دانشگاه صنعتی کرمانشاهاخبار کلی دانشگاه » دانشگاه صنعتی کرمانشاه

امروز: ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ English
معاونت ها
ریاست دانشگاه
معاونت آموزشی و پژوهشی
مدیریت فرهنگی
معاونت دانشجویی
معاونت اداری و مالی
دفتر فناوری اطلاعات

 
معاونت فناوری
معرفی
سایت کامپیوتر
پست الکترونیک
پیام نوروزی مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶
image_pdfimage_print

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶، سال  جدید را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید – اشتغال» نامگذاری کردند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

-

photo_2017-03-25_06-55-04

 

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.
اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیها وَ بَعلِها وَ بَنیها.

میلاد مبارک حضرت فاطمه‌ی زهرا، صدّیقه‌ی کبری (سلام‌الله‌علیها) را و عید نوروز را به همه‌ی شما هم‌میهنان عزیز تبریک عرض میکنم. عیدتان مبارک باشد هم‌میهنان عزیز، ملّت بزرگ ایران، جوانان عزیز، قشرهای گوناگون مردم و بویژه تبریک عرض میکنم به خانواده‌های عزیز شهیدان و جانبازان و ایثارگران و همچنین به همه‌ی ملّتهایی که با عید نوروز آشنا هستند و آن را گرامی میدارند. خدای متعال را بر این فرصت سپاس میگویم که یک بارِ دیگر توفیق داد عید نوروز را به شما ملّت عزیز ایران تبریک عرض کنم؛ امیدواریم که سالِ بسیار خوب و مبارک و بابرکتی و همراه با امنیّت و رفاهی در انتظار ملّت ایران باشد و سال ۹۶، ان‌شاءالله سال خوشی برای همه‌ی ملّت ایران و برای مسلمانان جهان باشد؛ همه‌ی خانواده‌های ایرانی، همه‌ی ایرانیان عزیز ان‌شاءالله در این سالی که در این لحظه آغاز شد، مشمول لطف و رحمت و برکت الهی باشند. اگر بخواهیم یک ارزیابی‌ای بکنیم از سالی که گذشت – سال ۹۵ باید بگوییم آن سال هم مثل همه‌ی سالهای دیگر شادی‌ها و  غمهایی داشت، تلخی‌ها و شیرینی‌هایی داشت؛ منظور تلخی‌ها و شیرینی‌های مربوط به ملّت است، مسائل شخصی مورد نظر نیست. هم شیرینی داشتیم در سال گذشته، شادی داشتیم که این شادی‌ها مربوط است به عزّت ملّی، امنیّت ملّی، همّت جوانانه در میان ملّت ایران و حرکات مؤمنانه‌ی فراگیر در همه جای کشور؛ هم تلخی‌هایی داشتیم که عمدتاً مربوط به مسائل اقتصادی و اجتماعی است که اشاره‌ای به آنها خواهم کرد. عزّت ایران و ملّت عزیزمان در سال ۹۵ در سراسر سال مشهود بود؛ از آغاز سال تا پایان سال. دشمنان ما در همه جای دنیا اعتراف کردند به اقتدار ملّت ایران، به عظمت ملّت ایران؛ هویّت ملّت ایران خودش را در سراسر قضایای گوناگونِ این سال نشان داد. با یک بی‌احترامی‌ای که از سوی رئیس‌جمهور آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران شد، مردم، پُرشور و با حمیّت و غیرت در روز بیست و دوّم بهمن پاسخ آن را دادند؛ در روز قدس، در ماه مبارک رمضان، اجتماع عظیم مردم، هویّت و هدفهای این کشور را به همه‌ی دنیا نشان داد. امنیّت کشور در این محیط پُرتلاطم منطقه‌ای بلکه بین‌المللی، یک شاخص بسیار عمده و بزرگی برای ملّت ایران بود. امروز  اطراف ما، کشورهایی که همسایگان ما هستند: از شرق کشور و جنوب شرقی کشور، تا شمال غربی کشور، کشورها دچار ناامنی هستند، منطقه دچار ناامنی است، ملّت ایران بحمدالله در طول سال یک امنیّت پایدار را تجربه کرد.
همّت جوانانه‌ای که من اشاره کردم، ناشی از مشاهده و اطّلاع از فعّالیّتهای هزاران گروه جوان در سرتاسر کشور است، که به فعّالیّتهای پُرشور خود، چه در زمینه‌های علمی، چه در زمینه‌های فرهنگی، چه در زمینه‌های ورزشی، چه در زمینه‌های تولیدی، سرگرم هستند و اشتغال دارند، کارهای نو و ابتکارهای نوی را دارند ارائه میدهند و برای آینده‌ی کشور ذخیره فراهم میکنند. حرکات مؤمنانه‌ای که اشاره کردم، مراد، جلسات دینی پُرشور و گرم و گیرایی است که در سرتاسر سال وجود داشت؛ مربوط به مسائل ائمّه (علیهم‌السّلام)، مربوط به مسائل مهمّ دینی، از اعتکافها و عبادتها و ماه رمضان و پیاده‌روی اربعین و جلسات مهمّ عاشورا و دهه‌ی محرّم؛ اینها نقاط مثبت و شادی‌آفرین کشور ما و برای ملّت ما است. تلخی‌ها و سختی‌‌ها عمدتاً مربوط به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است؛ طبقات متوسّط و ضعیف در طول سال درگیر این مشکلات بودند و همچنان هستند؛ چون از وضع مردم مطّلع هستم، لذا تلخی را با همه‌ی وجود حس میکنم؛ تلخی کامِ مردم، بخصوص مردمِ ضعیف و فرودست و طبقات ضعیف که مربوط به مسائل اقتصادی و مشکلات اقتصادی است، مثل گرانی، مثل بیکاری، مثل آسیب‌های اجتماعی که آنها هم عمدتاً منشأ اقتصادی دارند؛ مثل تبعیض‌ها و نابرابری‌ها.
خب، همه‌ی ما مسئولیم؛ هم پیش خدای متعال، هم پیش ملّت بایستی پاسخگو باشیم. من در سال «اقدام وعمل» -که سال ۹۵ بود- از مسئولین محترم خواستم که ستادی برای اقدام و عمل تشکیل بدهند و تشکیل دادند؛ کارهای خوبی هم  خوشبختانه انجام گرفت که گزارش آن را به ما دادند؛ لکن آنچه انجام گرفته است، با آنچه مورد انتظار مردم و مورد انتظار ما است، فاصله‌ی زیادی دارد. در سخنرانی توضیح خواهم داد که بعضی از شاخصها و آمارهایی که ارائه میشود از مقامات مسئول، آمارهای مثبتی است؛ بعضی هم که از طرف خود مسئولین ارائه میشود، آمارهای منفی است؛ اینها را در مجموع بایستی مشاهده کرد. اقتصاد مقاومتی یک مجموعه است؛ این مجموعه اگر فقط در زیر نام اقتصاد مقاومتی مورد توجّه قرار بگیرد، ممکن است  چندان منشأ اثر نباشد؛ من علاج را در این میبینم که این مجموعه را به نقاط مهم تقسیم کنیم و برای هر نقطه‌ی کلیدی و مهمّی یک فصلی از زمان را قرار بدهیم، و از مسئولین و افراد شاخص و از آحاد مردم بخواهیم که همه‌ی همّت خود را بر روی آن نقاط کلیدی متمرکز کنند؛ به نظر من علاج در این است که این نقطه‌ی کلیدی را امسال درست شناسایی کنیم. به اعتقاد من این نقطه‌ی کلیدی عبارت است از تولید، تولید داخلی؛ و اشتغال و عمدتاً اشتغال جوانان؛ اینها آن نقاط کلیدی اصلی است. اگر ما توانستیم روی این دو نقطه متمرکز بشویم و کارها را بر این اساس برنامه‌ریزی و دسته‌بندی بکنیم، تصوّر این است که کار به‌میزان زیادی جلو خواهد رفت و موفّقیّتهای چشمگیر و محسوسی پیش خواهد آمد. من در سخنرانی ان‌شاءالله خصوصیّاتی را که بر این دو نقطه‌ی کلیدی و اساسی مترتّب است توضیح خواهم داد؛ لذا من شعار امسال را «اقتصاد مقاومتی: تولید -اشتغال» قرار میدهم؛ یعنی اقتصاد مقاومتی عنوان کلّی است، بعد تولید و اشتغال؛ این مجموع نقاطی  است که بایستی همه بر روی آن متمرکز بشوند. مطالبه‌ی من و مطالبه‌ی مردم از مسئولین عزیز و محترم این است که بر روی این دو نقطه متمرکز بشوند و کارها را با برنامه‌ریزی انجام بدهند و ان‌شاءالله در پایان سال نتایج آن را بتوانند به مردم گزارش کنند. امیدواریم که همه‌ی شما در تحت عنایات حضرت بقیّةالله (ارواحنا فداه) و با دعای ارواح مطهّر شهیدان و امام بزرگوار، سال شاد و خوش و همراه با امنیّت و رفاهی را برخوردار باشید و با خود داشته باشید.

والسّلام علیکم و رحمةالله و برکاته


میلاد حضرت امام محمد باقر علیه السلام خجسته باد .
image_pdfimage_print

امام محمدباقر (ع):‍

دانشمندی که از علمش سود برند، از هفتاد هزار عابد بهتر است .
بحارالانوار ، ج ۷۵، ص(۱۷۳)

-

photo_2017-03-29_15-24-07


پیام تبریک ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت فرارسیدن سال نو
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه طی پیامی فرارسیدن سال نو را به جامعه فاخر علمی و دانشگاهی کشور تبریک گفت. متن این پیام به شرح ذیل است:

 

-


2

-

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

یا مقلّب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل و النهار

یا محوّل الحول و الاحوال حوّل حالنا الى احسن الحال

نرم نرمک بهار طبیعت از راه می رسد و صحنه ی جهان آیینه نمای قدرت خداوندی می گردد. فرارسیدن نوروز باستانی که هنگامه ی تجلی مواهب الهی بر بستر طبیعت است را به حضور جامعه فرهیخته دانشگاهی کشور علی الخصوص دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه تبریک و تهنیت عرض نموده و  سالی سرشار از برکت و معنویت ازدرگاه خداوند منان برای شما عزیزان و خانواده های محترمتان مسئلت می نمایم. انشا الله که در سال جدید و در سایه ی توجهات حضرت ولیعصر (عج) رهرو شایسته ای برای امام شهدا و شهدای عزیز در مسیر جهاد اخلاقی، علمی و صنعتی  میهن عزیزمان باشیم.

رسید مژده که آمد بهار و سبزه دمید / وظیفه گر برسد مصرفش گل است و نبید

مکن زغصه شکایت که در طریق طلب / به راحتی نرسید آنکه زحمتی نکشید

 


میلاد حضرت فاطمه الزهرا (س) و روز مادر گرامی باد.
image_pdfimage_print

      سرای احمد امشب رشک طور است/ زمین و آسمان غرق سرور است
      
      نهد پا در جهان دخت محمد(ص)/ به راهش از جهان گلریز حور است

-

   ax


نشست کار گروه توسعه مدیریت دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۲۴ اسفند ماه  ۱۳۹۵نشست کار گروه توسعه مدیریت دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با حضور ریاست، هیأت رییسه، دبیران کمیته های تخصصی کارگروه دانشگاه  و همچنین آقای حشمت اله عزیزی معاون محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه و بودجه استان و هیأت همراه برگزار گردید.

در این نشست، دکتر اختری ریاست محترم دانشگاه ضمن خیرمقدم در خصوص ارزیابی عملکرد دانشگاه صنعتی کرمانشاه توضیحاتی ارائه نمود و برپایه آن عزیزی معاون سازمان برنامه و بودجه استان نقاط قوت و قابل بهبود ارزیابی عملکرد سال گذشته را تشریح کرد.

در ادامه نشست ؛ دبیران کمیته های تخصصی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، گزارشی از عملکرد یکساله خود را ارائه نمودند و در پایان، عزیزی و هیأت همراه از ساختمان دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید بعمل آوردند.

-

1324567IMG_3070IMG_3082IMG_3088


تجلیل و قدردانی صمیمانه ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه از کارکنان دانشگاه در سال ۱۳۹۵
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ ریاست محترم دانشگاه صنعتی کرمانشاه ضمن تبریک پیشاپیش سال نو و آرزوی سعادت و توفیقات روزافزون، به پاس زحمات و تلاش های خستگی ناپذیرکارکنان دانشگاه در سال ۱۳۹۵ با اهدای گل و بسته فرهنگی از ایشان تشکر و قدردانی نمود.

-

234566tt7....7jj78....899hhh101213141517181921222324252627282930313233343537383940414244464750484951IMG_3043


روز بزرگداشت شهدا گرامی باد.
image_pdfimage_print

خوشا آنان که با عزت ز گیتی / بساط خویش برچیدند و رفتند
زکالاهای این آشفته بازار / شهادت را پسندیدند و رفتند …

شهدا، علاوه بر مقامات رفیع معنوی، مشعل‌دار پیروزی و آزادی و استقلال ملتند. مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

-

12


کسب عنوان مرکز مشاوره فعال کشوری برای سومین سال متوالی در بین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور توسط مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در بیست و هشتمین گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که در تاریخ ۱۵و۱۶ اسفند ماه به میزبانی سازمان امور دانشجویان برگزار شد، همچون سال­ های گذشته، مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان مرکز مشاوره فعال کشوری در بین دانشگاه­ ها و موسسات آموزش عالی، مفتخر به دریافت لوح و تندیس گردید.

الوندمنش مدیریت امور دانشجویی دانشگاه اظهار کرد؛ کسب این عنوان برای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در حالی صورت گرفت که این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فاقد رشته ­های گروه روانشناسی و مشاوره و سایر امکانات می باشد.

ایشان خاطرنشان کرد؛ علی رغم کمبود امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، این موفقیت ها بدون حمایت و پشتیبانی ریاست محترم دانشگاه آقای دکتر علی اکبراختری و هیأت رییسه محترم دانشگاه و همچنین تعهد، تخصص، خلاقیت و نوآوری مسئول مرکز مشاوره دانشگاه آقای ولی رستمی بینا بدست نمی‌آمد.

رستمی بینا مسئول مرکز مشاوره دانشگاه نیز اظهار کرد؛ امیدواریم به یاری خداوند متعال و با حمایت ریاست محترم دانشگاه برنامه­ های پیش بینی شده برای سال ۹۶ در حوزه سلامت روان با قوت ادامه یابدکه از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

-         برگزاری منظم جلسات شورای سلامت روان دانشگاهیان

-         تقویت کانون همیاران سلامت روان دانشجویان با رویکردی فرهنگی و آموزشی

-         اجرای طرح بدیع (دانشگاه عاری از دخانیات) در بحث پیشگیری از مواد مخدر

-         استفاده از متخصصین داخل و خارج دانشگاه

-         تعامل مراکز مشاوره با کمیسیون موارد خاص دانشگاه

-         اجرای پژوهش‌های کاربردی و بنیادی درباره مسائل و مشکلات دانشجویان برای شناخت عوامل آسیب‌زا

-         ارائه خدمات روان‌شناختی، مددکاری، روانپزشکی و مشاوره فردی، گروهی، تحصیلی، ارتباطی، پیش از ازدواج، زناشویی، خانوادگی و شغلی و…    

-         انجام ارزیابی‌های دوره‌ای سلامت روان دانشجویان

-         برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی، انتشار کتابچه‌ها، بروشورها و …

-         استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطی برای ارائه خدمات روان‌شناختی و مشاوره‌ای

-         همکاری‌های بین‌بخشی با سایرسازمان‌ها و نهادهای اجتماعی- فرهنگی- پیشگیری خارج از مؤسسه با هدف اجرای برنامه‌های بهداشت‌روانی 

لازم به ذکر است؛ دکتر اختری ریاست محترم دانشگاه صنعتی کرمانشاه به پاس زحمات ولی رستمی بینا مسئول مرکز مشاوره دانشگاه  از وی تقدیر و تشکر بعمل آورد.

-


12IMG_2661IMG_3188

 


انتصاب دکتر عبدالحمید زاهدی به عنوان مدیر گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر عبدالحمید زاهدی طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان «مدیر گروه مهندسی برق» دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

در این حکم آمده است:

جناب آقای دکتر عبدالحمید زاهدی

هیأت علمی محترم دانشگاه

سلام علیکم

          نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی به موجب این حکم از تاریخ ابلاغ به مدت دو سال به عنوان مدیر گروه مهندسی برق دانشگاه منصوب می گردید. امید است با اتکال به خداوند متعال و بهره گیری از تجربه خود در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم.

 -

IMG_2636


برگزاری مراسم بزرگداشت روز مهندس در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز یکشنبه مورخ ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۵مراسم بزرگداشت روز مهندس با حضور ریاست محترم دانشگاه و مدیر عامل کارخانه روژین تاک سید مظفر عبدالله و جمعی از اعضا هیأت علمی به همت مدیریت فرهنگی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

در این مراسم که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی آغاز گردید، دکتر اختری ریاست دانشگاه، ضمن خوشامدگویی به مهمانان و تبریک روز مهندس و بیان اینکه مراسم روز مهندس به دلیل مصادف شدن با ایام فاطمیه به تعویق افتاد، اظهار کرد؛ مهندس باید ضمن ﺩﺭ ﻧﻆﺮ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺭﺿﺎﻳﺖ ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭ و اﺧﻼﻕ مهندسی، خلاقیت و نوآوری داشته باشد تا بتواند در شرایط پیش بینی نشده راهکار بدهد. همچنین وی با اشاره به ویژگی های مثبت کارخانه روژین تاک تاکید کرد: اگر هدف و مسیر و نقشه راه مشخص باشد، می توان به موفقیت رسید.

در ادامه دکتر رضا همتی عضو هیأت علمی دانشگاه و پژوهشگر برتر سال ۹۵ اظهار کرد؛ ویژگی های شاخص یک مهندس آشنایی با اصول و قوانین رشته تحصیلی، داشتن خلاقیت و پژوهش، توانایی تبدیل علم به ثروت و برنامه کاری منظم است. ایشان در ادامه تشریح کرد، دروس تئوری که در دانشگاه به دانشجویان آموزش داده می‌شود برای یک مهندس موفق کافی نیست اما لازم است . یک مهندس باید در یکی از گرایش های رشته خود تخصص داشته باشد و ضمن آموزش دیدن بتواند تجربیات خود را آموزش دهد.

در ادامه، آقای عبدالله مدیر عامل محترم کارخانه روژین تاک ضمن تشریح شرایط رسیدن خود به موفقیت اظهار کرد؛ وضعیت اقتصادی در رسیدن به موفقیت تعیین کننده نیست، بلکه عزم راسخ و هدف گذاری و حرکت به سمت جلو می تواند شما را به موفقیت برساند.

وی در ادامه افزود؛ ضعف مهم و اساسی ما نداشتن مدیریت قوی و عدم ارتباط صحیح دانشگاه با صنعت است.

این مراسم با برگزاری مسابقه بین دانشجویان و اجرای زنده موسیقی سنتی به پایان رسید.

 -

12233323456798IMG_2591IMG_2623


برگزاری سی ودومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ سی ودومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان در مرحله دانشگاهی در دو رشته ترتیل (خواهران و برادران) و اذان (برادران ) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بر پایه این گزارش؛ در رشته ترتیل خانم ها منیره خسروی  و گلچهره شالو و آقایان حمیدرضا باقری  و دانیال فولادی  و در رشته اذان آقایان محمد مهدی خنجرپوریان و مصطفی احمدی به عنوان نفرات برگزیده انتخاب و به دبیر خانه مرحله منطقه ای جشنواره معرفی شدند.

شایان ذکر است؛ مرحله دانشگاهی رشته های مختلف در بخش کتبی جشنواره روز دوشنبه مورخ ۱۶ اسفندماه ۱۳۹۵ برگزار می گردد و نتایج آن متعاقباً اعلام  خواهد شد.

 -

 dddddddfffffffgggkkkkkssskkklkkww


برگزاری کارگاه تخصصی تربیت مربی همسان دانشجویی توسط مسئول مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در مورخه های ۷ الی ۱۰اسفند ماه ۱۳۹۵کارگاه تخصصی تربیت مربیان همسان دانشجویی مبنی بر آموزش، پیشگیری و کنترل HIV توسط مسئول مرکز مشاوره دانشگاه ولی رستمی بینا، بر اساس مدل جامع سیستماتیک آموزش و ارتقاء سلامت به مدت ۳۲ ساعت برگزار گردید.  

برپایه این گزارش؛  این کارگاه براساس برنامه های مورد تاکید دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر آموزش، پیشگیری و کنترل HIV جهت آموزش مربیان همسان دانشجویی توسط مسئول مرکز مشاوره دانشگاه برگزار شد.

شایان ذکر است؛ این مربیان باید خصوصیاتی از قبیل عدم اعتیاد، جایگاه اجتماعی قابل قبول در بین دانشجویان، علاقمند به مسائل اجتماعی و سلامتی، روحیه تعامل پذیر و کار تیمی، فن بیان و احترام به ارزش‌های اخلاقی جامعه داشته باشند.

رستمی بینا خاطرنشان کرد؛ این آموزش در چهار چوب کانون همیاران سلامت روان با اهداف پیشگیری اولیه بر آسیب ها جهت انتقال و آموزش به گروه همسان پی ریزی شده است.

-

ddf


انتصاب کارشناس حفاظت فیزیکی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان عضو شورای سیاست گذاری حفاظت فیزیکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر داریوش سلیمی مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با صدورحکمی آقای مهندس بشیر حیدریان کارشناس حفاظت فیزیکی دانشگاه صنعتی کرمانشاه را به عنوان عضو شورای سیاست گذاری حفاظت فیزیکی مرکز حراست وزارت متبوع منصوب کرد.

در بخشی از این حکم آمده است:

“جناب آقای بشیر حیدریان

کارشناس حفاظت فیزیکی دانشگاه صنعتی کرمانشاه

با سلام

احتراما؛ نظر به مراتب تعهد، تجارب و سوابق جنابعالی در امور حفاظت فیزیکی، به موجب این حکم  به عنوان عضو شورای سیاست گذاری حفاظت فیزیکی مرکز حراست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب می شوید.

امید است با اتکال به خداوند متعال و در سایه رهنمودهای حکیمانه مقام عظمای ولایت و در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با بکارگیری تمامی توان و تلاش خویش در پیشبرد اهداف و برنامه های مرکز حراست موفق و موید باشید. “

-

IMG_2169

 


نتایج مسابقات ورزشی اساتید و کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در ایام الله دهه مبارک فجر به همت اداره تربیت بدنی و امور فرهنگی یک دوره مسابقات ورزشی ویژه اساتید و کارکنان دانشگاه در رشته های تیراندازی با تفنگ بادی (خانم ها و آقایان)، پینگ پنگ (خانم ها و آقایان)، بدمینتون (آقایان)، آمادگی جسمانی (خانم ها و آقایان)، دارت (خانم ها و آقایان)، شنا (خانم ها و آقایان) و پیاده روی در آب (خانم ها و آقایان)  برگزار شد که به نقل از حسین پار مدیریت تربیت بدنی دانشگاه نتایج به دست آمده از این رقابت ها به شرح ذیل می باشد:

تیراندازی با تفنگ بادی

آقایان: احمد فتحی – ابراهیم فیضی – مهدی رحیمی .

 خانم ها: معصومه اسماعیلی – سونیا امیری – پریسا دارایی.

پینگ پنگ

 آقایان: یوسف صحرایی – مسعود خسروداد – رضا سامرئی و غلامحسین روشنی.

 خانم ها: پریسا دارایی – نفیسه نمازی – نسرین محمدی.

بدمینتون

 آقایان: سید کمال جلالی – حسین مویدی – غلامحسین روشنی و مجید محدثی.

آمادگی جسمانی

 آقایان : کیانوش گل پروران – سیروس همتی – مهدی بحیرایی.

 خانم ها : هنگامه شمسی پور- پریسا دارایی – فاطمه ملکی.

پرتاب دارت

 آقایان: محمد رضا امجدیان –  افشین مرادی – حسین مویدی.

خانم ها: پریسا صادقی – نفیسه نمازی – طیبه پردل.

شنا

 آقایان : کیانوش گل پروران – افشین امیری – امیر رهبر.

 خانم ها : زینب احمدی پور – هنگامه شمسی پور – پریسا دارایی.

پیاده روی در آب

 آقایان: علیرضا چاله چاله – مصطفی کرمی – ماشااله امیدی.

خانم ها: زینب احمدی پور – هنگامه شمسی پور – شهلا یوسفیان.

به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب نمودند.

حسین پار در ادامه خاطرنشان کرد؛ مراسم اهداء جوایز بعد از ایام فاطمیه با حضور ریاست، اعضا هیأت رییسه و ورزشکاران دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار می گردد.

-

123467891011121314151617181920212223

 

 

 

 


تشییع پیکر مطهرشهدای گمنام به همراه مراسم سوگواری حضرت فاطمه الزهرا (س) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه مورخ ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۵ مراسم روحانی تشییع پیکر مطهر دو شهید گمنام به همراه مراسم سوگواری حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها با حضور احساسی و پرشور اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه و سخنرانی حجت السلام والمسلمین احمدی جانشین نمایندگی ولی فقیه سپاه نبی اکرم (ص) استان دردانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

حجت السلام والمسلمین احمدی در سخنان خود بیان کرد: حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها مظلومانه از حریم ولایت دفاع کرد و در این راه به شهادت رسید. شهدای بزرگوار نیز به تأسی از آن حضرت، جان خود را مظلومانه و غریبانه در راه حفظ اسلام و دفاع از حریم ولایت تقدیم کردند و شایسته است خانواده معظم شهدا وایثارگران، اساتید، دانشجویان ودریادلان بسیجی از مقام رفیع این بانوی دو عالم و شهدای گرانقدر گمنام به خوبی تجلیل و قدردانی کنند و آنان را الگوی رفتار و کردار خویش گردانند.

-

1234567891011121314151617181920IMG_1834IMG_1848IMG_1867IMG_1913IMG_1929IMG_1934IMG_1940IMG_1969IMG_2001IMG_2022IMG_2066IMG_2071IMG_2110IMG_2123IMG_2130IMG_2131IMG_2146


شهادت حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها تسلیت باد
image_pdfimage_print

فاطمیه آمد و آن مونس و همدم کجاست؟ شمع میپرسد ز پروانه گل نرگس کجاست؟
در عزای مادرت یابن الحسن یکدم بیا/ تا نپرسد این جماعت بانی مجلس کجاست؟

-

photo_2017-03-01_07-54-19-


برگزاری اولین دوره آموزش بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE ) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز پنجشنبه مورخ ۵ اسفند ماه ۱۳۹۵ اولین دوره آموزش بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE ) با محوریت کمک های اولیه ویژه اعضاء هیئت علمی و مسئولین آزمایشگاه‌ها، توسط آزمایشگاه مرکزی و با همکاری آقای خردمندی مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی هلال احمر کرمانشاه در سالن جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

هدف اصلی از برگزاری این دوره آموزشی، ایجاد آمادگی اعضاء هیئت علمی و مسئولین آزمایشگاه‌ها در شرایط خطر و نیز حفظ و صیانت از نیروی انسانی و تجهیزات در هنگام وقوع حوادث می باشد.

در این دوره آموزشی یک روزه مباحث تئوری و عملی ایمنی کمک های اولیه مورد بررسی قرار گرفت که از آن میان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

•  تعاریف کمکهای اولیه، لزوم آموزش کمک های اولیه، ملاحضات قانونی

•  وضعیت اضطراری، شناسایی مشکل اصلی، ارزیابی اولیه، واکنش های پس از مراقبت، جستجو و بررسی در صحنه، احتیاط در موارد بیماری، تجهیزات حفاظت شخصی

•   فرایند کمک رسانی، وظایف و مسئولیت امدادگر، معاینه بالینی

•  حمایت حیاتی پایه در شیرخواران  و بزرگسالان، خطرات آنی و تهدید کننده حیات، علائم حیاتی، احیاء قلبی ریوی CPR، AED

•  نمایش فیلم آموزشی برای هر بخش

•  تمرین و مانور بررسی علایم حیاتی و انجام احیاء قلبی و ریوی بصورت عملی

-

010203345789111012


عقد تفاهم نامه همکاری بین سازمان فنی و حرفه ای استان و دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ سومین جلسه از کارگاه ریخته گری رشته مهندسی صنایع با همکاری سازمان فنی و حرفه ای استان ودانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

 بر پایه این گزارش به نقل از دکتر فرزاد امیری مدیر گروه رشته مهندسی صنایع، گروه مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای اجرای این کارگاه از امکانات سازمان فنی و حرفه ای به عنوان یکی از مطرح ترین مراکز ارایه دهنده آموزش های مرتبط در قالب تفاهم نامه فی‌مابین استفاده نموده است. این گروه در راستای کیفی سازی فعالیت های آموزشی خود، با توجه به سرفصل رشته مهندسی صنایع و ضرورت آشنایی دانشجویان این رشته با مباحث مربوط به کارگاه ریخته گری، ذوب و مدلسازی اقدام به عقد تفاهم نامه همکاری جهت بهره برداری از امکانات سازمان فنی و حرفه ای در اجرای کارگاه فوق نموده و بر همین اساس دانشجویان را در قالب دو گروه به صورت هدفمند و فعالیت محور مطابق  برنامه زمان بندی شده به محل اعزام و مدیریت می نماید. 

-

12345IMG_1152


کسب مقام دوم تیم کمیکار شهید نوروزی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در یازدهمین دوره مسابقات ملی کمیکار
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ تیم کمیکار شهید نوروزی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به سرپرستی دکتر مجید محدثی عضو هیأت علمی گروه مهندسی شیمی و گروهی از دانشجویان این رشته به نام های فریما اخلاقی، زهرا باقری، مریم دبیری و الهام یاوری در بخش عملکرد یازدهمین دوره مسابقات ملی کمیکار مقام دوم را کسب نمود.

 این مسابقات در دانشگاه مازندران طی روزهای سوم و چهارم اسفندماه برگزار شد. همچنین در این مسابقات تیم های پرشین گلف دانشگاه خلیج فارس و ام جنیوس دانشگاه شهید باهنر کرمان به ترتیب مقام های اول و سوم را کسب نمودند.

 شایان ذکر است که سال گذشته نیز تیم کمیکار شهید احمدی روشن دانشگاه صنعتی کرمانشاه مقام دوم را کسب نموده بود.

گفتنی است که مسابقات کمیکاری ملی در ایران در چهار بخش طراحی پوستر، ایده برتر، عملکرد و لیگ آزاد برگزار می‌شود. در ساخت ماشین‌ها نباید از هیچ‌گونه ابزار کنترل از راه دور یا لیزر استفاده شود و ماشین‌ها تنها توسط فعل‌وانفعالات شیمیایی حرکت کرده و یا متوقف شوند. در بخش عملکرد مسابقات کمیکار ماشین ساخته‌شده توسط تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقه باید طول مسیری که توسط قرعه‌کشی تعیین می‌شود طی کنند و در مسیر خود از هیچ‌گونه باتری صنعتی استفاده نکنند. طول مسیر مسابقه عددی بین ۱۲ تا ۲۰ متر است که در روز مسابقه با قرعه‌کشی مشخص‌شده و به تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقه اعلام می‌شود.

بر پایه این گزارش، تیم های منتخب لیگ اصلی (عملکرد) به مسابقات جهانی سال ۲۰۱۷ اعزام خواهند شد.

-

1243


پیام تبریک ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت فرارسیدن روز ملی مهندس
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه با صدور پیامی زادروز دانشمند بزرگ ایرانی، خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس را به جامعه مهندسین کشور تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

باسمه تعالی

پنجم اسفندماه، زادروز دانشمند و ریاضیدان بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی و روز ملی مهندس را به همه تلاشگران این عرصه تبریک عرض می نمایم. بی گمان نامگذاری روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی به عنوان شخصیتی والا و الگو به نام روز مهندس، در راستای توجه به جایگاه ویژه و ارزشمند مهندسان این مرز و بوم بوده است.

یک مهندس موفق ﺩﺭ اﺑﺘﺪا ﺑﺎ ﺩﺭ ﻧﻆﺮ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺭﺿﺎﻳﺖ ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭ و اﺧﻼﻕ مهندسی و همچنین با درک بهتری که از قوانین هستی دارد، در ارتقاء سطح زندگی بشر تاثیر بسزایی می‌گذارد، از این رو مهندسین علاوه بر دانستن قوانین حاکم بر جهان باید از خلاقیت بالایی برخوردار باشند تا بتوانند علاوه بر طراحی، تولید و راه‌اندازی در پاسخ به نیازهای حال و آینده بشر از قدرت تحلیل خود جهت رسیدن به بهترین بازده تلاش کرده و بهره‌وری را افزایش دهند. امید است، مهندسین پرتلاش ایرانی علی الخصوص دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، چرخه علم و صنعت را مطابق با فناوری های روز دنیا  بدست بگیرند و در آینده ای نه چندان دور شاهد موفقیت های روز افزون جامعه مهندسی در جهت پیشرفت و توسعه کشور عزیزمان باشیم.


آغاز مسابقات ورزشی اساتید و کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت دهه مبارک فجر
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز چهارشنبه مورخ ۲۷ بهمن ماه  ۱۳۹۵ مسابقات ورزشی اساتید و کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه  به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور ریاست و اعضای هیأت رییسه دانشگاه و به همت اداره تربیت بدنی و امور فرهنگی با مسابقه تیر اندازی تفنگ بادی آغاز گردید.

لازم به ذکر است؛ این مسابقات در رشته های ورزشی تیراندازی با تفنگ بادی (خانم ها و آقایان)، پینگ پنگ (خانم ها و آقایان)، بدمینتون (آقایان)، آمادگی جسمانی (خانم ها و آقایان)، دارت (خانم ها و آقایان)، شنا (خانم ها و آقایان) و پیاده روی در آب (خانم ها و آقایان) برگزار می گردد.

حسین پار مدیریت تربیت بدنی دانشگاه خاطرنشان کرد؛ همزمان با این ایام، مسابقات فوتسال نیز در بین دانشجویان در حال برگزاری می باشد که با استقبال پر شور دانشجویان همراه شده است.

-

1251436 418129105515171687ll


بازدید از شرکت های کار آفرین برتر ملی توسط اعضاء هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه مورخ ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۵  اعضا هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه از شرکت های کار آفرین برتر ملی با هدف آشنایی با فرایند خلق ایده، تبدیل ایده به محصول و در نهایت تجاری سازی محصول بر اساس حمایت های مالی و معنوی پارک علم و فناوری بازدید به عمل آوردند.

بر پایه این گزارش؛ دراین تور نیم روزه از شرکت های کار آفرین برتر ملی سال های ۹۵-۹۳ و مجموعه شتاب دهنده تیک کرمانشاه بازدید به عمل آمد و در پایان دکتر معصومه خان احمدی سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه، ضمن تشکر از بازدید کنندگان گزارش مختصری از فعالیت های پارک و فرایندهای حمایتی این مجموعه و مراکز رشد تابعه را ارائه داد.

-

1234567891012ttt


حضور پرشور دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ همزمان با سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در کنار  مردم شهید پرور، ولایتمدار و همیشه در صحنه ی استان کرمانشاه، با مشت های گره کرده پیام استکبار ستیزی خود را به گوش جهانیان رساندند. گفتنی است دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسیر راهپیمایی با شعارهای «خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست»، «الله‌اکبر»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر استکبار» فریاد خشم و انزجار خود از دشمنان نظام و اسلام را به جهانیان اعلام کردند و تداوم انقلاب اسلامی ایران تا همیشه ی تاریخ رابه همگان نشان دادند.

-

1 photo_2017-02-10_18-08-25 photo_2017-02-10_18-08-33 photo_2017-02-10_18-08-39 photo_2017-02-10_18-08-46 photo_2017-02-10_18-08-52 photo_2017-02-10_18-08-57 photo_2017-02-10_18-09-02 photo_2017-02-10_18-09-07 photo_2017-02-10_18-09-10 photo_2017-02-10_18-09-14 photo_2017-02-10_18-09-18 photo_2017-02-10_18-09-22 photo_2017-02-10_18-09-29 photo_2017-02-10_18-09-32 photo_2017-02-10_18-09-44 photo_2017-02-10_18-09-54 photo_2017-02-10_18-22-04


پیام تبریک رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت فرارسیدن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ دکتر علی اکبر اختری رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه با صدور پیامی  ایام الله دهه مبارک  فجر و فرارسیدن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به ملت شریف ایران و جامعه فاخر علمی و دانشگاهی کشور تبریک گفت.

متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم رب الشهدا و الصدیقین
درود بی کران بر پیشگاه پاک شهیدان انقلاب اسلامی و در راس آنان امام شهیدان

ایام خجسته دهه فجر و فرا رسیدن سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب؛ حضرت امام خمینی(ره) را به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، ملت شریف ایران و جامعه فاخر علمی و دانشگاهی کشور تبریک و تهنیت عرض می‌‌نمایم.

ایام فرخنده دهه فجر، طلوع فصلی دیگر از افتخار، عزت و سرفرازی ملت فهیم ایران است که با انقلاب خود، صفحه‌ای زرین را در تاریخ معاصر دنیا گشود و فریاد دین‌داری و آزادگی را در گوش جان جهانیان طنین‌انداز کرد.

انقلاب اسلامی ایران ثمره مجاهدت مردم غیور ایران زمین به رهبری امام خمینی (ره) در راه برپایی حکومت دینی بود و بدین سان سر منشاء تحول فکری و اعتقادی جهان بوده است. مستکبران جهان از بدو انقلاب با این نهال نو پا خصومت داشته اند و همچنان در صدد هستند تا شاید بتوانند آسیبی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بزنند اما پیروان راستین انقلاب و اسلام در پاسداری از آرمان های بزرگ امام ارجمند و خون پاک شهدای عالیقدر از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد و با رهنمودهای ارزشمند رهبر فرزانه همچنان راه راستین امام راحل را می پیمایند و متحد و یکرنگ با امیدی سرشار از شور وعشق الهی در تداوم راه حماسه سازان همیشه زنده ی تاریخ به پیش می روند تا ندای انقلاب اسلامی را به گوش مردم دنیا برسانند.

ایام فجر امسال در فراق یار دیرین امام خمینی (ره) ، حضرت آیت ا… هاشمی رفسنجانی و پرگشودن شهدای مدافع حرم و شهیدان آتشنشان، بوی دیگری از جنس تعهد برای داشتن ایرانی آبادتر و سربلندتر به خود گرفته است. فرصتی ارزشمند است تا باردیگر عهد و میثاق خود را در مسیر رسیدن به آرمان‌های امام خمینی (ره) و منویات رهبر معظم انقلاب تجدید نماییم. پیشرفت‌های علمی ایران در عرصه های مختلف به لطف اهتمام متخصصان و دانشمندان مجرب و به برکت خون های ریخته شده در این راه،  با وجود تمامی تحریم‌ها و دشمنی ها، جهانیان را به تحیر واداشته است و امید است تا با ادامه این روند رو به تعالی، زمینه‌ساز پیشرفت‌های بیشتری در جهت حل مشکلات مردم باشیم . اکنون در آستانه سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،  دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن اظهار وفاداری به عهد خود با مقام معظم رهبری و خون های ریخته شده در راه آزادی و استقلال این مرز و بوم، از تمامی ملت عزیز ایران  به ویژه جامعه فاخر علمی و دانشگاهی کشور دعوت می نماید؛ حضوری صمیمانه و پرشورتر از قبل در راه پیمایی  ۲۲ بهمن به عمل آورند.

امید است که همگی ما از سالکان راه عدالت و از رهپویان آرمان های شهیدانمان باشیم.


برگزاری نخستین جلسات دفاع از پایان نامه های دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روزهای سه شنبه و چهارشنبه مورخ ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۵  نخستین جلسات دفاع از پایان نامه های دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی شیمی با حضور آقایان دکتر رسایی و دکتر احمدی نمایندگان تحصیلات تکمیلی در دانشکده فناوری اطلاعات برگزار گردید.

بر پایه این گزارش؛ جلسه دفاع خانم شیوا پالانی دانشجوی رشته مهندسی شیمی گرایش فرآیندهای جداسازی به راهنمایی خانم دکتر نگین قائمی و مشاوره خانم دکتر پریسا دارایی توسط هیأت داوران متشکل از آقای دکتر سینا زرشکی به عنوان داور داخل و آقای دکتر امید بختیاری عضو هیأت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه به عنوان داور خارج در حضور جمعی از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و اعضا هیأت علمی برگزار گردید.

شایان ذکراست؛ آقای سعید حیدری به عنوان دومین دانشجوی کارشناسی ارشد، دفاع از پایان نامه خود را به راهنمایی خانم دکتر نگین قائمی و آقای دکتر سینا زرشکی در حضور هیأت داوران متشکل از خانم دکتر پریسا دارایی به عنوان داور داخل و آقای دکتر مهدی امیری نژاد عضو هیأت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه به عنوان داور خارج و جمعی از دانشجویان انجام داد.

از موفقیت های دو پایان نامه مذکور می توان به چاپ ۳ عنوان مقاله در کنفرانس های معتبر ملی و بین المللی و همچنین ارسال ۳ مقاله ISI به ژورنال های معتبر مرتبط اشاره کرد.

-

123456


نشست صمیمانه و جلسه پرسش و پاسخ کارکنان با ریاست و هیأت رییسه دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه مورخ ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۵نشست صمیمانه و جلسه پرسش و پاسخ کارکنان با ریاست و هیأت رییسه دانشگاه در دانشکده فناوری اطلاعات برگزار گردید.

در این نشست، دکتر اختری ریاست محترم دانشگاه و هیأت رییسه سوالات و دغدغه های کاری و رفاهی کارکنان را صمیمانه پاسخ دادند و در پایان موافقت خود را با تشکیل شورای صنفی کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه اعلام نمودند.

-

123456IMG_92398


برگزاری دومین جلسه از سلسله نشست‌های معرفتی اساتید بسیجی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز یکشنبه مورخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۵ در ششمین روز از ایامُ الله دهۀ مبارک فجر، دومین جلسه از سلسله نشست‌های معرفتی اساتید بسیجی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با موضوع «شناختِ جذابیت‌ها و توانمندی‌های انسان از منظر قرآن و مکاتبِ دینی» با هدفِ تعمیق باورهای دینی، ایجاد همدلی بین اساتید، پاسخ به شبهات و ارتقای توانمندی اساتید دانشگاه برگزار گردید.

در این نشست که به دعوت بسیج اساتید و با حضور اعضای محترم هیات علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سالن جلسات دانشکدۀ انرژی برگزار شد، سخنرانِ جلسه حجت الاسلام والمسلمین احمدی، به تبیین و تشریحِ زوایایی از توانمندی‌های انسان و چگونگیِ بکارگیریِ آن در مسیر مناسب پرداخت.

شایان ذکر است؛ در این جلسه مقرر گردید به منظور تداومِ حلقه‌های صالحین، ایجاد همدلی بیشتر بین اعضاء و پرهیز از یکنواخت شدنِ جلسات و ارتقای سطحِ کیفیِ دوره‌های بصیرت‌افزاییِ بسیج اساتید، پاره‌ای از جلسات در دامنِ طبیعت، مناطق جنگی و یا مکان‌های زیارتی برگزار گردد.

-

123456


نشست اعضای ستاد شاهد و ایثارگر در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز یکشنبه مورخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۵ نشست اعضای ستاد شاهد و ایثارگر با حضور دکتراختری ریاست دانشگاه، دکتر بنی اردلانی مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی، مهندس فلاحی نماینده اساتید مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر، خانم احمدی پور مدیر امور دانشجویان شاهد وایثارگر، دکتر شهیدی معاونت فرهنگی بنیاد شهید امور ایثارگران استان وهیأت همراه و همچنین نماینده دانشجویان شاهد و ایثارگر و دبیر کانون ایثار در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

در ابتدای این نشست، دکتر اختری ریاست محترم دانشگاه ضمن خیر مقدم و ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه، بر اهمیت و ضرورت تدوین و یکپارچه سازی برنامه های مرتبط با حوزه شاهد و ایثارگر در دانشگاه تأکید کرد و افزود؛ خدمت به قشر معزز شاهد و ایثارگر توفیقی است که نصیب هر کسی نمی شود و دانشگاه تلاش خواهد کرد برنامه های پیش بینی شده توسط امور دانشجویان و شاهد و ایثارگر دانشگاه  را به طور کامل اجرایی نماید و امیدواریم با افزایش تعامل این دانشگاه با سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، شاهد ارائه خدمات بیشتر و مؤثرتر به این قشر معظم باشیم.

در ادامه نشست؛  موارد آموزشی، فرهنگی و رفاهی دانشجویان شاهد و ایثارگر مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و در پایان تصمیمات لازم در این خصوص اخذ گردید.

 

-

123DD5...67


موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد رشته مهندسی مکانیک، مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موافقت قطعی خود را با ایجاد رشته مکانیک، مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عمل آورد.

برپایه این گزارش؛ شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ ۹۵/۱۰/۲۵ خود با ایجاد رشته مهندسی مکانیک در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه موافقت قطعی کرد. 


انتصابات جدید در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکترعلی اکبر اختری ریاست محترم دانشگاه ، طی احکام جداگانه ای مدیریت  فرهنگی، رئیس ‌دانشکده فناوری اطلاعات، سرپرست واحد فناوری اطلاعات و سرپرست واحد امور فنی ونظارت بر طرح‌های عمرانی  دانشگاه صنعتی کرمانشاه را منصوب کرد.

بر پایه این گزارش؛ آقای محمد رسول الماسوندی به عنوان مدیریت فرهنگی، دکتر عباس رضایی به عنوان رئیس دانشکده فناوری اطلاعات، مهندس همت شیخی به عنوان سرپرست واحد فناوری اطلاعات و دکتر حسین مؤیدی به عنوان سرپرست واحد امور فنی و نظارت بر طرح های عمرانی  دانشگاه صنعتی کرمانشاه، منصوب شدند.

ضمن تبریک به این عزیزان، امید است با استعانت از خداوند متعال و با بهره گیری از تمامی ظرفیت های موجود در انجام وظایف و امور محوله موفق و موید باشند.


نشست صمیمانه ریاست و معاونین دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اساتید گروه علوم پایه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه مورخ ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۵ نشست صمیمانه ریاست  دانشگاه صنعتی کرمانشاه و هیأت رییسه با اساتید گروه علوم پایه در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

در این نشست پیرامون امتحانات مشترک دروس علوم پایه، مسائل و مشکلات آن بحث گردید و راهکارهایی جهت بهبود و برگزاری بهتر امتحانات مشترک مطرح شد. با توجه به اهمیت دروس ریاضی و فیزیک برای دانشجویان مهندسی، همه ی اساتید بر اجرای این طرح موافق بودند.

دکتراختری ریاست دانشگاه اظهار داشت؛ با توجه به نظر اساتید و دغدغه دانشگاه مبنی بر ارتقا سطح علمی دانشجویان،  برهمت و جدیت مضاعف جهت اجرای طرح هماهنگ امتحانات دروس پایه تاکید نمود.

 وی خاطر نشان کرد؛ تدریس اساتید در این دروس باید با مثال های بیشتر و کاربردی بوده و ساعت های حل تمرین حائز اهمیت است .

در پایان این نشست، به خاطر تلاش های صادقانه و بی شائبه اساتید ازآن ها تقدیر به عمل آمد. 

-

1274 (2)568910111213


۱۲ بهمن، سالروز بازگشت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی و آغاز دهه فجر گرامی باد.
image_pdfimage_print

امام خمینی (ره) :

فجر انقلاب، دمیدن خورشید استقلال و آزادی است.

-

2


انتصاب آقای بهمن میرزایی به عنوان مشاور مطبوعاتی و رسانه ای رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ آقای بهمن میرزایی طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان « مشاور مطبوعاتی و رسانه ای رییس دانشگاه » منصوب شد.

در این حکم آمده است:

جناب آقای بهمن میرزایی

سلام علیکم

             با احترام، نظر به حسن سوابق و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم از تاریخ ۱ /۱۱ / ۹۵ به سمت مشاور مطبوعاتی و رسانه ای رییس دانشگاه منصوب می شوید. امید است با توکل به خداوند تبارک و تعالی و بهره گیری از تجارب و توان همکاران محترم در انجام وظایف محوله موفق و موید باشید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم.

-

IMG_8899


انتصاب کارشناس حفاظت اسناد و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان عضو شورای انفورماتیک مرکز حراست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر داریوش سلیمی مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با صدورحکمی مهندس مهدی رحیمی کارشناس حفاظت اسناد و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه را به عنوان عضو شورای انفورماتیک مرکز حراست وزارت متبوع منصوب کرد.

در بخشی از این حکم آمده است:

جناب آقای مهندس مهدی رحیمی

با سلام

” احتراما، نظر به تجارب و تخصص جنابعالی در زمینه فناوری اطلاعات و امور حراستی به مدت یکسال به عنوان عضو شورای انفورماتیک مرکز حراست وزارت علوم تحقیقات و فناوری منصوب می گردید…”

امید است با توکل به خداوند منان ضمن شرکت فعال در جلسات این شورا زمینه لازم جهت ارتقاء برنامه های کلان حوزه فناوری اطلاعات این مرکز را فراهم آورید.

توفیقات روز افزون شما را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی از خداوند منان آرزومندم.


یازدهمین جلسه نشست دبیران کمیته های زیر مجموعه کارگروه توسعه مدیریت دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز چهارشنبه مورخ ۲۹ دی ماه  ۱۳۹۵ در ادامه سلسله نشست های دبیران کمیته های زیر مجموعه کارگروه توسعه مدیریت دانشگاه، یازدهمین جلسه نشست دبیران کمیته های تحول اداری با حضور آقای دکتر افشین مرادی معاون اداری و مالی دانشگاه و همچنین نایب رئیس کارگروه توسعه مدیریت دانشگاه، آقای دکتر عباس رضایی دبیر کمیته مدیریت عملکرد، آقای مهندس مهدی فلاحی دبیر کمیته مدیریت سرمایه انسانی، آقای مجید دایی چینی کارشناس ذی صلاح حوزه تحول اداری، آقای شهرام صالحی بصیر دبیر کمیته صیانت از حقوق مردم و سلامت اداری، آقای مهدی رحیمی دبیر کمیته دولت الکترونیک و خانم مریم نجفی دبیر کمیته ساختار و فناوری های مدیریتی در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

در این نشست،آقای شهرام صالحی بصیر دبیر کمیته صیانت از حقوق مردم و سلامت اداری به ارائه گزارش عملکرد کمیته خود در سالجاری پرداختند.

-

1 (2)234


ساخت دستگاه های آزمایشگاه انتقال حرارت در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،  به همت اعضای هیئت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه تعدادی از دستگاه های مورد نیاز آزمایشگاه انتقال حرارت بومی سازی شد. این دستگاه ها با الگوبرداری از دستگاه های موجود ساخت خارج و داخل کشور، بازسازی شده و در آزمایشگاه های آموزشی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. دکتر مجید محدثی و دکتر بابک عاقل از اعضای هیئت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه به کمک تعدادی از دانشجویان علاقمند تا کنون دستگاه های بررسی پدیده های جوشش، میعان و انتقال حرارت تشعشع حرارتی و نوری را طراحی و ساخته اند. بنا به اظهار دکتر محدثی این دستگاه ها ضمن دارا بودن کیفیت مناسب از لحاظ قیمت نسبت به دستگاه های موجود در بازار دارای قیمت پایین تری می باشند. وی همچنین تصریح نمود که حمایت از طرح های این چنین می تواند زمینه ساز طرح های بزرگ تر بوده و گام اساسی در جهت تبدیل علم به ثروت باشد. محدثی ضمن تشکر از مسئولین دانشگاه به منظور حمایت از این طرح ها، ابراز امیدواری نمود که سایر حمایت ها در جهت تجاری سازی این طرح ها صورت گیرد. 

-

1 (2)

-

2

-

3 (2)


برگزاری نشست هم اندیشی هیأت رییسه با اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه مورخ ۲۷ دی ماه ۱۳۹۵ نشست هم اندیشی با محوریت مباحث آموزشی، پژوهشی و رفاهی بین هیأت رییسه و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

در این نشست که در محل اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید، اعضای هیأت علمی دانشگاه موارد موردنظر خود را در زمینه های مذکور بیان کردند و با هیأت رییسه به همفکری پرداختند و در موارد لازم نیز اعضای هیأت رییسه پاسخگوی برخی سوالات بودند.

در پایان این نشست؛ دکتر اختری به جمع بندی مطالب پرداختند و بر مبنای نظر جمعی برخی از تصمیمات را اتخاذ نمودند.

-

123IMG_8707IMG_8717IMG_8721


انتصاب دکتر محسن صمیمی به عنوان دبیر شورای انضباطی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر محسن صمیمی طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری به عنوان « دبیر شورای انضباطی » دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

در این حکم آمده است :

جناب آقای دکتر محسن صمیمی عضو محترم هیأت علمی دانشگاه

با سلام و احترام

  نظر به تخصص، تجربه و تعهد جنابعالی و با استناد به بند اول از مصوبات جلسات ۴۲۹ و ۴۳۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی و ماده ۱ شیوه نامه اجرایی انضباطی دانشجویان، به موجب این ابلاغ جنابعالی به عنوان « دبیر شورای انضباطی بدوی دانشگاه » منصوب می شوید.

امید است با استعانت از ایزد منان و با اتخاذ شیوه های تربیتی و تذکر آمیز درکنار صدور احکام مناسب و موثر، نقش مهمی در نیل به اهداف تربیتی کمیته انضباطی ایفا نمایید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم.


برگزاری نشست شورای رفاهی اعضای هیأت علمی دانشگاه های منطقه ۵ کشور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه مورخ ۲۰ دی ماه ۱۳۹۵ نشست شورای رفاهی اعضای هیأت علمی دانشگاه های منطقه ۵ کشور با حضور آقای دکتر میرباقری مشاور اداری و مالی و دبیر ستاد رفاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و آقای دکتر رضایی مشاور ایشان، آقای دکتر اختری ریاست محترم دانشگاه صنعتی کرمانشاه، آقای دکترمرادی معاون اداری ومالی، آقای دکتر نادری رییس دفتر دانشگاه و نیز مشاورین رفاهی روسای دانشگاه های منطقه ۵ کشوری برگزار شد.

در ابتدای این نشست، آقای دکتر اختری ضمن عرض تسلیت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و خیر مقدم به مهمانان جلسه، به بیان مشکلات دانشگاه های نوپا در بخش امکانات رفاهی اعضای هیأت علمی و کارمندان پرداخت. ایشان ضمن اشاره به اهمیت توجه به رفاهیات اعضای هیأت علمی دانشگاه، کمبود منابع مالی و نقص قوانین در اختصاص ردیف بودجه خاص به رفاهیات را از دلایل اصلی عدم توجه کافی به  این مهم برشمرد.

در ادامه نشست، آقای دکتر میرباقری به بیان اقدامات صورت گرفته در زمینه حل مشکلات رفاهی اعضای هیأت علمی پرداخت و بر پیگیری های لازم جهت حل نواقص موجود در قوانین تاکید نمود.

دکتر میر باقری خاطرنشان کرد؛ در این مدت پیگیری هایی جهت اختصاص مستر کارت و نیز کارت های اعتباری با مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای هریک از اعضای هیأت علمی دانشگاه ها بعمل آمده است.

در ادامه وی افزود؛ تلاش هایی در جهت تسهیل استفاده از امکانات گردشگری دانشگاه های مختلف و ایجاد یک بانک اطلاعاتی در این زمینه در حال انجام است.

در ادامه نشست، دکتر رضایی به تشریح آیین نامه مشاورین رفاهی روسای دانشگاه ها پرداخت و تلاش های ستاد رفاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را جهت ساختار سازی در مدت یک ساله بیان نمود.

 همچنین مشاورین رفاهی روسای دانشگاه های منطقه ۵ که شامل دانشگاه های استان های  ایلام، کردستان، کرمانشاه و لرستان می باشند، به بیان نقطه نظرات در زمینه رفاهی اعضای هیأت علمی دانشگاه ها پرداختند.

 در پایان نشست، انتخاباتی به منظور انتخاب دبیر رفاهی منطقه ۵ برگزار شد که آقای دکتر مجید محدثی عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اکثریت آرا به عنوان دبیر رفاهی منطقه ۵ منصوب شد .

-

122346879


تشریح فعالیت ها و پیشرفت های دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مصاحبه ریاست دانشگاه با صدا و سیمای مرکز استان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز یکشنبه مورخ ۱۹ دی ماه ۱۳۹۵ ریاست دانشگاه در مصاحبه با صدا و سیمای مرکز کرمانشاه به تشریح فعالیت ها و پیشرفت های دانشگاه صنعتی کرمانشاه پرداخت.

در این مصاحبه خبری که از شبکه استانی کرمانشاه پخش گردید، دکتر اختری تشریح کرد؛ پذیرش دانشجو در دانشگاه صنعتی کرمانشاه از سال ۱۳۸۶ در دو رشته مهندسی برق (قدرت) و مهندسی شیمی انجام گرفت. در حال حاضر بالغ بر ۱۰ رشته در مقطع کارشناسی و ۵ رشته در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه دایر می باشد. وی افزود؛ ۲ رشته دیگر نیز در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در دست بررسی است که در آینده نزدیک در این رشته پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

در ادامه دکتر اختری اظهار نمود؛ دانشگاه صنعتی کرمانشاه نزدیک به ۲۰۰۰ نفر دانشجوی شاغل به تحصیل دارد که تاکنون از ۵ دوره فارغ التحصیلان این دانشگاه، تعدادی از آن ها به مقطع دکتری راه یافتند.

ایشان تصریح کرد؛ رشته هایی که در دانشگاه صنعتی کرمانشاه تدریس می شوند، آینده ی شغلی مناسبی دارند، از جمله رشته مهندسی راه آهن که با توجه به اینکه راه آهن استان در دست احداث می باشد، نیروی کار متخصص آن در حال آموزش هستند.

-

screenshot_2017-01-08-20-05-45_1img_20170109_130015


پیام تسلیت ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه در پیامی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، مجاهد دوران نهضت اسلامی و یار دیرین حضرت امام رضوان الله تعالی علیه، موجب تالم و تاثر گردید. اینجانب و تمام همکارانم ضمن ارج نهادن به خدمات ارزشمند و عمر بابرکت این عالم مجاهد و انقلابی نستوه، مراتب تسلیت و تعزیت خود را به پیشگاه امام عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب، ملت شریف ایران و خصوصا جامعه دانشگاهیان ابراز می داریم و از خداوند متعال علو درجات را برای ایشان مسالت داریم.

-

636195034236787352


برگزاری دومین دوره ایمنی و آتش نشانی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز پنجشنبه مورخ ۱۶ دی ماه ۱۳۹۵ دومین دوره آموزش بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) ویژه اعضا هیأت علمی و مسئولین آزمایشگاه ها با محوریت آتش نشانی و به منظور ارتقاء سطح آگاهی کارکنان با همکاری آقای بهنام محمد زاده مدرس سازمان آتش نشانی در سالن جلسات دانشکده انرژی برگزار شد.

در این دوره آموزشی یک روزه، مباحث تئوری و عملی ایمنی آتش نشانی، آشنایی با انواع کپسول ها و عملیات اطفاء حریق مورد بررسی قرار گرفت.

-

12345678


میلاد امام حسن عسکری (ع) مبارک باد.
image_pdfimage_print

 امام حسن عسکری (ع) :

در مقام ادب براى تو همین بس که آنچه براى دیگران نمی پسندى، خود، از آن دورى کنى.

(مسند الامام العسکری، ص۲۸۸)

-

3


تصویب طرح مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه در شورای فرهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی استان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ آقای ولی رستمی بینا مسئول مرکز مشاوره دانشگاه با ارائه طرحی خلاقانه تحت عنوان ایستگاه سلامت زندگی در جلسه شورای فرهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی مورد حمایت تمامی سازمان های استان قرار گرفت.

به نقل از آقای رستمی مسئول مرکز مشاوره دانشگاه؛ این طرح در قالب یک عروسک تن پوش با استفاده از روانشناسی رنگ می تواند با برقراری ارتباط و جلب توجه مخاطب، ضریب نفوذ پیام ها را افزایش داده و دلزدگی را از بین ببرد. این شکل برقراری ارتباط روانکاوانه با یک محرک زنده عروسکی، از دوران کودکی با روح ما عجین بوده است و فرصتی را برای توجه بیشتر، درک بهتر، بازگشت به ارتباط نزدیکتر و صمیمی تر، تحریک هوش هیجانی، همدلی و توسعه تفکر انتزاعی  و همچنین رشد و خلاقیت فراهم می سازد.  با اجرای این طرح  می توان تمامی مطالب کاربردی ، برو شورها، کتاب ها، پیام های مشاوره ای و … را به بهترین نحو به سمع و نظر مخاطبین رسانید و همچنین مراکز مشاوره و دیگر سازمان ها از جمله آموزش و پرورش ، شهرداری، دادگستری، ارشاد اسلامی، مراکز بهداشت، ستاد پیشگیری و … با استفاده از این شیوه از تحرک و پویایی خاصی برخوردار خواهند شد.  

لازم به ذکر است؛ مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه دوسال متوالی از سوی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مرکز مشاوره فعال کشوری در بین دانشگاه ها  و موسسات آموزش عالی کشور برگزیده شده است.

گفتنی است، کسب این عنوان برای دانشگاه صنعتی کرمانشاه درشرایطی صورت گرفت که دانشگاه فاقد رشته های روانشناسی، مشاوره و دیگر امکانات بوده ولی با مدیریت خوب و استفاده از متخصصین داخل و خارج دانشگاه این موفقیت کسب شده است.

-

135


روز بصیرت و میثاق امت با ولایت گرامی باد.
image_pdfimage_print

مردم عزیز ما در روز نهم دی، آنچنان عظمتی از خود نشان دادند که دنیا را خیره کرد.

  مقام معظم رهبری

41


نشست دبیر منطقه ۸ ورزش دانشگاه های کشور با مدیر امور دانشجویی و اداره تربیت بدنی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز شنبه مورخ ۴ دی ماه ۱۳۹۵ دکتر همایون عباسی دبیر منطقه  ۸ ورزش دانشگاه های کشور به همراه خانم دکتر صالحی پور مدیر تربیت بدنی دانشگاه ایلام به منظور آشنایی با فعالیت های تربیت بدنی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و همچنین انطباق فعالیت های ورزشی با سیاست های ابلاغی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با مدیر امور دانشجویی و اداره تربیت بدنی دانشگاه دیدار و گفتگو بعمل آوردند.

-

1

-

در ابتدای این نشست آقای الوندمنش مدیر امور دانشجویی دانشگاه ضمن خوشامدگویی اظهارکرد؛ در چند سال گذشته علی رغم مشکلات سخت افزاری و نداشتن سالن ورزشی مناسب، تلاش بسزایی جهت افزایش مشارکت در ورزش همگانی و فراهم ساختن رفاه دانشجویان در همه بخش های معاونت دانشجویی انجام شده است. 

-

2

-

در ادامه این نشست، دکتر عباسی دبیر منطقه ۸ ورزش دانشگاه های کشور، فعالیت های تربیت بدنی دانشگاه صنعتی را مثبت ارزیابی کرد و تصریح کرد؛ هدف از این نشست، انعکاس فعالیت ها و مشکلات مربوط به امور تربیت بدنی دانشگاه های منطقه ۸ به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد.

وی افزود؛ با وجود اینکه دانشگاه صنعتی کرمانشاه فاقد فضای ورزشی تملکی است، اما ما شاهد روند رو به رشد این دانشگاه در زمینه ورزش همگانی هستیم و امیدواریم مسئولین تصمیمات لازم را برای جبران کاستی ها به ویژه اماکن ورزشی مطلوب در دستور کار خود قرار دهند.

-

4

-

 در این نشست حسین پار مدیر اداره تربیت بدنی دانشگاه با اشاره  به مخاطبان تربیت بدنی که عمدتا از اساتید و دانشجویان نخبه و فهیم دانشگاه هستند،  بیان نمود؛ با استفاده از سیاست های توسعه ورزش همگانی ، رشد شاخص های سلامت و توجه به ورزش قهرمانی می توان مشارکت دانشجویان را در این راستا افزایش داد.

-

3

5

-

 در پایان این نشست آقای پار ضمن تشکر از ریاست و هیأت رییسه دانشگاه صنعتی کرمانشاه خاطرنشان کرد؛ در آخرین جلسه شورای ورزشی دانشگاه، تصمیمات خوبی جهت احداث اماکن روباز ورزشی و کمک به ورزش خوابگاه ها گرفته شد و در آینده نزدیک شاهد توسعه و پیشرفت محسوسی در این زمینه خواهیم بود.

 -

6img_8280


برگزاری سلسله نشست های تخصصی شمیم یاس در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز یکشنبه مورخ ۵ دی ماه ۱۳۹۵ سلسله نشست های تخصصی شمیم یاس پیرامون مسائل حوزه دختران و خانواده با محوریت معیارها و ملاک های ازدواج موفق به همت کانون فرهنگی دخترانه تسنیم و با حضور کارشناس امور بانوان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بر پایه این گزارش؛ خانم مهندس پزد کارشناس فرهنگی اجتماعی حوزه بانوان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن اشاره به استقبال دانشجویان از برگزاری این سری نشست ها اظهار کرد: هدف اصلی از برگزاری این سری نشست ها شناختن معیارها و ملاک های صحیح ازدواج، خودشناسی (جهت انتخاب همسری همسان)، پرسش و پاسخ در این خصوص و تبیین موضوعات حوزه دختران و خانواده با محوریت معیارها و ملاک های ازدواج موفق می باشد.

وی در ادامه افزود؛ با توجه به علاقه مندی و درخواست دانشجویان، این سلسله نشست ها در نیمسال تحصیلی آینده ادامه پیدا خواهد کرد.


انتصاب دکتر عباس رضایی به عنوان سرپرست گروه فیزیک مهندسی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر عباس رضایی طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان «سرپرست گروه فیزیک مهندسی» دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

در این حکم آمده است:

جناب آقای دکتر عباس رضایی

          با احترام  نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی به موجب این حکم از تاریخ  ۹۵/۸/۱  به عنوان سرپرست گروه فیزیک مهندسی منصوب می گردید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم.


انتصاب دکتر صبحی بنی اردلانی به عنوان رئیس گروه تخصصی بررسی تخلفات پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر صبحی بنی اردلانی طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان « رئیس گروه تخصصی بررسی تخلفات پژوهشی » دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

در این حکم آمده است:

جناب آقای دکتر صبحی بنی اردلانی

هیأت علمی محترم دانشگاه

          با احترام نظر به تجارب و شایستگی های جنابعالی و با توجه به دستورالعمل نحوه بررسی تخلفات پژوهشی به مدت دو سال به عنوان رئیس گروه تخصصی بررسی تخلفات پژوهشی در دانشگاه منصوب می گردید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم.


برگزاری مراسم شب یلدا در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در آستانه شروع فصل زمستان روز دوشنبه مورخ ۹۵/۹/۲۹  به همت دانشجویان انجمن ادبی آب و آینه و با حضور مدیریت فرهنگی و مدیریت حراست دانشگاه، مراسم با شکوهی با عنوان گردهمایی بزرگداشت شب یلدا با هدف زنده نگه داشتن آیین سنتی و رسومات طولانی ترین شب سال برگزار گردید.

از ویژه برنامه های این مراسم می توان به : شعر خوانی، تفأل به حافظ، پخش کلیپ با موضوع آیین شب یلدا، اجرای موسیقی سنتی و پذیرایی انار اشاره کرد.

 -

1234567911121314


برگزاری مسابقات چالش گرانش و نجات تخم مرغ در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه مورخ ۹۵/۹/۲۹ مسابقات نجات تخم مرغ و چالش گرانش با هدف ایجاد شادابی و نشاط در کنار فعالیت علمی برای دانشجویان به همت مدیریت فرهنگی دانشگاه صنعتی کرمانشاه  و با داوری دکتر حشمتی، ریاست دانشکده انرژی و دکتر جلالی، مدیر پژوهش و فناوری برگزار گردید.

خانم مهندس پزد مسئول انجمن های علمی مدیریت فرهنگی دانشگاه؛ ضمن اشاره به استقبال بی نظیر دانشجویان از برگزاری مسابقات چالش گرانش (نجات تخم مرغ) اظهار کرد؛ هدف اصلی از طراحی این مسابقات کسب ایده‌هایی برای ساخت سازه ها و اجسامی است که بتواند به انسان در ارسال و پرتاب کاوشگرها به سیاره های دیگر و نشستن باکمترین خسارت بر سطح سیاره و ارسال اطلاعات یاری رساند. در این مسابقات باید دانشجویان سازه هایی سبک بسازند که توان سالم نگه داشتن تخم مرغ را پس از سقوط از ارتفاع ۱۵ متری داشته باشد.

برپایه این گزارش؛  در پایان رقابت های نجات تخم مرغ با در نظر گرفتن امتیازات شاخصه هایی از جمله سالم بودن تخم مرغ، بیرون آمدن تخم مرغ از سازه، حجم و وزن، سرعت و دقت اصابت سازه به محدوده ی پیش بینی شده، سه تیم که بیشترین امتیاز را کسب کردند، معرفی و تجلیل شدند.

تیم اول: گروه سخت افزار و صنایع (فراز نیک روش – مهرداد حیدری)

تیم دوم: گروه برق  (هومن امینی – امیر خدادادیان – محمدرسول ایزدی – محمدسجاد تحریری)

تیم سوم: گروه فیزیک مهندسی  (علی ویسی نژاد – سینا مرادپور – پویا اسلام پناه)

-

12356789


محول شدن وظایف گروه علوم پایه و عمومی به دکتر ماشااله امیدی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، وظایف گروه «علوم پایه و عمومی » به دکتر ماشااله امیدی محول شد.

در این حکم آمده است:

جناب آقای دکتر ماشااله امیدی

با احترام نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم از تاریخ ۹۵/۷/۱ انجام وظایف مربوط به گروه علوم پایه و عمومی به شما محول می گردد. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

 ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه را مسألت داریم. 


میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) مبارک باد.
image_pdfimage_print

حضرت محمد(ص):

داناترین مردم کسى است که دانش دیگران را به دانش خود بیفزاید.

(کنزالعمال، ج۱۰، ص۱۴۳، ح ۲۸۷۳۱)

-

امام صادق (ع):

دوست ندارم جوانى از شما را جز بر دو گونه ببینم: دانشمند یا دانشجو

(امالی طوسی، ص۳۰۳)

2


برگزاری کرسی آزاداندیشی با موضوع جنبش های دانشجویی و فرجام یک اعتماد در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه مورخ ۲۲آذر ماه ۱۳۹۵ کرسی آزاداندیشی با موضوع جنبش های دانشجویی و فرجام یک اعتماد با حضور دکتر سید محمدصادق امامیان تحلیلگر مسائل سیاسی کشور به همت بسیج دانشجویی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

در این نشست، دکتر امامیان تحلیلگر سیاسی تاکید کرد؛ سیاست های برجام  باید به صورت جزیی نقد و بررسی شود. همچنین ایشان از دانشجویان برای ایجاد جریان جنبش دانشجویی در دانشگاه ها جهت حفظ آرمان های انقلاب اسلامی حمایت کرد و دانشجویان را نقطه موثر تحولات اساسی کشور دانست.

در ادامه نشست؛  تعدادی از دانشجویان به عنوان موافقان و مخالفان برجام به بیان نظرات خود پرداختند .

-

123456789


نشست ریاست اداره فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از آقای رستمی بینا مسئول مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه ؛ روز دوشنبه مورخ ۲۲آذر ماه ۱۳۹۵ محمد مهدی اسماعیلی رئیس اداره فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور  به همراه دکتر خدایاری مسئول فرهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه با مشاور دانشگاه دیدار و گفتگو بعمل آوردند.

در این نشست مسئول مشاوره دانشگاه ضمن عرض خوش آمدگویی اظهار کرد؛ دانشگاه ها نباید فقط به تربیت نیروی انسانی و اعطای مدرک بسنده کنند، بلکه باید انسان هایی با روح و روان سالم برای ورود به جامعه تربیت نمایند. وی افزود؛ زندگی در خوابگاه و همچنین ارتباطات اجتماعی و تعاملات عاطفی در یک فضای دوجنسیتی ممکن است، دانشجویان به خصوص جوانان غیربومی را با چالش هایی مواجه  کند که معضل اعتیاد از بارزترین آن می باشد. اگر این چالش ها درست مدیریت نشوند، مشکلات روحی و روانی زیادی را در پی خواهد داشت. ایشان در ادامه تاکید کرد: مرکز مشاوره دانشگاه می تواند در حل معضل اعتیاد ، پیشگیری  و درمان آن  نقش به سزایی داشته باشد. همچنین مسئول مشاوره دانشگاه، گزارش جامعی از برنامه ها ، راهکارها و  اقدامات صورت گرفته در ارتباط با حوزه سلامت روان طی سال تحصیلی جدید ارائه نمود.

در پایان این نشست؛ ضمن بازدید از کلاس های مهارت های زندگی دانشجویی از اقدامات و برنامه های مرکز مشاوره دانشگاه تقدیر و تشکر بعمل آمد. 

-

1

2


طراحی نوین فناوری GSM در آیفون منزل توسط دانشجوی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ فرهاد فولادی نیا دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه توانست با استفاده از به کارگیری فناوری GSM در آیفون منزل طرح نوینی را ابداع کند.

به نقل از آقای فرهاد فولادی نیا دانشجوی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ سیستم موردنظر این امکان را به کاربران می‌دهد که همیشه به آیفون منزل خود دسترسی داشته باشند. در سیستم‌های مشابه کاربر با ارسال پیامک  به سیم‌کارت تعبیه شده، می تواند درب را باز کند؛ اما سیستم مذکور این قابلیت را دارد که در لحظه ی فشرده شدن زنگ درب، کاربر با شناسایی فرد مورد نظر از طریق صحبت کردن، در صورت تمایل، با ارسال پیامک حاوی رمز، درب را باز کند.

علاوه بر موارد ذکر شده مزیت بارز این سیستم ، امنیت بالای آن می باشد به این صورت که درب زمانی باز می شود که سیم کارت تعبیه شده روی آیفون منزل، پیامک حاوی رمز را فقط از شماره ثبت شده در سیستم دریافت کند.

-

111

برقراری ارتباط با تراشه SIM900  که در این طرح از آن استفاده شده است، از طریق دستوراتی پیش‌فرض به نام AT Command و به‌واسطه پورت سریال صورت می‌پذیرد.  این ماژول برای راه‌اندازی به یک سیم‌کارت نیاز دارد. ازآنجاکه تمام اپراتورهای همراه در ایران از استانداردهای شبکه GSM استفاده می‌کنند و تراشه SIM900 نیز مبتنی بر این استاندارد می‌باشد، امکان استفاده از آن در سراسر کشور وجود دارد . با توجه به اینکه پردازش فرمان‌ها توسط میکروکنترلر صورت می‌پذیرد و میکروکنترلر مورداستفاده در این سیستم از خانواده AVR می‌باشد، برنامه‌ریزی آن نیاز به فراگیری زبان C و همچنین کار با کامپایلر CodeVision AVR داشته است. در نهایت نیز انتقال این برنامه‌ها به تراشه میکروکنترلر از طریق واسطه سخت‌افزاری پروگرامر (Programer) تحقق یافته است .

این سیستم در نمایشگاه هفته پژوهش کرمانشاه به بازدیدکنندگان معرفی گردید و با توجه به استقبالی که صورت گرفت، چنانچه این سیستم به تولید انبوه برسد، استفاده از آن بسیار کارامد و از نظر زمان و هزینه، مقرون به صرفه می باشد.

لازم به ذکر است؛ دکتر عباس رضایی مدیر گروه مهندسی برق مجری و همچنین مهندس سهراب مجیدی فر عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق همکار این طرح می باشند. 

-

222333


برگزاری چهارمین نشست شورای ورزشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ چهارمین جلسه شورای ورزشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه صبح روز یکشنبه مورخ ۲۱ آذرماه ۱۳۹۵در حوزه معاونت دانشجویی  با حضور ریاست دانشگاه، هیأت رییسه و سایر اعضاء برگزار گردید.

در ابتدای این نشست پس از ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های ورزشی سال تحصیلی گذشته و برنامه های حوزه معاونت دانشجویی در جهت ارتقاء و گسترش ورزش کارکنان و دانشجویان ، موضوعاتی همچون خدمات آموزشی اداره تربیت بدنی، اوقات فراغت دانشجویان، فعالیت های ورزشی کارکنان و اعزام کاروان ورزشی دانشجویان دانشگاه به مسابقات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 -

1

دکتر اختری ریاست دانشگاه اظهار کرد؛ با توجه به توانایی دانشجویان و توسعه دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در نظر داریم با مدیریت و برنامه‌ریزی ، احداث زمین های روباز و  پیست دوچرخه سواری شرایطی ایجاد کنیم تا علاوه بر ارتقای سلامت در دانشگاه باعث افزایش شور و نشاط در بین دانشجویان شویم.

همچنین وی با اشاره به ویژگی های مثبت اوقات ورزشی اساتید و کارکنان دانشگاه تاکید کرد: بانوان دانشگاه نیز می توانند از خدمات یکی از مجتمع های ورزشی بهره مند شوند.

-

22

-

در ادامه نشست، پار مدیر تربیت بدنی دانشگاه صنعتی کرمانشاه بیان کرد: با توجه به مقوله غنی سازی اوقات فراغت به موازات توجه به ورزش قهرمانی، مصمم هستیم با حمایت بیشتر مسئولین دانشگاه، ساخت اماکن ورزشی و تعامل با نهادهای مرتبط در سال‌های آینده، بهینه کردن اوقات فراغت دانشجویان دانشگاه را در اولویت قرار دهیم.

مدیر تربیت بدنی ادامه داد: نظر به اینکه مخاطبان ورزشی دانشگاه ، دانشجویانی فعال و کوشا در زمینه های علمی و درسی هستند و کمتر به طور حرفه ای به ورزش می پردازند، تلاشمان بر این خواهد بود که با تشویق و جذب آنان به سمت ورزش و به ویژه ورزش های همگانی بپردازیم.چراکه این عزیزان مهندسان آینده ساز این مرز و بوم هستند و ارتقای سلامت و نهادینه کردن ورزش در زندگی به افزایش کارآیی آن ها خواهد انجامید.

-

33

3

-

در پایان حسین پار ضمن تشکر از ریاست دانشگاه ، هیأت رییسه و سایر اعضای دانشگاه اظهار کرد؛ نقش تبلیغ در همراهی و ترغیب دانشجویان به امر ورزش، به شدت کارساز و تاثیرگذار است و امیدوارم در اجرایی کردن اهداف از نقطه‌ نظرات و حمایت‌های این عزیزان نیز بهره‌مند شویم.

لازم به ذکر است؛ اعضای شورای ورزشی دانشگاه شامل ریاست دانشگاه ، هیأت رییسه، مدیر تربیت بدنی (دبیر جلسه) ، مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان ، دو نماینده از میان دانشجویان ، نمایندگان کارمندان و نماینده اعضاء هیئت علمی دانشگاه می باشد.

-

4


هفته وحدت گرامی باد.
image_pdfimage_print

مقام معظم رهبری (مد ظله العالی):

یکی از کارهایی که باید انجام گیرد، جلوگیری از نشر آثار تفرقه انگیز است؛ چه در محیط شیعی و چه در محیط سنی

-

425605305_262009


برگزاری کمپ پارک علم وفناوری در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز یکشنبه مورخ ۲۱آذر ۱۳۹۵، کمپ پارک علم و فناوری در دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف معرفی خدمات و فعالیت های خود در بخش های جذب و پذیرش در پارک ، ثبت اختراع و پتنت خارجی ، تجاری سازی ایده و حمایت های مالی به دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

درحاشیه این برنامه مسابقه ای بین دانشجویان علاقمند برگزار گردید که مقرر شد به ۳ نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه جوایز نفیسی اهدا شود.

لازم به ذکر است؛ کمپ پارک علم و فناوری کرمانشاه ضمن قدردانی از دانشگاه های همکار در اجرای ایده کمپ، امیدوار است که این برنامه منجر به کسب و کارهای نوپا برای دانشجویان و ایجاد شرکت های دانش بنیان توسط اعضای هیأت علمی شود.

-

5

-

4

-

3

-

1


گفت و گوی ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اصحاب رسانه
image_pdfimage_print

 جناب آقای دکتر اختری لطفاً خودتان را معرفی کنید و مدت‌زمان حضور جنابعالی در این سمت را بفرمایید.

با عرض سلام،  اینجانب علی اکبر اختری هستم که به مدت ۵سال مسئول دانشگاه صنعتی کرمانشاه می باشم وحدود ۲۲سال است که در دانشگاه رازی در سمت هیات علمی فعالیت می نمایم.

هدف از تاسیس دانشگاه صنعتی چه بود؟

طبق بحث آمایش سرزمین که در سال ۸۱ صورت گرفته بود، مقرر شد دانشگاه صنعتی کرمانشاه تأسیس شود. به منظور ارتقای توسعه‌یافتگی استان که در زمینه ی  صنعت خیلی ناکارآمد بود و همچنین به جهت بهبود وضعیت صنعت ،  یکی از روش‌های آن تاسیس دانشگاه صنعتی در استان بود و در حدفاصل سال ۸۶ که پذیرش دانشجو انجام گرفت  تا کنون، فارغ‌التحصیل‌ها و کسانی که شاغل به تحصیل در رشته‌های صنعتی هستند، در عرض ده سال دو برابر شده اند.

دانشگاه صنعتی از سال ۱۳۸۴ با سه دانشکده انرژی، فنآوری اطلاعات و کشاورزی مجوز تأسیس گرفت که در بهمن‌ماه سال ۱۳۸۶ در رشته برق قدرت و مهندسی شیمی صنایع گاز در دانشکده انرژی دانشجو جذب کرد و هم ‌اکنون دارای بالغ ‌بر ۱۰ رشته کارشناسی و ۵ رشته کارشناسی ارشد دایر می باشد. همچنین حداقل ۶ دانشکده برای این دانشگاه پیش بینی گردیده که سه دانشکده درحال حاضر موجود است و سه دانشکده در آینده تأسیس خواهیم کرد و انشاء ا.. در افق سال ۱۴۰۴ یک جمعیت چهارهزارنفری را برای این دانشگاه متصور هستیم که با یاری خدا بیش از یک چهارم این جمعیت، تحصیلات تکمیلی و دوره ‌های ارشد و دکترا خواهند بود.

مساحت دانشگاه چقدر است؟

مساحت دانشگاه ۲۵ هکتار است و خود ساختمان دانشگاه ۲۲۵۰۰ مترمربع می باشد که ۱۶۰۰۰ متر آن به بهره ‌برداری رسیده است و ۶۵۰۰ متر تا آخر سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

پروژه در چند فاز اجرا شده است؟

در چهار فازکه سه فاز آن به بهره‌ برداری رسیده است.

فازهای آن به چه صورت است؟

قسمتی از فاز یک از محل اعتبارات نفت ساخته شده است و مابقی از محل کمک رهبری است. این فاز به عنوان دانشکده انرژی در نظر گرفته شده است. فاز دوشامل دانشکده فنآوری اطلاعات است که تماما از محل اعتبارات رهبری است. فاز سه که همان سازمان مرکزی است، از اعتبارات سازمان برنامه و بودجه ساخته شده و فاز چهار قسمت میانی دانشگاه است  که سلف‌ سرویس و مجموعه برق در آنجا قرار خواهند گرفت. انشاء‌ا… دانشکده برق را در فاز چهار خواهیم ساخت که از مجموع اعتبارات رهبری و سازمان برنامه و بودجه احداث می شود.

در حال حاضر دانشگاه چند درصد پیشرفت فیزیکی داشته است؟

فاز چهار نزدیک هفتاد درصد پیشرفت داشته است. البته مقرر شده است که سه سوله کارگاهی شامل کارگاه‌ های برق، مکانیک و عمران به مجموعه ساختمانی اضافه شود.

در مورد امکانات دانشگاه بفرمایید.

ما در بخش آموزش مقطع کارشناسی وضعیت خیلی خوبی داریم. نسبت دانشجو به هیئت‌علمی ما حدودا ۳۵ است که برای دانشگاه‌های در حال تأسیس نسبت خیلی خوبی است. این‌ رقم‌ها معمولاً برای دانشگاه‌های نوپا ، خیلی بالاست و انشاء ا.. با بازگشت  بورسیه ‌هایی که انجام شده ، این نسبت بهتر هم خواهد شد. درزمینه ی تحصیلات تکمیلی ، پنج رشته کارشناسی ارشد داریم که انشاء الله با توجه به اینکه چند تن از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه حتما‌ً تا سال آینده به مرحله دانشیاری می‌رسند، گشایش‌هایی را در زمینه ی توسعه ی رشته خواهیم داشت . یک طرح همکاری با پژوهشگاه پلیمر در زمینه ی رشته پلیمر و جهت اخذ دانشجوی ارشد و دکترای پلیمر در نظر داشتیم، که به دلیل مسائل جابه‌جایی و حضور در سایت این طرح به مرحله ی انجام نرسید. ولی حدودا ۴ طرح همکاری دیگر نیز با دانشگاه‌های منطقه برای گشایش رشته‌های ارشد در نظر داریم . با دانشگاه رازی یک طرح همکاری در زمینه ی تاسیس رشته ی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک تهیه کرده ایم و با دانشگاه کردستان نیز طرحی همکاری در زمینه ی کارشناسی ارشد رشته کنترل پیش رو داریم.

چه میزان اعتبار برای دانشگاه در نظر گرفته‌شده است؟

اعتبارات تملک و عمرانی سال جاری حدود پنج میلیارد و سیصد میلیون تومان است که متأسفانه به دلیل برخی مشکلات و مسئله اسناد خزانه هنوز هیچ اعتباری تخصیص داده نشده است. اعتبارات سال آینده حدود شش میلیارد و سیصد میلیون تومان است که با این اعتبارات ، قسمت های سلف، آمفی‌تئاتر و ۸ کلاس خیلی بزرگ، حدود ۳۰ اتاق مربوط به اساتید و حدود ۱۶ آزمایشگاه به ما اضافه خواهد شد. البته در حال حاضر سرعت ما کند شده زیرا حدودا ۱۵ ماه است که به ما اعتباری تخصیص نداده‌اند.

کل اعتباراتی که دریافت کرده‌اید چه مقدار بوده؟

کل اعتبارات دریافت شده حدود ۲۸ میلیارد تومان است.

چه مشکلاتی سد راه است؟

دانشگاه ما نوپا و تازه تأسیس است. شما اگر یک بچه نوپا را در نظر بگیرید، این بچه نیاز به حمایت دارد تا اینکه بتواند روی پای خود بایستد و حرکت کند. در هر کاری برای کسانی که موسسه ای را تازه تأسیس می کنند، باید حمایت هایی باشد که البته ما کمتر مشاهده می‌کنیم. انتظار ما این است که حمایت بیشتری صورت گیرد. به عنوان مثال، در حال حاضر که خوابگاه برای خواهران نداریم، انتظار داریم که اگر در دستگاه‌های اجرایی دیگر محل‌هایی برای خوابگاه وجود دارد،  با ما همکاری کنند و به ما خوابگاه معرفی نمایند. یک دانشگاه به خوابگاه نیاز دارد و امکانات می‌خواهد. ما هم‌اکنون در داخل شهر خوابگاه‌های خودگردان آماده کرده‌ایم. مواردی از این خوابگاه‌ها به دلیل وضعیت بسیار نابسامانی که دارند، نمی‌توان اسم خوابگاه روی آن ها گذاشت و این واقعا مشکل ساز است . از طرفی دانشگاه هزینه بالایی صرف می کند.  نقاطی در شهر داریم که می‌تواند خوابگاه باشد. از جمله ساختمان‌های مازاد دولتی که می‌توانیم با یک تغییر ساختار، آن ها را به خوابگاه تبدیل کنیم. انصافاً با استانداری و مسئولین استان، همچنین با شهرداری تفاهم‌های خوبی داریم.  حتی قبل از همین جلسه با مخابرات هماهنگی انجام دادیم که اتاق سرور اصلی دایر کنیم. اما یک حالت بخشی نگری در برخی از مسئولین استان وجود دارد و همه  فقط به بخش خودشان توجه دارند . می دانیم که این مدل، مدل توسعه‌یافته‌ای نیست.  قطعا باید همه به هم کمک کنند تا یک مکان تازه تاسیس شکل گیرد و روی پای خودش بایستد. ما نزدیک به ۸۵۰ نفر دانشجوی غیربومی داریم که چندین بار در ترم به شهر‌های خود تردد دارند. یعنی نزدیک به هزار نفر به مسافر‌های شهر اضافه‌شده است و وقتی‌که به شهر خودشان می‌روند حتماً سوغات می‌خرند. پس ما هزاران جعبه نان برنجی، فروش داریم، این دانشجویان ممکن است که در شهر دل‌تنگ شوند و به  سینما، کافی‌شاپ ورستوران‌ها بروند. یعنی اگر توجه کنیم ، وقتی‌که یک مجموعه ۱۰۰۰ نفری مهمان داریم، این هزار نفر مهمان می تواند به  بعضی از قسمت‌های شهر رونق دهد. بنابراین سازمانهای وابسته باید به ما کمک کند، همچنین گردشگری باید به ما کمک کند. چون ما در جهت اهداف آن‌ها گام برداشته ایم. با این حال به نظر می‌رسد که در این زمینه‌ها بیشتر بخشی نگری صورت می‌گیرد و همه محورهای توسعه سازمان خودشان را مدنظر قرار می دهند. متاسفانه خوابگاه تعدادی از دانشجویان دختر ما در ابتدای ترم ، دچار مشکل شده بود و جایی برای اسکان نداشتند. با این حال، چند دستگاه اجرایی  باوجود داشتن مکان برای اسکان ، به ما فضا ندادند . این موارد زیبنده مسئولین یک استان نیست.

یعنی دستگاه‌های دیگر با شما همکاری  ندارند؟

 من سازمانی را می توانم معرفی نمایم که بیش از ۱۸ ماه است درخواست قانونی دانشگاه را پاسخ نمی دهند.

آیا مسئولین از این پروژه بازدید کرده اند؟ این بازدید‌ها بازتابی هم داشته است یا خیر؟

ساختمان دانشگاه به‌ دستور رئیس‌جمهور آقای روحانی و وزیر ایشان افتتاح شد . جناب آقای استاندار  و معاونین ایشان چندین بار از اینجا بازدید کردند و به دلیل کیفیت ساختمان حتی مسئولیت اجرای پژوهشگاه نفت وابسته به وزارت نفت را به ما واگذار کردند . این هم برای ما افتخار است و هم زحمت زیراکه  دانشگاهی که هنوز به حالت تعادل نرسیده باید مجری ساختمانی باشد که استفاده‌کننده‌اش وزارت نفت و استانداری است . اما من زمانی که در زمینه‌ای تخصص دارم وظیفه خود می‌دانم کمک کنم و آستین بالا بزنم.

در زمانی که  به ما خیلی سخت گذشت و ۹ ساختمان استیجاری داشتیم ، استان می‌توانست خیلی بهتر عمل کند. حدود ۸۰ میلیون تومان بطور ماهیانه بابت اجاره ساختمان استیجاری پرداخت می کردیم که کلاس های درسی در آن برگزار شود. در حالیکه مدارس و فضاهای خالی دولتی وجود داشت، اما این فضاها به ما تخصیص نیافت. پس اقتصاد مقاومتی چیست؟ ما تقریبا ۴ ماه است که به فرم استاندارد خوبی رسیده ایم، یعنی واقعاً قبلا دانشگاه وضعیت خوبی نداشت و البته حالا هم کمبود‌هایی احساس می‌کنیم. داشتن خوابگاه برای دانشگاه ما و حتی برای دانشگاه رازی با قدمت بالای ۵۰ سال خیلی معضل بزرگی است.

در مورد رتبه دانشگاه بفرمایید.

دانشگاه ما تازه تأسیس است. حدودا ۸سالی را در ساختمان‌های استیجاری پشت سر گذاشته‌ایم که این مساله به‌ هرحال روی کیفیت پذیرش دانشجو اثر می‌گذارد. اما ما مفتخر هستیم کیفیت دانشگاه بگونه ایست که خروجی های قابل قبولی را به جامعه ارائه می دهیم.

در دانشگاه ما نزدیک ۶ نسل پهباد ساخته‌شده است. همچنین در مسابقاتی که بچه‌ها شرکت کردند، ربات ساختیم . البته در مسابقات ماشین های شیمیایی اصفهان مقام دوم را کسب کردیم . یک سال در مسابقات رباتیک مقام اول آوردیم . هر بار که بچه‌ها وارد عمل شوند، افتخارآفرینی می‌کنند. دانشجویان عزیز ما خودشان سعی و تلاش کردند. انصافاً خیلی خوب کار می‌کنند. من معتقد هستم در رتبه‌بندی دانشگاه‌های تازه تأسیس علی رغم حمایت دستگاه های اجرایی سایر استان ها از دانشگاه های تازه تاسیس صنعتی و عدم حمایت سالیان گذشته از این دانشگاه، رتبه خوبی را دارا هستیم. البته انصافاً به لحاظ فضا و رشته و توسعه ی کیفی دانشگاه صنعتی توانسته است اقدامات خیلی خوبی پشت سر بگذارد. در رتبه‌بندی، رتبه ۱۴ در دانشگاه‌های صنعتی هستیم و امیدواریم که بتوانیم جایگاهمان را بهتر کنیم که البته ۸ مورد از این دانشگاه‌ها (دانشگاه صنعتی شریف ، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ، صنعتی اصفهان ، خواجه نصیر طوسی صنعتی سهند تبریز، صنعتی شاهرود، صنعتی شیراز و … ) در کوتاه‌مدت قابل‌دسترسی برای ما نیست. اما امیدواریم که در درازمدت همین افق‌ها هم برای ما قابل‌دسترس باشد.

آیا خیرین هم کمکی نکرده اند ؟

ما متأسفانه نتوانستیم از ظرفیت خیرین استفاده کنیم. من چند مصاحبه هم در روزنامه‌ها داشتم.

وقتی در یک استان درصد بیکاری بالا است، اگر خیری هم باشد، واضح است که این خیر اطرافیان خود را حمایت می کند. آن۸ سال جنگ تحمیلی و عدم سرمایه‌گذاری در آن زمان و بعدازآن، مشکلات زیادی را در پی داشته است. یک خیر در چنین فضایی در استان چطور می‌خواهد کمک کند؟ البته در مورد شهرهای دیگر اینطور نیست مثلا در مورد دانشکده نساجی دانشگاه پلی‌تکنیک، ساخته خیرین است یا مثلاً وزارت نفت یک دانشکده برای دانشگاه تهران ساخته است.. ما بارها حتی به خیرین مدرسه‌ساز (داخل استان) مراجعه کردیم و گفتیم که شما می‌توانید از این فضا استفاده کنید. ما نقشه ای برای احداث خوابگاه طراحی کردیم که سه‌طبقه بدون آسانسور و ساختمان‌هایی با ظرفیت حدودا ۱۲۰ نفر دارد. طرح خیلی ارزانی هم است. همچنین آن را تکه‌تکه طراحی کردیم که هر خیری خواست ، بتواند از این ظرفیت استفاده کند. حتی اگر در مرحله اسکلت، این ساختمان‌ها ساخته شوند ، بقیه آن را خود می توانیم تکمیل کنیم.

استاد جمع‌بندی بفرمایید؟

ما دست تمام مسئولین استان را می‌فشاریم. به ‌هرحال هرمسئولی در حوزه خودش مشکلاتی دارد، اما باور بفرمایید که اگر قرار باشد توسعه انجام شود، باید همه‌جانبه باشد. اگر من یک ساختمان دانشگاه صنعتی بسیار شیکی داشته باشم اما نتوانم در فرهنگ ترافیک شهر تأثیری بگذارم، اولین مخاطبینی که وارد دانشگاه می‌شوند، با دیدن وضعیت ترافیک و حاشیه‌نشینی شهر، ممکن است که بازخورد منفی داشته باشد و بالعکس٫ یعنی ما همه یک‌تکه از یک جورچین بزرگ هستیم. هرکدام باید در جایگاه خود نقش‌آفرینی کنیم و خوب کارکنیم و واقعاً نگاه فراجناحی و فرا سازمانی داشته باشیم. اگر من می توانم کاری انجام دهم که مثلاً سازمان دیگر از ما بهره ‌مند شود چرا آن کار را انجام ندهم و بالعکس٫ دانشگاه صنعتی فرصت بسیار خوبی برای رشد در حد فاصل سالهای ۸۶ تا ۹۰ را می توانست داشته باشدکه تمام این فرصت از بین رفت و سوخت اما  به لطف خدا سفر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۰ نقطه عطفی برای دانشگاه صنعتی بود و واقعاً هر چه داریم از سفر مقام معظم رهبری است. همین ساختمان دانشگاه که تقریباً به این نتیجه رسیده از مصوبات سفر مقام معظم رهبری است. ما مسئولین استان می‌توانیم از ظرفیت همدیگر استفاده کنیم .اگر توجه کنیم تمام دستگاه‌های اجرایی دارای سالن ورزشی هستند اما ما سالن ورزشی نداریم. به نظر شما در زمان صبح که دستگاه‌های اجرایی از سالن ورزشی استفاده نمی‌کنند، نمی‌توانند آن را در اختیار ما بگذارند. لازم است که حتماً ما متری یک‌ میلیون و پانصد هزار تومان برای ساختن سالن ورزشی هزینه کنیم. قرار بود که اینجا زمین ورزش بسازم. من زمین فوتبال نخواهم ساخت اما حتماً  در زمینه ی والیبال ساحلی و ورزش‌هایی که زمین ورزش آن رشته در این استان نیست، زمین می‌سازم و از دستگاه های ذی ربط می خواهیم که از این زمین ورزشی خاص استفاده کنند و در عوض آن سالن سرپوشیده در اختیار ما قرار بدهند. لازم نیست که همه سالن ورزشی داشته باشند، همه زمین فوتبال داشته باشند. ما باید از امکانات یکدیگر استفاده کنیم چون همه از یک دولت و یک مردم هستیم . ما مدیران ضعف داریم و ان  این است که همه ما یک مقدار جناحی و سازمانی فکر می‌کنیم.

اگر مطلب خاصی هست ما در خدمت شما هستیم و بیشتر از این وقت شمارا نمی‌گیریم.

من از شما و از دوستان شما که تشریف آوردید ، تشکر می‌کنم . به ‌هرحال دانشگاه صنعتی افتخارات زیادی دارد. در بروشوری که به شما تقدیم می‌کنیم افتخارات دانشگاه نوشته ‌شده است. نفر اول المپیاد شیمی در کل کشور در سال ۱۳۹۳ از دانشگاه صنعتی ما بوده، فارغ التحصیل فناوری اطلاعات دانشگاه ۸ نرم‌افزار نوشته است و برنامه‌هایش را به محک، گردشگری لرستان و گردشگری استان هدیه کرده و هیچ پولی نگرفته است. در همین استان بچه‌ها کارهایی در زمینه ی پهباد، کوادراکوپتر و درزمینه‌های مختلف دیگر انجام می دهند که نشان می‌دهد دانشجویان و اساتیدی با پتانسیل بالا داریم. ما به نسبت ۴۷ هیئت‌علمی ای که داریم، در طرح‌های پژوهشی خیلی خوب کار کردیم و از استان های مجاور طرح های زیادی داریم. از استان لرستان طرح داریم که یکی از دوستان در زمینه ی پدافند غیرعامل مکان‌یابی کارگاه غیر مزاحم ، یک طرح پژوهشی ارائه داده بود. از استان ایلام چند طرح پژوهشی در حال انجام داریم . همچنین از خود استان چندین طرح داریم که این‌ موارد از مزیت های وجود دانشگاه صنعتی است.

-

img_4480


سالروز امامت حضرت مهدی (عج) تهنیت باد.
image_pdfimage_print

1

-

ای منتظران گنج نهان می آید / آرامش جان عاشقان می‌آید

بر بام سحر طلایه‌داران ظهور / گفتند که صاحب‌الزمان می‌آید


حضور موفق دانشجوی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در تیم ملی راگبی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از آقای حسین پار مدیر تربیت بدنی دانشگاه صنعتی کرمانشاه ؛ تیم ملی بانوان زیر ۲۲ سال ایران در مسابقات چهار جانبه راگبی که در شهر برلین با حضور سه باشگاه آلمانی برگزار گردید، توانست با درخشش خانم اسماء فخری، دانشجوی رشته علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه با دو پیروزی و یک شکست به مقام دوم مسابقات دست یابد.

بر پایه این گزارش، ملی پوشان ایران در این تورنمنت چهارجانبه در بازی اول مقابل تیمBSV پیروز شدند، در بازی دوم مقابل تیم AK RUGBY  شکست خوردند و درنهایت در بازی سوم با برتری در مقابل تیمUSV  مقام دوم را کسب کردند.

ضمن آرزوی موفقیت برای این دانشجوی ورزشکار دانشگاه صنعتی کرمانشاه، لازم به ذکر است که تیم ملی راگبی بانوان ایران با ۱۵ بازیکن با سرمربی گری خانم نازنین حسینی، هفته گذشته عازم شهر برلین شدند تا به مدت ۸ روز اردوی تدارکاتی خود را برپا کنند.


شهادت امام حسن عسکری علیه السلام تسلیت باد.
image_pdfimage_print

 

2

حضرت امام حسن عسکری (ع):

تواضع و فروتنى، نعمتى است که بر آن حسد نبرند.

(تحف العقول، ص۴۸۹)


برگزاری کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ به مناسبت روز دانشجو در روز دوشنبه مورخ ۱۵ آذر ۱۳۹۵ کرسی آزاد اندیشی با موضوع محورهای اقتصاد مقاومتی و نقش دانشجویان در اقتصاد مقاومتی و  با حضور دکتر فرزاد امیری عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دانشجویان مناظره کننده و جمعی از دانشجویان علاقمند در دانشگاه برگزار گردید.

-

amiri


تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان که مقارن با مراسم اختتامه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی سال ۱۳۹۵ برگزار گردید، دو پژوهشگر برتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه معرفی گردیدند. آقای دکتر رضا همتی با نگارش ۱۵ مقاله چاپ شده در نشریات ISI ، یک مقاله چاپ شده در نشریات علمی پژوهشی، دو مقاله ارائه شده در همایش های بین المللی، اجرای دو طرح پژوهشی و داوری سه مقاله ISI به عنوان پژوهشگر برتر دانشکده انرژی و آقای دکتر افشین مرادی با نگارش ۱۳ مقاله چاپ شده در نشریات ISI ، یک مقاله ارائه شده در همایش های بین المللی، داوری چهار مقاله ISI به عنوان پژوهشگر برتر دانشکده فناوری اطلاعات برگزیده شدند. ضمن تبریک، مزید توفیقات ایشان را از خداوند بزرگ خواستاریم.

-

3

-

4

-

-


غرفه پژوهش دانشگاه صنعتی کرمانشاه، غرفه برتر در نمایشگاه هفته پژوهش
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه مورخ ۱۵ آذر ۱۳۹۵ همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان کرمانشاه ، غرفه پژوهش دانشگاه صنعتی کرمانشاه در بخش دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی به عنوان دومین غرفه برتر شناخته شد.

بر پایه این گزارش؛ دکتر جلالی مدیر پژوهش و فناوری  دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از حضور پر رنگ و موثر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان اظهار نمود: غرفه پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی با هدف ارایه توانمندی پژوهشگران پویای خود و  معرفی دستاوردهای فناوری یک سال اخیر، افزایش ارتباط موثر با صنعت جهت همکاری در حل مشکلات صنعت و جامعه و شناسایی سرمایه گذاران به منظور تسهیل فرآیند تجاری سازی محصولات فناورانه برگزار گردید. مضاف بر این، شرکت در این نمایشگاه موجبات نهادینه کردن فرهنگ پژوهش و فناوری و شناساندن توانمندی های دانشگاه صنعتی به عموم جامعه را فراهم  نمود.

خانم مهندس یوسفیان مدیر غرفه ی دانشگاه بیان داشت: دانشگاه صنعتی کرمانشاه با ۱۰ طرح پژوهشی ایده محور و فناورانه, ۸ طرح حوزه ارتباط با صنعت, ۶ طرح بنیادی و ۵ طرح نرم افزاری در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری شرکت نمود و پس از پارک علم و فناوری موفق به کسب رتبه دوم در میان دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی گردید. یکی از بزرگترین دستاوردهای این نمایشگاه ایجاد تعامل بین اساتید و دانشجویان دانشگاه با صنعتگران و سازمان ها بود که سبب ایجاد انگیزه بیشتر برای مجریان طرح و قرارگیری در مسیر تجاری سازی و تبدیل علم به ثروت بود.در پایان از حوزه ریاست دانشگاه, تیم مدیریت پژوهش و فناوری, مدیریت روابط عمومی, حوزه معاونت اداری و مالی, حوزه معاونت آموزشی و پژوهشی, مدیریت اموردانشجویی, مدیریت امور فرهنگی, اعضای محترم هیئت علمی و همچنین دانشجویان عزیز و دلسوزی که ما را در برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه یاری نمودند کمال تشکر را داریم.

لازم به ذکر است؛ در آخرین روز از نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری، دکتر اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه به همراه مهندس الیاسی ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با حضور دکتر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه و جمعی از اعضای هیأت رییسه از غرفه پژوهشی دانشگاه بازدید بعمل آوردند.

در طول مراسم اختتامیه نمایشگاه هفته پژوهش از دکتر  افشین مرادی معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و دکتر رضا همتی عضو هیأت علمی دانشگاه به عنوان پژوهشگران برتر دانشگاه تجلیل و تقدیر شد.

-

1 2 3 4 5 6 8 11 12 13 15 16 18 19 20 21 22 24 25 26 29 30 31 32 33 34 36


۱۶ آذر، روز دانشجو گرامی باد.
image_pdfimage_print

student-day-1

روز ۱۶ آذر به مناسبت شهادت سه دانشجوى دانشکده فنى دانشگاه تهران به دست مزدوران رژیم شاه، روز دانشجو نامیده شده است. این دانشجویان به همراه جمعى از دانشجویان دیگر دانشگاه تهران، در اعتراض به ورود «نیکسون» (معاون رئیس جمهور آمریکا) دست به تظاهرات زده بودند. سربازان و نیروهای ویژه ارتشی پس از هجوم به دانشگاه، به کلاسهای درس حمله کرده و صدها دانشجو را بازداشت و زخمی نمودند. نیروهای امنیتی در دانشکده فنی، اقدام به شلیک تیر کردند که موجب مرگ سه دانشجوی این دانشکده به نام های احمد قندچی، آذر(مهدی) شریعت رضوی و مصطفی بزرگ نیا شد.

 

گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری در باب دانشجو:

بنده دلم می‌خواهد این جوانان ما شما دانشجویان؛ چه دختر، چه پسر و حتّی دانش‌آموزان مدارس، روی  ریزترین پدیده‌های سیاسی دنیا فکر کنید و تحلیل بدهید.

-

دانشگاه باید بتواند یک جنبش نرم‌افزاریِ همه‌جانبه و عمیق در اختیار این کشور و این ملت بگذارد تا کسانی که اهل کار و تلاش هستند، با پیشنهادها و با قالبها و نوآوریهای علمیِ خودی بتوانند بنای حقیقی یک جامعه آباد و عادلانه مبتنی بر تفکّرات و ارزشهای اسلامی را بالا ببرند.

-

برداشت و توقّع بنده و نظام اسلامی از جماعت دانشجو این است که فکر می‌کنیم دانشجو یک روشنفکر تمام عیارِ مسلمان است؛ متدیّن است.

-

مظهر شهامت و سرعت عملِ ملت ایران دانشجویان بودند؛ آن هم دانشجویانی که پیرو خطّ امام بودند، نه دانشجوی وابسته به فلان حزب سیاسی یا فلان تشکیلات گوناگون و بی‌ایمان؛ نه، دانشجویی که خطِّ امام را قبول داشت و به آن مؤمن بود.

-

جنبش دانشجوئی در کشور ما در تاریخِ ثبت شده و شناخته شده‌ی خود، همیشه ضد استکبار، ضد سلطه، ضد استبداد، ضد اختناق و بشدت عدالتخواه بوده است.

-

student-day


برپایی غرفه پژوهش دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نمایشگاه هفته پژوهش
image_pdfimage_print

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ غرفه پژوهش دانشگاه صنعتی کرمانشاه در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه (۱۳ الی ۱۵ آذر ماه) از ساعت ۹ صبح الی ۱۷:۳۰ دقیقه بعد از ظهر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی کرمانشاه واقع در پارک شاهد برپا و پذیرای عموم علاقه مندان است.

بر پایه این گزارش؛ تا کنون آقای مهندس رحیمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری، خانم دکتر اسلام پناه ریاست بنیاد ملی نخبگان، حجت الاسلام عسگری مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، دکتر کیهانی ریاست دانشگاه فنی حرفه ای استان و چند تن دیگر از مسئولین استانی به همراه دکتر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه و اعضای هیات رییسه دانشگاه از این غرفه بازدید بعمل آورده اند.

-

333

-

222

-

444

-

111

-

برخی از دستاوردهای پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه که در نمایشگاه ارائه شده است به شرح زیر می باشد:

-

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

-


گفتگو با معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در گفتگوی دکتر زرشکی آمده است:

به نظر شما، برپایی هفته پژوهش و فناوری چه تاثیری در تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و تبدیل علم به ثروت دارد؟

پژوهشگران ما هیچ عرضه عمومی از حاصل یافته های خود که ممکن است درمان یکی از مسائل و مشکلات در صنعت باشد ندارند. صنعتگر مشتاق چنانکه از مشکلات مالی و عمومی فلج نشده باشد و حداقل اعتقادی به اینکه پژوهشگران قادر به کمک به وی هستند داشته باشد، شخصاً باید به دنبال راه حلی برای مشکلش به دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی مراجعه نماید که البته این مورد در صنایع دولتی هم تقریباً منتفی است. هفته پژوهش فرصتی جهت نمایش توانمندی های محققان به عموم من جمله صنایع می باشد که راغب به بهبود محصولات و فرایند خود با هزینه ای منطقی هستند ولی از دانش فنی لازم برخوردار نیستند و یا زمان و امکانات و نیروی انسانی کافی برای توسعه و تحقیق ندارند. حجم قراردادهای منعقد شده در حاشیه نمایشگاه هفته پژوهش که سالانه به صورت تصاعدی در حال افزایش است مؤید تأثیر بسیار مثبت برپایی این هفته می باشد.

ارتباط صنعت و دانشگاه در دانشگاه، مرکز پژوهشی یا مرکز فناوری تحت مدیریت جناب عالی چگونه است؟

با توجه به صنعتی بودن دانشگاه، و با وجود همه تلاشهای انجام شده به هیچ عنوان مطلوب نیست. قراردادها و طرحهای پژوهشی صنعتی و تقاضامحور و کاربردی دانشگاه در چند سال اخیر افزایش یافته است. ولی مسائل و مشکلات صنایع، شفاف و یک دست نبودن روندها و نیاز به پیگیری های مستقیم و غیرمستقیم زیاد، درگیری هیأت علمی مجری با سایر امور که امکان پیگیری تمام وقت صنعتی را سلب می کند، دولتی بودن صنایع بزرگ و اهمیت کم نوآوری و اصلاحات و … در آنها، همه و همه مشکلات پیش روی ارتباط دانشگاه با صنعت است. به علاوه کار صنعتی قوی نیازمند کار تیمی است و هیأت علمی بدون دانشجوی تحصیلات تکمیلی خصوصاً دکتری آنطور که در دانشگاههای جوانتر مرسوم است نمی تواند به نحو شایسته فعالیت پژوهشی صنعتی داشته باشد. وجود ارتباطات در دانشگاه های بزرگ با صاحبان صنایع حقیقت دیگری است که عقد قراردادهای بزرگ را با استفاده از رانت موجود فراهم می کند. حال آنکه در دانشگاه ها ی شهرستان عموما این موارد موجود نیست. با توجه به تعداد زیاد دانشجویان به نسبت صنایع کیفیت کارآموزی صنعتی دانشجویان هم بسیار ضعیف است. با این همه و با اعتقاد به لزوم افزایش و بهبود این ارتباط تمامی تلاش مسئولین مربوطه بر تقویت ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت متمرکز است.

پیشنهادهای جناب عالی درخصوص برپایی هرچه بهتر مراسم هفته پژوهش و فناوری چیست؟

معمولاً برنامه های این هفته با توجه به تنوع و فرصت کوتاه بیشتر جنبه نمایشی پیدا می کند و از کیفیت آن می کاهد. تبلیغات عمومی پژوهش در جامعه لازم است ولی بسیاری از برنامه های این هفته می تواند در طول سال توزیع گردد و حاصل و جمعبندی آن در این هفته اعلام شود. بعضاً حتی برخی برنامه ها با هم تداخل پیدا می کند و برنامه ریزی را دشوار می کند. در هر صورت به نظر بنده یک هفته پژوهش در سال با روش فعلی کوتاه است و نیاز به توزیع بعضی برنامه ها مثلاً نمایشگاه و فن بازار در طول سال و یا به صورت دائمی احساس می شود.

هماهنگی و همکاری دستگاههای اجرایی استان با مراکز دانشگاهی، پژوهشی و فناوری استان را چگونه ارزیابی می کنید؟

با توجه به اینکه پژوهش در وظایف ذاتی بسیاری از دستگاههای اجرایی جایی ندارد، به لطف برگزاری هفته پژوهش با مدیریت استانداری، همکاری خوبی از دستگاههای اجرایی را شاهد هستیم. ناگفته نماند در چند سال اخیر دستگاههای اجرایی بسیار بیشتر از قبل درگیر امور پژوهشی شده اند و تا حد امکان همکاری مناسبی با دانشگاهها دارند.

به نظر شما نحوه تخصیص بودجه پژوهش در سطح کشور چگونه باید باشد؟

مقالات علمی خواه ناخواه مبنای بسیاری از رتبه بندی ها و تخصیصات بودجه ای و … در کشور هستند که با وجود ضروری بودن نمیبایست سایر شاخصها را تحت الشعاع خود قرار دهند. نیاز به پژوهش های پایه ای به هر حال وجود دارد ولی توجه به پژوهشهای کاربردی و فناوری اگر با اهمیت تر از پژوهشهای بنیادی و لبه علم نباشد کم اهمیت تر نیست. در آیین نامه های اخیر تلاش شده اهمیت بیشتری به تحقیقات کاربردی داده شود ولی همچنان وزن مناسب و درخوری ندارند. به عبارتی هنوز احساس نیاز از سوی محققان جهت رفتن به سوی تحقیقات کاربردی و تقاضامحور از تحقیقات پایه ای وجود ندارد. تخصیص بودجه با در نظر گرفتن رویکرد رفع مشکلات صنعتی و دستاوردهای فناوری و تجاری سازی و … می تواند راهگشا باشد. مسأله مهم دیگری که در سطح کلان وجود دارد مشخص نبودن متولی اصلی پژوهش کشور است که باید سیاست گذاری و تخصیص بودجه را انجام دهد. در ظاهر وزارت علوم متولی این امر است در حالی که بودجه های پژوهشی در اختیار وزارت بخش ناچیزی از کل بودجه پژوهشی کشور است. به عبارتی در سطح کلان تخصیص بودجه های اصلی به درستی انجام نمی شود.

بهترین دستاورد مؤسسه تحت مدیریت جناب عالی در حوزه ارتباط با صنعت چه بوده است؟

با توجه به بسترهای مناسب حوزه ی نفت و پتروشیمی در استان کرمانشاه، عموم ارتباطات دانشگاه صنعتی کرمانشاه با این حوزه بوده که خوشبختانه قراردادهای متنوعی را در بر داشته و بعضاً نیازهای اساسی این صنعت را بر طرف نموده است. دانشگاه صنعتی با تمرکز بر پتانسیل های استان در حوره نفت و پتروشیمی تا کنون موفق به عقد ۱۱ قرارداد پژوهشی با صنایع فعال در این حوزه شده است. در درجه دوم تمرکز دانشگاه به همکاری با اداره راه و شهرسازی استان بوده و در این زمینه انعقاد ۴ قرارداد پژوهشی این ارتباط رو به رشد را نشان میدهد. حوزه انرژی هم جزء اولویتهای دانشگاه در ارتباط با صنعت است. با توجه به عمر کوتاه دانشگاه و تشکیل دفتر ارتباط با صنعت در سالهای اخیر، عقد تفاهم نامه ها، قرارداد ها و بازدیدها روند رو به رشد و قابل قبولی داشته است.

در راستای تحقق دانشگاههای نسل سوم، یا دانشگاه کار آفرین ایده های عملی شما چیست؟

بخش عمده ای از رویکرد دانشگاهها تحت تأثیر سیاست گذاریهای کلان کشور در این مورد است که با تغییر آیین نامه ها، و الزامات و امتیازات آنها قابل هدایت است. امتیازات ارتقاء هیأت علمی و یا بازنگری دروس از این دست هستند. در داخل دانشگاهها بنده ایده های ممکن را به سه دسته اقدامات تشویقی، الزامی، و اطلاع رسانی تقسیم می کنم که هریک می تواند فردی و یا از طریق بسترسازی دانشگاه باشد. از اقدامات تشویقی می توان به امتیازات پژوهشی و مالی برای هیأت علمی که دوره های مهارتی برای دانشجویان برگزار کنند یا بستر کارآفرینی یا استخدام در حوزه تحصیلی مرتبط برای دانشجویان فراهم آورند، امتیازات آموزشی برای دانشجویانی که گواهی های مهارتی مرتبط با درس از سازمان فنی و حرفه ای ارائه نمایند، قبول ساعات مشخص شرکت دانشجویان در دوره های مهارتی فنی و حرفه ای به عنوان کارآموزی، و … اشاره کرد. از اقدامات الزامی می توان از منوط کردن مواردی مانند پایه استحقاقی سالیانه و … به ارائه دوره های مهارتی برای دانشجویان، یا الزام دانشجویان به ارائه گواهی دوره مهارتی در کنار کارآموزی، الزام بازدیدهای صنعتی و نیز بازدید از مراکز رشد، پارکهای علم و فناوری، و شتابدهنده ها نام برد. در کنار این موارد لازم است اطلاع رسانی شفاف به دانشجویان در زمینه لزوم مهارت آموزی صورت گیرد که البته هرساله دانشجویان به این امر واقف تر می شوند. راهنمایی جهت تشکیل و ثبت شرکتها، مقررات و حمایتهای موجود از شرکتهای دانش بنیان، و موضوعات لازم ولی غیرمرتبط با رشته تحصیلی مانند فنون مذاکره، بازاریابی، تبلیغات و … می تواند جهتگیری شغلی دانشجویان را مشخص نماید. به طور کلی از ابتدا این مسأله که قرار نیست پس از فارغ التحصیلی به اتکای تنها مدرک تحصیلی دعوت به کار شوید باید خصوصاً برای دانشجویان کارشناسی و پایین تر روشن شود.


رحلت پیامبر رحمت، حضرت محمد مصطفی (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت امام رضا (ع) بر عموم مسلمانان تسلیت باد.
image_pdfimage_print

photo_2016-11-26_21-32-52


هفته بسیج گرامی باد.
image_pdfimage_print

هفته بسیج گرامی باد.

-

1_basij

-

20940


نخستین نشست شورای امور بانوان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: اولین نشست  شورای اموربانوان دانشگاه صنعتی کرمانشاه روز سه شنبه مورخ ۲ آذر ۱۳۹۵با حضور نماینده امور بانوان و مدیریت تربیت بدنی دانشگاه برگزار گردید.

دراین نشست که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش کلیپ سرود ملی  در اتاق جلسات دانشکده انرژی آغاز شد؛ بر اهمیت حضور بانوان در دانشگاه و پیگیری مسایل علمی، فرهنگی، اجتماعی و صنفی آنان و بهره گیری بهتر و شایسته تر از توانمندی های آنان تاکید شد. در ادامه این نشست، سرکار خانم احمدی پور نماینده امور بانوان دانشگاه اظهار کرد؛ فراهم نمودن تسهیلات جهت ورزش بانوان و احداث مهد کودک جزو مطالبات بانوان هیأت علمی و شاغل در این دانشگاه است که باید به آن رسیدگی شود.

در پایان نشست، آقای پار مدیریت تربیت بدنی دانشگاه نکاتی را در خصوص تسهیلات ارائه شده جهت ورزش بانوان، بیان نمود.

 -

1

-

img_4437

-

img_4440


نشست مدیرعامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه مورخ ۲ آذر ماه ۱۳۹۵، مهندس قبادیان مدیرعامل شرکت مخابرات استان با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه دیدار و گفت وگو کرد .

در این نشست که با حضورمهندس امیری معاونت توسعه ومهندسی شرکت مخابرات، اعضای هیات رییسه و جمعی از اعضای مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه برگزار گردید، مهندس قبادیان اظهار کرد: شبکه مخابرات  به عنوان بزرگترین دستگاه ارتباطی  و گسترده ترین اپراتور در خاورمیانه هم اکنون یکی از گسترده ترین شبکه ها در سطح کشوراست که ضرورت خدمات دهی مناسب به مردم را دوچندان می کند. وی یادآور شد: شرکت مخابرات با فراهم کردن زیر ساخت های فناوری و اطلاعات تمامی توان خود را جهت تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی بکار خواهد گرفت . مهندس قبادیان تاکید کرد:در خصوص رفع مشکلات شبکه اینترنت بی سیم وفیبر نوری انتقال دهنده اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه، مخابرات از ظرفیتهای موجود استفاده می کند که در صورت ممکن خدمات و سرویس دهی مناسبی به دانشگاه ارائه کند.

درپایان نشست، دکتراختری ضمن امیدواری، از حسن نیت وزحمات مدیرکل شرکت مخابرات استان تشکر و قدر دانی بعمل آورد.

-

1


نتایج انتخابات عضویت در شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، پس از ثبت نام اولیه از دانشجویان متقاضی عضویت در شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و بررسی سوابق علمی و آموزشی متقاضیان، این انتخابات در روزهای ۲۴ و ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۵ در دانشکده فناوری اطلاعات برگزار گردید.

بر این اساس، نتایج انتخابات به شرح زیراعلام شد.

مهندسی برق:

۱-      محمد میرزایی ۲- شهاب احمدی ۳- آران قاسمی ۴- شاهین شاه ملکی ۵- حسن جمشیدی ۶- محمد فرهادی(علی البدل) ۷- فرهاد فولادی(علی البدل)

مهندسی شیمی:

۱-      حسام مجردی ۲- اشکان گوران ۳- مصطفی احمدی ۴- حامد بیوس ۵- محمدحامد رزمه گیر

مهندسی مکانیک:

۱-      امیرمحمد احمدی فر ۲- آیدین شهام ۳- رضا بختیاری ۴- حمید کیانی ۵- سجاد انتظاری ۶- فرزاد امیری(علی البدل)  ۷- نسترن پرویزی(علی البدل)

مهندسی کامپیوتر:

۱-      محمد بیوس ۲- آرمین رزقی ۳- کیانوش صفاپور ۴- سیده پریسا هاشمی ۵- فهیمه بصیرت ۶-عباس رضایی(علی البدل)  ۷- مهرگان مرادی(علی البدل)

مهندسی عمران:

۱-      اهون صالح پور ۲- میلاد زنگنه ۳- محمد محرابی ۴- امیرمحمد یاراحمدی ۵- احمد رضایی جوچی

فیزیک مهندسی:

۱-      علی فغانی ۲- محمدمهدی آقا ملایی ۳- نیلوفر افراسیابی ۴- مهسا درکه ۵- نسترن جوادنیا

مهندسی صنایع:

۱-      نرگس گازری ۲- ندیمه پیمانی فرد ۳- اکرم حسینی ۴- ندا جمشیدی ۵- پریچهر خانبانی ۶- نیوشا کیان مهر(علی البدل)

مهندسی راه آهن:

۱-      احسان اسدی ۲- میلاد نظری ۳- محسن اسحاقیان ۴- محمد امامی ۵- آرش مرادی ۶- محمد اکبری(علی البدل)  ۷-آذین اسدی(علی البدل)

-

2

-

1


نشست مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۱ آذر ۱۳۹۵، آقای مهندس عاطفی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و هیأت همراه  به منظور تهیه و تنظیم تفاهم نامه طراحی و ساخت مرکز تحقیقات و پژوهشگاه نفت کرمانشاه، با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه و جمعی از مسئولین این دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این نشست، دکتر اختری ریاست دانشگاه ضمن خیر مقدم به میهمانان، اظهار نمود: ساختمان دانشگاه صنعتی کرمانشاه از منظر سازه، معماری و تاسیسات از ویژگی های منحصر بفردی برخوردار است. وی با بیان اینکه در تجهیزات آزمایشگاه های دانشگاه از سیستم های روز دنیا استفاده شده است، خاطرنشان کرد: ساختمان دانشگاه با مساحت ۲۲۵۰۰  متر مربع در ۴ فاز ،۴ طبقه و ۶ دپارتمان ساخته شده است که با وجود بودجه محدود، با مدیریت صحیح منابع مالی به بهره­ برداری رسیده است.

در ادامه این نشست، آقای مهندس عاطفی به شرح فعالیت های این بنیاد پرداخت و مقرر شد؛ پس از بررسی شرایط و ضوابط قرارداد توسط طرفین، تفاهم نامه ی مربوطه امضا شود. این نشست با بازدید مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از ساختمان دانشگاه به پایان رسید.

-

photo_2016-11-22_18-03-33


برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری استانی – ۱۴ لغایت ۱۸ آذر ماه ۱۳۹۵
image_pdfimage_print

photo_2016-11-22_08-43-41-


فرارسیدن اربعین حسینی تسلیت باد.
image_pdfimage_print

فرارسیدن اربعین حسینی تسلیت باد.

-

photo_2016-11-19_14-49-25

 

امام حسین (ع) :  مِن دَلائِلِ عَلاماتِ القَبول، الجُلوسُ إلى‏ أهلِ العُقولِ

از نشانه‏ هاى خوش‏نامى و نیک‏بختى ، همنشینى با خردمندان است.

(بحارالأنوار، ج ۷۵، ص ۱۱۹)


بازدید مدیر کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ساختمان دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۱۹ آبان ۱۳۹۵، دکتر رخشانی مهر مدیر کل  نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ساختمان تازه تاسیس شده ی دانشگاه بازدید بعمل آورد. در این بازدید که با حضور ریاست محترم دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اعضای هیأت رییسه و سرپرست دفتر نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه انجام گرفت، دکتر رخشانی مهر به نظاره ی دقیق ۳ فاز تکمیل شده دانشگاه و بررسی پیشرفت و اقدامات انجام شده در این مجموعه پرداختند. ایشان ضمن این بازدید یادآور شد: کیفیت و اصول فنی با رعایت مقررات ساخت و ساز باید در اجرای طرح های عمرانی در اولویت قرار گیرد و در میان مجریان طرح ها نیز نهادینه شود. ایشان با توجه به کیفیت بالای اجرای ساختمان و مدل پیشنهادی جدید به کار گرفته شده در دانشگاه صنعتی کرمانشاه مقرر کردند ﺩﺭ نخستین همایش ملی ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﺳﺒﺰ که اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد از طرح دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان یک مدل الگو به منظور الگو برداری سایر دانشگاه ها استفاده شود.

 در ادامه ی بازدید، دکتر اختری ریاست دانشگاه، توضیحاتی را در خصوص فازهای دانشگاه بیان نمود. ایشان اظهار کرد: ۳ فاز از ۴ فاز دانشگاه با متراژ بیش از ۱۶۰۰۰ متر مربع تکمیل شده و به بهره برداری رسیده است و فاز چهارم (میانی) دانشگاه که دارای متراژ  ۷۰۰۰ متر مربع می باشد، تا کنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. لازم به ذکر است، در فاز چهارم فضاهایی از جمله سلف سرویس، آمفی تئاتر و فضاهای آموزشی و آزمایشگاهی دیگری نیز جانمایی شده است که به زودی با بهره برداری از این فاز، آماده خدمت رسانی به فرزندان عزیز کشور قرار خواهد گرفت.

-

1

-

2

-

3

-

4


نشست صمیمانه مشاور عالی استاندار و مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان کرمانشاه با دانشجویان شاهد و ایثارگر
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جلسه ای به منظور بررسی مسائل و مشکلات دانشجویان شاهد وایثارگر در روز سه شنبه ۱۸ابان ماه ۱۳۹۵ برگزار شد. دراین جلسه دکتر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، جناب آقای همتی مشاورعالی استانداری کرمانشاه، حجت الاسلام عسگری مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان، سرکارخانم احمدی پور مسئول امور دانشجویان شاهد وایثارگر وجمعی از دانشجویان حضور داشتند.

این نشست با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی در اتاق جلسات دانشکده انرژی آغاز شد. درابتدای جلسه، احمدی پور مسئول امور شاهد و ایثارگر دانشگاه، ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی، نکاتی را پیرامون این نشست بیان نمود و اظهار امیدواری کرد این نشست صمیمانه با وجود صاحبان علم و اهالی عمل در حوزه ی استانداری و بنیاد شهید استان به حل مشکلات و معضلات دانشجویان دانشگاه کمک کند. وی در ادامه گزارش کاملی از روند فعالیت های امور شاهد وایثارگر دانشگاه در سال های اخیر ارائه نمود.

در ادامه دکتر اختری ریاست محترم دانشگاه صنعتی کرمانشاه ضمن خیر مقدم مجدد با اظهار خرسندی از ورود دانشجویان شاهد وایثارگر به مقطع کارشناسی ارشد افزود: سیاست دانشگاه بر افزایش توان علمی دانشجویان شاهد وایثارگر می باشد تاسطح علمی آنان تفاوت چندانی با دانشجویان عادی نداشته باشد. دکتراختری خاطرنشان کرد: امسال با وجود کمبود بودجه ومشکلات زیاد دانشگاه، روند کمک آموزشی برای کمک به این دسته از دانشجویان ادامه دارد وتلاش براین است تا ضعفی در زمینه ی آموزشی این دانشجویان وجود نداشته باشد. هم چنین دکتر اختری با یادآوری این موضوع که بخشی از بودجه ی رفاهی دانشگاه مختص دانشجویان شاهد وایثارگر می باشد، از مسئولین انقلابی و دلسوز استان تقاضا کرد توجه شایانی به دانشگاه صنعتی کرمانشاه در این زمینه داشته باشند تا دانشگاه همچون گذشته بتواند خدمتگزار دانشجویان شاهد وایثارگر باشد و دین خود را نه تنها به این بزرگواران بلکه به جامعه ی علمی نیز ادا کند.

در ادامه جلسه جناب اقای همتی مشاور عالی استاندار کرمانشاه که خود از فرماندهان سابق جنگ تحمیلی میباشد، ضمن آشنایی بیشتر با فرزندان شاهد وایثارگر ارزش جایگاه آنها را کمتر از جایگاه پدرانشان ندانست و از این دانشجویان خواست با تلاش در زمینه کسب علم سکانداران بعدی نظام باشند. وی افزود: انقلاب اسلامی ایران، نظام وکشور متعلق به خانواده های شهدا وایثارگران است چرا که همه ی این داشته ها با سال ها تلاش و مجاهدت شهدا وایثارگران و خانواده های آنها به دست آمده است. در ادامه ی این نشست، دانشجویان شاهد وایثارگر حاضر در جلسه مشکلات خود را به مسئولین انتقال دادند که حجت الاسلام عسگری مدیرکل بنیاد شهید استان پاسخگوی دانشجویان در این زمینه بودند و تاکید کردند برای رفع این مشکلات تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت. درانتها، این نشست با گرفتن عکس یادگاری دانشجویان و مسئولین خاتمه یافت.

-

2

-

3

-

4


انتصاب دکتر مجید محدثی به عنوان مشاور رفاهی رئیس و دبیر شورای رفاهی دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر مجید محدثی ، عضو هیات علمی دانشگاه، طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان « مشاور رفاهی رئیس و دبیر شورای رفاهی » دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

در این حکم آمده است:

جناب آقای دکتر مجید محدثی

عضو محترم هیات علمی دانشگاه

سلام علیکم

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جناب عالی، به موجب این ابلاغ به عنوان مشاور رفاهی رئیس و دبیر شورای رفاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب می شوید. امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام وظایف و امور محوله موفق و مؤید باشید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسالت داریم.


انتصاب دکتر غلامحسین روشنی به عنوان سرپرست روابط عمومی دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر غلامحسین روشنی، طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان «سرپرست روابط عمومی» دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

در این حکم آمده است:

جناب آقای دکتر غلامحسین روشنی

سلام علیکم

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جناب عالی، به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب می شوید. امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام وظایف و امور محوله موفق و مؤید باشید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسالت داریم.

گفتنی است، دکتر اختری ریاست دانشگاه، طی نامه ای از خدمات شایسته جناب آقای رسول عابدینی سرپرست پیشین روابط عمومی تقدیر و تشکر نمود.


انتصاب دکتر سجاد رسایی به عنوان سرپرست گروه مکانیک دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر سجاد رسایی، عضو هیات علمی دانشکده انرژی و استادیار رشته مهندسی مکانیک طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان «سرپرست گروه مکانیک» دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

در این حکم آمده است:

جناب آقای دکتر سجاد رسایی

عضو محترم هیات علمی دانشگاه

سلام علیکم

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست گروه مکانیک دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب می شوید. امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام وظایف و امور محوله موفق و مؤید باشید.

 

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه را مسالت داریم. گفتنی است، دکتر اختری ریاست دانشگاه، طی نامه ای از خدمات شایسته ی دکتر سید کمال جلالی سرپرست پیشین گروه مکانیک تقدیر و تشکر نمود.


نشست مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری کرمانشاه با هیأت رئیسه دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ ۱۵ آبان ۱۳۹۵، کیومرث رشیدی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری کرمانشاه ضمن دیدار و گفتگو با هیأت رئیسه دانشگاه، از ساختمان دانشگاه بازدید نمود. در ابتدای این نشست، اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه اظهار نمود که در طراحی و پیاده­ سازی ساختمان دانشگاه بسیاری از مقررات و ضوابط مربوط به پدافند غیر عامل رعایت شده است و به طور کلی از منظر پدافند غیر عامل، دانشگاه صنعتی کرمانشاه یکی از شاخص ­ترین سازه های استان می باشد. وی در ادامه افزود، از بارز ترین موارد پدافند غیر عامل ساختمان دانشگاه، دو جداره بودن شیشه ساختمان، جدا بودن نمای شیشه­ ای سازه از خود ساختمان، استفاده از پیچ و مهره در سازه­ ی فولادی ساختمان، رعایت خط جوش استاندارد، وجود سیستم اعلام و اطفای حریق و مستحکم بودن ساختمان در برابر روانگرایی خاک و زلزله می­باشد. وی همچنین تصریح کرد، محل خروج مایعات آزمایشگاه شیمی دانشگاه که حاوی مواد آلاینده می باشد از سیستم فاضلاب شهری مجزا است. ایشان ادامه داد، مایعات آلاینده در مخزن خاصی جمع آوری و سپس در محل مناسب تخلیه می­شود. اختری ریاست دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد، دانشگاه صنعتی کرمانشاه می ­تواند در موارد متعددی از جمله مبحث ممیزی و اندازه گیری هدر­­رفت حرارتی با پدافند غیر عامل همکاری نماید. در پایان این نشست، رشیدی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری کرمانشاه از بخش های مختلف دانشگاه بازدید نمود.

 

-

1-copy2-copy3-copy


برگزاری نشست روابط عمومی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری منطقه ۵ کشور
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، ششمین نشست مدیران و کارشناسان روابط عمومی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری منطقه ۵ کشور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

این جلسه یک روزه در روز چهارشنبه مورخ ۱۲ آبان ۱۳۹۵ با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، پخش کلیپ سرود ملی و کلیپ معرفی دانشگاه در اتاق جلسات حوزه ریاست دانشکده انرژی آغاز شد.

 در این مراسم دکتر علی اکبر اختری رییس دانشگاه با حضور در جمع اعضاء، ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی نکاتی پیرامون وظایف روابط عمومی ها بیان کرد.

دکتر اختری بخشی از وظایف روابط عمومی ها را، معرفی پتانسیل ها و کمک به پیشرفت سازمان ها و اطلاع رسانی و تجزیه و تحلیل بازخوردها، بررسی دیدگاه ها و سنجش افکار عمومی، دریافت و انتقال اطلاعات، انتقال نقاط  قوت و ضعف سازمان به مسئولین، پیشگیری قبل از وقوع بحران و بحران ستیزی، آینده نگری، اعتبار بخشی به مجموعه و از همه مهم تر نقش فرهنگی روابط عمومی ها ذکر کرد و بیان داشت روابط عمومی دانشگاه ها با تنوع مخاطبین و گروه های مرتبط با سازمان روبرو هستند و بر این اساس وظیفه بس دشوارتری بر عهده دارند.

-

img_3862

-

ایشان یادآور شدند که روابط عمومی ها با خلاقیت و نوآوری و استفاده از فناوری می توانند با مخاطبین ارتباط بیشتری برقرار نمایند و روابط عمومی یک واحد دینامیک است و کارگزاران روابط عمومی در خارج از ساعات و روزهای اداری و کاری نیز فعال و پویا هستند.

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه هم چنین در خصوص وضعیت دانشگاه از جمله رشته های تحصیلی، تعداد دانشجویان و ساختمان جدید دانشگاه مطالبی را بیان نمودند.

-

img_3843

-

در ابتدای جلسه، عابدینی مسئول روابط عمومی دانشگاه ضمن خیر مقدم به اعضای جلسه برنامه های نشست را اعلام و در ادامه آقای فتاحی دبیر منطقه در خصوص مسایل روابط عمومی های منطقه نکاتی را بیان و اعضا جلسه نیز مطالب و پیشنهادهای خود را ارائه نمودند و سایر دستور کارهای جلسه بررسی شد.

گفتنی است در این نشست کارگاه عکاسی خبری نیز توسط آقای ملکی کارشناس روابط عمومی دانشگاه ایلام برگزار شد.

شایان ذکر است در حاشیه این مراسم آقای فخیره مدیریت بانک تجارت استان کرمانشاه و هیأت همراه، هدایایی به رسم یادبود به میهمانان نشست اهداء کردند.

تصمیم گیری و برنامه ریزی در خصوص نشست بعدی و عکس یادگاری دسته جمعی پایان بخش این مراسم بود.


۱۳آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گرامی باد
image_pdfimage_print

۱۳ آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا(انقلاب دوم)، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز گرامی باد.

-

559

-

رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی):

این روز، درواقع روز جوانانِ مؤمن، انقلابی، شجاع، دلاور و مبتکر است که با اقدام خود در تسخیر لانه‌ی جاسوسی، دشمن را از هرگونه حرکت بازداشتند.

“به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای”


بازدید دکتر بختیاری از آزمایشگاه های دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر بختیاری مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از آزمایشگاه های دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید نمود.

گفتنی است این بازدید با برگزاری نشستی با مسئولین دانشگاه ادامه پیدا کرد.

-

img_3726

-

در این نشست دکتر بختیاری اظهار داشت: توزیع بودجه پژوهشی برپایه امتیازهای کسب شده توسط دانشگاه ها بر اساس شاخص های اعلامی و توسط نرم افزار انجام می شود و این شاخص ها از ۹ شاخص به ۲۳ شاخص در سال جاری  افزایش یافته است و دانشگاه صنعتی کرمانشاه با توجه به مشاهدات، بر اساس بخش نامه های جدید حرکت و فعالیت کرده و با قدرت بیشتری ادامه دهد.

مدیر کل دفترحمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم بیان داشت: برنامه ریزی، تاسیس و تجهیز آزمایشگاه های آموزشی با خود دانشگاه است و تمرکز وزارت بر آزمایشگاه های مرکزی و آزمایشگاه های مرجع است.

ایشان در ادامه گفتند: تقویت و شیوه بهینه تجمیع آزمایشگاه های پراکنده و تعریف آزمایشگاه های مرکزی که برنامه ریزی تحقیقاتی و فعالیت های تحقیقاتی  را هدایت می کنند مورد حمایت و در اولویت هستند و اگر دانشگاه ها با توجه به تفکر و دانش اساتید و پژوهشگران، ساختمان و فضای آزمایشگاه مرکزی را فراهم و تقاضاهای خود را برای امکانات و تجهیزات ارائه دهند، وزارت علوم نیز تجهیزات و بودجه را در اختیار قرار می دهد و تاکید نمود که هیأت رئیسه و اساتید در این راستا می توانند طراحی، راه اندازی، بازاریابی انجام دهند و گواهی ایمنی و بهداشت و محیط زیست (HSE) را دریافت کنند که باعث خروجی قابل اعتماد می شود و در این صورت منجر به درآمدزایی و جلب سرمایه خواهد شد و هم چنین اطلاعات آزمایشگاه را در شاعا تعریف و ایرادها، نیازها و توانمندی ها در سیستم شاعا معرفی شود.

دکتر بختیاری دیگر اولویت این دفتر را آزمایشگاه های مرجع دانست و گفت این آزمایشگاه ها باید در منطقه موجود نباشد تا تقاضا برای آنها در منطقه باشد و هم چنین تخصصی تر از آزمایشگاه های مرکزی هستند  که مورد حمایت وزارت علوم است.

ایشان از دیگر سیاست ها را واگذاری آزمایشگاه به بخش خصوصی در بلندمدت اعلام کرد و خاطر نشان کرد دانشگاه صنعتی کرمانشاه با توجه به نوپا بودن و نوبودن تجهیزات و امکانات و فعالیت های انجام شده بر اساس دانش در مسیر دانشگاه های سبز، بیش از پیش می تواند در این مسیر حرکت نماید.

هم چنین در این نشست دکتر اختری ریاست دانشگاه، ضمن خیر مقدم و تشکر از مسئولین بازدید کننده، توضیحاتی در خصوص فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی دانشگاه ارائه و در ادامه افزود در دانشگاه صنعتی کرمانشاه حتی یک مورد آزمایشگاه مجازی موجود نیست و آزمایشگاه های آموزشی تکمیل و سیاست دانشگاه بر ایجاد و هم چنین ایمن سازی آزمایشگاه های تحقیقاتی است.

در ادامه دکتر زرشکی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه کمبود کارشناس آزمایشگاه و کمبود بودجه را از مسائل پیش رو اعلام و تهیه فرم گزارش و ارسال گزارشات عملکرد و هم چنین سیستمی کردن همه فعالیت ها و فعالیت در حوزه انرژی های نو و… در این دانشگاه را از جمله اقدامات انجام شده اعلام کرد که مورد استقبال آقای بختیاری قرار گرفت و مقرر شد این فرم ها جهت استفاده سایر دانشگاه های کشور به وزارت ارسال شود.

-

img_3759

-

45781


شهادت حضرت امام سجاد (ع) تسلیت باد
image_pdfimage_print

سالروز شهادت سیدالساجدین، زین العابدین، حضرت امام سجاد علیه السلام تسلیت باد.

-

untit545led

-

حضرت امام زین العابدین (ع):

هم نشینى با صالحان انسان را به سوى صلاح و خیر مى کشاند; و معاشرت و هم صحبت شدن با علماء، سبب افزایش شعور و بینش مى باشد.

بحارالأنوار: ج ۱، ص ۱۴۱، ضمن ح ۳۰، و ج ۷۵، ص ۳۰۴


جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به همت مدیریت فرهنگی، جلسه توجیهی دانشجویان ورودی جدید، با حضور پرشور دانشجویان، رییس، معاونین، مسئولین و اساتید دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۲۶ مهر ۱۳۹۵ برگزار شد.

-

img_3495

-

در ابتدای این مراسم دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه، ضمن تسلیت ماه محرم و خیر مقدم به دانشجویان ورودی جدید، به تشریح وضعیت و جایگاه دانشگاه پرداخت و اظهار نمود که در حال حاضر ۲۰۰۰ دانشجو در ۱۰ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و ۵ رشته در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند و دانشگاه بر ایجاد رشته های مقاطع تحصیلات تکمیلی و رشته های بین رشته ای تاکید بیشتری خواهد داشت.

ایشان هم چنین با اشاره بر سختی های عرصه علم آموزی و تحصیل دانش بر تلاش و کوشش بیشتر دانشجویان برای کسب علم همراه با اخلاق تاکید و برای ایشان از درگاه خداوند متعال آرزوی توفیق و سلامتی نمود.

-

img_3496

-

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسوی زاده از اساتید دانشگاه، دکتر سینا زرشکی معاون آموزشی و پژوهشی، مهندس الوندمنش مدیر امور دانشجویی در خصوص مسایل فرهنگی، اهم نکات، دستوالعمل ها، آئین نامه ها و قوانین آموزشی، امور تغذیه، صندوق رفاه و انواع وام های دانشجویی، مرکز مشاوره و قوانین انضباطی نکاتی را به دانشجویان ورودی ۱۳۹۵ ارائه نمودند.

-

untitle1223d


برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، مراسم قرائت زیارت عاشورا و روضه حضرت امام حسین علیه السلام در دهه اول محرم در نمازخانه سازمان مرکزی دانشگاه برگزار گردید.

گفتنی است این مراسم با حضور مسئولین، اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان به مدت ۳ روز از ۱۷ الی ۱۹ مهرماه ۱۳۹۵ ساعت ۷:۳۰ الی ۸:۳۰ صبح برگزار شد.

-

img_3424-

untitlllled


برگزاری کارگاه آموزشی روش ها و فنون تدریس
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، کارگاه آموزشی روش تدریس ویژه اعضاء هیأت علمی دانشگاه روز جمعه مورخ ۱۶مهرماه ۱۳۹۵در محل سالن جلسات دانشکده انرژی برگزار شد.

در این کارگاه یک روزه که با هدف دانش افزایی، توانمند سازی اعضای هیأت علمی و بهبود کیفیت آموزشی به همت واحد نظارت و ارزیابی دانشگاه برگزار شد، آخرین فنون و دستاوردهای نوین تدریس و روانشناسی تدریس با موضوع ارتباط موثر بین استاد و دانشجو توسط دکتر مهدی عرب زاده عضو هیأت علمی دانشگاه خوارزمی ارائه شد.

untithgled


نشست هیأت رییسه دانشگاه با شهردار و رییس شورای شهر کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، شهردار، رییس شورای شهر کرمانشاه و هیأت همراه روز پنج شنبه مورخ ۱۵ مهر ماه ۱۳۹۵با حضور در دانشگاه با هیات رییسه دیدار و گفتگو و از بخش های مختلف دانشگاه بازدید نمودند.

در ابتدای این نشست دکتر علی اکبر اختری ضمن خیرمقدم به میهمانان، از حمایت ها و همراهی مجموعه شهرداری و شورای شهر در فراهم کردن زمینه ها و بسترهای توسعه عمرانی دانشگاه تقدیر و ضمن تشریح وضعیت ساختمان جدید دانشگاه، به موانع و مشکلات موجود اشاره و بر لزوم ایجاد زمینه های همکاری و تعامل بیشتر بین دو دستگاه به خصوص در زمینه های عمرانی، آموزشی و فرهنگی تاکید نمود.

untilktled

 در این جلسه که با حضور مهندس رضایی شهردار، جعفری رییس شورای اسلامی شهر کرمانشاه، مهندس زنگنه و مهندس قاسمی فر از مسئولین شهرداری برگزار گردید، شهردار و رییس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از توسعه عمرانی دانشگاه، همچون گذشته قول حمایت و مساعدت خود را اعلام نمودند.

 در خاتمه، حاضرین از بخش های مختلف ساختمان جدید دانشگاه بازدید کردند.

untjkjkitled

گفتنی است در این دیدار، مهندس رضایی شهردار کرمانشاه کتاب های نفیسی به رسم یادبود به دانشگاه اهداء نمودند.


برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا (ع) در دهه اول محرم در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، بسیج دانشجویی و کانون قرآن، عترت و مهدویت دانشگاه صنعتی کرمانشاه در دهه اول ماه محرم مراسم عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین(ع) را در خوابگاه دانشجویی زاگرس واقع در چهارراه مدرس – پل حداد عادل برگزارمی نمایند.

بر پایه این گزارش، مراسم از روز چهارشنبه ۱۴ مهرماه ۱۳۹۵ آغاز گردید و تا جمعه مورخ ۱۶ مهر هر شب از ساعت ۱۹:۳۰ الی ۲۱:۳۰ برگزار می شود.

گفتنی است حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسوی زاده و حجت الاسلام و المسلمین سیداحمدرضا حسینی سخنرانان و حاج محمدمهدی خنجرپوریان مداح این مراسم می باشند.

img_20161007_093837

-

img_20161007_093842


برگزاری نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه صنعتی کرمانشاه با موضوع اخلاق و سبک زندگی حسینی برگزار گردید.

بر پایه این گزارش، این نشست عصر روز دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ با حضور مسئولین و اعضای هیأت علمی دانشگاه در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار شد و به مدت ۱۲ ساعت در دهه اول محرم ادامه خواهد داشت.

گفتنی است مدرس دوره حجت الاسلام و المسلمین  ترابی از اساتید حوزه علمیه قم می باشد.


اسکان دانشجویان جدید الورود در خوابگاه
image_pdfimage_print

 

ضمن عرض خیر مقدم به دانشجویان جدیدالورود دانشگاه و با آرزوی موفقیت روز افزون به اطلاع می رساند، با عنایت به تصمیمات اتخاذ شده و با توجه به کمبود ظرفیت خوابگاه های دانشگاه، اکثر دانشجویان جدیدالورود در خوابگاه های استیجاری زیر نظر دانشگاه اسکان خواهند یافت. لذا کلیه دانشجویان روزانه غیربومی جدید الورود متقاضی خوابگاه که ثبت نام آموزشی خود را تکمیل نموده اند، می توانند از روز یکشنبه به تاریخ ۱۱ مهر ۹۵ به آدرس های ذیل جهت اسکان مراجعه نمایند :

نام خوابگاه

آدرس خوابگاه

نام مدیر

تلفن

پسرانه – زاگرس ۲

چهارراه مطهری، خیابان حداد عادل

دینی

۰۹۱۸۸۳۲۱۴۲۰

پسرانه – زاگرس ۳

بلوار زن، ضلع غربی پل چقامیرزا

دینی

۰۹۱۸۸۳۲۱۴۲۰

دخترانه – مفتح

بلوار شهید بهشتی،ابتدای فرهنگیان فاز۲، روبروی فروشگاه رفاه

زنگنه

۰۸۳۳۸۳۰۴۰۶۳

دخترانه فاطمیه

میدان امام حسین(ع)، ابتدای خیابان رودکی

عربصالحی

۰۹۱۸۳۵۹۵۷۰۱

دخترانه

مفتح بلوک D

 

بلوار طاق بستان- خیابان جنب فروشگاه رفاه

توضیح: به دلیل تعمیرات، پذیرش از جمعه ۲۳ مهرماه انجام میشود.

۰۹۳۳۸۷۶۴۵۳۴

لطفا به نکات ذیل توجه فرمائید:

تذکر ۱: عدم مراجعه دانشجویان جهت ثبت نام تا تاریخ ۱۶ مهر ۹۵ به منزله انصراف از اسکان خوابگاه تلقی و فضای در نظر گرفته شده به سایرمتقاضیان اختصاص داده خواهد شد و مدیریت خوابگاه هیچ گونه مسئولیتی در قبال اسکان این دانشجویان نخواهد داشت.

تذکر۲: برای پرداخت اجاره بهاء خوابگاه به اطلاعیه های مندرج در خوابگاه مربوطه توجه نمایید. دانشجویان جدید خوابگاهی لازم است بعد از رزرو و انتخاب اتاق نسبت به دو پرداخت زیر اقدام نمایند:

مرحله اول : پرداخت ودیعه خوابگاهی ( یک بار برای کل ترم های سکونت مجاز)

مرحله دوم: پرداخت اجاره بهای  تعیین شده برای یک ترم

تذکر ۳: تخصیص خوابگاه به صورت یک نیمسال کامل می‌باشد لذا درصورت انصراف و تخلیه زودهنگام، امکان عودت اجاره بهاء پرداختی میسر نمی باشد.

تذکر۴: در صورت انصراف از خوابگاه امکان عودت هزینه اجاره بها مقدور نخواهد بود.

*** تذکر۵ : باتوجه به مصوبه وزارت بهداشت و درمان؛ خوابگاه از ارائه هرگونه لوازم شخصی از جمله تشک –پتو- ملحفه- بالش- ظروف و… معذورخواهد بود.

حوزه معاونت دانشجویی- امور خوابگاه ها

 

 


انتصاب نماینده امور بانوان دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، خانم زینب احمدی پور، طی ابلاغی از سوی دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان «نماینده امور بانوان دانشگاه» منصوب گردید.

در متن این ابلاغ آمده است:

همکار گرامی سرکار خانم زینب احمدی پور

سلام علیکم

با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جناب عالی، به موجب این ابلاغ به عنوان «نماینده امور بانوان دانشگاه» منصوب می شوید.

امید است  با توکل به خدواند متعال، در انجام فعالیت ها و امور محوله موفق و موید باشید.

——

ضمن تبریک، مزید توفیقات ایشان را از درگاه ایزد منان خواستاریم.

گفتنی است دکتر اختری در نامه ای از خدمات شایسته خانم شهلایوسفیان نماینده پیشین امور بانوان دانشگاه تقدیر نمود.


آگهی مناقصه عمومی تهیه مواد اولیه، طبخ و توزیع غذای دانشجویان همراه با ارزیابی کیفی
image_pdfimage_print

دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نظر دارد، امور مربوط به تهیه مواد اولیه، طبخ و توزیع غذای دانشجویان خود را در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ بر اساس شرایط مندرج در اسناد مناقصه از طریق مناقصه عمومی همراه با ارزیابی کیفی واگذار نماید.

لذا از کلیه شرکت ها، رستوران ها، چلوکبابی ها و اشخاص حقوقی واجد شرایط دعوت می گردد از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ لغایت ۱۲ مهر ۱۳۹۵ جهت دریافت اسناد مناقصه در ساعات اداری به دانشگاه صنعتی کرمانشاه واقع در: کرمانشاه، میدان شهداء، بزرگراه امام خمینی(ره)، حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه مراجعه نمایند.

تاریخ

عنوان

۲۸ شهریور و ۴ مهر ۱۳۹۵

چاپ آگهی مناقصه در روزنامه

۳۱ شهریور لغایت ۱۲ مهر ۱۳۹۵

توزیع اسناد و شرایط شرکت در مناقصه

۲۲ مهر ۱۳۹۵

پایان زمان تحویل اسناد و پاکت ها به دانشگاه

۲۴ مهر ۱۳۹۵

بازگشایی پاکت ها


آغاز ثبت نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی
image_pdfimage_print

مهلت ثبت نام در بیستمین دوره مراسم ازدواج دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور تا تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۵ می باشد.

تاریخ عقد مجاز جهت ثبت نام این دوره از  ۱ مهرماه ۱۳۹۴ لغایت ۳۰ مهرماه ۱۳۹۵ می باشد.

جهت ثبت نام به سایت www.ezdevaj.nahad.ir  مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر به مدیریت امور فرهنگی دانشگاه مراجعه نمایید.

poster_a3_hamsafartabehesht-20


اسکان دانشجویان غیربومی ورودی های ماقبل ۹۵ در خوابگاه های تحت نظارت دانشگاه
image_pdfimage_print

به اطلاع می رساند، به منظور برنامه ریزی مناسب جهت اسکان دانشجویان در خوابگاه های تحت نظارت دانشگاه، دانشجویان غیربومی ورودی ماقبل ۹۵ می توانند برای عقد قرارداد اسکان در خوابگاه ها تا پایان روز یکشنبه مورخ ۴ مهرماه اقدام نمایند.

شایان ذکر است از روز دوشنبه ۵ مهرماه ظرفیت های خالی خوابگاه ها به دانشجویان ورودی جدید اختصاص داده می شود و پذیرش مابقی دانشجویان انجام نخواهد شد.

امورخوابگاه ها- معاونت دانشجویی


پذیرش و ثبت نام دانشجویان ورودی جدید
image_pdfimage_print

ضمن عرض تبریک و خیر مقدم به دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۹۶-۹۵، به اطلاع می رساند جهت ثبت نام لازم است ابتدا به صورت غیر حضوری از تاریخ ۳ مهرماه ثبت نام اینترنتی انجام شود و سپس به صورت حضوری از تاریخ ۴ لغایت ۷ مهرماه مطابق جدول زمان بندی اعلامی به دانشگاه مراجعه گردد.

لذا به منظور اطلاع از مدارک لازم جهت ثبت نام دانشجویان جدیدالورود، زمان بندی براساس رشته تحصیلی و حرف اول نام خانوادگی و چگونگی انجام مراحل آن، به لینک ثبت نام دانشجویان ورودی جدید در صفحه اصلی سایت دانشگاه و یا به آدرس زیر مراجعه نمایید.

 http://www.kut.ac.ir/?page_id=14128

-

sabtenam-

هم چنین جهت اطلاع از سایر مدارک تکمیلی لازم و تغییرات احتمالی برنامه و انجام پذیرش غیرحضوری پیش از ثبت نام حضوری در روزهای آینده مجدداً به صفحه مذکور مراجعه نمایید.

در صورت عدم انجام ثبت نام اینترنتی پیش از مراجعه حضوری، دانشگاه از ثبت نام نهایی پذیرفته شدگان خودداری خواهد نمود.


دانش آموختگی اوّلین دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه در رشته مهندسی برق- قدرت
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، وحید سهرابی تبار به عنوان نخستین دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد مهندسی برق- قدرت دانشگاه صبح امروز با دفاع از پایان‌نامه خود تحت عنوان “مدیریت بهینۀ انرژی ریزشبکه” فارغ التحصیل شد.

این دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد با راهنمایی دکتر مهدی احمدی جیردهی استادیار گروه مهندسی برق قدرت دانشگاه از پایان نامه خود دفاع کرد.

جلسۀ دفاعیه مذکور با حضور دکتر حمدی عبدی استادیار دانشگاه رازی به عنوان داور خارجی و دکتر رضا همتی به عنوان داور داخلی برگزار گردید.

شایان ذکر است مقطع کارشناسی ارشد مهندسی برق- قدرت دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال ۱۳۹۳ ایجاد شده و نخستین ورودی دانشجویان در ترم اول سال تحصیلی ۹۴-۹۳ از طریق سازمان سنجش پذیرش شده‌اند.

ضمن تبریک، مزید توفیقات ایشان را از درگاه ایزد منان خواستاریم.


پیام تبریک رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید
image_pdfimage_print

دکتر علی اکبر اختری در پیامی آغاز سال تحصیلی ۹۶-۹۵ را به دانشگاهیان تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:

آغاز سال تحصیلی جدید و بهار علم و دانش، که آغازی شورانگیز و پرنشاط برای جویندگان علم است، و همزمانی آن با اعیاد سعید قربان و غدیر و هم چنین هفته دفاع مقدس را به دانشگاهیان ارجمند صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

ضمن عرض خیرمقدم و خوشامد به دانشجویان جدید دانشگاه، امید و جای بسی سعادت است که در طول سال تحصیلی پیش‌رو، با توکل به خداوند متعال، تحت توجهات حضرت ولی عصر (عج) و با بهره مندی از تمامی ظرفیت ها بتوانیم بیش از پیش سهمی در جهت تحقق اهداف آموزش عالی داشته باشیم و در اشاعه علم، پژوهش و فرهنگ و حرکت در راستای توسعه کشور گام برداریم.

برای همگان موفقیت، بهروزی و سعادت توأم با سلامتی را از درگاه خداوند متعال خواهانم.


عید سعید غدیر خم مبارک باد
image_pdfimage_print

عید سعید غدیر خم تبریک و تهنیت باد.

-

49


دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه جز برگزیدگان سی و یکمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور شدند
image_pdfimage_print

مدیر امور فرهنگی دانشگاه با اعلام این خبر افزود: ۳ نفر از دانشجویان دانشگاه در سی و یکمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور در بخش های هنری، ادبی، و مفاهیم نهج البلاغه به ترتیب حایز یک رتبه اول و دو رتبه دوم شدند. 

بر پایه این گزارش، در سی و یکمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور که ۱۷ لغایت ۱۹ شهریور ماه به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد، سعید دهقان در بخش هنری رشته عکس، رتبه اول، راضیه طهماسبی در بخش ادبی رشته داستان نویسی و زهرا باقری در بخش آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه، رتبه دوم  را کسب کردند.

گفتنی است مسابقات قرآن و عترت در مرحله دانشگاهی و منطقه ای برگزار گردید و نفرات برگزیده این مسابقات به مرحله سراسری راه پیدا نمودند که امیرحسام امیری و محسن ظفری در بخش آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم و عرفان محمدی در بخش آشنایی با سیره معصومین نیز در مسابقات مرحله منطقه ای جزو برگزیدگان شدند.


آگهی واگذاری بوفه دانشجویی و انتشارات دانشگاه
image_pdfimage_print

دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نظر دارد نسبت به واگذاری بوفه دانشجویی مستقر در دانشگاه به صورت مزایده تحت عنوان اجاره و همچنین خدمات چاپ و تکثیر (انتشارات)، از طریق برگزاری مناقصه محدود در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ اقدام نماید.

لذا از متقاضیان دعــوت می شود در صورت تمایل، جهت بازدید از محل و دریافت شرایط از تاریخ ۲۸ شهریور ۹۵ لغایت ۳۱ شهریور ۹۵ به بزرگراه امام خمینی نرسیده به میدان شهدا ساختمان مرکزی- حوزه معاونت دانشجویی مراجعه نمایند.

تاریخ

عنوان

۲۸  لغایت ۳۱ شهریور ۹۵

توزیع اسناد و شرایط شرکت در مناقصه

۳ مهرماه ۹۵

زمان تحویل اسناد(تا پایان ساعت ۱۲ بعداز ظهر)

بازگشایی پاکت ها (ساعت ۱۴ بعداز ظهر)


برگزاری جلسه ستاد استقبال از دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۹۶-۹۵
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، ستاد استقبال از دانشجویان ورودی جدید به منظور ارایه خدمات بیشتر به دانشجویان با حضور دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه، هیأت رئیسه و دیگر اعضای ستاد تشکیل جلسه داد.

این جلسه با حضور نمایندگانی از حوزه معاونت آموزشی، روسای دانشکده ها، مدیریت فرهنگی، مدیریت دانشجویی، حراست، روابط عمومی، امور اداری در محل اتاق جلسات حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه و به منظور برنامه ریزی و تصمیم گیری در خصوص نحوه برگزاری برنامه های ستاد استقبال دانشجویان ورودی جدید با هدف فراهم نمودن تمهیدات لازم برای خدمت رسانی بیشتر به این دانشجویان و تأمین رضایت بیشتر ایشان و والدین آنها در زمان ثبت نام، تشکیل گردید.

دکتر علی اکبر اختری در این جلسه طی سخنانی اظهار نمود: با تسهیل نمودن مراحل ثبت نام و استقرار امکانات و تجهیزات لازم و تمرکز مراحل مختلف به منظور کاهش زمان ثبت نام و هم چنین هدایت دانشجویان و خانواده هایشان به محل های مورد نظر، تا حد ممکن استرس و نگرانی ناشی از حضور دانشجویان جدید الورود در محیط جدید دانشگاهی کاهش خواهد یافت.

رییس دانشگاه ضمن قدردانی از مشارکت فعال اعضای ستاد و واحد های زیر مجموعه در برگزاری مطلوب برنامه های سنوات گذشته، افزود: با توجه به استقرار دانشگاه در ساختمان جدید برنامه های این ستاد باید با کیفیت بیشتر  و با رویکرد جدید باشد.

وی هم چنین از کمیته های تخصصی این ستاد خواست تا در ایام ثبت نام و روزهای نخست حضور دانشجویان در دانشگاه، ضمن معرفی دانشگاه و افتخارات کسب شده توسط دانشجویان و اساتید، قوانین و مقررات آموزشی و دانشجویی و غیره را به ایشان ارایه نمایند.

در ادامه کمیته های تخصصی و اعضای جلسه نظرات و پیشنهادهایی در جهت بهبود فرایندهای اجرایی ستاد استقبال ارائه کردند.

 در خاتمه با بررسی جوانب مختلف برنامه های پیشنهادی ستاد استقبال مقرر گردید اعضا بر اساس برنامه زمان بندی شده فعالیت های خود را در راستای برگزاری مطلوب برنامه ها آغاز نمایند.


انتصاب دکتر سیدکمال جلالی به عنوان سرپرست مدیریت امور پژوهشی و فناوری دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر سیدکمال جلالی عضو هیأت علمی دانشکده انرژی، طی ابلاغی از سوی دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه، به عنوان «سرپرست مدیریت امور پژوهشی و فناوری دانشگاه» منصوب گردید.

در متن این ابلاغ آمده است:

“جناب آقای دکتر سیدکمال جلالی

عضو محترم هیأت علمی دانشگاه

سلام علیکم

 

      بااحترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست مدیریت امور پژوهشی و فناوری دانشگاه منصوب می شوید.

امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام  وظایف و امور محوله موفق و مؤید باشید.”

شایان ذکر است، دکتر جلالی دانش آموخته مقطع دکتری رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه تهران بوده و تجربه چندین سال فعالیت در دفاتر تحقیق و توسعه و آموزش شرکت های معتبر حوزه نیروگاهی و نفت و گاز کشور(حوزه گازی پارس جنوبی) را دارد.

ضمن تبریک، مزید توفیقات ایشان را از درگاه ایزد منان خواستاریم.

گفتنی است دکتر اختری در نامه ای از خدمات مهندس سهراب مجیدی فر سرپرست پیشین مدیریت امور پژوهشی و فناوری دانشگاه تقدیر نمود.


عید سعید قربان مبارک باد
image_pdfimage_print

عید سعید قربان و دهه امامت و ولایت مبارک باد.

-

3


انتخاب واحد نیمسال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۵
image_pdfimage_print

بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه، ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۵  (صرفاً به صورت غیر حضوری) از تاریخ ۲۰ شهریورماه ۱۳۹۵ آغاز می شود.

گفتنی است مطابق برنامه زمانبندی اعلام شده بر اساس سال ورود دانشجویان، انتخاب واحد ورودی های ۹۲ و ماقبل، ۲۰ شهریور، ورودی های ۹۳، ۲۱ شهریور و ورودی های ۹۴، ۲۲ شهریور ماه انجام خواهد شد.

شایان ذکر است، دانشجویان هر ورودی فقط می توانند طبق زمان های تعیین شده، انتخاب واحد نمایند و در صورت عدم انجام در تاریخ مذکور صرفاً در روز انتخاب واحد با تأخیر ( ۲۳ شهریور) مجاز به انتخاب واحد خواهند بود.

خاطر نشان می گردد، انتخاب واحد به صورت غیر حضوری انجام خواهد شد و امکان استفاده دانشجویان از سایت کامپیوتر دانشگاه به دلیل جابه جایی و عدم استقرار، وجود ندارد و دانشجویان تنها در صورت وجود مشکل می توانند به اداره آموزش دانشگاه در محل ساختمان جدید واقع در بزرگراه امام خمینی (ره) مراجعه نمایند.

تقویم آموزشی نیمسال اول ۹۶-۹۵

انتخاب واحد:

۲۰شهریور ۹۵ ورودی ۹۲ و ماقبل

۲۱شهریور ۹۵ ورودی ۹۳

۲۲شهریور ۹۵ ورودی ۹۴

۲۳شهریور ۹۵ انتخاب واحد با تاخیر (کلیه ورودی ها)

۲۴شهریور۹۵ انتخاب واحد کسانی که

پیش ثبت نام انجام نداده اند.

شروع کلاسها: ۲۷شهریور ۹۵

حذف و اضافه:

۲۷شهریور ۹۵ ورودی ۹۲ و ماقبل

۲۸شهریور ۹۵ ورودی ۹۳ و ۹۴

پیش ثبت نام نیمسال دوم ۹۶-۹۵:

۲۹آبان ۹۵  الی ۵ آذر ۹۵

حذف اضطراری: تا ۲۴ آذر ۹۵

ارزشیابی اساتید: ۱ دی ۹۵ الی ۱۵دی ۹۵

پایان کلاسها: ۱۵ دی ۹۵

امتحانات: ۱۸دی ۹۵ الی ۳۰ دی ۹۵


ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۵
image_pdfimage_print

ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت برای کلیه‌ پذیرفته شدگان دوره‌های‌ کارشناسی ‌ارشد  سال‌ ۱۳۹۵ دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به اطلاع می‌رساند که‌ لازم است مراحل ثبت نام به صورت غیر حضوری (۲۰ لغایت ۲۲ شهریور ۹۵) و حضوری (۲۳ و ۲۴ شهریور ۹۵) به شرح زیر انجام شود:

مراحل ثبت نام به صورت غیر حضوری و حضوری

فایل راهنما

مرامنامه انضباطی

فرم شماره ۱۴


شهادت امام محمد باقر (ع) تسلیت باد
image_pdfimage_print

سالروز شهادت حضرت امام محمدباقر علیه السلام تسلیت باد. 

-

fdfg

-

حضرت امام محمد باقر علیه السلام:

دانشمندی که ازعلمش سود برند، از هفتاد هزار عابد بهتر است.

بحارالانوار ، ج ۷۵، ص (۱۷۳)


شهادت حضرت امام جواد (ع) تسلیت باد
image_pdfimage_print

سالروز شهادت حضرت امام محمد تقی، جواد الائمه، علیه السلام تسلیت باد.

e j a

حضرت امام جواد علیه السلام :

بر شما باد به تحصیل علم و معرفت، چون فراگیری آن واجب و بحث پیرامون آن مستحب و پرفایده است. علم وسیله کمک به دوستان و برادران است، دلیل و نشانه مروّت و جوانمردی است، هدیه و سرگرمی در مجالس است، همدم و رفیق انسان در مسافرت است; و أنیس و مونس انسان در تنهائی می باشد.

(حلیه الأبرار، ج ۴، ص ۵۹۹)


آغاز امتحانات پایانی ترم تابستان ۱۳۹۵ دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

امتحانات پایانی ترم تابستان، امروز شنبه مورخ ۶ شهریورماه ۹۵ با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید رأس ساعت ۸ صبح در دانشکده انرژی آغاز گردید.

دکتر سینا زرشکی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه در نخستین روز برگزاری امتحانات پایان ترم تابستان به همراه مسئولین آموزش در دانشکده انرژی حضور یافت و از روند برگزاری امتحانات بازدید کرد.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه در حاشیه این بازدید اعلام نمود: امتحانات پایان ترم تابستان به مدت ۵ روز از تاریخ ۶ شهریور آغاز و تا ۱۰ شهریور ادامه خواهد داشت و در سه نوبت، شامل دو نوبت صبح و یک نوبت عصر، برگزار می‌شود.


هفته دولت و روز کارمند گرامی باد.
image_pdfimage_print

یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت (دوم الی هشتم شهریور ماه) و روز کارمند گرامی باد.

Dolat A


جابه جایی واحدهای امور دانشجویی، فرهنگی و روابط عمومی دانشگاه
image_pdfimage_print

به اطلاع دانشجویان گرامی و مراجعین محترم می رساند، واحدهای مدیریت دانشجویی، مدیریت فرهنگی و روابط عمومی به ساختمان جدید دانشگاه واقع در ضلع شرقی بزرگراه امام خمینی (ره) منتقل شدند.

بر این اساس، دانشجویان و مراجعین جهت انجام امور مربوط به حوزه های مذکور به طبقات مربوطه در ساختمان جدید سازمان مرکزی دانشگاه مراجعه نمایند.

شایان ذکر است واحدهای دیگر دانشگاه نیز به زودی به محل ساختمان جدید انتقال خواهند یافت.


معرفی دانشگاه ویژه داوطلبان کنکور سراسری ۱۳۹۵
image_pdfimage_print

دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور، تأمین نیازهای صنایع گوناگون موجود در استان و منطقه غرب، توسعه و کاربردی نمودن فناوری‌های نوین در صنایع مختلف در سال ۱۳۸۴ موفق به اخذ موافقت اصولی و از بهمن سال ۱۳۸۶ با پذیرش ۱۳۰ دانشجو در دو رشته مهندسی برق و مهندسی شیمی در شهرکرمانشاه فعالیت خود را آغاز کرد.

 در ساختار سازمانی دانشگاه، دانشکده های انرژی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندسی، مدیریت مهندسی، کشاورزی و فناوری های نوین در نظر گرفته شده است. این دانشگاه در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ در رشته های زیردر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در سه دانشکده انرژی، فناوری اطلاعات و مدیریت مهندسی حدود ۱۷۵۰ دانشجوی شاغل به تحصیل دارد که در مهر ماه سال ۱۳۹۵ افزون بر ۲۰۰۰ نفر خواهد بود و تعداد ۵۲ عضو هیأت علمی در این دانشگاه مشغول به فعالیت می باشند.

رشته های تحصیلی

مقطع کارشناسی:

۱-          مهندسی برق شامل ۴ گرایش:

       ( ۱-  قدرت ۲-  مخابرات  ۳- کنترل ۴-  الکترونیک)

۲-           مهندسی شیمی

۳-         مهندسی کامپیوتر شامل ۲ گرایش:

(معماری سیستم- فناوری اطلاعات)

۴-        مهندسی مکانیک

۵-           مهندسی عمران

۶-           مهندسی صنایع

۷-           مهندسی راه آهن

۸-           فیزیک مهندسی

۹-          علوم مهندسی شامل ۲ گرایش:

( زیست محیطی و محاسباتی)

۱۰-       علوم کامپیوتر

مقطع کارشناسی ارشد:

۱-             مهندسی شیمی-  فرآیند های جدا سازی

۲-             مهندسی برق-  سیستمهای قدرت

۳-               مهندسی برق–  الکترونیک قدرت و ماشینهای الکتریکی

۴-           مهندسی برق-  مدارهای مجتمع الکترونیک

۵-           مهندسی برق-  افزاره های میکرو و نانوالکترنیک

ساختمان جدید دانشکده انرژی و سازمان مرکزی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با متراژ ۲۲۵۰۰ مترمربع در چهار فاز، چهار طبقه و دارای شش دپارتمان تخصصی بوده که سه فاز آن در سفر هیأت محترم دولت به استان کرمانشاه به دستور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و توسط دکتر محمد فرهادی مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تیرماه ۱۳۹۵ افتتاح گردید.

IMG_3011

-

aIMG_1825

گزیده ای از افتخارات دانشگاه صنعتی کرمانشاه

حوزه آموزشی:

-         کسب مقام دوم مسابقات کشوری ماشین های شیمیایی بهمن ۱۳۸۷

-       کسب رتبه اول سرانه تعداد طرح های پژوهشی درون دانشگاهی به پژوهشگر و رتبه ۸ سرانه مقاله، رتبه ۲ سرانه دستاوردهای علمی-  پژوهشی و رتبه ۲ سهم مقاله های نمایه شده از کل مقاله ها ( گزارش ۱۳۸۸) 

-         کسب مقام پنجم مسابقات جهانی ماشین های شیمیایی، مونترال کانادا مرداد ۱۳۸۸ 

-          کسب مقام اول در نمایشگاه استانی هفته پژوهش استان کرمانشاه ۱۳۸۸

-         کسب رتبه اول سرانه جوایز دریافت شده از جشنواره ها به پژوهشگر،  رتبه ۴ در سرانه مقاله، رتبه ۶ سرانه اختراع ثبت شده به پژوهشگر (گزارش ۱۳۸۹)

-          کسب مقام اول در قسمت قدرت و حرکات تکنیکی ربات در مسابقات روبوکاپ آزاد ایران فروردین ۱۳۸۹

-         کسب مقام دوم در بخش رباتهای انسان نما(Humanoid) در مسابقات روبوکاپ آزاد ایران فروردین ۱۳۸۹

-          کسب مقام سوم پنجمین دوره مسابقات کشوری ماشین های شیمیایی در بخش عملکرد اردیبهشت ۱۳۸۹

-         رتبه اول در لیگ روبوتیک،  فوتبالیست( انسان نما) در مسابقات بین المللی دانشگاه امیر کبیر و دوازدهمین جشنواره جوان خوارزمی مهر ۱۳۸۹

-         کسب رتبه اول در بخش پوستر خودروهای شیمیایی مهر ۱۳۸۹

-         کسب  رتبه چهارم در بخش عملکرد خودروهای شیمیایی مهر ۱۳۸۹

-         برگزاری دومین همایش ملی سوخت انرژی و محیط زیست در سال ۱۳۸۹

-         کسب عنوان مرکز آموزش عالی برتر استان در سال ۱۳۹۰

-         برگزاری چهاردهمین کنفرانس دانشجویی برق ایران سال ۱۳۹۰

-         برگزاری کنفرانس مجازی منطقه ای مهندسی فناوری اطلاعات سال ۱۳۹۰

-         کسب عنوان مرکز آموزش عالی برتر استان در سال ۱۳۹۱

-           کسب رتبه  اول هفدهمین المپیاد مهندسی شیمی غرب کشور سال ۱۳۹۱

-           کسب رتبه دهم در بین دانشگاه های صنعتی ایران بر اساس رتبه بندی ISC در سال ۱۳۹۱

-          کسب رتبه اول هجدهمین المپیاد مهندسی شیمی کل کشور سال ۱۳۹۲

-          کسب رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد :

-      کسب چندین رتبه تک رقمی و دو رقمی  توسط اولین دوره فارغ التحصیلان دانشگاه در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۱ ( قبولی ۴۰% از نخستین فارغ التحصیلان)

-          کسب چندین رتبه دو رقمی توسط دومین دوره فارغ التحصیلان دانشگاه در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۲

-          کسب رتبه ۶ مهندسی شیمی در کنکور کارشناسی ارشد سال۱۳۹۳

-         کسب رتبه ۷ مهندسی شیمی و رتبه۱۰ مهندسی کامپیوتر در کنکور کارشناسی ارشد( قبولی ۳۶ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه) سال ۱۳۹۴

رتبه های کسب شده در المپیاد های علمی- دانشجویی کشوری توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه

المپیاد علمی- دانشجویی کشوری

رشته تحصیلی

رتبه

مرحله بیستم ۱۳۹۴

مهندسی شیمی

۱۸

مرحله  بیستم ۱۳۹۴

مهندسی کامپیوتر

۱۶

مرحله بیستم ۱۳۹۴

مهندسی کامپیوتر

۱۹

مرحله بیستم ۱۳۹۴

مهندسی کامپیوتر

۳۴

مرحله نوزدهم ۱۳۹۳

مهندسی شیمی

۲۹

مرحله هجدهم ۱۳۹۲

مهندسی شیمی

۱

مرحله هجدهم ۱۳۹۲

مهندسی برق

۲۷

مرحله  هفدهم ۱۳۹۱

مهندسی شیمی

۵

مرحله هفدهم ۱۳۹۱

مهندسی شیمی

۲۹

مرحله شانزدهم ۱۳۹۰

مهندسی شیمی

۳۵

مرحله شانزدهم ۱۳۹۰

مهندسی شیمی

۳۸

حوزه دانشجویی:

-         انتخاب مرکز مشاوره دانشگاه به عنوان مرکز فعال کشوری در بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴

-           تقدیر رئیس صندوق رفاه  سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اداره رفاه دانشجویی دانشگاه در سال ۱۳۹۴

تربیت بدنی:

-       کسب مقام دوم در ماده پرتاب دیسک و مقام سوم در ۱۰۰۰ متر در مسابقات دوومیدانی دانشگاه های منطقه ۸ کشور و انتخابی سیزدهمین المپیاد دانشجویان کشور در  سال ۱۳۹۴

-           کسب مقام سوم در مسابقات کشتی دانشگاه های منطقه ۸ کشور و انتخابی سیزدهمین المپیاد دانشجویان کشور در سال ۱۳۹۴

-        کسب ۱ مدال طلا ۱ مدال نقره و ۱ مدال برنز در بخش انفرادی ۱ مدال برنز در بخش تیمی در مسابقات شنا دانشگاه های منطقه ۸ کشور و انتخابی سیزدهمین المپیاد در سال ۱۳۹۴

-          کسب ۵ مدال در مسابقات کاراته دانشگاه های منطقه ۸ کشور و انتخابی سیزدهمین المپیاد توسط دانشجویان دختر دانشگاه در سال ۱۳۹۴

-         کسب مقام سوم در مسابقات پینگ پنگ در قسمت دختران در مسابقات پینگ پنگ دانشگاه های منطقه ۸ کشور و انتخابی سیزدهمین المپیاد دانشجویان کشور

-      قرار گرفتن در رده سوم جدول توزیع مدال ها کاروان ورزشی ۱۴ نفره دانشگاه صنعتی کرمانشاه در چهارمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر غرب کشور در سال ۹۴ در بخش پسران و به میزبانی دانشگاه لرستان با کسب ۲ مدال نقره و ۳ مدال برنز

-         کسب مقام سوم تیم والیبال پسران دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات والیبال منطقه ۶ ورزش دانشگاه های کشور سال ۱۳۸۹


ولادت باسعادت حضرت امام رضا (ع) مبارک باد
image_pdfimage_print

ولادت با سعادت ثامن الحجج، حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام مبارک باد.

e r

از نشانه های فهم عمیق و درست، بردباری، دانش و سکوت است. سکوت دری از درهای حکمت است. سکوت محبت می آورد و راهنمای هر خیری است.

کافی(ط-الاسلامیه) ج ۲ ، ص ۱۱۳


بازدید معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عصر روز چهارشنبه مورخ ۲۰ مرداد ۹۵ ضمن بازدید از ساختمان جدید دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مسئولین دانشگاه دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار که با حضور دکتر نوه ابراهیم مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی، دکتر مولایی دهکردی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی، رئیس و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه و روسای دانشگاه های دولتی استان برگزار گردید، دکتر شریعتی معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن بازدید از قسمت های مختلف ساختمان جدید دانشگاه، دانشگاه صنعتی کرمانشاه را بر اساس سوابق، اطلاعات و مشاهدات، مجموعه ای از نیروهای با پتانسیل بالا، توانمند و به روز که می توانند آینده خوبی را برای آموزش عالی در منطقه رقم بزنند، معرفی نمود و ابراز امیدواری کرد که شاهد کسب مراتب بالاتری توسط این دانشگاه باشیم.

IMG_2867

دکتر شریعتی در ادامه افزود: از مراکز کیفی آموزش عالی حمایت های همه جانبه خواهد شد از جمله تعریف و مهیا نمودن شرایط برای اساتید جوان جهت ورود به عرصه فعالیت های علمی و پژوهشی که بتوانند به توسعه دانشگاه ها و اعتلای آموزش عالی کمک نمایند.

وی خاطر نشان کرد، طرح آمایش آموزش عالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و توسط ریاست محترم جمهور ابلاغ شده است و وزارتخانه مکلف به دنبال کردن اجرای برنامه های آمایش است که بخشی از این برنامه منطقه ای کردن دانشگاه ها و مدیریت منطقه می باشد که از هم افزایی نیروهای آموزش عالی در مناطق استفاده شود و بتوانیم هماهنگی قابل قبولی برای توسعه هدفمند آموزش عالی در مناطق داشته باشیم.

IMG_2929

 معاون آموزشی وزارت علوم گفت: یکی از مشکلات آموزش عالی در گذشته موازی کاری در فعالیت های مناطق بود که با همفکری، همدلی و هماهنگی در استان ها و مناطق می توان از موازی کاری ها جلوگیری نمود و شاهد تمرکز پتانسیل ها باشیم که مدیریت منطقه ای می تواند به این موضوع کمک کند و در این راستا دانشگاه ها باید بر اساس رسالت خود و با همکاری با دانشگاه های منطقه برنامه ریزی و سیاست گذاری کنند و تصمیمات گروهی در منطقه اتخاذ شود.

ایشان تعریف ماموریت ها، ماموریت گرایی و حرکت در راستای آن را بخش دیگر طرح آمایش آموزش عالی بیان کرد و گفت جهت گیری ها در عرصه تصمیم گیری و تصیمیم سازی به گونه ای باشد که اقشار مختلف جامعه از نظام های مرتبط با خودشان استفاده کنند و با تعریف ماموریت است که نظا م های رتبه بندی و سطح بندی معنا پیدا می کند و به ساماندهی به عنوان موضوع دیگر طرح آمایش اشاره کرد که عمدتا به مراکز آموزش عالی که به هر شکل نیاز به تقویت، ارتقا و رشد دارند مربوط می شود.

دکتر شریعتی افزود: موضوعات دیگر طرح آمایش، ارتقا کیفی، نظام جامع سنجش و پذیرش دانشجو و نظام جامع آموزش های مهارتی است که ارتقاء کیفی یکی از پارامترهای مهم است که دانشگاه صنعتی کرمانشاه در این خصوص عملکرد خوبی داشته و شاخص های کیفی در این دانشگاه خوب است و آموزش های مهارتی مشمول همه فارغ التحصیلان می شود و دانش آموختگان باید در عرصه عمل متناسب با رشته تحصیلی خود توانمند باشند.

در ابتدای این جلسه دکتر علی اکبر اختری رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه ضمن خوشامدگویی و تبریک ایام دهه کرامت و ولادت حضرت امام رضا (ع)، توضیحاتی در خصوص وضعیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه، سرانه مقالات در دانشگاه، تعداد دانشجو، تعداد اعضای هیأت علمی، رشته ها و دانشکده های دانشگاه و هم چنین کسب رتبه های برتر علمی توسط دانشجویان دانشگاه در کنکور کارشناسی ارشد و المپیادهای علمی – دانشجویی کشوری ارائه کرد و بیان داشت دانشگاه صنعتی ضمن توسعه کمی بر توسعه کیفی تاکید ویژه دارد و بر اساس نقشه راه و ماموریت خود حرکت می کند و رشته هایی که در چند سال اخیر در دانشگاه ایجاد شده است عمدتاً بر اساس نیاز منطقه و رشته های بین رشته ای بوده است.

در پایان روسای دیگر دانشگاه های استان و مسئولین دانشگاه صنعتی مسایل و پیشنهادهای خود را در حوزه های مختلف آموزشی ارائه و آقایان دکتر نوه ابراهیم و دکتر دهکردی در این خصوص مطالبی را بیان نمودند.  

 


پیام تبریک رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت روز خبرنگار
image_pdfimage_print

دکتر علی اکبر اختری به مناسبت فرارسیدن ۱۷ مردادماه، با صدور پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و شهدای گرانقدر عرصه خبر و اطلاع رسانی، روز خبرنگار را تبریک گفت.

در پیام دکتر اختری آمده است:

بسمه تعالی

ن والقلم و مایسطرون

 

هفدهم مرداد مصادف با سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار، این طلایه داران عرصه آگاهی، یادآور تلاش ها و ایثارگری های  مجاهدان بی ادعایی است که بیرق آگاهی بخشی را خاضعانه بر دوش کشیده اند. روز خبرنگار روز تقدیر از منزلت انسانهای بی ادعا و همت والا و پرثمر آنان است.

خبرنگاران تجسم امانت‌داری، تعهد، فداکاری، صبوری، وظیفه شناسی، وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند که با تلاش های خود زمینه رفع بسیاری از مشکلات را فراهم کرده و همچنین بسترساز پیشرفت و توسعه جامعه می باشند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و شهدای گرانقدر عرصه خبر و اطلاع رسانی، این روز شکوهمند را که روز پاسداشت قلم و آگاهی است به اصحاب رسانه، خبرنگاران، نویسندگان و روزنامه نگاران متعهد، دلسوز و فداکار، صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم و توفیق روز افزون این عزیزان را از درگاه ایزد منان خواستارم.


ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر مبارک باد.
image_pdfimage_print

یکم ذی­ القعده سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، روز دختر و آغاز دهه کرامت مبارک باد.

hhe422

جضرت امام رضا (ع):

(مَنْ زَارَ الْمَعصُومَةَ بِقُمْ کَمَنْ زَارَنى)

هرکس حضرت معصومه (س) را در قم زیارت کند،مانند کسى است که مرا زیارت کرده است.

(ناسخ التواریخ، ج ٣، ص ۶٨، به نقل از کریمه اهل بیت، ص ٣٢)


مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار شد.
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم تودیع و معارفه مسئول سابق و جدید بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه صبح امروز چهارشنبه مورخ ۱۳مرداد ماه ۱۳۹۵ در محل حوزه ریاست دانشگاه برگزار گردید.

در این مراسم که با حضور دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه، مسئولین ناحیه بسیج دانشجویی استان و مسئول بسیج اساتید دانشگاه و همچنین تعدادی از دانشجویان برگزار شد، از خدمات و تلاش های آقای پیمان خزلی مسئول پیشین بسیج دانشجویی با اهدای لوح تقدیر، قدردانی و آقای سعید مخدومی دانشجوی مقطع کارشناسی رشته مهندسی برق به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه معرفی گردید.


ارائه خدمات مرکز مشاوره دانشگاه به دانشجویان در ایام تابستان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی به نقل از مدیر دانشجویی دانشگاه،  به منظور ارائه خدمات بیشتر و مداوم در تمامی ایام سال، مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشگاه درایام تابستان تعطیل نمی باشد و دانشجویان می توانند ازخدمات این مرکزاستفاده نمایند.

مهندس عقیل الوندمنش ضمن اعلام این خبر افزود، علیرغم اینکه مراجعه دانشجویان به مرکز مشاوره دانشگاه به دلیل تعطیلات تابستان و بازگشت برخی از دانشجویان به شهرستان ها، کمتر خواهد شد، مرکز مشاوره دانشجویی در کلیه روزهای اداری فعالیت می نماید.

وی درباره مشاوره تلفنی والکترونیکی و ارائه خدمات از این طریق به دانشجویان نیز گفت: با اقداماتی که انجام گرفته، دانشجویان می توانند به صورت غیر حضوری و از طریق تماس تلفنی با شماره ۳۷۲۶۷۵۷۰-۰۸۳ و هم چنین از طریق ارسال ایمیل به آدرس moshaver@kut.ac.ir از خدمات مشاوره (مشاور خانم و آقا) بهره مند گردند.

هم چنین اهم برنامه های پیش بینی شده مرکز مشاوره دانشگاه در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۵ به شرح زیر می باشد.

 

 ردیف

عنوان برنامه

۱

طرح کارنامه سلامت دانشجویان

۲

اجرای تفاهم نامه HIV

3

تفاهم نامه ستاد مبارزه با مواد مخدر

۴

اجرای طرح انطباق پذیری مسیر شغلی– تحصیلی در دانشجویان

۵

برگزاری کارگاه مهارت دانشجویی برای دانشجویان ورودی جدید

۶

برگزاری جلسات هم اندیشی با اساتید

۷

تقویت دفتر ارتباط با خانواده

۸

برگزاری اردوهای تفریحی – مشاوره ای

۹

برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه کارکنان، سرپرست های خوابگاه و…

۱۰

مشاوره به دانشجویان مشروط

۱۱

راه اندازی طرح همیار مشاور در سطح دانشگاه

۱۲

مشاوره حضوری

۱۳

مشاوره تلفنی

۱۴

مشاوره الکترونیکی


شهادت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد
image_pdfimage_print

سالروز شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت امام جعفر صادق علیه السلام تسلیت و تعزیت باد.

e s a

حضرت امام جعفر صادق (ع):

 مَن تَعَلَّمَ العِلمَ و َعَمِلَ بِهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ دُعِىَ فى مَلَکُوتِ السَّماواتِ عَظیما فَقیلَ: تَعَلَّمَ لِلّهِ و َعَمِلَ لِلّهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ؛

هر کس براى خدا دانش بیاموزد و به آن عمل کند و به دیگران آموزش دهد، در ملکوت آسمانها به بزرگى یاد شود و گویند: براى خدا آموخت و براى خدا عمل کرد و براى خدا آموزش داد.

الذریعه الی حافظ الشریعه(شرح اصول کافی) ج۱،ص۵۶


مشاور وزیر و رییس مرکز هیأت های امناء و هیأت ممیزه مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ساختمان جدید دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید نمود
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عبدالرضا باقری مشاور وزیر و رییس مرکز هیأت های امناء و هیأت ممیزه مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صبح روز پنج شنبه مورخ ۳۱ تیر ۱۳۹۵ با حضور در ساختمان جدید دانشگاه، از قسمت های مختلف آن بازدید کرد.

IMG_1904

دکتر باقری در حاشیه این بازدید بر توسعه کیفی، تعریف ماموریت ها و رویه های جدید در دانشگاه های تازه تاسیس تاکید نمود.

رییس مرکز هیأت های امنای وزارت علوم در ادامه افزود، در حال حاضر انتظارات از آموزش عالی به مانند گذشته نیست و دانشگاه صنعتی باید دانشجویان کارآفرین، توانا، فنی و آشنا به نیازهای جامعه تربیت نماید که بتوانند هم برای خود ایجاد شغل کنند و هم برای دیگران اشتغال زایی نمایند و در این راستا توجه بیشتر به دانشجویان مقطع کارشناسی مدنظر است.

وی خاطر نشان کرد، دانشگاه ها باید به دنبال ایجاد رشته های جدید و تقاضا محور مطابق با نیازهای روز جامعه باشند و ماموریت های دانشگاه با توجه به نیازهای جدید تعریف شود و انعطاف پذیری در این حوزه وجود داشته باشد. لذا توسعه کیفی نباید فدای رشد کمی بشود و یک مرکز کوچک کیفی نیز می تواند یک مرکز اثرگذار در جامعه باشد.

ایشان در ادامه بیان داشت: پایه گذاری رفتارهای استاندارد، ارتباطات علمی با دانشگاه های ملی و بین المللی، الگوبرداری از دانشگاه های مطرح داخل، برگزاری نشست های مشترک، بازدید از سایر دانشگاه های موفق کشور و ارتباطات دوجانبه می تواند ابزار مناسبی برای انتقال تجربه باشد.

ارتباط با دانشمندان ایرانی در دانشگاه های خارج از کشور، استفاده از فرصت های مطالعاتی، تعریف پروژه های تحقیقاتی مشترک با دانشگاه های خارج از کشور و استفاده از اساتید بین المللی در گروه های آموزشی از دیگر محورهای سخنان مشاور وزیر علوم بود.

دکتر باقری در پایان، بر حمایت مرکز هیأت های امناء از دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای رسیدن به اهداف متعالی بر اساس برنامه راهبردی تاکید کرد.

هم چنین در این بازدید دکتر علی اکبر اختری رییس دانشگاه به بیان مطالبی در خصوص پروژه و ساختمان جدید دانشگاه پرداخت و وضعیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه را تشریح و تبیین نمود.


یازدهمین نشست عادی از دوره سوم هیأت امنای دانشگاه های رازی و صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

یازدهمین نشست عادی از دوره سوم هیأت امنای دانشگاه های رازی و صنعتی کرمانشاه با حضور دکتر عبدالرضا باقری، مشاور وزیر و رییس مرکز هیأت های امناء و هیأت ممیزه مرکزی وزارت علوم، دکتر رازانی استاندار کرمانشاه، دکتر مرتضی ممویی رییس کمیسیون دائمی، روسای دانشگاه های رازی و صنعتی و سایر اعضای حقوقی و حقیقی روز چهارشنبه مورخ ۳۰ تیر ماه ۱۳۹۵ در دانشگاه رازی برگزار شد.

گفتنی است مصوبات سی و یکمین جلسه کمیسیون دائمی هیأت امناء مورخ ۲ تیر ماه ۱۳۹۵ در این جلسه مورد بررسی قرارگرفت.


کارگاه تبیین آیین نامه های بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

کارگاه آموزشی تشریح و تبیین آیین­ نامه” اعطای جایزه های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر” با هدف آشنایی دانشجویان دانشگاه با تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

این کارگاه در تاریخ ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۵ در دانشگاه صنعتی  با حضور خانم دکتر اسلام پناه رییس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه، اساتید و دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه در محل آمغی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات برگزار گردید.

در ابتدای این کارگاه،خانم محمدمرادی از کارشناسان بنیاد نخبگان، مطالبی را در راستای ماموریت ها و وظایف بنیاد ملی نخبگان بیان نمود و در ادامه به تشریح کامل آیین نامه جایزه­ های تحصیلی و نحوه ثبت نام دانشجویان در سامانه ثریا پرداختند. در پایان جلسه نیز دانشجویان پرسش­های خود را مطرح کردند.


دکتر علی اکبر اختری جزییات پروژه دانشگاه صنعتی کرمانشاه را تشریح نمود
image_pdfimage_print

دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ابتدای مراسم افتتاح دانشگاه صنعتی که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، به بیان گزارشی از جزییات احداث پروژه دانشگاه صنعتی پرداخت.

وی اظهار داشت که آغاز ساختمان این  دانشگاه درسال ۱۳۸۴ بوده است  که به دلیل عدم تخصیص اعتبار از سال ۱۳۸۵ لغایت۱۳۸۷ احداث ساختمان متوقف شد. در این سال مجری طرح که سازمان مسکن وشهرسازی بود پروژه را به دانشگاه صنعتی واگذار نمود و در سال ۱۳۸۷ در سفر دوم ریاست جمهوری با اعتبار ۴۷ میلیارد ریال مقرر شد یک دانشکده انرژی احداث گردد که با عدم تخصیص این اعتبار مجددا این پروژه دچار رکود گردید . در سال ۱۳۹۰ درسفر مقام معظم رهبری این پروژه به عنوان یکی از مصوبات سفر معظم له مورد توجه قرارگرفت و مقرر شد از محل کمک وزارت نفت و معاونت راهبردی وقت اعتبار پروژه تامین گردد ولی عملا درسال ۱۳۹۲به بعد اعتبارات مورد نیاز به دانشگاه تزریق گردید و هم اینک به دستور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران از۲۲۵۰۰متر مربع این پروژه،۱۶۰۰۰متر مربع درقالب ۳ فاز از ۴ فاز افتتاح می گردد.

ایشان پروژه دانشگاه صنعتی کرمانشاه را پروژه ای منحصر به فرد خواند که اسکلت ساختمان از نوع قاب خمشی ویژه پیچ و مهره ای و ستون های صلیبی و دارای زیرساخت درجه نقره از استاندارد پیشرو محیط زیست در طراحی ساختمان های سبز بوده که از انرژی های نو و آبگرمکن خورشیدی و نور طبیعی در تمام فضاها بهره­مند است.

وی فضای قابل افتتاح دراین پروژه را شامل سالن کتابخانه وسالن مطالعه به مساحت ۱۴۰۰متر مربع،۳۰ کلاس آموزشی و۳۰ آزمایشگاه تخصصی، بیش از ۴۵ اتاق اساتید وسازمان مرکزی دانشگاه دانست.

دکتر اختری در ادامه افزود، این دانشگاه به صورت مستقیم و غیر مستقیم  ۳۰۰ نفر اشتغال زایی در قالب هیات علمی، کارکنان، نیروهای شرکتی و قراردادی های حجمی برای استان به ارمغان می آورد.

رییس دانشگاه خاطر نشان کرد که جمعیت دانشجویی دانشگاه درمهر ماه سال جاری به بیش از ۲۰۵۰نفر خواهد رسید و در فاز های تکمیلی سلف توزیع غذا و سالن آمفی تئاتر و ۱۰ کلاس درسی و ۱۰ آزمایشگاه تا پایان سال افتتاح می گردد و مدل پیشرو در ساختمان­های دانشگاه تازه تاسیس برای وزارت علوم پیشنهاد شده چرا که به دلیل یکپارچگی ساختمان هزینه های پشتیبانی و تعمیر و نگهداری نسبت به حالت غیر متمرکز پایین می آید.

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در پایان از مساعی و زحمات تمامی دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه تشکر و قدردانی نمود و افتتاح این پروژه را به جامعه دانشگاهی و مردم استان کرمانشاه تبریک گفت و از وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری درخواست کرد تا دانشگاه را در ساخت خوابگاه دانشجویی این تنها نقیصه دانشگاه یاری نماید.

DSC_0300


دکتر محمد فرهادی: ساختمان دانشگاه صنعتی کرمانشاه یک مجموعه ارزنده و نمونه در برد آموزش عالی کشور
image_pdfimage_print

دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه مراسم افتتاح سه فاز از چهار فاز دانشگاه صنعتی کرمانشاه توسط ریاست محترم جمهور در سفر کاروان تدبیر و امید به استان کرمانشاه بیان نمود: خدا را شاکریم که امروز شاهد تشکیل یک مجموعه ارزنده و نمونه در برد آموزش عالی کشور و افتتاح آن با کمک های سفر مقام معظم رهبری، وزارت نفت، مجموعه آموزش عالی و سازمان مدیریت و مهم تر از همه تلاش های صادقانه مسئولین دانشگاه صنعتی هستیم، آن هم دانشگاه صنعتی و فنی مهندسی که به شدت مورد نیاز کشور هست و به توازن آموزش عالی کمک می کند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کردند، با همه تحریم ها و مرارت ها، امروز در سفر رئیس جمهور محترم شاهد افتتاح سه فاز از چهار فاز دانشگاه صنعتی کرمانشاه هستیم که در آینده می تواند فارغ التحصیلان کارا و موثر برای رفع نیازهای کشور را به ارمغان آورد و در این سفر اعتبارات خوبی برای توسعه دانشگاه های استان از جمله دانشگاه صنعتی در نظر گرفته شده است و وزارت علوم هم باید از اعتبارات متمرکزی که در امر پژوهش، تأمین و تجهیز آزمایشگاه ها تخصیص داده می شود کمک نماید که دانشگاه به خوبی بتواند مسیر تعالی خود را طی کند.

دکتر فرهادی در ادامه افزود، در برنامه ششم توسعه هدفگیری وزارت علوم برای دانشگاه ها در بحث دیپلماسی علمی و پذیرش دانشجویان خارجی مورد نظر است و در این راستا مراکزی به عنوان مرجع انتخاب شده است که باید بیشتر بر روی این مراکز سرمایه گذاری گردد و راهکارهایی از جمله تاسیس بخش کنسولی و بخش بین الملل دانشگاه ها و دفاتری برای دانشجویان خارجی جهت انجام امور مربوط به آنها نیز ارائه شده است که استان کرمانشاه با وجود داشتن پتانسیل هایی از جمله همسایه بودن با کشورعراق و بهره مندی از مراکز خوب آموزش عالی می تواند مرجعی برای غرب کشور باشد.

وزیر علوم خاطر نشان کرد، دانشگاه صنعتی با توجه به شرایط منطقه و وجود صنایع مختلف از جمله پتروشیمی به جهت تأمین نیروی انسانی متخصص و کارهای علمی و تحقیقاتی مورد نیاز این صنایع که می تواند توسط دانش آموختگان این دانشگاه انجام شود و هم چنین با توجه به اینکه این منطقه قطب کشاورزی بوده و باید از علوم جدید کشاورزی و روش های نوین آن در این حوزه استفاده شود، مورد توجه ویژه است و باید رشته های متناسب با نیازهای منطقه و بین رشته ای در این دانشگاه راه اندازی گردد.

وی در پایان با تبریک و تشکر از مسئولین قبلی و فعلی، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه،کسب افتخارات توسط اساتید و دانشجویان دانشگاه را ماحصل تلاش مجدانه آنها دانست و ابراز امیدواری نمود با نوآوری، ثبت اختراع، تأسیس شرکت های دانش بنیان و تولید محصول برای استفاده داخل و خارج از کشور شاهد توسعه روز افزون این دانشگاه باشیم.


بادستور رئیس جمهور و توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری سه فاز از چهار فاز دانشگاه صنعتی کرمانشاه افتتاح شد
image_pdfimage_print

دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز یکشنبه ۲۷ تیرماه ۱۳۹۵ هم زمان با سفرهیأت دولت به استان کرمانشاه، به اتفاق جمعی از مسئولین استانی باحضور درپروژه دانشگاه، با دستور دکترحسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، سه فاز ازدانشگاه صنعتی کرمانشاه را افتتاح کرد.

در ابتدای مراسم افتتاح، دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از بخش های مختلف پروژه ازجمله مجموعه کلاس ها، آزمایشگاه ها، اتاق های اساتید، کتابخانه، سالن مطالعه و سایت دانشگاه بازدید نمود.

1

36

وی در ادامه گزارش کاملی از جزییات احداث این پروژه و وضعیت دانشگاه را از طریق ویدئو کنفرانس به سمع و نظر رئیس جمهور، هیأت دولت، مسئولین و مردم استان رساند و با دستور دکتر حسن روحانی پروژه دانشگاه صنعتی توسط دکتر فرهادی افتتاح گردید.

DSC_0379

گفتنی است از۲۲۵۰۰متر مربع ساختمان پروژه ،۱۶۰۰۰متر مربع درقالب ۳ فاز از ۴ فاز شامل سالن کتابخانه وسالن مطالعه به مساحت ۱۴۰۰مترمربع،۳۰ کلاس آموزشی و۳۰ آزمایشگاه تخصصی، بیش از ۴۵ اتاق اساتید وسازمان مرکزی به بهره برداری رسید و این دانشگاه هم اکنون در ۱۱ رشته در مقطع کارشناسی و ۵ رشته گرایش در مقطع کارشناسی ارشد در سه دانشکده انرژی، فناوری اطلاعات و مدیریت مهندسی حدود ۱۸۰۰ دانشجوی شاغل به تحصیل دارد و جمعیت دانشجویی در مهر ماه سال جاری افزون بر ۲۰۵۰ نفر خواهد بود. 

IMG_1712


تعطیلی تمامی کلاس های صبح روز یکشنبه مورخ ۲۷ تیر ۹۵
image_pdfimage_print

به اطلاع دانشجویان محترم دانشگاه صنعتی کرمانشاه می رساند:

با توجه به مراسم استقبال از رئیس جمهور محترم تمامی کلاس های صبح روز یکشنبه مورخ ۹۵/۰۴/۲۷ این دانشگاه تشکیل نمی گردند.


انتصاب دکتر عباس رضایی به عنوان سرپرست گروه آموزشی مهندسی برق
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عباس رضایی عضو هیأت علمی دانشکده انرژی، طی ابلاغی از سوی دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه، به عنوان «سرپرست گروه مهندسی برق» منصوب گردید.

در متن این ابلاغ آمده است:

“جناب آقای دکتر عباس رضایی

عضو محترم هیأت علمی دانشگاه

سلام علیکم

          بااحترام، به استناد بند ب ماده ۸ آئین نامه جامع مدیریت دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری مصوب جلسه ۶۸۴ مورخ ۱۳۸۹/۱۲/۱۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی و پیشنهاد سرپرست محترم دانشکده انرژی به شماره نامه ۱۶۳/ا/د/ص مورخ ۱۳۹۵/۰۲/۱۹، به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست گروه مهندسی برق دانشگاه منصوب می شوید. امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.”

گفتنی است دکتر عباس رضایی دارای مدرک دکترای مهندسی برق از دانشگاه رازی می‌باشد.  وی اکنون عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه بوده و در دانشکده انرژی این دانشگاه مشغول فعالیت است. ایشان دارای فعالیت‌های مختلف پژوهشی در حوزه های نانوتکنولوژی، هوش محاسباتی و ICT می‌باشد. نگارش مقالات مختلف در ژورنال‌های داخلی و خارجی، ارائه مقالات در کنفرانس های معتبر داخلی و هم چنین تألیف  یک کتاب تخصصی از فعالیت‌های علمی-پژوهشی ایشان می‌باشد.

ضمن تبریک، مزید توفیقات ایشان را از درگاه ایزد منان خواستاریم.

هم چنین دکتر علی اکبر اختری طی نامه ای از خدمات و زحمات جناب آقای دکتر وحید عباسی مدیر پیشین گروه آموزشی مهندسی برق، تقدیر و تشکر نمود.


اعطای جایزه های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان برتر در سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵
image_pdfimage_print

بنیاد ملّی نخبگان بر اساس آیین نامۀ «اعطای جایزه های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر» تسهیلات ویژه ای را در قالب چهار جایزۀ آموزش،پژوهش،فنّاوری و فرهنگ شامل موارد متعددی از قبیل راتبۀ دانشجویی، اعتبار آموزش یاری، اعتبار پژوهش یاری، اعتبار فن یاری، اعتبار توان مندی آموزشی، اعتبار ارتباطات علمی، اعتبار توان مندی کار آفرینی و … به دانشجویان صاحب استعداد برتر دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور اعطا می کند.

شرایط بهره مندی از آن و مهم ترین نکات این جوایز به شرح زیر است:

 1. دانشجویان دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای، دکتری تخصصی همۀ رشته ها و دوره های تخصصی و فوق تخصصی رشته های علوم پزشگی که در سال های مجاز تحصیل (دانشجویان دورۀ کارشناسی چهار سال، دانشجویان دورۀ کارشناسی ارشد دو سال، دانشجویان دورۀ دکتری حرفه ای هفت سال، دانشجویان دوره های تخصص و دکتری تخصصی چهار و نیم سال و دانشجویان دوره های فوق تخصصی در رشته های علوم پزشکی سه سال) در یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحصیل می کنند می توانند از این جوایز بهره مند شوند.

یادآوری ۱: دانشجویان متقاضی علاوه بر داشتن شرایط بالا، باید در مهرماه سال جاری دانشجو بوده و فارغ التحصیل نشده باشند؛ تا زمانی که فرد دانشجو باشد جایزه های تحصیلی به وی تعلق می گیرد.

یاد آوری ۲: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به صورت متمرکز از طریق سازمان مرکزی دانشگاه به بنیاد ملّی نخبگان معرفی می شوند و نیازی به نام نویسی در این فرایند ندارند.

 1. بررسی پروندۀ دانشجویان سایر دانشگاه ها منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانۀ اطلاعاتی بنیاد (http://soraya.bmn.ir) است.
 2. شرط لازم: متقاضیان برای بهره مندی از این جوایز باید دارای دست کم یکی از ویژگی های زیر و حائز بیشترین امتیاز از فعالیت های نخبگانی باشند:

الف. کسب مدال طلا، نقره یا برنز در المپیادهای دانش آموزی ملّی و جهان

ب. کسب رتبۀ برتر در آزمون های سراسری ورود به دانشگاه های کشور (رتبه های کشوری زیر ۱۰۰۰ ورود به دورۀ کارشناسی یا دکتری حرفه ای در گروه های ریاضی و فنی، تجربی، علوم انسانی، هنر یا زبان های خارجی، رتبه های زیر ۵۰ در مجموعۀ امتحانی در دورۀ کارشناسی ارشد)

ج. کسب رتبۀ اول تا سوم در المپیاد های ملّی دانشجویی

د. کسب رتبۀ برتر در آزمون های سراسری علوم پزشکی کشور اعم از آزمون های جامع، پیش کارورزی، دستیای در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی و دستیاری فوق تخصصی پزشکی

ه. کسب عنوان دانشجوی ممتاز دانشگاه

و. کسب عنوان دانشجوی نمونۀ کشوری

ز٫ برگزیده شدن در جشنواره های علمی، پژوهشی، فنّاورانۀ مورد تأیید بنیاد

ط. فعالیت های هنری یا ادبی برجسته

ی. برگزیده شدن در مسابقه های ملی و جهانی مهارت

ک. ثبت اختراع برگزیده بر اساس آیین نامۀ شناسایی و پشتیبانی از اختراع های برگزیده

۴٫ شرط کافی: دانش آموختگان باید اولاً حدنصاب لازم را از فعالیت های نخبگانی (شامل فعالیت های فنّاورانه، پژوهشی و آموزشی) به دست آورند و ثانیاً حائز بیشترین امتیاز در بین متقاضیان باشند.

یاذآوری: بررسی داشتن حد نصاب لازم و کسب بیشترین امتیاز در بین متقاضیان، بر اساس فعالیت های نخبگانی اعلامی متقاضی، توسط سامانۀ اطلاعاتی بنیاد محاسبه و نتیجۀ آن از طریق سامانه به متقاضی اعلام می شود.

 1. مصادیق فعالیت های نخبگانی دارای امتیاز به شرح زیر است:

الف. موفقیت های علمی در دانشگاه (آموزشی، پژوهشی، فنّاوری و …)

ب. کسب جایزه های تحصیلی بنیاد

ج. کسب رتبۀ برتر در آزمون های علمی(مانند کنکور، آزمون های سراسری علوم پزشکی، المپیاد های دانشجویی و…)

د. برگزیده شدن در جشنواره های معتبر علمی، پژوهشی، فنّاورانۀ مورد تأیید بنیاد(مانند جشنواره های خوارزمی، رازی، فارابی، رویش، شیخ بهایی و ..)

ه. برگزیده شدن در جشنواره های معتبر ادبی و هنری یا فعالیت های قرآنی مورد تأیید

۶٫ با توجه به اینکه امتیاز های دانشجویان به کمک نرم افزار تخصصی محاسبه می شود لازم است:

۸-۱ همۀ اطلاعات به طور کامل در سامانه بارگذاری شود. لازم به ذکر است که متقاضیان پس از تشکیل پرونده در سامانه ثریا، در مرحله”درخواستها” گزینه در خواست بررسی پرونده برای جایزه های تحصیلی را انتخاب نمایند؛ در صورت عدم انتخاب این گزینه پرونده متقاضی بررسی نمی شود.

۸-۲ فرصت نهایی برای تکمیل پرونده برای دانشجویان فعلی هر مقطع ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ و فرصت نهایی برای تکمیل پرونده برای دانشجویان ورودی جدید هر مقطع ۲۰ مهرماه ۱۳۹۵ است و ضروری است دانشجویان اطلاعات خود را به همراه مدارک مثبته حداکثر تا این تاریخ در سامانۀ اطلاعاتی بنیاد بارگذاری کنند.

یادآوری مهم ۱: چنانچه در هر مرحله از بررسی مشخص می شود متقاضی اطلاعات خلاف واقع بارگذاری کرده است، متقاضی نه فقط از این جایزه بلکه از تمامی تسهیلات بنیاد محروم می شود و عدم صداقت وی به دستگاه های ذی ربط و به لحاظ حقوقی موضوع پیگیری می شود.

یادآوری مهم ۲: تحویل اطلاعات، بررسی اطلاعات و اعلام نتایج صرفاً از طریق سامانۀ اطلاعاتی بنیاد و به شکل الکترونیکی صورت می پذیرد و بنیاد به هیچ عنوان پاسخ گو حضوری نیست.

 شماره تماس جهت پاسخگویی به سوالات متقاضیان: ۰۸۳۳۴۲۱۵۵۵۷ و ۰۸۳۳۴۲۹۰۰۲۴ (کارشناس جایزه های تحصیلی)

http://kermanshah.bmn.ir


ثبت نام وام دانشجویی
image_pdfimage_print

مدیر دانشجویی دانشگاه از نام نویسی وام‌های دانشجویی از اول تیر ماه به مدت دو ماه خبر داد و گفت: براساس بخشنامه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم،تحقیقات و فناوری، به منظور جمع آوری اطلاعات متقاضیان وام و تسهیل در ارایه خدمات دانشجویی در سامانه صندوق رفاه دانشجویان، امکان ثبت تقاضای وام های دانشجویی در سیستم اتوماسیون فاز ۲ برقرار شده است.متقاضیان وام‌های دانشجویی اعم از وام تحصیلی، ودیعه مسکن، وام ضروری و… برای دانشجویان روزانه و هم چنین وام شهریه، باید از اول تیرماه تا پایان مردادماه سال جاری با مراجعه به سامانه مذکور نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند و ثبت‌نام مقدماتی توسط دانشجویان متقاضی وام در سامانه صورت می‌گیرد و چنانچه دانشجویی نسبت به ثبت نام در سامانه فاز ۲ اقدام ننماید از دریافت وام در نیمسال اول محروم خواهد گردید.

وی خاطر نشان کرد: متقاضیان برای ثبت‌نام می‌توانند به قسمت پورتال دانشجویی سایت صندوق رفاه دانشجویان به نشانی www.swf.ir مراجعه نموده و مطابق فایل راهنمای پیوست نسبت به ثبت اطلاعات فردی و ارائه درخواست وام نیمسال اول سال تحصیلی ۹۵-۹۶ اقدام نمایند .

الوندمنش افزود: پس از پایان ثبت‌نام مقدماتی آمار متقاضیان در شهریورماه مورد بررسی قرار می‌گیرد و پالایش اطلاعات تا اواسط مهرماه ادامه خواهد یافت. دانشگاه‌ها با توجه به میزان بودجه‌ای که صندوق رفاه دانشجویان در اختیار آنها قرار می‌دهد، دانشجویان واجدشرایط و افرادی که برای دریافت وام در اولویت هستند را به صندوق رفاه معرفی می‌کنند.

 فایل راهنما


پیام تبریک رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت عید سعید فطر
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر پیام تبریکی صادر نمود.

متن این پیام به شرح ذیل است:

ماه رمضان، ماه عبادت، ماه نزول قرآن، این بهترین فرصت خودسازی از میان ما رخت برمی بندد و خوشا بر آنان که گوهر وجودی خویش را به زینت ایمان آراستند و توشه ای از تقوا برگرفتند و خود را به خالق خویش نزدیک نمودند. خداوند متعال فرصت حضوردر بهترین ماه را بر ما ارزانی داشت تا با بهره‌گیری از تعالیم الهی و پیروی از سیره پیامبر اکرم‌‌‌(ص) و ائمه اطهار‌(ع) بتوانیم غبار تن را در زلال چشمه‌های پر برکت این ماه صیقل دهیم و از لابه­ لای لحظه‌های ناب دعا لذت مهمانی پروردگار را درک ‌نمائیم.

عید فطر، روز شکر به درگاه الهی به خاطر آنچه در ضیافت خویش ما را به آن مهمان نمود و عید تهذیب نفس با چشمه زلال تسلیم و عبودیت و عید یک ماه ایستادگی، مقاومت، پایداری و عظمت خداجویان و نمادی از وحدت مسلمانان است. عید فطرت های روشن و پاکی است که پس از گذشت یک ماه بندگی، پاداش خود را در قرب الهی جستجو می کنند. در روز عید فطر با حضور در اجتماع عظیم و صف های محکم نماز عید فطر، اتحاد و برادرى همه مسلمین را به نمایش گذاشته و بر آستان کبریائی حضرت احدیت دست مناجات وشکرگزاری برمی آوریم و رحمت و مغفرتش را مسئلت می کنیم.

اینجانب فرارسیدن عید سعید فطر را به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، مسلمین، هموطنان و جامعه دانشگاهی تبریک و تهنیت عرض نموده، قبولی طاعات و عبادات همه بندگان مخلص خدا را از درگاه احدیت آرزومندم.


انتصاب دکتر سهراب فتحی به عنوان سرپرست گروه مهندسی شیمی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر سهراب فتحی عضو هیأت علمی دانشکده انرژی، طی ابلاغی از سوی دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه، به عنوان «سرپرست گروه مهندسی شیمی» منصوب گردید.

در متن این ابلاغ آمده است:

“جناب آقای دکتر سهراب فتحی

عضو محترم هیأت علمی دانشگاه

سلام علیکم

          بااحترام، به استناد بند ب ماده ۸ آئین نامه جامع مدیریت دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری مصوب جلسه ۶۸۴ مورخ ۱۰/۱۲/۱۳۸۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی و پیشنهاد سرپرست محترم دانشکده انرژی به شماره نامه ۱۷۷/ا/د/ص مورخ ۲۸/۰۲/۱۳۹۵، به موجب این ابلاغ جناب عالی به مدت ۲ سال به عنوان سرپرست گروه آموزشی مهندسی شیمی دانشگاه منصوب می شوید. امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام امور و وظایف محوله موفق و مؤید باشید.”

گفتنی است دکتر سهراب فتحی دارای مدرک دکترای مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران) می‌باشد. وی اکنون عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه بوده و در دانشکده انرژی این دانشگاه مشغول فعالیت می‌باشد. ایشان دارای تجربه همکاری با بخش تحقیق و توسعه (R&D) شرکت‌های مهندسی مشاور بوده و همچنین دارای فعالیت‌های مختلف پژوهشی در حوزه پالایشگاه‌های گاز می‌باشد. تألیف و ترجمه دو کتاب تخصصی، نگارش مقالات مختلف در ژورنال‌های داخلی و خارجی و همچنین ارائه مقالات در کنگره‌های معتبر خارجی نیز از فعالیت‌های علمی-پژوهشی ایشان می‌باشد.

ضمن تبریک، مزید توفیقات ایشان را از درگاه ایزد منان خواستاریم.

هم چنین دکتر علی اکبر اختری طی نامه ای از خدمات و زحمات سرکار خانم دکتر نگین قائمی مدیر پیشین گروه آموزشی مهندسی شیمی، تقدیر و تشکر نمود.


حضور یکپارچه دانشگاهیان در راهپیمایی روز جهانی قدس
image_pdfimage_print

ملتهاى مسلمان به عنوان یک فریضه دینى مکلفند از قیام مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند.  مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

 

دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ۱۳۹۵، همراه با سیل خروشان راهپیمایان روز جهانی قدس، ضمن تجدید میثاق با آرمان های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، از عموم مردم شریف ایران اسلامی برای شرکت هرچه باشکوهتر و پرشور تر در راهپیمایی روز قدس دعوت می نمایند.

اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه همدل و همصدا با سایر اقشار جامعه، در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت نموده و فریاد انزجار و خشم خود را از جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل، آمریکا، ظالمان و مستکبرین اعلام و ندای آزادی قبله اول مسلمین و رهایی قدس شریف را سر خواهند داد.

وعده دانشگاهیان در راهپیمایی روز قدس:

میدان انقلاب اسلامی(شهرداری) مقابل مسجد معتضدی

جمعه مورخ ۱۱ تیرماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۵ صبح

38918_532


شهادت حضرت امام علی (ع) تسلیت باد
image_pdfimage_print

emam ali

امام صادق علیه السلام :

قَلبُ شَهرِ رَمَضانَ لَیلَةُ القَدرِ.

شب قدر، قلب ماه رمضان است.

کافی(ط-الاسلامیه) ج ۴ ، ص ۶۶ -من لایحضره الفقیه ج ۲ ، ص ۹۹ ، ح


دکتر فلاحت پیشه عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با حضور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اعضای هیأت رئیسه دانشگاه دیدار و گفتگو نمود.
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکترحشمت اله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام‌آباد غرب، دالاهو، گهواره و حمیل در مجلس شورای اسلامی عصر روز گذشته با حضور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اعضای هیأت رئیسه دانشگاه دیدار و گفتگو نمود.

در این نشست رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت علی (ع) و خیر مقدم به دکتر فلاحت پیشه، گزارش مبسوطی از روند پیشرفت دانشگاه در چند سال اخیر ارائه داد.

falahat

دکتر علی اکبر اختری افزود: دانشگاه صنعتی کرمانشاه از سال ۱۳۸۶ با پذیرش ۱۳۰ دانشجو در دو رشته در مقطع کارشناسی آغازبه کار کرد که در سال تحصیلی جدید حدود ۲۰۰۰ دانشجو در ۱۱ رشته درمقطع کارشناسی و ۵ رشته گرایش در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل خواهند بود.

namade

ایشان در خصوص وضعیت آموزش عالی در استان در مقایسه با منطقه و کشور و هم چنین شاخص های آموزش عالی نکاتی را بیان و اظهار داشت که در استان کرمانشاه شاخص تعداد دانشجو به جمعیت استان رعایت نشده و بایستی دانشگاه های استان به خصوص دانشگاه های دولتی  تقویت گردند.

دکتر اختری هم چنین در خصوص وضعیت پروژه عمرانی در شرف بهره برداری دانشگاه توضیحاتی ارائه نمود و گفت که پروژه شامل دانشکده انرژی و سازمان مرکزی با متراژ ۲۲۵۰۰ مترمربع در چهار فاز، چهار طبقه و دارای شش دپارتمان تخصصی می باشد و ردیف های اختصاص یافته به این پروژه را بیان و بر لزوم تسریع انتقال به ساختمان اصلی دانشگاه اشاره و اضافه کرد که دانشگاه در نظر دارد دو پروژه خوابگاه خواهران و برادران را برای دانشگاه تعریف نماید. دکتر اختری از تمامی نمایندگان مردم استان در  مجلس شورای اسلامی و به خصوص ایشان خواست که توجه و حمایت ویژه ای به بخش آموزش عالی به خصوص به دانشگاه صنعتی کرمانشاه داشته باشند.

در ادامه دکتر فلاحت پیشه از روند پیشرفت دانشگاه ابراز خرسندی نمود و وضعیت دانشگاه را مثبت ارزیابی کرد و خاطر نشان نمود: روند توسعه دانشگاه با توجه به تازه تاسیس بودن مطلوب است و از تلاش های رئیس، مسئولین و دانشگاهیان قدردانی و آمادگی خود را جهت هر گونه کمک و مساعدت در راستای توسعه و تعالی دانشگاه اعلام کرد. وی با اشاره به ضرورت و اهمیت وجود این دانشگاه برای استان افزود: در خصوص تأمین اعتبارات مورد نیاز دانشگاه نیز پیگیری خواهد نمود.


دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه جز منتخبین المپیاد غیرمتمرکز علمی- دانشجویی قطب ۸ کشور در سال ۹۵شدند.
image_pdfimage_print

دکتر سینا زرشکی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه با اعلام این خبر افزود،  ۳ دانشجوی دانشگاه صنعتی کرمانشاه جز منتخبین المپیاد غیرمتمرکز سال ۱۳۹۵  قطب ۸ دانشگاه های کشور شدند.

وی خاطر نشان کرد: المپیاد غیر متمرکز علمی- دانشجویی قطب ۸ دانشگاه های کشور، مورخ ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ به میزبانی دانشگاه بوعلی همدان برگزار گردید و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در رشته های مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی کامپیوتر و مهندسی مکانیک در این رقابت علمی شرکت نمودند که در رشته های زیر موفق به کسب رتبه های برتر شدند:

ردیف

نام و نام خانوادگی

رشته

۱

حسین درویشی

مهندسی برق

۲

میلاد حیدری

مهندسی کامپیوتر

۳

روح اله جانی

مهندسی شیمی

دکتر سینا زرشکی اظهار داشت، نفرات منتخب در این مرحله باید خود را برای شرکت در مرحله بعدی آماده نمایند و ضمن آرزوی موفقیت برای این دانشجویان، ابراز امیدواری نمود که در مراحل بعدی المپیاد نیز همانند سنوات قبل حائز رتبه های برتر کشوری شوند.

گفتنی است دانشگاه های قطب ۸ کشور مشتمل بر دانشگاه های استان های همدان، کرمانشاه، لرستان و کردستان می باشد.

شایان ذکر است دانشجویان سال سوم به بالای رشته های المپیاد، می توانند در المپیاد دانشجویی شرکت کنند. المپیاد به دو روش متمرکز و غیر متمرکز برگزار می شود. درروش متمرکز، دانشجویان سال سوم به بالای مقطع کارشناسی با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد(به منزله آزمون مرحله اول المپیاد) علاقه مندی خود را اعلام می دارند و در صورت کسب حد نصاب نمره علمی (بدون اکتساب معدل) به مرحله دوم یا مرحله نهایی راه می یابند. در روش غیر متمرکز، دانشجویان سال سوم به بالای مقطع کارشناسی با شرکت در آزمون المپیاد(غیرمتمرکز) می توانند در المپیاد شرکت کنند. در این روش در همه رشته های المپیاد، دانشگاههای کشور به ۸ قطب دانشگاهی تقسیم می شوند و تیم­های معرفی شده هر دانشگاه ابتدا در مرحله نیمه نهایی و درقطب های هشت گانه به طور همزمان با یکدیگر به رقابت می پردازند. سپس برگزیدگان هر قطب از مرحله نیمه نهایی المپیاد، در کنار برگزیدگان مرحله اول المپیاد دانشجویی که از طریق المپیاد متمرکز معرفی می شوند در آزمون نهایی شرکت می کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نتایج این دوره از المپیاد، به لینک های زیر مراجعه نمایید.

http://olympiad.sanjesh.org/Fa/ResultDetail.aspx?CID=99&BID=6

http://olympiad.sanjesh.org/Fa/ResultDetail.aspx?CID=99&BID=10

http://olympiad.sanjesh.org/Fa/ResultDetail.aspx?CID=99&BID=13


امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه درنوبت صبح روز شنبه ۵ تیر ماه با نیم ساعت تأخیر ساعت ۹:۳۰ برگزار می گردد.
image_pdfimage_print

با توجه به فرا رسیدن شب‌های قدر و سوگواری مولای متقیان حضرت علی(ع) و براساس اعلام هیأت محترم وزیران، زمان شروع به کار تمامی وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات دولتی سراسر کشور در روزهای نوزدهم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان با ۲ ساعت تأخیر آغاز می گردد. لذا کلیه امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نوبت صبح روز شنبه مورخ ۵ تیرماه ۱۳۹۵ با نیم ساعت تأخیر،  ساعت ۹:۳۰ برگزار می شود.


اسامی قبول شدگان مصاحبه پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی کرمانشاه اعلام شد
image_pdfimage_print

اسامی پذیرفته شدگان به شرح زیر می باشد:

ردیف

گرایش

نفر منتخب

۱

مهندسی شیمی- فرآیند های جداسازی

ملیحه حدادی

۲

مهندسی شیمی- فرآیند های جداسازی

فائزه شهبازی

۳

مهندسی برق، قدرت- سیستم های قدرت

محمد شاطر آبادی

۴

مهندسی برق، قدرت- الکترونیک قدرت و ماشین های الکتریکی

سجاد رستمی

۵

مهندسی برق،الکترونیک- مدارهای مجتمع الکترونیک

هانیه حاضری

۶

مهندسی برق، الکترونیک- افزاره های میکرو و نانو الکتریک

مریم شاویسی

 

 • خاطرنشان می شود که پذیرفته شدگان تنها تا ۳۱ تیرماه ۹۵ مهلت دارند انصراف کتبی خود را به تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارائه نمایند. در صورت عدم ارائه انصراف، اسامی به سازمان سنجش اعلام و به عنوان پذیرش در مقطع ارشد در نظر گرفته می شود.
 • درصورت انصراف هر کدام از پذیرفته شدگان، نفر ذخیره جایگزین می شود.

ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع)
image_pdfimage_print

emam hasan

امام حسن مجتبی علیه السلام:

مردم را با دانشت، دانش بیاموز و خود نیز دانش دیگران را فراگیر.

بحار الانوار(ط-بیروت) ج ۷۵ ، ص ۱۱۱ ، ح 


آیین تقدیر از دانشجویان ممتاز آموزشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در دهمین روز از ایام پربرکت ماه مبارک رمضان، مصادف با ۲۷ خرداد ۱۳۹۵، در مراسمی از دانشجویان برتر آموزشی با حضور اعضای هیأت رئیسه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی، تجلیل شد.

127

این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید، پخش سرود ملی، پخش کلیپ بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جمع جوانان دانشگاهی، آغاز شد.

دکتر علی اکبر اختری رییس دانشگاه در این مراسم، ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان و هم چنین تأکید بر اهمیت و فضیلت این ماه با توجه به احادیث و روایات، به جایگاه علم و علم آموزی و کسب دانش در دین اشاره نمود.

130

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، هدف از برگزاری این مراسم را قدردانی از تلاش ها و زحمات این دانشجویان برشمرد و برای ایشان در تمامی مراحل زندگی آرزوی موفقیت و پیشرفت نمود.

129

در ابتدای این آئین، دکتر زرشکی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه، ضمن خیر مقدم به دانشجویان، گزارشی از وضعیت آموزشی دانشگاه ارائه داد.

133

هم چنین حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسوی زاده عضو هیأت علمی دانشگاه دیگر سخنران مراسم، به ایراد سخنانی در خصوص مباحث دینی و اخلاقی پرداخت.

128

این مراسم با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و ضیافت افطاری ادامه یافت و در پایان از ۷۰ نفر از برگزیدگان رتبه های اول تا سوم رشته های مقطع کارشناسی، با اهداء لوح و هدایا توسط مسئولین دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

131  -

123-

124-

134


صدور کارت بین المللی جهت استفاده اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه های کشور
image_pdfimage_print

دانشگاه تهران به عنوان نماینده ITIC و ISIC ، اقدام به صدور کارت های بین المللی جهت استفاده اعضای هیأت  علمی و دانشجویان کشور نموده است. دانشجویان گرامی می توانند تمایل خود را جهت دریافت این کارت از طریق سیستم گلستان تا تاریخ ۵ تیرماه اعلام نمایند.

مسیر نظرسنجی: سیستم گلستان… ارزشیابی… نظر سنجی… پاسخگویی افراد به سوالات نظر سنجی(نظر سنجی مربوط به صدور کارت های بین المللی توسط دانشگاه تهران)


ثبت نام از دانشجویان غیر بومی جهت اسکان در خوابگاه های تحت نظارت دانشگاه
image_pdfimage_print

به منظور تسهیل امور اسکان و رفاه بیشتر دانشجویان غیر بومی و کاهش هزینه های مربوط به خوابگاه، معاونت دانشجویی دانشگاه در نظر دارد در تعامل با بخش خصوصی نسبت به عقد قرارداد و تهیه خوابگاه مناسب مورد نیاز اقدام نماید.

لذا دانشجویان غیر بومی، جهت برنامه­ریزی مناسب­تر، علاقه مندی خود را برای اسکان در خوابگاه­های تحت نظارت دانشگاه با تکمیل فرم مربوطه در سیستم آموزشی گلستان تا تاریخ ۳۱ خرداد ماه اعلام نمایید.  

مسیر:((سیستم آموزشی گلستان– ارزشیابی- نظرسنجی- پاسخگویی افراد به سوالات نظرسنجی – نوع نظر سنجی (تمایل به اسکان در خوابگاههای تحت نظارت دانشگاه))

شایان ذکر است، عدم شرکت در فراخوان به منزله انصراف از استفاده خوابگاه های مورد نظر خواهد بود و از سال تحصیلی ۹۶-۹۵ کمک هزینه خوابگاه فقط به دانشجویان ساکن در خوابگاه تعلق خواهد گرفت.


امتحانات پایان ترم نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۴ آغاز شد
image_pdfimage_print

امتحانات پایان ترم دانشجویان امروز شنبه مورخ ۲۲ خرداد ماه ۹۵ با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید رأس ساعت ۹ صبح در دانشگاه صنعتی کرمانشاه آغاز گردید.

دکتر سینا زرشکی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه در نخستین روز برگزاری امتحانات پایان ترم نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۴ به همراه مسئولین آموزش در دانشکده های انرژی و فناوری اطلاعات حضور یافت و از روند برگزاری امتحانات بازدید کرد.

دکتر زرشکی با حضور در محل برگزاری امتحانات، با مسئولین برگزاری امتحانات و مراقبین دیدار و گفتگو کرد و از آنان تشکر و قدردانی نمود و ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان وعوامل اجرایی امتحانات، بر لزوم ارائه هر چه بهتر و با کیفیت تر خدمات و امکانات آموزشی و رفاهی به دانشجویان در ایام امتحانات و ایجاد محیطی آرام جهت برگزاری آزمون ها تأکید نمود.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه در حاشیه این بازدید اعلام نمود:  مدت برگزاری امتحانات پایان ترم،  ۱۳ روز خواهد بود و امتحانات نیمسال دوم ۹۵-۹۴ در کلیه رشته ها از تاریخ ۲۲خرداد الی ۳ تیر در سه دانشکده در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و در دو نوبت امتحانی صبح وعصر برگزار می‌شود.


حلول ماه رمضان مبارک باد.
image_pdfimage_print

“شَهْرُ رَمَضَانَ ٱلَّذِىٓ أُنزِلَ فِیهِ ٱلْقُرْءَانُ”

حلول ماه رمضان، ماه ضیافت الهی، ماه بندگی خدا، ماه نزول قرآن مبارک باد.

blue_islamic_wallpapers

حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم :

” ماه رمضان، ماه خداست و آن ماهى است که خداوند در آن حسنات را مى‏افزاید و گناهان را پاک مى‏کند و آن ماه برکت است. “

بحار الانوار(ط-بیروت) ج۹۳ ، ص۳۴۰ – فضایل الاشهر الثلاثه ص۹۵


پانزدهمین دوره ثبت نام عتبات عالیات دانشگاهیان آغاز شد
image_pdfimage_print

پانزدهمین دوره ثبت نام عتبات عالیات دانشگاهیان، ویژه دانشجویان، اساتید و کارکنان، از دهم لغایت بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۵ در سایت www.labbayk.ir انجام خواهد شد.

قرعه کشی در تاریخ ۲۹ خرداد ماه انجام می شود و اسامی برگزیدگان در سایت لبیک اعلام می شود.

اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات از اول مرداد ماه آغاز و تا ۸ آبان ماه ادامه خواهد یافت و در این مدت بیش از ۱۳۰۰۰ نفر از دانشگاهیان سراسر کشور به صورت زمینی و هوایی به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

از جمله تسهیلات ارائه شده به زائرین دانشگاهی، اعطای وام قرض الحسنه یک میلیون و پانصد هزار تومانی است.

برای ورود به سامانه ثبت نام عتبات دانشگاهیان، به آدرس زیر مراجعه نمایید.

http://samane.labbayk.ir

 

atebat


تکمیل فرم ارزشیابی اساتید در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۴
image_pdfimage_print

دانشجویان گرامی، برای انجام ارزشیابی اساتید در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۴، تا تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ به سیستم گلستان مراجعه نمایند.

شایان ذکر است، در صورت عدم انجام ارزشیابی، دسترسی دانشجویان به کارت ورود به جلسه آزمون های  پایان ترم امکان پذیر نمی باشد و هم چنین انتخاب واحد این دسته از دانشجویان جهت نیمسال بعدی(نیمسال اول ۹۶-۹۵) فقط در روز آخر انتخاب واحد میسر می گردد.

مسیر انجام ارزشیابی در سیستم گلستان به شرح زیر می باشد:

منوی کاربر- ارزشیابی –استاد-ارزشیابی


برگزاری نشست “بصیرت افزایی و ضرورت شناخت”
image_pdfimage_print

در آستانه ایام ضیافت الهی، نشست ” بصیرت افزایی و ضرورت شناخت” از سلسله جلسات معرفتی اساتید بسیجی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

در این نشست که با حضور جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه برگزار گردید، دکتر دودمان تیپی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن خیرمقدم به اعضای شرکت کننده و میهمانان، به معرفی بخشی از مجموعۀ فعالیت های بسیج اساتید پرداخت.

در ادامه یکی از مشاوران و تحلیلگران مسائل تربیتی و معضلاتِ اجتماعی و خانواده، ایراد سخن کرد.

حجت الاسلام احمدی با طرح مباحثی در خصوص «اهمیت و ضرورت شناخت»، به جریان شناسیِ ریشۀ معضلاتِ عدم پرداخت به این مقولۀ مبنایی در تمامی مکاتب، اشاره کرد.

شایان ذکر است سلسله نشست های مذکور با هدف بصیرت افزایی و تعمیق باورهای دینی، ایجاد همدلی بین اساتید، پاسخ به شبهات، مقابله با جنگ نرم دشمن و ارتقای توانمندی اساتید دانشگاه، به صورت ماهیانه انجام خواهد شد.

گفتنی است جلسۀ بعدی این سلسله نشست ها با موضوع «شناختِ جذابیت ها و توانمندی های انسان از منظر قرآن و مکاتبِ دینی» انجام می گردد که زمان برگزاری آن متعاقباً اعلام می شود.


سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره)
image_pdfimage_print

بیست و هفتمین سالگرد عروج ملکوتی بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) تسلیت باد.2095169

 


نشست تخصصی و کارگاه آموزشی “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل”
image_pdfimage_print

در راستای اهمیت توسعه ی آگاهی های علمی و عمومی در حوزه اقتصاد مقاومتی، نشست تخصصی و کارگاه آموزشی “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” با همکاری مدیریت فرهنگی و واحد آموزش کارکنان دانشگاه، روزیکشنبه مورخ ۹ خرداد ۱۳۹۵، از ساعت ۱۴ الی ۱۸ در محل آمفی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات برگزار گردید.

گفتنی است این نشست با حضور مسئولین، اساتید و کارکنان دانشگاه و کارشناسان سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان برگزار و مهندس طهمورث الیاسی ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه سخنران ویژه این نشست بود.

در ابتدای مراسم دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه، ضمن خوشامدگویی و تشکر از برگزار کنندگان این نشست و هم چنین مسئولین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، نکاتی را در خصوص پرداختن به اقتصاد مقاومتی و اجرایی نمودن آن بیان داشتند.

IMG_8151

در ادامه مهندس الیاسی بر اهمیت لزوم اجرایی شدن برنامه های اقتصاد مقاومتی و هم چنین مباحث مختلفی از جمله اهداف، شاخص های سنجش این مهم، تشریح مولفه های اقتصاد مقاومتی، تبیین ابعاد مختلف تعریف اقتصاد مقاومتی بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره نمودند.

95 02

ایشان در ادامه در خصوص اقدامات انجام گرفته توسط دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی، پس از ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و هم چنین توصیه های معظم له به هیأت دولت از جمله تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و تدوین برنامه ششم توسعه برمبنای آن مباحثی را مطرح نمودند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، از جمله این اقدامات را تشکیل ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی برشمرد و در مورد، ایجاد ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، اعضا و وظایف آن، دبیرخانه ستاد استانی، کارگروه های برنامه های ملی، عناوین و جزئیات برنامه های ملی دوازده گانه، نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی و الگوی تقسیم کار پیشبرد و پایش پروژه ها و هم چنین انتظارات از دستگاه های استان، مطالبی را بیان نمود و پلان و برنامه ریزی اقتصاد مقاومتی و شیوه نامه اجرایی آن را مورد بررسی قرار دادند.

در پایان، در یک فضای پرسش و پاسخ، دانشگاهیان سوالات و هم چنین نظرات و پیشنهادات خود را مطرح و در خصوص مباحث مطرح شده به بحث و گفتگو و تبادل نظر پرداختند.


برگزاری ترم تابستان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نظر دارد در تابستان ۱۳۹۵با ارائه دروس عمومی، پایه و … اقدام به برگزاری ترم تابستانی نماید.

کلیه دانشجویان دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در صورت تمایل مجاز به ثبت نام هستند. لیست دروس، تقویم آموزشی، مبلغ شهریه و کلیه شرایط، ضوابط و جزئیات بیشتر مربوط به ترم تابستان متعاقباً از طریق اطلاعیه های بعدی در سایت دانشگاه صنعتی کرمانشاه اعلام می گردد.

گفتنی است حداکثر واحد قابل اخذ  توسط دانشجویان در ترم تابستان ۶ واحد می باشد و کلاس ها به صورت حضوری برگزار می شود.


ثبت نام دانشگاهیان جهت اعزام به حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره)
image_pdfimage_print

دانشگاهیان گرامی به منظور ثبت نام جهت اعزام به مرقد مطهر حضرت امام خمینی(ره) و حضور در مراسم  بزرگداشت بیست و هفتمین سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در راستای تجدید بیعت با آرمان های امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی)، به همراه کاروان اعزامی استان، می توانند تا تاریخ ۱۰ خرداد ۹۵ به مدیریت امور فرهنگی دانشگاه مراجعه نمایند.

 گفتنی است اعزام دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همراه کاروان استان که توسط ستاد بزرگداشت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) استانداری کرمانشاه اعزام می شوند صورت خواهد پذیرفت. 


اطلاعیه مصاحبه متقاضیان پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان مقطع کارشناسی ارشد
image_pdfimage_print

به اطلاع متقاضیان پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی کرمانشاه می رساند، در تاریخ های تعیین شده جهت مصاحبه به دانشگاه مراجعه نمایند.

نام و نام خانوادگی

رشته تحصیلی مقطع کارشناسی

ملیحه حدادی

مهندسی شیمی

فائزه شهبازی

مهندسی شیمی

سجاد رستمی

مهندسی برق-قدرت

مژگان صفری

مهندسی برق-قدرت

احسان امجدیان

مهندسی برق-قدرت

محمد شاطر آبادی

مهندسی برق-قدرت

هومن جمشیدی منفرد

مهندسی برق-قدرت

هانیه حاضری

مهندسی برق-مخابرات

زینب شیخ مرادی

مهندسی برق-مخابرات

مریم شاویسی

مهندسی برق-مخابرات

 

زمان مصاحبه

 • جلسه مصاحبه گروه مهندسی شیمی روز شنبه مورخ ۸ خرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۳۰ برگزار می شود.
 • جلسه مصاحبه متقاضیان گروه مهندسی برق، افرادی که تمایل به گرایش های قدرت دارند روز دوشنبه مورخ ۱۰ خرداد ۹۵ از ساعت ۱۱:۳۰ و جلسه مصاحبه متقاضیانی که تمایل به گرایش های الکترونیک دارند روز سه شنبه مورخ ۱۱ خرداد ۹۵ از ساعت ۱۱:۳۰ برگزار می شود.

مدارک لازم

 1. اصل تمام مدارکی که هر شخص ضمیمه کرده است
 2. فرم ثبت اطلاعات تکمیل شده

آدرس محل مصاحبه

 کرمانشاه، میدان آزادگان، شهرک پردیس، دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، حوزه ریاست دانشکده، اتاق جلسات


پایان هفدهمین دوره مسابقات درون دانشگاهی
image_pdfimage_print

اداره تربیت بدنی و فوق برنامه ورزشی دانشگاه، در راستای توسعه ورزش دانشگاهی و غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان و گسترش فرهنگ ورزش، بر اساس تقویم ورزشی دانشگاه و مطابق سنوات گذشته، اقدام به برگزاری مسابقات درون دانشگاهی نمود.

حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر، گفت: شب گذشته با برگزاری مسابقات فینال و رده بندی والیبال پسران، پرونده این دوره از مسابقات بسته شد.

وی با اشاره به حضور فعال دانشجویان در برگزاری و شرکت در برنامه های ورزشی دانشگاه، تصریح کرد: یکی از ویژگی های بارز این دوره از مسابقات، مشارکت دادن خود دانشجویان در امر اجرای مسابقات بود و این موضوع باعث جذب بیشتر دانشجویان به ورزش و مسابقات شده است و در این زمینه بایستی از بسیج دانشجویی، شورای صنفی و سایر تشکل های دانشجویی تشکر کرد.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه، یکی دیگر از اتفاقاتی که این دوره از مسابقات را تحت تأثیر خود قرار داده بود، در گذشت آلن طهماسیان، دانشجوی مهندسی شیمی و بازیکن والیبال دانشگاه بود که با نام گذاری مسابقات والیبال به نام ایشان، یاد و خاطره وی در بین دوستان و سایر دانشجویان گرامی داشته شد.

حسین پار در خاتمه، ضمن تشکر از حمایت های مجموعه مدیریت دانشگاه و سایر همکارانی که در برگزاری این مسابقات همکاری داشتند، خاطر نشان کرد: جوایز مسابقات والیبال به همراه جوایز مسابقات فوتسال و تیراندازی در مراسم ویژه ای اهدا خواهد شد.


برگزاری مراسم جشن ولادت حضرت مهدی موعود(عج)
image_pdfimage_print

به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان، جشن میلاد حضرت مهدی موعود(عج) با حضور مسئولین، اساتید، کارکنان و دانشجویان، روز شنبه یکم خرداد ماه ۹۵ در دانشگاه برگزار گردید.

بر پایه این گزارش، این مراسم سراسر شور و معنویت، ظهر امروز در محل آمفی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات با قرائت قرآن کریم آغاز گردید و سخنرانی و مناجات خوانی حجت الاسلام و المسلمین مهدی شاهمرادی، مدیحه سرایی و مولودی خوانی ذاکرین اهل بیت علیهم السلام، سرودن شعر و پخش کلیپ از جمله برنامه های این جشن بود.

IMG_7983

گفتنی است در پایان این مراسم از کارمند نمونه دانشگاه در سال ۹۴ با اهدای لوح تقدیر،  تجلیل به عمل آمد.

adjh


اجرای طرح ملی بررسی سیمای زندگی دانشجویان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

مرکز مشاوره و سلامت حوزه مدیریت دانشجویی دانشگاه، طرح ملی بررسی سیمای زندگی دانشجویان را در اردیبهشت ماه ۹۵ اجرا نمود.

الوندمنش مدیر امور دانشجویی دانشگاه با اعلام این خبر افزود: همزمان با دانشگاه های سراسر کشور، این طرح با هدف بررسی سبک زندگی دانشجویان انجام شده است و داده های حاصل از این پژوهش به شکل گروهی تجزیه و تحلیل خواهد شد و هدف نهایی پژوهش، کاربرد این داده ها در جهت ارتقای بهداشت روانی– اجتماعی دانشجویان کشور است.

وی هم چنین خاطر نشان کرد اردوی دانشجویی با همکاری مرکز مشاوره و اداره تربیت بدنی دانشگاه تحت عنوان سلامت روح- سلامت جسم در اردیبهشت ۹۵ انجام گردید.


پنجمین آئین دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امسال نیز همانند سال های قبل، مراسم جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در روزهای ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ماه ۹۵ برگزار شد.

در این مراسم که به همت مدیریت امور فرهنگی و دانشجویان دانشگاه در دو گروه مختلف به تفکیک رشته های مهندسی برق قدرت، مهندسی مخابرات، مهندسی مکانیک و هم چنین رشته های مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی شیمی، مهندسی سخت افزار با حضور مسئولین ، اعضای هیات علمی، جمعی از دانشجویان و خانواده‌های دانش آموختگان برگزار گردید، دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه در ابتدا، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، خیرمقدم و تبریک به دانش آموختگان و خانواده های آنان، بیان داشت تحصیل دانش محدود به زمان دانشجویی نیست و باید همواره در کسب آن همت گماشت و آن را در راستای توسعه کشور به کار برد و علم و دانش را یک هدیه و نعمت الهی بر شمرد که باید شکرگزار و قدردان این نعمت الهی بود.

DSC_0166

 وی افزود: دانش آموختگان این دانشگاه در عرصه های مختلف علمی و اجرایی مشغول به فعالیت می باشند و از زحمات و تلاش های فراوان دانشجویان در دوران تحصیل تقدیر و وظیفه دانش آموختگان را در آینده سنگین تر خواند و ابراز امیدواری نمود که این دوره از دانش آموختگان نیز با توجه به پتانسیل های بالا و توانایی هایی که دارند، در مدارج علمی بالاتر و در موقعیت های شغلی مناسب قرار گیرند.

دکتر اختری در ادامه اظهار داشت، دانش آموختگان باید با تفکر ،اندیشه، برنامه ریزی و استراتژی وارد عرصه های پیش رو شوند و در این صورت است که هر فارغ التحصیل می تواند محور یک تحول عظیم در جامعه باشد و در این راستا توجه به ساختار متشکل از خالق هستی، رکن اجتماع، نهاد خانواده و خود فرد و مسئول بودن در برابر همه آنها را مهم دانست و در پایان سخنان خود، برای ایشان آرزوی سلامتی، بهروزی، توفیق نمود.IMG_6973

گفتنی است، قرائت قرآن کریم، پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، پخش نماهنگ فعالیت های دانشجویی، میان پرده طنز، شعرخوانی، اجرای نمایش، صندلی داغ، مسابقات متنوع، تجلیل از دانش آموختگان، تقدیر از اساتید توسط دانشجویان،گرفتن عکس و اهداء لوح یاد بود به دانش آموختگان از جمله برنامه های آئین جشن فارغ التحصیلی بود.

در پایان، دانشجویان فارغ التحصیل با قرائت سوگند نامه مهندسی قدم در راه خدمت نهادند.

DSC_1033


ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان
image_pdfimage_print

javan


سخنرانی علمی با موضوع «سهم ایران از انرژی بادی جهان»
image_pdfimage_print

 به همت حوزه مدیریت امور پژوهشی دانشگاه، سخنرانی علمی با موضوع «سهم ایران از انرژی بادی جهان» روز یکشنبه مورخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ با حضور جمعی از دانشجویان در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات برگزار گردید.

در این سمینار مطالبی در خصوص مباحث زیر ارائه گردید:

-        شرح خلاصه ظرفیت فعلی جهانی در تولید انرژی از نیروی باد (برگرفته از آمار انجمن جهانی انرژی باد Global Wind Energy Council)

-        مقایسه وضعیت ایران با جهان در زمینه استفاده از انرژی باد

-        تشریح رویکرد وزارت نیرو پیرامون تولید و توسعه انرژی های تجدید پذیر

-        معرفی برخی شرکت های فعال داخلی در زمینه تولید توربین جهت نصب در مزارع بادی

-        سهم بخش خصوصی در بهره برداری از انرژی بادی

گفتنی است مطالب مذکور توسط دکتر سیروس همتی استادیار گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه ارائه شد که فعالیت های تحقیقاتی وی در زمینه محرکه های الکتریکی و کنترل آن ها (Electrical Drives and Control) و مدلسازی ماشین های الکتریکی(Electrical Machine Modeling) می‌باشد.


برگزاری نمایشگاه هنرها و صنایع دستی دانشجویان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

جمعی از دانشجویان هنرمند دانشگاه صنعتی کرمانشاه با همکاری مدیریت فرهنگی دانشگاه، در اقدامی خداپسندانه و انسان دوستانه، با هدف کمک به کودکان بیماری های خاص، با برپایی نمایشگاهی در لابی دانشکده انرژی، محصولات، هنرها و صنایع دستی خود را در معرض دید دانشجویان و علاقه مندان قرار دادند.

بر پایه این گزارش، این نمایشگاه در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه با ارائه آثار هنری دانشجویان دانشگاه در ۳ غرفه مختلف قلم کاری، قلم زنی و دیگر آثار هنری و صنایع دستی کار خود را شروع و مورد استقبال دانشجویان و بازدید کنندگان قرارگرفت و پس از دو روز به کار خود پایان داد.

گفتنی است عواید حاصل از فروش دستاوردها به کودکان بیماریهای خاص اختصاص خواهد یافت.

شایان ذکر است مقرر است این نمایشگاه در سایر دانشکده ها نیز برپا شود.

fghjkl


اعزام دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه به بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به همت حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه، همچون سنوات گذشته، دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه به بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اعزام شدند.

 بر اساس این گزارش، در این اردوی یک روزه که در دو نوبت در تاریخ های ۱۶ اردیبهشت ویژه دانشجویان دختر و ۲۳ اردیبهشت ویژه دانشجویان پسرانجام گردید، تعداد ۱۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، آشنایی با کتب و ناشران جدید و ارتقاء سطح علمی به نمایشگاه اعزام و از غرفه های شهرآفتاب بازدید نمودند.


دیدار رئیس و مسئولین دانشگاه با جانباز ۴۵ درصد
image_pdfimage_print

به مناسبت فرارسیدن اعیاد شعبانیه و روز جانباز، رئیس و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همراه احمد عباسی معاون تعاون، اشتغال و رفاه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و سرهنگ نجفی معاون نیروی انتظامی استان با حضور در منزل جانباز گرانقدر نوذر چرونده، با ایشان دیدار و گفتگو نمودند.

در این دیدار ابتدا دکتر علی اکبر اختری، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز جانباز به جانبازان و ایثارگران سرافراز، بیان داشت که شهداء و ایثارگران آگاهانه و به موقع در راه شهادت و ایثار، که همان راه حضرت سیدالشهداء و یارانش است، گام نهادند و چندین سال تحمل سختی های این راه را امتحان الهی دانستند.

دکتر اختری، تکریم و دلجویی از خانواده های معظم ایثارگران را یک وظیفه برشمرد و ابراز امیدواری نمود که بتوانیم خدمتگزار ایثارگران و خانواده های ایشان و ادامه دهنده واقعی راه آنان باشیم.

در ادامه آقای چرونده جانباز ۴۵ درصد نیز خاطراتی از دوران دفاع مقدس و نحوه جانباز شدن خود بیان کردند.

در پایان با اهدای لوح سپاس به آقای نوذر چرونده از صبر، ایثار و شجاعت ایشان تجلیل گردید.


ولادت باسعادت حضرت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و حضرت امام سجاد(ع) مبارک باد.
image_pdfimage_print

ghghgh

امام حسین(ع):
از نشانه های عالم ، نقد سخن و اندیشه خود و آگاهی از نظرات مختلف است .

(بحارالانوار،ج۷۵،ص۱۱۹)


تشکیل جلسه کارگروه توسعه مدیریت با حضور مدیران و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست مدیران وکارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه با اعضای کارگروه توسعه مدیریت دانشگاه در راستای اجرایی نمودن نقشه راه اصلاح نظام اداری و ارزیابی عملکرد، در محل اتاق جلسات حوزه ریاست دانشکده انرژی برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه و کارشناسان آن حوزه و هم چنین رئیس و دبیر کارگروه توسعه مدیریت دانشگاه و دبیران کمیته های تخصصی این کارگروه برگزار شد، ابتدا دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه ضمن تاکید بر لزوم برگزاری منظم و مستمر جلسات کارگروه و هم چنین ارتباط و تعامل بیش از پیش با سازمان مدیریت، بیان داشت در بحث تحول و اصلاح نظام اداری بر اساس بخش نامه های ابلاغی سازمان محترم مدیریت استان پیشرفت های چشمگیری طی دو سال اخیر داشته ایم و دست اندرکاران این کارگروه در دانشگاه تلاش های مثمر ثمری در زمینه اجرای دستور العمل های ابلاغی داشته اند و عملکرد این کارگروه بر اساس شاخص ها مورد رضایت است و شاهد روند رو به رشدی در این زمینه هستیم.

در ادامه آقای عزیزی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز هدف از جلسات را باب تعامل و تفاهم در خصوص مدیریت توسعه و ارزیابی عملکرد و در نهایت بهبود مستمر بیان و اظهار داشت که اجرای برنامه های اصلاح نظام اداری و ارزیابی عملکرد بر پایه شاخص های اختصاصی هر دستگاه و هم چنین شاخص های عمومی بر اساس تفاهم نامه های بین دستگاه ها و سازمان مدیریت و برنامه ریزی باعث تحول در نظام اداری و مدیریتی خواهد شد. وی هم چنین نکاتی را در مورد کلیات برنامه های سازمان در خصوص نقشه اصلاح اداری بیان و بر اهمیت ارتباط بشتر دبیران کارگروه های تخصصی دانشگاه با کارشناسان مربوطه در سازمان مدیریت اشاره داشتند.

در پایان نیز ضمن معرفی کارشناسان هر حوزه، مسایل مربوط به کارگروه های مختلف توسط مسئولان مربوطه مورد بحث و بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.


برگزاری مسابقه برنامه نویسی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، انجمن علمی گروه مهندسی کامپیوتر با همکاری و حمایت انجمن های علمی حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه، اولین دوره مسابقه برنامه نویسی  دانشگاه را در سالن آمفی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات برگزار نمود.

بر پایه این گزارش، در این مسابقات دانشجویان دردو بخش برنامه نویسی و هوش به رقابت پرداختند و کیانوش صفاپور، بهروز عزیزپور، مهدی بسامی به ترتیب رتبه های اول تا سوم بخش برنامه نویسی و محمدحاتمی، سمیه براتی و امیرحسین اجاق نیز عنوان  اول تا سوم بخش هوش این مسابقات را به خود اختصاص دادند.

در پایان نیز به نفرات برتر مسابقه هدایایی به رسم یادبود اهداء گردید.

گفتنی است  در حاشیه این مسابقه به منظور معرفی هرچه بیشتر انجمن علمی، فعالیت های انجام گرفته انجمن علمی و برنامه های آن تشریح و بیان گردید.


مبعث پیامبر اسلام حضرت محمد (ص)
image_pdfimage_print

mabaas01

حضرت محمد مصطفی(ص):

- طَلَبُ الْعِلْمِ فَرِیضَةٌ عَلَى کُلِّ مُسْلِمٍ أَلَا إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ بُغَاةَ الْعِلْم‏

طلب علم بر هر مسلمانی واجب است، همانا خدا جویندگان علم را دوست دارد.

کافی(ط-الاسلامیه) ج ۱ ، ص ۳۰ ، ح ۱


همایش”انرژی های نو، کاربردها و فرصت ها”
image_pdfimage_print

گروه مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نظر دارد همایشی تحت عنوان “انرژی های نو، کاربردها و فرصتها” در روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ از ساعت ۱۴ الی ۱۸ در محل آمفی تئاتر دانشکده ی فناوری اطلاعات برگزار نماید.

سخنران همایش آقای دکتر پوریا احمدی پژوهشگر فعلی دانشگاه ایلینویز ایالات متحده آمریکا می باشند.

گفتنی است آقای دکتر احمدی دکترای خود را در زمینه انرژی های نو از کشور کانادا دریافت کرده و پس از آن به عنوان پژوهشگر در مراکز تحقیقاتی معتبر کشور کانادا و آمریکا مشغول به فعالیت هستند که ماحصل تلاش ایشان انتشار بیش از ۷۰ عنوان مقاله در مجلات معتبر علمی بوده است.

 از کلیه ی اعضای محترم  هیأت علمی و دانشجویان گرامی علاقه مند به مباحث انرژی دعوت به عمل می آید در این همایش شرکت کنند. لازم به ذکر است که شرکت در همایش رایگان است.

محورهای همایش:

نقش بهینه سازی سیستم های انرژی پیشرفته در توسعه پایدار

پیشرفت های اخیر  در تکنولوژی های انرژی

نمونه پروژه های هوشمند انرژی برای حل های هوشمندانه

آینده انرژِی و نقش بهینه سازی در کاهش آلودگی


برگزاری مراسم تجلیل از مقام شامخ معلم و استاد در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

همزمان با سالروز شهادت آیت الله استاد مرتضی مطهری و روز معلم و در اولین روز از هفته آموزش، مراسم گرامیداشت مقام معلم برگزار و از اعضای هیأت علمی دانشگاه تجلیل به عمل آمد.

این مراسم عصر روز شنبه مورخ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ با حضور حداکثری اساتید برگزار و دکتر علی اکبر اختری ضمن تبریک روز معلم و استاد، یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری را گرامی و گزیده ای از زندگی نامه این معلم شهید را بیان نمود.

دکتر اختری به برخی صفات و ویژگی های معلمی اشاره و بیان داشت که معلمان به واسطه داشتن مقام و درجات رفیع در زمره شفاعت کنندگان روز قیامت قراردارند و تلاش های آنان و تجلیل از تلاش ایشان با میزان دنیوی و مادی قابل سنجش نیست و قطعاً مشمول اجر الهی و معنوی و در پیشگاه خداوند متعال محفوظ خواهد بود.

klklkl

ایشان از مساعی و خدمات ارزنده دانشگاهیان به ویژه استادان و اعضای هیأت علمی در پیشبرد اهداف و توسعه دانشگاه تشکر و قدردانی نمود و یکی از محورهای توسعه دانشگاه را اعضای هیأت علمی برشمرد و با توجه به وظیفه سنگین و پر افتخار معلمی، از اساتید خواست که قدر مقام معلمی را بدانند.

fghjh

در ادامه ، آقایان دکتر بهزاد قنبری و مهندس مهدی فلاحی به عنوان اساتید منتخب آموزشی دانشگاه معرفی و از آنان تقدیر گردید و در پایان مراسم، هیأت رئیسه دانشگاه با اهداء لوح یادبود، یک جلد کتاب و یک شاخه گل به اعضای هیأت علمی از ایشان تجلیل به عمل آوردند.


عملکرد مثبت حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

مهندس عقیل الوندمنش مدیر دانشجویی دانشگاه، با اشاره به انتشار کارنامه عملکرد حوزه معاونت دانشجویی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی از سوی مدیرکل محترم نظارت و ارزیابی سازمان امور دانشجویان افزود: خوشبختانه مجموعه حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه در سال گذشته با برنامه‌ریزی مناسب و مدیریت مطلوب در سطوح مختلف از جمله فعال سازی ظرفیت بخش های مختلف، خدمات روانشناسی و مشاوره، خدمات آموزشی(کمیسیون موارد خاص)، حمایت و پشتیبانی، امور مربوط به دانشجویان شاهد و ایثارگر، تربیت بدنی، افزایش میزان وام دانشجویی و… موفق به ارتقاء سطح خدمات ارائه شده گردیده و در اکثر شاخص های اعلام شده در کارنامه عملکرد، از میانگین سایر دانشگاههای هم سطح، بالاتر و در مواردی حتی نزدیک به دو برابر می باشد.

الوندمنش در ادامه تصریح کرد: همچنین اهتمام به رفع مشکلات فوری و جاری دانشجویان در زمینه‌های خوابگاه و پیش بینی راه‌حل‌های جدید برای مسائل جاری مجموعه از جمله مبادله موافقتنامه‌ با نهادها و سازمان‌های درگیر از دیگر زمینه‌های فراهم شده برای بهبود وضعیت ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان است که اداره خوابگاه ها گام‌های مناسبی در این راستا برداشته است و ان شاا… در سال تحصیلی آینده شاهد این مهم خواهیم بود.

مدیر دانشجویی دانشگاه در پایان ضمن قدردانی صمیمانه از کلیه همکاران حوزه معاونت دانشجویی برای دستیابی به این عملکرد مثبت و مورد توجه علی رغم محدودیت های فراوان سخت افزاری و نرم افزاری خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش تعداد دانشجویان در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ جهت حفظ و ارتقای سطح خدمات ارائه شده نیازمند حمایت های بیش از پیش ریاست و هیئت رئیسه دانشگاه می باشیم و امیدواریم بتوانیم با همراهى و همدلى که بین کلیه همکاران حوزه معاونت دانشجویی وجود دارد در تحقق برنامه ها و دستیابى به چشم اندازهاى تعریف شده در مسیر تعالى دانشگاه و دانشجو گام های موثری برداشته و توفیق خدمت هر چه بیشتر به دانشجویان عزیز را داشته باشیم.


سخنرانی علمی با موضوع مدیریت برند و تبلیغات
image_pdfimage_print

به اطلاع دانشجویان می رساند، مدیریت پژوهشی دانشگاه در نظر دارد سخنرانی علمی با موضوع مدیریت برند و تبلیغات را روز شنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۱۴در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات برگزار نماید.

سخنران: آقای دکتر فرزاد امیری، استادیار گروه مهندسی صنایع

 


مسابقات دانشجویی برنامه نویسی
image_pdfimage_print

انجمن علمی مهندسی کامپیوتر با همکاری واحد انجمن های علمی مدیریت فرهنگی دانشگاه اولین دوره مسابقات دانشجویی برنامه نویسی دانشگاه را مورخ ۱۳ اردیبهشت ساعت ۱۱:۳۰ در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات برگزار می نماید.

دانشجویان گرامی می توانند جهت اعلام آمادگی شرکت در مسابقه، تا تاریخ ۱۲ اردیبهشت به واحد انجمن های علمی حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه مراجعه نمایند.


پرداخت صد در صدی تقاضاهای وام های دانشجویی در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

مهندس عقیل الوندمنش مدیر امور دانشجویی دانشگاه با اعلام این خبر افزود، با عنایت ویژه ی مسئولین محترم صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و پی گیری های مکرر اداره رفاه دانشگاه، طی سال تحصیلی ۹۵-۹۴ اعتبارات لازم به دانشگاه تخصیص داده شد و توانستیم تمام تقاضاهای وام دانشجویی را برآورده کنیم.

وی در ادامه بیان داشت اهتمام به رفع مشکلات جاری دانشجویان، جلب حمایت نهادهای عمومی مردمی و خیرین، عقد تفاهم‌نامه با بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی، صندوق کارآفرینی امید، مرکزدرمان ناباروری شهید بهشتی، پرداخت وام ازدواج دانشجویی و… از دیگر اهداف مهم صندوق برای بهبود وضعیت ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان است که به لطف خداوند گام‌های مناسبی در این راستا برداشته است.

الوندمنش خاطر نشان نمود، طی نامه ای از طرف دکتر علی اکبر اختری ریاست محترم دانشگاه، مراتب قدردانی و سپاس مسئولین و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه از روند رو به رشد خدمات صندوق و همچنین حسن همکاری، خدمات خالصانه و زحمات بی شائبه ریاست محترم صندوق رفاه دانشجویان جناب آقای مهندس ذوالفقار یزدان مهر و همکاران محترمشان اعلام گردیده است.


اطلاعیه اردوی (بازدید) نمایشگاه کتاب تهران
image_pdfimage_print

به اطلاع دانشجویان می رساند، همچون سنوات گذشته، امسال نیز برنامه اعزام دانشجویان به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران طبق برنامه زمانی ذیل انجام می پذیرد.

دانشجویان متقاضی، جهت ثبت نام می توانند تا روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵به حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه مراجعه نمایند.

 مدارک لازم و هزینه ثبت نام:

۱- همراه داشتن کارت دانشجویی؛

۲- دریافت فرم مربوطه از واحد مدیریت فرهنگی و تکمیل آن؛

۳- پرداخت مبلغ ۱۵۰،۰۰۰ ریال هزینه ثبت نام.

———————————————————

تاریخ برگزاری:

خواهران:

 تاریخ و ساعت حرکت از کرمانشاه: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۵ – ساعت ۲۴ 

 حضور در نمایشگاه : پنج شنبه ۱۶اردیبهشت ۹۵ – (از ابتدا تا پایان ساعت کار نمایشگاه / ساعت ۱۰ الی ۲۰)

 تاریخ و ساعت بازگشت: پنج شنبه ۱۶اردیبهشت ۹۵ – (پس از پایان ساعت کار نمایشگاه)

برادران: 

تاریخ و ساعت حرکت از کرمانشاه : چهار شنبه ۲۲اردیبهشت ۹۵ – ساعت ۲۴ 

حضور در نمایشگاه : پنج شنبه ۲۳اردیبهشت ۹۵ – (از ابتدا تا پایان ساعت کار نمایشگاه /ساعت ۱۰  الی ۲۰)

تاریخ و ساعت بازگشت: پنج شنبه ۲۳اردیبهشت ۹۵ – (پس از پایان ساعت کار نمایشگاه)

———————————————————

توجه:

* با توجه به محدودیت ظرفیت اردو (اعزام)، اولویت با دانشجویانی است که زودتر اقدام به ثبت نام نمایند و در سنوات قبل از طرف دانشگاه در نمایشگاه کتاب تهران شرکت نکرده باشند.

* پس از مشخص شدن افراد پذیرش شده جهت حضور در اردو، در صورت انصراف یا عدم حضور دانشجوی پذیرش شده به هر دلیل، وجه پرداختی توسط دانشجو به هیچ عنوان مسترد نمی گردد.

 شایان ذکر است وجه پرداختی سایر دانشجویان (دانشجویان پذیرش نشده) در اسرع وقت عودت داده خواهد شد.

* دانشجویان گرامی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برگزاری اردو  به مدیریت فرهنگی دانشگاه مراجعه  نمایند.                  


برگزاری همایش بزرگداشت سعدی شیرازی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به همت انجمن ادبی دانشجویی آب و آینه دانشگاه صنعتی کرمانشاه و با همکاری و حمایت های مدیریت فرهنگی دانشگاه، همایش نکوداشت سعدی روز سه شنبه مورخ ۳۱ فروردین ماه ۹۵ ساعت ۱۶ در سالن همایش های اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد.

این برنامه که به مناسبت یکم اردیبهشت روز بزرگداشت این استاد سخن و نابغه شعر فارسی برگزار گردید، با حضور اصحاب فرهنگ، شاعران و هنرمندان مطرح و برجسته استان و استقبال قابل توجه دانشجویان همراه بود.

IMAG0033

در ابتدای این جلسه دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه، ضمن خیر مقدم به مهمانان و ارج نهادن به این اقدام فرهنگی انجمن ادبی آب و آینه و مدیریت فرهنگی دانشگاه، اظهار داشت علیرغم اینکه این دانشگاه در حوزه های تخصصی فنی مهندسی فعالیت دارد، با وجود این گونه فعالیت های ادبی می تواند به عنوان یک دانشگاه ادب پرور در حوزه های ادبی هنری نیز گام های موثری بردارد.

دکتر اختری از شاعران، هنرمندان و دانشجویان حاضر در همایش و هم چنین سخنران ویژه برنامه، آقای دکتر رحیمی زنگنه، تشکر نمود و با قرائت غزلی از سعدی، از ویژگی ها و سبک شعری و جایگاه این شاعر گرانقدر سخن گفتند.

در ادامه ، دکتر رحیمی زنگنه سخنران همایش، ضمن گرامی داشت شاعر بزرگ ایران زمین، به بررسی افکار، سبک شعری و نثر سعدی پرداخت. وی جایگاه سعدی را در زمره شاعران و نویسندگان بزرگ ایران و جهان دانست و به نظم و نثر آهنگین،گیرا و قوی و جایگاه عشق الهی و سادگی و خلوص در غزلیات و آثار سعدی اشاره و افزود، سبک شعری سعدی از توان تخیل و تصویر آفرینی پیچیده و بالایی بهره دارد.

دکتر رحیمی زنگنه با اشاره به شهرت جهانی سعدی، نصب شعر( بنی آدم اعضای یکدیگرند) این شاعر بزرگ بر روی سر درب سازمان ملل را به عنوان پیام صلح و انسان دوستی و نشانگر جایگاه جهانی ایشان دانست.

همچنین در اثنای این همایش، تک نوازی تار آقای حامد محمدی و خوشنویسی آقای علی صدر زاده، دانش آموختگان این دانشگاه، که تلفیقی از هنر موسیقی و خطاطی با شعر بود، منظر جالب توجهی در این مراسم بود.

این همایش با سروده های شاعران برجسته کرمانشاه، آقایان امین شیرزادی، بابک دولتی، اصغر عظیمی مهر و خانم الهام مظفری و همچنین شاعرانی از انجمن ادبی دانشجویی آب و آینه دانشگاه صنعتی کرمانشاه و اهداء جوایز به پایان رسید.


فراخوان عضویت درکمیته دانشجویی برگزاری جشن دانش آموختگی دانشجویان ورودی ۹۱
image_pdfimage_print

در نظر است همچون سنوات قبل آیین جشن دانش آموختگی دانشجویان (ورودی ۹۱) در اردیبهشت ماه ۹۵ برگزار گردد.

لذا از دانشجویان ورودی ۹۱ علاقه مند به حضور در کمیته دانشجویی برگزاری این جشن دعوت می گردد از روز یکشنبه ۲۹ فرودین لغایت چهارشنبه  ۱ اردیبهشت ۹۵ به مدیریت فرهنگی دانشگاه مراجعه نمایند.

* انجام هماهنگی قبلی بین دانشجویان هر رشته تحصیلی جهت انتخاب و معرفی نماینده دانشجویان آن رشته در کمیته دانشجویی برگزاری جشن، پیشنهاد می گردد.   


ثبت نام و خرید بن کارت دانشجویی ویژه خرید یارانه ای از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
image_pdfimage_print

راهنمای ثبت نام و خرید بن کارت دانشجویی

معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاستهای ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور،  هر ساله در ایام برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارت ویژه خرید یارانه ای کتاب را در اختیار دانشجویان عزیز قرار می دهد. در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز این کارت با شرایط ذیل در اختیار دانشجویان قرار می گیرد:

بن کارت دانشجویی صرفاً ویژه دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و طلاب علوم دینی است.

زمان ثبت نام:  از ۲۸ فروردین  تا ساعت ۱۲ شب  ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ و از طریق سامانه ثبت نام  بن کارت دانشجویی به آدرس bon.tibf.ir است.

زمان توزیع کارت از تاریخ ۸ تا پایان نمایشگاه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ است.

تحویل کارت: متقاضیان پس از ثبت نام و تأیید هویت و پرداخت سهم دانشجو یا طلبه (به صورت اینترنتی یا از طریق آپ شرکت آسان پرداخت) برای دریافت بن کارت می‌بایست شخصا و صرفاً به شعبه‌ای که در زمان ثبت نام انتخاب نموده‌اند مراجعه کرده و از مراجعه به شعب دیگر خودداری نمایند. تاکید می شود کارت فقط به شخص متقاضی تحویل داده می شود و لا غیر. عزیزانی که روش کارت مجازی را انتخاب می کنند نیاز به مراجعه به شعب بانک را ندارند.

مدارک لازم هنگام دریافت کارت عبارتند از کارت دانشجویی یا طلبگی معتبر، کارت ملی یا شناسنامه جدید و شماره رهگیری ثبت‌نام در سامانه. مدارک دیگر مانند شناسنامه قدیمی یا گواهینامه مورد قبول نمی باشد.

هر دانشجو مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب است.

مبلغ موجود در کارت‌ها ۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال است که ۴۰۰،۰۰۰ ریال آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ۶۰۰،۰۰۰ ریال آن نیز توسط شخص دریافت کننده کارت به صورت پرداخت می‌شود.

تاریخ اعتبار کارت ها: فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاههای کارت خوان داخل غرفه ناشران  قابل استفاده است.

شماره موبایل معتبر: هر دانشجو هنگام ثبت نام، صرفا مجاز به ثبت یک شماره موبایل معتبر در سامانه است، بویژه اینکه مشخصات کارت خرید از طریق موبایل به وی پیامک خواهد شد. مسوولیت اشتباه در درج شماره موبایل و خسارات ناشی از آن بر عهده شخص متقاضی است.

ایمیل معتبر: ایمیل مورد استفاده باید حتما (بسیار مهم) معتبر بوده و به صورت صحیح وارد سامانه شود چرا که قابل ویرایش و عوض کردن نیست و برای ورود به سامانه و فراموشی رمز ورود یا دیگر اطلاعات، مورد نیاز است. عواقب وارد کردن ایمیل اشتباه به عهده دانشجو است.

فراموشی رمز عبور: چنانچه رمز عبور خود را فراموش کردید از قسمت فراموشی رمز عبور آن را بازیابی کنید. موقع چک کردن ایمیل چنانچه لینک مورد نظر را دریافت نکردید لطفا صندوق اسپم را نیز نگاه کنید.

مشکل در ثبت نام: ثبت نام دانشجو یا طلبه در سامانه در صورتی امکان پذیر است که شماره ملی و شماره دانشجویی یا طلبگی نامبرده در سامانه ثبت نام وجود داشته باشد. لیست تمام دانشجویان همراه شماره ملی و دانشجویی از وزارت علوم و دانشگاهها اخذ شده است و وارد سامانه شده است. چنانچه مشخصات دانشجو یا طلبه در سامانه وجود نداشت نمی تواند ثبت نام کند.


همایش بزرگداشت سعدی
image_pdfimage_print

انجمن ادبی دانشجویی آب و آینه دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نظر دارد همایش بزرگداشت سعدی را با حضور شاعران مطرح استانی روز سه شنبه  ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۶ در محل سالن همایش های اتاق بازرگانی برگزار نماید.

دانشجویان گرامی می توانند جهت تهیه بلیت، روزهای یکشنبه و دوشنبه از ساعت ۱۲ به حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه مراجعه نمایند.

سرویس رفت و برگشت ساعت ۱۵:۳۰ از مقابل دانشکده فناوری اطلاعات آماده حرکت می باشد.

poster3


ولادت امام محمد تقی جواد الائمه(ع)
image_pdfimage_print

0008997-2

امام جواد علیه السلام :
بر شما باد به تحصیل علم و معرفت، چون فراگیری آن واجب و بحث پیرامون آن مستحب و پرفایده است. علم وسیله کمک به دوستان و برادران است، دلیل و نشانه مروّت و جوانمردی است، هدیه و سرگرمی در مجالس است، همدم و رفیق انسان در مسافرت است; و أنیس و مونس انسان در تنهائی می باشد.

(حلیه الأبرار، ج ۴، ص ۵۹۹)


شرایط و ضوابط نقل و انتقال دانشجویان
image_pdfimage_print

قابل توجه دانشجویان متقاضی نقل و انتقال به دانشگاه های دیگر:

 به استناد ماده ۱۹ آیین نامه مهمانی و انتقال دانشجویان دوره های کاردانی و کارشناسی مصوب ۱۰ / ۷ / ۸۹ وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری، بدینوسیله شرایط، ضوابط و جدول زمانبندی ارائه تقاضا و بررسی درخواست متقاضیان مهمانی و انتقال دانشجویان دوره های روزانه، شبانه و غیر انتفاعی تابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵ – ۹۴ به شرح زیر اعلام می گردد:
۱-کلیه متقاضیان ملزم به ثبت تقاضا در سامانه خدمات آموزشی به آدرس http://mad.saorg.ir/EDUS/Default.Aspx می باشند.
۲-زمان ثبت تقاضا توسط دانشجویان از اول تا سی ام اردیبهشت ماه بوده و این مدت تمدید نخواهد شد.
۳-زمان بررسی تقاضای دانشجویان در دانشگاه / موسسه مبدا از ابتدای خرداد لغایت ۱۵ تیرماه / موسسه مقصد تا پایان مرداد ماه می باشد.
۴-دانشجویان متقاضی انتقال در صورت گذراندن دوره میهمانی بر اساس آیین نامه یاد شده امکان ثبت تقاضای انتقال خواهند داشت.
۵-با توجه به ماده ۹ آیین نامه مذکور ظرفیت میهمانی و انتقال متناسب با ورودی های آن دانشگاه / موسسه تعیین که در صورت وجود دانشجویان متقاضی واجد شرایط اجابت تقاضای دانشجویان با اولویت دانشجویان دختر الزامی است.
۶-با توجه به اینکه فرایند تقاضا و رسیدگی به آن صرفا از طریق سامانه خدمات آموزشی صورت می پذیرد به درخواست های مهمانی و انتقالی که خارج از سامانه مذکور ارائه گردد ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۷-عدم اعمال نظر به موقع در دانشگاه / موسسه مبدا یا مقصد به منزله مخالفت با تقاضاهای ثبت شده در سامانه است.

۸- با توجه به بند ۳ نامه شماره ۱ / ۵۶۵۰۲ مورخ ۲۴ / ۷ / ۹۰ معاون محترم اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور و با استناد به ماده ۳ آیین نامه میهمانی و انتقال مربوط به میهمان مبنا، با دانشجویان مشمول ماده مذکور، مشابه سایر دانشجویان میهمان عمل شود(دانشجویان میهمان مبنا حداکثر تا ۴ ترم بعد از شروع تحصیل به صورت میهمان مبنا می توانند بدون مراجعه به سامانه خدمات آموزشی وزارت علوم  از این امکان استفاده نمایند و در صورت داشتن شرایط انتقال نسبت به ارائه درخواست انتقال اقدام نمایند. در صورت عدم موافقت با انتقال این دانشجویان لازم است جهت تمدید میهمانی از طریق سامانه خدمات آموزشی وزارت علوم اقدام نمایند).


سمینار علمی با موضوع آموزش مفاهیم گودبرداری، ژئوتکنیک و سازه های نگهبان
image_pdfimage_print

انجمن علمی گروه مهندسی عمران با همکاری واحد انجمن های علمی مدیریت فرهنگی دانشگاه در نظر دارد سمینار علمی با موضوع آموزش مفاهیم گودبرداری، ژئوتکنیک و سازه های نگهبان را برگزار نماید.

از دانشجویان گرامی دعوت به عمل می آید در این برنامه علمی حضور بهم برسانند.

زمان برگزاری: یکشنبه ۲۹ فروردین ۹۵-  ساعت ۱۶

محل برگزاری: آمفی تئاتر دانشکده IT

 


مراسم یادبود مرحوم آلن طهماسیان، دانشجوی رشته مهندسی شیمی دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه مراسم یادبود مرحوم آلن طهماسیان را در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات برگزار نمودند.

در این مراسم که روز یکشنبه مورخ ۲۲ فروردین ماه ۹۵ با حضور مدیران، اساتید، کارکنان و جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه برگزار شد، ضمن قرائت قرآن و فاتحه، دکتر حامد رشیدی از اساتید گروه مهندسی شیمی طی سخنانی از تلاش ها و توانمندی های مرحوم طهماسیان در فعالیت های علمی و پژوهشی یاد کرد و از درگاه ایزد منان برای آن عزیز سفر کرده علو درجات،مسئلت نمود.

در ادامه دکتر سینا زرشکی معاون آموزش و پژوهشی دانشگاه ضمن عرض تسلیت ضایعه درگذشت نابهنگام این دانشجوی نمونه و ممتاز به خانواده ایشان و جامعه دانشگاهی، با برشمردن خصوصیات اخلاقی، منش، استعداد و هوش این دانشجوی ممتاز علمی، از خداوند متعال برای خانواده ایشان آرزوی صبر و شکیبایی در غم از دست دادن فرزندشان را مسئلت نمود.

در این مراسم دانشجویان با بیان خاطراتی از آن مرحوم، یاد و خاطره اش را گرامی داشتند.

گفتنی است مرحوم طهماسیان دانشجوی ممتاز رشته مهندسی شیمی ورودی ۹۱ بود که در تاریخ ۱۲ فروردین ۹۵ در اثر سانحه دلخراش اتومبیل درگذشت.


شهادت حضرت امام هادی (ع)
image_pdfimage_print

e h

امام هادی علیه السلام:

علم و دانش بهترین یادبود برای انتقال به دیگران است،

 ادب زیباترین نیکی ها است

و فکر و اندیشه آئینه صاف و تزیین کننده اعمال و برنامه ها است.

«مستدرک الوسائل، ج ۱۱، ص ۱۸۴، ح ۴»


کارگاه آموزشی نرم افزار Civil3D
image_pdfimage_print

واحد انجمن های علمی حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه در نظر دارد، یک دوره کارگاه آموزشی نرم افزار Civil3D در روزهای پنج شنبه ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۶:۳۰ در محل سایت دانشکده مدیریت مهندسی برگزار نماید.

دانشجویان رشته مهندسی عمران می توانند جهت ثبت نام به مدیریت فرهنگی دانشگاه (خانم مهندس پزد) مراجعه نمایند.

به شرکت کنندگان در کارگاه، گواهی معتبر ارائه می گردد.

زمان ثبت نام: ۲۲ لغایت ۲۴ فروردین ماه ۹۵


civil


ولادت حضرت امام محمد باقر (ع)
image_pdfimage_print

fu6090 (1)

“آن که از شما به دیگری علم بیاموزد، پاداش او ( نزد خدای تعالی ) به مقدار پاداش دانشجوست، و از او هم بیشتر می باشد.”
کافی ، ج ۱ ، ص ۳۵


کارگاه آموزشی تحلیل سازه ها با استفاده از نرم افزار ETABS
image_pdfimage_print

به اطلاع دانشجویان می رساند، انجمن علمی گروه مهندسی عمران در نظر دارد کارگاه آموزشی تحلیل سازه ها با استفاده از نرم افزار ETABS  را برگزار نماید.

دانشجویان گروه مهندسی عمران می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام از تاریخ ۱۶ لغایت ۱۸ فروردین ماه ۹۵ به واحد انجمن های علمی حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه مراجعه نمایند.


برگزاری مراسم دیدار سال نو
image_pdfimage_print

به مناسبت آغاز سال جدید، مراسم دید و بازدید هیأت رئیسه با اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه، روز شنبه مورخ  ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱ صبح در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات برگزار گردید.

در این مراسم که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش کلیپ سرود ملی و بیانات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در خصوص سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل آغاز گردید، دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه ضمن تبریک سال نو و هم چنین تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) ، روز مادر و روز زن، آرزوی کسب موفقیت های چشم گیر و بهروزی برای دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه و توسعه هرچه بیشتر دانشگاه نمود و در ادامه همکاران نیز با هم دیدار کردند و سال نو را به یکدیگر تبریک گفتند.

در این مراسم همچنین، معارفه دکتر افشین مرادی به عنوان معاون جدید اداری و مالی دانشگاه انجام پذیرفت و ضمن تقدیر از خدمات و تلاش های ارزشمند دکتر غلامحسین شیسی معاون پیشین اداری و مالی دانشگاه، دکتر افشین مرادی نیز سخنانی در خصوص برنامه های آتی خود در مسئولیت  جدید بیان نمود.

گفتنی است پایان بخش این مراسم عکس یادگاری دسته جمعی اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه بود.


پیام نوروزی مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۵
image_pdfimage_print

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۵ را سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری کردند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است.

 

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

یا مقلّب القلوب و الأبصار. یا مدبّر اللّیل و النّهار. یا محوّل الحول و الأحوال. حوّل حالنا الی احسن الحال.

 

السّلام علی الصّدّیقة الطّاهرة، فاطمة المرضیّه، بنت رسول الله، صلّی الله علیه و آله. و السّلام علی ولیّ الله الأعظم، ارواحنا فداه و عجّل الله فرجه.

 

عید نوروز را به همه‌ی خانواده‌های ایرانی و افراد ایرانی در هر نقطه‌ی عالم تبریک عرض میکنم. عیدتان مبارک باشد هم‌میهنان عزیز٫ بخصوص به خانواده‌های عزیز شهیدان، به جانبازان عزیز، به خانواده‌های محترم آنها، و به همه‌ی ایثارگران تبریک عرض میکنم و یاد شهیدان بزرگوارمان و یاد امام عزیزمان را گرامی میدارم.

 

سالی که شروع شد -سال ۹۵- هم در آغاز و هم در پایان، متبرک به نام مبارک حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) است. هم اولِ این سال منطبق بر ولادت آن بزرگوار با ماه‌های قمری است، هم آخر این سال. بنابراین امیدواریم که ان‌شاءالله سال ۹۵ به برکت حضرت زهرا سال مبارکی باشد برای ملت ایران، و از معنویات آن بزرگوار و از راهنمائی‌های آن بزرگوار و از زندگی آن بزرگوار درس بگیریم و بهره‌مند شویم.

 

سالی که تمام شد -سال ۹۴- مثل همه‌ی سالهای دیگر، آمیزه‌ای از شیرینیها و تلخیها و فرازها و فرودها بود؛ طبیعت زندگی همین است؛ از تلخی حادثه‌ی منا تا شیرینی راهپیمائی ۲۲ بهمن و انتخابات هفتم اسفند؛ در تجربه‌ی برجام، از امیدهائی که برانگیخت، تا نگرانیهائی که در کنار آن هست؛ همه‌ی اینها جزو حوادث سال بود، و همه‌ی سالها همین جور است.

 

سالها و ایام عمر انسان، مشتمل بر فرصتهائی است و مشتمل بر تهدیدهائی است. هنر ما باید این باشد که از فرصتها استفاده کنیم و تهدیدها را هم تبدیل به فرصت کنیم. سال ۹۵ پیش روی ما است. در این سال هم مانند همیشه، فرصتها و تهدیدهائی وجود دارد. همه باید تلاش کنند تا بتوانیم از فرصتهای این سال به معنای حقیقی کلمه استفاده کنیم و کشور از اول تا آخرِ این سال تفاوتهای محسوسی پیدا کند.

 

امیدهائی وجود دارد برای سال ۹۵. انسان به مجموعه‌ی اوضاع که نگاه میکند، امیدهائی را مشاهده میکند. البته برای تحقق این امیدها باید تلاش کرد، باید کار شبانه‌روزی کرد و باید بی‌وقفه سعی و کوشش کرد. اصل قضیه این است که ملت ایران باید بتواند کاری بکند که خود را در مقابل تهدیدهای دشمنان و دشمنیهای آنها، از آسیب‌پذیری خارج کند. ما باید کاری کنیم که در مقابل تهدید دشمنان، آسیب‌پذیر نباشیم. آسیب‌پذیری را به صفر برسانیم.

 

به گمان من مسئله‌ی اقتصاد در اولویت اول است. یعنی وقتی انسان نگاه میکند، در میان مسائل اولویت‌دار، از همه فوری‌تر و نزدیکتر، مسئله‌ی اقتصاد است. اگر به توفیق الهی، هم ملت و هم دولت و مسئولان گوناگون، بتوانند در مسئله‌ی اقتصاد کارهای درست و بجا و متقن را انجام دهند، امید این هست که در مسائل دیگر، مثل مسائل اجتماعی، مثل آسیبهای اجتماعی، مثل مسائل اخلاقی، مثل مسائل فرهنگی هم تأثیرگذار باشند.

 

در مسئله‌ی اقتصاد، آن چیزی که مهم است و اصل است، مسئله‌ی تولید داخلی است؛ مسئله‌ی ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است؛ مسئله‌ی تحرک و رونق اقتصادی و مقابله‌ی با رکود است؛ اینها مسائل مبتلابه مردم است؛ اینها چیزهائی است که مردم آنها را حس میکنند و مطالبه میکنند؛ و آمارها و اظهارات خود مسئولین هم نشان میدهد که این مطالبات مردم و این خواسته‌های مردم بجا و به‌مورد است.

 

اگر ما بخواهیم مشکل رکود را حل کنیم، مشکل تولید داخلی را حل کنیم، بخواهیم مسئله‌ی بیکاری را حل کنیم، بخواهیم گرانی را مهار کنیم، علاج همه‌ی اینها در مجموعه‌ی مقاومت اقتصادی و اقتصاد مقاومتی گنجانده شده است. اقتصاد مقاومتی شامل همه‌ی اینها است. میشود با اقتصاد مقاومتی به جنگ بیکاری رفت؛ میشود به جنگ رکود رفت؛ میشود گرانی را مهار کرد؛ میشود در مقابل تهدیدهای دشمنان ایستادگی کرد؛ میشود فرصتهای بسیاری را برای کشور ایجاد کرد و از فرصتها استفاده کرد؛ شرطش این است که برای اقتصاد مقاومتی کار و تلاش انجام بگیرد.

 

گزارشی که برادران ما در دولت به من دادند، نشان میدهد که کارهای وسیعی کرده‌اند؛ منتها این کارها کارهای مقدماتی است؛ کارهائی است در زمینه‌ی بخشنامه‌ها و دستورها به دستگاههای مختلف؛ اینها کارهای مقدماتی است؛ اما آنچه که لازم است ادامه پیدا کند، عبارت است از اقدام کردن و عمل کردن و روی زمین، محصول کار را به مردم نشان دادن؛ این آن چیزی است که وظیفه‌ی ما است؛ که من ان‌شاءالله در سخنرانی شرحش را به آحاد ملت عزیزمان عرض خواهم کرد.

 

بنابراین آنچه که من به عنوان شعارِ امسال انتخاب میکنم، عبارت است از «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل». این، راه و جاده‌ی مستقیم و روشنی است به سمت آن چیزی که به آن احتیاج داریم. البته توقع نداریم که این اقدام و عمل، در ظرف یک‌ سال همه‌ی مشکلات را حل کند؛ اما مطمئنیم که اگر چنانچه اقدام و عمل به صورت برنامه‌ریزی شده و درست انجام بگیرد، ما در پایان این سال آثار و نشانه‌های آن را مشاهده خواهیم کرد. از همه‌ی کسانی که در این راه تلاش کردند و تلاش میکنند، تشکر میکنم.

 

بار دیگر به ملت عزیزمان سلام و تبریک عرض میکنم و صلوات خدا را بر محمد و آل محمد و بر حضرت بقیة الله اعظم (سلام الله علیه و ارواحنا فداه) مسئلت میکنم.

 

والسّلام علیکم و رحمة الله و برکاته


پیام تبریک دکتر علی اکبر اختری به مناسبت فرارسیدن سال نو
image_pdfimage_print

«یا مقلّب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل و النهار

یا محوّل الحول و الاحوال حوّل حالنا الى احسن الحال»

 

فصل بهار مجالی دوباره برای مشاهدهی قدرت الهی در زنده کردن طبیعت و نو شدن زندگی و زمانی مناسب برای بازاندیشی و دوراندیشی در عالم خلقت است.

در آستانه نوروز فرصت را مغتنم شمرده، از مساعی و تلاش های ارزنده اساتید، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه در سال  ۹۴ تقدیر و تشکر نموده، صمیمانه ترین تبریکات خود را به مناسبت فرا رسیدن بهار و حلول سال نو، به پیشگاه هموطنان عزیز، جامعه دانشگاهی کشور و خانواده دانشگاه صنعتی کرمانشاه تقدیم می نمایم و از خداوند متعال بـرای همگان سالـی خوش، توأم با سلامتی، موفقیت، پیشرفت و بهروزی و سرشار از برکت و معنویت مسئلت دارم.

دکتر علی اکبر اختری

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه


ارتقاء مرتبه علمی اولین عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به دانشیاری
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر افشین مرادی به عنوان اولین عضو هیأت علمی دانشگاه به مرتبه علمی دانشیاری ارتقاء یافتند.

گفتنی است، دکتر افشین مرادی، دکترای فیزیک، دارای تعداد  ۶۸ مقاله ISI و هم چنین فعالیت های متنوع پژوهشی دیگر و عضو هیأت علمی گروه آموزشی فیزیک مهندسی دانشگاه، می باشد.

وی  از آذر ماه ۸۹ در دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان عضو هیأت علمی مشغول به خدمت بوده و مسئولیت های، مدیر کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد و اطلاع رسانی دانشگاه، مدیر گروه آموزشی دروس عمومی و پایه و مدیر گروه آموزشی فیزیک مهندسی را بر عهده داشته و هم اکنون نیز معاون اداری و مالی دانشگاه می باشد.


انتخاب عضو هیأت علمی دانشگاه به عنوان داور ممتاز در یکی از نشریه های برتر در حوزه ترمودینامیک
image_pdfimage_print

دکتر مهدی بحیرایی عضو هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به عنوان داور ممتاز در مجله­ ی Energy Conversion and Management انتخاب شد. این نشریه یکی از مجلات شناخته شده در حوزه تبدیل انرژی بوده وهم اکنون در زمینه ترمودینامیک در رتبه­­ ی مجلات برتر قرار دارد.

گفتنی است، این عضو هیأت علمی دانشگاه از سال ۲۰۱۳ در این مجله به عنوان داور به فعالیت مشغول می­ باشد و پیش از این، در مجله­­ ی Advanced Powder Technology نیز به عنوان داور ممتاز انتخاب شده بود.

شایان ذکر است که در هفته­ های گذشته، دو تن از دانشجویان کارشناسی مکانیک دانشگاه با نام­ های مسعود علی قارداشی و شکیبا محمدی مجد که پایان­ نامه ­های خود را زیر نظر دکتر بحیرایی به انجام رسانده بودند، موفق به چاپ دو مقاله ISI در مجلات معتبر Elsevier شدند.


پیام دکتر علی اکبر اختری به مناسبت روز بزرگداشت شهداء
image_pdfimage_print

همزمان با فرارسیدن ۲۲ اسفند، روز بزرگداشت شهداء، دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه پیامی به همین مناسبت صادر نمودند.

در این پیام آمده است:

“سلام و درود خداوند به ارواح مطهر و طیبه شهیدان، که با گذشتن از جان خویش استقلال، آزادی و عظمت را برای این سرزمین رقم زدند.

۲۲ اسفند، سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی و نامگذاری این روز به عنوان روز بزرگداشت شهداء، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است و تکلیف و مسئولیت ما را در بزرگداشت یاد و خاطره شهداء و احیاء، حفظ و پاسداشت ارزش های مقدس و والای آنان دو چندان می کند.

بالاترین درجه ایثار، یعنی شهادت برای مردمان ایران اسلامی یک آرزوی بزرگ بوده و هست و شهداء گرانقدر ما با فداکاری، ایثار و نثارجان خود برای رسیدن به خدا و تحقق اهداف اسلام، راه رستگاری را آگاهانه و با بصیرت انتخاب نمودند و جاودانه شدند.

اینجانب روز بزرگداشت شهداء، این مدافعان راستین قرآن و عترت، پاسداران مرز و بوم اسلامی و سنگرداران معرفت و دانش، را گرامی داشته و از درگاه احدیت مسئلت می نماییم که شهداء را در کنار اولیاء خاص خویش متنعّم فرماید و ما را از رهروان راستین طریق ایشان قرار بدهد و برای خانواده های معزز شهدا و ایثارگران صبر و شکیبائی و آرزوی بهروزی و سلامتی و برای خادمان بزرگوار خانواده های  ایشان توفیقات روز افزون و سربلندی آرزومندیم و از اینکه در خانواده دانشگاه صنعتی کرمانشاه پذیرای جمع کثیری از خانواده های معزز شاهد و ایثارگر به عنوان دانشجو، هیأت علمی وکارمند هستیم بر خود می بالیم.”


برگزاری مراسم سوگواری به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهراء (س) در دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا (س)، صبح روز شنبه مورخ ۲۲ اسفند ۹۴، مراسم سوگواری و قرائت حدیث شریف کساء در نمازخانه ساختمان پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

گفتنی است، این مراسم با حضور مسئولین، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه برگزار شد و مداحان اهل بیت به مداحی پرداختند.


اعزام کاروان راهیان نور دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

نکته‌ی اصلی و کلیدی در اردوهای راهیان نور، ایجاد زمینه برای «زیارت با معرفت» است.

” مقام معظم رهبری (مدظله العالی)”

با هدف تبلیغ و ترویج فرهنگ و ارزش های هشت سال دفاع مقدس و تبیین ابعاد آن و حماسه های شهدا و تشریح مناطق عملیاتی برای نسل های جوان، صبح روز چهارشنبه ۱۹ اسفند کاروان راهیان نور برادران دانشجوی دانشگاه و امروز نیز اتوبوس خواهران دانشجو به سمت مناطق عملیاتی جنوب حرکت نمودند.

در این اردو بازدید از مناطق عملیاتی دوکوهه، فکه، شلمچه، طلاییه، دهلاویه، هویزه، اروند و …  و برنامه های متنوع فرهنگی انجام خواهد پذیرفت.

hj1


احداث بوستان سرو قامتان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری و در آستانه فرارسیدن روز بزرگداشت شهدا، بوستان سرو قامتان به یاد ایثارگری های شهداء، جانبازان ، آزادگان و ایثارگران، با کاشت نهال توسط  دانشجویان شاهد و ایثارگر این دانشگاه، احداث گردید.

IMG_5757

در این آئین، که به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و اشاعه فرهنگ درختکاری برگزار شد، پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی، دانشجویان بیانیه “فرزندان ایثار و شهادت” را قرائت کرده و هر دانشجو یک نهال سرو را غرس نمود.

546989

گفتنی است این مراسم روز سه شنبه مورخ ۱۸ اسفند ماه ۹۴، به همت اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و با حضور دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه برگزار گردید.

IMG_5826


کاشت نهال توسط دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در محوطه پروژه عمرانی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به مناسبت گرامیداشت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، روز یکشنبه مورخ ۱۶ اسفند ۹۴ ، دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همراه هیأت رئیسه، اساتید و کارکنان، با حضور در محوطه پروژه عمرانی دانشگاه، اقدام به غرس نهال نمودند.

1  6

در این مراسم که به همت انجمن پایشگران طبیعت دانشگاه صنعتی کرمانشاه و با همکاری انجمن پیام آوران اردیبهشت کرمانشاه و انجمن سیاره سبز برگزار شد، ابتدا دانشجویان با حضور در فاز دوم ساختمان پروژه از نزدیک از روند پیشرفت قسمت های مختلف ساختمان از جمله کلاس ها و محل آزمایشگاه ها دیدن نمودند و دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه با حضور در جمع دانشجویان توضیحاتی راجع به مشخصات فنی سازه و بودجه های تخصیص داده شده و درصد پیشرفت فیزیکی قسمت های مختلف بیان داشتند.

1  10

سپس دانشجویان به همراه مسئولین دانشگاه با حضور در محوطه پروژه، به منظور اشاعه فرهنگ درختکاری، اقدام به کاشت نهال کردند و اولین نهال توسط ریاست دانشگاه کاشته و آبیاری شد.

1  12

گفتنی است یکصد و بیست اصله نهال توسط دانشگاهیان در این آئین کاشته شد.

1  19


موفقیت کاروان ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه
image_pdfimage_print

کاروان ورزشی ۱۴ نفره دانشگاه صنعتی کرمانشاه در چهارمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر غرب کشور با کسب ۲ مدال نقره و ۳ مدال برنز در رده سوم جدول توزیع مدال ها قرار گرفت.

دکتر علی اکبر اختری، با اعلام این خبر، افزود: کاروان ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر با شعار (توکل، تلاش و میثاق با آرمانهای شهدا) و با هدف افزایش شور و نشاط و روحیه ورزشی در بین آنها به این دوره از مسابقات اعزام شدند.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ادامه تصریح کرد: با پیگیری های خانم احمدی پور، نماینده امور شاهد و ایثارگر دانشگاه و تلاش های مدیریت تربیت بدنی، این کاروان ورزشی در سه رشته ورزشی شنا، فوتسال و پینگ پنگ شرکت کرد و توانست در اولین حضور خود در المپیاد، پس از دانشگاه های لرستان (میزبان) و بوعلی همدان، در جایگاه سوم دانشگاه های غرب کشور قرار گیرد.

خاطر نشان می سازد چهارمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر غرب کشور ۱۱ تا ۱۴ اسفندماه در بخش پسران و به میزبانی دانشگاه لرستان برگزار شد.

نتایج کلی به دست آمده در رشته های مختلف ورزشی در این دوره از المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر در بخش آقایان به شرح ذیل می باشد:

نتایج مسابقات تنیس روی میز:
نتایج تیمی:
مقام اول : دانشگاه لرستان
مقام دوم : دانشگاه بو علی همدان
مقام سوم: دانشگاه صنعتی کرمانشاه  

نتایج تنیس روی میز انفرادی:
مقام اول : مجید موسی پور     دانشگاه لرستان
مقام دوم : سعید کورش رحیم    دانشگاه بو علی همدان
مقام سوم:محمود رجبی        دانشگاه لرستان

نتایج تنیس روی میر دوبل
مقام اول : محید موسی پور – محمود رجبی     دانشگاه لرستان
مقام دوم : سعید کورش رحیم – یعقوب وهابی     دانشگاه بوعلی همدان
مقام سوم:سجاد اسکافی – حسین حسینی تبار    صنعتی کرمانشاه

نتایج مسابقات شطرنج:
مقام اول :فرید مرادی    دانشگاه لرستان
مقام دوم : پویا عظیمی     دانشگاه صنعتی همدان
مقام سوم: به صورت مشترک آقایان احسان بهادری از دانشگاه لرستان و مسعود صلواتی از دانشگاه ملایر

نتایج مسابقات فوتسال:
مقام اول : دانشگاه بو علی همدان
مقام دوم : دانشگاه کردستان
مقام سوم: دانشگاه لرستان

نتایج مسابقه شنا

شنای تیمی :
مقام اول دانشگاه لرستان
مقام دوم دانشگاه صنعتی کرمانشاه

مقام سوم: دانشگاه بو علی همدان

نتایج انفرادی شنای ۵۰ متر آزاد:
مقام اول محمد صادق صابر از دانشگاه لرستان
مقام دوم سیدسلمان حیات الغیب از دانشگاه لرستان
مقام سوم مجید لطفی از دانشگاه صنعتی کرمانشاه

نتایج انفرادی شنای ۵۰ متر کرال سینه :
مقام اول محمد صادق صابر از دانشگاه لرستان
مقام دوم مجید لطفی از دانشگاه صنعتی کرمانشاه
مقام سوم مهدی بسامی از دانشگاه صنعتی کرمانشاه

نتایج انفرادی ۱۰۰ متر آزاد :
مقام اول محمد صادق صابر از دانشگاه لرستان
مقام دوم مجید لطفی از دانشگاه صنعتی کرمانشاه
مقام سوم سید سلمان حیات الغیب از دانشگاه لرستان


مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای دومین سال پیاپی به عنوان مرکز مشاوره فعال کشوری برگزیده شد.
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه همچون سال گذشته، در سال ۱۳۹۴ نیز از سوی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مرکز مشاوره فعال کشوری در بین دانشگاه ها  و موسسات آموزش عالی کشور  برگزیده شد.

گفتنی است، کسب این عنوان برای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در حالی صورت گرفت که دانشگاه فاقد رشته های روانشناسی و مشاوره و سایر امکانات دیگر دانشگاه ها بوده است و با مدیریت خوب و استفاده از متخصصین داخل و خارج دانشگاه، این موفقیت کسب شده است.


انتصاب دکتر افشین مرادی به عنوان معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با صدور حکمی دکتر افشین مرادی عضو هیأت علمی گروه آموزشی فیزیک مهندسی را به عنوان معاون اداری و مالی دانشگاه منصوب کرد.

در این حکم خطاب به دکتر مرادی آمده است:

“باسمه تعالی

جناب آقای دکتر افشین مرادی

عضو محترم هیأت علمی دانشگاه

سلام علیکم

             بااحترام، نظر به تعهد و شایستگی جناب عالی، به موجب این ابلاغ به مدت دو سال به عنوان معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب می شوید.

امید است با توکل به خداوند متعال و بهره گیری از تمامی ظرفیت ها، در تحقق و پیشبرد اهداف بر اساس برنامه راهبردی و اهتمام به انجام وظایف و ماموریت های محوله، موفق و موید باشید.”

گفتنی است، دکتر افشین مرادی، دکترای فیزیک، دارای تعداد  ۶۸ مقاله ISI و عضو هیأت علمی گروه آموزشی فیزیک مهندسی دانشگاه، می باشد.

دکتر مرادی پیش از این مسئولیت های، مدیر کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد و اطلاع رسانی دانشگاه، مدیر گروه آموزشی دروس عمومی و پایه و مدیر گروه آموزشی فیزیک مهندسی را بر عهده داشته است.

هم چنین دکتر علی اکبر اختری در نامه ای از خدمات و زحمات دکتر غلامحسین شیسی معاون اداری و مالی پیشین دانشگاه تقدیر و تشکر نمود.

شایان ذکر است دکتر غلامحسین شیسی در بهمن ماه سال جاری به افتخار بازنشستگی نائل شد و با عنایت به تخصص و تجارب ایشان از سوی دکتر اختری به عنوان مشاور مالی رئیس دانشگاه و دبیر کمیته نقل و انتقالات به ساختمان جدید انتخاب شدند.


مراسم درختکاری به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی
image_pdfimage_print

” ۱۵ اسفند، روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی گرامی باد.”

انجمن پایشگران طبیعت دانشگاه صنعتی کرمانشاه با همکاری انجمن پیام آوران اردیبهشت کرمانشاه و انجمن سیاره سبز، در نظر دارد به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، روز یکشنبه مورخ ۱۶ اسفند ۹۴ اقدام به برگزاری مراسم درختکاری در محل پروژه عمرانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه نماید.

دانشجویان علاقه مند به شرکت در این مراسم می توانند جهت ثبت نام به حوزه امور دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه مراجعه نمایند.


انتصاب دکتر علی اکبر اختری به عنوان عضو شورای تدوین برنامه ششم توسعه استان کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر اسداله رازانی استاندار کرمانشاه و رئیس شورای تدوین برنامه ششم توسعه استان، با صدور حکمی دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه را به عنوان عضو شورای تدوین برنامه ششم توسعه استان کرمانشاه منصوب نمود.


سخنرانی علمی ویژه دانشجویان گروه مهندسی عمران
image_pdfimage_print

به اطلاع می رساند، واحد انجمن های علمی مدیریت فرهنگی دانشگاه در نظر دارد، برنامه سخنرانی علمی ویژه دانشجویان گروه مهندسی عمران را روز سه شنبه مورخ ۱۱ اسفند ۹۴ ساعت ۱۵ در محل آمفی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات برگزار نماید.

موضوع سخنرانی: آشنایی با روند اجرا، نظارت و طراحی در سقف های عرشه فولادی و سقف های پیش تنیده

 از دانشجویان گرامی جهت حضور در این برنامه علمی دعوت به عمل می آید.


مراسم تودیع و معارفه مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم تودیع و معارفه مدیر امور اداری و پشتیبانی با حضور هیأت رئیسه دانشگاه، روز یکشنبه مورخ ۹ اسفند ۹۴ در محل آمفی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات برگزار گردید.

1 a

در این مراسم ابتدا دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه، ضمن قدردانی از خدمات و مساعی انجام گرفته توسط مهندس ملکشاهی در مدت کسوت مدیریت امور اداری و پشتیبانی دانشگاه، برای آقای دلگشایی مدیر جدید امور اداری و پشتیبانی آرزوی موفقیت نمود.

2 a

 در ادامه مهندس ملکشاهی با بیان مطالبی در خصوص فعالیت های انجام گرفته، از تمامی همکاران به ویژه کارکنان حوزه اداری و پشتیانی سپاس گزاری نمود.

گفتنی است مهندس ملکشاهی از تاریخ ۱۵ آبان ۹۱ لغایت ۳۰ بهمن ۹۴ مسئولیت حوزه اداری و پشتیبانی دانشگاه را بر عهده داشتند.

3 a

هم چنین آقای مصطفی دلگشایی نیز اهم برنامه های خود را برای اداره این حوزه ارائه نمود.

4 a

در پایان با اهداء لوح تقدیری از خدمات آقای ملکشاهی تقدیر و تشکر گردید.


نرم افزار اندروید معرفی دانشگاه
image_pdfimage_print

به اطلاع می رساند، نرم افزار اندروید معرفی دانشگاه به منظور ارائه خدمات بیشتر به دانشجویان بر روی سایت دانشگاه بارگذاری شده است.

با توجه به گسترش روزافزون استفاده از گوشی های هوشمند و نیازمندی های کاربران دانشگاهی به دریافت خدمات مبتنی بر این گونه گوشی ها، نرم افزار اندروید معرفی دانشگاه طراحی گردید.

طرح کلی این نرم افزار توسط حوزه ریاست دانشگاه ارائه شده و پیاده سازی آن توسط دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی  کرمانشاه و در قالب شرکت نوین پردازش اکسون به منظور خدمت رسانی بهتر به دانشجویان گرامی و اساتید گرانقدر صورت پذیرفته است.

گفتنی است خدمات ارایه شده توسط این سامانه به تدریج افزایش یافته و این نرم افزار شامل بخش های مختلف معرفی دانشکده ها، اخبار، معرفی رشته های مختلف دانشگاه به همراه چارت دروس مربوط به رشته ها و معرفی حوزه های مختلف دانشگاه، آئین نامه های آموزشی دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد، تقویم آموزشی و … به صورت آنلاین و آف لاین می باشد.

جهت دانلود و نصب نرم افزار به قسمت مربوطه در سایت و یا به لینک زیر مراجعه نمایید.

http://www.kut.ac.ir/?page_id=15067


پیام تبریک دکتر علی اکبر اختری به مناسبت روز مهندس
image_pdfimage_print

دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با صدور پیامی روز بزرگداشت دانشمند بزرگ ایرانی، خواجه نصیر الدین طوسی و روز مهندس را تبریک گفت.

در این پیام آمده است:

شکر ایزدی را رواست که بر ما فرصتی ایجاد نمود که در کشوری زندگی نماییم که ستارگانی چون خواجه نصیر الدین طوسی شاعر، فیلسوف، متکلم، فقیه، دانشمند، اندیشمند، ریاضیدان و منجم ایرانی، می درخشیده اند.

پنجم اسفندماه روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی، دانشمند متفکر اسلامی، به نام  روز مهندس نام گذاری و ثبت گردیده است که یادآور خودباوری‌های مهندسان این مرز و بوم می باشد.

اینجانب این روز را خدمت مهندسان، اساتید، فرهیختگان و همچنین دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، تبریک و تهنیت عرض می نمایم و توفیق روزافزون این قشر فعال، پویا و افتخار آفرین را درمسیرتحقق اهداف متعالی ایران اسلامی ازدرگاه ایزدمنان خواستارم و امیدوارم تمام دانشجویان این دانشگاه که مهندسان فردایند، با تلاش و الگوپذیری از چنین دانشمندانی، شرایط اعتلای جامعه اسلامی را مهیا نمایند.


انتصاب مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، آقای مصطفی دلگشایی با حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه، به عنوان مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه، منصوب گردید.

در متن این حکم آمده است:

“برادر گرامی جناب آقای مصطفی دلگشایی

سلام علیکم

با احترام، نظر به تعهد، شایستگی و تجارب ارزنده جناب عالی، به موجب این ابلاغ به عنوان مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب می گردید.

امید است با اتکال به خداوند متعال و بهره گیری از تمامی ظرفیت های موجود در انجام امور محوله موفق و موید باشید.”

ضمن عرض تبریک، توفیقات روز افزون ایشان را آرزومندیم.


برگزاری دهمین نشست عادی از دور سوم هیأت امنای دانشگاه های رازی و صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دهمین نشست عادی از دوره سوم هیأت امنای دانشگاه های رازی و صنعتی کرمانشاه ساعت ۸:۳۰ روز دوشنبه مورخ ۳ اسفند ۹۴ در محل دفتر وزارتی تشکیل گردید.

 گفتنی است، در این نشست، مصوبات سی امین جلسه کمیسیون دائمی هیأت امنای دانشگاه مورخ ۱۵بهمن ۹۴، به عنوان دستور جلسه، مطرح گردید.


برگزاری کارگاه آموزشی و تخصصی پیشگیری و کنترل اچ آی وی جهت تربیت مربیان همسان دانشجو
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، براساس برنامه های مورد تاکید دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری، مبنی بر آموزش، پیشگیری و کنترل اچ آی وی، مرکز مشاوره دانشگاه نسبت به تربیت مربیان همسان دانشجویی اقدام نمود. با توجه به اهمیت موضوع جهت انتخاب این دانشجویان خصوصیاتی مانند: دارا بودن وجهه اجتماعی قابل قبول در بین دانشجویان، علاقه مند به مسایل اجتماعی و داشتن فن بیان و ارتباطی قابل قبول، داشتن روحیه تعاملی و کار تیمی، داشتن حسن خلق در مسایل آموزشی – ارتباطی و اجتماعی و … مد نظر قرار گرفت.

6435

این کارگاه به مدت ۱۶ ساعت و بر اساس مدل جامع سیستماتیک آموزش و ارتقاء سلامت و با هدف پیش گیری اولیه از آسیب ها جهت انتقال و آموزش به گروه همسان و در چهار چوب کانون همیاران سلامت روان، برگزار گردید.


تعطیلی دانشگاه های استان روز یکشنبه مورخ ۲ اسفند ۹۴
image_pdfimage_print

بر اساس اعلام خبر زاگرس، مدیریت بحران استانداری کرمانشاه طی اطلاعیه ای اعلام نمود، به علت بروز پدیده ریزگرد در سطح استان، تمامی مدارس و دانشگاه های استان روز یکشنبه مورخ ۲ اسفند ۹۴ تعطیل می باشند.


راه اندازی کانون بسیج اساتید دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، کانون بسیج اساتید دانشگاه طی مراسمی با حضور دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه و دکتر محسن حسین آبادی مسئول سازمان بسیج اساتید سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه و شورای منتخب این کانون، راه اندازی گردید.

در این مراسم که در اتاق جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد، حکم دکتر علیرضا دودمان تیپی به عنوان مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه توسط سرهنگ محمد معین جانشین سازمان بسیج اساتید استان قرائت و اهداء گردید.

746

 بر پایه این گزارش آقایان دکتر سید ابوالفضل موسوی زاده، دکتر صبحی بنی اردلانی، دکتر مجید محدثی، دکتر مهدی احمدی جیردهی و مهندس عقیل الوندمنش به عنوان اعضای شورای کانون نیز، احکام خود را دریافت نمودند.

745

 گفتنی است کانون بسیج اساتید دانشگاه مزین به نام شهید والا مقام، حسن طهرانی مقدم می باشد.

در متن حکم مسئول کانون، که به امضای دکتر سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور رسیده، آمده است :

 

“بسمه تعالی”

برادر بسیجی جناب آقای دکتر علیرضا دودمان تیپی

به استناد بند یک ماده چهار آئین نامه تشکیل بسیج اساتید مصوب ۲۷/۹/۸۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی، بنا به پیشنهاد فرمانده محترم سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه و توافق ریاست محترم دانشگاه صنعتی کرمانشاه،

به موجب این حکم جنابعالی به سمت :

“مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه صنعتی کرمانشاه”

منصوب می شوید.

امید است با نصب العین قراردادن تقوی و جهاد فی سبیل الله و پیروی از ولایت فقیه و عنایت کامل به موازین شرع مقدس اسلام و همچنین حفظ هماهنگی با مسئول بسیج اساتید استان کرمانشاه، گام های موثری برای صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و توسعه و تعمیق فرهنگ و تفکر بسیجی بردارید.


انتصاب دکتر علی اکبر اختری به عنوان عضو کارگروه تخصصی تحول اداری و دولت الکترونیک در استان کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، طی حکمی از سوی دکتر محمد فرهادی مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به عنوان عضو کارگروه تخصصی تحول اداری و دولت الکترونیک در استان کرمانشاه منصوب گردید.

فایل تصویر حکم انتصاب


لیست اعلام نیازهای جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سامانه جامع جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم
image_pdfimage_print

به اطلاع می رساند، لیست نیازمندی های جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه مربوط به فراخوان بهمن ۹۴، در سامانه جامع جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بارگذاری شده و متقاضیان جهت مشاهده لیست و ثبت نام می توانند به آدرس  http://www.mjazb.ir مراجعه نمایند.


انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه صنعتی کرمانشاه و شرکت پالایش نفت کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، تفاهم نامه همکاری مشترک علمی، پژوهشی و فناوری بین شرکت پالایش نفت کرمانشاه و دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به امضاء طرفین رسید.

این تفاهم نامه با حضور هیأت رئیسه و مسئولین دانشگاه در محل شرکت پالایش نفت به امضای دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه و دکتر صیدمحمد جمشیدی مدیرعامل شرکت پالایشگاه نفت کرمانشاه رسید.

برپایه این گزارش، برخی از موضوعات مطرح شده و مورد توافق این تفاهم نامه به شرح زیر می باشد.

-          انجام طرح های تحقیقاتی و توسعه فناوری مورد نیاز

-          ایجاد زمینه های مناسب جهت بهره گیری از توانمندی ها و خدمات از قبیل تجهیزات پژوهشی

-          برگزاری نشست ها، دوره ها و کارگاه های آموزشی حسب اعلام نیاز طرفین

-          حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی با موضوعات مرتبط با فعالیت های شرکت

-          تأسیس دفتر ارتباطی شرکت در دانشگاه

-          برگزاری نشست های علمی مشترک، انتقال تجربیات و نیازهای شرکت به دانشگاه و بالعکس و تبادل افکار و اطلاعات

-          ارائه برنامه توسعه فناوری و مشاوره علمی و پژوهشی جهت پروژه های مطالعاتی و پژوهشی شرکت بر حسب مورد

-          همکاری در زمینه فناوری اطلاعات

-          همکاری در ایجاد فرصت های مطالعاتی و دوره های تحصیلات تکمیلی،

گفتنی است مدت تفاهم نامه از تاریخ امضاء ۳ سال است و تمدید، بازنگری، اصلاح و یا تغییرات اساسی در مفاد آن با توافق طرفین امکان پذیر است.


حضور دانشگاهیان در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی
image_pdfimage_print

دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، با اعلام آمادگی برای حضور در راهپیمایی دشمن شکن ۲۲ بهمن، از آحاد مردم شهید پرور و خداجوی استان کرمانشاه جهت حضور در این حرکت عظیم مردمی دعوت می نمایند.

دانشگاهیان و مردم قهرمان استان بار دیگر در صفوف به هم فشرده و در حضوری پرشور، با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای والامقام انقلاب، تجدید میثاق نموده و عظمت دریای خروشان ملت عزیز ایران اسلامی را به رخ خواهند کشید.

محل تجمع دانشگاهیان استان: دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی ساعت ۹:۴۵ صبح


دومین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی جشنواره شیخ بهایی
image_pdfimage_print

در راستای برگزاری دومین المپیاد طرح کسب و کار دانشجویی جشنواره شیخ بهایی، به منظور معرفی ایده های برتراستانی به این جشنواره، پارک علم و فناوری کرمانشاه با همکاری دانشگاه های استان اردوی آمادگی با اجرای دو برنامه کارگاه تدوین طرح کسب و کار و رویداد ایده شو برگزار می کند.

 کارگاه تدوین طرح کسب و کار:

 متقاضیان شرکت  در این المپیاد لازم است حداکثر تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۴ ثبت نام را در سامانه سایت پارک علم و فناوری کرمانشاهwww.kti.ir  انجام دهند. پس از بررسی اولیه  طرح های ارسالی به سامانه، از متقاضیان منتخب جهت شرکت در کارگاه تدوین طرح کسب و کار دعوت به عمل می آید.

حضور شرکت کنندگان در این کارگاه در راستای آشنایی با نحوه تدوین و تکمیل فرم طرح کسب وکار الزامی می باشد که می تواند در موفقیت شما در مراحل بعدی المپیاد نقش مهمی را ایفا کند.

 رویداد ایده شو:

  ایده شو رویدادی است که به شما این فرصت را می دهد تا با بیان ایده خود در بازه زمانی ۳ دقیقه بتوانید ایده تان را ازلحاظ عامه پسند بودن برای حضار و قانع کننده بودن برای داوران فنی و فعالان اقتصادی جهت راه اندازی یک کسب وکار بسنجید و در کنار دوستان خود با ایده های نو دیگران آشنا و شبکه ای از دوستان و متخصصین برای ارتباطات آتی خود ایجاد کنید.

 هدف از برگزاری این رویداد کمک به ترویج تفکر خلاق و ایجاد جسارت در ارائه است.

 در پایان مراسم از ایده های برتر تقدیر به عمل می آید و جوایز نفیسی نیز به انان اهدا می گردد.

دانشجویان جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند به امور پژوهشی دانشگاه مراجعه نمایند.

sh-p(2) finall0


جشنواره دوسالانه پژوهشی بسیج اساتید کشور
image_pdfimage_print

بسیج اساتید کشور، جشنواره دوسالانه پژوهشی بسیج اساتید را برگزار می نماید.

اهداف جشنواره:

-         معرفی اساتید برتر بسیجی در حوزه های پژوهشی، فناوری و تجاری سازی

-         کمک به اقتصاد مقاومتی دانش بنیان

-         توسعه گروه های علمی اثربخش و تحقق نهضت نرم افزاری و تولید علم

-         اشاعه و ترویج تفکر بسیجی و ارزشهای انقلاب اسلامی

محورهای موضوعی ارزیابی آثار اساتید بسیجی

-         اساتید بسیجی دارای حلقه های علمی فعال در دانشگاه ها

-   اساتید بسیجی صاحبان شرکت های دانش بنیان دارای مجوز از مرکز معتبر علمی و فناوری

-         اساتید بسیجی دارای دیپلم افتخار در جشنواره های ملی و بین المللی(علمی، پژوهشی و فناوری)

-         اساتید بسیجی عضو بنیاد ملی نخبگان

-         اساتید بسیجی برتر علمی – پژوهشی سازمان بسیج اساتید استان ها

مهلت دریافت آثار : ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۴

ارزیابی اولیه آثار: ۲۰ اسفند ماه ۹۴

داوری نهایی آثار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۵

برگزاری جشنواره در استان مازندران: ۱۵ تا ۱۷ اردیبهست ۱۳۹۵

نحوه شرکت در جشنواره: www.jebak.ir  

jadid


دیدار رئیس و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه با خانواده شهید انقلاب اسلامی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به مناسبت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دهه فجر، دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همراه مسئولین و کارکنان دانشگاه با خانواده شهید انقلاب اسلامی، غلامحسین عبدالهی، دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا خانم مقدم مسئول مددکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمانشاه، توضیحاتی در خصوص زندگی نامه آن شهید ارائه نمود.

در این دیدار دکتر علی اکبر اختری، ضمن دلجویی از خانواده شهید اظهار داشت که شهداء مشتاقانه و آگاهانه راه خود را انتخاب نمودند و تکریم خانواده های ایشان وظیفه ماست و ابراز امیدواری کرد که بتوانیم ادامه دهنده واقعی راه شهدا باشیم.

در ادامه مادر شهید ضمن برشمردن برخی ویژگی های اخلاقی شهید غلامحسین عبدالهی، خاطراتی از آن شهید معظم بیان نمود.

گفتنی است شهید غلامحسین عبدالهی متولد ۱۳۳۹ بوده و در دوران دانش آموزی و تحصیل علم و دانش، درسال ۱۳۵۷در حین شرکت در تظاهرات خیابانی شهر کرمانشاه علیه رژیم پهلوی و درگیری با ماموران شاه با اصابت گلوله به فیض شهادت نائل گردید.

 


اردوی راهیان نور ویژه اساتید بسیجی دانشگاه
image_pdfimage_print

” « فراموشی» و « تحریف» دو آسیب و خطر بزرگی است که در کمین هر حادثه بزرگ تاریخی قرار دارد و نخبگان، فرزانگان و دست اندرکاران عرصه دفاع مقدس، با شناساندن دقیق این ذخیره و گنجینه‌ی فرهنگی، اجازه ندهند این حماسه دستخوش فراموشی و تحریف شود.”

مقام معظم رهیری (مدظله العالی)

اردوی راهیان نور بسیج اساتید فرصت مناسبی برای گرامیداشت ایثارگری‌ها و رشادت‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس می باشد چرا که ایران اسلامی در روزهای سخت انقلاب و جنگ تحمیلی، یکپارچه مناطق عملیاتی بود و هرگوشه از این خاک پرگهر پر از مردان و زنانی بود که در خط مقدم دفاع از وطن با تمام جان و مال خویش به میدان آمده بودند.

اردوی راهیان نور ویژه اساتید بسیجی دانشگاه ها امسال در دو دوره به صورت خانوادگی برنامه ریزی شده است که متقاضیان بایستی حداکثر تا تاریخ ۳۰/۱۱/۹۴ جهت ثبت نام به کانون بسیج شهید طهرانی مقدم دانشگاه مراجعه نمایند.

دوره اول : مورخ ۲۹ اسفند ۹۴ لغایت ۴ فروردین ۹۵

دوره دوم : مورخ ۶ فروردین ۹۵ لغایت ۱۰ فروردین ۹۵

این برنامه ویژه اساتید به همراه خانواده آنها می باشد.

در صورت تکمیل ظرفیت، اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام نمایند.

مهلت ثبت نام تمدید نخواهد شد.

به ازای هر خانوار یک اتاق در مجموعه خوابگاه نخل دانشگاه شهید چمران پیش بینی شده است.

اساتیدی که تمایل به استفاده از خودرو شخصی دارند بایستی از قبل اطلاع رسانی نمایند.


انتخاب دانش آموخته دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به عنوان کارآفرین برتر جوان استان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، رسول مرادی فارغ التحصیل رشته مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان کارآفرین برتر جوان استان کرمانشاه در بخش خدمات، برای دومین بار، انتخاب گردید.

دهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان کرمانشاه، مورخ ۱۴ بهمن ماه، با حضور دکتر اسداله رازانی استاندارکرمانشاه، مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیران ارشد استان، مدیران کل دستگاه­ های اجرایی و نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی برگزار و در این مراسم از این فارغ التحصیل موفق دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز تقدیر گردید.

گفتنی است، رسول مرادی فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال ۹۴ بوده و هم اکنون نیز در مقطع کارشناسی ارشد رشته ی مهندسی فناوری اطلاعات در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی مشغول به تحصیل می باشد.


کسب رتبه دوم در بخش عملکرد توسط تیم کمیکار شهید احمدی روشن دانشگاه صنعتی کرمانشاه در دهمین دوره مسابقات ملی کمیکار
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، تیم کمیکار شهید احمدی روشن دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در دهمین دوره مسابقات ملی کمیکار موفق به کسب رتبه دوم در بخش عملکرد این دوره از مسابقات شد.

شایان ذکر است این تیم به سرپرستی دکتر مجید محدثی عضو هیأت علمی گروه آموزشی مهندسی شیمی و گروه دانشجویی متشکل از آقایان پیمان خزلی و محمدمهدی نوروزی و خانم ها زهرا باقری، ملیحه حدادی و فائزه شهبازی به این دوره از مسابقات اعزام شدند.

گفتنی است مسابقه کمیکار برای اولین بار در ایران هم‌زمان با نهمین کنگره ملی مهندسی شیمی (آذر ماه ۸۲) در دانشگاه علم وصنعت ایران برگزار گردید. در این مسابقه دانشجویان رشته مهندسی شیمی به ساخت ماشینهای شیمیایی پرداختند که توسط واکنش شیمیایی کار کرده و کنترل پذیر باشند.

بر پایه این گزارش، امسال نیز دهمین دوره این مسابقات در بخش های عملکرد، پوستر، نوآوری و لیگ آزاد در بهمن ماه ۹۴ به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار گردید.

مشاهده نتایج نهایی مسابقات در بخش های مختلف:

http://10cec.ir/fa/news.php?rid=33


اطلاعیه گروه علوم پایه دانشگاه
image_pdfimage_print

دکتر افشین مرادی مدیر گروه علوم پایه دانشگاه اعلام نمود: آزمون پایانی دروس ریاضی ۱، ریاضی ۲، فیزیک ۱، فیزیک ۲ و معادلات دیفرانسیل تمامی رشته ها به صورت مشترک برگزار خواهد گردید.

رئوس مطالب الزامی دروس مذکور به همراه تعداد جلسات پیشنهادی مورد نیاز به شرح زیر اعلام می گردد.

01_Page_301_Page_401_Page_16666


برگزاری نشست همفکری و هماهنگی مدیر و اعضای هیأت علمی گروه علوم پایه با اساتید و مدرسین مدعو و حق التدریس
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست توجیهی و هماهنگی مدیر و اعضای هیأت علمی گروه علوم پایه با اساتید و مدرسین مدعو و حق التدریس، روز چهارشنبه مورخ ۱۴ بهمن ماه ۹۴ در دو نوبت صبح (ویژه اساتید ریاضی) و بعد از ظهر (ویژه اساتید فیزیک) در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

6964

دکتر افشین مرادی مدیر گروه علوم پایه، هدف از نشست های مذکور را بحث و تبادل نظر اساتید گروه علوم پایه در خصوص استانداردسازی منابع درسی، شیوه ارائه و ارزشیابی دروس، به منظور ارتقاء کیفیت آموزشی دروس پایه در دانشگاه اعلام کرد.

69

گفتنی است که در جلسه صبح دکتر بهزاد قنبری و در نشست بعد از ظهر دکتر افشین مرادی مطالبی را در خصوص ضرورت طرح درس،  بودجه بندی زمانی مباحث مختلف، شیوه بیان و نحوه ارزشیابی دانشجویان، برای اساتید گروه علوم پایه ارائه نمودند.


برگزاری نشست مدیران شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه ۸ کشور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست مدیران شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه ۸ کشور روز سه شنبه مورخ ۱۳ بهمن ماه ۹۴ در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

گفتنی است در این نشست که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید، ابتدا دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه ضمن خوش آمدگویی به میهمانان و تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب، با تاکید بر لزوم اهمیت رسیدگی به امور و مسایل مربوط به دانشجویان شاهد و ایثارگر، نکات مهمی را در این خصوص ارائه نمودند.

n 1

در ادامه دبیر جلسه مسایل و مشکلات مربوط به ادارات شاهد و ایثارگر دانشگاه ها را مطرح و دانشگاه ها گزارش اقدامات انجام  شده خود را ارائه و دستور کار جلسه اعلام گردید و موارد و مسایل، مورد بررسی،  بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

n 3

شایان ذکر است دانشگاه های منطقه ۸ شامل دانشگاه های ایلام، ملایر، کردستان، لرستان، بوعلی سینا همدان، صنعتی همدان، رازی و صنعتی کرمانشاه می باشد.

n5


برگزاری مسابقه فرهنگی به مناسبت دهه مبارک فجر
image_pdfimage_print

به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و دهه مبارک فجر، مدیریت فرهنگی دانشگاه، جشنواره فرهنگی مسابقات عکاسی با موضوع راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۳۹۴، مسابقه طراحی پوستر با موضوع انقلاب اسلامی، مسابقه شعر با موضوع انقلاب اسلامی را در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار می نماید.

دانشجویان علاقه مند به شرکت در مسابقه می توانند آثار خود را حداکثر تا پایان بهمن ماه به حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه تحویل نمایند.

شرایط ارائه آثار:

- ارائه فایل عکس بر روی لوح فشرده با ذکر زمان و مکان تهیه عکس

- ارائه فایل باز فتوشاپ پوستر بر روی لوح فشرده

 به آثار برگزیده، جوایزی به رسم یادبود اهداء خواهد شد.

456456


انتصاب دکتر علی اکبر اختری به عنوان عضو کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری در استان کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، طی حکمی از سوی دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، به عنوان عضو کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری در استان کرمانشاه منصوب گردید.

فایل تصویر حکم انتصاب


دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ورزش دانشجویی، صاحب گردن آویز طلا شدند
image_pdfimage_print

حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه با اعلام این خبر، افزود: دانشجویان نماینده ی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات شنا دانشگاه های منطقه ۸ کشور و انتخابی سیزدهمین المپیاد دانشجویان کشور توانستند، ۱ مدال طلا، ۱ مدال نقره و ۱ مدال برنز در بخش انفرادی و ۱ مدال برنز در بخش تیمی، به دست آورند.

پار، در ادامه تصریح کرد: قانع یوسفی، دانشجوی رشته مهندسی فناوری اطلاعات، نماینده شایسته دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در این مسابقات توانست برای اولین بار در تاریخ ورزش جوان دانشگاه، گردن آویز طلا را برای خود و ورزش دانشگاه به ارمغان آورد.

وی با اشاره به عملکرد قابل قبول دانشجویان دختر دانشگاه در مسابقات انتخابی سیزدهمین المپیاد دانشجویان کشور، گفت: علیرغم شایستگی بانوان ورزشکار دانشگاه در رشته شنا، متأسفانه در این رشته صاحب مدال نشدیم ولی در مسابقات پینگ پنگ توانستیم، در بخش تیمی در قسمت دختران به مقام سوم دست پیدا کنیم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه در ادامه خاطر نشان ساخت: انوش اردلان، محمدصابر یاوری، معین مسجدی، زانیار حیدری، مجید لطفی، سهیل علی محمدپور و رضا مومنه دیگر شناگران دانشگاه در این دوره از مسابقات بودند که توانستند ۲ سهمیه دیگر سیزدهمین المپیاد دانشجویان سراسر کشور را کسب کنند.


بازدید معاونت عمرانی استانداری کرمانشاه از پروژه عمرانی و ساختمان در شرف بهره برداری دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

مهندس نیک کردار معاون عمرانی استانداری و مهندس رضیئی مدیر کل دفتر فنی استانداری کرمانشاه با حضور در محل پروژه عمرانی دانشگاه، از ساختمان در شرف بهره برداری دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید نمودند.

مهندس نیک کردار در این بازدید، ضمن اعلام رضایت از معماری ساختمان مذکور به نکات مهمی جهت بهره برداری آن اشاره نمودند.

مهندس نیک کردار و مهندس رضیئی که از بنیان گذاران احداث این ساختمان در سنوات گذشته بودند، از ویژگی های معماری جدید پروژه را نورگیری و  دلبازی فضاهای ارتباطی و عمومی ساختمان ها و هم چنین کتابخانه بزرگ آن و تبدیل زیر زمین ساختمان را به یک فضای وسیع پرنور برشمردند.

Untitled 5

در ادامه دکتر علی اکبر اختری رییس دانشگاه اظهار داشتند که اتمام پروژه تا چند سال آینده مشکل فضای آموزشی را مرتفع می کند و اما مساله ساخت خوابگاه دانشجویی وجود دارد که متاسفانه دانشگاه هیچ گونه خوابگاهی ندارد و زندگی دانشجویی در خوابگاه های خودگردان ضمن داشتن هزینه فراوان برای دانشجویان امکانات مناسبی را در بر نداشته و مقرر شد معاون محترم عمرانی استانداری به طور ویژه  این موضوع را پی گیری نماید.

Untitled

وی خاطر نشان ساخت، پروژه بعدی دانشگاه مجتمع آزمایشگاهی و کارگاهی است و بیان نمود که پروژه حاضر دانشگاه با مساحت ۲۲۰۰۰مترمربع است که ۳ فاز آن شامل فاز اول با پیشرفت ۹۱ درصد به مساحت  ۵۰۰۰ متر مربع و فاز دوم با پیشرفت ۹۷ درصد به مساحت  ۶۵۰۰متر مربع و فاز سوم با پیشرفت ۷۵ درصد و مساحت ۲۶۰۰ متر مربع در صورت حل مشکل تأمین آب به بهره برداری می رسد.


آگهی استعلام جهت ” سرویس ایاب و ذهاب دانشجویی”در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۴
image_pdfimage_print

دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نظر دارد امور مربوط به سرویس ایاب و ذهاب دانشجویان را در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۴ بر اساس شرایط مندرج، از طریق اخذ استعلام از شرکت های معتبر و توانمند واگذار نماید.

لذا از کلیه شرکت ها، تعاونی ها و اشخاص حقوقی واجد شرایط دعوت می گردد تا ضمن مراجعه حضوری و آگاهی از شرایط قرارداد، تا پایان وقت اداری روز دوشنبه ۱۲ بهمن ۹۴ مدارک مورد نظر را به معاونت دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه واقع در میدان آزادگان، ابتدای شهرک صدرا، حوزه معاونت دانشجویی تحویل نمایند.


اطلاعیه تکمیلی و لیست اسامی دانشجویان اعزامی به اردوی فرهنگی زیارتی قم و مشهد مقدس
image_pdfimage_print

مدیریت فرهنگی دانشگاه، به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و دهه مبارک فجر، تعداد ۱۲۰ نفر از دانشجویان را به تفکیک دانشجویان دختر و پسر به اردوی فرهنگی زیارتی قم و مشهدمقدس اعزام خواهد نمود.

دانشجویانی که اسامی آنها در لیست دانشجویان اعزامی است، جهت کسب اطلاعات بیشتر به مدیریت فرهنگی دانشگاه مراجعه و یا با شماره تماس ۳۷۲۵۹۲۲۴  تماس حاصل فرمایند.

شایان ذکر است تاریخ و برنامه برگزاری اردو، مطابق اطلاعیه قبلی در وب سایت دانشگاه (اطلاعیه ثبت نام) می باشد.

تاریخ برگزاری اردو:                        

خواهران: شنبه ۱۷ بهمن ماه الی  جمعه ۲۳ بهمن ماه ۹۴

 برادران: شنبه ۲۴ بهمن ماه الی جمعه ۳۰ بهمن ماه ۹۴

- ساعت، محل حرکت و سایر موارد مربوطه متعاقباً اعلام می گردد.                                    

لیست اسامی دانشجویان اعزامی به اردوی فرهنگی زیارتی قم و مشهد مقدس – (خواهران و برادران)


بازدیدمدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر فضل الله ایرجی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، روز دوشنبه ۲۸ دی ۹۴ با حضور در حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مدیر و پرسنل این واحد و جمعی از کارکنان دانشگاه دیدار و گفتگو نمود و از نزدیک در جریان برنامه ها و فعالیت های حوزه مذکور قرار گرفت.

دکتر ایرجی ضمن بیان نکاتی، اهم سیاست ها و برنامه های فرهنگی و اجتماعی وزارت متبوع را تشریح و تبیین نمود.


نشست دبیران کمیته های تخصصی کارگروه توسعه مدیریت دانشگاه با رییس دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، جلسه دبیران کمیته های تخصصی کارگروه توسعه مدیریت با رئیس دانشگاه در خصوص مسایل مربوط به این کمیته ها، دوشنبه ۲۸ دی ماه ۹۴ در محل اتاق جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، دکتر علی اکبر اختری با تأکید بر لزوم فعالیت بیشتر کارگروه و کمیته های آن، بر ضرورت به کارگیری شیوه های نوین انجام امور اداری، مکانیزه نمودن فعالیت ها، استفاده از نرم افزارهای استاندارد مکاتبات اداری، تقسیم عادلانه وظایف بر اساس چارت سازمانی و احصاء و اصلاح فرآیندها در جهت بهره وری بیشتر اشاره کردند.

در ادامه، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه شاخص های ارائه شده در هر یک از کمیته ها را تشریح و اهداف کاربردی این شاخص ها را تببین نمودند و تشکیل مستمر و منظم جلسات کارگروه و کمیته های تخصصی، اجرای برنامه ها بر اساس شیوه نامه های ابلاغی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اتخاذ تصمیمات و مصوبات راهبردی و کاربردی و تلاش هر چه بیشتر دبیران و اعضاء کمیته ها را برای دستیابی به اهداف خواستار شدند.

سپس دبیران کمیته ها، پیشنهادهای خود را ارائه، راه کارهای اجرایی را بررسی و به بحث و تبادل نظر پرداختند.


برگزاری نشست هم اندیشی اساتید
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست هم اندیشی اساتید با موضوع وهابیت و خشونت در محل اتاق جلسات حوزه ریاست دانشکده انرژی برگزار گردید.

گفتنی است، این نشست در روزهای یکشنبه و دوشنبه، ۲۷ و ۲۸ دی ماه ۹۴، به مدت ۸ ساعت و با حضور حجت الاسلام و المسلمین امرالله مختاری، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان کرمانشاه، مسئولین و اساتید دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید که در خصوص موضوع جلسه مطالب مبسوطی مطرح شد.

1 5


پرداخت وام بنیاد علوی به دانشجویان روزانه و نوبت دوم
image_pdfimage_print

به اطلاع می رساند،به دانشجویان روزانه و نوبت دوم دانشگاه، وام بنیاد علوی پرداخت می گردد. لذا دانشجویان ضمن مطالعه دقیق شرایط اخذ وام، مدارک مورد نیاز را تهیه نموده و به اداره رفاه دانشجویی مراجعه نمایند.

-  دانشجویان متقاضی باید در بانک تجارت نسبت به افتتاح حساب اقدام و شماره حساب را در فرم درخواست درج نمایند.

-   وام به دانشجویان متقاضی، مشروط به دارا بودن صلاحیت اخلاقی و رعایت شئون دانشجویی، دارا بودن اولویت نیاز مالی و معدل ۱۴ در مقطع کارشناسی قابل پرداخت است. مقطع کارشناسی ارشد شرط معدل ندارند.

- جهت ضمانت وام بنیاد، نامه کسر از حقوق کارکنان رسمی – پیمانی و قراردادی  دستگاه های دولتی پذیرفته می شود.

- در نامه کسر از حقوق به عنوان تضمین می بایست، عنوان نامه به وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشد.

- دانشجویان حائز یکی از شرایط ذیل با ارائه مدرک از مراجع ذیصلاح در اولویت دریافت وام بنیاد علوی می باشند.

۱- نفرات اول تا سوم مسابقات قرآنی دانشگاههای کشور،

۲-نفرات اول تا سوم مسابقات قرآنی بین المللی،

۳-بسیجی فعال با تایید ارگانهای ذیربط،

۴-رزمنده (حداقل ۶ ماه حضور در جبهه)،

۵- همسر و فرزند رزمنده با حداقل ۶ ماه حضور در جبهه،

۶-آزاده،

۷- همسر و فرزند آزاده،

۸- همسر و فرزند جانباز با ۵۰ % جانبازی،

۹-همسر و فرزند شهید،

۱۰-موارد خاص با تایید ریاست محترم بنیاد مستضعفان و مدیر عامل بنیاد علوی،

فرم درخواست وام بنیاد علوی را پرینت نموده  و پس از تکمیل فرم به اداره رفاه تحویل نمایید.

مبلغ وام و مدت زمان استفاده از وام بنیاد علوی

-  مبلغ وام برای دانشجویان مجرد ۶،۰۰۰،۰۰۰ ریال و برای دانشجویان متاهل ۸،۰۰۰،۰۰۰ ریال می باشد.

-  مدت استفاده از وام برای دانشجویان بر اساس مقطع تحصیلی متفاوت می باشد.

-  مقطع کارشناسی پیوسته حداکثر ۸ نیمسال تحصیلی.

- مقطع  کارشناسی ارشد حداکثر ۴ نیمسال تحصیلی.

 باز پرداخت  وام بنیاد علوی

باز پرداخت وام بنیاد علوی شش ماه بعد از فراغت از تحصیل به صورت ( اقساط ۲۰ ماهه ) می باشد.

در خصوص بازپرداخت دانشجویانی که بلافاصله با رعایت بازه زمانی ۹ ماهه به مقاطع بالاتر می روند یا آن دسته از دانشجویانی که مشمول خدمت نظام وظیفه می باشند مطابق قوانین وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و صندوق رفاه عمل خواهد شد.

دریافت فرم درخواست وام بنیاد علوی


برگزاری جلسه ستاد بزرگداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، جلسه ستاد بزرگداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، برگزار شد.

در این نشست که مورخ  ۲۲ دی ماه ۹۴ در اتاق جلسات حوزه ریاست دانشکده انرژی برگزار شد، دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب و هم چنین لزوم حفظ و صیانت از آرمان ها و اهداف ارزشمند امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی، بر ضرورت برگزاری هر چه با شکوه تر برنامه های گرامیداشت دهه مبارک فجر تأکید نمودند.

در ادامه دبیر و اعضاء ستاد به ارائه برنامه ها پرداختند و برنامه ها و وظایف هر واحد و همچنین کمیته های دانشجویی در قالب های مختلف مشخص گردید.


اردوی فرهنگی زیارتی قم و مشهد مقدس
image_pdfimage_print

به اطلاع می رساند، مدیریت فرهنگی دانشگاه در نظر دارد به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و دهه مبارک فجر، اردوی فرهنگی زیارتی قم و مشهد مقدس برگزار نماید.

دانشجویان متقاضی می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام از تاریخ ۱۹ لغایت ۲۶ دی ماه ۹۴ به مدیریت فرهنگی دانشگاه مراجعه نمایند.

تاریخ برگزاری اردو:

خواهران: شنبه ۱۷ بهمن ۹۴ الی  جمعه ۲۳ بهمن ۹۴

برادران:  شنبه ۲۴ بهمن ۹۴ الی  جمعه ۳۰ بهمن ۹۴

شایان ذکر است، با توجه به محدودیت ظرفیت، درصورت لزوم بین متقاضیان قرعه کشی به عمل خواهد آمد. 


بیست و چهارمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری
image_pdfimage_print

به اطلاع می رساند، با توجه به تغییرات صورت گرفته در آیین نامه انتخاب دانشجویان نمونه سال ۹۴، داوطلبان می‌توانند از ۱۶ دی ماه با مراجعه به سامانه انتخاب دانشجوی نمونه  http://nemooneh.saorg.ir   نسبت به ثبت نام در جشنواره اقدام نمایند.

شایان ذکر است، امسال علاوه بر اعطای جوایز نقدی به برگزیدگان، امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر بدون آزمون برای آنها فراهم می‌شود. برای دانشجویان مقطع دکتری امکان فرصت مطالعاتی خارج از کشور با تامین هزینه صد در صدی توسط وزارتخانه‌ها فراهم می‌شود. همچنین این دانشجویان به بنیاد علمی نخبگان نیز معرفی می شوند.

 نکات مهم آیین نامه انتخاب دانشجوی نمونه

 • حداقل معدل کل دانشجویان نمونه مقطع کارشناسی ۱۶، مقطع کارشناسی ارشد ۱۷، ‌دکترای حرفه‌ای و کارشناسی ارشد پیوسته ۱۶ و دکترای تخصصی ۱۷ تعیین شده است.
 •  دانشجویان در مقطع کارشناسی پس از چهار نیمسال، مقطع کارشناسی ارشد پس از دو نیمسال، مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای حرفه‌ای پس از شش نیمسال، مقطع دکترای تخصصی بالینی پس از دو سال و دکترای تخصصی(PhD )  پس از آزمون جامع می توانند در جشنواره شرکت نمایند.
 • سن داوطلبان نباید بیش از ۴۰ سال باشد.
 • چنانچه دانشجویان معلول موفق به کسب ۹۰ درصد حد نصاب امتیاز شدند، با تایید سازمان بهزیستی به آنها۱۰ درصد امتیاز تشویقی اعطا می شود.

هر دانشگاه در هر سه مقطع می‌تواند دانشجویان نمونه خود را در صورت کسب حدنصاب ۶۰ امتیاز معرفی کند که این سهمیه برای دانشگاه‌های سطح یک نفرات اول و دوم و سایر دانشگاه‌ها نفر اول می‌باشد.

 جزئیات جدول زمان بندی مراحل برگزاری جشنواره دانشجوی نمونه:

 • ثبت نام دانشجویان از تاریخ ۱۵ دی آغاز و تا ۲ بهمن  ادامه دارد.
 •  داوری مرحله دانشگاهی از ۱۰ بهمن آغاز و تا ۱ اسفند ادامه خواهد داشت.
 • معرفی منتخبین دانشگاهی از ۱ اسفند آغاز و تا ۸ اسفند ادامه دارد.
 • داوری‌های مرحله کشوری از ۸ اسفند آغاز و تا ۲۶ اسفند ادامه دارد.
 • مقدمات تقدیر از دانشجویان نمونه از ۱۵ فروردین سال ۹۵ آغاز می‌شود و تا پایان فروردین ماه ادامه می‌یابد و نهایتاً مراسم تقدیر در اردیبهشت سال ۹۵ انجام خواهد شد.

اطلاعیه حذف پزشکی
image_pdfimage_print

به اطلاع می رساند، دانشجویان متقاضی حذف پزشکی، موظفند حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از تاریخ امتحان و در صورت بستری شدن در بیمارستان، پس از ترخیص از بیمارستان، مدارک و مستندات پزشکی لازم را به پزشک معتمد دانشگاه ارائه دهند.

خاطر نشان می گردد، پزشک معتمد دانشگاه در زمان برگزاری امتحانات، روزهای زوج از ساعت ۱۴ لغایت ۱۶ در محل مرکز بهداشت و درمان معاونت دانشجویی حضور دارند.

نتیجه بررسی درخواست ها و مستندات ارائه شده، توسط پزشک معتمد به اداره آموزش دانشگاه اعلام می گردد.


آگهی مناقصه عمومی تهیه مواد اولیه، طبخ و توزیع غذای دانشجویان در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۴
image_pdfimage_print

دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نظر دارد، امور مربوط به تهیه مواد اولیه، طبخ و توزیع غذای دانشجویان خود را در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۴ بر اساس شرایط مندرج در اسناد مناقصه از طریق مناقصه عمومی واگذار نماید.

لذا از کلیه شرکت ها، رستوران ها، چلوکبابی ها، و اشخاص حقوقی واجد شرایط دعوت می گردد از تاریخ ۱۲ لغایت ۲۳ دی ماه ۹۴ جهت دریافت اسناد مناقصه به معاونت دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه واقع در : کرمانشاه، میدان آزادگان، ابتدای شهرک صدرا مراجعه نمایند.

تاریخ

عنوان

۱۲ لغایت ۲۳ دیماه ۹۴

توزیع اسناد و شرایط شرکت در مناقصه

۴ بهمن ماه ۹۴

پایان زمان تحویل اسناد و پاکت ها به دانشگاه

۵ بهمن ماه ۹۴

بازگشایی پاکت ها


انتصاب رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان مسئول گروه پژوهشی “برنامه ریزی و عمران شهری” مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، طی حکمی از سوی سالار احمدزاده، رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر کرمانشاه به عنوان مسئول گروه پژوهشی “برنامه ریزی و عمران شهری” این مرکز منصوب گردید.

در این حکم آمده است:

برادر ارجمند جناب آقای دکتر علی اکبر اختری

با سلام

           احتراماً، با استناد به جلسه مورخ ۱۳۹۴/۰۹/۲۵ اعضای محترم هیأت امناء این مرکز، جنابعالی به مدت یکسال به عنوان مسئول گروه پژوهشی “برنامه ریزی و عمران شهری” مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر کرمانشاه منصوب می گردید. امید است با اتکال به خداوند متعال در راه خدمت رسانی به مردم شریف کرمانشاه موفق و مؤید باشید.”


حضور موفق دانشجویان دختر دانشگاه، در مسابقات کاراته دانشگاه های منطقه
image_pdfimage_print

حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه با اعلام این خبر، افزود: ۴ دانشجوی دختر نماینده ی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات کاراته دانشگاه های منطقه ۸ کشور و انتخابی سیزدهمین المپیاد دانشجویان کشور، صاحب ۵ مدال رنگارنگ شدند.

پار، در ادامه تصریح کرد: پریوش خلیلی، دانشجوی مهندسی فناوری اطلاعات، یاسمن امیری، دانشجوی فیزیک مهندسی و سپیده نظری، دانشجوی علوم مهندسی، نمایندگان شایسته دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در این مسابقات که به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد، موفق شدند در بین دانشجویان دانشگاه های منطقه به ترتیب ۲مدال نقره و یک مدال برنز در بخش کمیته کسب کنند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه در ادامه افزود: در بخش کاتای انفرادی خانم پریوش خلیلی صاحب گردن آویز برنز شد و در بخش کاتای تیمی نیز تیم دانشگاه صنعتی کرمانشاه متشکل از خانم ها امیری، نظری و الهام نجفی، توانستند به مقام سوم دست یابند.

ضمن آرزوی موفقیت برای این تیم، خاطرنشان می سازد، در پایان این دوره از مسابقات، خانم ها پریوش خلیلی و یاسمن امیری توانستند جواز حضور در مسابقات کاراته سیزدهمین المپیاد دانشجویان کشور که تابستان آینده به میزبانی دانشگاه فردوسی در مشهد برگزار می شود را بدست آورند.


تکمیل فرم ارزشیابی اساتید و دریافت کارت ورود به جلسه امتحان
image_pdfimage_print

به اطلاع دانشجویان می رساند، جهت تکمیل فرم ارزشیابی اساتید، تا تاریخ  ۱۶ دی ماه ۹۴ به سیستم گلستان مراجعه و دریافت کارت ورود به جلسه امتحان منوط به تکمیل این فرم ها می باشد و در صورت عدم تکمیل فرم های مذکور، انتخاب واحد ترم آینده تنها در روز پایانی امکان پذیر خواهد بود.

گفتنی است دریافت کارت ورود به جلسه امتحان الزامی است و جهت دریافت کارت می توانید از تاریخ ۱۲ دی ماه ۹۴ به گزارش ۴۲۸ سیستم گلستان مراجعه نمایید و در صورت همراه نداشتن کارت، اجازه ورود به جلسه امتحان داده نخواهد شد.

هم چنین همراه داشتن تلفن همراه در جلسه امتحان تخلف آموزشی محسوب می شود، لذا قبل از ورود به جلسه، تلفن های همراه خود را به نگهبانی تحویل داده و کارت شماره دریافت نمایید.

در صورت نیاز، ماشین حساب همراه خود داشته باشید. زیرا تهیه ماشین حساب توسط اداره آموزش میسر نمی باشد. جابه جایی ماشین حساب در جلسه امتحان مجاز نیست و تخلف آموزشی محسوب می شود.

لطفاً بعد از ورود به جلسه امتحان، کارت های ورود به جلسه خود را زیر صندلی قرار داده و در صورت اعلام مراقب جهت چک نمودن، کارت را به مسئول مربوط ارائه و مجدد زیر صندلی قرار دهید.


مراسم جشن میلاد پیامبر اعظم (ص) و هفته وحدت
image_pdfimage_print

به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی(ص) و هفته وحدت و همچنین نکوداشت آئین ورزش باستانی و پهلوانی مراسم با شکوهی در زورخانه امیرالمومنین(ع) شهرداری کرمانشاه، برگزار شد.

برپایه این گزارش در این مراسم که به همت معاونت دانشجویی و مدیریت تربیت بدنی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و با حمایت و مشارکت کمیسیون ورزش شورای اسلامی شهر و اداره تربیت بدنی شهرداری برگزار شد، دانشجویان  دانشگاه از نزدیک با آئین ورزش باستانی و پهلوانی آشنا شدند.

شایان ذکر است، در این مراسم، مولودی خوانی و مداحی در وصف پیامبر(ص) و اهل بیت  آن حضرت و نمایش های فردی و گروهی ورزش باستانی اجرا شد.


برگزاری نشست ادبی یلدا
image_pdfimage_print

به همت انجمن ادبی آب و آینه دانشگاه صنعتی کرمانشاه ، نشست ادبی ویژه برنامه یلدا، روز سه شنبه یکم دی ماه با حضور چشمگیردانشجویان در دانشکده انرژی برگزار شد.

این مراسم با معرفی پیشینه و آداب و رسوم  شب یلدا، شعرخوانی و داستان کوتاه در مورد یلدا، تفال به دیوان حافظ  و پذیرایی همراه بود.

گفتنی است در این نشست، مسئولین، کارکنان و دانشجویان دانشگاه  به همراه خانواده هایشان حضور داشتند و به کودکان حاضر در مراسم هدایای فرهنگی اهداء گردید.


آغاز ثبت نام عتبات دانشگاهیان
image_pdfimage_print

به اطلاع می رساند، ثبت نام عتبات دانشگاهیان، ویژه دانشجویان، اساتید و کارکنان، از یکم لغایت هفتم دی ماه ۹۴ در سایت www.labbayk.ir انجام خواهد شد.

شایان ذکر است قرعه کشی انتخاب زائرین دانشگاهی در تاریخ ۱۰ دی ماه انجام خواهد گرفت و از تسهیلات  ارائه شده به زائرین دانشگاهی، اعطای وام قرض الحسنه یک میلیون تومانی می باشد.


مراسم جشن آغاز هفته وحدت
image_pdfimage_print

معاونت دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نظر دارد، به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی(ص) و آغاز هفته وحدت و همچنین نکوداشت آئین ورزش باستانی و پهلوانی و اشاعه آن در بین دانشجویان دانشگاه، با حمایت و مشارکت کمیسیون ورزش شورای اسلامی شهر و اداره تربیت بدنی شهرداری، اقدام به برگزاری جشنی همراه با اجرای ورزش باستانی نماید.

زمان: پنجشنبه ۳ دیماه ۹۴ – ساعت ۱۸

مکان: سه راه ۲۲ بهمن کوی پیشکسوتان، زورخانه امیرالمومنین(ع) شهرداری کرمانشاه

شایان ذکر است سرویس ایاب و ذهاب رأس ساعت ۱۷ از مقابل دانشکده فناوری اطلاعات و خوابگاه ها آماده حرکت می باشد.

بدین وسیله از اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دعوت می گردد در این مراسم شرکت فرمایند.


سی ویکمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور
image_pdfimage_print

به اطلاع دانشجویان می رساند سی و یکمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور بر اساس جدول زمان بندی و آیین نامه مربوطه در بخش های مختلف برگزار می گردد.

از دانشجویان علاقه مند دعوت به عمل می آید ضمن دریافت و مطالعه آیین نامه مسابقات،به مدیریت فرهنگی دانشگاه مراجعه نمایند.

فایل آئین نامه مسابقات قرآن دانشجویان

شایان ذکراست مرحله دانشگاهی این دوره مسابقات در بهمن ماه سال جاری برگزار می گردد.

IMG_20151222_101023


تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

 مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان به مناسبت هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه رازی برگزار گردید.

گفتنی است، از اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دکتر افشین مرادی با انجام فعالیت های پژوهشی در یک سال گذشته، شامل ۱۶ مقاله ISI ،  دو کنفرانس بین المللی و … ، با کسب ۱۸۶/۶۵ امتیاز و دکتر مهدی بحیرایی با ۶ مقاله ISI  و … با کسب ۷۳/۰۸ امتیاز به عنوان پژوهشگران برتر معرفی گردیدند.

برپایه این گزارش، این مراسم با حضور دکتر اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه، دکتر هدایت حاتمی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری، روسای دانشگاه ها،مدیران و پژوهشگران استان برگزار شد.

4545

IMG_3009


معرفی اعضای شورای صنفی-رفاهی دانشجویان دانشگاه
image_pdfimage_print

به گفته مدیر امور دانشجویی دانشگاه، شورای صنفی- رفاهی دانشجویان دانشگاه با هدف ایجاد همدلی در میان دانشجویان و مسئولان دانشگاه و آشنایی بیشتر آنها با واقعیت‌ها و مشکلات یکدیگر، تقویت ارزش هایی چون روحیه خودباوری و اعتماد به نفس، تعاون و کار جمعی و مشارکت قانون مند، بهبود وضعیت امور صنفی و رفاهی دانشجویان و … راه اندازی گردید.

وی با اشاره به برگزاری موفق انتخابات شورای صنفی رفاهی دانشجویان این دانشگاه افزود: تشکیل شورای صنفی دانشجویان با پی گیری و حمایت همه جانبه ریاست دانشگاه در برگزاری این انتخابات دنبال شد و اعضای شورای صنفی- رفاهی دانشجویان دانشگاه توسط دانشجویان تعیین و انتخاب گردیدند.

ثبت نام کنندگان بعد از تأیید صلاحیت، مطابق با آیین نامه‌ی اجرایی به عنوان کاندیدا معرفی شدند و انتخابات در تاریخ ۱۸ آذرماه برگزار گردید که در مجموع از ۵۵۷ رای مأخوذه، ۵۵۲ رای صحیح و ۵ رای باطله اخذ گردید و دانشجویان ذیل به ترتیب به عنوان اعضای اصلی و علی البدل شورای صنفی-رفاهی دانشگاه در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ انتخاب شدند.

۱-     آقای جمال موسوی بیدله با کسب ۳۷۳ رای (عضو اصلی)

۲-     آقای فرهاد فیضی با کسب ۱۶۸ رای (عضو اصلی)

۳-     خانم مهدیه بهلولی با کسب ۱۴۹ رای (عضو اصلی)

۴-     آقای مهرداد شکیبافر با کسب ۱۲۲ رای (عضو علی البدل)

۵-     آقای یوسف صالح زاده با کسب ۱۱۹ رای (عضو علی البدل)

ایشان با بیان اهمیت نقش این شورا در فعالیت تشکل‌های صنفی دانشجویی، ابراز امیدواری کرد اعضای این شورا، پل ارتباطی موثری بین مسئولین دانشگاه و دانشجویان باشند.


برگزاری کارگاه آموزشی مبانی ارتقاء سلامت اداری و مقابله با فساد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، کارگاه آموزشی مبانی ارتقاء سلامت اداری و مقابله با فساد، ویژه اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه، روز سه شنبه ۱۷ آذر ۹۴ از ساعت ۱۲٫۳۰ لغایت  ۱۵ در محل آمفی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات برگزار گردید.

گفتنی است این کارگاه به همت اداره آموزش کارکنان دانشگاه و با حضور ۶۰ نفر از اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه برگزار گردید و آقای عادل رضویان مدرس این کارگاه بودند.


ارائه بیش از ۲۷ دستاورد پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از خانم مهندس یوسفیان مدیر غرفه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، این دانشگاه ده ها طرح نرم افزاری و بالغ بر ۲۷ طرح پژوهشی داخل دانشگاه را در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان ارائه نمود.

هم چنین ایشان به ۸ طرح خارج دانشگاهی با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه، اداره کل راه و شهرسازی استان های کرمانشاه و لرستان، شرکت پالایش نفت استان کرمانشاه، شرکت ماشین سازی گاز کربنیک شهرکرد در حوزه ارتباط دانشگاه با صنایع اشاره کرد.

گفتنی است، این نمایشگاه در هفته پژوهش و فناوری با شعار پژوهش و فناوری، عزم ملی و رویکرد جهانی از ۱۵ الی ۱۷ آذرماه ۹۴ از ساعت ۹ الی ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه ها واقع در پارک شاهد برپا گردید و در غرفه دانشگاه صنعتی کرمانشاه دستاوردهای پژوهشی اساتید و دانشجویان دانشگاه به نمایش گذاشته شد.

بر اساس این گزارش دانشجویان، دانش آموزان، پژوهشگران، محققان و صنعتگران و سازمان ها عمده بازدیدکنندگان غرفه دانشگاه صنعتی بوده و هم چنین بازدید مسئولین استان از غرفه های نمایشگاه از ویژگی های این نمایشگاه بود.

IMG_2543425320151207_131713


برنامه های بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به همت حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه برنامه های متنوعی شامل بازدید دانشجویان از پروژه عمرانی دانشگاه، جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی به تفکیک دانشکده ها و هم چنین جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با ریاست و هیأت رئیسه دانشگاه برگزار گردید.

گفتنی است در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با رئیس دانشگاه، دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی ۱۶ آذر و تبریک روز دانشجو، به تبیین نقش دانشجویان مومن و انقلابی در مبارزه با استبداد و استکبار اشاره و دانشجویان را نماد مقاومت و آزادگی دانست. ایشان اظهار داشتند که دانشجویان همواره موتور حرکتی و مولد انرژی در تحول جامعه اند ولی این انرژی باید با بصیرت دانشجو همراه باشد و دانشجو تمیز نماید که تحول در راستای سجایای اخلاقی و تکامل بشریت است و در این راستا بصیرت را همواره لازم دانستند. هم چنین به نقش دانشجویان در پیروزی انقلاب و نقش سازنده و موثر و حضور با بصیرت و آگاهانه ایشان در تمامی عرصه ها و برهه های حساس کنونی پرداخت و سپس به وضعیت پروژه عمرانی و وضعیت آموزشی و پژوهشی و برنامه چشم انداز دانشگاه اشاره و در ادامه به سوالات دانشجویان نیز پاسخ داده شد.


اعلام اسامی داوطلبان عضویت در شورای صنفی- رفاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از مدیر امور دانشجویی، با توجه به اعلام حضور و ثبت نام ۹ نفر از دانشجویان برای انتخابات شورای صنفی-رفاهی دانشگاه، صلاحیت تمامی داوطلبان تایید گردید و نامزدهای انتخابات تا روز دوشنبه ۱۶ آذرماه برای تبلیغات در قالب بروشور و سایر اقلام و شیوه های تبلیغی قانونی فرصت دارند. در نهایت انتخابات شورای صنفی رفاهی دانشگاه در هفدهم آذر ماه از ساعت ۹ صبح الی ۱۵ بعداز ظهر در دانشکده های انرژی و فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.

اسامی داوطلبان عضویت در شورای صنفی – رفاهی دانشگاه

ردیف

نام و نام خانوادگی

شماره دانشجویی

رشته تحصیلی

۱

مهدیه بهلولی

۹۱۱۰۲۰۰۵

شیمی

۲

صادق جلالی

۹۱۱۱۳۱۰۵

مخابرات

۳

مهرداد شکیبافر

۹۲۱۱۲۰۱۰

کامپیوتر

۴

یوسف صالح زاده

۹۱۱۱۳۰۱۶

مخابرات

۵

فرهاد فیضی

۹۱۱۱۳۰۱۹

مخابرات

۶

عبدالکریم کدخدایی

۹۱۱۱۳۰۲۰

مخابرات

۷

جمال موسوی بیدله

۹۲۱۱۲۰۱۵

کامپیوتر

۸

میلاد نصرتی

۹۱۱۰۳۱۲۲

مکانیک

۹

محمدصابر یاوری

۹۲۱۰۲۰۱۷

شیمی

دستور العمل تبلیغات انتخاباتی 

 

ماده ۱۳ دستورالعمل اجرایی آئین نامه شوراهای صنفی – رفاهی دانشگاهها : فعالیت تبلیغات انتخابات سه روز قبل از روز اخذ رای آغاز و تا ۱۲ ساعت قبل از اخذ رای ادامه خواهد داشت.

تبصره ۱ : اندازه عکس و پوستر تبلیغاتی داوطلبان حداکثر در قطع A3 مجاز می باشد.

تبصره ۲ : محل تبلیغات برای داوطلبان در لابی دانشکده ها بوده و هرگونه توزیع عکس  بجز در محل های تعیین شده ممنوع می باشد.

تبصره ۳ : کلیه نشریات و مطبوعاتی که از موسسه مجوز فعالیت دارند حق تبلیغ له و یا علیه داوطلبان انتخاباتی را تحت هر عنوان ندارند.

تبصره ۴ : اعضای کمیته های اجرایی و نظارت حق تبلیغ له و یا علیه داوطلبان انتخاباتی را تحت هر عنوان ندارند.

ماده ۱۴ : داوطلبان و طرفداران آنان، به هیچ عنوان مجاز به تبلیغ علیه داوطلبان دیگر نبوده و تنها می توانند شایستگی های خود یا داوطلبان مورد نظرشان را مطرح نمایند و هرگونه هتک حرمت و حیثیت داوطلبان ممنوع بوده و با متخلفین طبق مقررات برخورد خواهد شد.

 

لازم به یادآوری است دانشجویان بنا به رشته تحصیلی و مطابق جدول ذیل می توانند جهت دادن رای در  روز سه شنبه ۱۷ آذر ماه از ساعت ۹ صبح الی ۱۵ بعداز ظهر به صندوق های اخذ رای مراجعه نمایند :

 

صندوق مستقر در

 دانشکده انرژی

صندوق مستقر در

دانشکده فناوری اطلاعات

مهندسی برق – کلیه گرایش ها

مهندسی فناوری اطلاعات

مهندسی شیمی

مهندسی کامپیوتر- سخت افزار

مهندسی مکانیک

علوم کامپیوتر

مهندسی عمران

مهندسی صنایع

مهندسی راه آهن

علوم مهندسی – کلیه گرایش ها

-

فیزیک مهندسی


نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری
image_pdfimage_print

“پژوهش و فناوری، عزم ملی و رویکرد جهانی”

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی استان کرمانشاه در هفته پژوهش و فناوری ، از تاریخ ۱۵ لغایت ۱۷ آذر ماه ۹۴ از ساعت ۹ الی ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه ها واقع در پارک شاهد برگزار می گردد.

گفتنی است سرویس ایاب و ذهاب، ساعت ۱۵ روزهای یکشنبه و سه شنبه از مقابل ساختمان پژوهشی دانشگاه برای بازدید دانشجویان از نمایشگاه و غرفه دانشگاه صنعتی کرمانشاه مهیا است.


نشست صمیمی دانشجویان شاهد و ایثارگر با رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه ۹ آذر ماه ۹۴ نشست صمیمی رئیس دانشگاه با دانشجویان شاهد و ایثارگر در محل آمفی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این نشست صمیمی ابتدا دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه، با ایراد سخنانی بر لزوم ارج نهادن به مقام والای شهداء و ایثارگران و خانواده های آنان تاکید و بیان نمود که همه ایشان حق بزرگی بر گردن تک تک ما دارند و هم چنین بر ضرورت حمایت، توجه و رسیدگی به مسایل تحصیلی، علمی، آموزشی و فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر اشاره نمودند.

دکتر اختری اظهار داشت که مطالبه جامعه این است که دانشجویان شاهد و ایثارگر به لحاظ علمی ممتاز باشند و این دانشجویان دردآشنا قطعاً می توانند مولد تحول در دانشگاه و نیز بعد از دانش آموختگی در محل کار و شغل خود باشند.

وی در ادامه افزود، شرایط رقابت پس از فارغ التحصیلی بسیار بالا است و از این دانشجویان خواست که خود را به لحاظ علمی تجهیز نمایند.

سپس خانم احمدی پور مسئول امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه، به تبیین برنامه های واحد امور دانشجویان شاهد و ایثار دانشگاه از جمله اختصاص و تعیین استاد مشاور و برگزاری کلاس ها و کارگاه های تقویت بنیه علمی به منظور ارتقاء سطح علمی این دانشجویان و امکانات و تسهیلات رفاهی و هم چنین برگزاری اردو های متنوع فرهنگی- سیاحتی داخل و خارج استان پرداخت و بر اهمیت حضور و مشارکت فعال دانشجویان شاهد و ایثارگر در المپیادهای ورزشی ، فرهنگی و علمی ویژه این دانشجویان تاکید و به برخی مسایل در خصوص امور مربوط به دانشجویان شاهد و ایثارگر اشاره نمود.

در ادامه، هم چنین به دانشجویان شاهد و ایثارگر ورودی جدید هدایایی اهداء گردید و دانشجویان سوالات، نقطه نظرات و پیشنهاد های خود را مطرح و مسئولین دانشگاه نیز پاسخ گوی آنان بودند.


برگزاری همایش عصر شعر اربعین (شعر آیینی)
image_pdfimage_print

همایش عصر شعر اربعین (شعر آیینی)  روز دوشنبه ۹ آذر ماه ۹۴ ساعت ۱۵ الی ۱۸ در مجتمع فرهنگی انتظار با همکاری بسیج دانشجویی و انجمن ادبی(آب و آینه) دانشگاه صنعتی کرمانشاه و حوزه هنری انقلاب اسلامی و با حضور جمعی از شاعران برجسته استان و کشور برگزار گردید.

گفتنی است، در این همایش رئیس ، مسئولین و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه حضور داشتند و حضور شعرای مطرح و بنام استان و خارج از استان از ویژگی های این همایش بود.

شایان ذکراست در حاشیه این همایش، نمایشگاه برگزیده ای از طرح ها و خط مربوط به شاعران و خطاطان به نمایش گذاشته شد.

er1er3er2


پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال ۱۳۹۴
image_pdfimage_print

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در آستانه هفته پژوهش و فناوری و بر اساس آئین نامه انتخاب پژوهشگر برتر، دکتر افشین مرادی به عنوان پژوهشگر برتر دانشکده فناوری اطلاعات و دکتر مهدی بحیرایی به عنوان پژوهشگر برتر دانشکده انرژی، انتخاب شدند.

گفتنی است دکتر افشین مرادی، دکتری رشته فیزیک و عضو هیأت علمی دانشکده فناوری اطلاعات و هم چنین دکتر مهدی بحیرایی، دکتری رشته مهندسی مکانیک و عضو هیأت علمی دانشکده انرژی می باشد.

بر پایه این گزارش، مطابق سیاست های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات کمیته علمی ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری در خصوص دانشگاه ها، از هر دانشکده یک نفر به عنوان پژوهشگر برتر انتخاب و به ستاد هفته پژوهش و فناوری معرفی می گردد.


برنامه های بزرگداشت ۱۶ آذر “روز دانشجو” در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

مدیریت فرهنگی دانشگاه، برنامه های متنوعی را به مناسبت ۱۶ آذر برگزار خواهد نمود. دانشجویان علاقه مند به شرکت در هر یک از مجموعه برنامه های بزرگداشت ۱۶ آذر “روز دانشجو” ، به منظور ثبت نام و دریافت کارت حضور در برنامه های مورد نظر، از هشتم لغایت دهم آذر ماه ۹۴ به حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه مراجعه نمایند.

گفتنی است اولویت حضور دانشجویان در برنامه ها با افرادی است که زودتر اقدام به ثبت نام نمایند.

جدول زمان بندی برنامه های بزرگداشت روز دانشجو

ردیف

عنوان برنامه

تاریخ برگزاری

زمان برگزاری / زمان حرکت

مکان برگزاری / محل حرکت

توضیحات

۱

بازدید از پروژه عمرانی دانشگاه

شنبه ۱۴ آذر ۹۴

ساعت۹:۳۰

( از دانشکده انرژی)

عموم دانشجویان

۲

دیدار و جلسه پرسش و پاسخ با ریاست دانشکده و  مدیران گروههای آموزشی

یکشنبه ۱۵ آذر ۹۴

ساعت ۹:۳۰ الی ۱۱:۳۰

آمفی تئاتر دانشکده IT

ویژه دانشجویان دانشکده  انرژی و مدیریت

۳    

دیدار و جلسه پرسش و پاسخ با ریاست دانشکده و  مدیران گروههای آموزشی

یکشنبه ۱۵ آذر ۹۴

ساعت۱۳:۰۰ الی ۱۵:۰۰

آمفی تئاتر دانشکده IT

ویژه دانشجویان دانشکده      IT

4

دیدار و جلسه پرسش و پاسخ با ریاست، معاونین و مدیران دانشگاه

دوشنبه ۱۶ آذر ۹۴

ساعت۹:۳۰ الی ۱۱:۳۰

آمفی تئاتر دانشکده IT

عموم دانشجویان


انتخابات شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه
image_pdfimage_print

انتخابات شورای صنفی دانشجویان با پی گیری و حمایت همه جانبه ریاست دانشگاه، مطابق جدول زمانی ذیل برگزار خواهد شد و دانشجویان واجد شرایط می­توانند در صورت تمایل به عضویت در شورای صنفی دانشجویان، از هفتم لغایت دهم آذر ماه ۹۴ با مراجعه به معاونت دانشجویی و به همراه داشتن مدارک لازم، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. ثبت نام کنندگان بعد از بررسی شرایط و صلاحیت ها مطابق با آیین نامه‌ی اجرایی، به عنوان کاندیدا معرفی شده و پس از تبلیغات و … ، انتخابات در تاریخ ۱۷ آذر ماه از ساعت ۹ صبح الی ۱۵ عصر در دانشگاه برگزار خواهد گردید.

شایان ذکر است، هدف از تشکیل شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه، ایجاد همدلی در میان دانشجویان و مسؤولان دانشگاه و آشنایی بیشتر آنها با واقعیت‌ها و مشکلات یکدیگر، تقویت ارزش هایی چون روحیه خودباوری و اعتماد به نفس، تعاون و کار جمعی و مشارکت قانون مند، بهبود وضعیت امور صنفی و رفاهی دانشجویان و … است.

 

جدول زمانبندی انتخابات شورای صنفی- رفاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه

سال تحصیلی ۹۵-۹۴

تشکیل کمیته های اجرایی و نظارت

۴ الی ۵ آذر ماه ۹۴

ثبت نام داوطلبان عضویت در شورای صنفی

۷ الی ۱۰ آذر ماه ۹۴

بررسی صلاحیت های داوطلبان

۱۰ الی ۱۲ آذر ماه ۹۴

اعلام اسامی داوطلبان حائز صلاحیت

۱۴ آذر ماه ۹۴

ارائه درخواست تجدید نظر نسبت به بررسی صلاحیت توسط داوطلب

۱۴ الی ۱۵ آذر ماه ۹۴

شروع تبلیغات داوطلبان

۱۴ الی ۱۶ آذر ماه ۹۴

برگزاری انتخابات (ساعت ۹ الی ۱۵)

۱۷ آذر ماه ۹۴

اعلام نتایج اولیه

۱۷ آذر ماه ۹۴

ارائه درخواست تجدید نظرنسبت به نتایج انتخابات

۱۸ آذر ماه ۹۴

اعلام نتیجه نهایی

۱۹ آذر ماه ۹۴

 

شرایط عضویت دانشجویان در شورای صنفی به شرح ذیل می باشد :

۱-     اعتقاد به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و التزام عملی به ولایت فقیه و قانون اساسی

۲-     عدم اشتهار به رفتار مغایر با شئون دانشجویی و اخلاقی با تایید مراجع ذیصلاح (نداشتن حکم قطعی در کمیته انضباطی دانشگاه و …)

۳-     نداشتن مسئولیت تشکیلاتی در شورای مرکزی تشکل های سیاسی و فرهنگی دانشگاه

۴-     اشتغال به تحصیل تمام وقت در دانشگاه

۵-     دارا بودن حداقل معدل کل ۱۳

۶-      گذراندن حداقل ۱۴ واحد درسی

۷-     نداشتن مشروطی در آخرین نیمسال تحصیلی قبل از برگزاری انتخابات

۸-     تکمیل فرم داوطلبی

تبصره ۱ : دانشجویانی که در نیمسال آخر سال تحصیلی خود هستند نمی توانند نامزد عضویت در شورا شوند.

 دریافت ﻓﺮم درﺧﻮاﺳﺖ ﻋﻀﻮﻳﺖ شورای صنفی

مدارک لازم جهت ثبت نام داوطلبان:

۱-     اصل کارت دانشجویی و کپی از آن – یک نسخه

۲-     عکس ۴*۳ – یک قطعه

۳-     تکمیل فرم داوطلبی

۴-     کارنامه مورد تأیید آموزش دانشگاه – یک نسخه

741


برگزاری جشنواره عکس در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

انجمن هنرهای نمایشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نظر دارد، جشنواره عکس با موضوع   “زندگی دانشجویی” را برگزار نماید.

دانشجویان علاقه مند به شرکت در جشنواره عکس می توانند تا دهم آذر ماه ۹۴ آثار خود را با موضوع “زندگی دانشجویی” به صورت حضوری به حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه (آقای سلیمان نژاد) تحویل و یا با ذکر نام و  شماره تلفن به رایانامه انجمن، به آدرس زیر ارسال نمایند.

Honarenamayeshi94@gmail.com

گفتنی است به آثار برگزیده، جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

farhangi1


تمدید مهلت نظرسنجی اداره تغذیه
image_pdfimage_print

حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه به منظور بهبود کیفیت غذای ارائه شده به دانشجویان، اقدام به نظر سنجی از دانشجویان، از طریق فرم های مربوطه در سیستم گلستان می نماید.

این نظرسنجی شامل موارد زیر می باشد:

۱- ارزیابی کیفیت غذای طبخ شده در دو ماه مهر و آبان ۹۴

۲- نظرخواهی از دانشجویان جهت طبخ غذاهای مورد علاقه­ آنان

دانشجویان می توانند در نظرسنجی اول میزان رضایتمندی خود را نسبت به کیفیت غذای طبخ شده در ماه های مهر و آبان ۹۴ و در نظرسنجی دوم غذاهای مورد علاقه خود را اعلام نمایند، تا در صورت امکان در برنامه های غذایی آینده قرار گیرد.

 با پرکردن فرم­های نظرسنجی ۱ و ۲ که بر روی سیستم گلستان قرار گرفته است، واحد تغذیه حوزه معاونت دانشجویی را در راستای نیل به هدف بهبود کیفیت غذای دانشگاه یاری نمایید.

 

 مسیر: ارزشیابی    —     نظرسنجی     —     پاسخگویی افراد به سوال های نظرسنجی (در فرم مربوطه نوع نظرسنجی را انتخاب و بر روی کلمه جستجو کلیک نمایید.)

مهلت شرکت در نظرسنجی ها تا روز دوشنبه نهم آذر ماه ۹۴ می باشد.


همایش عصر شعر اربعین( شعر آیینی)
image_pdfimage_print

به اطلاع می رساند، همایش عصر شعر اربعین (شعر آیینی)  روز دوشنبه ۹ آذر ماه ۹۴ ساعت ۱۵ الی ۱۸ در مجتمع فرهنگی انتظار با همکاری بسیج دانشجویی و انجمن ادبی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و حوزه هنری انقلاب اسلامی با حضور جمعی از شاعران برجسته استان و کشوربرگزار می گردد.

بدین وسیله از دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه دعوت می گردد در این همایش شرکت فرمایند.

asre sher poster


اعلام نتایج انتخابات انجمن های علمی دانشجویی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، پس از ثبت نام اولیه از دانشجویان متقاضی عضویت در شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و بررسی سوابق علمی و آموزشی متقاضیان، انتخابات انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در روزهای ۲۴ الی۲۶ آبان ماه ۹۴ در سه دانشکده انرژی، فناوری اطلاعات و مدیریت مهندسی برگزار گردید. 

بر اساس اعلام حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه، تعداد کل دانشجویان شرکت کننده در این دوره ۶۷نفر بوده که از این تعداد افراد زیر حائز بیشترین آراء گردیدند:

مهندسی برق قدرت:

۱-     محمد لطیفی ۲- علیرضا نوربخش ۳- سپهر حبیب اله زاده ۴- حدیث بابایی

 ۵- پرنیا سلیمانی ۶- نگین فتاح نیا ( علی البدل)

مهندسی برق مخابرات:

۱-     سید حامد کاظمی ۲- محمد امین کمری ۳- پوریا اسپری ۴- ندا حبیبی

 ۵- عبدالرحیم کدخدایی ۶- فرشید پاک نهاد( علی البدل) ۷ – پردیس کریمی ( علی البدل)

مهندسی شیمی:

۱-     سحر علیمرادی ۲- معصومه غرب ۳- علی سرمستی ۴- علی اسفندیاری

 ۵- رضا مهرزاد ۶- مصطفی احمدی (علی البدل)  ۷- سامان علی محمدی (علی البدل)

مهندسی کامپیوتر:

۱-     عباس قدردان ۲- زانیار عزیزپور ۳- یگانه یاوری ۴- مریم مهکی  ۵- راضیه محمدظاهری

 ۶-مهدی مرادی ( علی البدل) ۷- یونس زنداکبری( علی البدل)

مهندسی مکانیک:

۱-     میلاد نصرتی ۲- امیر حسین میرزایی ۳- اهورا بختی ۴- نوید فخاری ۵- محمد مهدی کاظمی

مهندسی صنایع:

۱-     دانیال محمدی ۲- شیوا محمودی ۳- فاطمه کلهری ۴- اشکان واثقی ۵- حدیث فیضی

 ۶- میلاد قبادی (علی البدل) ۷- منا خامه ای(علی البدل)

فیزیک مهندسی:

 ۱- پیام مسعودی ۲- شیما محمدیان ۳- محنا دارابی ۴- نیلوفر افراسیابی ۵- مهسا درکه

علوم کامپیوتر:

 ۱- الهام امیری ۲- دانیال زنگنه ۳- حدیث مظهری ۵- سحر قطران پور ۶- حدیث یاری


ثبت نام بیمه تکمیلی دانشجویان
image_pdfimage_print

به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند، جهت ثبت نام بیمه تکمیلی، ضمن مطالعه فایل تعرفه های بیمه تکمیلی و مشاهده سقف تعهدات هرطرح (شماره ۱،۲،۳ ) در صورت تمایل ابتدا طرح مورد نظر را انتخاب کرده، سپس فایل اکسل پیوست را با توجه به کدینگ بیمه تکمیل نمایید و به اداره رفاه دانشجویی تحویل دهید.

گفتنی است مهلت ثبت نام بیمه تکمیلی دانشجویی حداکثر تا تاریخ ۱۵ آذر ۹۴ می باشد. 

طرح ۱: فایل تعرفه

طرح ۲: فایل تعرفه

طرح ۳: فایل تعرفه

کدینگ

فایل اکسل


برگزاری کرسی آزاداندیشی پیرامون موضوع ازدواج
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، کرسی آزاداندیشی با موضوع ازدواج، در سه محور موانع ازدواج، ازدواج سنتی یا مدرن، ازدواج دانشجویی آری یا نه، به همت حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۲۷ آبان ۹۴ ساعت ۹٫۳۰ در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات برگزار گردید.

این جلسه با پخش آیاتی چند از کلام الله مجید و هم چنین پخش قسمتی از بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص کرسی های آزاد اندیشی آغاز و سپس مدیر فرهنگی دانشگاه ضمن خوش آمدگویی به حضار و تشکر از حضور دانشجویان و همکاران و زوج های دانشجوی دانشگاه، مفاد آئین نامه کرسی های آزاداندیشی را تبیین و توضیحاتی را در این خصوص بیان نمود و یکی از سیاست های اصلی دانشگاه را برگزاری هرچه بیشتر و با کیفیت تر جلسات کرسی های آزاداندیشی دانست.

درادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسوی زاده عضو هیأت علمی دانشگاه، با بیان سخنانی در خصوص لزوم برگزاری جلسات کرسی آزاد اندیشی به صورت عقلانی و روشمند و رعایت احترام متقابل، از برگزار کنندگان و دانشجویان تشکر و قدردانی نمودند و دانشجویان نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و در خصوص موضوع جلسه  بحث و گفتگو نمودند.

گفتنی است یکی از زوج های دانشجو نیز به بیان مزایای ازدواج سهل و آسان پرداخت و اظهار داشت که با توکل به خداوند متعال و الگوپذیری از سیره ائمه اطهار و پرهیز از سختگیری و تجمل گرایی شرایط بهتر برای ازدواج جوانان فراهم خواهد شد.

در پایان زوج های دانشجوی دانشگاه صنعتی کرمانشاه معرفی و هدایایی به ایشان اهداء گردید  و حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسوی زاده به جمع بندی مطالب بیان شده در جلسه پرداختند.

DSC01474DSC01507DSC01575


پیش ثبت نام نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۴
image_pdfimage_print

به اطلاع کلیه دانشجویان می رساند، به منظور پیش ثبت نام نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۴  از تاریخ ۳۰ آبان لغایت ۶ آذر ۹۴  به سیستم گلستان مراجعه نمایند.

شایان ذکر است دانشجویانی که پیش ثبت نام را انجام ندهند، در زمان انتخاب واحد، صرفاً در روز آخر مهلت تعیین شده  ۱۴ بهمن۹۴ مجاز به انتخاب واحد می باشند.


نهمین نشست عادی از دوره سوم هیأت امنای دانشگاه های رازی و صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

نهمین نشست عادی از دوره سوم هیأت امنای دانشگاه های رازی و صنعتی کرمانشاه به ریاست مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز شنبه مورخ ۳۰ آبان ماه ۹۴ در محل دفتر وزارتی برگزار خواهد شد.

گفتنی است مصوبات بیست و نهمین جلسه کمیسیون دائمی هیأت امناء مورخ ۷ آبان ماه ۱۳۹۴ در این جلسه مورد بررسی قرارخواهد گرفت.

 


نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با موضوع فهم حق، دوشنبه و سه شنبه مورخ ۲۵ و ۲۶ آبان ماه ۹۴ بعد از نماز مغرب و عشاء در محل سالن جلسات حوزه ریاست دانشکده انرژی برگزار خواهد شد.

بدین وسیله از اعضای هیأت علمی و اساتید دانشگاه صنعتی کرمانشاه دعوت می گردد در این محفل شرکت فرمایند.


برگزاری انتخابات انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه، در هفته جاری
image_pdfimage_print

مدیریت فرهنگی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: پس از ثبت نام اولیه از دانشجویان متقاضی عضویت در شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و بررسی سوابق علمی و آموزشی متقاضیان، انتخابات انجمن های علمی دانشجویی طی هفته ی جاری (۲۴ الی۲۶ آبان ماه) برگزار می گردد.

گفتنی است انتخابات انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، بر اساس برنامه زمان بندی ذیل و در سه دانشکده انرژی، مدیریت مهندسی و فناوری اطلاعات برگزار می شود:  

 یکشنبه: ۲۴ آبان ۹۴ – ساعت ۱۰الی ۱۲ و ۱۳ الی ۱۵

رشته: مهندسی صنایع

دانشکده ی: مدیریت مهندسی

 دوشنبه: ۲۵ آبان ۹۴ – ساعت۱۰ الی ۱۲ و ۱۳ الی۱۵
رشته های: مهندسی شیمی، مهندسی برق و مهندسی مکانیک

دانشکده ی: انرژی

 سه شنبه: ۲۶ آبان ۹۴– ساعت۱۰ الی ۱۲ و ۱۳ الی ۱۵
رشته های: مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی سخت افزار و فیزیک مهندسی

دانشکده ی: فناوری اطلاعات

شایان ذکر است همراه داشتن کارت دانشجویی برای حضور در این انتخابات الزامی می باشد.


برگزاری دوره ی آشنایی با تجهیزات صنعتی
image_pdfimage_print

به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند واحد انجمن های علمی مدیریت فرهنگی دانشگاه در نظر دارد یک دوره آموزشی آشنایی با تجهیزات صنعتی، در روزهای ۷ و ۸ آذر ماه ساعت ۹ الی ۱۲ در سایت دانشکده فناوری اطلاعات برگزار نماید. متقاضیان گرامی می توانند جهت ثبت نام به مدیریت فرهنگی دانشگاه (خانم مهندس پزد) مراجعه نمایند.

مباحث دوره شامل موارد زیر می باشد:

-         آشنایی اولیه با صنعت

-         آشنایی با تجهیزات دوار و تجهیزات حرارتی

-         آشنایی با درایرها و اکسترودرها

-         آشنایی با سیستم های تولید نیتروژن، هوا و بخار

-         آشنایی با انواع راکتورها (پیوسته، نیمه پیوسته و ناپیوسته)

-         آشنایی با مشکلات فرآیندی

-         آشنایی با انواع مختلف شیرهای کنترلی و غیرکنترلی

-         توضیح مختصری بر پلیمریزاسیون و مشخصه ها

زمان ثبت نام: ۲۳ الی ۲۷ آبان ۹۴

محل ثبت نام: مدیریت فرهنگی (واحد انجمن های علمی)

5  6


برگزاری اردوی علمی تفریحی دانشجویان ممتاز به خوزستان
image_pdfimage_print

مهندس عقیل الوندمنش مدیر امور دانشجویی، با اعلام این خبر افزود: در این اردوی سه روزه، ۵۰ نفر از دانشجویان ممتاز علمی دانشگاه از رشته های مختلف شرکت داشتند که با حمایت های ریاست دانشگاه به منظور تجلیل از آنها و با توجه به لزوم اهمیت دادن به برنامه های تفریحی و غنی سازی این برنامه ها از جمله برگزاری اردوهای متنوع برای دانشجویان، در دو نوبت، به تفکیک دانشجویان پسر و دختر به مقصد استان خوزستان اعزام شدند.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به لزوم تجدید قوا و رفع خستگی های ناشی از کار و تلاش های این عزیزان، در این اردوی سه روزه سعی ما بر این بود تا با بازدید از اماکن تاریخی نظیر معبد زیگورات، آسیاب های آبی دزفول، کاخ آپادانا، حاشیه کارون، زیارت مقبره شوش دانیال و …. سفری توأم با نشاط و شادابی را برای دانشجویان رقم بزنیم.

مهندس الوندمنش در پایان از مساعدت و همکاری بی شائبه رئیس دانشگاه و همکاران حوزه معاونت دانشجویی، صمیمانه تشکر و ابراز امیدواری نمود که این اردوها توانسته باشد ضمن ایجاد انگیزه های تحصیلی برای این دانشجویان، باعث تقویت روحیه و انگیزه آنان در کسب موفقیت های علمی و پژوهشی آتی شده باشد.

IMAG0094

IMAG0340


یازدهمین جشنواره ملی ایده های برتر
image_pdfimage_print

یازدهمین جشنواره ملی ایده های برتر در هفته آخر آذر ماه و همزمان با هفته پژوهش و فناوری برگزار می گردد.

آخرین مهلت ثبت و ارسال ایده­: ۳۰ آبان­ماه ۱۳۹۴

لینک سایت جشنواره: www.best-idea.ir

poster2


کارگاه آموزشی اصول مقاله نویسی و ترجمه مقالات علمی- پژوهشی
image_pdfimage_print

به اطلاع می رساند، حوزه مدیریت امور فرهنگی دانشگاه، در نظر دارد یک دوره کارگاه آموزشی اصول مقاله نویسی و ترجمه مقالات علمی- پژوهشی، در روزهای پنجشنبه ساعت ۱۴ الی ۱۶ در محل سایت دانشکده فناوری اطلاعات برگزار نماید. متقاضیان  می توانند جهت ثبت نام از تاریخ ۱۶ لغایت ۱۹ آبان ماه ۹۴ به مدیریت فرهنگی دانشگاه واحد انجمن های علمی مراجعه نمایند.

pos2


ثبت نام جهت حضور در مناظره دانشجویی پیرامون موضوع ازدواج
image_pdfimage_print

مناظره دانشجویی پیرامون موضوع ازدواج، با محورهای ازدواج سنتی یا مدرن، ازدواج دانشجویی آری یا نه و موانع ازدواج،چهارشنبه ۲۷ آبان ماه ۹۴ ساعت ۹:۳۰ در محل آمفی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار خواهد شد.

گفتنی است در این مناظره از زوج های دانشجوی دانشگاه صنعتی کرمانشاه تقدیر به عمل خواهد آمد.

دانشجویان جهت ثبت نام و دریافت کارت حضور در جلسه به عنوان مناظره کننده و هم چنین به عنوان مخاطب بحث از تاریخ ۱۲ لغایت ۲۰ آبان ماه ۹۴ به حوزه مدیریت فرهنگی دانشگاه مراجعه نمایند.

MonazereE


دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات کشتی دانشگاه های منطقه صاحب مدال شدند
image_pdfimage_print

حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه با اعلام این خبر، افزود: از ۳ نماینده ی اعزامی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مسابقات کشتی دانشجویان دانشگاه های منطقه ۸ کشور و انتخابی سیزدهمین المپیاد دانشجویان کشور، ۲ نفر توانستند به مقام سوم دست یابند.

پار، در ادامه تصریح کرد: مهرداد غلامی دانشجوی مهندسی شیمی و احسان محبی دانشجوی مهندسی عمران، نمایندگان شایسته دانشگاه صنعتی کرمانشاه در این مسابقات، موفق شدند در بین دانشجویان دانشگاه های منطقه خوش بدرخشند و به مقام سوم به ترتیب، در رشته کشتی آزاد و فرنگی دست یابند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه در ادامه خاطر نشان ساخت: با توجه به غنای کشتی در غرب کشور، این دوره از مسابقات نیز از سطح کمی و کیفی بالایی برخوردار بود و دانشجویان این دانشگاه توانستند در اولین حضور خود در مسابقات کشتی دانشجویی،عملکرد موفقی را از خود به نمایش بگذارند.


جلسه توجیهی کارگروه توسعه مدیریت دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، جلسه توجیهی کارگروه توسعه مدیریت دانشگاه صنعتی کرمانشاه و  ۵ کمیته تخصصی زیر مجموعه آن با اعضای جدید، در سالن آمفی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات برگزار شد.

برپایه این گزارش، ابتدا رئیس دانشگاه و رئیس کارگروه توسعه مدیریت دانشگاه، ضمن معرفی اعضای جدید کارگروه و کمیته ها و آرزوی موفقیت برای ایشان در تحقق و پیشبرد اهداف ابلاغی، بر لزوم تشکیل منظم جلسات کارگروه و کمیته های تخصصی آن تأکید نمود.

در ادامه دکتر فرزاد امیری عضو هیأت علمی و دبیر کارگروه توسعه مدیریت دانشگاه، شرح وظایف کارگروه های مختلف را به اعضاء اعلام کرد.

گفتنی است کارگروه توسعه مدیریت از ۵ بخش تخصصی شامل: کمیته های ساختار و فناوری های مدیریتی، توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی، سرمایه انسانی، سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم و مدیریت عملکرد تشکیل شده است.


ثبت نام از داوطلبان عضویت در شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی
image_pdfimage_print

دانشجویان علاقه مند به نامزدی عضویت در شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی، جهت ثبت نام با همراه داشتن کارت دانشجویی و برگه پرینت کارنامه کلی از سیستم گلستان، از شنبه ۹ آبان لغایت سه شنبه ۱۲ آبان ۹۴ در ساعات اداری به مدیریت امور فرهنگی دانشگاه مراجعه نمایند.

گفتنی است دانشجویان رشته های مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی کامپیوتر-سخت افزار، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک،مهندسی عمران، مهندسی صنایع، فیزیک مهندسی و علوم کامپیوتر می توانند جهت عضویت اقدام نمایند.

شایان ذکر است برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی علمی-پژوهشی، برگزاری بازدیدهای علمی از مراکز تحقیقاتی- صنعتی، ارتقاء آگاهی های علمی دانشجویان و برگزاری جلسات سخنرانی علمی از مهم ترین وظایف انجمن های علمی دانشجویی می باشند.

P2


برگزاری نمایشنامه خاک سبز
image_pdfimage_print

انجمن هنرهای نمایشی دانشگاه با همکاری بسیج دانشجویی نمایشنامه خاک سبز را برگزار خواهد نمود. گفتنی است این نمایش روز سه شنبه ۱۲ آبان ۹۴ ساعت ۱۲:۱۵ در محل آمفی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات اجرا خواهد شد.

در این نمایش بنیامین ایثاری، معین مسجدی، سعید دهقان ایفای نقش خواهند نمود، سید حسین فدایی نویسنده و کارگردانی آن را بنیامین ایثاری برعهده دارد.

poster


اخذ پروانه نشر کتاب توسط انتشارات دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گفته دکتر سینا زرشکی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه، با پی گیری های به عمل آمده توسط حوزه مدیریت پژوهشی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استناد ضوابط و مقررات و آئین نامه اجرایی مربوط، پروانه نشر کتاب توسط انتشارات دانشگاه صنعتی کرمانشاه را از تاریخ ۱۵ مهرماه ۹۴ صادر نمود.

دکتر زرشکی با اعلام این خبر افزود، این پروانه توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ابلاغ گردید که مدت اعتبار آن سه سال است.

گفتنی است مدیر مسئول انتشارات دانشگاه صنعتی کرمانشاه دکتر سینا زرشکی می باشد .


دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات دو و میدانی دانشگاه های منطقه خوش درخشیدند
image_pdfimage_print

حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه با اعلام این خبر، افزود: دانشجویان نماینده ی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات دو و میدانی دانشگاه های منطقه ۸ کشور و انتخابی سیزدهمین المپیاد دانشجویان کشور، توانستند در ماده پرتاب دیسک به مقام دوم و در ۱۰۰۰۰ متر به مقام سوم دست یابند.

پار، در ادامه تصریح کرد: نیما صحرایی، دانشجوی مهندسی عمران و محمد صابر یاوری، دانشجوی مهندسی شیمی، نمایندگان شایسته دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در این مسابقات موفق شدند در بین دانشجویان دانشگاه های منطقه خوش بدرخشد و به مقام های دوم و سوم دست یابند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه در ادامه خاطر نشان ساخت: کسب ۳ عنوان چهارمی، توسط احمدرضا انصاری و محمد بداغی، دیگر دو و میدانی کاران دانشگاه در این دوره از مسابقات، با عنایت به تعداد کم دانشجویان این دانشگاه و رشته های تحصیلی آنان که اغلب از رشته های فنی مهندسی است، در خور توجه می باشد.


ثبت نام نوزدهمین دوره مراسم ازدواج دانشجویی
image_pdfimage_print

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، نوزدهمین دوره مراسم ازدواج دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور را برگزار می کند.  مهلت ثبت نام این مراسم تا تاریخ ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۴ تمدید شد.

جهت ثبت نام به سایت www.ezdevaj.nahad.ir مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر به مدیریت امور فرهنگی دانشگاه مراجعه نمایید.

asl-poster-site1.jpg1


برگزاری مراسم عزاداری سید الشهداء در ماه محرم توسط بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ماه محرم اقدام به برگزاری مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بعد از نماز مغرب و عشاء نمود.

گفتنی است این مراسم روز شنبه ۲۵ مهرماه مصادف با سوم محرم، پس از نماز مغرب و عشاء در نمازخانه ساختمان پژوهشی دانشگاه انجام یافت. خاطر نشان می گردد این آئین به مدت ۴ شب ( از شنبه تا سه شنبه) با سخنرانی اساتید حوزه و دانشگاه و مداحی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت انجام می پذیرد.

بر پایه این گزارش، بسیج دانشجویی دانشگاه هم چنین به مناسبت ماه محرم محفل انس با قرآن کریم را با حضور اساتید، دانشجویان و قاریان ممتاز در سالن آمفی تئاتر دانشکده فناوری اطلاعات برگزار نمود.


درخشش دانشجوی کبدی کار دانشگاه در مسابقات لیگ کبدی کشور
image_pdfimage_print

به گزارش اداره تربیت بدنی دانشگاه، مرحله دوم هشتمین دوره رقابت های لیگ برتر کبدی بانوان باشگاه های کشور انتخابی تیم ملی به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی با حضور ۴ تیم خراسان رضوی، تهران، کرمانشاه و کرمان در گروه اول، طی روزهای ۲۱ لغایت ۲۳ مهرماه به میزبانی مشهد مقدس برگزار شد.

به گفته حسین پار مدیر تربیت بدنی دانشگاه: بانوان کبدی کار کرمانشاهی با درخشش خانم اسماء فخری، دانشجوی رشته علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرماشاه با کسب ۳ پیروزی متوالی مقابل تیم های خراسان رضوی، تهران و کرمان با کسب ۶ امتیاز به عنوان تیم اول گروه به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

گفتنی است: خانم اسماء فخری، از بازیکنان ارزنده تیم کبدی استان کرمانشاه و دانشجوی رشته علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرماشاه است که موفق شد بعد از درخشش در رقابت های کبدی جوانان دختر کشور، به اردوی تیم ملی جوانا