دانشگاه صنعتی کرمانشاهگروه مهندسی مکانیک » دانشگاه صنعتی کرمانشاه

امروز: ۴ تیر ۱۳۹۷ English
دانشکده انرژی
ریاست دانشکده
گروه های آموزشی دانشکده انرژی

 
گروه مهندسی مکانیک
معرفی
مدیر گروه مهندسی مکانیک
جدول دروس گروه مهندسی مکانیک
برنامه هفتگی
آزمایشگاه ها، کارگاه ها و مراکز تحقیقاتی
اعضای هیئت علمی
کارشناسان گروه مکانیک
پیوندهای مفید مهندسی مکانیک
گروه مهندسی مکانیک
image_pdfimage_print

مهندسی مکانیک یکی از شاخه های کهن مهندسی است که کاربرد وسیع در تمام بخشهای صنعتی جهان امروز داشته و نقشی شایسته و بارز در توسعه و پیشرفت دانش و فناوری ایفا می نماید. حوزه فعالیت مهندسی مکانیک آنچنان گسترده است که نه تنها صنعتی را نمی توان یافت که از آن بی نیاز باشد بلکه بخش مهمی از توسعه تمامی صنایع مرهون پیشرفتهای به دست آمده در مهندسی مکانیک است. کاربرد مهندسی مکانیک در کلیه علوم مهندسی به حدی است که هیچ یک از این علوم را مستقل از مکانیک نمی‌توان تصور نمود. دانش آموختگان مهندسی مکانیک همواره در صنایع جایگاه ویژه‌ای داشته‌اند. بسیاری از ایشان هم‌اکنون به عنوان مدیران صنایع و یا مهندسان فعال در تولید و یا اعضای هیأت علمی پژوهشی مراکز علمی کشور مشغول به کار می‌باشند و توانسته‌اند با شایستگی و خلاقیت، دانش مهندسی خود را در راه نوآوری و پیشرفت و آبادانی کشور در عمل به کار گیرند.

 
 

m1
 
m2
 
m3
 
m4

 

گروه مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال ۱۳۹۰ با هدف تامین نیروی متخصص در زمینه های مورد نیاز صنایع کشور و علی الخصوص استان کرمانشاه با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی آغاز به کار کرد و مطابق با اهداف گروه مهندسی مکانیک، در آینده راه اندازی رشته های تحصیلات تکمیلی (طراحی کاربردی، تبدیل انرژی و ساخت و تولید) پیگیری خواهد شد

گروه مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی کرمانشاه جهت تکمیل آموزشهای نظری و فنی خود، از مجموعه ای از آزمایشگاهها و کارگاههای تخصصی بهره می‌برد. اسامی برخی از آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی مرتبط با این گروه به قرار ذیل می‌باشد:

آزمایشگاه دینامیک ماشین و ارتعاشات ، آزمایشگاه مقاومت مصالح، آزمایشگاه سیالات، آزمایشگاه ترمودینامیک، آزمایشگاه انتقال حرارت، آزمایشگاه نانومواد، کارگاه ماشین ابزار ، کارگاه جوشکاری، کارگاه اتومکانیک. 
راهنمای تلفن | لينکهای مفيد | نقشه دانشگاه
دانشگاه صنعتی کرمانشاه
ایران - کرمانشاه - بزرگراه امام خمینی(ره)
کد پستی 6715685420
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به دانشگاه صنعتی کرمانشاه مي باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد.
تعداد بازديدهاي امروز: 1854