دانشگاه صنعتی کرمانشاهگروه مهندسی برق - مخابرات » دانشگاه صنعتی کرمانشاه

امروز: ۴ تیر ۱۳۹۷ English

دانشکده انرژی
ریاست دانشکده
گروه های آموزشی دانشکده انرژی

 
گروه مهندسی مخابرات
مدیر گروه مهندسی برق - مخابرات
چارت درسی گروه مهندسی برق - مخابرات
برنامه هفتگی
برنامه امتحانی
اعضای هیئت علمی
گروه مهندسی برق – مخابرات
image_pdfimage_print

از میان گرایش های مختلف برق، مخابرات جایگاه ویژه ای دارد، چرا که میزان دسترسی به اطلاعات در یک جامعه، معیاری برای میزان توسعه یافتگی و رشد آن جامعه می باشد. از این رو کشورهای مختلف دنیا سعی دارند با فراهم آوردن تسهیلات نرم و سخت افزاری و توسعه اینترنت برای عموم مردم، در جهت رشد علمی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه خود قدم بردارند. با توجه به جایگاه ویژه صنعت مخابرات و نقش آن در پیشرفت و تکنولوژی کشور، اهمیت این رشته دانشگاهی و تربیت نیروی متخصص در این رشته بر کسی پوشیده نیست.

همچنین وجود این رشته دانشگاهی در موسسات آموزشی هر منطقه، و به تبع آن برخورداری از آزمایشگاه‌ها و تجهیزات ویژه این رشته، علاوه بر تربیت نیروی متخصص، به پویا تر شدن و رشد هر چه بیشتر صنعت مخابرات و سایر زمینه‌های مربوط در آن منطقه منجر شده و گامی اساسی در پیشرفت منطقه مذکور خواهد بود. و چه بهتر که این رشته دانشگاهی در دانشگاه صنعتی، که خود با شعار ایجاد ارتباط تنگاتنگ با صنعت شکل گرفته است، پایه ریزی شود، تا با ارتباط سیستماتیک و هدفمند با مراکز مخابرات استان ومنطقه و مراکز تحقیقات مخابرات و صنایع مخابرات، و ایجاد هسته‌های پژوهشی مخابرات در دانشگاه، و همچنین بکارگیری مباحث گسترده این علم در حوزه‌های مختلف و متنوع، با انجام هر چه بیشتر پروژه های تحقیقاتی این رشته، پیشگام رشد و اعتلای این صنعت و دانش در استان کرمانشاه و منطقه غرب کشور باشد.

 

در همین راستا رشته مهندسی برق گرایش مخابرات از سال ۱۳۹۱ در دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف تربیت نیروی متخصص و ماهر مورد نیاز در کشور و به ویژه منطقه غرب کشور و پاسخ گویی به نیاز های موجود در زمینه مخابرات ایجاد گردیده و درحال حاضر دانشجویان در این رشته مشغول به تحصیل می باشند. ضمن اینکه تکمیل و تأسیس آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی مورد نیاز در برنامه توسعه این رشته قرار دارد. 
راهنمای تلفن | لينکهای مفيد | نقشه دانشگاه
دانشگاه صنعتی کرمانشاه
ایران - کرمانشاه - بزرگراه امام خمینی(ره)
کد پستی 6715685420
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به دانشگاه صنعتی کرمانشاه مي باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد.
تعداد بازديدهاي امروز: 1854