوق ساکنین اماکن مسکونی مجاور و یا مشرف بر خوابگاه های دانشجویی و حفظ آرامش ساکنین داخل و خارج ساختمان برای کلیه دانشجویان ساکن خوابگاه های دانشجویی الزامی است.

در صورت عدم رعایت موارد مندرج در این آیین نامه معاونت دانشجویی دانشگاه می تواند برابر مقررات٬ با دانشجوی خاطی برخورد کند.

 

خوابگاههای دانشگاه

دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف کاهش تصدی‌گری معاونت دانشجویی در ارائه خدمات رفاهی از طریق برون‌سپاری (بر اساس بند د از ماده ۲۰ برنامه پنجم توسعه کشوری) اقدام به استفاده از خوابگاههای خودگردان نموده است و در حال حاضر دانشجویان در ۳ خوابگاه خودگردان ، ساکن هستند :

ردیف

نام خوابگاه

آدرس

۱

اسکان ۱

 شهرک پردیس ، خیابان صدرا ، پشت تالار انتظار

۲

اسکان ۲

  شهرک پردیس ، خیابان صدرا ، روبروی مدرسه فرزانگان

۳

 زاگرس ۲  چهارراه اجاق ، ابتدای خیابان حداد عادل

 

تماس با اداره خوابگاهها

اداره خوابگاهها واقع در طبقه دوم ساختمان فناوری اطلاعات می باشد و شماره تلفن ۷۲۶۷۵۷۰ در ساعات اداری پاسخگوی دانشجویان گرامی می باشد. 
راهنمای تلفن | لينکهای مفيد | نقشه دانشگاه
دانشگاه صنعتی کرمانشاه
ایران - کرمانشاه - بزرگراه امام خمینی(ره)
کد پستی 6715685420
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به دانشگاه صنعتی کرمانشاه مي باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد.
تعداد بازديدهاي امروز: 1731