دانشگاه صنعتی کرمانشاهاخبار کلی دانشگاه » دانشگاه صنعتی کرمانشاه

امروز: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ English
معاونت ها
ریاست دانشگاه
معاونت آموزشی و پژوهشی
مدیریت فرهنگی
معاونت دانشجویی
معاونت اداری و مالی
دفتر فناوری اطلاعات

 
معاونت فناوری
معرفی
سایت کامپیوتر
پست الکترونیک
جشن بزرگ میلاد سرداران کربلا در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ ۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، در آستانه اعیاد مبارک شعبانیه به همت کانون قرآن، عترت و مهدویت  دانشگاه، جشن بزرگ میلاد سرداران کربلا، امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل عباس (ع) و امام سجاد (ع) با سخنرانی حجت الاسلام یاوری و مداحی کربلایی احسان ویسی و همچنین با حضور ریاست، مسئولین و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف ترویج فرهنگ و معارف اهل بیت(ع) در دانشکده فناوری اطلاعات این دانشگاه برگزار گردید.

.

بنابراین گزارش، در این مراسم حجت الاسلام یاوری، ضمن تبریک میلاد با سعادت سرداران بزرگ و آزاده ی کربلا، امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل عباس (ع) و امام سجاد (ع) اظهار کرد: با نگاهی به ویژگی های برجسته اخلاقی که در تاریخ به ویژه احادیث و روایات در خصوص این بزرگواران بیان شده می توان دریافت که زهد، شجاعت، آزادگی، اخلاص، ولایت مداری، دور اندیشی، هجرت، تقوا و اخوت ایمانی از ویژگی های بارز اخلاقی این سرداران بزرگ کربلا می باشد. فضلیت هایی که هر یک به تنهایی انسان را در جایگاهی بسیار برتر از مردم عادی قرار می دهد.

.

ایشان در آخر به شرح مقایسه انقلاب اسلامی با قیام امام حسین (ع) پرداخت.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این مراسم پر فیض کانون قرآن، عترت و مهدویت دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با مداحی کربلایی احسان ویسی به پایان رسید.

.

.

****************************

1 2 3 4 5 6 7 8

.

.

(جهت مشاهده تصاویر بیشتر کلیک نمایید)


ماه میلاد سه پرچم دار عشق مبارک باد.
image_pdfimage_print

شعبان شد و پیک عشق از راه آمد

.

عطر نفس بقیه الله آمد

.

با جلوه سجاد و ابوالفضل و حسین

.

یک ماه و سه خورشید در این ماه آمد

.

.

***ماه میلاد سه نور ولایت مبارک باد***

.

.

******************************

2


جلسه توجیهی داوطلبین انتخابات شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۷، جلسه توجیهی داوطلبین انتخابات شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور مهندس الوند منش، مدیریت امور دانشجویی در اتاق جلسات دانشکده انرژی دانشگاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش، در این نشست مهندس الوند منش، مدیریت امور دانشجویی دانشگاه، ضمن اشاره به این موضوع که شورای صنفی رفاهی به عنوان زبان گویای دانشجویان باید صرفاً به بیان دغدغه ها و مشکلات آنها به دور از هرگونه جبهه گیری بپردازد،عنوان کرد: هدف از تشکیل شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه، ایجاد همدلی در میان دانشجویان و مسؤولان دانشگاه و آشنایی بیشتر آنها با واقعیت‌ها و مشکلات یکدیگر و همچنین تقویت ارزش هایی چون روحیه خودباوری و اعتماد به نفس، تعاون و کار جمعی و مشارکت قانونمند، بهبود وضعیت امور صنفی و رفاهی دانشجویان و… می باشد.

.

ایشان همچنین با بیان توضیحاتی در خصوص زمان و نحوه تبلیغات، رأی دادن و شمردن آرای دانشجویان، یادآور شد: رفتار و اخلاق خوب به نوبه خود اساس کار یک نماینده می باشد. یک نماینده فعال صرفا فقط یک گوینده خوب نیست، بلکه در وهله اول نگرش و دید خدا پسندانه است که نشانگر عمکرد خوب می باشد.  

.

گفتنی است؛ در آخر این نشست، داوطلبین با حضور مهندس الوند منش، مدیر امور دانشجوی دانشگاه، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

.

.

***********************

1 2 3 4 5 6


اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ
image_pdfimage_print

ای پیام آور خوبی

.

****پیامبری ات مبارک****

.

.

 

یا رحمت للعالمین جبریل می خواند تو را  ***  ای منجی کل بشر بیرون بیا از این سرا

.

تو شهریار عالمی تا چند در غار حرا      ***  ای یوسف مصر وجود از چاه تنهایی درآ

.

.

******************

2


برگزاری انتخابات شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، با پیگیری و حمایت همه جانبه دکتر اختری، رییس دانشگاه، و همچنین بر اساس آئین نامه شورای صنفی دانشجویان و شیوه نامه اجرایی آن، انتخابات شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار می گردد.

.

بنابراین گزارش، دانشجویان واجد شرایط می­توانند در صورت تمایل به عضویت در شورای صنفی دانشجویان دانشگاه، از تاریخ ۹۷/۰۱/۲۰ لغایت ۹۷/۰۱/۲۷ با مراجعه به معاونت دانشجویی و با در دست داشتن مدارک لازم  از جمله تکمیل فرم داوطلبی، اصل کارت دانشجویی و کپی  آن – یک نسخه و کارنامه مورد تأیید آموزش دانشگاه – یک نسخه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

.

گفتنی است؛ ثبت نام کنندگان بعد از تأیید صلاحیت، مطابق با آیین نامه‌ی اجرایی به عنوان کاندید معرفی شده و پس از تبلیغات، انتخابات در تاریخ ۲ اردیبهشت ماه از ساعت ۹ صبح الی ۱۷ عصر در سطح دانشگاه و از ساعت ۲۰ الی ۲۲ درسطح خوابگاه ها برگزار خواهد گردید.

.

بر مبنای این گزارش؛ شرایط عضویت دانشجویان در شورای صنفی، اعتقاد به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه و قانون اساسی، رعایت شئون دانشجویی و اخلاقی با تأیید مراجع ذیصلاح، رعایت مفاد آیین نامه و شیوه نامه شورای صنفی دانشجویان، گذراندن یک نیمسال تحصیلی، نداشتن حکم قطعی در کمیته انضباطی، دارا بودن حداقل معدل کل ۱۳ برای کارشناسی و ۱۵ برای کارشناسی ارشد، نداشتن مشروطی در نیمسال تحصیلی قبل و یا نداشتن مشروطی دو نیمسال غیر متوالی، مدت باقیمانده از دوران تحصیل بیش از دو ترم، عدم عضویت در شورای مرکزی تشکل های اسلامی دارای مجوز در موسسه می باشد.

.

لازم به ذکر است؛ چنانچه در هر واحد حداقل داوطلبان کمتر از تعداد مشخص شده باشد، انتخابات مجدد برگزار خواهد گردید.

.

.

********************

1

 

 

 


برگزاری دوره های آموزشی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دوره های آموزشی مقدماتی PLS ، شبکه های عصبی دیجیتال و رباتیک در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار می گردد.

.

بنابراین گزارش، دوره آموزش مقدماتی PLC  توسط گروه مهندسی برق دانشگاه در زمینه های : آشنایی با نرم افزار های تخصصی PLC ، آموزش مقدماتی نرم افزار Step7، برنامه نویسی با استفاده از نرم افزار Step7، انجام پروژه های عملی با استفاده از ست های PLC  با تدریس محمد فقیری و دوره تخصصی شبکه های عصبی دیجیتال توسط گروه مهندسی برق دانشگاه در زمینه های: آشنایی با سیستم بیولوژیک دیجیتال، آموزش روش های مختلف تقریب معادلات عصبی، آموزش تحلیل دینامیکی سیستم های عصبی دیجیتال، پیاده سازی سیستم دیجیتال بر روی FPGA با تدریس سعید حقیری و همچنین دوره آموزشی رباتیک در زمینه های: آموزش میکروکنترلرهای AVR، آشنایی با نرم افزار Codevision، آشنایی با نرم افزار Altium Designer، آشنایی با نرم افزار Proteus، در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار می گردد.

.

گفتنی است؛ دانشجویان دانشگاه می توانند جهت ثبت نام در دوره های آموزشی مقدماتی PLC ، به آزمایشگاه کنترل خطی دانشگاه و یا آی دی @plc-kut  ، شبکه های عصبی دیجیتال به آزمایشگاه کنترل خطی دانشگاه و یا آی دی @digital-brain-kut و رباتیک به آزمایشگاه کنترل خطی دانشگاه، مراجعه نمایند.

.

.

******************

1 2 3


افزایش پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در دوره کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر بنی اردلانی، مدیر آموزش دانشگاه صنعتی کرمانشاه، از افزایش پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در دوره کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه خبر داد.

.

.

*****************

IMG_3138

.

بنابراین گزارش، دکتر بنی اردلانی، با اعلام این خبر افزود: در راستای تسهیل در اجرای آیین نامه پذیرش آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد و آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری، مصوبات شصت و پنجمین جلسه شورای هدایت استعدادهای درخشان تاریخ ۹۶/۱۲/۱۲ برای اجرا در سال تحصیلی ۹۸–۹۷ به شرح ذیل افزایش می یابد.

.

۱- دانشگاه های سطح یک و دو                   حداکثر به اندازه ۴۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون

۲- دانشگاه های سطح سه                         حداکثر به اندازه ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون

۳- سایر دانشگاه ها                                   حداکثر به اندازه ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون

.

گفتنی است؛ پیرو این خبر دکتر بنی اردلانی، یادآور شد: دانشگاه های سطح یک موظفند یک سوم از پذیرفته شدگان بدون آزمون خود را از متقاضیان سایر دانشگاه ها پذیرش نمایند.

.

.

******************

IMG_6303

.


از نفرات برتر در مسابقه کتابخوانی تقدیر شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز یکشنبه مورخ ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۶، از نفرات برتر در مسابقه کتابخوانی کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه که به همت کمیته سلامت اداری با موضوع قطره ای از نماز در راستای احیای فریضه های آن برگزار گردید، با حضور دکتر اختری،ریاست دانشگاه، تقدیر شد.

.

بنابراین گزارش، نفرات برتر به شرح ذیل می باشد:

.

آقایان: سیاوش دانایی مهر و رضا یحیوی

.

خانم ها: طاهره کرمی و زهرا جابری

.

.

*******************

1


ألسَّلامُ عَلَیکِ یَا زِینَبَ الکُبری(س)
image_pdfimage_print

 زینب آخر این شبِ تاریک را سر می‌کند / یاد از یاس و شقایق، یا صنوبر می‌کند

.

این وداعِ آخر و جان دادنِ بانوی عشق / عاقبت وصل حسینش را میّسر می‌کند

.

.

**************************

2


پیام تبریک ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت فرارسیدن عید نوروز
image_pdfimage_print

یا مقلب القلوب والابصار، یا مدبرالیل والنهار، یا محول الحول والاحوال، حول حالنا الی احسن الحال

.

.

.

 

06


برگزاری جلسه ارزیابی و تحلیل عملکرد دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال ۱۳۹۶
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ۲۶ اسفند ماه ۱۳۹۶، جلسه ارزیابی و تحلیل عملکرد و فرآیند کاری دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال ۹۶، با حضور ریاست، معاون اداری و مالی و دبیران کمیته های تخصصی مرتبط با مسائل مدیریتی و اداری دانشگاه و همچنین آقای عزیزی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و خانم مقدسی نماینده سازمان مدیریت و برنامه ­ریزی استان در محل اتاق جلسات دانشکده انرژی دانشگاه برگزار شد.

.

بر پایه این گزارش در ابتدای این جلسه دکتر اختری، ریاست دانشگاه، به تشریح برخی از اقدامات انجام شده دانشگاه در حوزه تحول اداری پرداخت و همچنین در همین راستا نیز دکتر مرادی، معاون اداری و مالی دانشگاه، ضمن تأکید بر پیگیری جدی دانشگاه در برنامه های تحول اداری، از اهمیت بکارگیری توان و پتانسیل اعضای جدید در کارگروه های تخصصی سخن گفت.

.

در ادامه دبیران کمیته های اداری دانشگاه از جمله دبیر کمیته اصلاح ساختار سازمانی، دبیر کمیته دولت الکترونیک، دبیر کمیته شفافیت مالی، دبیر کمیته بهبود فضای کسب و کار، دبیر کمیته سلامت روانی، دبیر کمیته سرمایه انسانی و دبیر کار گروه توسعه مدیریت ضمن بیان دغدغه ها و موانع کاری در سال جاری، به تفصیل گزارشی از عملکرد و فرایند کاری دانشگاه در سال ۹۶ و سال آتی پرداختند.

.

در آخر عزیزی، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، ضمن اشاره به اعلام  نتایج ارزیابی سازمان ها در جشنواره شهید رجایی، از شفاف سازی و اهمیت مستند سازی در عملکرد و فرایند کاری دانشگاه سخن گفت و عنوان کرد: نقاط قوت و ضعف یک مجموعه بر اساس همین مستند سازی هاست که مشخص می شود. ایشان همچنین یادآور شد: ارزیابی عملکردها و فرآیند کاری یک سازمان در راستای آسیب شناسی به نوبه خود باعث پیشرفت آن سازمان در سال های آتی می شود.

.

.

*********************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 


نشست صمیمانه ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مدیران و کارکنان دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز یکشنبه مورخ ۲۷ اسفند ماه ۱۳۹۶، در آستانه سال نو نشست صمیمانه ریاست و هیأت رئیسه دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مدیران و کارکنان دانشگاه در محل اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار شد.

.

بنابراین گزارش در ابتدای این نشست دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن تبریک فرارسیدن سال نو، با ابراز خرسندی از آهنگ رو به رشد دانشگاه به سوی توسعه و شکوفایی، ازتلاش همه همکاران در دو حوزه هیأت علمی و کارکنان تشکر کرد. ایشان با اشاره به رویکرد دولت در جهت خودکفا بودن دانشگاه ها، حرکت به سمت کیفی سازی را از برنامه های پیش روی دانشگاه خواند.

.

وی ضمن برشمردن شاخص های مثبت دانشگاه در بخش های پژوهشی، دریافت مجوز پذیرش دانشجوی بین المللی را از اتفاقات خوب دانشگاه در سال ۹۶ دانست .

.

ریاست دانشگاه ابراز کرد: آنچه امروزه در دانشگاه صنعتی کرمانشاه شاهد آن هستیم، بدون شک حاصل تلاش صادقانه همه همکاران گرامی می باشد.

.

در ادامه این نشست، کارکنان دانشگاه به بیان دغدغه ها و نقطه نظرات خود پرداختند و همچنین به پاس تلاش و زحمات دو تن از همکاران دانشگاه، آقای علی رستمی، مرکزمشاوره و سرکارخانم مریم پزد، مسئول انجمن ها و تشکلات دانشجویی  دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اهدای لوحی تقدیر و تشکر بعمل آمد.

.

در پایان دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای همه همکاران، آرزوی سالی خوب همراه با سعادت و سربلندی از خداوند متعال خواستار شد.

.

.

************************

1 2 3 4 5 7 8 9 10

 


انتخاب عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان داور برتر سال ۲۰۱۷ مجله انتشارات الزویر
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر رضا همتی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به عنوان داور برتر مجله  International journal of electrical power and energy systems در سال ۲۰۱۷ انتخاب شد.

.

بنابراین گزارش، انتخاب داور برتر هر ساله توسط اعضای کمیته علمی مجله و انتشارات الزویر انجام می پذیرد و افراد با تعداد داوری بیشتر و داوری های کیفی تر به عنوان داور برتر انتخاب می شوند.

.

گفتنی است، مجله International journal of electrical power and energy systems توسط انتشارات الزویر چاپ می شود و دارای ایمپکت فاکتور ۳٫۲۸ می باشد و جزو چند مجله برتر جهان در زمینه مهندسی برق قدرت می باشد.

.

.

***********************************

Journal of Chromatography


درخشش کشتی گیران دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات دانشگاه ‌های منطقه ۵
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، کشتی گیران فرنگی و آزادکار دانشگاه صنعتی کرمانشاه، توانستند در مسابقات کشتی دانشگاه‌های منطقه ۵ کشور که به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد در جایگاه سوم تیمی قرار گیرند.

.

 بنابراین گزارش حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: در مسابقات کشتی دانشگاه‌های منطقه ۵، تیم کشتی دانشگاه با کسب ۳ مدال نقره و ۷ مدال برنز موفق به کسب مقام سوم تیمی شدند.

.

حسین پار با اشاره به سطح بالای مسابقات در این رشته و تعداد بالای تیم های شرکت کننده، یادآور شد: کشتی گیران جوان و با استعداد دانشگاه صنعتی کرمانشاه در حالی موفق به کسب این جایگاه شدند که بیشتر کشتی گیران شرکت کننده بخصوص تیم دانشگاه های علمی کاربردی منطقه، همگی در سطح ملی بودند .

.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه، در ادامه عنوان کرد: آقایان محمد حسین فزونی، حمید باقری و علیرضا لطفی مدال نقره و باربد امیری، علی مهرنگار، شاهین رازانی، محمد فرخی، فریاد کریمی، محمدامین چهری و محمدجواد موقوفه ای مدال های برنز را برای دانشگاه کسب کردند.

.

.

********************

1 2 3 4 5 6 4444

 .

.

(جهت مشاهده تصاویر بیشتر کلیک نمایید)


کجایند مردان بی ادعا
image_pdfimage_print

امام خمینی (ره):

.

خوشا بحال آنانکه با شهادت رفتند.

.

*****************

.

.

 

خوشا آنان که با عزت ز گیتی / بساط خویش برچیدند و رفتند

ز کالاهای این آشفته بازار / شهادت را پسندیدند و رفتند …

.

.

*****************

Colorful_Abstract_3D_Wallpapers_laba.ws


موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با پذیرش دانشجوی بین المللی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، بنا بر بررسی و اعلام نظر سازمان امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر جذب دانشجوی غیر ایرانی بصورت غیر بورسیه و بورسیه در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، این سازمان طی نامه ای موافقت خود را با پذیرش دانشجوی بین المللی در این دانشگاه اعلام کرد.

.

بنابراین گزارش دکتر اختری، ریاست دانشگاه، با اعلام این خبر ضمن تبریک به مجموعه دانشگاه صنعتی کرمانشاه، عنوان کرد: بدون شک این موفقیت ناشی از پتانسیل های ایجاد شده توسط اعضای خوب هیأت علمی، کارکنان زحمت کش و دانشجویان گرامی این دانشگاه می باشد.

.

.

******************


افتخار آفرینی دختران و پسران شناگر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، شناگران دختر و پسر دانشگاه صنعتی کرمانشاه، توانستند در مسابقات شنای دانشگاه‌های منطقه ۵ کشورکه به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد در جایگاه سوم قرار گیرند.

.

 بنابراین گزارش حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: در مسابقات شنای دانشگاه‌های منطقه ۵، تیم شنای دختران دانشگاه با کسب ۳ مدال برنز توسط خانم سحر باتمانی، دانشجوی شایسته رشته مهندسی کامپیوتر موفق به کسب مقام سوم تیمی شدند.

.

حسین پار ضمن اشاره به تراکم مسابقات ورزشی دانشگاه های منطقه در ماه های پایانی سال۹۶ ، یادآور شد: شناگران پسر دانشگاه نیز توانستند با کسب ۱ مدال طلا، ۳ نقره، ۳ برنز انفرادی و ۲ برنز تیمی در جایگاه سوم تیمی قرار گیرد.

.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه عنوان کرد: آقایان کیارش کرکوتی ۱ مدال طلا و ۲ نقره، پارسا شهسواری ۱نقره و ۱ برنز، امیر علیای ۱برنز، پرهام محمد نظر ۱ برنز و آقایان حامد احمدی، پویا پرگام، متین حافظ پرست و محسن شیری در مواد تیمی مدال برنز را برای دانشگاه کسب کردند.

.

.

********************

1 selfiecamera_2018-03-04-22-29-54-684


اقدام انسان دوستانه دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در آستانه سال نودراقدامی انسان دوستانه توسط جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه تحت عنوان لبخند آفتاب، نمایشگاه نقاشی کودکان زلزله زده سرپل ذهاب در پارک کودک کرمانشاه برگزار گردید.

.

بنابراین گزارش، این گروه از دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با همراهی مهندس محمد سعید صفری به نمایندگی از دانشگاه، فعالیت های انسان دوستانه خود را بعد از وقوع زلزله ویرانگر شهرستان های سرپل ذهاب و ثلاث باباجان شروع نمودند و به صورت هفتگی جهت ایجاد شور و نشاط  در کودکان آسیب دیده با اجرای برنامه های شعر خوانی و نقاشی و همچنین اهداء بسته های فرهنگی شامل لوازم التحریر و اسباب بازی به کودکان ۳ تا ۱۲ سال این مناطق نقشی مهمی در کاهش آلام روحی این عزیزان ایفا نمودند.در راستای این فعالیت ها با فراهم نمودن وسایل نقاشی برای این کودکان، ۱۵۵ اثر از این نقاشی ها در معرض نمایش عموم قرار گرفت که مبلغ ۳۵ میلیون ریال درآمد حاصل از فروش این نقاشی ها صرف کمک به کودکان نیازمند این مناطق خواهد شد.

.

در همین راستا دکتر اختری ریاست دانشگاه به همراه اعضاء هیات رئیسه و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه از این نمایشگاه بازدید کردند. ریاست دانشگاه ضمن قدردانی از این حرکت خداپسندانه ابراز امیدواری کرد: که همواره این روحیه ارزشمند در بین دانشجویان عزیز حفظ شود.ایشان همچنین یکی از زیبایی‌های این نمایشگاه را جلوه پرچم عزیز ایران در اکثر نقاشی های این کودکان دانست که حاکی از عشق آنها به کشور ایران و البته پاسخ و قدردانی از جوشش مهربانی مردم ایران میتواند باشد و حتی در نمونه هایی، گفتمان رنج‌های کودکان بر روی پرچم نمایانگر می باشد و این درسی است برای ما و جوانان که بیشتر خدمتگذار مردم این مرز و بوم باشیم.

.

گفتنی است این طرح با هدف جمع آوری اطلاعات فردی شامل استعدادها، توانمندی ها و معضلات روحی و روانی کودکان در قالب پرونده های تفکیک شده برای هر کودک  اجرا گردید و این پرونده ها حاوی اطلاعاتی است که می تواند برای افراد خیر و روانشناسان بسیارارزشمند و راهگشا باشد و این دانشگاه آماده است که این اطلاعات ارزشمند را در اختیارافراد خیر و روانشناس جهت یاری این کودکان قرار دهد.

.

.

******************

1 2 3 4 5 6 7 8


انتصاب دکتر محمد جوادیان به عنوان مدیر گروه آموزشی کامپیوتر و سرپرست گروه آموزشی علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمد جوادیان  طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان «مدیر گروه آموزشی کامپیوتر و سرپرست گروه آموزشی علوم کامپیوتر» دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

.

.

در این حکم آمده است:

.

.

جناب آقای دکتر محمد جوادیان   

.

.

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم از تاریخ ۹۶/۱۲/۱ به عنوان مدیر گروه آموزشی کامپیوتر و سرپرست گروه آموزشی علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب می شوید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم. 

.

.

********************

1

 


برگزاری مراسم روز درختکاری در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم روز درختکاری به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با حضور ریاست و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه در محوطه دانشگاه برگزار گردید.

.

گفتنی است هدف از کاشت درختان، توسعه فضای سبز در محوطه دانشگاه و سعی و تلاش در حفظ سرسبزی محیط  طبیعی دانشگاه صنعتی کرمانشاه می باشد.

.

.

**********************

1 2 3 4


افتخارآفرینی تیم شطرنج پسران دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، تیم شطرنج پسران دانشگاه صنعتی کرمانشاه، توانست در مسابقات شطرنج دانشگاه‌های منطقه ۵ کشورکه به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد در جایگاه دوم قرار گیرد.

.

 بنابراین گزارش حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: در مسابقات شطرنج دانشگاه‌های منطقه ۵، آقایان: سیدمحمدامین معصومی، علی بنیادی، رضا شرفی نصیری و کیوان گراوندی موفق به کسب مقام دوم تیمی شدند.

.

حسین پار در ادامه ضمن تشکر از تلاش دانشجویان مستعد و خوش فکر شطرنج باز دانشگاه، عنوان کرد: تیم دانشگاه صنعتی کرمانشاه در بازی نهایی در دیداری نزدیک در برابر تیم دانشجویان شطرنج باز با ریتینگ جهانی دانشگاه رازی، بازی را واگذار کرد و به مقام دوم دست یافت.

.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه یادآور شد: در پایان مسابقات در بخش انفرادی آقای سیدمحمدامین معصومی مقام اول و آقایان علی بنیادی و رضا شرفی نصیری مقام دوم و آقای کیوان گراوندی مقام سوم بخش انفرادی را کسب کردند.

.

.

*****************

 

1 2


بازدید اعضای حقیقی و حقوقی هیأت امنا از دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۱۶ اسفند ماه ۱۳۹۶، اعضای هیأت امنای دانشگاه‌های رازی و صنعتی کرمانشاه، دکتر احمد ترک نژاد، دکترعلی کرمانشاه، دکتر اعلمی آل آقا، دکتر سلیمی، دکتر ابوزاده و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه رازی به همراه ریاست، اعضای هیأت رئیسه و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور دراین دانشگاه ازبخش های مختلف آن بازدید بعمل آوردند.

.

گفتنی است در این بازدید، اعضای هیأت امنا برای پیشبرد اهداف دانشگاه و رفع موانع هیأت امنا قول مساعدت دادند.

.

.

*******************

1 2 3 4 5 8 9 10


نشست دبیران شورای صنفی دانشجویان با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۶، نشست دبیران شورای صنفی دانشجویان با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور مهندس الوند منش، مدیر امور دانشجویی در دانشگاه برگزار شد.

.

در این نشست به طرح مشکلات و چالش های صنفی دانشجویان از قبیل تدوین پیش نویس آیین نامه داخلی شورای صنفی، برگزاری شوراهای دانشجویی، مسائل رفاهی و صنفی ازجمله پرداخت وام دانشجویی، کار دانشجویی، مسائل آموزشی و اردوهای دانشجویی پرداخته شد و مقرر گردید پس از بررسی کارشناسی، راهکارهای اجرایی در یک بازه زمانی مشخص تعیین و عملیاتی شود.

.

در آخر دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن بیان اینکه خود دانشجویان می توانند تا حدودی برخی از مشکلات دانشگاه را برطرف نمایند، عنوان کرد: شورای صنفی با کمک های فکری وعملی خود و همچنین استفاده از این جلسات می تواند، مشکلات و معضلات دانشجویان را برطرف نماید. ایشان در خصوص برخی از دغدغه های دانشجویان در مورد وام های دانشجویی، سالن مطالعه، تجهیز کتابخانه و همچنین مسائل آموزشی بیان کرد: دانشگاه قصد دارد در سال آتی کتابخانه خود را تجهیز و سالن مطالعه دانشجویان را به دو بخش آقایان و بانوان تقسیم نماید و همچنین در راستای وام های دانشجویی خاطر نشان کرد: امور دانشجویی دانشگاه، دانشجویان بی بضاعت را در اولویت وام های خود قرار می دهد.

.

.

********************

1 2 3 4

 


انتخابات عضویت در شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، واحد انجمن های علمی مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با اعلام این خبر، افزود: پس از ثبت نام اولیه از دانشجویان متقاضی عضویت در شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و بررسی سوابق علمی و آموزشی متقاضیان، این انتخابات در روز یکشنبه مورخ ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۶ در دانشکده فناوری اطلاعات برگزار گردید.

.

براساس این گزارش، نتایج این انتخابات به شرح ذیل می باشد.

.

مهندسی برق:

.

۱- احسان رحیم پور ۲- احمد فیروز ۳- سمیرا گومه ۴- مهدی امیدوار ۵- مهتاب بی ژه ۶- مصطفی درخشش فر ۷- امیر حاتمی

.

مهندسی شیمی:

.

۱- میلاد سوسنی ۲- سیده فروغ کریمی ۳- مصطفی احمدی ۴- پریسا بادفر ۵- میثم برنا ۶- محمدرضا نظری

.

مهندسی مکانیک:

.

۱- عباس گودرزی ۲- مهدی عبیاتی ۳- سیدمهدی موسوی ۴- یعقوب حسینی ۵- سجاد انتظاری ۶- جواد خسروی ۷- علی انفرادی

.

مهندسی کامپیوتر:

.

۱- عباس قدردان ۲- سیده پریسا هاشمی ۳- زهرا امیری ۴- عباس رضایی ۵- مهدی خسروی ۶- محمدرضا الماسوندی                    ۷- فهیمه بصیرت

.

مهندسی عمران:

.

۱- آرمین صفری ۲- نوید بهرامی ۳- مجید ملکیان ۴- ریحانه قیاسی ۵- کوثر تیموری ۶- الهه یاری ۷- ندا امیری

.

فیزیک مهندسی:

.

۱- علی فغانی ۲- علی الماسی ۳- حامد تیموری ۴- صابر زارعی ۵- پوریا حشمتیان ۶- امیرحسین افشاری

.

مهندسی صنایع:

.

۱- رامین خلیلی ۲- پیام تمیجی ۳- احمدرضا پاشایی ۴- حسین ابوالفتحی ۵- عارف پروین

.

مهندسی راه آهن:

.

۱- احسان اسدی ۲- مجتبی گلستان ۳- یاسین کارمنش ۴- محسن اسحاقیان ۵- محمد امین امامی ۶- آرش مرادی                               ۷- فاطمه خانی

.

علوم مهندسی:

.

۱- فردوس امیر غلامی ۲- مهران سوری ۳- پگاه الفتی ۴- سیدفاروق حسینی ۵- فاطمه افسری ۶- میلاد مرادی

.

.

********************

1 2 3 4 5 6 7 8 9


انتصاب دکتر مهدی خزایی به عنوان رئیس دانشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر مهدی خزایی طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان «رئیس دانشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات» دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

.

.

در این حکم آمده است:

.

.

جناب آقای دکتر مهدی خزایی

.

.

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم از تاریخ ۹۶/۱۲/۱ به عنوان رئیس دانشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب می شوید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم. 

.

گفتنی است دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن آرزوی موفقیت برای دکتر مهدی خزایی، از تلاش و زحمات ارزشمند و صادقانه دکتر عباس رضایی طی دوره سرپرست دانشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه که منجر به پیشبرد اهداف آموزشی دانشگاه گردید، تقدیر نمود.

.

.

********************

1

 


با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان دوره MBA در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی، دوره MBA با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان با حضور دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه برگزار گردید.

.

بنابراین گزارش امیر آفریننده، مدرس مرکز فناوری های پیشرفته (High Tech) سازمان آموزش فنی و حرفه ای و مدرس این دوره در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با بیان این موضوع که اکثر فارغ التحصیلان دارای مدرک دانشگاهی هنگام وارد شدن به بازار کار، بیشترین چیزی که لمس می کنند؛ فقدان مهارت لازم برای انتقال آموخته هایشان در بازار کار می باشد، گفت: مهم‌ترین مزیت دوره ی کاربردی MBA تبدیل کردن مجموعه ای از اطلاعات و دانش به مجموعه ای ارزشمند از مهارت‌ها، تجربیات و جسارت بکار بستن آن در کسب و کارهای بزرگ و کوچک است.

.

آفریننده افزود:MBA مخفف Master of Business Administration است که  معادل فارسی آن دوره عالی مدیریت کسب و کار می باشد که در آن مدیریت کسب و کار به طور راهبردی، علمی و کاربردی به دانشجویان آموزش داده می شود. هدف اصلی MBA تبدیل دانش صرف مدیریتی به مهارت کاربردی و اجرایی مدیریت است. در طی دوره های MBA مهارت پذیران با استفاده از دانش مدیریت درصدد حل مسائل و برطرف کردن چالش های مدیریتی واقعی بر می آیند. این دوره های مهارتی که با استاندارد بین المللی ILO در سه سطح برگزارمی شود، دروسی مانند ارزش آفرینی، تفکرسیستماتیک، مدل های ذهنی، زبان بدن، بازاریابی، مدیریت استراتژیک، مدیریت منابع انسانی، ارتباط با مشتری، روش های نوین تبلیغات، مدیریت منابع مالی، سرمایه گذاری، مدیریت فروش و خدمات پس از فروش، مدیریت پروژه و … آموزش داده می شود.

.

در آخر ایشان یادآور شد: دراین دوره بنا داریم، مهارت مدیریت را با نگاه کارآفرینانه، آموزش دهیم و تلاش می‌کنیم؛ ضمن بومی سازی مباحث بروز دنیا، آن را به متقاضیان آموزش دهیم. وی مدیریت را صرفاً یک جایگاه ندانست و عنوان کرد: مدیریت یک مهارت و تخصص است که باید آموزش داده شود تا بتواند اثربخش و روبه‌جلو باشد.

.

گفتنی است تاکنون دوره ی سطح یک با استاندارد ۱۲۰ ساعتی با ۳۲ نفر مهارت آموز برگزار شده و دوره ی سطح ۲ نیز در حال برگزاری می باشد.

.

.

********************

1 2 3 4


مراسم جُنگ دانشجویی با عنوان «ازدواج» در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۸ اسفندماه ۱۳۹۶، به همت بسیج دانشجویی، مراسم جُنگ دانشجویی با عنوان ازدواج با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسین عالمی و با حضور اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه برگزارگردید.

.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حسین عالمی با فریضه دانستن امر ازدواج از نظر اسلام، بیان کرد: ازدواج یک امر واجب است که مرد و زن باید آن را به عنوان یک کار الهی و یک وظیفه انجام دهند.

.

ایشان ضمن اشاره به اینکه، ازدواج، رخدادی اثرگذار و سرنوشت ساز در زندگی انسان هاست، عنوان کرد: یک ازدواج موفق به شناخت درست پسر و دختر از یکدیگر پیش از ازدواج، آگاهی آن‌ها از رمز و رازهای ازدواج و پیدا کردن زوج مناسب با سطوح اعتقادی، فرهنگی، علمی و اقتصادی نزدیک به هم بستگی دارد.

.

بی گمان برای کسانی که آرزومند ازدواجی دلخواه و تعالی بخش هستند، آگاهی از همه ضوابط، شرایط و سازوکارهای آن، امری بایسته و ضروری خواهد بود و یکی از شیوه های دست یابی به این آگاهی، گوش سپردن به سخنان بزرگانی است که دراین‌باره رهنمودهای ارزشمند ارائه داده اند.

.

در آخر حجت الاسلام و المسلمین حسین عالمی یادآورشد: همه مشکلات کم شدن رغبت جوانان برای ازدواج، ناشی از مسائل مالی و اقتصادی نبوده، بلکه باید در نهادینه کردن فرهنگ صحیح ازدواج در جامعه تلاش شود و خوشبختانه سیاست‌های تعریف شده در حوزه فرهنگی واحد علوم و تحقیقات در همین راستا پایه ‌گذاری شده است.

.

.

**************************

1 2 3 4 5

 

.

.

***(جهت مشاهده تصاویر بیشتر از این مراسم کلیک نمایید)


نشست اعضای ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه مورخ ۸ اسفند ماه ۱۳۹۶، دومین نشست ستاد شاهد وایثارگر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در آغاز نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶، با حضور دکتراختری، رئیس دانشگاه، دکتر زرشکی، معاون آموزشی و پژوهشی، دکتر بنی­ اردلانی، مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی، مهندس فلاحی، نماینده اساتید و مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر، خانم احمدی­ پور، مدیر امور دانشجویان شاهد و ایثارگر و همچنین با حضور دکتر شهیدی، معاون فرهنگی بنیاد شهید استان و آقای اکبری، مسئول آموزش عالی بنیاد شهید شهرستان منطقه ۱،  در اتاق ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

.

بنابراین گزارش، در این نشست، مطابق روال نیمسال های گذشته، اعضای ستاد شاهد دانشگاه طی نشستی به بررسی درخواست های دانشجویان شاهد و ایثارگر در حوزه آموزشی، فرهنگی و رفاهی پرداخته  و در پایان در این راستا  با حضور مسئولین، تصمیماتی اتخاذ گردید.

.

.

*********************

1 2 3 4 5

 


موفقیت تیم دختران شطرنج باز دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات شطرنج دانشگاه ‌های منطقه ۵ کشور
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: در مسابقات شطرنج دانشگاه‌های منطقه ۵ کشور، خانم ها: یاسمن یوسفی نژاد، ملیکه سالاری، نینا ابراهیمی و منیره خسروی به سرپرستی خانم نسرین محمدی موفق به کسب مقام سوم تیمی شدند و در بخش انفرادی نیز خانم یاسمن یوسفی نژاد در جایگاه دوم قرار گرفت.

.

بنابراین گزارش حسین پار، ضمن تبریک موفقیت های اخیر دختران توانمند و شایسته دانشگاه، عنوان کرد: بحمدالله با حمایت های مسئولین و مشارکت بالای دختران در فعالیت های ورزشی، ما در سال جاری شاهد افزایش تعداد اعزام های بانوان در رشته های مختلف و کسب عناوین ورزشی بوده ایم . ایشان در آخر اظهار امیدواری کرد: در سال های آتی شاهد ورود  تیم های قدرتمندی از دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در  مسابقات باشیم.

.

.

******************

1 2 3 4

 


برگزاری کارگاه بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۸ اسفند ماه ۱۳۹۶، کارگاه یک روزه آموزشی آشنایی با بهداشت، ایمنی و محیط زیست HSE با حضور اعضای هیأت علمی، مسئولین و کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در محل اتاق جلسات دانشکده انرژی دانشگاه، برگزار شد.

.

بر اساس این گزارش، در این کارگاه پنج ساعته که به همت آزمایشگاه مرکزی به منظور آشنایی بیشتر کارکنان دانشگاه برگزار شد، جدیدترین موضوعات و ضروریات حوزه HSE از جمله تقویت فرهنگ HSE و ایمنی مبتنی بر رفتار، مخاطرات و عوامل زیان آور محیط آزمایشگاه، رویکردهای کنترلی مواجهه با آن‌ها، تجهیزات حفاظت فردی، مخاطرات زیستی و پسماندهای آزمایشگاهی و مدیریت ریسک در اطفای حریق توسط آقای مهندس یاری، مدرس این دوره، مطرح گردید.

.

 گفتنی است، در انتهای این کارگاه اعضای حاضر در جلسه به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مربوط به اصول و ضوابط HSE در دانشگاه صنعتی کرمانشاه پرداختند.

.

.

********************

 

1 2 3 7 8 9

 

 

 


حضور غرفه دستاوردهای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان کرمانشاه که از روز ۵ تا ۷ اسفندماه ۱۳۹۶، در محل ساختمان آزمایشگاه مرکزی دانشگاه رازی برگزار گردید. غرفه پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز با هدف ارایه دستاوردهای حوزه پژوهش و فناوری پژوهشگران خود در یک سال اخیر، افزایش ارتباط مؤثر با صنعت و شناسایی سرمایه گذاران به منظور تسهیل فرآیند تجاری سازی محصولات فناورانه دایر گردید.

.

بر اساس این گزارش، ۱۴طرح پژوهشی ایده محور و فناورانه، ۶ طرح حوزه ارتباط با صنعت و ۱۲ طرح بنیادی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

.

گفتنی است، روز دوشنبه مورخ ۷ اسفند ۱۳۹۶ مراسم اختتامیه نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان در محل سالن آمفی تئاتر شهید علی محمدی واقع در دانشکده علوم دانشگاه رازی برگزار گردید و از آقایان دکتر مهدی بحیرایی عضو هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک به عنوان پژوهشگر برتر دانشکده انرژی، دکتر افشین مرادی عضو هیأت علمی گروه فیزیک مهندسی به عنوان پژوهشگر برتر دانشکده فناوری اطلاعات و همچنین دکتر غلامحسین روشنی عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق به عنوان فناور برتر تجلیل و تقدیر شد.

 .

.

*********************

1 2 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 24 25 26


قهرمانی مقتدرانه تیم تیراندازی دختران دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات تیراندازی دانشگاه های منطقه ۵ ورزش کشور
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: دانشجویان دختر نماینده دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات تیراندازی دانشگاه ­های منطقه ۵ ورزش کشور و انتخابی چهاردهمین المپیاد دانشجویان کشور که به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد، توانستند با اقتدار مقام اول تیمی را  کسب نمایند.

.

بنابراین گزارش حسین پار، عنوان کرد: در این رقابت ها در اسلحه تپانچه بادی تمامی مدال ها به نمایندگان شایسته دانشگاه صنعتی کرمانشاه رسید و خانم­ ها طناز شیرزادی، محیا ناصری و شبنم کرمی موفق شدند در بین دانشجویان دانشگاه های منطقه ۵، به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کنند.

.

وی در ادامه افزود: در رشته تفنگ نیز دانشجویان دختر دانشگاه خوش درخشیدند و خانم ها عاطفه بهادری نیک و فاطمه فاطمی زاده صاحب گردن آویزهای نقره و برنز شدند و خانم شبنم راضی در جایگاه چهارم قرار گرفت.

.

 مدیر تربیت بدنی دانشگاه تصریح کرد: در این دوره از مسابقات تیم تیراندازی (تفنگ و تپانچه) دختران دانشگاه توانست با مربیگیری آقای جمشید محمدی و سرپرستی خانم امیری با قرارگرفتن در جایگاه اول، ۶ سهمیه المپیاد چهاردهم را که تابستان آینده در شیراز برگزار می شود، کسب کند.

.

در آخر حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، ضمن تبریک این موفقیت به دانشجویان و خانواده دانشگاه صنعتی کرمانشاه، یادآورشد: قهرمانی ها و کسب مدال های خوشرنگ در رشته های مختلف حاصل حمایت های مادی و معنوی ریاست، هیأت رئیسه و تلاش دانشجویان شایسته دانشگاه بوده و امیدوار هستیم با همدلی و همکاری بخش های مختلف دانشگاه شاهد رشد و استمرار آن باشیم.

.

.

**********************

1 2 3 4 5 6 7 8

 

.

.

(جهت مشاهده تصاویر بیشتر کلیک نمایید)


ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه بود
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، جمعه مورخ ۹۶/۱۲/۴ به مناسبت روز مهندس سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه کرمانشاه بود .

.

بنابراین گزارش، در این سخنرانی دکتری اختری، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) و جان باختن جمعی از هم وطنان عزیز در سانحه سقوط هواپیمای مسافربری تهران-یاسوج ، در سه بخش، معرفی خواجه نصیر الدین طوسی، تعریف و ویژگی های مهندس و معرفی دانشگاه صنعتی کرمانشاه سخنرانی کرد.

.

در این سخنرانی، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، پنجم اسفند ماه را مصادف با زادروز خواجه نصیرالدین طوسی زاده ۵ اسفند ۵۷۹ (ه-ق) ۶۵۳ (ه-ش) شاعر، فیلسوف، متکلم، فقیه،منجم، ریاضی دان، پزشک و معمار قرن هفتم ایران زمین عنوان کرد. و اظهار داشت: امروزه با توجه به  اینکه بشریت  در مرزهای علم و فنّاوری قرار دارد، با این وجود کمتر کسی می تواند در بیش از یک یا دو رشته متخصص شود. اما این دانشمند مسلمان شیعه، آن هم در زمان حمله ویرانگر مغول و در شرایطی که مدام محل اسکان خود را تغییر می‌داد، توانست در چندین رشته در بین دانشمندان سرآمد شود و از جنبه معماری برج خاصی را ابداع نماید که در اول هر ماه، نور خورشید از دریچه یک پنجره آن به داخل برج می تابید و به عنوان تقویم از آن استفاده می شد. همچنین ساخت رصدخانه و کتابخانه از دیگر دستاوردهای این حکیم بزرگ ایرانی است و اکنون در دانشگاه های جهان تئوری‌های ایشان در زمینه های ستاره شناسی و موج و شبیه سازی با حرکت آب در رودخانه هنوز پا برجاست .

.

.

******************

1 2 3.

******************

دکتر اختری در ادامه صحبت های خود با تبریک روز مهندس، بیان داشت: مهندس در واقع یک خالق است که خداوند متعال که خالق جهان هستی است بخشی از امور را از ید مهندسین به فعلیت می رساند و می بایست؛ یک مهندس از خداوند متعال استعانت بجوید .

.

 

ایشان همچنین، ایمنی،خدمت پذیری و اقتصاد را سه فاکتور اصلی یک پروژه برشمرد و در زمینه ساختمان و یا هر سامانه ای طرحی را خوب عنوان کرد که دارای ایمنی بوده و جان انسان ها را به مخاطره نیندازد .وی همچنین خدمت پذیر بودن را درجهت خدمت و تلاش برای آرامش و آسایش جامعه دانست. در همین راستا اقتصادی بودن را از دیگر شرایط پروژه ها خواند که می بایست؛ صرفه و صلاح اقتصادی را تأمین نماید و به دلیل محدود بودن منابع مالی باید پذیرش ریسک شکست را هم داشته باشد.

.

دکتر اختری ریاست دانشگاه، با اشاره به اینکه می توان ساختمانی ساخت با یک سازه بسیار مقاوم که از نظر خطر زلزله مصون باشد، یادآور شد: ساختمان هایی که تا حدودی آیین نامه ۲۸۰۰ را رعایت کرده اند، خسارت کمتری متوجه آنها شده است. کشور ایران به عنوان یک کشور زلزله خیز  باید نسبت به ساختمان سازی و مهندسین این بخش حساسیت بیشتری داشته باشد.

.

در ادامه ریاست دانشگاه، علاوه بر حساسیت نقش مهندسین در ساخت و ساز، از محدودیت منابع آبی خبر داد و بیان نمود: در حال حاضر ۵ ماه از ماه های بارندگی می گذرد که ما شاهد ۵۰ درصد بارندگی بوده ایم. اینجانب به عنوان یک متخصص در این حوزه هشدار می دهم که در آینده مشکلات فراوانی برای مردم به واسطه کمبود آب پیش خواهد آمد. به همین خاطر مردم باید نسبت به تغییر روش خود در مصرف درست آب اقدام نمایند. 

.

.

******************

5 6 7

 

.

******************

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این سخنرانی، دکتر اختری یادآور شد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه که نزدیک به ۱۰ سال از پذیرش دانشجو در آن می گذرد، امسال در ساختمان اصلی خود مستقر می باشد. ایشان ضمن اشاره به اینکه دانشگاه نسبت به امکانات امروز خود دارای خروجی های بهتری است، عنوان کرد: در حال حاضر این دانشگاه از لحاظ ساختمان های آموزشی، غنی اما در زمینه رفاهیات بسیار ناقص می باشد. طوری که اکنون یک متر مربع خوابگاه در آن وجود ندارد.

.

ریاست دانشگاه، ضمن بیان اینکه وضعیت خوابگاه هایی که دانشجویان ما در آن هستند؛ زیبنده مردم مهمان نواز کرمانشاه نمی باشد، افزود: برای حل این مشکلات نیاز به ۵۰ درصد مشارکت مردم و ۵۰ درصد مشارکت دولت است.به همین خاطر، از خیرین مدرسه ساز و مسجد ساز که در امر خداپسندانه همیشه ثابت قدم هستند، دعوت نمود که به دانشگاه صنعتی کرمانشاه که در سال جاری ۳۷ طرح پژوهشی در جهت ارتباط با صنعت انجام داده و در آینده به یکی از دانشگاه های مطرح خواهد شد، یاری برسانند.

.

در آخر ایشان از مردم شریف استان برای تک تک اعضای خانواده دانشگاه صنعتی کرمانشاه التماس دعا داشته و  ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد پرورش مهندسین جوان و روشن فکر در جامعه باشیم.

.

.

******************

8 9 10 11

 


برگزاری مراسم گرامیداشت روز مهندس در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ ۵ اسفند ماه ۱۳۹۶، به مناسبت بزرگداشت زاد روز خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی و دکتر غلامحسین روشنی عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه، مراسم گرامیداشت روز مهندس با حضور دکتر مهدی اسلام پناه، مدیر عامل شرکت لیدکو (گروه شرکت های مادر تخصصی گسترش صنعتی علوم زیستی) سخنران ویژه‌ی این مراسم و همچنین باحضور ریاست، اعضای هیأت رئیسه، اعضای هیأت علمی، مسئولین، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه برگزار شد.

.

در ابتدای این مراسم دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن خیر مقدم به مهمانان و حاضرین در این مراسم، از صبر و شکیبایی دانشجویان به خاطر تحمل فعالیت‌های عمرانی و نامساعد شدن مسیر تردد آنها به دلیل بارندگی ها تشکر نمود، وی همچنین پنجم اسفند، روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس  را به همه دانشجویان و مهندسین جوان  تبریک گفت.

.

ریاست دانشگاه، ضمن برشمردن ویژگی های یک مهندس خوب، عنوان داشت: مهندس در واقع یک خالق است که خداوند متعال که خالق جهان هستی است بخشی از امور را از ید مهندسین به فعلیت می رساند و می بایست؛ یک مهندس از خداوند متعال استعانت بجوید.

.

در ادامه مراسم دکتر اسلام پناه، مدیر عامل شرکت لیدکو، ضمن عرض تبریک به مناسبت روز مهندس، اظهار نمود: در برابر شما مهندسین بنده ایستاده سخنرانی می‌کنم که بدانید؛ جایگاه مهندس یک جایگاه بزرگ و قابل ستایش می باشد.

.

دکتر اسلام پناه، در ادامه بیان کرد: شرکت لیدکو کاملاً خود گردان و فرا بورسی عمل می نماید، چون مبتنی بر دانش است. وی سرعت تغییرات دردنیا را بسیار بالا برشمرد و افزود: دنیا بسیار بزرگ است اما عرصه ی کسب و کار کوچکی دارد چون هر محصولی که به تولید می‌رسد در هر نقطه باید قابل رقابت بین المللی باشد. ایشان آینده ایران را متکی به تجارت الکترونیک خواند و افزود: ما باید تغییرات را باور کنیم و تحول در نظام آموزشی است که کسب و کار نوین را خلق می‌کند.

.

وی همچنین با  اشاره به اینکه دانشگاهی از جنس صنعتی می‌تواند تمام موانع را بر طرف کند و تولیدی باید داشته باشد که با دنیا رقابت کند. اظهار نمود: مهندس برای از بین بردن این موانع باید خلاقیت و نوآوری داشته باشد. خلاقیت یعنی تلاش برای ایجاد یک تغییر هدف دار در توان اجتماعی یا اقتصادی سازمان  و  به کارگیری توانایی های ذهنی برای ایجاد یک فکر یا مفهوم جدید است. خلاقیت دست یافتن به رهیافت ها و راهکارهای جدید برای حل مسائل است. خلاقیت جنبه فکری دارد.

.

مدیر عامل شرکت لیدکو، تفاوت بین خلاقیت و نو آوری را تفاوت بین اندیشیدن در رابطه با کاری و انجام دادن آن کار عنوان کرد و افزود: دانشگاه صنعتی کرمانشاه نباید منتظر شغل های دولتی باشد، بلکه دانشجویان باید با انگیزه و درایت و خوب درس خواندن پرورش احساس توانایی خود را روز افزون کنند.

.

وی در آخر ضمن بیان اینکه تغییرات عرصه کسب و کار کشور به دست دانشجویان و جوانان این کشور است، یادآور شد: اصولاً ذهن های خلاق از هدر رفتن زمان خود داری می کنند، چون خلاقیت یک فرآیند بسته نیست که چاره ای نداشته باشد.

.

.

**************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

.

.

(برای مشاهده تصاویر بیشتر از این مراسم کلیک نمایید)


مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال ۹۶ مرکز مشاوره برتر دانشگاه های کشور شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در بیست و نهمین گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که در تاریخ ۲۹و۳۰ بهمن ماه ۹۶ به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، همچون سال­ های گذشته، مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه علاوه بر حفظ جایگاه ۳ سال گذشته،  در سال ۹۶ با ارتقاء جایگاه به عنوان مرکز مشاوره برتر کشور در بین دانشگاه­ ها و مؤسسات آموزش عالی، مفتخر به دریافت لوح و تندیس گردید.

.

بنابراین گزارش الوند منش،مدیریت امور دانشجویی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: کسب این عنوان برای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در حالی صورت گرفت که این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فاقد رشته ­های گروه روانشناسی و مشاوره و سایر امکانات می باشد.

.

مدیریت امور دانشجویی دانشگاه، یادآور شد: علی رغم کمبود امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، این موفقیت ها بدون حمایت و پشتیبانی ریاست دانشگاه  و هیأت رئیسه دانشگاه و همچنین تعهد، تخصص، خلاقیت و نوآوری مسئول مرکز مشاوره دانشگاه ، علی رستمی بینا به دست نمی‌آمد. 

.

در ادامه رستمی بینا، مسئول مرکز مشاوره دانشگاه، ضمن اشاره به اینکه مرکز مشاوره دانشگاه برای چهارمین بار است موفق به کسب این جایگاه شده، تصریح کرد: این ارزیابی و کسب این افتخار بر اساس کسب امتیاز در زمینه های چون اجرای پژوهش‌های کاربردی و بنیادی درباره مسائل و مشکلات دانشجویان برای شناخت عوامل آسیب‌زا، برگزاری منظم جلسات شورای سلامت روان دانشگاهیان، تقویت کانون همیاران سلامت روان دانشجویان با رویکردی فرهنگی و آموزشی، اجرای طرح پیام  (دانشگاه عاری از دخانیات) در بحث پیشگیری از مواد مخدر، استفاده از متخصصین داخل و خارج دانشگاه، تعامل مراکز مشاوره با کمیسیون موارد خاص دانشگاه، ارائه خدمات روان‌شناختی، مددکاری، روانپزشکی و مشاوره فردی، زناشویی، خانوادگی، شغلی و…،  انجام ارزیابی‌های دوره‌ای سلامت روان دانشجویان ، اجرای کلیه طرح‌های مدون وزارت، اجرای طرح‌های خلاقانه و مبتکرانه و … صورت گرفته است. در همین راستا ایشان ابراز امیدواری نمود؛ به یاری خداوند متعال و با حمایت ریاست دانشگاه، برنامه­ های پیش بینی شده  همچون سال های پیش، برای سال ۹۷ در حوزه سلامت روان با قوت ادامه یابد.

.

.

********************

1 2


فاطمه علیها سلام
image_pdfimage_print

فاطمه علیها سلام

.

.

تکلیف یک کبوتر پهلو شکسته چیست؟

.

وقتی در آشیانه اش آتش به پاشده ست…

.

.

**********************

2

 


برگزاری کارگاه آموزشی مقررات و آیین ‌نامه های بنیاد ملی نخبگان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نظر به اهمیت مقررات و آیین نامه­ های بنیاد ملی نخبگان و آشنایی نخبگان با این آیین نامه­ ها روز شنبه مورخ ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۶، کارگاهی با موضوع آشنایی با تسهیلات ، آیین نامه‌ها و مقررات بنیاد ملی نخبگان با همکاری دانشگاه صنعتی کرمانشاه و بنیاد ملی نخبگان استان با حضور کارشناسان آموزشی، پژوهشی و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در دانشکده انرژی دانشگاه برگزار گردید.

.

بنابراین گزارش، این کارگاه باهدف آشنایی دانشجویان با قوانین و مقررات بنیاد ملی نخبگان، تشریح آیین‌نامه اعطای جایزه‌های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد‌ برتر، آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی ازدانش‌آموختگان برتر و همچنین آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از اختراعات برگزیده برگزار گردید.

.

گفتنی است در پایان این کارگاه، نشست پرسش و پاسخ نیز برگزار شد. 

.

.

************

IMG_20180217_133840_591 IMG_20180217_133845_332


مسابقه کتابخوانی ویژه کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۲۴ بهمن ماه ۱۳۹۶، به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی، یک دوره مسابقه کتابخوانی ویژه کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با موضوع انقلاب اسلامی ایران در محل نمازخانه مرکزی دانشگاه برگزار گردید.

.

 بنابراین گزارش، الماسوندی مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، ضمن تشریح اقدامات انجام شده به مناسبت دهه مبارک فجر، در این باره ابراز نمود: هدف از برگزاری این مسابقات آشنایی بیشتر کارکنان با جایگاه و ارزش های انقلاب اسلامی، ترویج آرمان‌ها و اصول انقلاب اسلامی، مشارکت در امور فرهنگی و گرامیداشت ایام الله مبارک دهه فجرمی باشد. 


برگزاری مسابقات تیراندازی ویژه کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۶، به مناسبت ایام الله مبارک دهه فجر، یک دوره مسابقات تیراندازی با سلاح بادی ویژه کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در سالن هیأت تیر اندازی استان برگزار گردید.

.

گفتنی است، در این مسابقات اعضای خانواده کارکنان دانشگاه نیز شرکت کردند.

.

 بنابراین گزارش اسامی برندگان آقایان و بانوان به شرح ذیل می باشد.

.

.

در رشته تفنگ بادی و در بخش آقایان:

.

بهمن میرزایی، مهدی رحیمی و امیر رهبر در جایگاه اول تا سوم قرار گرفتند.

.

در رشته تفنگ بادی و در بخش بانوان:

.

زهره وثوقی، سونیا امیری و زهرا نقدی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

.

.

*****************************

1 2 3 4

 

.

.

جهت مشاهده عکس های بیشتر کلیک نمایید


حضور دانشگاهیان در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ماه نمایش اقتدار ایران اسلامی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز یکشنبه مورخ ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۶، مصادف با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، فرهیختگان دانشگاه صنعتی کرمانشاه اعم از مسئولین، اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان، همگام با مردم قهرمان، غیور و فهیم استان بار دیگر در صفوف به هم فشرده و در حضوری پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ، با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای والامقام انقلاب، تجدید میثاق نموده و عظمت دریای خروشان ملت عزیز ایران اسلامی را به رخ  استکبار جهانی کشیدند .

.

گفتنی است، دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسیر راهپیمایی با شعارهای کوبنده فریاد خشم و انزجار خود از دشمنان نظام و اسلام را به جهانیان اعلام کردند و تداوم انقلاب اسلامی ایران رابه همگان نشان دادند.

.

.

*****************

1 3 4

 .

.

جهت مشاهده عکس های بیشتر کلیک نمایید


دعوت از فرهیختگان دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای حضور در راهپیمایی سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی
image_pdfimage_print

در پیام ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه آمده است:

.

.

باسمه تعالی

.

.

انقلاب اسلامی، بی تردید جنبشی عظیم و مردمی در مناسبات سیاسی جهان معاصر بود که ملتی ستمدیده توانست با ندای حق طلبی امام راحل و به تأسی از سیره سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مقابل ظلم و فساد رژیمی وابسته به پا خیزد و ثمره این حرکت بی نظیر، تحقق شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی باشد.

.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی توطئه‌های بدخواهان و دشمنان ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی بروز پیدا کرد، اما ایثار، مقاومت و صلابت مردم در راه حفظ کیان کشور به گونه ای بود که ذره ای از خاک میهن را به بیگانگان ندادند و این سند افتخار برای همیشه در تاریخ جاودان خواهد بود.

.

 به همین مناسبت از فرهیختگان دانشگاه صنعتی کرمانشاه دعوت می کنم با اتحاد ، همدلی و همزبانی یکصدا و همگام ،عظمت و شکوه حضور خود را در کنار مردم فهیم استان کرمانشاه به نمایش گذاشته و با شرکت در راهپیمایی بزرگ مردمی و  مراسم سالروز۲۲ بهمن برگ زرین دیگری در دفتر تاریخ انقلاب اسلامی  ثبت نمایند. 

.

.

***********************

مسیرراهپیمایی ۲۲بهمن :

.

میدان آزادی – نبش کوچه شهید قندی – به طرف چهارراه بسیج ؛ ساعت حرکت ۱۰ صبح


از دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان حامی ورزش بومی و ملی زوران تقدیرشد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در روز پنج شنبه مورخ ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶، در اولین المپیاد ورزش همگانی استان کرمانشاه، که به مناسبت دهه مبارک فجر در دو بخش آقایان و بانوان در محل سالن شهید بهشتی استادیوم آزادی برگزار گردید، از دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان حامی ورزش بومی و ملی زوران در این دوره از مسابقات تقدیر بعمل آمد.

.

بنابراین  گزارش، دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن تأکید بر حمایت دانشگاه بر ورزش همگانی استان، بخصوص ورزش بومی و ملی زوران، اظهار داشت: کشتی در ایران نمادی از فرهنگ اصیل ایرانی به شمار می رود که استان کرمانشاه نیز از دیر باز یکی از خطه‌های کشتی‌خیز و پهلوان پرور کشور بوده است.

.

ریاست دانشگاه ضمن تشریح ورزش بومی و ملی زوران، بیان کرد: دانشگاه قصد دارد؛ با حمایت از اینگونه مسابقات، ورزش بومی زوران را که سابقه دیرینه در استان کرمانشاه دارد، به عنوان کشتی محلی به سایر دانشجویان خارج از استان بشناساند.

.

 در ادامه ایشان ضمن اشاره به نقش مراکز علمی در رشد ورزش همگانی و همچنین نقش ورزش در رشد و اعتلای جامعه و دوری افراد از آسیب های اجتماعی، یادآور شد: مراکز علمی و فرهنگی می بایست؛ در کنار رشد و اعتلای علمی به سلامت جسمی جامعه هم بپردازند.

.

گفتنی است، این المپیاد ورزشی در بخش‌های طناب زنی،طناب کشی، دارت، شوت بسکتبال، والیبال سه نفره، داژبال، پنالتی هدفمند، تیروکمان و فریزبی، به همراه رشته‌های بومی زوران و سرگیجان برگزار گردید.

.

.

******************************

2 13 21 24 25 28


کتابی با عنوان « ساختار و عملکرد ماشین های الکتریکی شامل کتاب الکترونیکی و انیمیشن » تألیف عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به چاپ رسید.
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، کتابی با عنوان « ساختار و عملکرد ماشین های الکتریکی شامل کتاب الکترونیکی و انیمیشن » تألیف دکتر وحید عباسی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به چاپ رسید.

.

گفتنی است، علاقه مندان می توانند؛ جهت خرید کتاب به کتابخانه مرکزی دانشگاه مراجعه نمایند.

.

.

****************************

11


مراسم عطر افشانی و غبار روبی مزار شهدا‎
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۶، به مناسبت دهه مبارک فجر، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همراه جمعی از اعضای هیأت علمی، مدیران و کارکنان دانشگاه با حضور در مزار شهدای کرمانشاه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره انقلاب اسلامی با آرمان‌های شهدای سرافراز انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند. 

.

.

گزارش تصویری این مراسم

.

.

***************************

1 2 4 7 8 9 10 11 12 14 16 17 19 20 21 22 23 26 29 30


حضور موفق دانشجویان کاراته کای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات کشوری
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه و به نقل از تربیت بدنی دانشگاه، در اولین دوره مسابقات قهرمانی کاراته جام شهدای مدافع حرم که با حضور کاراته کاهای مطرح کشوری برگزار شد، آقای علی عسگری، صاحب مدال طلا و آقایان امیر عباس حدیدی، محمد نوید خانی و محمد جواد احمدیان صاحب گردن آویز برنز شدند.

.

 گفتنی است، مسابقات یادواره شهدای ورزشکار مدافع حرم در ایام دهه مبارک فجر  به میزبانی تبریز و در سبک کیوکشین و دفاع شخصی IKSO برگزار شد.

.

.

*********************

20180202_182148


دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه بار دیگر افتخار آفرینی کردند.
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: دانشجویان پسر دانشگاه صنعتی کرمانشاه توانستند؛ در مسابقات پینگ پنگ و بدمینتون دانشگاه های منطقه ۵ و انتخابی چهاردهمین المپیاد دانشجویان کشور، حضور موفقی داشته باشند.

.

حسین پار در ادامه عنوان کرد: در این مسابقات که به میزبانی دانشگاه آیت الله بروجردی برگزار شد، نماینده شایسته دانشگاه صنعتی کرمانشاه آقای جواد خسروی، در بخش انفرادی صاحب گردن آویز طلا شد و توانست، سهمیه چهاردهمین المپیاد دانشجویان کشور را کسب نماید. در قسمت دوبل، تیم دو نفره دانشگاه متشکل از آقایان جواد خسروی و محمد سروی در سکوی دوم قرار گرفتند.

.

**********************

1

18

.

**********************

مدیر تربیت بدنی دانشگاه یادآور شد: در مسابقات بدمینتون نیز که بطور همزمان به میزبانی دانشگاه آیت الله بروجردی برگزار شد، تیم دو نفره دانشگاه متشکل از آقایان محسن شفیعی و احسان افتخاری توانستند؛ به مقام دوم دست یابند.

.

گفتنی است، در پایان این دوره از مسابقات، تیم پینگ پنگ دانشگاه صنعتی کرمانشاه متشکل از آقایان جواد خسروی؛ محمد جواد سروش؛ محمد سروی وعلی احمدیان با مربیگری آقای کامران مرادی، پس از تیم دانشگاه کردستان در جایگاه دوم قرار گرفت و تیم دانشگاه رازی سوم شد.

.

.

**********************

2 3

 

.

31


انقلاب ما انفجار نور بود.
image_pdfimage_print

امام خمینی(ره):

.

.

شکست در نهضتی که برای خداوند باشد نیست .

.

.

**********************

از خون سرخ بهمن سرسبز شد بهاران

.

اندیشه بارور شد، در امتداد باران

.

بر صخره ‏های همّت جوشیده خون غیرت

.

بانگ سرود و وحدت آید زچشمه ساران

.

و الفجر بهمن آمد، فصل شکفتن آمد

.

بر پهن دشت باور، خالی است جای یاران

.

فرا رسیدن دهه فجرمبارک

.

.

*************************

88_scxpeyu


برگزاری مراسم عزاداری به مناسبت ایام فاطمیه در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۶، به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم عزاداری و مرثیه خوانی با مداحی دکتر محسن صمیمی و با حضور اعضاء هیأت علمی، مسئولین، کارکنان و دانشجویان دانشگاه، به همت مدیریت فرهنگی در محل نماز خانه دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

.

.

***********************

گزارش تصویری این مراسم

.

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۹ بهمن ماه ۱۳۹۶، جلسه ستاد بزرگداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، با حضور دکتر اختری، رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اعضای هیأت رییسه، جمعی از اساتید، مدیران فرهنگی و روابط عمومی در اتاق ریاست دانشگاه برگزار گردید. 

.

بنابراین گزارش در ابتدای این جلسه دکتر اختری، رییس دانشگاه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سرافراز انقلاب اسلامی، بر لزوم اجرای برنامه های مفید و مؤثر در ایام الله دهه فجر تأکیدکرد و عنوان داشت: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران دریچه ای روشن برای تحقق اهداف و آرمان‌های الهی ملت بزرگ ایران و به واقعیت پیوستن آرزوهای تمام آزاد اندیشان سراسر دنیا می باشد و اثرات روح بخش آن موجی از بیداری در سایر ملل ایجاد کرده است. درادامه ایشان یادآور شد: مسئولین و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه همانند سال های قبل، یاد و خاطره این روز بزرگ را زنده نگه می دارند.

.

گفتنی است، اهم برنامه‌های مصوب این ستاد، شامل غبار روبی مزار شهدا، بازدید از خانواده شهدا، دعوت از سخنران و اجرای مسابقات قرآنی،هنری و ورزشی می باشد. 

.

.

**********************

1 2 3 4


مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ضمن ارائه گزارشی، از روند مطلوب برگزاری امتحانات نیمسال تحصیلی ۹۷-۹۶ خبر داد.
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر صبحی عبدالاحد بنی اردلانی، مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، از روند برگزاری امتحانات نیمسال تحصیلی ۹۷-۹۶ خبر داد و بیان کرد: امتحانات نیمسال تحصیلی ۹۷-۹۶، به نحوه مطلوبی برگزار گردید.

.

*******************

IMG_3138

 

.

*************************

دکتر بنی اردلانی، درگفتگویی کوتاه در خصوص چگونگی برگزاری امتحانات ترم جاری در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن تقدیر از کلیه عوامل اجرایی برگزاری این امتحانات، افزود: ۱۱۱۰۴ دانشجو در ۲۵ نوبت طی ۱۲ روز با احترام به آیین‌نامه‌های آموزشی در ۳۴۲ امتحان شرکت کردند که خدا را شکر روند برگزاری امتحانات رضایت بخش بوده است. وی بیان کرد: کلیه همکاران سهم بزرگی در روند برگزاری مطلوب امتحانات داشته اند. 

.

در ادامه این گفتگو مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اظهارکرد: احتمال تقلب در امتحانات همیشه وجود دارد؛ لذا شیوه های تقلب در سال های جاری به خاطر پیشرفت تکنولوژی، مدرن و متفاوت تر شده است. در همین راستا دانشجویانی که بر خلاف آیین نامه‌ها از تلفن همراه خود استفاده کردند، شناسایی و با آنها برخورد شده و مسئولین کمیته انضباطی دانشگاه طبق آئین‌نامه‌های انضباطی در خصوص آنها تصمیم‌گیری می‌نمایند.  

.

*************************

8.

*************************

در پایان دکتر بنی اردلانی، مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، از تقویم آموزشی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶ دانشگاه صنعتی کرمانشاه خبر داد و گفت: انتخاب واحد از تاریخ ۹۶/۱۱/۱۴ به صورت اینترنتی آغاز و در تاریخ ۹۶/۱۱/۱۷ برای کسانی که انتخاب واحد خود را با تاخیر انجام داده اند، به پایان می رسد.

 


برگزاری کارگاه مدیریت اطلاعات علمی و منابع الکترونیکی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۲ بهمن ماه ۱۳۹۶، در راستای آیین نامه ارتقاء اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، کارگاه دانش افزایی با عنوان مدیریت اطلاعات علمی و منابع الکترونیکی، با مدیریت امور پژوهش و فناوری دانشگاه در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

.

بنابراین گزارش، هدف از برگزاری این دوره ها، ارتقاء سطح دانش اعضای هیأت علمی و مجموعه مدیریت امور پژوهشی با پایگاه های علم سنجی می باشد. گفتنی است، مفاد آیین نامه ارتقاء از شرایط عمومی و اختصاصی برخوردار بوده که برگزاری اینگونه کارگاه‌ ها با هدف توانمند سازی اعضای هیأت علمی، شرایط را برای رشد و ارتقاء این عزیزان هموار می سازد.

.

.

********************

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

 


آغاز عملیات اجرایی ساخت سوله آزمایشگاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، با پیگیری های دکتر اختری، ریاست دانشگاه و تلاش همکاران بخش عمرانی دانشگاه، عملیات اجرایی ساخت سوله آزمایشگاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با متراژ ۱۲۰۰ مترمربع با سقف هلالی شکل و با کاربری پژوهشی آزمایشگاهی در بهمن ماه سال ۱۳۹۶ آغاز گردید .

.

گفتنی است، این سوله که مجهز به جرثقیل داخلی جهت جابجایی تجهیزات در داخل آن می باشد، در صورت تأمین اعتبار مالی، در سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید و بعد از اتمام این پروژه، عملیات اجرایی ساخت دو سوله دیگر با کاربری ورزشی و فرهنگی آغاز می‌گردد. 

.

***********************

1 2 3


السلام علیک یا زینب کبری
image_pdfimage_print

السلام علیک یا زینب کبری(سلام الله علیها)

.

.

تمام هـسـتی من خاک پایتان بانو / و جان عالم هـسـتی فدایتان بانو

.

کـویـر جسم زمین پر شکوفه می‌گردد / که مـی‌وزد نـفـس د‌ل‌گـشـایـتان بانو

.

هـزار مرتبه گفـتم و باز می‌گویم /تـمـام هـستی من خاک پایتان بانو

.

میلاد نور مبارک

*****************

139312041925197494809014


انتصاب دکتر مهدی احمدی جیردهی به عنوان رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر مهدی احمدی جیردهی طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان « رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی » دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

.

.

در این حکم آمده است:

.

جناب آقای دکتر مهدی احمدی جیردهی 

.

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم از تاریخ این ابلاغ به مدت ۲ سال به عنوان رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب می گردید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم. 

.

.

******************

1


تشریح برنامه های آتی اداره فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهندس مهدی رحیمی، رییس جدید اداره فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مهندس شیخی، رییس پیشین این واحد و گروه تحت سرپرستی ایشان، از برنامه ها و اقدامات آتی خود در اداره فناوری اطلاعات دانشگاه سخن گفت.

.

ایشان ضمن بیان اینکه واحد فناوری اطلاعات دانشگاه در حال حاضر با کمبود نیروی انسانی متخصص مواجه است، عنوان کرد: با توجه به اینکه دانشگاه یک محیط علمی، پژوهشی و فرهنگی می باشد، واحد فناوری اطلاعات، تمام تلاش خود را بکار می گیرد که با بروز رسانی و ارتقاء این واحد و همچنین استفاده از ظرفیت اساتید و دانشجویان جهت انجام پروژه های مشخص شده، دانشگاه را در این زمینه ها ارتقاء دهد.

.

مهندس رحیمی، ضمن اشاره به ارتقاء زیر ساخت های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات، از اتصال دانشگاه صنعتی کرمانشاه به شبکه علمی کشور خبر داد و خاطر نشان کرد: واحد فناوری اطلاعات دانشگاه قصد دارد با افزایش پهنای باند اینترنت، در مرحله اول به دانشجویان و بعد به اساتید و کارکنان دانشگاه خدمات ویژه ای ارائه دهد.

.

 رییس فناوری اطلاعات دانشگاه، ضمن توجه به برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با این حوزه ویژه کارکنان، از ارتقاء وب سایت دانشگاه به پرتال جامع و مطابق با استاندارد های روز دنیا سخن گفت و بیان کرد: رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری کلیه سیستم های رایانه موجود در شبکه، نگهداری و مدیریت شبکه، تقویت سیستم امنیت اطلاعات دانشگاه، نظارت بر خرید تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری کامپیوتری با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب در بازار و تعیین صلاحیت های مربوطه و نظارت بر قرارداد های اجرایی با شرکت های حوزه فناوری اطلاعات از دیگر برنامه های آتی واحد فناوری اطلاعات دانشگاه می باشد.

.

در آخرمهندس مهدی رحیمی، رییس اداره فناوری اطلاعات دانشگاه، ضمن تشکر از حمایت های ریاست و هیأت رییسه دانشگاه از این حوزه به دلیل نقش، جایگاه و حساسیت های فناوری اطلاعات در عصر حاضر، ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک، بامحقق شدن رشد همه جانبه دانشگاه صنعتی کرمانشاه، شاهد پرورش و ورود نیروی متخصص دانشگاهی در تمامی رشته های تحصیلی به جامعه باشیم.

.

.

*********************

1


بازدید ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه از روند برگزاری امتحان‌های نیمسال اول سال تحصیلی ۹۷-۹۶
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ  ۲۳ دی ماه ۱۳۹۶، همزمان با شروع امتحان‌های نیمسال تحصیلی ۹۷-۹۶ دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، از روند برگزاری این امتحان‌ها بازدید بعمل آورد.

 بنابراین گزارش، دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان و همچنین تأکید بر لزوم برگزاری هرچه بهتر این امتحان‌ها، اظهار کرد: باید شأن و منزلت دانشگاه را در برگزاری امتحان‌ها حفظ و از آن صیانت نماییم و با برنامه ریزی درست و اصولی فضایی را فراهم آوریم که در جلسه امتحان تخلفی رخ ندهد.

ایشان درپایان از اقدامات و تلاش های عوامل اجرایی برگزاری امتحان‌ها تشکر و قدردانی کرد.

.

.

***********************

1 2 4 6 7 8 9


تقدیر از دانشگاه صنعتی کرمانشاه در زمینه عفاف و حجاب و حقوق شهروندی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، طبق ارزیابی بعمل آمده از عملکرد دستگاه های اجرایی استان در زمینه عفاف و حجاب و حقوق شهروندی که در سال ۹۵ توسط دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه انجام گردید، دانشگاه صنعتی کرمانشاه توانست در برنامه های ۱۰ گانه عفاف و حجاب از ۱۰۰ امتیاز ۹۵ امتیاز و در برنامه های ۹ گانه حقوق شهروندی از ۱۰۰ امتیاز ۹۲/۷ امتیاز کسب نماید.

.

بنابراین گزارش، در همین راستا از طرف دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری استان از ریاست و جمع کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه تقدیر بعمل آمد.

.

.

***************************

1


مراسم تودیع و معارفه رییس اداره فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۱۸ دی ماه ۱۳۹۶، مراسم تودیع و معارفه رییس اداره فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور ریاست، اعضای هیأت رییسه و مدیر حراست دانشگاه، در اتاق ریاست برگزار گردید.

.

در این مراسم دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن اشاره به اینکه حوزه فناوری اطلاعات از حوزه‌های پرمشغله و حساس دانشگاه است، اظهارکرد: ارائه خدمات فناوری اطلاعات در تمامی حوزه های کاری دانشگاه به ویژه علمی، آموزشی، پژوهشی، اداری و پشتیبانی و اطلاع رسانی باید در سطح مطلوب و همگام با معیارهای بین المللی صورت گیرد.

.

ایشان ضمن تشکر از فعالیت های مهندس شیخی و تشریح توانایی ها و تخصص های مهندس رحیمی ،یاد آور شد: دانشگاه همچنان کمبود نیروی خود را در این حوزه احساس می کند و لازم است؛ مهندس رحیمی در این حوزه تمام تجربه و توان خود را در جهت پیشرفت و تخصصی شدن واحد فناوری اطلاعات بکار گیرد که دانشگاه با وجود این کمبودها بتواند؛ همچنان به رشد و شکوفایی خود ادامه دهد. 

.

بنابراین گزارش، مهندس مهدی رحیمی ضمن تشکر از اعتماد و حمایت ریاست و هیأت رییسه دانشگاه از وی، به بیان برنامه ها و دیدگاه های خود در رابطه با شیوه مدیریتی و ارائه برنامه های مدون در این راستا پرداخت.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در پایان مراسم از زحمات مهندس همت شیخی قدردانی و تشکر به عمل آمد.

.

.

*******************

1 2 3 4 5 6 IMG_2606 IMG_2608


نشست مشترک بسیج خواهران دانشگاه‌های رازی و صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز یکشنبه مورخ ۱۷ دی ماه ۱۳۹۶، نشست مشترک بسیج خواهران دانشگاه‌های رازی و صنعتی کرمانشاه، با حضور خانم رستمی، فرمانده بسیج دانشگاه رازی و هیأت همرا ایشان و همچنین خانم نسرین محمدی، جانشین فرمانده بسیج و دیگر اعضای بسیج خواهران دانشگاه صنعتی کرمانشاه در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید. 

.

بنابراین گزارش خانم رستمی، فرمانده بسیج دانشگاه رازی، در این نشست گفت: وظیفه سازمانی، ارزشی و انقلابی ایجاب می کند که در صورت امکان بتوانیم به دغدغه های مشترک در مسائل فرهنگی رسیدگی کنیم به ویژه مسائلی که بخش اعظمی از آنها متاثر از وجود بانوان خواهد بود، چرا که زنان می توانند؛ نقش بسیار تاثیرگذار در ارتقای فرهنگ کشور داشته باشند.

.

 وی ضمن اشاره به اینکه قشر فرهیخته بسیج بانوان کشور می توانند بسیار در جامعه تاثیرگذار باشند، اظهار داشت: باید برای این منظور آسیب شناسی صورت گیرد تا بتوانیم بسیج خواهران را در دانشگاه به جایگاه مطلوب برسانیم و نقش بسیج بانوان را در پیشبرد اهداف نظام اسلامی پررنگ تر کنیم . 

.

در ادامه خانم نسرین محمدی، جانشین فرمانده بسیج و دیگر اعضای بسیج خواهران دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به تشریح فعالیت های بسیج بانوان در زمینه برگزاری حلقه های صالحین، آسیب شناسی، فعالیت های فرهنگی، جذب نیرو و هماهنگی جهت ایجاد پایگاه بسیج بانوان در دانشگاه پرداختند.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این نشست با بحث و تبادل نظر اعضای شرکت کننده در زمینه بسیج بانوان به پایان رسید.

.

.

*****************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


کسب نشان طلای مسابقات بین المللی کاراته ارمنستان توسط دانشجوی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ حسین پار مدیریت تربیت بدنی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با اعلام این خبر افزود،  تیم منتخب کاراته(کیوکشین دفاع شخصی) کشورمان با سرمربیگری استاد بهزاد سالاری توانست نائب قهرمان مسابقات بین الملی ۲۰۱۷ ارمنستان شود.

.

برپایه این گزارش؛ علی عسگری دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه ازجمله ورزشکاران ایرانی در این دوره از مسابقات بود که توانست به نشان طلا دست یابد‌ و نائب قهرمانی این دوره از مسابقات را نصیب تیم ایران گرداند.

.

 مدیریت تربیت بدنی دانشگاه یادآور شد؛در این رقابت ها که با حضور ۵ کشور؛ ترکیه، گرجستان،ارمنستان، آذربایجان و تیم ملی ایران برگزار گردید، تیم ملی ارمنستان به مقام اول ، تیم ملی جمهوری اسلامی ایران به مقام دوم و تیم ملی ترکیه به مقام سوم تیمی این دوره از مسابقات دست پیدا کردند.


برگزاری رویداد دیده شو ۳ به میزبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۱۳ دی ماه ۱۳۹۶، رویداد دیده‌شو ۳ به میزبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور دکترزرشکی، معاون آموزشی پژوهشی، اساتید و دانشجویان دانشگاه و مهندس گراوندی، عضو هیأت مدیره‌ی شتابدهنده کارآفرینی تیک و همچنین با حضور مهندس طالبی، موسس استارت‌آپ تیزلند و مدرس دوره‌های بازاریابی دیجیتال سازمان مدیریت صنعتی و دکتر آزادی، معاون پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی، با همکاری موسسه شتابدهنده کارآفرینی تیک در اتاق جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار گردید.  

بنابراین گزارش در ابتدای این نشست علمی، دکتر زرشکی، معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن خوشامدگویی به مهمانان و دانشجویان علاقه مند و ایده پرداز، اظهار امیدواری کرد: با وجود این قبیل رویدادها و تکرار آنها، در آینده نزدیک شاهد ترکیب دانش تئوری و ایده با ثروت و تجاری‌سازی آن باشیم .

در ادامه مهندس گراوندی، عضو هیأت مدیره‌ی شتابدهنده کارآفرینی تیک، اظهار داشت: حضور دانشجویان در این جمع خود جرقه‌ای است برای شکل‌گیری استارت‌آپ‌های جدید و می‌توان توقع داشت که مدارک دانشجویان تبدیل به کار ‌شود.

 ایشان عنوان کرد: کاری که شتابدهنده انجام می‌دهد، این است که به شما کمک می‌کند تا مسیر شکست یا موفقیتتان سریع‌تر مشخص شود؛ یعنی در طی یک مدت زمان چند ماهه که با شتابدهنده فعالیت می‌کنید، بتوانید به این نتیجه برسید که ایده‌ی شما موفق است یا نه.

مهندس گراوندی با تأکید بر اینکه درب شتابدهنده‎‌ی کارآفرینی تیک به روی تمامی دانشجویان باز است، بیان کرد: ما از دانشجویان دعوت می‌کنیم که در محل حضور یابند و از نزدیک با این محیط آشنا شوند.

درهمین راستا، مهندس طالبی ضمن دعوت دانشجویان به تحمل شکست‌ها، یادآور شد: کسی می‌تواند موفق باشد که تحمل شکست را داشته باشد. ایشان اظهار امیدواری کرد، در آینده بتوانیم با تلاش خود دانشجویان و کمک موسسه های همچون موسسه شتابدهنده‎‌ی کارآفرینی تیک، مدرک دانشجویان را وارد بازار کار کنیم.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، ایده‌های دانشجویان به شرح زیر مطرح شد:

خانم فاطمه کیانفر: ایده‌ی بادسنج پره‌ای با استفاده از سنسور اینفرارد

خانم زهرا آذرمند: ایده‌ی تشخیص سرطان سینه

خانم نسترن کرانی: ایده‌ی ساخت دستگاه فلومتر آلتراسونیک

آقای محمد میر غیاثی: ایده‌ی دستگاه زنده‌یاب

آقای فریاد کریمی: ایده‌ی فیلترهای گرافینی

آقای سعید خزان: ایده‌ی تولید فیوز گاز

آقای محمد‌علی عسگری: ایده‌ی اپلیکیشن کارواش سیار

خانم فائزه گومه: ایده‌ی طراحی آپ امداد رسان

آقای میلاد پشابادی: طراحی، شبیه‌سازی و ساخت آنتن میکرواستریپ برای BTS

.

گفتنی است، در ادامه رویداد، کامیاب فرهادی به عنوان یکی از اشخاصی که در شتابدهنده‌ی کارآفرینی تیک، استارتاپ خود را پایه‌ گذاری کرده، در این جلسه از تجربیات خود به دانشجویان گفت و آنها را به داشتن شرکای تجاری دعوت کرد.

.

شایان ذکر است، پایان این نشست علمی با تشکیل یک پنل تخصصی متشکل از آقایان: دکتر زرشکی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، مهندس مجیدی‌ فر، مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی کرمانشاه، مهندس گراوندی، عضو هیأت مدیره‌ی شتابدهنده کارآفرینی تیک، مهندس طالبی، موسس استارت‌آپ تیزلند و مدرس دوره‌های بازاریابی دیجیتال سازمان مدیریت صنعتی، دکتر آزادی، معاون پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی و مهندس میرمعینی، موسس استارتاپ سایت ساز همراه بود.

در این بخش از برنامه که با مدیریت مهندس طالبی برگزار گردید، دکتر زرشکی از ضعف سیستم آموزش دولتی در عدم توجه به دروس کارآفرینی سخن گفت و اضافه کرد، دانشگاه صنعتی کرمانشاه در تلاش است تا به شکل فوق برنامه این درس را در اولویت برنامه‌ درسی دانشجویان قرار دهد. همچنین مهندس مجیدی فر، از لزوم توجه به جدی گرفتن واحد کارورزی برای دانشجویان سخن گفت. در ادامه مهندس گراوندی، از دانشگاه صنعتی کرمانشاه دعوت کرد تا در پروژه‌های مربوط به آنتن‌های نسل ۵ فعالیت کنند. دکتر آزادی، از تشویق نهاد خانواده به نگاه مثبت نسبت به بازاریابی صحبت کرد و آقای میرمعینی از ضعف مردم کرمانشاه در علاقه به یادگیری سخن گفت. 

.

.

**********************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


حضور فرهیختگان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در راهپیمایی شکوه وحدت ۱۳دی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در روز چهارشنبه مورخ ۱۳ دی ماه ۱۳۹۶،ریاست، معاونین، مسئولین و کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه درپی اغتشاشات اخیر، همراه با مردم کرمانشاه با شرکت در راهپیمایی شکوه وحدت، انزجار خود را از آشوب‌گران و تخریب‌کنندگان اموال عمومی اعلام و ثابت کردند؛ که همواره پشتیبان و حامی انقلاب اسلامی هستند.

گفتنی است، کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه همراه با مردم غیور استان در این راهپیمایی‌ با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر ضد ولایت فقیه، از آشوب‌های اخیر اعلام برائت کرده و حمایت قاطع خود را از نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان دادند و خواستار پایان دادن به این تجمعات شدند. 

.

.

************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


اولین استاپ موشن ساخته شده، توسط کانون فیلم و عکس دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، برای اولین بار به همت کانون فیلم وعکس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، انیمیشن کوتاهی به سبک استاپ موشن با موضوع شب یلدا، تهیه و تولید گردید.

بنابراین گزارش؛ استاپ موشن یکی از تکنیک های انیمیشن سازی است که درآن شیء را فریم به فریم حرکت داده و از آن تصویر ثبت می کنند.

گفتنی است، استاپ موشن «یلدا» افسانه ای از شب یلدا را روایت می کند که در آن از ۴ لوکیشن تصویر برداری، استفاده شده است.

زمان شروع کار، اوایل آبان ماه سال ۹۶ می باشد که در ابتدا، داستان کار توسط  تیم نویسندگان نوشته شد و سپس طراحی و ساخت لوکیشن ها آغاز گردید.

برای تصویربرداری کار از ۳۶۰۰ فریم عکس استفاده شده است و این کار باحداقل امکانات نورپردازی و … به انجام  رسیده است.

این استاپ موشن، اولین کار محتوایی تولید شده در کانون فیلم و عکس دانشگاه صنعتی کرمانشاه می باشد که در شب یلدا از صدا و سیمای مرکزاستان کرمانشاه (شبکه زاگرس) و همچنین استان کردستان پخش گردید.

.

سایر عوامل سازنده استاپ موشن «یلدا» عبارتند از: 

.

مجری طرح: حدیث حاجی مقصود.

.

کارگردان: تانیا امینی.

.

گروه نویسندگان: حریر حیدری؛ محمد پیری؛ محمد علی عسگری.

.

گروه تصویر برداری: کوثر حیدری؛ معین نیریزی.

.

تدوین: محمد حسین لعلی.

.

طراحی و ساخت صحنه: آذین اسدی؛ یگانه شفیعی؛ رضا خسروی.

.

گوینده: حریر خسروی.

.

موسیقی متن: تهمورس پورناظری؛ فریبرز لاچینی.

.

دپارتمان برنامه نویسی: دانشگاه صنعتی کرمانشاه.

.

.

*******************

1212 1213 1214


برگزاری مراسم گرامیداشت ۹ دی ماه ، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ ۹ دی ماه ۱۳۹۶، به همت بسیج اساتید دانشگاه، مراسمی به مناسبت گرامیداشت نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد ناصر سقای بی ریا و همچنین با حضور ریاست، مسئولین، اعضای هیأت علمی ، کارکنان و جمعی از دانشجویان دانشگاه در محل نماز خانه دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد ناصر سقای بی ریا در خصوص حماسه نهم دی ماه اظهار کرد: نهم دی ماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زرین دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید و از طریق همین حماسه است که ما نسبت به وظایف و تکالیفی که در آینده با آن مواجه هستیم، بصیرت و آگاهی پیدا می کنیم.

ایشان ضمن اشاره به اینکه مردم ولایتمدار با بصیرت خود فتنه عمیق و پیچیده دشمنان را از بین بردند، افزود: مردم حق دارند از قوای حاکم مطالبه کنند؛ ولی بهتر است، در دل همین دانشگاه ها نیرو های فرهنگی و تشکلات انقلابی، بسیج وار چنان که دشمنان سواستفاده نکنند، این مشکلات را به گوش مسئولین برسانند.

دکتر سقای بی ریا  ضمن بیان اینکه ولی فقیه نماینده امام معصوم می باشد، خاطر نشان کرد: اگر در دولت رییس جمهور اشتباهی مرتکب شود، وظیفه ولی فقیه است که به او متذکر شود؛ چراکه در اسلام اگر حاکم شرع حکمی دهد، تمامی مجتهدین موظفند آن را اجرا کنند. 

.

.

******************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


حضور دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در دهمین جشنواره ملی حرکت
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، خانم مهندس پزد، کارشناس فرهنگی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: در دهمین جشنواره ملی حرکت که با حضور دکتر سید ضیاء هاشمی، سرپرست سابق وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دکتر فضل الله ایرجی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین با حضور ریاست و مدیران فرهنگی دانشگاه های سراسر کشور، به میزبانی دانشگاه رازی برگزار گردید، دانشجویان گروه کمیکار شهید نوروزی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، متشکل ازخانم ها: فریما سادات اخلاقی، زهرا باقری، مریم دبیری و الهام یاوری نیز توانستند؛ با همکاری مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در قالب غرفه، دستاورد علمی خود را که ماشین شیمیایی بود، در معرض نمایش عموم قراردهند.

بنابراین گزارش، دهمین جشنواره ملی حرکت یکی از رویدادهای مهم علمی و فرهنگی دانشجویان است. این جشنواره با تأکید بر هم ­افزایی، تکثیر ایده­ های خلاق و ایجاد انگیزه و نشاط در انجمن‌های علمی دانشجویی، همه ساله برگزار می‌شود تا مبنا و مبداء حرکتی نوین برای سازماندهی فعالیت‌های علمی دانشجویی باشد.

گفتنی است، از غرفه دستاوردهای علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، علاوه بر عموم بازدیدکنندگان، دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به همراه دکتر فضل الله ایرجی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بازدید بعمل آوردند.

.

.

**********************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 (11) 11 12 13 14


برگزاری مراسم تجلیل از دانشجویان رتبه های برتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۶ دی ماه ۱۳۹۶، به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، مراسم تجلیل از دانشجویان رتبه های برتر اول تا سوم ورودی های سال های ۹۳-۹۴-۹۵ دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با حضور دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی و دکتر فضل الله ایرجی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین با حضور ریاست، مسئولین و مدیران گروه های دانشگاه برگزار گردید.

در این مراسم دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، ضمن عرض تسلیت به مناسبت زلزله اخیر استان کرمانشاه، اظهار کرد: این موفقیت نتیجه تلاش و کوشش شما دانشجویان و همچنین پشتیبانی وحمایت همه جانبه خانواده های شما می باشد. امیدواریم موفقیت های این عزیزان ادامه داشته باشد و بتوانند مدارج علمی را به خوبی پشت سر بگذارند و منشاء خدمات بزرگی برای کشور شوند.

دکتر غفاری با تأکید بر اهمیت نقش دانشگاه در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز جامعه، گفت: دانشگاه مرکز علم و فرهنگ است و رسالت آن در جامعه، انجام درست وظیفه خود در این دو حوزه یعنی تربیت نیروی انسانی متخصص، با اخلاق و متعهد است. نیروی انسانی هر جامعه بزرگترین سرمایه آن جامعه محسوب می شود و این مسئله اهمیت نقش دانشگاه را بیش از پیش نمایان می سازد و هیچ نهاد و ارگانی نمی تواند این مهم را بر عهده بگیرد.

ایشان بومی شدن علم و فرهنگ در جامعه را از طریق دانشگاه امکان پذیر دانست؛ و خطاب به دانشجویان افزود: هیچ مشکلی در جامعه وجود ندارد که با تفکر و اقدام نیروی انسانی حل نشود و کلید گشایش بسیاری از مشکلات تنش زای اقتصادی و اجتماعی جامعه امروز در دستان شما دانشجویان است.

در ادامه دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن عرض تبریک به دانشجویان رتبه های برتر، بیان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه با آگاهی بر مهمترین وظیفه خود که همانا فراهم نمودن بستر مناسب برای تربیت نیروی توانمند، خلاق و متعهد است، تمام تلاش و امکانات خود را در ایجاد فضای آرام علمی- فرهنگی به دور از تنش و سیاست زدگی در دانشگاه به کار می گیرد؛ فضایی که خرد در آن حکمفرماست و لازمه اینکه دانشجو و استاد به نحو احسن به وظایف خود بپردازند وجود چنین فضایی است و باید با همدلی و همراهی برای هرچه بهتر شدن آن کوشید.

در پایان این مراسم از دانشجویان رتبه های برتر با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل بعمل آمد.

.

.

***************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


سخنرانی علمی مدرس دانشگاه صنعتی برلین در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۵ دی ماه ۱۳۹۶، سخنرانی علمی تحت عنوان تحقیقات کاربردی بین رشته ای مرتبط با حوزه مهندسی شیمی و طراحی فرآیند، توسط دکتر حمیدرضا گودینی مدرس دانشگاه صنعتی برلین (TU-Berlin) به همت گروه مهندسی شیمی دانشگاه، مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی سال آخر رشته مهندسی شیمی در اتاق جلسات دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.  

در ابتدای این نشست علمی، دکتر فتحی، مدیر گروه مهندسی شیمی دانشگاه،ضمن تشکر از حضور دکتر گودینی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به خلاصه‌ ای از سوابق علمی، پژوهشی و تحقیقاتی ایشان اشاره نمود.

در ادامه دکتر گودینی، مدرس دانشگاه صنعتی برلین، ضمن تشریح روند تحقیقات در دانشگاه صنعتی برلین و تمامی مراحل انجام یک تحقیق، عنوان کرد: همکاری تیم‌های تحقیقاتی دانشگاهی و صنعتی در رشته‌های مختلف و هماهنگ کننده تیم‌های موجود، از جمله؛ بخش‌های مهم یک تحقیق در دانشگاه صنعتی برلین می‌باشد.

در ادامه ایشان ضمن اشاره به بررسی موردی چند تحقیق انجام شده در دانشگاه صنعتی برلین و همچنین مراحل انجام این تحقیقات، بیان کرد: همکاری تیم‌های تحقیقاتی از دپارتمان‌های مختلف مانند شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی برق، مهندسی کنترل و ابزار دقیق و مهندسی شیمی برای به نتیجه رسیدن یک تحقیق لازم و ضروری می‌باشد. در این راستا ایشان به یک نمونه تحقیق در دانشگاه صنعتی برلین اشاره نموده که شامل طراحی، شبیه‌ سازی، ساخت و انجام تست‌های مختلف توسط دستگاه ساخته شده می‌باشد که پس از انجام آزمایش‌های موفقیت‌ آمیز در دانشگاه، این دستگاه به محل صنعت مربوطه انتقال داده شده تا آزمایشات تکمیلی بر روی آن انجام شده و مراحل Scale-up جهت تولید صنعتی انجام گیرد.

در انتهای این جلسه دکتر گودینی ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه و جمع دانشجویان و اساتید، به سوالات حاضرین در جلسه پاسخ داده و به ذکر مواردی که منجر به موفقیت دانشجویان در امر تحصیل و تحقیق می‌شود، پرداختند. ایشان داشتن علاقه، انگیزه، پشتکار، تلاش و امید دانشجویان را لازمه موفقیت دانستند.

.

.

*************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9


برگزاری پنجمین گردهمایی مدیران فناوری اطلاعات دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه ۵ کشور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۵ دی ماه ۱۳۹۶، پنجمین گردهمایی مدیران فناوری اطلاعات دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه ۵ کشور شامل: دانشگاه های استان های کرمانشاه، ایلام، کردستان و لرستان با حضور معاون آموزشی پژوهشی، سرپرست واحد فناوری اطلاعات و کارشناسان فناوری اطلاعات دانشگاه در اتاق جلسات دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش، در ابتدای این نشست، دکتر زرشکی، معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه، ضمن خوش آمد گویی به مهمانان در خصوص اهمیت فناوری اطلاعات و نقش خاص آن در پیشرفت دانشگاه ، به ذکرنکاتی پرداخت.

در همین راستا، مهندس شیخی، مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه، ضمن اشاره به وضعیت کنونی فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در خصوص سامانه و سرویس های ارائه شده و چند نمونه از محصولات نرم افزاری تولید شده در دانشگاه، توضیحاتی ارائه نمود.

 در ادامه نشست، مهندس سعیدی، دبیر منطقه و مدیر  فناوری اطلاعات دانشگاه کردستان، در خصوص اهمیت این جلسات و نحوه ارتباط با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مواردی را بیان کرد.

 در آخر در خصوص مباحث فناوری اطلاعات و پروژه های انجام شده یا در دست اقدام در دانشگاه های مختلف حاضرین در جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

گفتنی است، این جلسه که به همت واحد فناوری اطلاعات و امور اداری دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید به گفته اعضای شرکت کننده از جلسات مفید و بهینه  فناوری اطلاعات منطقه ۵ کشور از لحاظ بار فنی و شیوه برگزاری بوده است.  

.

.

****************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


السلام علیک یا حسن بن علی العسکری (ع)
image_pdfimage_print

قالَ الاِْمامُ الْعَسْکَری(علیه السلام):

.

.

قلب نابخرد در دهان اوست، و دهان خردمند فرزانه در دل او.

.

(تحف العقول، ص ۵۱۹)

.

.

بر شما باد به اندیشیدن، که تفکر موجب حیات و زندگی دلِ آگاه و کلیدهای درب های حکمت است.

.

(الحکم الزاهرة، ج ۱، ص ۱۹)

.

.

****************************************

2


برگزاری کارگاه آشنایی با شبکه های عصبی بیولوژیک توسط گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به همت گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه، کارگاهی با عنوان آشنایی با شبکه های عصبی بیولوژیک، به مدت ۸ ساعت در ۳ بخش توسط مهندس حقیری و با همکاری دکترنادری و دکتر زاهدی اعضای هیأت علمی گروه مهندسی برق، در دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش، این کارگاه آموزشی با هدف آشنایی دانشجویان با نحوه تعامل عصبی بدن انسان با محیط و مدلسازی الکتریکی شبکه عصبی بیولوژیک وهمچنین شناخت فرآیند مدلسازی، نحوه پیاده سازی دیجیتال و آنالوگ این مدل ها توسط FPGA  ، برگزار گردید.

گفتنی است، امروزه مدلسازی مغز انسان به موضوع بسیار مهمی در جوامع علمی تبدیل شده و دانشگاه های معتبر دنیا بر روی این موضوع تحقیقات گسترده ای انجام می دهند. به همین خاطر این موضوع از اهمیت خاصی در دنیای علم الکترونیک و مخابرات برخوردار است و تداوم چنین کارگاه های متناسب با علم و تکنولوزی نوین، قطعا به ترقی و پیشرفت دانشگاه ها کمک خواهد کرد.

.

.

*****************************************

1 2 3 4 5 6 7 8


بازدید دانشجویان گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه از مرکز دیسپاچینگ منطقه ای غرب کشور
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در روزهای شنبه و یکشنبه ۱۱ و ۱۹ آذرماه ۱۳۹۶، دانشجویان مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه در دو گروه ۳۰ نفره از مرکز دیسپاچینگ منطقه ای غرب کشور واقع در شرکت برق منطقه ای استان کرمانشاه بازدید به عمل آوردند.

بنابراین گزارش، در این بازدید بخشهای مختلف مرکز دیسپاچینگ توزیع و فوق توزیع و همچنین مرکز کنترل شبکه و اتاق SCADA مورد بازدید و بررسی دانشجویان قرار گرفت.

گفتنی است، سرپرستی این گروه را دکتر مهدی احمدی از اعضای هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه برعهده داشتند.

.

.

************************************

1


برگزاری مراسم شب یلدا دردانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۶،همزمان با فرا رسیدن شب یلدا، به همت انجمن ادبی آب و آینه، مراسم شب یلدا با حضور چشمگیر دانشجویان در سالن دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش، در این مراسم برنامه های متنوعی از جمله :  شعر خوانی ونقل داستان کوتاه در مورد یلدا، شاهنامه خوانی ، پخش کلیپ با موضوع آیین شب یلدا، تفأل بر دیوان حافظ، اجرای موسیقی سنتی و پذیرایی انار، اجرا گردید.

گفتنی است، با تلاش اعضای کانون عکس و فیلم دانشگاه صنعتی کرمانشاه، برای اولین بار به مناسبت شب یلدا استاپ موشن زیبایی با موضوع شب یلدا تهیه و پخش شد که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت .

.

.

******************************************

IMG_0005 IMG_0006 IMG_0008 IMG_0015 IMG_0081 IMG_0082 IMG_0090 IMG_0093 IMG_0096 IMG_0101 IMG_0103 IMG_0124 IMG_0125 IMG_0129 IMG_0132 IMG_0135 IMG_0137 IMG_0141 IMG_0143 IMG_0145 IMG_0146 IMG_0159 IMG_0163 IMG_0164 IMG_0169 IMG_0181 IMG_0191 IMG_0198 IMG_0206 IMG_0218 IMG_0220 IMG_0225 IMG_0226 IMG_0227 IMG_0235 IMG_0236 IMG_0242 IMG_0269 IMG_0277 IMG_0286 IMG_0292 IMG_0309 IMG_0339


بازدید دانشجویان گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه از نیروگاه حرارتی بیستون
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در روز شنبه مورخ ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۶ یک گروه ۷۰ نفری از دانشجویان گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه یک دوره بازدید از نیروگاه حرارتی بیستون انجام دادند.

بنابراین گزارش، در این بازدید از قسمت های مختلف نیروگاه مانند توربین ها، ژنراتور، بویلر و کندانسور نیروگاه بازدید شد و همچنین سیستمهای کنترل فرکانس و ولتاژ نیروگاه نیز مورد آنالیز و بازدید دانشجویان قرار گرفت .

گفتنی است، این بازدید به سرپرستی دکتر رضا همتی عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق و مهندس حقیری کارشناس گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه انجام شد.

.

.

********************************

1 2 3


برگزاری همایش تبیین نقش جنبش‌های دانشجویی اسلامی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۲۲آذر ماه ۱۳۹۶، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه همایشی با عنوان تبیین نقش جنبش‌های دانشجویی اسلامی با سخنرانی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه و با حضور ریاست، اعضای هیأت رییسه، جمعی از اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه در محل سالن دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش، در این نشست یک روزه، دکتر ابیانه ضمن تبیین نقش وجایگاه جنبش های دانشجویی در زمان قبل وبعد ازانقلاب اسلامی در ایران و در کشورهای اروپایی، به بیان نقش جنبش های دانشجویی امروز در مطالبه گری  از مسئولین و تلاش دانشجویان برای رسیدن به اهداف بلند کشور پرداخت.

در ادامه ایشان تصریح کرد، که کشورهای پیشرفته ای چون کره جنوبی و … به واسطه خودباوری و اتکا به نیروی داخلی و تلاش مجدانه توانستند به  این جایگاه برسند و دولت هایی که خود را وابسته به بیرون می دانند نه تنها پیشرفتی نخواهند داشت بلکه خسارت های جبران ناپذیری را تجربه خواهند کرد.

درآخر دکتر ابیانه تاکید کرد: که اتکا به نیروهای داخلی می تواند در جریان‌های اقتصادی بسیار مشکل گشا باشد و جنبش‌های دانشجویی نقش موثری در این زمینه دارند.

گفتنی است، پایان همایش با پرسش و پاسخ دانشجویان و آقای دکتر ابیانه همراه بود.

.

.

*****************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 30


انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک علمی و پژوهشی بین دانشگاه صنعتی کرمانشاه و شرکت پالایش گاز ایلام
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به منظور توسعه پژوهش های کاربردی، استفاده بهینه از امکانات، استعدادها و ظرفیت ها، رفع نیازهای پژوهشی و تحقیقاتی، مشارکت موثر اساتید و پژوهشگران دانشگاهی و صنعتی و به طور کلی گسترش همکاری های بین صنعت و دانشگاه، این تفاهم نامه همکاری فی مابین شرکت پالایش گاز ایلام به نمایندگی آقای شهریار داری پور مدیر عامل و دانشگاه صنعتی کرمانشاه به نمایندگی آقای علی اکبر اختری رییس دانشگاه منعقد گردید.

بنا براین گزارش، این تفاهم نامه در جهت تدوین راهکارهای اجرایی بهینه مربوط به شناسایی و تعریف و اولویت بندی پروژه های نشات گرفته از نیازها و یا مرتبط با اهداف استراتژیک میان مدت و بلند مدت شرکت، کمیته های تخصصی متناظر با عضویت اعضای هیأت علمی دانشگاه تشکیل شده و همکاری در قالب انجام پروژه های تحقیقاتی، ایجاد بانک های اطلاعاتی از محققین فعال دانشگاهی، برگزاری همایش های علمی – تحقیقاتی، استفاده متقابل از کتابخانه ها و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی مرتبط، انجام پروژه های کوتاه مدت، استفاده از امکانات آزمایشگاهی و فراهم نمودن ظرفیت کافی و شرایط مناسب برای دوره های کارآموزی دانشجویان می باشد.

.

.

******************************

1 2 3 4 5 6


برگزاری کارگاه آموزشی کامپوزیت و قالب سازی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، کارگاه آموزشی کامپوزیت و قالب سازی، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ ۱۵ و ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۶، توسط گروه مهندسی مکانیک با هدف آشنایی با کامپوزیت و فرآیندهای آن (تئوری)، روش اعمال واکس و فیلم (عملی)، روش ساخت و اعمال ژل کوت (عملی)، روش چیدمان الیاف و لمینت کردن (عملی)، انتخاب صحیح خطوط جدایش (عملی) و روش ساخت قالب های یک تیکه و چند تیکه، مخصوص دانشجویان درس مکانیک مواد مرکب در محل کارگاه های مهندسی مکانیک دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش، گفتنی است، کامپوزیت های زمینه پلیمری از جمله مواد رایجی هستند  که کاربردهای بسیار فراوانی در ساخت قالب و قطعات کامپوزیتی دارند.

شایان ذکر است، تدریس این دوره توسط دکتر محمود حشمتی استادیار گروه مهندسی مکانیک دانشگاه صورت گرفت و همچنین ثبت نام برای دانشجویان کاملا رایگان بود.

.

.

****************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 15 17


انتصاب خانم دکتر زهرا گرگین به عنوان سرپرست گروه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ خانم دکتر زهرا گرگین طی حکمی از سوی دکترعلی اکبر اختری، به عنوان «سرپرست گروه آزمایشگاه مرکزی» دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

.

.

در این حکم آمده است:

.

.

سرکارخانم دکتر زهرا گرگین

.

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این ابلاغ از تاریخ ۹/۱/ ۱۳۹۶ به مدت یک سال به عنوان سرپرست گروه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب می گردید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم. 

.

.

*************************************

1111


حضور مقتدرانه دانشجویان پسر نماینده دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات تکواندو دانشگاه های منطقه ۵
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر گفت: دانشجویان پسر نماینده دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات تکواندو دانشگاه ­های منطقه ۵ ورزش کشور و انتخابی چهاردهمین المپیاد دانشجویان کشور که به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد، توانستند با اقتدار ۳ مدال طلا کسب کنند.

حسین پار، در ادامه عنوان کرد: در این رقابت ها آقایان فرشاد نادری، سید حسن موسوی اجاق و سجاد خسروانی، نمایندگان شایسته دانشگاه صنعتی کرمانشاه، موفق شدند در بین دانشجویان دانشگاه های منطقه ۵، ضمن کسب سه مدال خوشرنگ طلا ، سهمیه ورودی چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویی سراسر کشور را که تابستان آینده در اصفهان برگزار می شود را  کسب کنند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه در ادامه یاد آور شد: در این دوره از مسابقات که در رده کمربند مشکی و با حضور دانشگاه های دولتی غرب کشور و به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد، تیم دانشگاه صنعتی کرمانشاه با ۱ نماینده در بخش بانوان و ۴ نماینده در بخش آقایان حاضر گردید و با وجود تعداد کم ورزشکاران توانست بعد از لرستان به مقام دوم دست یابد. 

در آخر وی خاطرنشان کرد، کسب مدال نقره توسط خانم فائزه کمالی، تنها نماینده تکواندوکار دانشگاه در بخش بانوان شایسته تقدیر می باشد.

گفتنی است، در این دوره از مسابقات تیم دانشگاه رازی کرمانشاه نیز در جایگاه سوم قرار گرفت.

.

.

*********************************

 1

 


برگزاری همایش شعربا عنوان”هم نوا با کرمانشاه” در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روزدوشنبه مورخ ۲۰آذر ماه ۱۳۹۶، به همت انجمن ادبی آب و آینه و با همکاری مدیریت فرهنگی اجتماعی و کانون عکس و فیلم دانشگاه همایش شعری با عنوان هم نوا با کرمانشاه، با حضور شاعران برجسته کرمانشاهی و همچنین دانشجویان در سالن دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

 بنابراین گزارش، این گردهمایی یک ‌روزه با شعرخوانی شاعران مطرح استان کرمانشاه: آقایان بابک دولتی، امین شیرزادی، بهمن میرزایی، فرشاد فرصت صفایی، فرهاد مرادی و خانم ها بهاره سالار آبادی، سمیرا عرب و همچنین شعرخوانی دانشجویان عضو انجمن ادبی آب و آینه دانشگاه در حال و هوای زلزله اخیر کرمانشاه و اجرای موسیقی زنده توسط گروه روبیک و تکنوازی تنبور آقای ایاضی همراه بود.

گفتنی است، تمامی عواید حاصل از فروش بلیط این برنامه صرف کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه گردید.

.

.

***********************************

2 3 5 6 8 7 9 10 1112 13 1418 17 16 19 20 21 22 23 2425 26 27 28 29 30 31 32 3335 36 37 38 39 40


پیام تبریک ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت روز دانشجو
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در پیامی سالگرد حماسه ۱۶ آذر را به جامعه علمی و فرهیخته دانشگاهی کشور به خصوص دانشجویان عزیز تبریک گفت.

.

.

متن پیام به شرح ذیل می باشد:

.

.

بدون شک، نعمت بزرگ استقلال و آزادی و امنیت پایدار امروز کشورمان مرهون مجاهدت و فداکاری جوانان و دانشمندان بزرگواری است که با خون خود نهال پر خیر و برکت انقلاب اسلامی را آبیاری کردند.

آن نهال که امروزه به درختی تنومند و استوار تبدیل شده، حال به دست شما عزیزان سپرده شده است و این مسئولیتی بس سنگین و بزرگ است که همه ملّت و بخصوص شما دانشجویان مسلمان که به حق سردمداران پیشرفت و ترقّی این کشور هستید، در قبال آن وظیفه دارید.

۱۶ آذر که نشان از پایمردی و ایستادگی دانشجوی مسلمان در برابر نظام سلطه دارد یاد آور رشادت دانشجویانی است که سینه خود را در برابر تیرهای استعماری دشمن سپر کردند و در گذر زمان فریاد ضد استکباری ملت ایران را به گوش جهانیان رسانده اند.

اینجانب ۱۶ آذر ماه را به عنوان نماد آزادگی و استکبار ستیزی دانشجوی مسلمان گرامی داشته و توفیقات روزافزون شما دانشجویان عزیز را در همه امور فردی و اجتماعی به ویژه درعرصه فعالیت‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی از خداوند متعال مسالت می‌نمایم.

.

.

ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه

.

علی اکبر اختری


برگزاری مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور دکتر صادق خرازی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۱۴ آذر ماه ۱۳۹۶، مراسم گرامیداشت روز دانشجو با سخنرانی دکتر صادق خرازی به همت انجمن اسلامی و با حضور ریاست و جمعی از اعضای هیأت علمی ودانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سالن دانشکده فناوری اطلاعات  برگزار گردید.

بنابر این گزارش، در ابتدای مراسم، دکترصادق خرازی ضمن گرامیداشت میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و روز دانشجو و همچنین عرض تسلیت و همدردی به مناسبت زلزله اخیر کرمانشاه، بیان کرد، این روزهای تلخ و سختی که بر مردم همیشه قهرمان کرمانشاه می‌گذرد را پیوند می‌زنیم با میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امیدواریم این آخرین سختی باشد که بر شما مردم عزیز وارد می‌شود.

ایشان در ادامه اظهار نمود؛ ۱۶آذر یادآور یکی از روزهای خونین جنبش دانشجویی در تاریخ کشور ایران است. جنبش دانشجویی در روز ۱۶ آذرماه ۱۳۳۲ هزینه سنگینی برای ایستادگی خود پرداخت کرد. جنبش مردمی جوانان دیروز و پیران امروز برای نفی استبداد و رفع استعمار بود؛ عدالت خواهی و مبارزه با نگاه استکبارستیزی، آرمان و ویژگی جنبش های دانشجویی برای ایجاد تحولات بزرگ در جامعه است. نمی‌توان جنبش اجتماعی را در جامعه مشاهده کرد و نقشی از دانشجویان را در آن ندید.

گفتنی است، این نشست با پرسش و پاسخ دانشجویان بادکترخرازی به پایان رسید.

.

.

*********************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 47


تقدیر از دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان یکی از دستگاه های پیشرو استان درگرامیداشت روز حسابدار
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در مراسم گرامیداشت روز حسابدار، از دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان یکی از دستگاه های پیشرو تقدیر شد.

بنابراین گزارش، در این مراسم که با کلیه همکاران اداره کل ، ذیحسابان ، مدیران امور مالی دستگاه های اجرایی ، رییس سازمان برنامه و بودجه استان و تعدادی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان برگزار شد ، از دستگاه های اجرایی برتر استان در زمینه استقرار نظام حسابداری تعهدی و نظام نوین مالی دولت تقدیر بعمل آمد.

اداره کل بهزیستی استان ، دادگستری استان ، آموزش و پرورش، اداره کل ثبت اسناد، دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اداره کل شیلات استان ،اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی، اداره کل دامپزشکی و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری بعنوان دستگاه های پیشرو و برتر معرفی شدند.

.

.

****************************************

1 2 3


برگزاری جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۱۴ آذر ماه ۱۳۹۶، به همت شورای صنفی رفاهی، جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان و مسئولین دانشگاه با حضور ریاست، معاون آموزشی پژوهشی و مدیرآموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، در سالن دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش، دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن گرامیداشت میلاد رسول اکرم (ص)و امام جعفر صادق (ع) و روز دانشجو اظهار کرد: هدف اصلی مسئولین دانشگاه تلاش در جهت ارتقای اهداف عالیه دانشگاه و بالطبع افزایش امکانات و تجهیزات علمی، پژوهشی و رفاهی برای دانشجویان است.

وی، با بیان اینکه دغدغه مسئولین دانشگاه حل مسائل و مشکلات دانشجویان است، عنوان کرد: امید است؛ با برگزاری چنین جلساتی مشکلات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رفاهی دانشجویان رفع شود تا دانشجویان با انگیزه بالایی در راستای ارتقای علمی گام بردارند.

در ادامه جلسه، دانشجویان به طرح سؤالات، انتقادات و پیشنهادهای خود در زمینه‌های آموزشی، عمرانی، مالی، فرهنگی و خوابگاه‌ها پرداختند.

در پایان ریاست، معاون آموزشی پژوهشی و مدیرآموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، به تمامی سؤالات، انتقادات و پیشنهادهای دانشجویان پاسخ دادند.

.

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 21 22 23 24 25


۱۶ آذر تاریخ ایستادگی دانشگاه
image_pdfimage_print

۱۶ آذر ۳۲؛ جزوه آزادی را با خون نوشتند.

.

.

***دانشجو روزت مبارک***

.

.

2


هفته وحدت، هفته نور و سرور
image_pdfimage_print

مقام معظم رهبری: (مدظله العالی)

.

.

یکی از کارهایی که باید انجام گیرد، جلوگیری ازنشر آثار تفرقه انگیز است؛ چه در محیط شیعی و چه در محیط سنی…

.

.

***********************************************

2


بازدید مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ازدانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۸ آذر ماه ۱۳۹۶ دکتر محمد عثمان حسین بر، مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری‌ به همراه دکترعلی سلیمی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه رازی با حضور دکتر علی نادری‌،رییس دفتر ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن برگزاری نشستی در اتاق ریاست ازساختمان دانشگاه بازدید بعمل آوردند.

در این نشست دکتر علی نادری، رییس دفتر ریاست دانشگاه، به بیان پتانسیل‌های ویژه دانشگاه در ارتباط با کمک رسانی و مدیریت بحران استان و ظرفیت‌های قابل توجه دانشگاه با استفاده از نیروی جوان دارای دانش بالا ومتعهد پرداخت وهمچنین در خصوص لزوم تخصیص اعتبارات بیشتر جهت توسعه دانشگاه صنعتی کرمانشاه توضیحاتی ارائه نمود.

در ادامه ایشان مشکل عمده دانشگاه صنعتی کرمانشاه را تأمین خوابگاه برای دانشجویان ذکر کرد و بر لزوم توجه وزارت و اختصاص اعتبار به این حوزه تأکید نمود.

در پایان نشست دکتر محمد عثمان حسین بر، مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد، در اسرع وقت دغدغه ها و نکته نظرهای دانشگاه را در قالب گزارشی به وزیر وزارت منعکس خواهد کرد.

.

.

*********************************

1 2 3 4


تألیف کتاب توسط دو عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، کتابی با عنوان « آموزش نرم افزار هومر به همراه مثالهای عملی و کاربردی » تألیف دکتر مهدی احمدی جیردهی و دکتر رضا همتی اعضای هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه به چاپ رسید.

گفتنی است، علاقه مندان می توانند؛ جهت خرید این کتاب ها به کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی کرمانشاه مراجعه نمایند.

.

.

**********************************

dddd


تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در هفته پژوهش سال ۱۳۹۶
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مقارن با هفته پژوهش سال ۱۳۹۶ از منتخبین جشنواره پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور ریاست و اعضای هیأت رییسه دانشگاه تجلیل شد.

بنا بر این گزارش، بر اساس اعلام شورای پژوهشی دانشگاه، آقای دکتر مهدی بحیرایی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک، با نگارش ۱۱ عنوان مقاله چاپ شده در نشریات ISI و اجرای یک طرح پژوهشی، حائزرتبه اول، آقای دکتر رضا همتی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق، با نگارش ۸ عنوان مقاله چاپ شده در نشریات ISI، ارائه مقاله در سه همایش بین المللی، همکاری در اجرای یک طرح پژوهشی و هدایت دو عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد، حائز رتبه دوم  و آقای دکتر غلامحسین روشنی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق، با نگارش ۹ عنوان مقاله چاپ شده در نشریات ISI، یک عنوان مقاله ISC، ارائه مقاله در سه همایش بین المللی، اجرای دو طرح پژوهشی، و یک عنوان ثبت اختراع، حائز رتبه سوم گشتند. ضمن تبریک، مزید توفیقات ایشان را از خداوند بزرگ خواستاریم.

 .

.

***************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 

 


برگزاری مسابقه تیر اندازی با سلاح بادی به مناسبت هفته بسیج
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۸ آذرماه ۱۳۹۶ همزمان با هفته بسیج یک دوره مسابقه تیراندازی با سلاح بادی ویژه دانشجویان پسر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سالن هیأت تیر اندازی استان، برگزار گردید.

 بنابراین گزارش، مهندس عقیل الوندمنش، مدیر دانشجویی دانشگاه، ضمن بیان فواید ورزش، خصوصاً  رشته تیراندازی، اظهار داشت: حوزه معاونت دانشجویی به منظور استعدادیابی و ایجاد شور و نشاط در بین دانشجویان دانشگاه و پاسداشت ارزش های اصیل انقلاب و بسیج، اقدام به برگزاری یک دوره مسابقه تیر اندازی با سلاح بادی همراه با آموزش در بین دانشجویان پسر نمود که با استقبال  و حضور پر شور دانشجویان دانشگاه همراه گردید.

ایشان در ادامه افزود: باتوجه به اینکه امسال رشته تیراندازی به عنوان رشته المپیادی در تقویم ورزشی دانشگاه ها گنجانده شده، پس از برگزاری مسابقات در بین دختران این بار مسابقات پسران را به همت تربیت بدنی و بسیج کارمندی و تشکل دانشجویی آرمان برگزار نمودیم که در پایان آقایان پدرام اسفندیاری دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی برق، علی مهرنگار دانشجوی کارشناسی مهندسی برق و محمدنوید بهمرام دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم، معرفی شدند.

.

.

******************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

 


نشست مسئولین پژوهشکده نفت استان با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشستی پیرامون ساخت پژوهشکده نفت کرمانشاه با حضور مسئولین پژوهشکده نفت استان و دکتر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سالن جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

بنا بر این گزارش، در این نشست دکتر اختری، ریاست دانشگاه ، ضمن اشاره بر لزوم رعایت کلیه استانداردهای hse، فنی و حراستی، اظهار داشت: دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان مجری ساخت این پژوهشکده با توجه به توانمندی های خود در نظر دارد از استانداردهای روز دنیا در ساخت این پژوهشگاه استفاده نماید. ایشان در ادامه اظهار امیدواری کرد، کلنگ زنی این پروژه باعث اشتغال زایی بیش از صد نفر در استان خواهد شد و در زمان بهره برداری، کرمانشاه به یکی از قطب های فعال پژوهشی وتولید علم در صنعت نفت کشور تبدیل می شود.

.

.

 **********************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


موفقیت دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات کاراته دانشگاه های منطقه ۵
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات کاراته دانشگاه های منطقه ۵  انتخابی چهاردهمین المپیاد دانشجویان کشور، صاحب ۷ مدال رنگارنگ شدند.

حسین پار در ادامه عنوان کرد: در این مسابقات که به میزبانی دانشگاه کردستان برگزار شد، نمایندگان دانشگاه صنعتی کرمانشاه خانم‌ها،یاسمن امیری، دانشجوی فیزیک مهندسی و سپیده نظری، دانشجوی علوم مهندسی، موفق به کسب ۲مدال نقره شدند و فائزه گومه دانشجوی فناوری اطلاعات، پرستو باباخانی دانشجوی مهندسی صنایع و مهتاب مسکین، دانشجوی علوم مهندسی، در بخش کمیته ۳ مدال برنزکسب کردند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه یادآور شد: در بخش کاتای انفرادی خانم یاسمن امیری صاحب گردن آویز برنز شد و در بخش کاتای تیمی نیز تیم دانشگاه صنعتی کرمانشاه متشکل از خانم ها امیری، نظری و گومه، و خانم ها پروانه باباخانی، پرستو باباخانی و زهرا رئیسی توانستند به مقام سوم دست یابند.

گفتنی است، در پایان این دوره از مسابقات، تیم دانشگاه صنعتی کرمانشاه پس از تیم های دانشگاه کردستان (میزبان) و دانشگاه رازی در مجموع مقام سوم تیمی را به مربی گری خانم محمدپور و سرپرستی خانم امیری بدست آورند.


اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
image_pdfimage_print

گل ها همه با اذن تو برخاسته اند

.

.

از بهر ظهور تو خود آراسته اند

.

.

مردم همه در لحظه ی تحویل، بی شک

.

.

اوّل فرج تو از خدا خواسته اند

.

.

****************************************************

2


السلام علیک یا حجه بن الحسن العسکری
image_pdfimage_print

 امام حسن عسکری(ع):

.

.

قلب نابخرد در دهان اوست، و دهان خردمند فرزانه در دل او.

.

(تحف العقول، ص ۵۱۹ )

.

.

جدال مکن که ارزشت میرود و شوخی مکن که بر تو دلیر شوند.

.

(تحف العقول ص ۴۸۶)

.

.

********************************

2


بسیج مدرسه عشق است.
image_pdfimage_print

امام خمینی (ره):

.

.

اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شود، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید.

.

***هفته بسیج گرامی باد***

.

.

*****************************************

2


اقدام نوع دوستانه دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در یاری رساندن به زلزله زدگان استان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دانشجویان ورودی سال۹۲ دانشگاه صنعتی کرمانشاه، بودجه جشن دانش آموختگی شان را برای کمک و یاری به زلزله زدگان استان کرمانشاه هدیه دادند.

بنابراین گزارش، با توجه به پیشنهاد و درخواست دانشجویان گرامی ورودی سال۹۲ (۶ گروه آموزشی) مبنی بر اختصاص بودجه جشن دانش آموختگی شان برای کمک و یاری به زلزله زدگان استان کرمانشاه ، شورای فرهنگی دانشگاه ضمن تقدیر و تشکر فراوان از اقدام نوع دوستانه این عزیزان ، مصوب نمود؛ مبلغ ۳۵ میلیون ریال هزینه مراسم فوق و با عنایت ریاست محترم دانشگاه که تقبل فرمودند؛ این مبلغ به دو برابر یعنی معادل ۷۰ میلیون ریال افزایش یافته و جهت تهیه کانکس برای اسکان آسیب دیدگان از زلزله تخصیص یابد.

.

.

******************************

1


برگزاری اولین جلسه شورای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال تحصیلی جدید
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۶، اولین جلسه شورای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال تحصیلی جدید، در خصوص بررسی وضعیت آموزشی دانشجویان ورودی جدید و برنامه ریزی آموزشی ترم آینده با حضور رییس، معاونین، مدیر گروه ها و روسای دانشکده های دانشگاه، در محل سالن جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

بنا بر این گزارش، در این جلسه دکتر علی اکبراختری، رییس دانشگاه، توضیحاتی در خصوص رشد و کیفیت برخی از رشته های تحصیلی دانشگاه بخصوص رشته کامپیوتر، ساخت خوابگاه­ های دانشجویی در آینده نزدیک و تربیت دانشجویان با سواد و توانمند ارائه نمود. ایشان در ادامه اظهار امیدواری نمود؛ که درآینده شاهد ورود دانشجویانی از خارج ازکشور و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری باشیم.

درادامه جلسه، معاونت آموزشی پژوهشی دانشگاه، مدیر گروه ها و روسای دانشکده ­ها در خصوص برنامه­ ها و مصوبات آموزشی دانشجویان ورودی جدید و برنامه­ ریزی آموزشی ترم آینده دانشگاه در سال تحصیلی جدید، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

.

.

************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


موفقیت تیم دختران دو و میدانی کار دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، تیم دختران دو و میدانی کار دانشگاه صنعتی کرمانشاه، توانستند در مسابقات دو و میدانی دانشگاه‌های منطقه ۵ اولین کاپ قهرمانی در بخش ورزش دختران را برای دانشگاه به ارمغان آورده و به مقام سوم دست یابند.

بنا بر این گزارش، مهندس عقیل الوند منش، مدیر امور دانشجویی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: در مسابقات دو و میدانی دانشگاه‌های منطقه ۵ ، خانم ها : هانا حقیقی، ویدا الیاسی، فاطمه زارع و فاطمه السادات حسینی به سرپرستی خانم سونیا امیری موفق به کسب مدال نقره شدند. 

در پایان مهندس الوند منش یادآور شد؛ با توجه به مصوبات شورای ورزش و لزوم توجه به ورزش دانشجویان دختر در نظر داریم، در همین راستا در هفته جاری تیم کاراته دختران دانشگاه را به مسابقات ورزشی دانشگاه های منطقه ۵ در کردستان اعزام نماییم.

گفتنی است، خانم دنیا فتاحی، دیگر ورزشکار اعزامی به مسابقات دو و میدانی به دلیل مصدومیت قادر به ادامه مسابقات نبود.

.

.

************************************************

1 2 3 4 5


ربیع الاول بهار ماه ها.
image_pdfimage_print

جلوه گل عندلیبان را غزلخوان می کند

.

    نام مهدی صد هزاران درد درمان می کند

.

مدعی گوید که با یک گل نمی گردد بهار

.

    من گلی دارم که عالم را گلستان می کند

.

***حلول ماه ربیع الاول ماه شادی اهل بیت (ع) مبارک باد***

.

*******************************************

2


رحلت پیامبر اکرم (ص)،‌ شهادت امام حسن (ع) و شهادت امام رضا (ع) تسلیت باد.
image_pdfimage_print

پیامبر خدا صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم :

.

.

پرسش نیمى از دانش است .

.

(کنزالعمّال : ۲۹۲۶۰)

.

.

فـرشتگان ، بـالهاى خـود را براى جوینده دانش مى ‏گسترانند و برایش آمرزش می طلبند .

.

(منتخب میزان الحکمة : ۳۹۸)

.

.

در قیامت بدترین مردم نزد پروردگار،عالمی است که در جهان از دانش خود عملاً استفاده نکرده و از آن پیروی ننموده است.

.

(لئالی اللخبار ص۱۹۲)

.

.

*****************************************************

.

.

امام حسن مجتبی علیه السلام:

.

.

عاقل و خردمند به کسى که از او نصیحت و اندرز خواهد، خیانت نکند.

.

(تحف العقول ص ۲۳۶)

.

.

************************************************

.

.

امام رضا (علیهم السلام):

.

.

ایمان‌ چهار رکن‌ است‌ : توکل‌ بر خدا، رضا به‌ قضاى‌ خدا، تسلیم‌ به‌ امرخدا، واگذاشتن‌ کار به‌ خدا.

.

(تحف‌ العقول‌ ، ص‌ ۴۶۹)

.

***************************************************************

.

2


عدم برگزاری کلاس های دانشگاه صنعتی کرمانشاه به دلیل زلزله اخیر
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، بنا بر تصمیم هیأت رییسه دانشگاه، به دلیل زلزله اخیر در استان کرمانشاه و شهرستان های اطراف، و به جهت اینکه جمعی از دانشجویانی که ساکن شهرستان های زلزله زده اطراف استان هستند، فرصت کافی برای کمک و همراهی خانواده خود را داشته باشند. کلاس ها از روز دوشنبه مورخ ۹۶/۸/۲۲ لغایت یکشنبه مورخ ۹۶/۸/۲۸ برگزار نمی گردد.

.

گفتنی است، کلیه دانشجویان باید خوابگاه های دانشجویی را تا تاریخ مذکور ترک کرده و در روز دوشنبه مورخ ۹۶/۸/۲۹ در کلاس های دانشگاه حضور داشته باشند.


پیام تسلیت رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه به زلزله زدگان استان کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دکتر علی اکبر اختری، با صدور پیام تسلیت، با زلزله‌ زدگان استان کرمانشاه و شهرستان های آسیب دیده اطراف ابراز همدردی کرد.

.

.

متن پیام دکتر علی اکبر اختری به این شرح است:

.

.

بسم الله الرحمن الرحیم

.

.

خبر وقوع زلزله در استان کرمانشاه و شهرستان های اطراف آن و کشته و زخمی شدن تعدادی از هم استانی های عزیزمان موجب تاسف و تاثر گردید. بدون شک وقوع چنین حوادثی تقدیری لایتغیر و آزمونی الهی است و در سایه توکل و تمسک به خداوند متعال می تواند مقدمه ای برای رحمت الهی باشد.

اینجانب به نمایندگی از دانشگاهیان  این دانشگاه، ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با همه داغداران و آسیب دیدگان این حادثه، از خداوند متعال، برای درگذشتگان، غفران و رحمت الهی، برای مجروحان شفای عاجل و برای بازماندگان و آسیب دیدگان نیز بردباری مسئلت دارم و آمادگی کارکنان این دانشگاه را برای کمک های انسان دوستانه به آسیب دیدگان  زلزله اعلام می نمایم.

.

.

علی اکبر اختری

.

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه


برگزاری مسابقه چالش گرانش (نجات تخم مرغ) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ ۲۰ آبان ماه۱۳۹۶ دومین دوره از مسابقه چالش گرانش (نجات تخم مرغ) به همت انجمن علمی مهندسی مکانیک و با حمایت مدیریت فرهنگی – اجتماعی دانشگاه، در دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

بنا بر این گزارش، خانم مهندس پزد، کارشناس واحد انجمن های علمی مدیریت فرهنگی – اجتماعی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: دومین دوره از مسابقه نجات تخم مرغ با حضور ۲۵ تیم دانشجویی همچون سال قبل با داوری خوب دکتر کمال جلالی و مهندس هادی مرادی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

خانم مهندس پزد بیان کرد: دانشجویان همیشه برای خلاقیت و تمرین کار گروهی به دنبال فرصت های عجیب و غریب هستند. این فرصت را گاهی چند رشته ماکارونی برای ساختن یک پل به وجود می آورد و یا چند تکه کاغذ، چسب و مقوا برای ساخت یک کاوشگر و نجات تخم مرغ. شاید به نظر بعضی‌ها این که بخواهی با چند تکه کاغذ، مقوا، چسب و نی یک کاوشگر برای نجات یک تخم‌مرغ بسازی کمی خنده‌دار به نظر برسد اما همین کار به ظاهر مضحک زمانی روشی برای کشف استعدادهای ناب در طراحی کاوشگر برای ناسا بوده است.

ایشان عنوان کرد: مسابقه نجات تخم‌مرغ یا چالش جاذبه از همین جا شکل گرفت؛ از چالش ناسا برای نشاندن کاوشگرها بر روی اجرام آسمانی بدون آن که دستگاه‌ها و یا سرنشینان آن در زمان فرود آسیبی ببینند. مسابقه نجات تخم مرغ سالهاست که تبدیل به بهانه‌ای برای بروز خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها شده است. مسابقه‌ای که در بسیاری از مراکز آموزشی جهان برگزار می‌شود و گاه ایده‌های نوینی از دل آن آشکار می گردد.

در ادامه وی یادآور شد، انجمن های علمی مهندسی مکانیک روز گذشته در دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه مسابقه نجات تخم مرغ خود را برای تمامی دانشجویان رشته های مختلف مهندسی برگزار کرد، تیم های شرکت کننده سازه های خود را از ارتفاع ۱۰ متری به پایین پرتاب کردند و دور از حسادت، ناراحتی و یا تلاش برای برد و باخت به دلایل شکستن، خراب شدن و یا منحرف شدن سازه خود فکر می‌کردند، فعالیتی که شاید از نگاه بعضی‌ها فقط یک تفریح مهیج به نظر برسد اما آغاز ایده‌ پردازی، نوآوری، تحلیل و تمرین کار گروهی برای دانشجویان رشته‌های مهندسی است.

بر اساس این گزارش،اسامی برندگان به شرح ذیل می باشد:

تیم اول: سجاد عبدی-کامیاب نیری-پارسا صالحی-محمد محرابی  (مهندسی عمران)

تیم دوم: آرمین صفری-آرام مصطفی زاده-حسین شفیعی-دانیال بهرامی (مهندسی عمران)

تیم سوم: فریاد کریمی-فرامرز فیض الهی-هیمن قادری  (مهندسی راه آهن)

.

.

*******************************************************

.

.

1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

18 20 21 22 23


بازدید رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه از تیم بسکتبال دانشجویان دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، عصر چهارشنبه مورخ ۱۷ آبان ماه ۱۳۹۶ دکتر علی اکبر اختری، رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با حضور در سالن تمرینات تیم بسکتبال دانشجویان این دانشگاه، از روند تمرینات این تیم بازدید کرد.

بنابراین گزارش، دکتر اختری در این دیدارضمن آرزی موفقیت در رقابت های پیش رو، عنوان داشت: برای ما کسب عنوان و مقام ملاک نیست. نگاه ما بر تاثیر جنبه‌های مثبت  ورزش در زندگی اجتماعی و تحصیلی  و حضور در میادین ورزشی  است.

وی در ادامه با اشاره به خاطرات ورزشی دوران تحصیلی خود، بیان کرد: قدر موقعیت کنونی و جوانی خود را بدانید چرا که خاطرات و دوستان هم تیمی برای شما ماندگارترین و زیباترین لحظات را خواهند ساخت.

گفتنی است، این تیم به عنوان اولین تیم بسکتبال دانشجویی دانشگاه قرار است طی هفته جاری در مسابقات قهرمانی منطقه ۵ ورزش دانشگاهی و انتخابی چهاردهمین المپیاد ورزشی شرکت نماید.

.

.

***************************************************************

1 2


تألیف چهار عنوان کتاب توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، چهار عنوان کتاب تحت عناوین « بهسازی خاک های نرم به روش اختلاط عمیق و بهسازی زمین های نرم، مکانیزم ها و مطالعات موردی » تألیف دکتر حسین مؤیدی عضو هیأت علمی گروه مهندسی عمران و«آتوماتای کوانتومی سلولی نقطه­ ای (QCA) » تألیف دکتر عباس رضایی عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق و «ساختمان داده­ ها و الگوریتم­ ها در جاوا » تألیف مهندس بهزاد مرادی عضو هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه به چاپ رسید.

.

.

**********************************************************

.

12

.

.

**************************************************************

3

.

.

*******************************************************

4


انتصاب دکتر مهدی خزایی به عنوان سرپرست گروه آموزشی علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر مهدی خزایی طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان «سرپرست گروه آموزشی علوم کامپیوتر» دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

.

.

در این حکم آمده است:

.

.

جناب آقای دکتر مهدی خزایی

.

.

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم از تاریخ ۹۶/۸/۱ علاوه بر مدیر گروه آموزشی کامپیوتر به عنوان سرپرست گروه آموزشی علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب می شوید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم. 

.

.

*****************************************************

12


السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(علیه السلام)
image_pdfimage_print

قالَ رَسُولُ اللّهِ صلّى اللّه علیه و آله :

.

.

 اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرَدُ اَبَداً.

.

.

پیامبر اکرم صلّى اللّه علیه و آله فرمود :

.

.

 براى شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود .

.

.

*******************************************************

12


صعود تیم کوهنوردی دانشجویان پسر دانشگاه صنعتی کرمانشاه به قله الوند
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، تیم کوهنوردی پسران دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همراه دانشجویان پسرکوهنورد منتخب دانشگاه‌های سراسر کشور، به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی، روز پنجشنبه مورخ۹۶/۰۸/۱۱  به قله ۳۵۸۴ متری الوند در استان همدان صعود کردند.

بنابراین گزارش، حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: در این صعود ۵۰ کوهنورد برتر در قالب ۱۱ تیم حضور داشتند و پس از صعود، بر مزار شهدای گمنام واقع در ارتفاعات میدان میشان حضور یافته و با قرائت فاتحه به مقام والای شهدا ادای احترام کردند.

وی با اشاره به وجود دانشجویان مستعد و باتجربه کوهنورد در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، عنوان کرد: باتوجه به توان فنی و بدنی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، باموافقت مسئول انجمن کوهنوردی وزارت علوم، تیم دانشگاه صنعتی به عنوان تیم اول و سرقدم به قله صعود کردند.

ایشان در ادامه بیان کرد: پس از صعود دانشجویان به قله الوند، مراسمی با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در سالن آمفی تئاتر دانشگاه بوعلی همدان برگزار شد. وزیر علوم در این مراسم در سخنانی با تاکید بر نقش ورزش و فعالیت‌های بدنی در شادابی و نشاط هر چه بیش‌تر جامعه دانشگاهی کشور بیان داشت: از دید مسئولان وزارت علوم توسعه ورزش دانشگاهی جایگاه ویژه‌ای دارد .

مدیر تربیت بدنی دانشگاه در پایان ضمن دعوت از دانشجویان مستعد و علاقمند به شرکت در برنامه های ورزشی دانشگاه، یادآور شد: آقایان محمدرضا بدری سرپرست، فراز نیک روش، فرهاد فولادی، کمیل افشار نجفی و علیرضا امیری  اعضای تیم دانشگاه در این صعود سراسری بودند.

.

.

*****************************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7

 


مراسم بزرگداشت ۱۳ آبان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روزشنبه مورخ ۱۳ آبان ماه ۱۳۹۶ به همت بسیج دانشجویی ، مراسمی به مناسبت بزرگداشت روز ۱۳ آبان با  موضوع تسخیر لانه و بازخوانی اسناد لانه ی جاسوسی و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین احد آزادیخواه نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی و همچنین با حضور ریاست، مسئولین و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در دانشکده فناوری اطلاعات برگزار گردید.

.

.

**************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


حضور موفق دانشجویان دو و میدانی کار پسر در مسابقات قهرمانی دانشگاه های منطقه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: دانشجویان پسر نماینده دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات دو و میدانی دانشگاه ­های منطقه ۵ ورزش کشور و انتخابی چهارهمین المپیاد دانشجویان کشور که به میزبانی دانشگاه سنندج برگزار شد، توانستند در ماده پرتاب دیسک و دو امدادی ۴ در ۱۰۰ متر به مقام دوم و در مواد دو ۱۰۰متر، پرش طول و دو ۳۰۰۰ متر با مانع به مقام سوم دست یابند.

حسین پار، در ادامه تصریح کرد: نیما صحرایی، محمد مرتضوی، امیر خدادادیان و محمد رسول ایزدی، نمایندگان شایسته دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در این مسابقات موفق شدند در بین دانشجویان دانشگاه های منطقه، ضمن کسب مقام دوم ، سهمیه ورودی چهاردهمین المیپاد ورزشی دانشجویی سراسر کشور را که تابستان آینده در اصفهان برگزار می شود را  کسب کنند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه در ادامه یاد آور شد: در این دوره از مسابقات علاوه بر دانشگاه های دولتی غرب کشور، دانشگاه های پیام نور، علمی کاربردی و فرهنگیان نیز حضور داشتند که این موضوع موجب بالا رفتن سطح رقابت­ ها گردید .

گفتنی است، ۲ عنوان چهارمی دیگر نیز توسط علی خودسیانی و محسن گودرزی دیگر دانشجویان دو و میدانی کار دانشگاه کسب گردید که شایسته تقدیر می باشد.

.

.

*****************************************************

.

.

1 2 3 4 5 6 7


مراسم اهدای جوایز مسابقات فوتسال دانشجویی جام شهدا
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این مراسم که چهارشنبه ۱۰ آبان ماه در حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد، حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، ضمن تجلیل از دانشجویان ورزشکار با ارائه گزارش فنی مسابقات اظهار داشت: در این دوره از مسابقات حدود ۳۰۰ دانشجو در قالب تیم های مختلف، بصورت تک حذفی و گروهی باهم به رقابت پرداختند و به دلیل استقبال زیاد دانشجویان، این دوره از مسابقات چندین ماه به طول انجامید.

حسین پار با اشاره به جذابیت‌ها و حواشی رشته پرطرفدار فوتبال و فوتسال، مشارکت، شور و نشاط دانشجویان و احترام به قوانین را در این دوره از مسابقات شایسته تقدیر دانست و افزود: محیط های ورزشی بستر مناسبی برای تخلیه انرژی و تجدید قوای جسمی و روحی دانشجویان است.

ایشان در خاتمه ضمن تشکر از مسئولین دانشگاه و بسیج دانشجویی برای کمک به برگزاری بهتر این مسابقات، ابراز امیدواری کرد: که در آینده نزدیک شاهد به ثمرنشستن تلاش های دانشجویان در میادین مختلف ورزشی باشیم.

در ادامه این مراسم دکتر علی نادری، رئیس دفتر ریاست دانشگاه، ضمن تشکر از مجموعه بسیج دانشجویی، برای مشارکت در برگزاری مسابقات و مراسم های مختلف،عنوان کرد: بسیج و سایر تشکل‌ها و کانون های دانشجویی در واقع بازوان اجرایی دانشگاه هستند و انتظاری جز این از این مجموعه نمی رود و این تشکل‌ها چون برخاسته از دل دانشجویان می‌باشند، تأثیر بسزایی در جذب و مشارکت آنان خواهند داشت. 

دکتر نادری بیان کرد: ایجاد شور و نشاط در دانشجویان از اهم وظایف مدیران بوده و ابراز امیدواری نمود، با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، روزبه روز شاهد رقابتهای پرشورتر دانشجویان باشیم.

در ادامه این مراسم مسعودخسروداد مدیر حراست و عضو شورای ورزش دانشگاه و همچنین سعید مخدومی فرمانده بسیج دانشجویی در سخنانی به نقش ورزش در ارتقاء شور ونشاط و سلامت روحی و جسمی دانشجویان پرداختند.

در خاتمه این مراسم از نمایندگان تیم های اول تا سوم با اهداء لوح و هدیه تجلیل شد.

.

.

******************************************************

1 2 3 4 5 6


کارگاه آموزشی روزنامه نگاری در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در روزهای پنج شنبه و جمعه ۱۱ و ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۶ به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، یک دوره کارگاه آموزشی روزنامه نگاری، در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش، افشین امیری، کارشناس نشریات دانشگاه، با اعلام این خبر افزود، به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و همکاری خانه مطبوعات استان کرمانشاه، این دوره با حضور ۲۵ نفر از دانشجویان رشته های مختلف با هدف آشنایی شرکت کنندگان با اصول روزنامه نگاری و انتشار نشریات دانشجویی برگزار گردید.

ایشان در ادامه یادآور شد، بخش های تدریس شده این دوره کوتاه مدت که شامل اصول خبرنویسی، گزارش نویسی، تیتر نویسی، فتوژورنالیسم، صفحه آرایی و حقوق رسانه بود، توسط محمدحسین شیریان مدرس و عضو خانه مطبوعات استان کرمانشاه برگزار گردید.

در آخر افشین امیری ضمن تشکر از حمایت های ریاست و مسئولین دانشگاه، ابراز امیدواری نمود که در آینده با حمایت های مسئولین دانشگاه، همچنان شاهد برگزاری این قبیل کارگاه های آموزشی در دانشگاه باشیم.

.

.

*******************************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9


مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز جمعه مورخ ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۶ به همت کانون قرآن، عترت و مهدویت دانشگاه، مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف پاسداشت از خون شهدا و تجدید پیمان با آرمان های شهدای دفاع مقدس، شهدای انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم برگزار گردید.

.

.

*************************************************

.

1 2 3 4 5 6


یوم اللّه سیزده آبان
image_pdfimage_print

مقام معظم رهبری (مدظله العالی):

.

.

سیزدهم آبان روز تجلی دوباره آزادگی و شجاعت و غیرت انقلابی در ملت مسلمان ماست.

.

سیزده آبان در واقع روز جوانان است؛ جوانان دانش آموز و دانشجو

.

***********************************

.

.

بلوغ تو چقدر به جوانه های درخت می ماند که رو به پنجره می شکفند.

.

قرار است پا به نهالستان آوازهای ماه بگذاری.

.

وقتِ آن رسیده است که خود را با آسمانی ترین روزها بسنجی و با توانستن برابر بدانی.

.

یوم اللّه سیزده آبان، یادآور حماسه ها، ایثارها و فداکاری های دانشجویان و دانش آموزان عزیزمان گرامی باد. 

.

***************************************************************

0669a36801e4240ee6727eb72634b8f0


برگزاری مسابقه تیراندازی با سلاح بادی ویژه دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۸ آبان ماه ۱۳۹۶ به همت کانون دخترانه تسنیم دانشگاه، یک دوره مسابقه تیراندازی با سلاح بادی ویژه دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سالن هیأت تیر اندازی استان، برگزار گردید.

 بنابراین گزارش، خانم محیا ناصری، دبیر کانون دخترانه تسنیم دانشگاه، ضمن اشاره به اینکه در اسلام تاکید ویژه ای به ورزش، خصوصاً تیر اندازی شده، اظهار داشت: این کانون به منظور توانمندسازی و مشارکت و ایجاد شور و نشاط در بین دانشجویان دختر دانشگاه، اقدام به برگزاری یک دوره مسابقه تیر اندازی با سلاح بادی همراه با آموزش در بین دانشجویان خانم نمود که با استقبال  و حضور پر شور دانشجویان دانشگاه همراه گردید. ایشان در ادامه افزود: در این دوره از رقابت ها، ورزشکاران خانم در بخش تیر اندازی با سلاح بادی به رقابت با یکدیگر پرداختند که در پایان به خانم ها عاطفه بهادری، مهدیه شهبازی و شبنم راضی نفرات اول تا سوم، جوایزنفیسی اهدا گردید.

گفتنی است؛ در آخر خانم محیا ناصری از مدیریت تربیت بدنی، مدیریت فرهنگی، روابط عمومی و حراست دانشگاه به جهت همکاری و حمایت در برگزاری این مسابقه صمیمانه تشکر و قدردانی نمود.

.

*************************************************************

.

1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13


انتصاب خانم مهندس هنگامه شمسی پور به عنوان سرپرست گروه آموزشی راه آهن دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، خانم مهندس هنگامه شمسی پور طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان « سرپرست گروه آموزشی راه آهن » دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

.

در این حکم آمده است:

.

سرکارخانم مهندس هنگامه شمسی پور

.

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم  به عنوان سرپرست گروه آموزشی راه آهن منصوب می گردید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم.

 .

******************************************************

IMG_4813


برگزاری نشست علمی با موضوع ماهواره های فضایی و هوایی و اصول طراحی پرنده ها در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست سخنرانی علمی با موضوع ماهواره های فضایی و هوایی و اصول طراحی پرنده ها با حضور رئیس، برخی از اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار گردید.

بنا براین گزارش، در این نشست دکتر امیر رضا کوثری، دانشیار و مدیر گروه هوافضای دانشگاه تهران، به تشریح اهمیت استراتژیک ماهواره ها در کاربردهای مختلف چون هواشناسی، ناوبری، تصویر برداری و صنایع دفاعی و همچنین کاربردهای نوین و متنوع ماهواره های هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین خورشیدی پرداخت.

در ادامه، دکتر کوثری ضمن بازدید از دستاوردهای پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، تلاش های انجام گرفته در زمینه طراحی و ساخت هواپیماهای بدون سرنشین را بسیار مثبت و آینده دار دانست. 

گفتنی است، بخش پایانی این نشست علمی، به بیان نظرات اعضای هیأت علمی و دانشجویان  و پرسش و پاسخ پیرامون مسائل مطرح شده، اختصاص یافت.

.

*******************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 15


برگزاری کارگاه زندگی مشترک بدون شکست در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ ۶ آبان ماه ۱۳۹۶ به همت مدیریت فرهنگی و کانون دخترانه تسنیم دانشگاه، کارگاهی با عنوان زندگی مشترک بدون شکست با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر بهمنی و با حضور دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار گردید.

بنا براین گزارش، در این کارگاه در خصوص نحوه انتخاب همسر، ویژگی های همسر شایسته، آیین همسرداری، چگونگی داشتن یک زندگی موفق و راه های پیش گیری از طلاق بحث و گفتگو شد.

.

****************************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9


نشست هم اندیشی فرماندهان پایگاه های بسیج و شورای حوزه ۳ بسیج کارمندی دانشگاه های استان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه مورخ ۲ آبان ماه ۱۳۹۶ نشست هم اندیشی فرماندهان پایگاه‌های بسیج و شورای حوزه ۳ بسیج کارمندی دانشگاه‎ها ی استان کرمانشاه با حضور دکتر اختری، رئیس دانشگاه ، عزیزی، فرمانده بسیج کارمندی دانشگاه های استان، سهیل عزیزی، فرمانده بسیج کارمندی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و جمعی از فرماندهان پایگاه بسیج و شورای حوزه ۳ بسیج کارمندی دانشگاه‌ها ، در اتاق جلسات دانشکده انرژی دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدای این نشست که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد، دکتر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه ضمن خیر مقدم به میهمانان و عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی، اظهار داشت: نیروی انسانی سرمایه‌های اصلی هر سازمان و نهاد هستند که بر همین اساس هدف اصلی بسیج کارمندان، جذب کارکنان دستگاه‌های اجرایی، اشاعه فرهنگ ناب اسلامی، آموزش، انسجام  و ارتقا بینش و بصیرت بسیجیان است. ایشان یادآور شد؛ کارمندان بسیجی شاغل در ادارات، کارگزاران اصلی این نظام هستند و هدف و ماموریت اصلی بسیج کارمندان، تحقق دولت اسلامی در تمام سطوح نظام و کشور است.

رئیس دانشگاه، با بیان اینکه بسیج کارمندان در ادارات، بازویی توانا برای کمک به مدیران در حوزه‌های فرهنگی هستند، تصریح کرد: کمک به تحقق آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری در ادارات و دستگاه‌های دولتی و کمک به تدوین راهبرد بسیج کارمندان در استان از جمله اهداف اصلی بسیج کارمندان است.

در این نشست حسین عزیزی، فرمانده بسیج کارمندی دانشگاه‌های استان، نیز افزود؛ بسیج برخاسته از دل و قلب مردم است وبسیجیان ادارات باید پل ارتباط بین کارمندان،کارگران، مدیران و مردم باشند چراکه هدف نهایی بسیج خدمت خالصانه به مردم است.

در ادامه، سهیل عزیزی فرمانده بسیج کارمندی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدام‌های انجام شده توسط بسیج کارمندی این دانشگاه در سال جاری،عنوان داشت: فرآیند کاری بسیج کارمندی دانشگاه همچون سال های گذشته منسجم‌تر و کارآفرین‌تر می‌باشد.

در پایان، فرماندهان پایگاه بسیج و شورای حوزه ۳ بسیج کارمندی دانشگاه‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 .

**********************************************************

.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 


مراسم عزاداری شهادت حضرت رقیه (س) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه مورخ ۲ آبان ماه ۱۳۹۶ مراسم عزاداری به مناسبت سالروز شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها، باسخنرانی حجت الاسلام و المسلمین یاوری و مداحی کربلایی حمید رضا احمدی و با حضور دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در محل نماز خانه دانشگاه برگزار گردید.

.

*******************************************************

.

1 2 3 4 5 6

 


برگزاری نشست اعضای ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه مورخ ۱ آبان ماه ۱۳۹۶ اولین نشست ستاد شاهد وایثارگر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال تحصیلی جدید، با حضور دکتراختری، رئیس دانشگاه، دکتر زرشکی، معاون آموزشی و پژوهشی، دکتر بنی­ اردلانی، مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی، مهندس فلاحی، نماینده اساتید مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر، خانم احمدی­ پور، مدیر امور دانشجویان شاهد و ایثارگر، سارابی، نماینده دانشجویان شاهد و ایثارگر و دبیر کانون ایثار دانشگاه و همچنین با حضور دکتر شهیدی، معاون فرهنگی بنیاد شهید استان، خانم جعفری، مسئول آموزش عالی بنیاد شهید استان و آقای اکبری، مسئول آموزش عالی بنیاد شهید شهرستان منطقه ۱،  در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنا براین گزارش، در این نشست، مطابق روال نیمسال های گذشته، اعضای ستاد شاهد دانشگاه طی نشستی به بررسی درخواست های دانشجویان شاهد و ایثارگر در حوزه آموزشی، فرهنگی و رفاهی پرداخته  و در پایان در این راستا  با حضور مسئولین، تصمیماتی اتخاذ گردید.

.

*************************************************************

.

1 2 3 4 5 6

 


انتصاب دکتر محسن دهقانی به عنوان سرپرست گروه آموزشی فیزیک مهندسی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر محسن دهقانی طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری،به عنوان «سرپرست گروه آموزشی فیزیک مهندسی » دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

.

.

در این حکم آمده است:

.

جناب آقای دکتر محسن دهقانی

.

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم از تاریخ ۹۶/۰۷/۱۵ به عنوان سرپرست گروه آموزشی فیزیک مهندسی منصوب می گردید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم. 

.

*********************************************************

111


تألیف و چاپ دو عنوان کتاب توسط عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دو عنوان کتاب تحت عناوین  « بهسازی خاک های نرم به روش اختلاط عمیق »  و   « بهسازی زمین های نرم، مکانیزم ها و مطالعات موردی »  تألیف دکتر حسین مؤیدی عضو هیأت علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه صنعتی کرمانشاه به چاپ رسید.

گفتنی است، علاقه مندان می توانند؛ جهت خرید این کتاب ها به کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی کرمانشاه مراجعه نمایند.

.

***********************************************************

.

1

.

**********************************************************

2


برگزاری همایش پیاده روی دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت بزرگداشت هفته تربیت بدنی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روزجمعه مورخ ۲۸ مهرماه ۱۳۹۶ به مناسبت بزرگداشت هفته تربیت بدنی و ورزش و همچنین به منظور توسعه ورزش همگانی، همایش پیاده روی دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی بصورت مشترک با دانشجویان علوم پزشکی کرمانشاه در منطقه زیبای چالابه برگزار گردید.

بنا براین گزارش، حسین پار مدیر تربیت بدنی دانشگاه با اعلام این خبر افزود: باتوجه به تصمیم شورای ورزش و رویکرد دانشگاه، در تقویم برنامه های ورزشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه نگاه ویژه ای به ورزش همگانی شده،  و در این تقویم اجرایی رویکرد ما  مشارکت حداکثری دانشجویان است.

ایشان در ادامه یادآور شد؛ ۲۶ مهرماه و روز ورزش در واقع  بهانه ای است، برای آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربردی ورزش در زندگی فردی و اجتماعی و ترویج مفاهیمی نظیر سلامت، نشاط و شادابی در بین اقشار مختلف جامعه.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه تصریح کرد: یکی از برنامه های تربیت بدنی دانشگاه برای این هفته پیاده روی مشترک دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی با دانشگاه علوم پزشکی بود که با همکاری صمیمانه ادارات تربیت بدنی و معاونت های دانشجویی دو دانشگاه  به نحوه شایسته ای برگزار گردید و در انتهای برنامه به قید قرعه به شرکت کنندگان جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید.

در آخر، حسین پار ضمن تشکر از مسئولین و حمایت های ایشان، از کانون دخترانه تسنیم، کانون دانشجویی فیلم و عکس، امور خوابگاه، مدیریت فرهنگی، حراست و روابط عمومی دانشگاه برای همدلی و همکاری در برگزاری این همایش بزرگ ورزشی، صمیمانه تشکر کرد.

.

************************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 


برگزاری نشست صمیمانه دبیران شورای صنفی دانشجویان با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز شنبه مورخ ۲۲ مهر ماه ۱۳۹۶ نشست صمیمانه دبیران شورای صنفی دانشجویان با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه در اتاق ریاست دانشگاه برگزار گردید.

در این نشست، دکتر اختری ریاست دانشگاه، ضمن اشاره به عملکرد خوب و بهینه شورای صنفی، یادآور شد؛ این شورا به عنوان زبان رسای دانشجویان در بیان مشکلات آن ها باید حداکثر استفاده را از این جلسات ببرد، کمااینکه مسئولین دانشگاه از طریق همین نشست ها از مشکلات و معضلات دانشجویان با خبر می شوند. همچنبن ایشان بیان کرد: دانشگاه برای پیشبرد اهداف خود به کمک های فکری و عملی دانشجویان نیازمند است، چراکه تجربه نشان داده است، هرگاه کاری به دانشجویان سپرده شود، نتایج خوبی به دنبال خواهد داشت.

در ادامه این نشست، دبیران شورای صنفی دانشگاه، به طرح مشکلات و چالش های صنفی دانشجویان از قبیل تدوین پیش نویس آیین نامه داخلی شورای صنفی، برگزاری شوراهای دانشجویی، لزوم تغییرات رفاهی، صنفی و سایر موضوعات پرداختند و مقرر شد پس از بررسی کارشناسی، راهکارهای اجرایی در یک بازه زمانی مشخص تعیین و عملیاتی شود.

 .

*********************************************************

.

1 2 3 4

 


برگزاری کارگاه عکاسی ویژه دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه مورخ ۲۴مهرماه ۱۳۹۶ کارگاه عکاسی ویژه دانشجویان ورودی جدید با موضوع مقدمات عکاسی و با حضور غلامحسین محبی یکی از اساتید برجسته عکاسی استان و‌ همچنین عضو اصلی انجمن عکاسان ایران، توسط کانون فیلم و عکس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، برگزار گردید.

گفتنی است؛ در این کارگاه که با استقبال پرشور دانشجویان علاقمند همراه بود، مطالب آموزشی در خصوص تاریخچه عکاسی ارائه و ژانرهای مختلف عکاسی معرفی گردید.

.

*********************************************

.

1 2 3 4

 


برگزاری نشست هم اندیشی اساتید دروس فیزیک دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز شنبه مورخ ۲۲ مهرماه ۱۳۹۶ نشست هم اندیشی اساتید دروس فیزیک گروه علوم پایه دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور دکتر افشین مرادی معاونت اداری و مالی و دانشیار گروه فیزیک مهندسی دانشگاه در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

بنا بر این گزارش در این نشست، اساتید در خصوص مشکلات دانشجویان در دروس فیزیک ۱ و ۲، ارائه راهکارهای مناسب در جهت تدریس هماهنگ، مسائل آموزشی پیرامون دروس هم نیاز، هماهنگی در خصوص برگزاری امتحانات میان ترم و پایان ترم و آزمایشگاه های فیزیک مهندسی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

.

**************************************************************

.

1 2 3 4

 


نشست مشترک مدیران تربیت بدنی دانشگاه های صنعتی ، رازی و علوم پزشکی استان کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و به نقل از حسین پار مدیر تربیت بدنی این دانشگاه؛ این نشست به منظور همسان سازی، هم افزایی و توسعه فعالیت های مشترک ادارات تربیت بدنی دانشگاه های مادر استان، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه برگزارشد.

بر اساس این گزارش،حسین پارتصریح کرد: این نشست صمیمی که به منظور بررسی توانمندی های این دانشگاه ها در بخش ورزش و یافتن راه کارهایی مناسب برای همکاری های مشترک دو جانبه و چند جانبه  برگزار گردید، مدیران تربیت بدنی این دانشگاه ها با تأکید بر افزایش همکاری های متقابل بر نقش ورزش در ارتقاء سلامت و بهینه سازی اوقات فراغت دانشجویان تأکید کردند.

گفتنی است، ایشان برگزاری تمرینات مشترک ورزشی، مسابقات چند جانبه و برنامه های مشترک در زمینه ورزش همگانی را از تصمیمات مهم این نشست برشمرد و در ادامه خاطرنشان کرد: مقرر شد در اولین برنامه مشترک  به مناسبت ۲۶ مهر ماه و گرامیداشت هفته تربیت بدنی ، برنامه کوه پیمایی عمومی در ارتفاعات چالابه در روز جمعه ۲۸ مهرماه برای دانشجویان دختر برگزار شود.

.

*****************************************************

.

 

1212

.


طعم شیرین مهر
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ ۲۰مهرماه  یادآور سفرپرخیر وبرکت مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  در سال ۱۳۹۰به کرمانشاه است. روزیست که پروژه دانشگاه صنعتی کرمانشاه، زیر سایه الطاف ایشان جان دوباره گرفت.

گفتنی است، تا قبل از این سفرفعالیت های عمرانی در پروژه  در حال احداث دانشگاه صنعتی کرمانشاه با کمتراز۳۰% پیشرفت فیزیکی به علت نبود اعتبار کاملا متوقف گردیده بود که با واریزاعتبارات  این سفر۱۶۰۰۰مترمربع از آن به بهره برداری رسیده و به زودی ۷۰۰۰متر مربع دیگرنیز به بهره برداری خواهد رسید. شایان ذکر است، حداقل ۵ آزمایشگاه از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری تجهیز گردیده است.

روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در پاسداشت این روز مبارک گزارشی مصور از دستاوردهای این سفر پر خیر و برکت برای این دانشگاه  تهیه و تقدیم می کند.

.

.

 پروژه دانشگاه صنعتی کرمانشاه قبل از سفر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

.

*********************************************************************

.

1 2 3 4 5 6 8 9

.

.

پروژه دانشگاه صنعتی کرمانشاه بعد از سفر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

.

*********************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

 


برگزاری مراسم توجیهی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز چهارشنبه مورخ ۱۹ مهر ماه ۱۳۹۶ مراسم توجیهی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور رییس، معاون آموزشی پژوهشی، مدیر امور دانشجویی و برخی از مسئولین و اساتید دانشگاه و همچنین با حضور مهندس داوود ناصری امید مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان، به همت مدیریت فرهنگی، برگزار گردید.

بنا بر این گزارش، در ابتدای این مراسم دکتر اختری رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن خوشامد گویی وخیر مقدم به دانشجویان ورودی جدید، تشریح کرد؛ این دانشگاه ، با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور، در سال ۱۳۸۴ موفق به اخذ موافقت اصولی شد و از بهمن ماه سال ۱۳۸۶ با پذیرش ۱۳۰ دانشجوی مقطع کارشناسی در دو رشته مهندسی برق و مهندسی شیمی در شهرکرمانشاه، فعالیت خود را آغاز کرد.

 ایشان در ادامه افزود، در حال حاظر در ساختمان جدید دانشگاه در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشکده های انرژی و فناوری اطلاعات، حدود ۲۰۰۰ دانشجو شاغل به تحصیل  و تعداد ۵۲ عضو هیأت علمی، مشغول به فعالیت می باشند.

در این مراسم دکتر اختری خاطر نشان کرد؛ در آینده نزدیک سالن آمفی تئاتر دانشگاه به بهره برداری خواهد رسید و همه مراسم های دانشگاه در این سالن برگزار خواهد شد. ایشان در آخر با اشاره بر سختی های عرصه علم آموزی و تحصیل دانش، بر تلاش و کوشش بیشتر دانشجویان برای کسب علم همراه با اخلاق تاکید و برای همه دانشجویان از درگاه خداوند متعال آرزوی توفیق و سلامتی نمود.

در ادامه مراسم، دکتر زرشکی معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه، ضمن تشریح قوانین، آیین نامه ها و مصوبات شورای آموزشی، نحوه استفاده از سایت دانشگاه و قسمت های مختلف آن را به دانشجویان یادآور شد و همچنین مهندس الوند منش مدیر امور دانشجویی دانشگاه، توضیحات کامل و جامعی در خصوص خوابگاه ها و محل سکونت، مشاوره، تربیت بدنی، شورای صنفی رفاهی،کمیته انضباطی، آئین نامه پوشش در دانشگاه، رفاه  و بیمه را به دانشجویان ارائه نمود.

در پایان، حجت الاسلام دکتر موسوی زاده، به دانشجویان متذکر شد در انتخاب دوست و آینده زندگی خود مراقب باشند، چرا که با ورود به عرصه دانشجویی وارد مرحله جدیدی از زندگی خود شده اند که بسیار سرنوشت ساز می باشد.ایشان خاطر نشان کرد؛ داشتن تقوا به شما  کمک می کند که نه تنها در تحصیل، بلکه در آینده کاری و زندگی خود موفق باشید.

گفتنی است؛ در این مراسم، انجمن ها، کانون های فرهنگی هنری و ادبی و همچنین شورای صنفی رفاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیزبه معرفی برنامه ها، شرح وظایف و عملکرد حوزه کاری خود پرداختند.

.

************************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

 


برگزاری نشست مشترک انجمن ها و کانون های فرهنگی هنری و ادبی با شورای صنفی رفاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز یکشنبه مورخ ۱۶ مهرماه ۱۳۹۵ جلسه مشترک بین انجمن ها و کانون های فرهنگی هنری و ادبی با شورای صنفی رفاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

بنا براین گزارش؛ در این نشست که با حضور انجمن ادبی، کانون فیلم و عکس،انجمن علمی گروهای تحصیلی، نشریات، بسیج و انجمن اسلامی دانشگاه برگزار گردید، به موضوعاتی اعم ازعملکرد بهتر شورای صنفی در ایجاد تعامل بیشتر دانشگاه با دانشجو، مشکلات دانشکده‌ها، نحوه ارائه خدمات آموزشی، امور تغذیه، امور خوابگاه ها و سکونت، ایاب و ذهاب، وام‌های دانشجویی، مراکز درمانی و انتشارات پرداخته شد.

.

****************************************************

.

1 2 3 4 5 6


رونمایی ازدستاوردهای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در دومین نمایشگاه دستاوردهای مراکز آموزش عالی در حوزه مدیریت سبز
image_pdfimage_print

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ برای دومین سال متوالی، دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان دانشگاه منتخب در حوزه مدیریت سبز درنمایشگاه دستاوردهای مراکز آموزش عالی که با وجود ۳۸ دانشگاه و مرکز پژوهشی برگزار گردید با ایجاد غرفه دستاوردهای خود را به نمایش گذاشت.

بنا بر این گزارش، دستاوردهای دانشگاه صنعتی کرمانشاه که شامل دستگاه تصفیه آب خاکستری جهت بازیافت آب و استفاده مجدد و مصارفی همچون آبیاری فضای سبز و همچنین ماشین کمیکار با سوخت غیر فسیلی بود مورد استقبال بازدیدکنندگان قرارگرفت و همچنین با حضور دکتر اختری رئیس دانشگاه، مسئولین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ازجمله دکتر رخشانی‌مهر مدیر کل نظارت بر طرح‌های عمرانی ، دکتر عسکریان معاون اداری مالی وزارت  و مسئولین سازمان برنامه و بودجه منجمله دکتر واعظ مهدوی و دکتر گرائی نژاد و رؤسای دانشگاه‌ها از این غرفه نیز بازدید بعمل آوردند.

گفتنی است؛ نخستین نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی و پارک های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز، بهمن ماه سال گذشته نیز در محل سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شده بود.

.

***********************************************************

1 2 3 4 5 6


برگزاری مراسم عزای سیدالشهدا(ع) و بزرگداشت شهید محسن حججی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز چهارشنبه مورخ ۱۲ مهرماه ۱۳۹۶ به همت بسیج دانشجویی دانشگاه،  مراسم عزای سیدالشهدا(ع) و بزرگداشت شهید محسن حججی با سخنرانی حجت الاسلام دکتر هادی خشنودی و مداحی حاج رضا کهراریان و با حضور ریاست، هیأت رییسه، جمعی از اعضای هیأت علمی ، کارکنان و دانشجویان دانشگاه در محل نماز خانه دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

.

***************************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 111


السلام علیک یا سید الساجدین
image_pdfimage_print

امام زین العابدین (ع):

.

چنانچه مردم منافع و فضایل تحصیل علوم را مى دانستند هر آینه آن را تحصیل مى کردند گرچه با ریخته شدن و یا فرو رفتن زیر آب ها در گرداب هاى خطرناک باشد.

.

( اصول کافى: ج ۱، ص ۳۵)

.

هم نشینى با صالحان انسان را به سوى صلاح و خیر مى کشاند؛ و معاشرت و هم صحبت شدن با علماء، سبب افزایش شعور و بینش مى باشد.

.

 (بحارالأنوار: ج ۱، ص ۱۴۱،)

.

****************************************

ای منتهای غایت ما بی کران تویی

.

محبوب قلب فاطمه ی مهربان تویی

.

روزی ما ز دست کریمانه ی شماست

.

روزی ده تمام زمین و زمان تویی

.

ای نور چشم حضرت آقای کربلا

.

بعد از حسین دلبر دیوانگان تویی

.

****************************************************

22


برگزاری مراسم عزاداری دهه اول محرم در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، مراسم قرائت زیارت عاشورا و روضه حضرت امام حسین علیه السلام در دهه اول محرم در محل نمازخانه ساختمان اداری  دانشگاه برگزار می گردد.

گفتنی است، این مراسم با حضور مسئولین، اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه از روز شنبه مورخ ۱ مهرماه ۱۳۹۶ آغاز گردید و تا چهارشنبه مورخ ۵ مهرماه هر روزاز ساعت ۷:۳۰ الی ۸:۳۰ برگزار می شود.

.

.

**************************************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


بازدید رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه از روند ثبت نام دانشجویان ورودی جدید
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ صبح روز سه شنبه مورخ ۲۸ شهریور ماه سال ۹۶ همزمان با دومین روز ثبت نام از دانشجویان ورودی جدید، دکتر علی اکبر اختری رییس دانشگاه به همراه دکتر افشین مرادی معاونت اداری و مالی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، از چگونگی و مراحل مختلف ثبت نام دانشجویان ورودی جدید مقطع کارشناسی، بازدید بعمل آوردند.

بنا بر این گزارش، دکتر سینا زرشکی معاون آموزشی دانشگاه ، در این بازدید توضیحاتی در مورد روند ثبت نام، اقدامات انجام شده جهت رفاه و آسایش دانشجویان و همراهان آنها و تمهیدات صورت گرفته به منظور تسریع در فرایند ثبت نام ارائه داد.

گفتنی است، ثبت نام دانشجویان ورودی جدید در سه روز از تاریخ۲۷ لغایت ۲۹ شهریور ماه به دو صورت اینترنتی و حضوری انجام می پذیرد که امسال نیز همانند سال گذشته با تمهیدات انجام شده توسط کمیته ثبت نام، بسیاری از مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی می باشد که سبب کاهش هزینه ها و تسریع در فرایند ثبت نام گردیده است. همچنین در راستای رفع استرس و کاهش نگرانی های دانشجویان و والدین آنها همزمان کارگاه مشاوره به دانشجویان ورودی جدید و والدین آنها تشکیل گردید.

همچنین شایان ذکر است؛ در همین روز صدا وسیمای مرکز کرمانشاه با حضور در دانشگاه، با معاون آموزشی دانشگاه، دانشجویان و والدین همراه در خصوص روند ثبت نام واقدامات انجام شده جهت رفاه و آسایش دانشجویان و همراهان، مصاحبه تصویری انجام داد.

.

*******************************************************

.

 

 

1 2 3 4 7 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


کسب افتخار دیگر توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی کشور
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی کشور در سال ۱۳۹۶ که در روزهای ۲۹ و ۳۰ مردادماه در تهران برگزار گردید، یزدان حشمتی و طه حیدری از دانشجویان رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه موفق به کسب رتبه برتردر بین دانشجویان کشور شدند و با کسب این جایگاه افتخاری دیگر به افتخارات دانشگاه افزودند.

.

******************************************************************

.

12

.

.

بنا بر این گزارش، دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه، ضمن ابراز خرسندی و تبریک این موفقیت اظهار کرد؛ المپیاد علمی دانشجویی می‌تواند زمینه‌های خوبی را برای تشویق و ترغیب دانشجویان به مطالعه، تحقیق و ایجاد فرصت های مناسب علمی فراهم سازد. ایشان همچنین ارتقاء جایگاه علمی دانشگاه را مدیون زحمات اساتید و تلاش های علمی دانشجویان دانست و در آخر ابراز امیداری کرد که در آینده با تلاش دانشجویان عزیز این دانشگاه، همچنان شاهد موفقیت ها و افتخارات روز افزون در زمینه های علمی و پژوهشی باشیم.

گفتنی است؛ یزدان حشمتی با معدل ۱۸/۴۱ دانشجوی ورودی سال ۹۲ و طه حیدری با معدل ۱۸/۳۸ دانشجوی  ورودی سال ۹۳، هر دو از دانشجویان رتبه اول و ممتاز رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه می باشند که توانستند با شرکت در مرحله نخست المپیاد که به صورت منطقه ای، اردیبهشت ماه سال ۹۶ در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار گردید، جواز ورود به المپیاد کشوری را کسب کنند.


ارائه توضیحات معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در خصوص نحوه ثبت نام دانشجویان ورودی جدید
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر سینا زرشکی معاون آموزشی  پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، درآستانه ثبت نام دانشجویان ورودی جدید توضیحاتی را درخصوص نحوه ثبت نام بیان نمود.

برپایه این گزارش، معاون آموزشی  پژوهشی دانشگاه اظهار نمود؛ طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه در روز شنبه مورخ ۲۵ شهریور ماه از طریق سایت سازمان اعلام می گردد. در ادامه ایشان ضمن خوشامدگویی و تبریک به پذیرفته شدگان دانشگاه یادآورشد؛ دانشجویان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه پس از این تاریخ و مطالعه اطلاعیه های مربوطه، از برنامه زمانی مراجعه، ثبت نام و مدارک موردنیاز مطلع گشته و پس از تهیه مدارک و ثبت نام غیرحضوری، به ترتیبی که برای رشته های تحصیلی مختلف اعلام خواهد شد، از روز ۲۷ لغایت ۲۹ شهریور ماه شخصاً با در دست داشتن مدارک لازم به دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه واقع در بزرگراه امام خمینی (ره)مراجعه نمایند. 

.

.

*****************************************************************************

*****************************************************************************

121


سلام خداوند بر تو ای هفتمین خورشید هدایت
image_pdfimage_print

***************مژده ای دل که شب میلاد کاظم آمده

.

فاطمه بر دیدن موسی بن جعفرآمده***************

.

***************کاظمین امشب چراغان ازوجود کاظم است

.

خانه ی صادق چراغان از حضور کاظم است***************

.

.

امام موسی کاظم (ع):

.

.

 تمام علم مردم را در چهار مورد شناسایى کرده ام

.


اوّل اینکه پروردگار و آفریدگار خود را بشناسى و نسبت به او شناخت پیدا کنى

.


بفهمى که براى بقاء حیات تو چه کارها و تلاش هایى صورت گرفته است

.


 بدانى که براى چه آفریده شده اى و منظور چه بوده است.

.


و معرفت پیدا کنى به آن چیزهایى که سبب مى شود از دین و اعتقادات خود منحرف شوى.

.

(کافى: ج ۱، ص ۵۰)

.

.

**************************************************

*************************************************

.

1111


مَنْ کُنْتُ مَوْلاهُ، فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ
image_pdfimage_print

قرآن به جز از وصف علی آیه ندارد

.

ایمان به جز از حب علی پایه ندارد

.

گفتم بروم سایه لطفش بنشینم

.

گفتا که علی نور بود سایه ندارد

.

.

**************غدیر خم، عید تکمیل رسالت مبارک باد.****************

.

*****************************************************************************

.

12

 

 


انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه صنعتی کرمانشاه و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به منظور ایجاد و گسترش همفکری و همکاری‌های آموزشی- پژوهشی این تفاهم‌نامه بین اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه به نمایندگی مهندس داوود ناصری امید و دانشگاه صنعتی کرمانشاه به نمایندگی دکتر علی اکبر اختری و با حضور هیأت رییسه و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه منعقد گردید.

براساس این تفاهم‌نامه، زمینه همکاری‌های مشترک علمی، آموزشی و پژوهشی، اجرای دوره‌‌های آموزشی مورد نیاز کارکنان و دانشجویان، برگزاری همایش‌ها، جلسات علمی و آموزشی مشترک، امکان استفاده از فضا و تجهیزات آموزشی موجود در مراکز تابعه اداره‌کل فنی و حرفه‌ای جهت اجرای دوره‌های آموزشی مورد نیاز، ثبت دوره‌های پیشنهادی دانشگاه، امکان استفاده از آزمایشگاه‌ها و تجهیزات موجود، همکاری در جهت تربیت دانشجویان ماهر و آماده به کار، اختصاص سهمیه‌ای برای کارآموزی دانشجویان، بررسی پروژه‌های تحقیقاتی و حمایت از پایان‌نامه‌های کاربردی دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه، مورد توافق واقع گردید.

.

.

*************************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7 8

 


پیام تسلیت ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت در گذشت نابهنگام فرزند گرامی ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه درپیامی در گذشت نابهنگام فرزند گرامی دکتر محمد ابراهیم اعلمی آل آقا ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه را تسلیت گفت.

.

.

متن پیام به شرح ذیل است.

.

.

بسم الله الرحمن الرحیم

.

انا لله و انا الیه راجعون

.

.

11111

 

.

.

جناب آقای دکتر ابراهیم اعلمی آل آقا ریاست محترم دانشگاه رازی کرمانشاه، غم از دست دادن عزیزان و به سوگ نشستن آنان، صبری عظیم می خواهد وآنچنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند، ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست. بنده از جانب خود، اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در گذشت نابهنگام فرزند دلبندتان را به جنابعالی، خانواده محترمتان و همچنین جامعه فرهیخته دانشگاهیان صمیمانه تسلیت عرض می نمایم و برای شما و خانواده محترمتان، صبر و شکیبایی و برای آن عزیز در گذشته، غفران و رحمت واسعه الهی را خواستارم .

خداوند قرین رحمتش فرماید.


عید سعید قربان، جشن تقرب عاشقان حق مبارک.
image_pdfimage_print

عید قربان با نماز و عبادتش، با ذکر و دعایش، با قربانى و صدقات و احسانش، بسترى براى جارى ساختن مفهوم عبودیت و بندگى است .

.

.

نشانم ده صراط روشنم را

.

خودم را، باورم را، بودنم را

.

خداوندا من از نسل خلیلم / به قربانگاه می آرم «منم» را

.

.

**********************************************************

*******************************************************

.

2

 


انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین مجتمع پتروشیمی پلیمر استان و دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ با توجه به توسعه کمی و کیفی ارتباط صنعت ودانشگاه وهمچنین ارتباط موثر بین وزارت نفت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تفاهم نامه ای مشترک ما بین مجتمع پتروشیمی پلیمراستان کرمانشاه، به نمایندگی مهندس عابدینی و دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به نمایندگی دکتر اختری با حضورهیأت رییسه و جمعی ازاعضای هیأت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه و همچنین با حضورمدیران، معاونین و مهندسین مجتمع پتروشیمی منعقد گردید.

برپایه این گزارش، دکتر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن ابراز امیدواری از این همکاری دوسویه در زمینه علمی و پژوهشی، خاطر نشان کرد؛ مجتمع پتروشیمی می تواند در تأمین رشته مهندسی پلیمر و فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز این رشته دردانشگاه، نقش کارآمد و سازنده ای داشته باشد و با کمک مهندسین خود بستر مناسبی را جهت آماده کردن نیروی ماهر و کارآمد ازمیان دانشجویان این دانشگاه در زمینه پلیمر ایجاد نماید. ایشان همچنین افزود؛ این همکاری نه تنها می تواند با ایجاد فرصت شغلی مناسب به آینده کاری دانشجویان کمک کند، بلکه در آینده باعث پیشرفت بدنه اقتصادی جامعه نیز خواهد شد.

درادامه این نشست مهندس عابدینی ریاست مجتمع پتروشیمی پلیمر استان، ضمن بیان توضیحاتی در خصوص فعالیت های مجتمع و نحوه همکاری آن با دانشگاه و همچنین ابراز خرسندی از ایجاد رشته پلیمر دردانشگاه صنعتی کرمانشاه، یادآور شد؛ که ایجاد این رشته در دانشگاه ها به چرخه اقتصادی کشور کمک شایان توجه ای می کند و به فارغ التحصیلان این امکان را خواهد داد که بازار کار جامعه را در دست بگیرند.

در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری مشترک به امضای دوطرف منعقد گردید.

.

********************************************************************

11 12 13 14

.

 


السلام علیک یا باقر العلوم
image_pdfimage_print

امام محمد باقر(ع):

.

.

چیزی با چیزی نیامیخته است که بهتر از حلم با علم باشد .

.
(بحارالانوار ، دار احیاء الترا العربی ، ج ۷۵، ص۱۷۲)

.

.

دانشمندی که از علمش سود برند ، از هفتاد هزار عابد بهتر است .

.

(بحارالانوار ، دار احیاء الترا العربی ، ج ۷۵، ص۱۷۳)

.

.

هیچ بنده ای عالم نیست ، مگر اینکه نسبت به بالا دست خود ، حسادت نورزد ، و زیردست خود را خوار نشمارد . 

.
(بحارالانوار ، دار احیاء الترا العربی ، ج ۷۵، ص ۱۷۳)

.

.

آن که از شما به دیگری علم بیاموزد ، پاداش او ( نزد خدای تعالی ) به مقدار پاداش دانشجوست ، و از او هم بیشتر می باشد . 

.

(کافی ، ج ۱ ، ص ۳۵)

.

.

************************************************

.

178898_172


تقدیر از مسئول بسیج کارمندی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان کارمند نمونه قشر بسیج کارمندان در استان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز یکشنبه مورخ ۵ شهریورماه ۱۳۹۶همزمان با هفته دولت و روز قشر بسیج کارمندان در همایشی با حضور دکتر عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، دکتر محمد رضا عدالت خواه رئیس کل دادگستری، سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص)، دکتر حمید رضا نادری مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه حضرت نبی اکرم (ص) و همچنین فرماندهان و بسیجیان ادارات و سازمان های استان در تالار برق منطقه ای کرمانشاه از سهیل عزیزی مسئول بسیج کارمندی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان کارمند الگو و نمونه در بین کارمندان قشر بسیج با اهدای لوح تقدیر شد.

.

.

متن تقدیر نامه به شرح ذیل است:

.

.

برادر بسیجی جناب آقای سهیل عزیزی

.

شهیدان رجایی و باهنر اسوه های دولتمردی و نمونه بارز ایستادگی و مقاومت بودند و در مدت کوتاه از مسئولیتی که داشتند توانستند خدمات خوب و پایداری را از خود به جای گذارند.

اینک ضمن گرامیداشت هفته دولت و روز قشر بسیج کارمندان در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تلاش های ستودنی شما را در مسیر خدمتگزاری به مردم را ارج نهاده و از شما کارمند زحمت کش به عنوان الگو و تراز انقلاب اسلامی تقدیر به عمل می آید.

امید است با استعانت از خداوند و در سایه رهنمودهای مقام عظمای ولایت در جهت تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره موفق و سربلند باشید.

.

.

1 2 3 4 5 6 7 8


هفته دولت گرامی باد.
image_pdfimage_print

هفته دولت، هفته اقتدار و پیروزى دولتى است که حمایت و پشتیبانى میلیونها تن از ملت خود را همراه دارد. هفته دولت، هفته سپاس و قدردانى از دولتى است که هدفش اجراى حدود الهى و احکام آسمانى اسلام و ایجاد جامعه اى سرشار از عدالت، نظم و امنیت است. این هفته مبارک بر همه دولت مردانى که وجود خویش را وقف خدمت به اسلام و جامعه کرده اند، خجسته و فرخنده باد

.

.

*******************************************************

1


السلام علیک یا جواد الائمه
image_pdfimage_print

امام محمد تقی (ع):

.

.

 

بدان که از دید خداوند پنهان نیستی، پس بنگر که چگونه هستی.

.

(تحف العقول، ص ۴۵۵)

.

.

بر شما باد به تحصیل علم و معرفت، چون فراگیری آن واجب و بحث پیرامون آن مستحبّ و پرفایده است.

.

(حلیة الأبرار، ج ۴، ص ۵۹۹)

.

.

خورشید سپهر عدل و داد است جواد

سر لوحه دفتر رشاد است جواد

.

در جود و سخا کسی به پایش نرسد
چون مظهر جود حق جواد است، جواد

.

***************************************************************************

.

11


صعود تیم کوهنوردی اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه به ارتفاعات اشترانکوه در استان لرستان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز چهارشنبه مورخ ۱۸ مردادماه ۱۳۹۶ تیمی متشکل از اساتید و کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه طی سه روز به ارتفاعات اشترانکوه در استان لرستان، صعود کردند.

برپایه این گزارش، حسین پار مدیر تربیت بدنی دانشگاه در این‌باره اظهار داشت: با توجه  به رویکرد ورزشی این دانشگاه برای توسعه ورزش همگانی در بین دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی و همچنین به منظور تأمین سلامت جسمی و روانی آنان، رشته کوهنوردی در این دانشگاه فعالیت خود را بیشتر کرده است.

ایشان در ادامه تصریح کرد: در این برنامه سه روزه فرهنگی ورزشی که در ارتفاعات اشترانکوه و دریاچه گهر انجام شد، اعضای تیم کوهنوری دانشگاه با رعایت اصول کوهنوردی با موفقیت صعود کرده و با سلامت کامل به کرمانشاه بازگشتند،‌ وی همچنین ضمن تشکر و قدردانی از حمایت‌های مادی و معنوی ریاست و معاونت محترم اداری و مالی دانشگاه اظهار امیدواری کرد که در آینده نیز با تداوم این حمایت‌ها شاهد اجرای بیشتر چنین برنامه‌هایی باشیم.

گفتنی است؛ گروه کوهنوردی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در این صعود متشکل بود از آقایان: رضا ملکشاهی، بهمن میرزایی، مسعود خسروداد، حامد رشیدی، عقیل الوندمنش، بشیر حیدریان، ابراهیم فیضی، حسین اخباری و افشین امیری.

 .

.

*********************************                                              **********************************

.

1112

 

.


پیام تبریک ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت فرا رسیدن روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، فرارسیدن ۲۲ مرداد ماه، روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی را به کلیه دانشجویان فعال در این عرصه تبریک گفت.

برپایه این گزارش؛ دکتر اختری ریاست دانشگاه، ضمن اشاره به اینکه تشکل های اسلامی دانشجویی، از نیازها و خواسته های درونی دانشگاه برآمده و اصلی ترین شاخه ی فعالیت های دانشجویی به شمار می آیند؛ اظهار کرد: حفظ و تعمیق روح اسلامیت دانشگاه، از خواسته های جدی دین باوران است و بار اصلی این مسؤولیت، بر دوش بدنه ی دانشگاه یعنی دانشجویان خواهد بود؛ اما این رسالت، همانند دیگر وظایف اجتماعی، جز از طریق تأسیس و یا تقویت نهادهای اجتماعی متناسب پدید نخواهد آمد و در این میان، نقش تشکل های اسلامی دانشجویی که برخاسته از بدنه ی یاد شده هستند، نقشی اساسی و غیر قابل جایگزین است.

ریاست دانشگاه با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری، بارها و بارها از این نقش اساسی یاد کرده اند و به تحلیل و تبیین حرمت آن پرداخته اند و از منظرها و زاویه های مختلف، بر ضرورت استمرار فعالیت تشکل های اسلامی اشاره داشته اند، خاطر نشان کرد؛ هدایت فکری، دینی محیط دانشجویی در صورتی میسر است که انجمن ها و تشکل های اسلامی، رشد و ارتقای معارف دینی را برای اعضای خود در اهم مسائل قرار دهند و در گذر برنامه ها و موج های زودگذر، از بنیان سازی استوار عقیدتی در اعضای خود غفلت نورزند.

در ادامه ایشان ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان فعال دراین عرصه از کلیه دانشجویان دعوت کردندکه با مشارکت در تشکل های دانشجویی نقش پررنگ تری در زمینه ی  حرکت سیاسی و انقلابی، با توجه به وظیفه ی هدایتی خود داشته باشند.


پیام تبریک ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت روز خبرنگار
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت فرارسیدن ۱۷ مرداد ماه، در پیامی روز خبرنگار را به اصحاب رسانه، مطبوعات و خبرنگاران تبریک گفت.

.

.

 متن این پیام به شرح زیر است:

.

.

بسمه تعالی

.

.

«ن والقلم و ما یسطرون»

سوگند به قلم و آنچه می‌نویسد. (قلم:۱)

.

.

 هفدهم مرداد ماه که به مناسبت سالروز شهادت شهید محمود صارمی، خبرنگار شهید خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، به پاس زحمات وخدمات ارزنده خبرنگاران محترم، « روز خبرنگار » نامگذاری شده است، در حقیقت یادآور فرصتی است گرانبها برای پاسداشت مقام شامخ انسان های فرهیخته ای که در راه روشنگری و آگاهی بخشی به آحاد جامعه جان خود را تقدیم کردند و مناسبتی است مغتنم برای تجلیل از خدمات همه خبرنگاران متعهد و دلسوز کشورمان که با تیغ برّان قلم، با سفیران یأس و دروغ و تباهی در ستیزند و پا به کارزار جنگ نرم با دشمنان انقلاب اسلامی نهاده اند.

.

.

اینجانب این روز شکوهمند را صمیمانه به همه خبرنگاران، نویسندگان و روزنامه نگاران، صاحبان اندیشه و قلم در عرصه اطلاع رسانی تبریک و تهنیت عرض نموده و از تلاش های ارزشمند فعالان این حوزه در عرصه انعکاس و اطلاع رسانی اخبار قدردانی می نمایم. امید است همواره در راه خدمت به مردم پیروز و سربلند باشید.

از خداوند منان حیات مشحون از عزت ، سلامتی ، توفیق و سربلندی را برای تمامی دست‌اندرکاران در حوزه رسانه و اطلاع رسانی بویژه خبرنگاران محترم مسئلت دارم .

 


انتصاب دکتر مهدی خزایی به عنوان مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر مهدی خزایی طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان « مدیر گروه کامپیوتر» دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

.

.

در این حکم آمده است:

.

.

جناب آقای دکتر مهدی خزایی

.

.

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم از تاریخ ۹۶/۵/۱ به مدت ۲ سال به عنوان مدیر گروه کامپیوتر منصوب می گردید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم. 

.

**************************

12


تقدیر ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه از دانشجویان منتخب دانشگاه در اولین المپیاد ملی ورزشهای همگانی و همچنین متولیان این مسابقات
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در روز یکشنبه مورخ ۱۵ مرداد ماه ۱۳۹۶ ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه طی نشستی با حضور معاونت دانشجویی از دانشجویان منتخب دانشگاه در اولین المپیاد ملی ورزشهای همگانی دانشجویان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور  و همچنین متولیان و دست اندرکاران این مسابقات تقدیر بعمل آورد.

بر پایه این گزارش؛ دکتر اختری ریاست دانشگاه ضمن تقدیر از دانشجویان و متولیان اولین المپیاد ملی ورزشهای همگانی اظهار کرد: همانطور که آموزش و پژوهش جنبه‌های مختلف یک انسان را پرورش می‌دهند ورزش هم جنبه‌های مختلف انسان را با صبر، همزیستی، رفاقت و کار گروهی آموزش می‌دهد.

ریاست دانشگاه با اشاره به حضور موفق دانشجویان دختر و پسر در این دوره از مسابقات تصریح کرد: توجه و ایجاد زمینه برای فعالیت های ورزشی دانشجویان موجب شکوفا شدن توانمندی های جسمی آنها می شود  و عملکرد آنها را در زمینه آموزشی افزایش می دهد. بسیاری از موفقیت‌های دانشجویان ما بستگی به همین جنبه‌ها و فعالیت‌های ورزشی دارد. لذا توسعه برنامه‌های ورزشی همواره باید در دستور کار دانشگاه قرار بگیرد.

در پایان ایشان با بیان این که ورزش همگانی می تواند در خدمت اهداف ورزش قهرمانی باشد، خاطر نشان کرد: حمایت از قهرمانان ورزشی، توجه به توسعه زیرساخت‌های ورزش و تجهیز خوابگاه ها به وسایل ورزشی در کنار اهداف نشاط و سلامتی، امید به زندگی را افزایش می دهد و باعث انگیزه بیشتر در ادامه زندگی می شود.

گفتنی است؛ دانشجویان منتخب دختر و پسر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در قالب ۲ تیم در اولین المپیاد ملی ورزشهای همگانی دانشجویان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور که در اواخر تیرماه و اوایل مرداد در دانشگاه تهران برگزار شد حضور یافتند.

.

.

*********************************************************************

.

.

12


انتصاب دکتر حسین مؤیدی به عنوان مدیر گروه عمران و راه آهن دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر حسین مؤیدی طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان «مدیر گروه عمران و راه آهن » دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

.

.

در این حکم آمده است:

.

.

جناب آقای دکتر حسین مؤیدی

.

.

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم از تاریخ ۹۶/۵/۱ به مدت ۲ سال به عنوان مدیر گروه عمران و راه آهن منصوب می گردید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم. 

.

.

********************                                                ********************

.

.

12


برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات دانشگاهی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه مورخ ۹ مرداد ماه ۱۳۹۶ معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف دانش افزایی اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه اقدام به برگزاری یک دوره کارگاه آموزشی تحت عنوان ضوابط و مقررات دانشگاهی، مقررات آموزشی و پژوهشی با محتوای آئین نامه ارتقای مرتبه، شیوه نامه اجرایی و دستور العمل طرز تشکیل هیأت ممیزه نمود.

گفتنی است، دراین کارگاه چهار ساعت که با سخنرانی مدیر محترم آموزش دانشگاه رازی، دکتر رضا آقا یاری و با حضور ریاست و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید، اساتید به بحث و تبادل نظر و پرسش و پاسخ در زمینه تبدیل وضعیت، ارتقا، فرم ها و روندهای مربوطه پرداخته و با شیوه نامه اجرایی آیین نامه ارتقا مرتبه اعضای هیأت علمی و مصوبات آن آشنا شدند.

.

.

********************                                                              ********************

.

.

IMG_2034 IMG_2042 IMG_2043 IMG_2046 IMG_2051 IMG_2089


طلوع زیباى شمس الشموس از مشرق کرامت و رأفت مبارک باد.
image_pdfimage_print

امام رضا (ع):

.

.

****از نشانه های فهم، بردباری، دانش و خاموشی است****

.

(اصول کافی، باب ایمان و کفر، ص ۱۱۷)

.

.

****علم گنجینه های کمال است و کلیدهای آن گنجینه ها، پرسش کردن است****

.

(عیون الاخبار الرضا باب ۳۰)

.

.

در باغ ولایت گل خوشبوست رضا
سرو چمن گلشن مینوست رضا

.

 

.

نومید مشو ز درگه احسانش
زیرا به جهان ضامن آهوست رضا

.

.

********************                                                                                *******************

12


برگزاری مسابقه کتاب خوانی به مناسبت هفته حجاب و عفاف در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز شنبه مورخ ۳۱تیر ماه ۱۳۹۶ مسابقه کتاب خوانی با محوریت کتاب” مسئله حجاب اثر استاد شهید مرتضی مطهری” به مناسبت هفته حجاب و عفاف در بین کارکنان خانم دانشگاه صنعتی کرمانشاه در محل نمازخانه مرکزی دانشگاه برگزار  شد.

گفتنی است، در پایان مسابقه، دکتر اختری ریاست محترم دانشگاه با اهدا لوح و جوائز از نفرات برگزیده تقدیر نمودند.

.

.

**********************************************************

.

IMG_1972 IMG_1974 IMG_1978


ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر مبارک باد.
image_pdfimage_print

پیامبر اکرم(ص) :

.

.

هر که دختری داشته باشد وخوب تربیتش کند و او را به خوبی دانش بیاموزد واز نعمت هایی که خداوند به او عطا کرده به وفور بهره مندش سازد، آن دختر، سپر و پوشش پدر در برابر آتش دوزخ خواهد بود.

.

 (میزان الحکمة ج ۱۳ص ۴۴۲ ح٢٢۶١٩)

.

***********************                                        ***********************

12.


برگزاری نشست مشترک روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با رئیس و مدیران گروه های آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای استان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز شنبه مورخ ۳۱تیرماه ۱۳۹۶ نشست مشترک روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی دانشگاه با رئیس و مدیران گروه های آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای استان در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

در ابتدای نشست، دکتر حشمتی رئیس دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن عرض خیرمقدم و خوشآمد گویی به میهمانان جلسه، دانشگاه  را معرفی و توضیحاتی در خصوص رشته ها و مقاطع تحصیلی، تعداد اعضای هیأت علمی، آزمایشگاه ها و امکانات بالقوه آموزشی و پژوهشی ارائه نمودند. ایشان در ادامه محورهایی را برای برنامه ریزی و انجام همکاری های مشترک پیشنهاد دادند که مورد بحث و تبادل نظر حاضرین قرار گرفت و مقرر گردید مدیران گروه های آموزشی دو دانشگاه، ضمن برگزاری نشست های مشترک تخصصی، برنامه های عملیاتی خود را پیرامون موارد مطروحه ارائه نموده و طی یک جلسه مشترک کاری با حضور همه اعضا نهایی گردانند.

بر پایه این گزارش؛ محورهای مشخص شده جهت ارائه برنامه عملیاتی توسط کارگروه ها به شرح زیر می باشد:

  • تعریف دوره های آموزشی کاربردی متناسب با ساعات کارآموزی دانشجویان رشته های مختلف
  • تعریف دوره های کوتاه مدت آموزشی کاربردی مورد نیاز دانشجویان و صنایع مختلف
  • برنامه ریزی برای همکاری های متقابل و استفاده از امکانات مشترک دو دانشگاه در ارائه دروس کارگاهی و آزمایشگاهی
  • پیگیری و انجام پروژه های صنعتی مشترک با استفاده از ارتباطات و امکانات دوطرف
  • همکاری و انتقال تجربیات در مبحث تعمیر و نگهداری تجهیزات موجود در آزمایشگاه ها و کارگاه ها
  • برنامه ریزی در جهت  انجام پروژه های مشترک تحقیقاتی

لازم به ذکر است؛ قبل از برگزاری نشست، بازدید کاملی از مجموعه آزمایشگاه ها و کارگاه های دانشکده انرژی صورت گرفت.

.

********************************************

.

IMG_1728 IMG_1773 IMG_1825 IMG_1832 IMG_1853 IMG_1862 IMG_1881 IMG_1896 IMG_1921 IMG_1930IMG_1925


اصلاح سطح بیولوژیکی نایتینول پرینت شده سه بعدی توسط عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر زهرا گرگین موفق به اصلاح سطح بیولوژیکی نایتینول متخلخل پرینت شده سه بعدی تولید شده با روش Additive Manufacturing با هدف کاربرد در مهندسی بافت استخوان بعنوان داربست استخوانی با خواص استخوان سازی بهبود یافته گردید و نتایج این دستاورد را در ژورنال معتبر ACS Applied Materials and Interfaces به چاپ رساند.

بر پایه این گزارش؛ این ژورنال آخرین دستاوردهای مربوط به تحقیقات بین رشته ای شیمی، مهندسی، فیزیک و بیولوژی را با تمرکز بر اینکه چگونه مواد تازه شناخته شده می توانند برای رسیدن به کاربردهای پیشرفته و ویژه مورد استفاده قرار گیرند را به چاپ می رساند. این ژورنال معتبر بین المللی دارای ضریب تاثیر برابر با ۷٫۵ و میزان ارجاعات بیش از ۸۰ هزار می باشد.

 علاوه بر این مقاله دیگری نیز با هدف اصلاح سطح تیتانیوم پرینت شده سه بعدی در همین ژورنال توسط ایشان و همکارانشان به چاپ رسیده است. شایان ذکر است، دکتر گرگین دارای مقالات دیگری در ژورنال International journal of oral and maxillofacial implants  که یکی از مجلات معتبر بین المللی در حوزه دندانپزشکی و ایمپلنت دندانی می باشد، هستند. همچنین نتایج حاصل از تحقیقات این محقق در کنفرانس مطرح SFB در کشور آمریکا ارائه شده است.

از دیگر دستاورد های دکتر گرگین می توان به ارائه سخنرانی در کشور اسپانیا در کنفرانس HYMA در کنار ارائه مقالات در سایر کنفرانس های معتبر در حوزه مهندسی، بیولوژی و مهندسی پزشکی در کشورهای سوئیس و یونان اشاره نمود.

-

New Bitmap Image

-

IMG_1674


شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد.
image_pdfimage_print

امام جعفر صادق (ع) :

.

.

دوست ندارم جوانى از شما را جز بر دو گونه ببینم: دانشمند یا دانشجو

.

(امالی طوسی ص۳۰۳)

.

.

اگر مردم مى ‏دانستند که علم چه فوایدى دارد، هر آینه در جستجوى آن بر مى ‏آمدند، گرچه در راه آن خون بریزند و در ژرفاى دریاها فرو روند.

.

(عوالی اللآلی : ۴ / ۶۱ / ۹ منتخب میزان الحکمة :۳۹۸)

.

.

*********************************************

.

.

12


اعزام تیم دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی کرمانشاه به اولین المپیاد ملی ورزش های همگانی کشور
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، تیم دانشجویان دختردانشگاه صنعتی کرمانشاه به اولین المپیاد ملی  ورزش های همگانی دانشجویان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور که در دانشگاه تهران و در تاریخ ۲۴ الی۲۸ تیر ماه۱۳۹۶ برگزار می گردد، اعزام شدند.

حسین پار مدیریت تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: دانشجو به عنوان فردی پویا، فکور و سازنده فردای کشور، لازم است به موازات کسب علم و دانش، از طریق شرکت در فعالیت های تفریحی و همگانی، نسبت به تقویت ابعاد جسمانی، روانی، عاطفی و اجتماعی خود اقدام نموده تا در آینده و در جامعه هر چه بهتر و مفید تر  نقش خویش را ایفا نماید.

وی در ادامه بیان کرد، این تیم متشکل از خانم ها: صبا حاج همتی، هانا حقیقی و دنیا فتاحی به سرپرستی خانم نسرین محمدی می باشد که امید می رود در پایان این المپیاد ضمن کسب نتایج موفقیت آمیز بتوانند نمایندگان خوبی برای ترویج فرهنگ ورزش های همگانی و تفریحی در بین دانشجویان شوند.

پار در خاتمه خاطر نشان کرد؛ تیم دانشجویان پسر دانشگاه نیز هفته آینده به این مسابقات اعزام خواهد شد.

.

*******************************************************

.

431824466_216208


ارائه مقاله توسط عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سومین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدید پذیر در دانشگاه مدیرا کشور پرتغال
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، با توجه به سیاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه در جهت حضور در مجامع معتبر علمی بین المللی، دکتر رضا همتی عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه در سومین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدید پذیر دانشگاه مدیرا کشور پرتغال مقاله ای در رابطه با هماهنگی انرژی های تجدید پذیر بادی و خورشیدی و ذخیره سازهای کوچک در مصرف کننده های دور افتاده که به شبکه برق متصل نیستند، ارائه نمود.

برپایه این گزارش، دکتر همتی تشریح کرد؛ این مقاله به صورت تخصصی بر روی مدیریت انرژی در منازل مسکونی و تجاری تمرکز کرده است و به بررسی نحوه تامین انرژی اینگونه مصرف کننده ها در حالت عملکرد مستقل و جدا از شبکه می پردازد.

در ادامه ایشان خاطر نشان کرد؛ نتایج مقاله نشان می دهد برنامه ریزی انجام شده بصورت مناسبی مصرف انرژی را مدیریت و بهینه می نماید.

شایان ذکر است؛ کنفرانس مذکور با حضور شرکت کنندگانی از ۴۰ کشور مختلف برگزار گردید و تنها مقاله ارائه شده از کشور ایران مربوط به دانشگاه صنعتی کرمانشاه می باشد.

همچنین کنفرانس توسط انجمن مهندسین برق و الکترونیک آمریکا IEEE برگزار گردید که مقالات ارائه شده بعدا توسط IEEE به چاپ خواهند رسید.

.

عنوان مقاله و کنفرانس:

.

.

NET ZERO ENERGY HOME INCLUDING PHOTOVOLTAIC SOLAR CELLS, WIND TURBINES, BATTERY ENERGY STORAGE SYSTEMS AND HYDROGEN VEHICLES

International Conference in Engineering Applications

Track: Energy and Sustainability in Small Developing Economies

.

*********************************************

.

1 (1) 1 (2) 1 (3)


بازدید معاون امور علمی و فرهنگی و رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کل کشور از دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر محمد رضا واعظ مهدوی معاون امور علمی و فرهنگی  و دکتر رضا گرائی نژاد رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کل کشور به همراه طهمورث الیاسی بختیاری ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و همچنین  دکتر محمد ابراهیم اعلمی آل آقا ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه با حضور ریاست، هیأت رئیسه و جمعی از مدیران دانشگاه از دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید بعمل آوردند.

برپایه این گزارش؛ در این بازدید یک روزه با توجه به گفتگویی حضوری عده ای از دانشجویان دانشگاه با دکتر واعظ مهدوی و اینکه یکی از دغدغه های موجود در دانشگاه صنعتی کرمانشاه نبود خوابگاه است و در حال حاظر خوابگاه های موجود به هیچ عنوان پاسخگوی کمی و کیفی دانشجویان این دانشگاه نمی باشد مقرر گردید در راستای مجرای قانونی کمک در این زمینه در اولویت قرار گیرد و همچنین جهت تخصیص۶۵ میلیارد ریال مربوط به سال ۹۶ به انضمام کسری تخصیص مربوط به سال ۹۵ که نزدیک به ۳۰ میلیارد ریال است جهت تکمیل فاز چهارم و ساخت ۳سوله به مساحت ۴۰۰ متر مربع جهت تخصیص اعتبار اهتمام لازم صورت پذیرد.

.

*************************************

.

IMG_1104 IMG_1117 IMG_1124 IMG_1173 IMG_1211 IMG_1295 IMG_1345 IMG_1394


برگزاری نشست صمیمانه ریاست دانشگاه با نمایندگان دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز شنبه مورخ ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۶ نشست صمیمانه ریاست دانشگاه با نمایندگان دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور معاونت آموزشی، مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی و مدیریت دانشجویی دانشگاه در اتاق ریاست برگزار گردید.

در ابتدای این نشست، نمایندگان دانشجویان ضمن تشکر از ریاست محترم دانشگاه برای حضور در این نشست، به بیان مباحث و مشکلاتی در خصوص مسائل آموزشی، شهریه ترم تابستان، خوابگاه ها و تغذیه دانشجویان پرداختند.

در ادامه نشست، دکتر اختری ضمن قدردانی از دانشجویانی که فعالیت‌های مختلف دانشجویی انجام می‌دهند خاطر نشان کرد؛ برای پیگیری و رفع مشکلات دانشجویان باید کمیته ای تشکیل و جلساتی با نمایندگان دانشگاه برگزار گردد. ایشان همچنین ضمن تشکر از تلاش حوزه مدیریت دانشجویی دانشگاه عنوان داشت:  شورای صنفی دانشجویان نقش بسزایی در همکاری و همیاری با حوزه دانشجویی داشته تا مشکلات و کاستی ها شناسایی و سریعتر به حل آنها پرداخته شود.
در پایان ریاست محترم دانشگاه اظهار نمود: امید است با  تدبیر و برنامه ریزی  بیشتر و تلاش همه جانبه بتوانیم رفاه بیشتری را برای دانشجویان عزیز فراهم سازیم.

.

*************************

.

1 2 34


تألیف و چاپ کتاب با عنوان ” ساختمان داده ها و الگوریتم ها در جاوا ” توسط عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ کتابی با عنوان ” ساختمان داده­ ها و الگوریتم­ ها در جاوا ” تالیف مهندس بهزاد مرادی عضو هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه به چاپ رسید.

برپایه این گزارش؛ مهندس مرادی در این خصوص اظهار نمود: ساختمان داده‌ها و الگوریتم‌ ها به عنوان یکی از دروس پایه و مهم رشته مهندسی کامپیوتر نقش کلیدی در فراگیری سایر دروس این رشته دارد. ساختمان داده‌ها به بیان روش­ هایی برای ذخیره، بازیابی و مرتب‌ سازی داده‌ها در حافظه اصلی و جانبی کامپیوتر و الگوریتم‌های مربوطه می­ پردازد. آشنایی با ساختمان داده­ های مختلف منجر به افزایش خلاقیت و توانایی برنامه‌ نویس در پیاده‌ سازی پروژه­ های نرم‌افزاری کارا می ­شود. ایشان در ادامه افزود؛ کتاب حاضر تحت عنوان “ساختمان داده‌ ها و الگوریتم‌ ها در جاوا” بر اساس سر فصل جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مبتنی بر زبان برنامه‌ نویسی جاوا نوشته شده است. در این کتاب سعی شده است که مطالب علمی با زبانی ساده و گویا بیان و اهداف آموزشی با مثال­ های ساده محقق شود و همچنین در انتهای هر فصل نیز تعدادی تمرین تئوری و برنامه‌نویسی می باشد که میزان تسلط خواننده را افزایش می دهد.  کدهای کتاب به زبان جاوا به عنوان یکی از پر طرفدارترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی شیء‌ گرا در میان مهندسین کامپیوتر نوشته شده است.

مهندس مرادی خاطرنشان کرد؛ امید است که این اثر موجب انگیزه خوانش کتب علمی برای دانشجویان نسل امروز شده و بتواند به عنوان یک مرجع مباحث ساختمان داده­ ها به زبان فارسی برای کلیه خوانندگان مفید واقع شود.

لازم به ذکر است؛ علاقه مندان می توانند جهت خرید کتاب به کتابخانه مرکزی دانشگاه مراجعه نمایند.

.

***********************

.

55555


تالیف و چاپ کتاب با عنوان “آتوماتای کوانتومی سلولی نقطه ای (QCA)” توسط عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ کتابی با عنوان “آتوماتای کوانتومی سلولی نقطه­ ای (QCA)” تالیف  دکتر عباس رضایی عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه به چاپ رسید.

بر پایه این گزارش؛ دکتر عباس رضایی در این خصوص اظهار نمود: QCA یک تکنولوژی جایگزین است که روش نوینی برای محاسبه در سطح نانو ارائه می دهد. مدارهایی که تحت تکنولوژی CMOS ساخته می­ شوند، تفاوت بسیار چشمگیری در مساحت و میزان توان مصرفی نسبت به مدارهای تحت تکنولوژی QCA دارند. بدین معنی که نسبت به مدارهای QCA مساحت بسیار زیادی اشغال می­ کنند و توان مصرفیشان بسیار بیشتر است. به همین دلیل است که QCA با این خصوصیات منحصربه فرد تحول بزرگی در حوزه علم کامپیوتر و مدارهای منطقی به حساب می­ آید. ایشان در ادامه تصریح کرد؛ در این کتاب ضمن آشنایی با این تکنولوژی، نحوه طراحی مدارهای منطقی با استفاده از مثال‌های متنوعی از آن مطرح می­ شود. مباحثی که در این کتاب به آن پرداخته می­ شود عبارتند از: مقدمه­ای بر قطعات و ساختارهای نانو، مروری بر تکنولوژی QCA، اصول پایه آن و پیاده­ سازی گیت‌ها و قطعات پایه در آن، نحوه طراحی مدارهای QCA ترکیبی و ترتیبی، معرفی ابزارهای طراحی و شبیه­ سازی مدارهای QCA مانند نرم افزار QCADesigner و پیاده ­سازی گیت‌های همه­ منظوره در QCA.

لازم به ذکر است؛ علاقه مندان می توانند جهت خرید کتاب به کتابخانه مرکزی دانشگاه مراجعه نمایند.

.

**********************

.

55555555555555


عید سعید فطر مبارک باد.
image_pdfimage_print

مقام معظم رهبری(مدظله العالی):

.

عید فطر روز پاداش گرفتن و رویت رحمت الهی بعد از ماه رمضان است.

.

********************************

.

عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت

صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت

.

***************

.

221

.


حضور پرشور دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در راهپیمایی روز جهانی قدس
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مورخ دوم تیرماه ۱۳۹۶دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، استوار تر از همیشه در کنار  مردم شهید پرور و همیشه در صحنه ی استان کرمانشاه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین ندای آزادی قبله اول مسلمین و رهایی قدس شریف را سر دادند و فریاد خشم و  انزجار خود از دولت های استکباری و متجاوز به حقوق مظلومین و ستمدیدگان را به گوش جهانیان رساندند و با محکوم نمودن عملیات تروریستی اخیر در ایران وفاداری خود را به آرمان های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اعلام نمودند.

.

*********************************

.

1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5) 1 (6) 1 (7) 1 (8) 1 (9) 1 (10) 1 (11) 1 (12) 1 (13) 1 (14) 1 (15) 1 (16) 1 (17) 1 (18) 1 (19) 1 (20) 1 (21) 1 (22) 1 (23)


کسب عنوان “مرکز بهداشت و درمان برتر در بین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی” توسط دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در پنجمین گردهمایی روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور که در بهار امسال و با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان، دکتر ابوالحسن ریاضی معاون دانشجویان داخل سازمان، دکتر حمید یعقوبی مدیر کل دفتر مشاوره سلامت سازمان امور دانشجویان و روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه های سراسر کشور برگزار گردید، مرکز بهداشت و درمان دانشگاه صنعتی کرمانشاه به دلیل تلاش برای ارتقای سطح سلامت جامعه و مشارکت موثر در زمینه های بهداشتی و درمانی و ارتقای سلامت دانشجویان، به عنوان ” مرکز بهداشت و درمان برتر سال ۱۳۹۵ و حائز رتبه دوم در بین دانشگاه های کمتر از ۵۰۰۰ دانشجو” معرفی و با اهدای لوح از زحمات همکاران این مرکز تقدیر گردید.

 


برگزاری جلسات هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ماه مبارک رمضان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ از نیمه دوم ماه مبارک رمضان جلسات هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با موضوع اخلاق و سبک زندگی اسلامی و با محوریت قرآن کریم در سالن جلسات دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

شایان ذکراست؛ این جلسات هم اندیشی با محوریت سخنرانی و پاسخ به سوالات اعتقادی و دینی حضرت حجت الاسلام و المسلمین علی محبی برگزار شد.

.

****************************

.

1 2 3 4 5 6 7 8


عقد تفاهم نامه همکاری مشترک بین شرکت توزیع نیروی برق استان و دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز چهارشنبه مورخ ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۶تفاهم نامه همکاری مشترک بین شرکت توزیع نیروی برق استان و دانشگاه صنعتی کرمانشاه، باهدف ارتباط موثر صنعت و دانشگاه به امضای مهندس مرادی مجد، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان و دکتر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور هیأت رییسه، جمعی از اعضای هیأت علمی گروه برق دانشگاه و مدیران و معاونین شرکت توزیع برق استان کرمانشاه رسید.

براساس این تفاهم‌نامه، ایجاد زمینه‌های همکاری، ارائه خدمات علمی- پژوهشی و فناوری، گسترش تحقیقات برای حمایت از ارتقای بهره‌وری، همکاری در شناسایی مهم‌ترین عناوین تحقیقاتی شرکت توزیع، استفاده متقابل از منابع علمی شرکت و دانشگاه، همکاری در تجهیز آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مورد نیاز دانشگاه در حوزه‌های مرتبط، حمایت از پایان‌نامه‌های کاربردی تحصیلات تکمیلی، برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز شرکت توسط دانشگاه، استفاده از تجربیات کارکنان شرکت در فرایند آموزش دانشجویان دانشگاه، حمایت دانشگاه از رویدادهای علمی برگزار شده توسط شرکت و ارتقای سطح علمی کارکنان شرکت از طریق ارتباط موثر با دانشگاه، از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در این تفاهم‌نامه همکاری است.

در پایان این نشست؛ مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان از امکانات دانشگاه و آزمایشگاههای گروه برق بازدید بعمل آوردند.

 ***********

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 12 13 14 15 16


شهادت حضرت امام علی (ع) تسلیت باد.
image_pdfimage_print

کوفه امشب التهاب محشر است / کوفه امشب کربلایی دیگر است
جبرئیل آوای غم سر داده است / در فلک شوری دگر افتاده است
تیر غصه بر دل زارم نشست / تیغ دشمن فرق مولایم شکست
قلب مجنون سوی صحرا می رود / حیدر امشب سوی زهرا می رود

.

************

.

گزیده ای از احادیث امام علی(ع) من باب علم و دانش:

.

شرافتى چون دانش نباشد.

( نهج البلاغه، حکمت ۱۱۳)

.

هیچ ثروتى چون عقل و هیچ فقری مانند نادانی نیست.

( نهج البلاغه، حکمت ۵۵)

.

دانش اندک همراه با عمل بهتر از علم بسیار بدون عمل است.

(نهج البلاغه، حکمت ۳۱۶)

.

آن که از روى آگاهى و علم عمل مى کند، مانند رهروى است که در جاده روشن قدم برمى دارد، پس باید بنگرد که به پیش مى رود یا به عقب برمى گردد.

( نهج البلاغه،خطبه ۱۵۴)

.

دانش بهتر از مال است؛ زیرا دانش تو را حفظ مى کند، در حالى که تو باید مال را حفظ کنى، مال به خرج کردن کاهش مى یابد ولى دانش با صرف کردن افزوده مى شود و آن که ساخته مال است با زوال مال از بین مى رود.

( نهج البلاغه، حکمت ۱۴۷)

.

 ******************

124


شب قدر بهترین منزلگاه نیایش‌گران سرسپرده به مهر حق است.
image_pdfimage_print

امام علی (ع) :

 به وسیله ی علم است که خداوند اطاعت و عبادت می شود. با علم، معرفت خداوند و توحید او حاصل می شود.

(البحار- ١/١۶۶)

هر کس باطن خود را اصلاح کند، خداوند ظاهر او را نیکو گرداند و هر که براى دین و آخرتش کار کند، خداوند کارهاى دنیاى او را کفایت می‌کند و  آن که میان خود و خدا را اصلاح سازد، خداوند میان او و مردمان را اصلاح خواهد نمود.

 (قصار، ۱۵۹ – کافی، ج۸ ص۳۰۷)

***************

 12


تقدیر ریاست دانشگاه از فعالیت های موثر دو تن از کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز یکشنبه مورخ ۲۲ خرداد ماه ۱۳۹۶ریاست و اعضای هیأت رییسه دانشگاه از مشارکت فعال دو تن از کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه خانم شیرین معینی و آقای علیرضا اشرف آبادی در تهیه و ارسال آمار های آموزش عالی به موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی و همچنین کسب لوح تقدیر از جانب این موسسه تقدیر و تجلیل نمودند.

بر پایه این گزارش؛ دکتر علی اکبر اختری ریاست محترم دانشگاه در این خصوص اظهار کرد: پرداختن به فعالیت های آماری یکی از حساس ترین و با ارزش ترین فعالیت های ممکن در هر سازمانی است که اهمیت و ضرورت آن در شرایط فعلی بیش از هر زمان دیگری در نظام آموزش عالی احساس می شود.

**************

1 2 3 4


تقدیر ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه از دانشجویان افتخارآفرین دانشگاه در مسابقات ملی کمیکار و مسابقات بین المللی هنرهای رزمی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز یکشنبه مورخ ۲۲ خرداد ماه ۱۳۹۶ریاست و اعضای  هیأت رییسه دانشگاه از دانشجویان تیم کمیکار شهید نوروزی دانشگاه خانم ها فریما اخلاقی، زهرا باقری، مریم دبیری و الهام یاوری که به سرپرستی دکتر مجید محدثی موفق به کسب مقام دوم در یازدهمین دوره مسابقات ملی کمیکار شده بودند و همچنین از جمال موسوی بیدله دانشجوی رزمی کار دانشگاه صاحب مدال طلا در مسابقات بین المللی هنرهای رزمی تقدیر نمودند.

***************

1 2 3 4 9


انتخاب عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان جوان برتر استان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز جمعه مورخ ۱۹ خرداد ماه ۱۳۹۶ مراسم تجلیل از جوانان برتر استان کرمانشاه برگزار گردید که در آن عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان جوان برتر استان در عرصه­ ی “جوان و علم و فناوری” برگزیده شد و از وی تجلیل گردید.

برپایه این گزارش، دکتر روشنی در خصوص این رویداد اظهار داشت: هر ساله مراسم تجلیل از جوانان برتر استان به منظور ارج نهادن به زحمات آن­ها برگزار می­ گردد که امسال بنده نماینده­ ی دانشگاه فاخر صنعتی کرمانشاه در این مراسم بودم. دانشگاه صنعتی کرمانشاه علی ­رغم جوان بودن و بهره بردن از اساتید جوان و نخبه در خیلی از شاخص­ ها به بلوغ رسیده است و با شتاب مثبت به بالندگی نزدیک می­ شود. وی افزود: نقش راهبری و مدبرانه­ ی دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه در این شتاب مثبت بسیار حائز اهمیت است و بنده بارها تلاش مجدانه ایشان در جذب نخبگان کشوری در دانشگاه را از نزدیک دیده ­ام. همین مسئله سبب اجتماع مجموعه ­ای توانمند و چابک در کنار هم شده است که قطعا در آینده­ ی نزدیک نقش به مراتب والاتری در ارتقای تکنولوژیکی و فناورانه ­ی کشور خواهد داشت. ایشان تصریح کرد: ریاست نخبه و سخت کوش، اساتید جوان و پرتوان و کارکنان تحصیل­ کرده و توانمند دانشگاه،  مجموعه ­ای فاخر و شاخص را ساخته است که قطعا در سال­ های آتی سبب درخشش نام دانشگاه صنعتی کرمانشاه در بین دانشگاه­ های صنعتی بزرگ کشور خواهد شد.

در پایان وی خاطر نشان نمود: دانشگاه صنعتی کرمانشاه از دانشجویان توانمندی بهره می برد که طی سال های اخیر دست­ آورد­های خوبی داشته­ اند و قطعا با حضور اساتید عملگرای دانشگاه می ­توان شاهد کارآفرینی و اشتغال­ زایی فارغ­ التحصیلان این دانشگاه بود کما اینکه شرکت­ های متعدد و موفق فارغ­ التحصیلان این دانشگاه گواه این موضوع است.  

**********

12


ولادت حضرت امام حسن مجتبی(علیه السلام) مبارک باد.
image_pdfimage_print

امام حسن مجتبی(ع):

مردم را با دانشت، دانش بیاموز و خود نیز دانش دیگران را فراگیر.

(بحارالانوار ج ۷۵، ص ۱۱۱،ح)

**************02


سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵خرداد تسلیت باد.
image_pdfimage_print

امام خمینی (ره) :

علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند. هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق .

********

Untitled-1 (2)


برگزاری کارگاه های آموزشی و پیش گیرانه مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه در قالب اردوی تفریحی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ کارگاه های آموزشی  و پیش گیرانه مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه در قالب اردوی تفریحی برگزار گردید.

بر پایه این گزارش، با توجه به لزوم اهمیت دادن به اهداف پیشگیرانه  دفتر مرکزی مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه، این کارگاه ها باهمکاری اعضای کانون همیاران سلامت روان دانشجویی  و با نظارت مسئول مرکز مشاوره دانشگاه، آقای ولی رستمی بینا در قالب اردوی تفریحی برگزار گردید.

در این راستا رستمی بینا مسئول مرکز مشاوره دانشگاه اظهار کرد؛ همراه با ۸۰ نفر از دانشجویان و اعضای کانون همیاران سلامت روان، مدیریت امور دانشجویی مهندس عقیل الوند منش، مسئول امور رفاهی دانشجویی خانم نسرین محمدی و سایر همکاران اجرایی به شهرستان سرپل ذهاب سفرکرده که بر اساس نظر سنجی به عمل آمده از دانشجویان که در برنامه های گوناگون و خلاقانه شرکت کرده اند، رضایت خاطر صد در صد آنها را فراهم نمود. همچنین ایشان خاطرنشان کرد؛ در این اردوی یک روزه، مسابقات ورزشی، کارگاه پیشگیری از خودکشی، کارگاه پیشگیری از اعتیاد، کارگاه شکست عاطفی، کارگاه آموزش، پیشگیری و کنترل اچ آی وی، مراسم خلاقانه خاکسپاری ” نمی توانم ها”، تکنیک های ذهن آگاهی و تنش زدایی، طرح شیوع شناسی مصرف مواد مخدر و جلسه همیاران سلامت روان برگزار شد.

.

1


دیدار و تجلیل از خانواده های معزز شهدای فتح خرمشهر به همت امور بانوان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ همزمان با فرا رسیدن سوم خردادماه سالروز آزادی خرمشهر، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، مسئول امور بانوان و جمعی از مدیران دانشگاه از دو خانواده معزز شهدای فتح خرمشهر دیدار  و تجلیل نمودند.

در این دیدار صمیمانه، دکتر اختری ریاست محترم دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر، آزادسازی خرمشهر را نماد استقامت ، مقاومت و پیروزی در برابر دشمن عنوان داشت. ایشان امنیت و آسایش امروز در شرایط کنونی را مدیون رشادتهای ایثارگران و شهدا دانست و اذعان داشت : همه ما مدیون خون شهدا هستیم.

 در ادامه خانم احمدی پور مسئول امور بانوان دانشگاه با اشاره به اینکه شهیدان افتخار تاریخ اسلامند، خاطر نشان کرد، هدف از این دیدار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی وتجدید میثاق با آرمانهای والای شهدا است.

در پایان ریاست دانشگاه به همراه مسئول امور بانوان ، به پاس رشادت ها و دلیری شهدای آزادی خرمشهر از خانواده معزز آنها تقدیر و تجلیل به عمل آوردند.

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


برگزاری نشست مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه مورخ ۱ خرداد ماه ۱۳۹۶ نشست مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، مهندس شهریار بهنیا با حضور ریاست دانشگاه، اعضای هیأت رییسه، ریاست دانشکده فناوری اطلاعات و مسئولین دبیرخانه اندروید دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

در این نشست، دکتر علی اکبر اختری ریاست محترم دانشگاه، ضمن بیان پیشنهاداتی در راستای همکاری بیشتر دو مرکز، خواستار معرفی تعدادی از دانشجویان فارغ التحصیل برتر دانشگاه به عنوان طرح سربازی به ادارات استان از طریق اداره کل ICT بود. ایشان در ادامه افزود؛ در صورت امکان، جهت آشنایی دانشجویان با بازار کار و مشاغل حوزه فناوری اطلاعات در استان، سمیناری با هماهنگی اداره کل ICT و با حضور مدیر آن اداره برای دانشجویان دانشگاه برگزار گردد.

ریاست محترم دانشگاه خاطرنشان کرد؛ اداره کل ICT  می تواند با اعضای هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه در راستای بازبینی سرفصل دروس این رشته جهت عملی تر شدن دروس و آموزش مهارت های بازار کار همکاری نماید.

در ادامه نشست، مهندس بهنیا مدیر ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های دبیرخانه اندروید دانشگاه و استقبال از پیشنهادات دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اعلام کرد که خواستار ارتباط هرچه بیشتر صنعت و اشتغال با دانشگاهیان استان می باشد و همچنین تلاش خواهد کرد مسأله طرح سربازی دانشجویان مهندسی کامپیوتر در ادارات مرتبط را تسهیل نماید و در تخصیص اعتبارات ICT استان به طرح ها و پروژه های دانشگاه صنعتی کرمانشاه نهایت همکاری را انجام دهد.

در پایان نشست، تفاهم نامه همکاری که به امضای طرفین رسیده بود، به ریاست محترم دانشگاه تقدیم گردید.

.

1 2 3 4 5 6 7


برگزاری نشست ریاست مرکز پژوهش نفت استان کرمانشاه، مدیر کل دفتر فنی استانداری و مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز شنبه مورخ ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ نشست ریاست مرکز پژوهش و توسعه فنآوری نفت استان کرمانشاه، دکتر محمد نوروزی، مدیر کل دفتر فنی استانداری، مهندس مهدی رضیئی و مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، مهندس بابک عاطفی با حضور دکتر علی اکبراختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه و با موضوع ساخت پژوهشگاه نفت استان برگزار گردید.

برپایه این گزارش؛ با توجه به تجربه ساخت دانشگاه صنعتی کرمانشاه که دارای ویژگی های منحصر به فردی از لحاظ کیفیت ساخت، معماری و تجهیزات نوین آزمایشگاه ها می باشد، مقرر گردید که پژوهشگاه نفت کرمانشاه با مدیریت و توان فنی دانشگاه صنعتی کرمانشاه احداث گردد.

در این نشست، دکتر علی اکبر اختری ریاست محترم دانشگاه، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص ویژگی و پیچیدگی های ساخت دانشگاه صنعتی کرمانشاه، آزمایشگاه های نفت و شیمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه را که دارای استانداردهای روز دنیا می باشد، از الگوهای مناسبی برای استفاده در ساخت پژوهشگاه برشمرد.

ایشان خاطر نشان کرد؛ با توجه به اینکه این پروژه به صورت قراداد EPC  می باشد، می بایست کلیه استاندارد ها و ضوابط فنی و آیین نامه های روز دنیا در خصوص احداث پژوهشگاه های صنعتی و الزامات  HSE  به بصورت کامل رعایت گردد.

شایان ذکر است؛ این پروژه که با بودجه تقریبی ۱۰۰ میلیارد ریال و متراژ تقریبی ۳۷۰۰ متر مربع همراه با محوطه سازی در ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۶، عملیات اجرایی آن طی مدت ۲ سال آغاز خواهد گردید، اشتغال زایی تقریبی بیش از ۱۰۰ نفر را در پی خواهد داشت.

در پایان نشست، ریاست محترم دانشگاه ابراز امیدواری نمود؛ با توجه به تصمیمات این نشست به زودی قرارداد ساخت پژوهشگاه نفت استان منعقد خواهد گردید که اشتغال زایی و ایجاد بستر پژوهش کاربردی در صنعت نفت را در جهت پیشرفت و توسعه استان در پی خواهد داشت.

.

1 2 3 4 5 6


برگزاری نشست صمیمانه اعضای جدید شورای صنفی دانشجویان با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ نشست صمیمانه اعضای جدید شورای صنفی دانشجویان با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

در این نشست صمیمانه، دکتر علی اکبر اختری ریاست محترم دانشگاه، با اشاره به نگاه ویژه مسئولین دانشگاه به شورای صنفی دانشجویان، اظهار کرد: شورای صنفی می تواند در راستای کمک به دانشجویان نیازمند و بی بضاعت موثر واقع شود و دانشجویانی را که با عزت نفس مشغول به تحصیل می باشند، شناسایی نموده تا دانشگاه در حد بضاعت خود به این عزیزان کمک نماید.

ایشان همچنین با تاکید بر استفاده از ظرفیت های دانشگاه صنعتی کرمانشاه در خصوص مهارت افزایی دانشجویان، بیان کرد: شورای صنفی دانشجویان می تواند برای آموزش های مهارتی دانشجویان با دانشگاه همکاری داشته باشد.

در ادامه  نشست، ضمن شنیده شدن نظرات و پیشنهادهای اعضای منتخب شورای صنفی در سال ۱۳۹۶ و طرح مسائل و موضوعات مختلف، پیشنهاد گردید که اعضای شورای صنفی اقدام به تشکیل و راه اندازی کمیته هایی تحت عنوان : تغذیه، خوابگاه و آموزشی بنمایند و در جلسات مستمر (دو جلسه در ماه) با ریاست محترم دانشگاه، گزارش و پیشنهادات خود را ارائه دهند.

شایان ذکر است؛ مهندس عقیل الوندمنش مدیریت امور دانشجویی دانشگاه نیز ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری انتخابات شورای صنفی در سال ۱۳۹۶ و همچنین با بیان اینکه شورای صنفی دانشجویان از سال ۱۳۹۳ با هدف استفاده از نظرات مشورتی دانشجویان با برگزاری انتخابات در دانشگاه فعال شده است،  دستورالعمل و شیوه نامه جدید را به اعضای منتخب ابلاغ کرد و آنان را با اهداف و شرح وظایف آشنا نمود. ایشان خاطر نشان کرد؛ انتخابات سال جاری در اردیبهشت ماه بصورت کاملا الکترونیکی توسط سیستم گلستان برگزار می گردد.

در پایان دکتر اختری ریاست محترم دانشگاه ضمن تحویل حکم به آقای شاهین رازانی به عنوان دبیر شورای صنفی دانشجویان در سال ۱۳۹۶، از تلاش­های شورای صنفی دانشجویان دانشگاه در جهت رفاه و آسایش دانشجویان قدردانی نمود.

.

1 2 3 45


انتخاب استاد دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان سرآمد علمی در فدراسیون سرآمدان علمی ایران
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ طی بررسی های انجام شده در فدراسیون سرآمدان علمی ایران، دکترمیثم صفری استاد مدعو گروه مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان سرآمد علمی برگزیده شد.

بر پایه این گزارش، فدراسیون سرآمدان علمی ایران با هدف دستیابی به مرجعیت علمی، افزایش کیفیت علمی کشور و کمک به توسعه تحقیقات محققان معتبر راه‌اندازی شده است که سالانه ۱۰۰ نفر از افراد با توانمندی پژوهشی معتبر را شناسایی و حمایت می‌کند. 
این حمایت‌ها بصورت پرداخت گرنت‌های پژوهشی، گرنت‌های آزمایشگاهی، حمایت از شرکت در کنگره‌های معتبر بین‌المللی و جذب محقق پسادکتری می‌باشد.

.

IMG_9672


برگزاری نیم سال تابستانی ۱۳۹۶در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نظر دارد، همچون سنوات گذشته  در تابستان ۱۳۹۶ با ارائه دروس عمومی و پایه اقدام به برگزاری ترم تابستانی نماید. 

بر پایه این گزارش؛ لیست دروس، تقویم آموزشی، مبلغ شهریه و کلیه شرایط، ضوابط و جزئیات بیشتر مربوط به ترم تابستان متعاقباً از طریق اطلاعیه های بعدی در سایت دانشگاه صنعتی کرمانشاه اعلام می گردد.گفتنی است حداکثر واحد قابل اخذ  توسط دانشجویان در ترم تابستان ۶ واحد می باشد و کلاس ها به صورت حضوری برگزار می شود.

 


تقدیر و تشکر ریاست دانشگاه از حضور پرشور مردم به ویژه دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در انتخابات سال ۱۳۹۶
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز جمعه مورخ ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶دانشگاهیان فرهیخته دانشگاه صنعتی کرمانشاه همگام با مردم شریف ایران اسلامی در راستای تجدید بیعت با آرمان های مقدس بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و در لبیک به فرمان ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در پای صندوق های رأی حضور پرشور و گسترده ای به عمل آوردند.

دکتر علی اکبر اختری ریاست محترم دانشگاه، ضمن تشکر و قدردانی از حضور پرشور مردم به ویژه دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در انتخابات ۱۳۹۶ اظهار نمود؛ حضور پرشور ملت بزرگ ایران به ویژه دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان قشر فرهیخته کشور در پای صندوق‌های رأی، نشان دهنده ی وحدت و یکپارچگی ملت ایران و اقتدار نظام اسلامی است. 


برگزاری اولین دوره مسابقات پل ماکارونی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز شنبه مورخ ۲۳اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ اولین دوره مسابقات پل ماکارونی با هدف ایجاد شادابی و نشاط در کنار فعالیت علمی برای دانشجویان به همت انجمن علمی گروه مهندسی مکانیک با همکاری و حمایت واحد انجمن های علمی مدیریت فرهنگی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و با داوری دکتر سید کمال جلالی مدیریت پژوهش و فناوری و مهندس امید سید اشرف مدیرگروه مهندسی عمران در دانشکده انرژی برگزار گردید.

برپایه این گزارش، خانم مهندس پزد مسئول انجمن های علمی واحد مدیریت فرهنگی دانشگاه، ضمن اشاره به استقبال بی نظیر دانشجویان از برگزاری مسابقات پل ماکارونی اظهار نمود؛ با توجه به ضعف دانشجویان در انجام پروژه ها به صورت گروهی، اساسی ترین هدف این مسابقات ترویج و آموزش کارگروهی به دانشجویان و همچنین آشنایی دانشجویان با سازه های فضایی، تحلیل سازه های پل، کار با نرم افزارهایی همچون SAP می باشد. وی افزود، در این مسابقات دانشجویان می توانند با کاربرد دروسی مانند استاتیک، مقاومت مصالح و تحلیل سازه ها آشنا شده و از اطلاعات تئوری خود در عمل استفاده نمایند.

در پایان مسابقات به برندگان در دو بخش گرایش راندمانی و گرایش سنگین به دو تیم برتر که بیشترین و بالاترین امتیاز را کسب کردند، از طرف مدیریت فرهنگی جوایزی اهداء گردید.

اسامی برندگان مسابقات پل ماکارونی به شرح ذیل می باشد:

در گرایش راندمانی: سمیرا عربی، زهرا مرادی، مهدیه برهمن، شیوا دولتیان

در گرایش سنگین: آرام مصطفی زاده، دانیال بهرامی، امید ظفری، امید رسولی، مسعود گل محمدی

.

IMG_7274 IMG_7281 IMG_7291 IMG_7304 IMG_7308 IMG_7353 IMG_7371 IMG_7381 IMG_7382 IMG_7407 IMG_7412


برگزاری مسابقه “ایده شو” در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز یکشنبه مورخ ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ مسابقه ایده شو با شرکت جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با همکاری پارک علم و فناوری کرمانشاه و با حضور دکتر علی اکبراختری ریاست دانشگاه، خانم دکتر خان احمدی ریاست پارک علم وفناوری کرمانشاه، آقای دکتر بهرام بادکو ریاست جهاد دانشگاهی کرمانشاه و اعضای هیأت رییسه و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه ، در اتاق جلسات ساختمان اداری دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

مسابقه ایده شو با هدف ایجاد ارتباط بیشتر بین دانشگاه و صنعت و همچنین کمک به تجاری سازی ایده‌ها با حضور پرشور دانشجویان و استقبال خبرگزاری ها و سازمان صدا و سیما برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم دکتر علی اکبر اختری ریاست محترم دانشگاه صنعتی کرمانشاه اظهار کرد: مسابقات ایده‌شو صرف‌ نظر از ایجاد شور و نشاط در بین دانشجویان، مدلی است که در تمام دنیا اتفاق می‌افتد و با توجه به اینکه دانشجویان از توده جامعه می‌آیند  و دردهای این قشر را نیز می‌فهمند لذا می‌توانند نقش مهمی را در حل مشکلات جامعه ایفا نمایند.

ریاست محترم دانشگاه خاطرنشان کرد؛ ممکن است دانشجویان ایده‌هایی داشته باشند که به دلیل در اختیار نداشتن ابزار نتوانند آن ایده‌ها را شکوفا کنند. بنابراین برگزاری این نوع از مسابقات فرصتی را فراهم خواهد کرد تا این ایده‌ها در معرض ثبت قرار گرفته و در نهایت با مطرح شدن در پارک علم و فناوری ممکن است مشتریانی برای این ایده‌ها پیدا شود و آن فرد بتواند از این طریق شاهد تجاری شدن ایده خود بوده و از مزایای آن بهره‌مند گردد.
در ادامه سید مهدی میرمعینی مدیر مرکز رشد ICT  پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه بیان کرد، دانشجویان در قالب مسابقه ایده شو باید طرح و ایده خود را در زمان سه دقیقه معرفی کرده و در مورد سطح نوآوری، بازار هدف، مزیت‌های رقابتی و شیوه عرضه آن صحبت کنند. از بین ۵۵ طرح ثبت شده برای شرکت در این مسابقه پس از پایش‌های اولیه در مجموع ۳۰ طرح به مسابقه امروز راه‌ پیدا کرد که توسط ۲۳ نفر شرکت کننده در مسابقه ایده شو مطرح شد و از این تعداد سه طرح برتر و یک طرح ویژه برگزیده شدند.
به نفرات اول تا سوم به ترتیب ده میلیون ریال، ۶ میلیون ریال و ۳میلیون ریال و همچنین به طرح ویژه ۵ میلیون ریال جایزه نقدی اهدا گردید. همچنین این طرح ها در اولویت پذیرش در پارک علم و فناوری قرار خواهند گرفت.

در پایان، مصطفی احمدی با ایده “بازی تمپو” ، سپیده چراغی با ایده “سنسور جلوگیری از قوز زدن” ، علیرضا حمزه با ایده “دستگاه هوشمند سنگ کاغذ قیچی” و احسان یزدانی با ایده “ویلچر چندکاره” به ترتیب به عنوان طرح های اول تا سوم و طرح ویژه، نفرات برگزیده اعلام شدند.

لازم به ذکر است؛ دکتر علی اکبراختری ، دکتر سینا زرشکی ، دکتر غلامحسین روشنی ، دکتر بهرام بادکو ، مهندس سید سینا گلشنی، دکتر زهراالسادات سید زاده، مهندس علی اکبر والی و مهندس منصور شهبازیان داوری این مسابقه را عهده دار بودند.

-

IMG_7480IMG_7523IMG_7559IMG_7616IMG_7709IMG_7743IMG_7804IMG_7878IMG_7961IMG_8110IMG_8117IMG_8143IMG_8223IMG_8265IMG_8274IMG_8455IMG_8499IMG_8507IMG_8640IMG_8578IMG_8718IMG_8806IMG_8820IMG_8872IMG_8896


برگزاری دومین دوره مسابقات دانشجویی برنامه نویسی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه مورخ ۱۹اردیبهشت ماه ۱۳۹۶دومین دوره مسابقات دانشجویی برنامه نویسی به همت انجمن علمی مهندسی کامپیوتر و با همکاری و حمایت واحد انجمن های علمی مدیریت فرهنگی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

اولین دوره این مسابقات در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵برگزار گردیده بود و ۱۹ اردیبهشت ماه امسال نیز با تلاش دانشجویان انجمن علمی و همچنین اساتید گروه مهندسی کامپیوتر دومین دوره این مسابقات برگزار شد.

بر پایه این گزارش، در این دوره از مسابقات در ابتدا ۲۲ تیم ۳نفره ثبت نام کردند که با توجه به استقبال پرشور دانشجویان، تیم اجرایی ناچار به برگزاری دوره مقدماتی، جهت گزینش ۱۰ تیم برتر شد. در روز مسابقه این ۱۰تیم به مصاف هم رفتند تا ۳ تیم برتر انتخاب شود. طراحی سوالات و داوری این مسابقات بر عهده اعضای هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر بود. جشنواره اختتامیه این مسابقات نیز روز چهارشنبه مورخ ۲۰اردیبهشت ماه با حضور ریاست دانشگاه، اعضای هیأت رییسه و اساتید گروه مهندسی کامپیوتر  برگزار گردید که در این جشنواره مراسم اهدای جوائز تیم های برتر صورت گرفت.

در پایان خانم مهندس محمدی از ریاست محترم دانشگاه به خاطر حمایت های بی شائبه و همچنین از همکاری مدیریت فرهنگی(واحد انجمن های علمی خانم مهندس پزد)، زحمات اساتید همکار در گروه مهندسی کامپیوتر و تلاش دانشجویان عضو کمیته اجرایی به ویژه دانشجویان انجمن علمی گروه مهندسی کامپیوتر در برگزاری این مسابقات تشکر و قدردانی نمود.

ایشان اظهار امیدواری نمود؛ با توجه به اینکه برگزاری چنین مسابقاتی موجب ایجاد انگیزه و شور و نشاط در دانشجویان می شود، در آینده شاهد برگزاری دوره های دیگر این مسابقات در فواصل کوتاه تر خواهیم بود.

 -

1 (1)1 (2)1 (3)1 (4)1 (5)1 (6)1 (7)1 (8)1 (9)1 (10)1 (12)1 (13)1 (14)1 (15)1 (16)1 (17)1 (18)1 (19)1 (20)1 (21)1 (22)1 (23)1 (24)1 (25)1 (26)


نیمه شعبان، سالروز ولادت حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) مبارک باد.
image_pdfimage_print

حضرت مهدی(عج):

اگر خواستار رشد و کمال معنوی باشی هدایت می‌شوی و اگر طلب کنی می‌یابی.

 (بحارالأنوار، ج ۵۱، ص ۳۳۹)

 

وقتی به سان خورشید از گوشه ای برآیی

روشن شود جهانی وقتی که تو بیایی

ماندم در انتظارت ای کوکب هدایت

بنما جمال خود را ای آیت خدایی

******

photo_2017-05-11_08-40-02.


برگزاری مراسم سخنرانی و مولودی خوانی به مناسبت عید نیمه شعبان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز چهارشنبه مورخ ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ مراسم سخنرانی و مولودی خوانی به مناسبت عید نیمه شعبان به همت مدیریت فرهنگی با حضور ریاست ، معاون اداری و مالی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نمازخانه ساختمان اداری دانشگاه برگزار گردید.

 این مراسم با مولودی خوانی حاج محسن تکلو و با سخنرانی حاج آقا موسوی زاده عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

-

1256789101112131415


برگزاری نشست مدیران برق منطقه ای غرب با ریاست، اعضای هیأت رییسه و اعضای هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه مورخ ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ نشست مدیران برق منطقه ای غرب با حضور ریاست، اعضای هیأت رئیسه و اعضای هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

در این نشست دکتر علی اکبر اختری ریاست محترم دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان به معرفی اعضای هیأت علمی گروه مهندسی برق  و پتانسیل‌های این گروه پرداخت. 

وی اظهار امیدواری نمود که در آینده بین دانشگاه صنعتی کرمانشاه و برق منطقه ای غرب همکاری بیشتری صورت گیرد.

ریاست دانشگاه همچنین بیان نمود؛ دانشگاه می تواند دوره های آموزشی با گواهی تایید شده از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای کارکنان برق منطقه ای استان برگزار کند. برق منطقه ای نیز در مقابل می تواند در جهت بهبود شرایط همکاری‌های علمی-پژوهشی با گروه مهندسی برق دانشگاه، امکانات و تسهیلات لازم را برای اجرای ایده های نوین اعضای هیأت علمی و دانشجویان گروه مهندسی برق ارائه دهد. سپس مدیران برق منطقه ای استان با توجه به ساز و کار آن شرکت در قبال سپردن طرح های صنعتی و مورد نیاز صنعت برق استان با استفاده از نیروهای علمی و امکانات آزمایشگاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه ابراز تمایل نمودند.

در ادامه نشست، هر یک از اعضای هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه به بیان دیدگاه‌های خود در راستای بهتر شدن راه‌های همکاری اشاره کردند که از جمله این راهکارها می توان به مواردی مثل  استفاده از تجربه و دانش برق منطقه ای در برگزاری کلاس های آزمایشگاهی دانشگاه، برگزاری دوره های مشترک صنعتی، پذیرفتن دانشجویان نخبه دانشگاه در کارآموزی و انتقال دانش فنی صنعت برق به آن ها، سهولت محول کردن پروژه های موردنیاز آن صنعت به اساتید دانشگاه صنعتی کرمانشاه، تشکیل کارگروهی مشترک از دو طرف و نیز حمایت از پایان نامه های دانشجویی برطرف کننده نیاز صنعت اشاره کرد.

در پایان نشست، اعضای هیأت مدیره برق منطقه ای غرب از امکانات آزمایشگاهی گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید به عمل آوردند.

-

12345678910111213


برگزاری مراسم اهدا جوائز مسابقات ورزشی دهه مبارک فجر ویژه اعضا هیأت علمی و کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز شنبه مورخ ۱۶اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ مراسم اهدا جوائز مسابقات ورزشی دهه مبارک فجر با حضور ریاست دانشگاه، هیأت رییسه،  جمعی از اعضا هیأت علمی و کارکنان دانشگاه درسالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

برپایه این گزارش؛ حسین پار مدیریت تربیت بدنی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن ارائه گزارش مختصری از مسابقات ورزشی  دهه مبارک فجر اظهارکرد، به مناسبت ایام مبارک دهه فجر مقرر شد مسابقات ورزشی را در دو بخش دانشجویی و بخش اساتید و کارکنان دانشگاه داشته باشیم که این مسابقات در ۷ رشته ورزشی برگزار گردید و در پایان نفرات برتر مشخص شدند.

ایشان در ادامه از حمایت ریاست محترم دانشگاه، هیأت رییسه و همچنین از استقبال اعضا هیأت علمی  وکارکنان دانشگاه در این مسابقات تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه این مراسم پس از اهدا جوائز، دکتر علی اکبر اختری ریاست محترم دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن تبریک ایام شعبانیه اظهار کرد، هدف از برگزاری این مسابقات، ایجاد فضای همدلی، صمیمیت و لذت بردن از کار درکنار یکدیگر است.

ریاست محترم دانشگاه ابراز امیدواری نمود؛ که در آینده استقبال بیشتری از این سری مسابقات و برنامه ها صورت گیرد و از خداوند منان بهروزی و توفیق روزافزون را برای خانواده دانشگاه صنعتی کرمانشاه مسألت نمود.

لازم به ذکر است؛ در پایان مراسم نیز از سرکار خانم احمدی پور و سرکار خانم یوسفیان بخاطر زحمات بی شائبه خود در اعتلای ورزش بانوان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 -

1234567131415161718192021222324252689101112IMG_5512


برگزاری همایش بزرگداشت قیصر امین پور با حضور دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه مورخ ۱۲اردیبهشت ماه ۱۳۹۶همایش بزرگداشت قیصر امین پور با حضور شاعران برجسته ی کشور به همت مدیریت فرهنگی و با همکاری انجمن ادبی آب و آینه  دانشگاه صنعتی کرمانشاه در تالار بهمن باغ نی برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم دکتر اختری ریاست محترم دانشگاه؛ ضمن خیر مقدم و ارج نهادن به این اقدام فرهنگی،اظهار داشت ؛علی رغم اینکه دانشگاه صنعتی کرمانشاه در حوزه های فنی و مهندسی فعالیت دارد با انجام اینگونه برنامه ها می تواند در حوزه های ادبی و هنری نیز گام های موثری بردارد.

 برپایه این گزارش، ادامه این مراسم با شعر خوانی سعید بیابانکی و شعر خوانی شاعران مطرح استان کرمانشاه: آقایان بهمن میرزایی، امین شیرزادی، حسین احمدی محجوب، بابک دولتی و رضا حساس، شعر خوانی دانشجویان دانشگاه، اجرای موسیقی تکنوازی تنبور توسط سهیل رستمی و تکنوازی دف توسط پیام خدایاری همراه بود.

شایان ذکر است؛ در طول مراسم نمایشگاه نقاشی و تابلوهای رنگ و روغن و آثارکودکان توانبخشی در جهت کمک به آنان برگزار گردید که دکتر علی اکبراختری ریاست محترم دانشگاه صنعتی کرمانشاه تابلو نقاشی رنگ و روغن زیبای یکی از کودکان مجموعه  توانبخشی را به مبلغ ۵ میلیون ریال خریداری نمود و همچنین آقای الماسوندی مدیریت فرهنگی دانشگاه نیز از تابلوهای نمایشگاه خریداری نمود.

در پایان ضمن تشکر از همکاری کمیته عکس دانشگاه به تعدادی از دانشجویان فعال فرهنگی لوح تقدیر و جوایزی اهدا گردید.

-

 123.345678910111213141516IMG_5011181920212223242526283031323334IMG_4939IMG_503935


معرفی اعضای شورای صنفی- رفاهی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، اعضای شورای صنفی- رفاهی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه معرفی شدند.

بر پایه این گزارش، به نقل از مهندس عقیل الوندمنش مدیریت امور دانشجویی دانشگاه؛ هدف از راه اندازی شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه ایجاد همدلی در میان دانشجویان و مسئولان دانشگاه و آشنایی بیشتر آن ها با واقعیت‌ها و مشکلات یکدیگر، تقویت ارزش هایی چون روحیه خودباوری و اعتماد به نفس، تعاون و کار جمعی و مشارکت قانونمند ، بهبود وضعیت امور صنفی و رفاهی دانشجویان و … است.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات شورای صنفی رفاهی دانشجویان این دانشگاه افزود؛ تشکیل شورای صنفی دانشجویان با پیگیری و حمایت همه جانبه ریاست محترم دانشگاه در برگزاری این انتخابات دنبال شد و با برگزاری موفق این انتخابات، اعضای شورای صنفی رفاهی دانشگاه توسط دانشجویان تعیین و انتخاب گردید.

ثبت نام کنندگان بعد از تایید صلاحیت، مطابق با آیین نامه‌ی اجرایی به عنوان کاندیدا معرفی شدند و انتخابات در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه برگزار گردید که در مجموع از ۴۲۵ رای ماخوذه، ۴۱۶ رای صحیح و ۹ رای باطله اخذ گردید و دانشجویان ذیل به ترتیب به عنوان اعضای اصلی و علی البدل شورای صنفی-رفاهی دانشگاه در سال ۱۳۹۶ انتخاب شدند:

۱-    شاهین رازانی با کسب ۳۵۵ رای (عضو اصلی)

۲-    امیرحسین بهرامی با کسب ۲۴۴ رای (عضو اصلی)

۳-    علیرضا یعقوبی با کسب ۲۳۶ رای (عضو اصلی)

۴-    امین بختیار قلعه با کسب ۲۰۱ رای (عضو اصلی)

۵-    سینا آئینی با کسب ۱۷۴ رای (عضو اصلی)

۶-     زانیار عزیزپور (عضو علی البدل)

۷-    مهدی خانمحمدی (عضو علی البدل)

وی با بیان اهمیت نقش این شورا در فعالیت­های دانشگاه خاطر نشان کرد؛ تنها مرجع رسمی به عنوان نماینده دانشجویان دانشگاه، این شورا بوده و در برنامه ­ریزی­ ها، سیاستگذاری ­ها و انجام امورات مربوط به دانشجویان ( از جمله اسکان،‌ تغذیه، رفاه، ‌بهداشت و درمان، ‌تربیت بدنی، آموزشی و… ) از نظرات این عزیزان استفاده خواهد گردید و ان شاا… اعضای منتخب این شورا به عنوان چشم ناظر در دانشگاه، پل ارتباطی موثری بین مسئولین و دانشجویان باشند.


گامی کوچک در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر محمد بستان یکی از محققین دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همراه دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه پس از چندین سال تحقیق در دانشگاه های رازی و صنعتی کرمانشاه موفق به اختراع یک نوع جدید از مخزن ضربه گیر چکش آبی شدند که نام میراگر ضربه را برای آن انتخاب نمودند.

بر پایه این گزارش؛ دکتر محمد بستان تشریح کرد: شبکه های انتقال و توزیع آب جزء شریان های حیاتی و زیرساخت های اساسی هر جامعه توسعه یافته می باشند. لزوم طراحی بهینه ایمن و اقتصادی این شریان های حیاتی بر هیچ کس پوشیده نیست که این مهم خود مستلزم اشراف علمی و شناخت مهندسی مسأله است. یکی از پارامترهای موثر و مهم در طراحی شبکه ی انتقال و توزیع آب در نظر گرفتن پدیده ضربه قوچ می باشد . ضربه قوچ یا همان چکش آبی پدیده ای مخرب است که وقوع آن گریز ناپذیر می باشد و با ایجاد امواج فشاری چندین برابر فشار نرمال موجود در لوله می تواند موجب صدمات جدی به ادوات سیستم انتقال شود و باید به گونه ای مناسب کنترل و مستهلک شود. برای این کار معمولا از ادوات گران قیمتی مانند مخازن ضربه گیر باز، سرچ تانک های هوای فشرده، مخازن ضربه گیر یک طرفه و دیفرانسیلی و… استفاده می شود که هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارا می باشد .

در ادامه تشریح دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه بیان کرد؛ پس از چندین سال تحقیق در دانشگاه های رازی و صنعتی کرمانشاه با استفاده از شبیه سازی های متعدد کامپیوتری در نهایت یک نوع جدید از مخزن ضربه گیر چکش آبی از میان چندین طرح برگزیده شد که نام میراگر ضربه برای آن انتخاب گردید. با توجه به جدید بودن دستگاه، تعیین مکانیزم معادلات حاکم و مدلسازی کامپیوتری برای شبیه سازی رفتار دستگاه در شبکه های مختلف آب یکی از چالش های مهم این تحقیق بود. در نهایت طرح برگزیده باز با استفاده از مدلسازی کامپیوتری طراحی بهینه شد؛ یعنی طرحی با بیشترین بازدهی و کمترین هزینه.

در ادامه دکتر بستان اظهار کرد؛ در گام بعدی با همکاری مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه نمونه آزمایشگاهی میراگرضربه پس ازآزمایش های متعدد، در میدان عمل و واقعیت نیز موفق عمل کرده و در مهار فشاری مخرب چکش آبی بازدهی بیش از هفتاد درصد از خود نشان داده است و این خود نوید بخش برداشتن گام های بعدی در جهت استفاده کاربردی از میراگرضربه در شبکه ی توزیع و انتقال آب واقعی می باشد.

وی خاطرنشان کرد؛ میراگر ضربه کاملا هیدرولیکی است، یعنی بر خلاف سرچ تانک های تحت فشار هیچ نیازی به نیروی برق نداشته و تکنولوژی آن کاملا بومی و در دست محققین آن بوده و مراحل ثبت اختراع و مالکیت ایده آن در حال نهایی شدن می باشد.

 امید است که با همکاری مسئولین ذی ربط بتوان این وسیله را به تولید انبوه رساند.

-

12346789IMG_3988


برگزاری کارگاه تجاری سازی تحقیقات با حضور جمعی از اعضا هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در پارک علم و فناوری کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه مورخ ۱۱اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ کارگاه تجاری سازی تحقیقات با سخنرانی دکتر مصطفی کریمیان اقبال و با حضور جمعی از اعضا هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در پارک علم و فناوری کرمانشاه برگزار گردید.

 در این کارگاه یک روزه، دکتر مصطفی کریمیان اقبال اشتغال زایی و ایده پردازی، کار تیمی و همچنین مراحل تجاری سازی ایده را تشریح نمود. وی در ادامه ارتباط صنعت و پارک علم و فناوری با دانشگاه را از عوامل موثر و بسیارکارآمد در جهت بکارگیری از علم برای تبدیل به ثروت برشمرد.   

-

 

 IMG_4020IMG_4041IMG_4024IMG_4025IMG_4029IMG_4044IMG_4047IMG_4048IMG_4057IMG_4064IMG_4068IMG_4076 IMG_4085IMG_4099IMG_4145

IMG_4173


سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری(ره) و روز معلم گرامی باد.
image_pdfimage_print

هم فکری و تبادل نظر، یکی از اصول زندگی اهل ایمان و پیروان اسلام است.

(استاد مطهری)

12 -


کسب مدال طلا توسط دانشجوی ملی پوش دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ به نقل از حسین پار مدیریت تربیت بدنی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، تیم ملی هنر های رزمی (رنجر کماندو ایران) با سرمربیگری استاد محسن عالیوند و مربیگری استاد محسن مظفری بابادی توانست در دو بخش آزاد و نیمه آزاد و سوپر فایت حرفه ای نائب قهرمان مسابقات بین الملی ۲۰۱۷ تفلیس گرجستان شود.

برپایه این گزارش؛ جمال موسوی بیدله دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه جزء ورزشکاران ایرانی در این دوره از مسابقات بود که توانست به نشان طلا  دست یابد‌ و نائب قهرمانی جهانی این دوره از مسابقات را نصیب این مرز و بوم کند.

مدیریت تربیت بدنی دانشگاه خاطر نشان کرد؛در این رقابت ها که با حضور ۸ کشور ترکیه، گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، عراق، افغانستان، ترکمنستان و دو تیم از ایران برگزار گردید، تیم ملی گرجستان توانست به مقام اول ، تیم ملی جمهوری اسلامی ایران به مقام دوم و تیم ملی ارمنستان به مقام سوم تیمی این دوره از مسابقات دست پیدا کنند.

 


اعزام اعضای اصلی کانون همیاران سلامت روان به همایش کشوری دانشگاه تهران
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛  در مورخه ۲۸فروردین ماه ۱۳۹۶ اعضای اصلی کانون همیاران سلامت روان به همایش کشوری دانشگاه تهران اعزام شدند.

به نقل از رستمی بینا مسئول مرکز مشاوره دانشگاه، در این همایش که به مدت ۳ روز متوالی برگزار گردید، اعضای کانون به همراه مسئول مرکز مشاوره دانشگاه با شرکت فعال در کارگاه‌های آموزشی و پنل‌های تخصصی متناسب با حوزه سلامت روان، گواهی معتبر دریافت نمودند و در پایان با لوح زرینی به خاطر فعالیت‌ها و خلق ایده های یاورانه در جهت کمک به سایر دانشجویان در راستای اهداف راستین کانون که نمادی از یک اجتماع سالم با ویژگی هایی چون انسان دوستی، مسئولیت پذیری و مشارکت اجتماعی است و تاکید بر این اصل که آموزش عالی تنها با آموزش علمی متعالی نمی شود،  بلکه همراه شدن با دغدغه های انسانی و تعهد به هم نوع است که عالی بودن آموزش را تعالی می بخشد، از تلاش ها و فعالیت های اعضای کانون همیاران سلامت روان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

رستمی بینا خاطر نشان کرد؛ مرکز مشاوره دانشجویی به عنوان متولی اصلی سلامت روان دانشگاه ارائه دهند‌ه‌ی خدمات مرتبط با سلامت روان به دانشجویان و دانشگاهیان می باشدکه برطبق  اساسنامه صادره از وزارت علوم، کانون دانشجویی همیاران سلامت روان را در نیمسال دوم سال ۱۳۹۴ راه اندازی نمود. این کانون نهادی غیر سیاسی و غیردولتی است که به منظور جلب مشارکت و یاری رساندن دانشجویان هر دانشگاه به سایردانشجویان و نیز با هدف ارائه خدمات مستمر، فراگیر و اجتماع محور، زیر نظر مرکز مشاوره دانشجویی و با هماهنگی معاونت‌های دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فعالیت می کند.                                                          

وی در ادامه افزود؛ دانشجوی همیار دانشجوی داوطلبی است که ضمن عضویت در کانون دانشجویی همیاران سلامت روان، آمادگی خود را برای انجام خدمات مرتبط با سلامت روان، آموزش، پیشگیری، شناسایی، یاری رسانی و ارجاع دانشجویان نیازمند به خدمات مشاوره اعلام می‌دارد و خدمات خود را از روی میل و رغبت بدون هیچ گونه چشم داشتی و با این اعتقاد که برای اجتماع سودمند است، ارائه نموده و درفعالیت‌های اجتماع محور مرکز مشاوره مشارکت می‌نماید.                                                                                                                  

   اسامی اعضا اصلی اعزامی به همایش به شرح ذیل می باشد:

۱ – آقای سعید دهقان، دبیر کانون

۲ – خانم سیده مهسا موسوی

۳ – خانم یگانه یاوری

۴ – خانم رضوان سلمانی  

-

121Untitled-1

 


برگزاری کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز یکشنبه مورخ ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ در آستانه برگزاری انتخابات، کرسی آزاد اندیشی با موضوع عملکرد دولت یازدهم در سیاست خارجی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه با حضور جمعی از دانشجویان در ساختمان اداری دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

برپایه این گزارش، این تریبون ها فرصتی برای بیان آرا و نظرات دانشجویان در زمینه های مختلف عملکرد دولت یازدهم می باشد و در این فضا با تاکید بر «قانون مصونیت شرکت کنندگان در کرسی ها و تریبون های آزاد اندیشی» دانشجویان می توانند آزادانه در فضایی مسالمت آمیز و صمیمانه به بیان نظرات خود بپردازند.


ولادت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل العباس(ع) و امام سجاد(ع) مبارک باد.
image_pdfimage_print

امام حسین(ع):

.

از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد و نیز از حقیقت ایمان آن است که گفتار تو از دانشت بیشتر نباشد.

.

(بحارالانوار، ج ۲، ص۱۱۴)

امام سجاد(ع):

.

اگر مردم بدانند که در طلب علم چه فایده اى است، آن را می‌طلبند اگر چه با ریختن خون دل و فرو رفتن در گرداب‌ها باشد.

.

(الکافی، ج‏۱، ص: ۳۵)

-

photo_2017-04-30_07-00-08

 -


برگزاری مراسم سخنرانی و مولودی خوانی به مناسبت اعیاد خجسته ماه مبارک رجب در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز چهارشنبه مورخ ۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ مراسم سخنرانی و مولودی خوانی به مناسبت اعیاد خجسته ماه مبارک رجب به همت مدیریت فرهنگی و بسیج دانشجویی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

 این مراسم با مولودی خوانی حاج محمد الماسی پور و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین هادی خشنودی برگزار شد.

-

2IMG_350714567


برگزاری دومین نشست شورای امور بانوان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه مورخ  ۴اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ دومین نشست اموربانوان با حضور خانم احمدی پور مسئول امور بانوان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در اتاق جلسات دانشکده انرژی  برگزار گردید.

در این نشست، بر اهمیت حضور بانوان در دانشگاه و پیگیری مسائل علمی، فرهنگی، اجتماعی ، صنفی و ورزشی آنان و بهره گیری بهتر و شایسته تر از توانمندی های ایشان و همچنین ایجاد اتاق فکر برای بانوان بحث و گفتگو شد.

در پایان نشست خانم احمدی پورمسئول امور بانوان اظهار امیدواری کرد،اگراین شوراها از  فرصت های پیش آمده و پتانسیل های موجود در دانشگاه به نحو مطلوب استفاده کنند، می‌توانیم نقش بانوان را در دانشگاه پررنگ‌تر کنیم.

-

IMG_343012-


سالروز بعثت پیامبر اعظم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) مبارک باد.
image_pdfimage_print

گزیده‌ای از احادیث پیامبراکرم(ص) من باب علم:

.

نزدیک‌ترین مردم به مقام نبوّت، اهل جهاد و دانش‌‌اند.

(کنزالعمّال، ح ۱۰۶۴۷)

.

خیر دنیا و آخرت با دانش است و شرّ دنیا و آخرت با نادانى.

(بحارالانوار، ج۷۹، ص۱۷۰)

.

داناترین مردم کسى است که دانش دیگران را به دانش خود بیفزاید.

 (کنزالعمال، ج۱۰، ص۱۴۳، ح۲۸۷۳۱)

.

هر کس به آنچه می‌‏داند عمل کند، خداوند دانش آنچه را که نمی‌‏داند به او ارزانى می‌دارد.

(مرآ‌ة العقول ج۳،ص۲۸۶)

.

دانش پیشواى عمل و عمل پیرو آن است. به خوشبختان دانش الهام می ‏شود و بدبختان از آن محرومند.

(امالى طوسى، ص ۴۸۸)

.

دلى که در آن حکمتى نیست، مانند خانه ویران است، پس بیاموزید و آموزش دهید، بفهمید و نادان نمیرید. به راستى که خداوند بهانه‏ اى را براى نادانى نمی ‏پذیرد.

(نهج الفصاحه،ص۶۰۰)

-

IMAGE635367062215887741


شهادت حضرت امام موسی کاظم علیه السلام تسلیت باد.
image_pdfimage_print

امام موسی کاظم (ع):

برای هر چیزی دلیلی باید؛ دلیل خردمند تفکر است و دلیل تفکر خاموشی.

(تحف العقول ، ص ۴۰۶)

-

fff -


برگزاری دوره آشنایی با “ضوابط و مقررات دانشگاهی- ضوابط پژوهشی” با حضور اعضای هیأت علمی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز پنج شنبه مورخ ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۶ در راستای سرفصل های ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه دانش افزایی و توانمندسازی اعضای هیأت علمی، نشستی با عنوان دوره آشنایی با “ضوابط و مقررات دانشگاهی- ضوابط پژوهشی” با حضور اعضای هیأت علمی دانشگاه، توسط مدیریت پژوهش و فناوری در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید. در این جلسه، مفاد آئین نامه های پژوهشی و روندهای اجرایی آن تشریح گردید و اعضای هیأت علمی به بیان دیدگاه­ها و پیشنهادات جهت بهبود مستمر این فرآیندها پرداختند.

-

12345


دعوت دانشجوی رزمی کار دانشگاه صنعتی کرمانشاه به اردوی تیم ملی هنرهای رزمی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ حسین پار مدیریت تربیت بدنی دانشگاه با اعلام این خبر افزود: جمال موسوی بیدله دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه با غلبه بر رقیبان خود در مسابقات انتخاب تیم ملی که اسفندماه سال گذشته برگزار شد، موفق به عضویت در تیم ملی هنرهای رزمی گردید.

پار مدیریت تربیت بدنی دانشگاه خاطرنشان کرد؛ نفرات منتخب تیم ملی ۱ تا ۵ اردیبهشت ماه در مسابقات بین المللی ” جام صلح و دوستی” که در کشور گرجستان و با حضور کشورهای ایران، آذربایجان، ترکیه، ازبکستان، عراق و گرجستان برگزار می‌شود، به میدان خواهند رفت.

-

Untitled-3


انتصاب دکتر مجید محدثی به عنوان دبیر شورای رفاهی دانشگاه‌های منطقه ۵
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر مجید محدثی عضو هیأت علمی دانشگاه، طی حکمی از سوی محمد حسین امید، سرپرست معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع به عنوان “دبیر شورای رفاهی دانشگاه‌های منطقه ۵ “منصوب گردید.

در این حکم آمده است:

“جناب آقای دکتر مجید محدثی

مشاور رفاهی محترم رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه

سلام علیکم

احتراما نظر به تشکیل شورای مشاوران رفاهی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های منطقه ۵ و بر اساس انتخاب اعضای آن شورا و به استناد تبصره ماده ۸ شیوه نامه شورای رفاهی اعضای هیأت علمی مناطق ده‌گانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، جنابعالی به مدت ۲ سال به عنوان “دبیر شورای رفاهی منطقه ۵″ منصوب می‌شوید.

امید است در پرتو عنایات خداوند متعال و با هماهنگی و همکاری ستاد امور رفاهی وزارت و سایر اعضای شورا نسبت به تحقق اهداف و وظایف شورای رفاهی منطقه و ارتقا معیشت اعضای هیأت علمی موفق و موید باشید.”

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی دانشگاه‌های منطقه ۵ مسألت داریم.

-

IMG_3409


وفات حضرت زینب سلام الله علیها تسلیت باد.
image_pdfimage_print

نه تنها زینب از دین یاوری کرد/ به همت کاروان را رهبری کرد

به دوران اسارت با یتیمان/ نوازش‌ها به مهر مادری کرد

-

photo_2017-04-13_10-19-53


دیدار و گفتگوی ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه با نماینده ولی فقیه در استان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز چهارشنبه مورخ ۲۳فروردین ماه ۱۳۹۶ دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همراه هیأت رییسه، روسای دانشکده‌ها و مدیران دانشگاه با حضرت آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفتگو به عمل آوردند.

بر پایه این گزارش، دکتر اختری ضمن ارایه گزارشی از وضعیت دانشگاه در گذشته و حال، به بررسی مشکلات دانشگاه که عمده ترین آن نداشتن خوابگاه دانشجویی است، پرداختند.

ریاست محترم دانشگاه، با توجه به ظرفیت های استان، از خیرین و موسسه هایی که در این امر فعال هستند، درخواست نمودند؛ که دانشگاه را در جهت رفع این نقص مهم، یاری نمایند.

در پایان این نشست، حضرت آیت الله علما نماینده محترم ولی فقیه، ضمن بیان هرگونه مساعدت در جهت رفع مشکلات، اظهار نمودند؛ در اولین فرصت در دانشگاه حضور خواهند داشت و از نزدیک با اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه دیدار و گفتگو خواهند کرد.

-

123456789IMG_3355


میلاد حضرت امام علی علیه السلام و روز پدر مبارک باد.
image_pdfimage_print

گزیده ای از احادیث امام علی (ع) من باب علم :

هیچ عملى مانند پژوهش نیست.

(غررالحکم ودررالکلم – ص۷۶۸)

دانش روشنى بخش اندیشه است.

(غررالحکم و دررالکلم،ص۴۸)

به احترام پدر و معلمت از جای برخیز هرچند فرمان روا باشی.

(غررالحکم و دررالکلم،ص۱۳۶)

زکات دانش، آموزش به کسانى که شایسته آنند و کوشش در عمل به آن است.

(غرر الحکم و دررالکلم،ص۳۹۱)

علم میراث گرانبهائی است و ادب لباس فاخر و زینتی است و فکر آئینه ای است صاف.

(نهج البلاغه،ص۴۶۹)

به راستى که دانش، مایه حیات دل‏ ها، روشن کننده دیدگان کور و نیروبخش بدن‏ هاى ناتوان است.

(تحف العقول، ص ۲۸)

 -

12


برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی فناوری هسته ای در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در روز یکشنبه مورخ ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۶ مراسم بزرگداشت روز ملی فناوری هسته ای به همت بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید. در ابتدای این مراسم دکتر اختری ریاست دانشگاه ضمن خوش آمدگویی به میهمانان ویژه این مراسم دکتر سعید ستایشی و دکتر سیدامیرحسین فقهی، حضور این متخصصان برجسته در دانشگاه را مایه­ ی برکت دانست. ایشان همچنین از خانم دکتر اسلام ­پناه ریاست بنیاد ملی نخبگان استان کرمانشاه و مهندس محمدی معاونت این بنیاد نیز بابت حضور در این مراسم تشکر و قدردانی کردند. دکتر اختری این روز میمون را به تمام دانشجویان تبریک گفتند و آن را نماد توانایی ایرانیان دانستند.

در ادامه دکتر سیدامیرحسین فقهی، استاد تمام دانشکده مهندسی هسته ای دانشگاه شهید بهشتی تهران نکات ارزشمندی را راجع به فناوری هسته ­ای خاطر نشان کردند. دکتر فقهی علم هسته ­ای را علم بالاترین دقت ­ها و سریع­ترین پردازش­ ها بیان کردند و افزودند: علم هسته­ ای یک علم بین رشته ای است که در صورت پرداختن به آن می توان در علوم وابسته به آن بهترین شد. ایشان با ذکر مثالی از شتابدهنده سرن، طی طول مسیر تقریبا ۲۸ کیلومتری را توسط ذرات پروتون آن هم با سرعت های نسبیتی در یک پروفایل باریک را تنها در گرو کنترلرهای بسیار پیشرفته دانستند که جز با دانش بسیار بالا در علم برق میسر نیست. ایشان بیان نمودند: در تمامی قطعات این شتابدهنده از مگنت­ ها تا کوادراپل ها گرفته نیاز به بالاترین تکنولوژی در زمینه ­ی مکانیک، فیزیک، علم مواد و … وجود دارد. دکتر فقهی در ادامه در مورد کاربردهای بی رقیب علم هسته ­ای در پزشکی و علی الخصوص صنعت صحبت کردند و به ذکر مثال­ هایی در حوزه­ ی نفت و پتروشیمی پرداختند. دکتر فقهی علم هسته ای را علم دقیق دانستند و خاطر نشان کردند: این علم دقیق در راه اعتلا و پیشرفت به آدم های دقیق احتیاج دارد. ایشان با ذکر مطالبی از نهج البلاغه و ذکر نکات اخلاقی به دانشجویان صحبت های خود را به پایان رساندند.

دکتر سعید ستایشی، رییس گروه پرتوپزشکی و استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران سخنران بعدی مراسم بود که صحبت ­های خود را پیرامون حوزه­ ی انرژی به عنوان محصول واکنش­ های هسته ­ای انجام دادند. ایشان با ذکر جداول مدون وضعیت فعلی انرژی ناشی از این حوزه در جهان را مورد بررسی قرار دادند و نکات ارزشمندی در این باب را بیان نمودند. دکتر ستایشی به عنوان یکی از پیشتازان علم پزشکی هسته ای در کشور به کاربردهای علم هسته­ ای در تشخیص و درمان بیماری­ ها پرداختند و روند جامعی در این راستا را ارائه کردند. دکتر ستایشی در ادامه ضمن تشکر از دکتر اختری و هیات رییسه دانشگاه، خواست و خیزش مثبت آن­ ها را ستودنی دانست و عنوان کرد به همکاری با این دانشگاه جوان و پویا علاقه مند است.

گفتنی است، این مراسم به همت بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه انجام شده بود و با استقبال اعضای هیات علمی دانشگاه ­های استان و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه همراه بود.

-

12345111111


آغاز فرآیند انتخابات شورای صنفی – رفاهی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ فرآیند درخواست عضویت در شورای صنفی – رفاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه آغاز گردید.

برپایه این گزارش به نقل از معاونت دانشجویی دانشگاه، هدف از تشکیل شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه ایجاد همدلی در میان دانشجویان و مسئولان دانشگاه، آشنایی بیشتر آن‌ها با واقعیت‌ها و مشکلات یکدیگر، تقویت ارزش‌هایی چون روحیه خودباوری و اعتماد به نفس، تعاون، کار جمعی و مشارکت قانونمند، بهبود وضعیت امور صنفی و رفاهی دانشجویان و… می باشد. از همین رو برگزاری انتخابات با پیگیری و حمایت همه جانبه ریاست محترم دانشگاه بر اساس آئین نامه شورای صنفی دانشجویان به شماره ۲۹۴۶۱ /۴ مورخ ۹۵/۲/۱۹ و شیوه نامه اجرایی آن به شماره ۲۲۳۶۶ /۴ مورخ ۹۵/۳/۱۱ مطابق جدول زمانی ذیل خواهد بود و دانشجویان واجد شرایط می­توانند در صورت تمایل به عضویت در شورای صنفی دانشجویان، از تاریخ ۹۶/۰۱/۲۶ لغایت ۹۶/۰۱/۲۹ با مراجعه به معاونت دانشجویی و با در دست داشتن مدارک لازم نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. ثبت نام کنندگان بعد از تایید صلاحیت، مطابق با آیین نامه‌ی اجرایی به عنوان کاندیدا معرفی شده و پس از تبلیغات، انتخابات در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه از ساعت ۹ صبح الی ۱۷ عصر در سطح دانشگاه و از ساعت ۲۰ الی۲۲ در سطح خوابگاه‌ها برگزار خواهد گردید.

لازم به ذکر است؛ با عنایت به آیین نامه و شیوه نامه اجرایی جدید انتخابات شورای صنفی رفاهی دانشجویان توسط وزیر محترم علوم، تعداد شوراهای واحد، اعضای اصلی، اعضای علی البدل و حداقل داوطلب مورد نیاز بر اساس جدول ذیل خواهد بود:

عنوان واحد

جمعیت دانشجویی

تعداد اعضای اصلی

تعداد اعضای علی البدل

تعداد حداقل داوطلب مورد نیاز

دانشکده انرژی

۵۰۱ الی ۱۰۰۰ نفر

۵ نفر

۲ نفر

۱۰ نفر

دانشکده IT

501 الی ۱۰۰۰ نفر

۵ نفر

۲ نفر

۱۰ نفر

خوابگاه پسران

کمتر از ۵۰۰ نفر

۳ نفر

۲ نفر

۶ نفر

خوابگاه دختران

کمتر از ۵۰۰ نفر

۳ نفر

۲ نفر

۶ نفر

نکته: چنانچه در هر واحد حداقل داوطلبان کمتر از تعداد مشخص شده باشد، انتخابات مجدد برگزار خواهد گردید.

جدول زمانبندی انتخابات شورای صنفی- رفاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه

سال تحصیلی ۹۶-۹۵

تشکیل کمیته‌های اجرایی و نظارت

۹۶/۰۱/۱۴

ثبت نام داوطلبان عضویت در شورای صنفی

۹۶/۰۱/۲۶ لغایت ۹۶/۰۱/۲۹

بررسی صلاحیت‌های داوطلبان

۹۶/۰۱/۳۰ لغایت  ۹۶/۰۲/۰۲

اعلام اسامی داوطلبان حائز صلاحیت

۹۶/۰۲/۰۳

ارائه درخواست تجدید نظر نسبت به بررسی صلاحیت توسط داوطلب

۹۶/۰۲/۰۴

رسیدگی به درخواست اعتراض شرایط داوطلبی

۹۶/۰۲/۰۶

شروع تبلیغات داوطلبان

۹۶/۰۲/۰۷ لغایت ۹۶/۰۲/۱۰

برگزاری انتخابات (دانشکده‌ها: ساعت ۹ الی ۱۷) (خوابگاه‌ها: ۲۰ الی ۲۲)

۹۶/۰۲/۱۱

اعلام نتایج اولیه

۹۶/۰۲/۱۲

ارائه درخواست تجدید نظرنسبت به نتایج انتخابات

۹۶/۰۲/۱۳

اعلام نتیجه نهایی

۹۶/۰۲/۱۴

 شرایط عضویت دانشجویان در شورای صنفی به شرح ذیل می باشد:

۱- اعتقاد به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه و قانون اساسی

۲- رعایت شئون دانشجویی و اخلاقی و با تایید مراجع ذیصلاح

۳- رعایت مفاد آیین نامه و شیوه نامه شورای صنفی دانشجویان

۴- گذراندن یک نیمسال تحصیلی

۵- نداشتن حکم قطعی در کمیته انضباطی

۶- دارا بودن حداقل معدل کل ۱۳ برای کارشناسی و ۱۵ برای ارشد

۷-  نداشتن مشروطی در نیمسال تحصیلی قبل و یا نداشتن مشروطی دو نیمسال غیر متوالی

۸- عدم عضویت در شورای مرکزی تشکل‌های اسلامی دارای مجوز در موسسه

۹- مدت باقیمانده از دوران تحصیل کمتر از دو ترم نباشد

۱۰- تکمیل فرم داوطلبی

تبصره ۱ : دانشجویان تحصیلات تکمیلی از ابتدای ورود به موسسه امکان شرکت در انتخابات را دارا می باشند.

 مدارک لازم جهت ثبت نام داوطلبان:

۱- اصل کارت دانشجویی و کپی از آن – یک نسخه

۲- عکس ۴*۳  یک قطعه

۳- تکمیل فرم داوطلبی

۴- کارنامه مورد تایید آموزش دانشگاه – یک نسخه

شایان ذکر است؛ با توجه به اینکه تنها مرجع رسمی به عنوان نماینده دانشجویان دانشگاه این شورا بوده و در برنامه­ریزی ها، سیاستگذاری ها و انجام امورات مربوط به شما عزیزان ( از جمله اسکان،‌ تغذیه، رفاه، ‌بهداشت ، درمان، ‌تربیت بدنی و… ) مشارکت می نمایند، ضمن دعوت به حضور در انتخابات، خواهشمند است فرد اصلح تر را انتخاب نمایید.

(جهت دانلود فرم درخواست عضویت کلیک نمایید) 


اولین نشست اساتید و کارکنان معزز شاهد و ایثارگر با حضور ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

روز شنبه مورخ ۱۹ فروردین ماه ۱۳۹۶ اولین نشست اساتید و کارکنان معزز شاهد و ایثارگر با حضور ریاست و معاونت اداری و مالی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

در این نشست دکتر اختری ریاست محترم دانشگاه، ضمن گرامیداشت و تکریم نام و یاد شهدا و ایثارگران جنگ تحمیلی بیان داشت، این نشست برای ما و دانشگاه افتخار بزرگی است. جامعه ایثارگران حق بزرگی بر گردن ما دارند و ما آرامش، امنیت و توسعه کنونی کشور را مدیون رشادت های شهدا، آزادگان و جانبازان هستیم.

وی افزود: ما وظیفه داریم کارهای زیادی برای اساتید و کارکنان معزز شاهد و ایثارگر دانشگاه انجام دهیم. این عزیزان یادگاران و شاهدان آن دوران هستند و فداکاری هایشان باید سرلوحه کارهای ما قرار گیرد. تجربیات اساتید و کارکنان معزز شاهد و ایثارگر باید به نسل جوان و دانشجویان انتقال پیدا کند.

در ادامه نشست مسائل و مشکلات کاری اساتید و کارکنان معزز شاهد و ایثارگر مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و مقرر گردید این نشست همچنان در آینده برگزار گردد. 

-

12356


میلاد حضرت امام محمد تقی علیه السلام خجسته باد.
image_pdfimage_print

امام محمد تقی (ع):

تواضع و فروتنی زینت بخش علم و دانش است؛ ادب داشتن و اخلاق نیک زینت بخش عقل می باشد؛ خوش رویی با افراد، زینت بخش حلم و بردباری است.

(کشف الغمّه، ج ۲، ص ۳۴۷)

.

photo_2017-04-07_13-00-32


پیام نوروزی مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶
image_pdfimage_print

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خطاب به ملت