دانشگاه صنعتی کرمانشاهاخبار کلی دانشگاه » دانشگاه صنعتی کرمانشاه

امروز: ۳ تیر ۱۳۹۷ English
معاونت ها
ریاست دانشگاه
معاونت آموزشی و پژوهشی
مدیریت فرهنگی
معاونت دانشجویی
معاونت اداری و مالی
دفتر فناوری اطلاعات

 
معاونت فناوری
معرفی
سایت کامپیوتر
پست الکترونیک
برگزاری جلسه شورای دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۳۰ خردادماه ۱۳۹۷، دومین جلسه شورای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال جاری، با حضور ریاست، هیأت رئیسه، روسای دانشکده ها و سایر مدیران دانشگاه، در محل اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

.

بنابراین گزارش؛ در این نشست دکتر اختری، رئیس دانشگاه، عنوان کرد: در رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور که اخیراً از سوی ISC انتشار یافته، دانشگاه صنعتی کرمانشاه توانسته است به جایگاه مطلوبی دست یابد.

.

ایشان ضمن قدردانی و تشکر از اعضای هیأت علمی و کارکنان بخش کارمندی این دانشگاه، دست یابی به این جایگاه را ناشی از رویکرد خوبی دانست که این دانشگاه در بررسی کیفیت آموزشی و پژوهشی در پیش گرفته است.

.

در همین راستا، ریاست دانشگاه ضمن اینکه کیفی سازی آموزش را از اهداف مهم این دانشگاه برشمرد، کم کردن ظرفیت پذیرش دانشجو را نیز یکی از محورهای این کیفی سازی دانست.

.

 دکتر اختری، همچنین بیان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه آمادگی لازم را جهت برگزاری دوره های مورد نیاز ادارات و صنایع استان با ارائه مدرک مورد تایید وزارت علوم را دارد.

.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: در تابستان پیش رو، دانشگاه صنعتی کرمانشاه ترم تابستانه ارائه نخواهد کرد.

.

گفتنی است: در پایان، حاضرین جلسه در خصوص برنامه های لازم جهت تابستان سال جاری و هماهنگی بین واحد های مختلف دانشگاه جهت انجام امور ضروری آموزشی، پژوهشی و اداری به بحث و تبادل نظر پرداختند.

.

.

******************************

1 2 3 4

 

 

 

 

 


جلسه هم اندیشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این نشست مشترک که با حضوردکتر اختری، ریاست دانشگاه و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همراه مهندس کاشفی، ریاست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و معاونین ایشان در محل اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار گردید.

.

دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در ابتدای این نشست با اشاره به پتانسیل های بالا و زیر ساخت های آموزشی و فنی دانشگاه و همچنین برخورداری از اساتید مجرب و نیروی متخصص در کلیه رشته های مهندسی، آمادگی این دانشگاه را جهت برگزاری دوره های آموزشی بر اساس سرفصل های پیشنهادی با ارائه مدرک مورد نیاز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد.

.

همچنین ایشان مهمترین اولویت دانشگاه را ارتقای کیفی خدمات آموزشی مناسب و تربیت نیروی متخصص و ماهر عنوان کرد و افزود: برای محقق شدن این هدف در بحث آموزش تنها به سرفصل ها بسنده نکرده ایم بلکه سعی شده است؛ دانشجو در تمام زمینه های آموزشی تربیت شود.

.

در این نشست دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن مقایسه دانشگاه با سایر دانشگاه های که همزمان با هم شروع به کار کرده اند، بیان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ابتدای امر بدون داشتن زیر ساخت، کار خود را آغاز نموده و در حال حاضر دارای زیرساخت های آموزشی و پژوهشی قابل توجه ای است.

.

دکتر اختری در ادامه از توانمند کردن دانشجویان سخن گفت و عنوان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه با برگزاری کلاس های آموزش آزاد توانسته است، نرم افزارهایی را تدریس کند که با کمک آن دانشجو بدون هیچ گونه هزینه ای به وسیله ی این نرم افزار ها می تواند، ایده های خود را طراحی کند.

.

ایشان در این راستا از پرینتر های سه بعدی مثال زد که دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با آموزش آن می توانند در آینده از طریق همین پرینترها، قطعه مورد نیاز کارخانه ها را تولید کرده و ماکت هر آن چه را که طراحی می کنند را ایجاد کنند.

.

ریاست دانشگاه تصریح کرد: دانشگاه می تواند بنا بر نیاز کارخانه ها، سرفصل برخی از رشته ها خود را تغییر داده و دانشجو را در آن رشته ها آماده کار کند. البته اجرای این طرح نیاز به یک تعهد کاری دارد که دانشجو مطمئن باشد در آینده وارد چرخه تولید می شود و بیکار نمی ماند.

 .

 رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ادامه از اساتید جوان و متخصص دانشگاه سخن گفت و ادامه داد: ضمن اینکه در سال جدید، دانشگاه می تواند از دانشجویان بین المللی جذب کند، این دانشگاه آمادگی لازم را برای جذب دانشجو و ارائه دوره های آموزشی با مدارک قابل قبول برای صنایع داخلی و خارجی را دارد. وی ابراز امیدواری کرد با همکاری اتاق، دانشجویان بتوانند جذب دانشگاه شده و موجب ارتقای سطح استان و دانشگاه شوند.

.

در ادامه مهندس کاشفی، رئیس اتاق بازرگانی، در این نشست ضمن اشاره به اینکه باید به ارتباطات بین المللی توجه خاصی داشت، بیان کرد: در کشورهای صنعتی شرکت های بزرگی وجود دارند که عمده ی آن ها دانشگاه های مخصوص به خود را دارند و نیروی کار متخصص مورد نیاز خود را تربیت می کنند.

.

وی بااشاره به اینکه دانشجویان باید درکنار زبان مادری خود یک یا دو زبان دیگر را بدانند، اظهار کرد: دانشجویان ظرف این چندسالی که در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند در کنار کار عملی و همچنین زبان مادر خود یک یا چند زبان دیگر را یاد بگیرند. قطعا در آینده بیکار نمی مانند و می توانند به یک بازار یاب متخصص تبدیل شوند.

.

رئیس اتاق بازرگانی استان در ادامه از علاقه خود به ارتباط با دانشگاه سخن گفت و بیان کرد: دانشگاه های استان از توان بالایی علمی  و عملی برخوردار هستند. دانشگاه صنعتی کرمانشاه می تواند نیروهای متخصص خود را در هر رشته و حوزه به اتاق بازرگانی معرفی کند که ما بتوانیم پل ارتباطی بین دانشگاه و دفاتر خود در خارج از کشور باشیم.

.

مهندس کاشفی ضمن اشاره به اینکه استان کرمانشاه در زمینه پتروشیمی در جایگاه خوبی قرار دارد، بیان کرد: اتاق بازرگانی می تواند از صاحبان صنایع دعوت نماید که به همراه اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه نشستی داشته و بتوانند با همفکری در زمینه هایی که دانشگاه در آن متخصص می باشد به نتایج مطلوبی دست یابند.

.

 گفتنی است در این دیدار فراهم آوردم زمینه جذب دانشجو خارجی از طریق اطلاع رسانی اتاق های بازرگانی کشورهای همسایه و همکاری دانشگاه و اتاق برای آموزش و تامین نیازهای نیروی کار متخصص واحدهای صنعتی و تولیدی استان مورد بررسی و تفاهم قرار گرفت.

.

.

*******************************

 1 2 3


آغاز امتحانات پایانی نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶ دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، صبح روز یکشنبه مورخ  ۲۷ خرداد ماه، امتحانات پایانی نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶ با تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید آغاز شد.

.

دکتر سینا زرشکی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه با اعلام این خبر، ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، افزود: حفظ و ارتقاء کیفیت آموزشی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه مهمترین اولویت و تدبیر مسئولین ذیربط بوده و تلاش برای ارائه خدمات آموزشی مناسب، همواره در جلسات سیاست گذاری و برنامه ریزی دانشگاه مورد توجه بوده است.

.

در ادامه دکتر زرشکی ضمن اشاره به شرایط فیزیکی و رفاهی مناسب امتحانات، بیان کرد: با توجه به شرایط حال حاضر، برگزاری امتحانات ترم جاری به عنوان ارزیابی نهایی از وضعیت نیم سال دوم سال تحصیلی دانشجویان، نسبت به ترم های گذشته از روند بهتری برخوردار است.   

.

 معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با بیان اینکه سعی شده است همه امکانات لازم به منظور برگزاری هر چه بهتر امتحانات فراهم شود، یادآور شد: یکی از رسالت‌های مهم علمی و فرهنگی در دانشگاه، برگزاری منظم و سالم امتحانات است و همکاران در واحد آموزش دانشگاه موظفند تا در این راستا برنامه ریزی دقیق و همه جانبه ای انجام دهند.

.

گفتنی است: این امتحانات از صبح روز یکشنبه۲۷ خرداد ماه آغاز و تا ۹ تیر ماه در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار می گردد.

.

.

******************************

 1 2 3 4


عید سعید فطر مبارک
image_pdfimage_print

حضرت علی (ع):

.

.

امروز، روزی است که خداوند آن را برای شما عید قرار داد و شما را نیز شایسته آن ساخت، پس به یاد خدا

.

باشید تا او نیز به یاد شما باشد و او را بخوانید تا خواسته هایتان را اجابت کند.

.

(من لا یحضره الفقیه، ج۱،ص۵۱۷)

عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت

.

صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت

.

.

**********************************************

2


رونمایی از اپلیکیشن پیش بینی جام جهانی ۲۰۱۸ (Papp) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، از اپلیکیشن پیش بینی جام جهانی ۲۰۱۸ (Papp) که توسط برخی از دانشجویان فعال دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مرحله طراحی و ساخت رسید، رو نمایی شد.

.

 

بنابراین گزارش؛ امروزه استفاده از هوش مصنوعی بیش از پیش در ابعاد مختلف زندگی بشر جای خود را پیدا کرده است. در آستانه ی برگزاری رقابت های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه، گروهی از دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه اقدام به طراحی و عرضه ی اپلیکیشنی کرده اند که با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی و ریاضیات پیشرفته اقدام به پیش بینی نتایج نهایی مسابقات در این دوره از رقابت­ها می­کند. این اپلیکیشن که در بستر سیستم عامل اندروید و برای تلفن های همراه هوشمند ایجاد شده، می تواند پیش بینی نهایی بازی های فوتبال مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ را براساس داده های نیمه ی نخست بازی انجام دهد.

.

در این برنامه از کاربر خواسته می شود تا اطلاعات نیمه نخست بازی را وارد نماید. این اطلاعات شامل تعداد گل تیم ها در نیمه نخست، تعداد موقعیت گل تیم ها در نیمه نخست، تعداد شوت داخل چارچوب تیم ها در نیمه نخست و مالکیت توپ تیم ها(%) در نیمه نخست می باشد. براساس جمع آوری یک پایگاه داده عظیم و با کمک روش های ریاضی پیچیده، مدل تمام تیم های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ استخراج شده است و بر مبنای این مدل ها است که پیش بینی صورت می گیرد. با توجه به تعداد متفاوت داده­های موجود برای بازی­های تیم­های مختلف در مرحله­ی مقدماتی که به منظور مدلسازی مورد استفاده قرار گرفته است بدیهی خواهد بود که دقت مدل­ها برای تمامی تیم­ها یکسان نباشد و برای تعدادی دقت بالاتر و برای تعدادی دقت پایین­تری مستحصل گردد.

.

با توجه به مطالعه­ی صورت گرفته، ایده ی پیاده سازی این اپلیکیشن برای اولین بار مطرح می شود و تیم سازنده­ی این اپلیکیشن در نظر دارد برای بازی­های آتی لیگ­های معتبر دنیا که داده­های بیشتری به منظور مدلسازی در دسترس دارند اقدام به منتشر کردن اپلیکیشن دیگری در این راستا کند.

.

لازم به ذکر است تمامی فرآیندهای طراحی و اجرای UI و UX ، توسعه دهندگی اندروید و مدلسازی شبکه های عصبی توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه اجرا شده است. تیم سازنده ی این اپلیکیشن متشکل از آقایان محمدامیر ستاری و سیاوش حسینی دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی برق  و عباس قدردان دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر تحت نظارت دکتر غلامحسین روشنی و محمدامین ایمانی می باشد.

.

گفتنی است:  این اپلیکیشن در بسیاری از فروشگاه ها و ارائه کنندگان داخلی و بین المللی نرم افزار های اندروید قابل دریافت است.

.

 

 

آدرس اینترنتی فروشگاه کندو جهت دریافت رایگان این اپلیکیشن:  

.

 

yon.ir/papp

.

.

*********************************

1 2

 

 .

.

 Slide1

 

 

 

 

 

 

.

.

 

 

 


معرفی بخش دوم از مقالات پژوهشی دانشجویان فعال دانشگاه صنعتی کرمانشاه که در نشریات برتر دنیا تأیید و چاپ شدند
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، بخش دوم از مقالات پژوهشی چاپ شده توسط دانشجویان فعال و فرهیخته دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نشریات برتر دنیا، به شرح ذیل می باشد:

.

.

****************************

نام دانشجو

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

استاد راهنما به ترتیب

عنوان مقاله چاپ شده (ISI)

عنوان مجله

ضریب تأثیر(ایمپکت فاکتور)

سال چاپ

وحید سهرابی تبار

کارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

دکترمهدی احمدی جیردهی

Multi objective stochastic microgrid scheduling incorporating dynamic voltage restorer

International Journal of Electrical Power and Energy Systems, Elsevier

3.289

2017

وحید سهرابی تبار

 

 

دکتر مهدی احمدی جیردهی

Energy management in microgrid based on the multi objective stochastic programming incorporating portable renewable energy resource as demand response option

Energy, Elsevier

4.52

2017

وحید سهرابی تبار

 

 

دکترمهدی احمدی جیردهی

Sustainable planning of hybrid microgrid in order to minimize environmental pollution, operational cost and frequency fluctuations

Journal of cleaner production, Elsevier

5.715

Accepted for publication

 .

نام دانشجو

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

استاد راهنما به ترتیب

عنوان مقاله چاپ شده (ISI)

عنوان مجله

ضریب تأثیر(ایمپکت فاکتور)

سال چاپ

فرزاد نصیرمنش

کارشناسی ارشد

مهندسی شیمی

دکتر نگین قائمی

Synthesis of a hybrid organic-inorganic polyethersulfone membrane incorporated

with phosphotungstic acid: Controversial performance in removal of

dinitroaniline herbicides from water

 

Journal of Cleaner Production

5.715

2018

فریماسادات اخلاقی

کارشناسی

مهندسی شیمی

دکتر نگین قائمی

Polyethersulfone nanofiltration membrane embedded by chitosan

nanoparticles: Fabrication, characterization and performance in nitrate

removal from water

 

Carbohydrate Polymers

4.811

2018

سعید حیدری

کارشناسی ارشد

مهندسی شیمی

دکترنگین قائمی

Removal of lead ions from water using PES-based nanocomposite membrane incorporated with polyaniline modified GO nanoparticles: Performance optimization by central composite design

Process Safety and Environmental Protection

2.905

2017

شیوا پالانی

کارشناسی ارشد

مهندسی شیمی

دکتر نگین قائمی

Surface modification of polysulfone membranes using poly(Acrylic Acid)-

decorated alumina nanoparticles

 

Chemical Engineering & Technology

2.051

2018

 .

نام دانشجو

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

استاد راهنما به ترتیب

عنوان مقاله چاپ شده (ISI)

عنوان مجله

ضریب تأثیر(ایمپکت فاکتور)

سال چاپ

سجاد مهدوی

کارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

دکتر رضا همتی و دکتر مهدی احمدی جیردهی

Two-level planning for coordination of energy storage systems and wind-solar-diesel units in active distribution networks.

Energy, Elsevier

4.52

2018

 .

نام دانشجو

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

استاد راهنما به ترتیب

عنوان مقاله چاپ شده (ISI)

عنوان مجله

ضریب تأثیر(ایمپکت فاکتور)

سال چاپ

ساسان صحرایی

کارشناسی ارشد

مهندسی شیمی

دکتر بابک عاقل و دکتر مجید محدثی

‘New heterogeneous process for continuous biodiesel production in microreactors’

 

the Canadian journal of chemical engineering

1.356

2016

 

 

 

دکتر بابک عاقل و  دکتر مجید محدثی

‘Optimization of biodiesel production process in a continuous microchannel using response surface methodology’

 

Korean journal of chemical engineering

2.007

2017

 

 

 

 

 

دکتر بابک عاقل و  دکتر مجید محدثی

‘Effect of different co-solvents on transesterification of  waste cooking oil in a microreactor’

 

Chemical engineering & technology

2.051

2017

 .

نام دانشجو

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

استاد راهنما به ترتیب

عنوان مقاله چاپ شده (ISI)

عنوان مجله

ضریب تأثیر(ایمپکت فاکتور)

سال چاپ

امین شکری

کارشناسی ارشد

مهندسی شیمی

دکتر سینا زرشکی و دکتر پریسا دارائی

Application of edible paraffin oil for cationic dye removal from water using emulsion liquid membrane

Journal of Hazardous Materials

6.065

2018

 

 .

 

نام دانشجو

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

استاد راهنما به ترتیب

عنوان مقاله چاپ شده (ISI)

عنوان مجله

ضریب تأثیر(ایمپکت فاکتور)

سال چاپ

علی گودینی

کارشناسی

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Thermal and hydraulic characteristics of a minichannel heat exchanger operated with a non-Newtonian hybrid nanofluid

Journal of the Taiwan Institute of Chemical Engineers

4.217

2018

رضا رحمانی

کارشناسی

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Recent research contributions concerning use of nanofluids in heat exchangers: A critical review

Applied Thermal  Engineering 

۳٫۳۵۶

۲۰۱۸

علی یعقوبی

کارشناسی

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Recent research contributions concerning use of nanofluids in heat exchangers: A critical review

Applied Thermal  Engineering 

۳٫۳۵۶

۲۰۱۸

مسعود علی­قارداشی

کارشناسی

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Investigating non-Newtonian nanofluid flow in a narrow annulus based on second law of thermodynamics

Journal of Molecular Liquids  

۳٫۶۴۸

۲۰۱۶

علی منوری

کارشناسی

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Assessment of hydrothermal characteristics of Mn-Zn ferrite nanofluid as a functional material under quadrupole magnetic field

Powder Technology

2.942

2017

شکیبا محمدی­مجد

کارشناسی

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Prediction of entropy generation for nanofluid flow through a triangular minichannel using neural network

Advanced Powder Technology

2.659

2016

 .

نام دانشجو

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

استاد راهنما به ترتیب

عنوان مقاله چاپ شده (ISI)

عنوان مجله

ضریب تأثیر(ایمپکت فاکتور)

سال چاپ

سید محسن نقیب­زاده

کارشناسی

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Efficacy of an eco-friendly nanofluid in a miniature heat exchanger regarding to arrangement of silver nanoparticles

Energy Conversion and Management

5.589

2017

محمد برهمند

کارشناسی

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Irreversibility analysis for flow of a non-Newtonian hybrid nanofluid containing coated CNT/Fe3O4 nanoparticles in a minichannel heat exchanger

Applied Thermal Engineering 

۳٫۳۵۶

۲۰۱۷

فرشاد عبدی

کارشناسی

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Development of a model for entropy generation of water TiO2 nanofluid flow considering nanoparticle migration within a minichannel

Chemometrics and Intelligent Laboratory Systems

2.303

2016

رئوف خسروی

کارشناسی

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Assessment and optimization of hydrothermal characteristics for a non-Newtonian nanofluid flow within miniaturized concentric-tube heat exchanger considering designer’s viewpoint

Applied Thermal Engineering

3.356

2017

نوید چراغی

کارشناسی

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Second Law Analysis of Nanofluid Flow

within a Circular Minichannel Considering

Nanoparticle Migration

Entropy

1.821

2016

مسعود علی­قارداشی

کارشناسی

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Development of chaotic advection in laminar flow of a non-Newtonian nanofluid: A novel application for efficient use of energy

Applied Thermal Engineering

3.356

2017

مسعود علی­قارداشی

کارشناسی

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

CFD simulation of irreversibilities for laminar flow of a power-law nanofluid within a minichannel with chaotic perturbations: An innovative energy-efficient approach

Energy Conversion and Management

5.589

2017

 


کارنامه دانشجویان ورزشکار دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای رسیدن به المپیاد چهاردهم در قالب گزارشی معرفی شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، عناوین قهرمانی و سهمیه های حضور در المپیاد سال ۱۳۹۷ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور که توسط ورزشکاران دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات انتخابی کسب شد، در قالب گزارش معرفی شد.

.

بنابراین گزارش؛ حسین پار، مدیریت تربیت بدنی دانشگاه با اعلام این گزارش، تشریح کرد: بر اساس جدول زمانبندی مسابقات منطقه، تیم ها و نفرات دانشگاه صنعتی کرمانشاه در هر دو بخش دختران و پسران در ۱۵ رشته تیمی و انفرادی در مسابقات حضور پیدا کردند و در  ۱۳ رشته  صاحب مدال شدند که این موفقیت فراتر از انتظار بوده است.

.

حسین پار، ضمن اشاره به اهمیت کسب این جایگاه توسط ورزشکاران دانشگاه، عنوان کرد: با توجه به جمعیت دانشجویی حدودا ۲۰۰۰ نفری دانشگاه صنعتی کرمانشاه  و این موضوع که رشته های تحصیلی اکثرا مهندسی بوده و دانشگاه فاقد رشته های نظیر تربیت بدنی می باشد، با توجه به جدول سهمیه های منتشر شده وزارت علوم و در مقایسه با دوره دانشگاه های همطراز و حتی بزرگ تر، کسب ۱۲ سهمیه در بخش دختران و ۱۵ سهمیه در بخش پسران دارای اهمیت بسزایی است.

.

گفتنی است؛ اداره تربیت بدنی با آرزوی سرفرازی و تداوم موفقیت های ورزشکاران شایسته دانشگاه در مسابقات المپیاد ورزشی دانشگاه های کشور در تابستان سال ۱۳۹۷ به میزبانی دانشگاه شیراز برای تک تک عوامل اجرایی این مسابقات، شادکامی و بهروزی آرزو می نماید.

.

.

**************************

 2

 .

1


اهدا دو دستگاه دوربین نقشه برداری تخصصی به دانشگاه صنعتی کرمانشاه از سوی والدین یکی از دانشجویان رشته علوم مهندسی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، والدین کیانا نادری، دانشجوی کارشناسی رشته علوم مهندسی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دو دستگاه دوربین نقشه برداری تخصصی T16  را به این دانشگاه اهدا نمودند.

.

بنابراین گزارش، دوربین نقشه برداری تخصصیT16  با دقت ۵ ثانیه، برای اندازه گیری زوایای افقی و قائم بین دو امتداد استفاده می شود. این دوربین بر روی سه پایه نصب شده و در یک نقطه مشخص استقرار می یابد. دانشجویان مهندسی عمران دانشگاه می توانند با استفاده از این دوربین عملیات نقشه برداری خود را با دقت بیشتر انجام دهند.

.

گفتنی است؛ مجموعه دانشگاه صنعتی کرمانشاه از این اقدام پسندیده والدین محترم دانشجو کمال تشکر را دارد.

.

.

*************************

232


حضور پرشور دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در راهپیمایی روز جهانی قدس
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مورخ ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۷، دانشگاهیان فرهیخته دانشگاه صنعتی کرمانشاه استوار تر از همیشه در کنار مردم شهید پرور و همیشه در صحنه ی استان کرمانشاه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، ندای آزادی قبله اول مسلمین و رهایی قدس شریف را سر دادند و فریاد خشم و  انزجار خود از دولت های استکباری و متجاوز به حقوق مظلومین و ستمدیدگان را به گوش جهانیان رساندند و بار دیگر وفاداری خود را با آرمان های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اعلام نمودند.

.

.

*******************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


فُزْتُ وَ رَبِّ الْکَعْبَة
image_pdfimage_print

امام علی (ع) :

.

 به وسیله ی علم است که خداوند اطاعت و عبادت می شود. با علم، معرفت خداوند و توحید او حاصل می شود.

.

(البحار- ١/١۶۶)

*********** 

.

آن شب قدری که گویند اهل خلوت امشب است

.

یا رب این تأثیر دولت در کدامین کوکب است

.

تا به گیسوی تو دست ناسزایان کم رسد

.

هر دلی از حلقه ای در ذکر یا رب یا رب است .

.

.

********************************

2


سلسله جلسات هم اندیشی اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت ماه مبارک رمضان در حال برگزاری می باشد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان هر روز، سلسله جلسات هم اندیشی اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در یک محفل صمیمانه با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا ترابی از اساتید برجسته فلسفه و فقه حوزه علمیه قم در اتاق جلسات دانشکده انرژی این دانشگاه در حال برگزاری می باشد.

.

 

بنابراین گزارش؛ این جلسات هم اندیشی که با حضور دکتر اختری، ریاست دانشگاه، اعضای هیأت رئیسه، مدیریت فرهنگی و اجتماعی، اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در روزهای ماه مبارک رمضان هر روز در حال برگزاری است، محوریت آن سخنرانی پیرامون مسائل اعتقادی، بهره‌گیری هرچه بیشتر از گنجینه‌های الهی، معرفت افزایی و پاسخ به سوالات شرعی می باشد.

.

.

*************************

1 2 3 4 5 6


السلام علیک یا روح الله
image_pdfimage_print

امام خمینی (ره) :

.

.

علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند. هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق .

.

.

*****************************************

2


یا کریم اهل بیت
image_pdfimage_print

امام حسن مجتبی (ع):

.

علم و دانش خود را به مردم یاد بده و علم دیگران را یاد بگیر تا بدین وسیله هم علم خود را محکم و استوار کنی و هم آنچه نمیدانی بیاموزی.

.

(بحارالانوار، ج۷۸، ص۱۱۱)

.

.

ماه رحمت، سفره اش گسترده شد                                  زنده از فیضش جهان مرده شد

.

آسمان پرگشته از شادی و شور                                     آمده از لطف حق میلاد نور 

.

.

*********************************

2


دانشجویان مهندسی عمران دانشگاه صنعتی کرمانشاه از پروژه قطار شهری و تقاطع غیر هم سطح میدان امام حسین استان بازدید کردند
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز یکشنبه مورخ ۶ خرداد ماه ۱۳۹۷، دانشجویان مهندسی عمران دانشگاه صنعتی کرمانشاه به سرپرستی دکتر اختری، ریاست دانشگاه و دکتر مویدی، مدیر گروه مهندسی عمران به همراه دکتر خلیل پور و دکتر رضایی از اساتید مدعو گروه مهندسی عمران این دانشگاه از پروژه قطار شهری و تقاطع غیر هم سطح میدان امام حسین استان بازدید کردند.

.

بنابراین گزارش، هدف از این بازدید که با هماهنگی انجمن علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه صورت گرفت، آشنایی دانشجویان گروه مهندسی عمران با روند اجرایی و پیشرفت پروژه های عمرانی شهر کرمانشاه و همچنین کسب تجربه از مهندسین مجری آن پروژه ها می باشد.

.

.

******************************

1 2 3 4 5 6


از برگزیدگان سومین دوره مسابقات برنامه نویسی دانشگاه صنعتی کرمانشاه تقدیر شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امروز یکشنبه مورخ۶ خرداد ماه ۱۳۹۶، با حضور ریاست دانشگاه، هیأت رئیسه و مدیریت فرهنگی و اجتماعی از برگزیدگان سومین دوره مسابقات برنامه نویسی دانشگاه صنعتی کرمانشاه تقدیر شد.

.

بنابراین گزارش، خانم مهندس پزد، مسئول انجمن های علمی دانشگاه، هدف از برگزاری این مسابقات را لذت حل مسئله به شیوه های گوناگون در فرایندی خلاقانه، توجه به علایق متفاوت دانشجویان، شناسایی توانمندی ها و هدایت استعداد ها در حوزه برنامه نویسی برشمرد و عنوان کرد: این مسابقات طی دو مرحله با حضور دانشجویان در تمامی رشته های تحصیلی، جهت آمادگی برای شرکت در مسابقات برنامه نویسی کشوری در سایت شماره ۲ دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، اسامی برگزیدگان این مسابقات به شرح ذیل می باشد:

.

.

 

تیم اول: رضا رشیدیان – امین خزایی – مصطفی احمدی

.

تیم دوم: دانیال زنگنه – کیانوش زنگنه – محمد صادق مرادی

.

.

*******************************

1 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 

 


السلام علیک یا خدیجة الکبری(س)
image_pdfimage_print

یا خدیجة الکبری(س)

.

.

روح القُدُس کبوتر بام خدیجه است                                    در بند آب و دانه ی دام خدیجه است

.

 کس را چه زور و زهره که توصیف او کند                         جایی که جبرئیل غلام خدیجه است   

.

.

**************************************

2


معرفی بخش اول از مقالات پژوهشی دانشجویان فعال دانشگاه صنعتی کرمانشاه که در نشریات برتر دنیا تأیید و چاپ شدند
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در چند سال گذشته مقالات پژوهشی زیادی توسط دانشجویان فرهیخته و فعال دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نشریات برتر دنیا تأیید و چاپ شدند.

.

بنابراین گزارش، روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه قصد دارد در قالب گزارشی، بخش اول از این مقالات را معرفی کند.

.

بخش اول از مقالات پژوهشی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه به شرح زیر می باشند:

.

نام دانشجو

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

استاد راهنما به ترتیب

عنوان مقاله چاپ شده (ISI)

عنوان مجله

ضریب تأثیر(ایمپکت فاکتور)

سال چاپ

محمد مهرابی

کارشناسی

مهندسی عمران

مهندس امید سیداشرف و دکتر علی اکبر اختری

Novelapproach for dam break flow modeling using computational intelligence  

Journal of Hydrology

483/3

2018

 .

نام دانشجو

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

استاد راهنما به ترتیب

عنوان مقاله چاپ شده (ISI)

عنوان مجله

ضریب تأثیر(ایمپکت فاکتور)

سال چاپ

سعید حشمتیان

کارشناسی

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Thermal performance and second law characteristics of two new microchannel heat sinks operated with hybrid nanofluid containing grapheme – silver nanoparticles

Energy Conversion and Management

589/5

2018

 

 

 

 

Optimization energy efficiency of a specific liquid block operated with nanofluids for utilization in electronics cooling: A decision-making based approach

Energy Conversion and Management

589/5

2017

 

 

 

 

Application of a novel biological nanofluid in a liquid block heat sink for cooling of an electronic processor: Thermal performance and irreversibility considerations

Energy Conversion and Management

589/5

2017

 

 

 

 

Efficacy of a novel liquid block working with a nanofluid containing graphene nanoplatelets decorated with silver nanoparticles compared with conventional CPU coolers

Applied Thermal Engineering

356/3

2017

 

 

 

 

Assessment and optimization of hydrothermal characteristics for a non-Newtonian nanofluid flow within miniaturized concentric-tube heat exchanger considering designer’s viewpoint

Applied Thermal Engineering

356/3

2017

 

 

 

 

Numerical investigation of entropy generation to predict irreversibilities in nanofluid flow within a microchannel: Effects of Brownian diffusion, shear rate and viscosity gradient

Chemical Engineering Science

895/2

2017

 .

نام دانشجو

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

استاد راهنما به ترتیب

عنوان مقاله چاپ شده (ISI)

عنوان مجله

ضریب تأثیر(ایمپکت فاکتور)

سال چاپ

نیما مظاهری

کارشناسی ارشد

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Application of a novel hybrid nanofluid containing graphene–platinum nanoparticles in a chaotic twisted geometry for utilization in miniature devices: Thermal and energy efficiency considerations

International Journal of Mechanical Sciences Science

884/2

2018

 

 

 

 

O Development of chaotic advection in laminar flow of a non-Newtonian nanofluid: A novel application

Applied Thermal Engineering

356/3

2017

 

 

 

 

Second law analysis for flow of a nanofluid containing graphene–platinum nanoparticles in a minichannel enhanced with chaotic twisted perturbations

Chemical Engineering Research and Design

538/2

2018

 .

نام دانشجو

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

استاد راهنما به ترتیب

عنوان مقاله چاپ شده (ISI)

عنوان مجله

ضریب تأثیر(ایمپکت فاکتور)

سال چاپ

محمد جمشید مفید

کارشناسی

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Efficacy of an eco-friendly nanofluid in a miniature heat exchanger regarding to arrangement of silver nanoparticles

Energy Conversion and Management

589/5 

۲۰۱۷

 .

نام دانشجو

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

استاد راهنما به ترتیب

عنوان مقاله چاپ شده (ISI)

عنوان مجله

ضریب تأثیر(ایمپکت فاکتور)

سال چاپ

زینب رحیمی

کارشناسی ارشد

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Optimization of irreversibility and thermal characteristics of a mini heat exchanger operated with a new hybrid nanofluid containing carbon nanotubes decorated with magnetic nanoparticles

Energy Conversion and Management

589/5

2017

 .

نام دانشجو

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

استاد راهنما به ترتیب

عنوان مقاله چاپ شده (ISI)

عنوان مجله

ضریب تأثیر(ایمپکت فاکتور)

سال چاپ

خشایار قراگزلو

کارشناسی ارشد

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

CFD simulation of irreversibilities for laminar flow of a power-law nanofluid within a minichannel with chaotic perturbations: An innovative energy-efficient approach

Energy Conversion and Management

589/5

2017

نیما مظاهری

کارشناسی ارشد

مهندسی مکانیک

 

 

 

 

 

 .

نام دانشجو

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

استاد راهنما به ترتیب

عنوان مقاله چاپ شده (ISI)

عنوان مجله

ضریب تأثیر(ایمپکت فاکتور)

سال چاپ

نیما مظاهری

کارشناسی ارشد

مهندسی مکانیک

دکتر مهدی بحیرایی

Irreversibility characteristics of nanofluid flow under chaotic advection in a minichannel for different nanoparticle types

Journal of the Taiwan Institute of Chemical Engineers 

۲۱۷/۴

۲۰۱۸

اهورا بختی

کارشناسی

 

 

 

 

 

 


کارگاه آموزشی راهبردهای جستجو و استفاده از منابع اطلاعات علمی و پایگاه های اطلاعاتی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امروز سه شنبه مورخ ۱ خرداد ماه ۱۳۹۷، کارگاه آموزشی با عنوان راهبردهای جستجو و استفاده از منابع اطلاعات علمی و پایگاه های اطلاعاتی توسط  دکتر میثم صفری در سایت شماره دو دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

.

 بنابراین گزارش، دکتر صفری با اعلام این خبر، افزود: این کارگاه یک روزه با هدف آشنایی دانشجویان با نحوه دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی اشتراکی دانشگاه جهت دریافت مقالات و پایان نامه ها، آشنایی با نحوه جستجو و جستجوی بهینه و صدور گواهی شرکت در  این کارگاه برگزار شد.

.

.

*********************************

1 2 3 4 5 6 7

 


دانشجویان مهندسی برق و فیزیک مهندسی دانشگاه صنعتی کرمانشاه از سد داریان بازدید کردند
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دانشجویان مهندسی برق و فیزیک مهندسی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به سرپرستی دکتر احمدی جیردهی،عضو هیأت علمی مهندسی برق و خانم دکتر بهزاد، عضو هیأت علمی فیزیک مهندسی دانشگاه با هدف آشنایی با گرایش سد سازی از سد داریان پاوه بازدید کردند.

 .

بنابراین گزارش؛ این بازدید با هدف آشنایی دانشجویان با گرایش سد و سد سازی، مباحث استاتیکی، مصالح، انرژی الکتریکی تولیدی از نیروی آب و همچنین آشنایی با هدف ذخیره آب در پشت یک سد در جهت استفاده برای کشاورزی، آبیاری و آبرسانی، مصرف صنعتی، آبزی پروری و آب راه گستری یا تولید برقابی برگزار شد. 

.

گفتنی است؛ دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن بیان اینکه این دومین بازدید دانشجویان فرهیخته ی دانشگاه صنعتی کرمانشاه از سد های استان در سال تحصیلی جدید می باشد. اظهار کرد: دانشگاه در این زمینه ها از هیچ کمکی دریغ نمی کند و حامی دانشجویان در بازدید های علمی می باشد.

.

.

*************************************

1 2 3


روابط عمومی ها، کانون تفکر یک سازمان می باشند
image_pdfimage_print

مقام معظم رهبری (مدظله العالی): 

.

روابط عمومی ها به طور هنرمندانه اطلاع رسانی کنند تا مردم با جان و دل بپذیرند.

.

۲۷ اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی گرامی باد.

.

.

*******************************

11

 


کارگاه مالکیت فکری، ایده و خلاقیت در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، با مدیریت دکتر میثم صفری کارگاهی با عنوان مالکیت فکری، ایده و خلاقیت توسط  محمد رضا باقری در دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش؛ در این کارگاه یک روزه، مباحثی از قبیل مالکیت فکری، اختراع، تفاوت ایده با دارایی فکری، انواع اختراعات و روش ثبت اختراعات مطرح شد.

.

.

********************************

1 2 3 4 5


مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقات انجمن های علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امروز چهارشنبه مورخ ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، با مدیریت انجمن های علمی و مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقات انجمن های علمی با حضور دکتر اختری، ریاست دانشگاه، الماسوندی، مدیریت فرهنگی و اجتماعی، اعضای هیأت علمی و دانشجویان در دانشکده ی فناوری اطلاعات این دانشگاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش، در ابتدا دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن تقدیر از برگزیدگان انجمن های علمی، بیان کرد: چقدر زیباست که در این روزها ما شاهد اینگونه مراسمات تقدیر از دانشجویان انجمن های علمی که هدف آنها رشد و اعتلای دانشگاه در زمینه های آموزشی و پژوهشی می باشد؛ هستیم. این مراسمات  مایه مباهات و افتخار دانشگاه صنعتی کرمانشاه است.

.

دکتر اختری، با بیان اینکه با علم ثروت بدست می آید، عنوان کرد: ما در کشور شاهد فروشگاه های اینترنتی هستیم که با ایده و خلاقیت خود توانستند، کارآفرینی و از این طریق پول سازی کنند.

.

ایشان ضمن اشاره به ایده سازی و خلاقیت، از دانشجویان درخواست کرد: صرفا به دنبال کار دولتی نباشند. در همین دانشگاه برخی از شما عزیزان با ایده و خلاقیت خود می توانید سفیر درآمد زایی در مملکت خودتان باشید.

.

ریاست دانشگاه ادامه دارد: شما دانشجویان می توانید از مسیر علم، پتانسیل های خود را بشناسید و در آخر به کمک همین مسیر ایده ها و خلاقت های خود را نشان دهید.

.

ایشان ضمن اشاره به بازدید دانشجویان مهندسی برق و فیزیک مهندسی دانشگاه از سد داریان، اظهار کرد: شما دانشجویان می توانید با بازدید از سازه ی پل امام حسین در استان ، پالایشگاه آناهیتا و اسلام آباد و همچنین پایگاه های دیگر استان برای خود فرصت های آموزشی ایجاد کنید. دانشگاه در این زمینه ها از هیچ کمکی دریغ نمی کند.

.

دکتر اختری ضمن توجه به برگزاری کارگاه های علمی در دانشگاه، اظهار کرد: اگر نمی توانیم در کارگاه های فرهیختگان علمی در خارج از استان شرکت کنیم، لااقل آنها را برای آموزش به این دانشگاه بیاوریم.

.

دکتر اختری، ریاست دانشگاه، از رونمایی سایت جدید دانشگاه در آینده ی نزدیک خبر داد و یادآور شد: دانشگاه قصد دارد در این رونمایی، معرفی نامه ی کاملی از اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دانشجویان فرهیخته ی این دانشگاه و بزرگان علمی در داخل و خارج از کشور ترتیب دهد که باعث آشنایی بیشتر دانشجویان شود.

 .

در آخر دکتر اختری، ضمن تشکر از گروه هایی که انجمن علمی دارند، بیان کرد: دانشجویی موفق می باشد که از راه علم به معنا برسد. شما عزیزان بدانید، اعتلای دانشجوی در زمینه علمی می باشد.

.

گفتنی است؛ درپایان این مراسم با معرفی برگزیدگان مسابقات انجمن های علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به رسم آیین از آنها تقدیر شد.

.

 

به گزارش روابط عمومی این دانشگاه، اسامی برگزیدگان مسابقات انجمن های علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به شرح زیر می باشد:

.

.

پل ماکارونی

.

 تیم اول گرایش سنگین: متین مرادی، امیر احمدی، مهدیه شهبازی و مهدیس سالمی

تیم دوم گرایش سنگین: سید مهدی موسوی، محمد علی عسگری، آزین اسدی و شیما امیری

تیم اول گرایش راندمانی: سید مهدی موسوی، محمد علی عسگری، آزین اسدی و شیما امیری

تیم دوم گرایش راندمانی: مسعود تیموری، رضا تیموری، محمد ایوانی و محمد شاه محمدی

.

.

 

مسابقات برندگان طراحی صنعتی CAD

.

سجاد انتظاری

مصباح پیرو

آیدین شهام

.

.

 مسابقات بازی های رایانه ای

.

 

نفرات برتر در بازی سبک ورزشی : محمدرسول ایزدی، عرفان فاطمی و احمدرضا جهانیان

نفرات برتر در بازی سبک رزمی : امین خزایی و محمدرسول ایزدی

تیم برتر در بازی سبک تیر اندازی : کیانوش صفاپور، دانیال زنگنه، محمد صادق مرادی و محمدرضا محمدی فرد

 .

.

***********************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 17 18 19 20 21

 

 

 

 

 

 


نشست ریاست دانشگاه با اعضای شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امروز سه شنبه مورخ ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، نشستی با حضور دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دکتر زرشکی، معاون آموزشی پژوهشی، دکتر بنی اردلانی، مدیر آموزشی، مهندس الوند منش، مدیر امور دانشجویی  و اعضای شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه در اتاق جلسات دانشکده ی انرژی این دانشگاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش، دراین نشست دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن اشاره به اینکه تشکلات، کانون ها، شوراها، نشریات و انجمن های دانشگاه باید درجهت وظایفی که به آنها محول شده قدم بردارند، ابراز کرد: هر کسی باید در مسیر خود قرار گیرد و خارج از آن عمل نکند. ایشان از رابطه ی دوسوی دانشگاه و شورای صنفی رفاهی سخن گفت و بیان کرد: همانطور دانشگاه در قبال دانشجو وظایفی دارد، متقابلا دانشجو نیز در قبال دانشگاه وظایفی دارد.

.

دکتر اختری از نظر سنجی آزادانه ی دانشجو در سایت دانشگاه خبر دارد و عنوان کرد: دانشجو باید مطالبات عادلانه و به حق خود را از طریق این نظر سنجی یا از طریق نماینده ی خود در شورای صنفی رفاهی به گوش مسئولین دانشگاه برساند.

.

ریاست دانشگاه در آخر در خصوص برخی از مطالبات دانشجویان از دانشگاه، یادآور شد: برخی از این مطالبات در حوزه ی اختیارات دانشگاه نمی باشد و اعضای هیأت امناء در خصوص آنها تصمیم می گیرند.

.

گفتنی است؛ در پایان این نشست اعضای شورای صنفی رفاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در خصوص مطالبات آموزشی دانشجویان با ریاست، معاونت آموزشی پژوهشی و مدیر آموزشی این دانشگاه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

.

.

********************************

1 2 3 4 5


دانشجویان رشته مهندسی عمران دانشگاه صنعتی کرمانشاه از سد جامیشان و سد شهداء شهرستان سنقر بازدید کردند
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، با مدیریت انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دانشجویان رشته مهندسی عمران به سرپرستی دکتر مویدی مدیر گروه مهندسی عمران و دکتر خلیل پور از اساتید دانشگاه از سد جامیشان و سد شهداء شهرستان سنقر بازدید کردند.

.

بنابراین گزارش؛ دکتر مویدی، مدیر گروه مهندسی عمران دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با اعلام این خبر افزود: این بازدید با هدف آشنایی دانشجویان با گرایش سد و سد سازی و مباحث دروس سیالات، هیدرولیک، مکانیک خاک  و دروس مرتبط برگزار شد. 

.

.

***********************************

1 2 3 4 5 6 7 8


همایش بزرگداشت حسین منزوی توسط انجمن ادبی آب و آینه دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امروز دوشنبه مورخ ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، با مدیرت انجمن ادبی آب و آینه و همکاری مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، همایش بزرگداشت حسین منزوی با حضور دکتر اختری، ریاست دانشگاه، مسئولین و دانشجویان این دانشگاه، غلامرضا طریقی، شاعر برجسته کشوری و همچنین شاعران استانی فریدون نادی، رضا حساس و فرشاد فرصت صفایی با هدف آشنایی دانشجویان با اشعار و زندگینامه این غزل‌سرای معاصر در سالن شهید بهشتی استان برگزار شد.

.

در ابتدای این مراسم دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن تشکر و قدردانی از مدیریت و پیگیری های انجمن ادبی آب و آینه دانشگاه، از سختی های برگزاری این چنین مراسمات سخن گفت و ابراز داشت: سختی این چنینی نشان از عشق و علاقه دانشجویان این دانشگاه به ادبیات زیبای این مرز و بوم می باشد. ریاست دانشگاه، ابراز امیدواری کرد: با حمایت مسئولین دانشگاه و عشق و علاقه دانشجویان اهل شعر و ادب، همچنان شاهد برگزاری این چنین محفل های ادبی باشیم.

.

دکتر اختری ضمن اشاره به همایش بزرگداشت عطار که زنده یاد استاد حائری از مهمانان ویژه مدعو آن همایش بود، از انجمن آب و آینه دانشگاه تقدیر کرد و ادامه داد: در آن مراسم بنده افتخار آشنایی با ایشان را پیدا کردم، در اینجا جا دارد از این استاد فرهیخته یادی کرد و برایشان از درگاه خداوند متعال مغفرت بطلبیم.

.

ریاست دانشگاه با بیان اینکه استاد حائری در مراسم همایش بزرگداشت عطار، سخنرانی خود را به دو قسمت در خصوص سبک و دیدگاه عطار نیشابوری  و  پرسش و پاسخ تقسیم نمود، عنوان کرد: در آن همایش بنده سوالی را با این عنوان که در این زمانه ی پر از گروه ها و مسلک های عرفانی فراوان، عرفان ناب و صحیح را چگونه از عرفان کاذب و ناصحیح تشخیص دهیم، مطرح کردم که ایشان در پاسخ گفتند: در هر سیر و سلوک و مسلکی مراد وجود دارد که آن مراد راه را به مریدان نشان می دهد، اگر در این راه فقط مراد دیده شد و نه چیز دیگری این را و مسلک کاذب و ناصحیح و اگر در مسلک و عرفانی صرفا مراد دیده نشود بلکه بواسطه ی آن افق دید به سمت هدف روشن تر و واضح تر گردد، این راه و مسلک و عرفان صحیح و صادق می باشد.

.

ریاست دانشگاه ضمن اشاره به مثال زنده یاد استاد حائری در خصوص عرفان واقعی، بیان کرد: زنده یاد حائری مراد را به مانند عینکی توصیف کرد که انسان بواسطه آن دید خود را واضح تر و روشن تر می کند. حال اگر انسان فقط به خود عینک توجه کند و فقط آن را ببیند در واقع از دیدن افق روشن و واضح خود را محروم نموده است.

 .

 در ادامه، غلامرضا طریقی، دوست و یار حسین منزوی، شاعر برجسته کشوری و همچنین دبیر کانون نقد ادبی، عنوان کرد: حسین منزوی به عنوان شاعری که عمر خود را صرف فرهنگ این ملت کرد از شهدای شعر فارسی می باشد.

.

وی تصریح کرد: برای اینکه از ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی این شاعر غزل سرا بیشتر بدانیم کافی است، غزلیات وی را بخوانیم. حسین منزوی به عنوان شاعری که بر تن غزل کهنه رختی نو پوشانید، اولین شاعر معاصری است که بانی غزل نو می باشد.

.

طریقی در آخر از ویژگی های اخلاقی منزوی سخن گفت و بیان کرد: دانش ادبی، صداقت، صراحت و وفاداری به شعر از ویژگی های است که منزوی را از دیگر شاعران هم عصر خویش متمایز می کند.

.

در ادامه این مراسم غلامرضا طریقی، شاعر برجسته ی کشور، فریدون نادی، رضا حساس و فرشاد فرصت صفایی شاعران برجسته ی استانی و همچنین دانشجویان خوش ذوق  انجمن ادبی آب و آینه دانشگاه صنعتی کرمانشاه اشعار خود را در قالب غزل، رباعی، قصیده و … قرائت کردند.

.

گفتنی است؛ این مراسم با اجرای موسیقی سنتی و تقدیر از شاعران برجسته ی استانی به رسم یادبود به پایان رسید.

.

.

************************************

2 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

 


مسابقات پل ماکارونی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امروز دوشنبه مورخ ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، با مدیریت انجمن علمی گروه مهندسی مکانیک و عمران و همچنین همکاری واحد انجمن های علمی مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، مسابقات پل ماکارونی با هدف شادابی و نشاط در کنار فعالیت علمی با داوری دکتر حشمتی، دکتر جلالی، دکتر شهسوار، دکتر خان محمدی و مهندس مرادی، اعضای هیأت علمی مهندسی مکانیک در دانشکده ی فناوری اطلاعات این دانشگاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش؛ خانم مهندس پزد، مسئول انجمن های علمی واحد مدیریت فرهنگی دانشگاه، ضمن اشاره به استقبال بی نظیر دانشجویان از برگزاری مسابقات پل ماکارونی، اظهار نمود: با توجه به ضعف دانشجویان در انجام پروژه ها به صورت گروهی، اساسی ترین هدف این مسابقات ترویج و آموزش کارگروهی به دانشجویان و همچنین آشنایی دانشجویان با سازه های فضایی، تحلیل سازه های پل، کار با نرم افزارهایی همچون SAP می باشد.

.

ایشان تصریح کرد: تیم های شرکت کننده در این مسابقات باید با استفاده از ماکارونی و چسب حرارتی، سازه هایی را طراحی و بسازند که بتوانند، نیرویی چندین برابر وزن خود را تحمل کنند.

.

در ادامه خانم مهندس پزد یادآور شد: شرکت کنندگان سازه های خود را در دو گرایش راندمانی و هدفمند (سبک و سنگین) ارائه کردند.

.

گفتنی است؛ متعاقبا طی مراسمی نفرات برتر مسابقات پل ماکارونی اعلام و از آنها تقدیر می شود.

.

.

********************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

 


اولین دوره مسابقات بازی های رایانه ای در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، با مدیریت انجمن علمی مهندسی کامپیوتر و همکاری مدیریت امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اولین دوره مسابقات بازی های رایانه ای با هدف افزایش شور و نشاط، خلاقیت و توانایی انجام کارهای تیمی با حضور دانشجویان کلیه رشته های تحصیلی دانشگاه در سایت شماره دو دانشکده ی فناوری اطلاعات این دانشگاه برگزار شد.

 .

بنابراین گزارش، این مسابقات که در سه سبک متفاوت برگزار شد با اعلام نفرات برتر در هر بخش، در تاریخ یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه به کار خود پایان داد .

.

نتایج این دوره از مسابقات به شرح زیر می باشد :

.

.

نفرات برتر در بازی سبک ورزشی :

.

۱ ) محمدرسول ایزدی

۲ ) عرفان فاطمی

۳ ) احمدرضا جهانیان

.

.

نفرات برتر در بازی سبک رزمی :

.

۱ ) امین خزایی

۲ ) محمدرسول ایزدی

.

.

تیم برتر در بازی سبک تیر اندازی :

.

۱ ) کیانوش صفاپور

۲ ) دانیال زنگنه

۳ ) محمد صادق مرادی

۴ ) محمدرضا محمدی فرد

.

.

*******************************

T2


رهبر معظم انقلاب مهم‌ترین نیاز امروز دنیای اسلام را تداوم پیشرفت علمی کشور تا رسیدن به مرزهای علم، دانش و فناوری تبیین کردند
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه مورخ ۲۲اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، در دیدار شرکت‌کنندگان در کنگره‌ی بین‌المللی «نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی»، مهم‌ترین نیاز امروز دنیای اسلام را «وحدت و یکپارچگی» و همچنین «حرکت جدی برای پیشرفت علمی در همه‌ی علوم» دانستند و تأکید کردند: امروز «بیداری» در دنیای اسلام به وجود آمده است و به‌رغم تلاش غربی‌ها برای انکار آن، این بیداری زمینه‌ساز گرایش بیشتر به اسلام و نویدبخش آینده‌ای بهتر است.

.

.

1.

.

بنابراین گزارش، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از حرکت جمهوری اسلامی ایران در مسیر پیشرفت علمی به‌عنوان یک نمونه‌ی موفق یاد کردند و افزودند: بر اساس گزارش‌های مراکز علمی جهانی، شتاب حرکت علمی ایران در سال‌های گذشته، ۱۳ برابر متوسط جهانی بوده است.

.

ایشان یادآور شد: ما این مسیر را تا رسیدن به مرزهای علم و دانش ادامه خواهیم داد و ایران برخلاف غربی‌ها، آمادگی انتقال دستاوردها و پیشرفت‌های علمی خود را به دیگر کشورهای اسلامی دارد.

.

رهبر انقلاب، پیشرفت در علوم اسلامی و علوم طبیعی را ضروری خواندند و افزودند: یکی از مواردی که اسلام می‌تواند در مسائل مختلف بشری «حرف نو» داشته باشد، در زمینه‌ی مسائل فقهی است که باید در این زمینه کار بیشتر و جدی‌تری انجام شود.

.

رهبر انقلاب اسلامی با قدردانی از دست‌اندرکاران و پدیدآورندگان این همایش، به‌ویژه شخص حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی، گفتند: امروز هر حرکتی که موجب شناخت بیشتر گروه‌ها و فرقه‌های اسلامی از یکدیگر شود، یک حسنه است و این گردهمایی از مصادیق حرکت در جهت اتحاد امت اسلامی است.

.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تلاش دیرینه‌ی دشمنان برای رودَررو قرار دادن مسلمانان، افزودند: در چنین شرایطی، هر عملی که موجب شناخت مسلمانان از نقاط قوت یکدیگر و زمینه‌ساز هم‌افزایی آن‌ها شود، به وحدت و یکپارچگی امت اسلامی کمک خواهد کرد.

.

ایشان به نقش شیعه در طول تاریخ برای اعتلای علوم اسلامی و طبیعی اشاره و خاطرنشان کردند: این آثار و خدمات گران‌بها باید به امت اسلامی معرفی شوند زیرا مایه‌ی افتخار و موجب یکپارچگی خواهند بود.

.

در ادامه رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم مراقبت جدی برای جلوگیری از ایجاد هرگونه شائبه و گلایه میان فِرَق اسلامی، گفتند: یکی از مسائل بسیار مهم و مورد نیاز کنونی دنیای اسلام، موضوع پیشرفت علمی و حرکت جدی در این زمینه است.

.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، علت اصلی تحت سلطه قرار گرفتن دنیای اسلام را عقب‌ماندگی علمی دانستند و افزودند: دنیای غرب بعد از قرن‌های متمادی عقب‌ماندگی علمی، توانست با استفاده از پیشرفت‌های علمیِ دنیای اسلام، ثروت و قدرت علمی، نظامی، سیاسی و تبلیغاتی خود را افزایش دهد و در نهایت با استعمار، وضعیت کشورهای اسلامی را به شرایط کنونی برساند.

.

ایشان با اشاره به زورگویی قدرت‌های غربی به کشورهای اسلامی و دنباله‌روی بسیاری از حکام این کشورها از زورگویان بین‌المللی، تأکید کردند: این شرایط باید به‌واسطه‌ی پیشرفت علمی کشورهای اسلامی تغییر کند و دنیای اسلام می‌تواند بار دیگر در قله‌ی تمدن بشری قرار گیرد.

.

.

4.

.

رهبر انقلاب، حرکت در مسیر پیشرفت علمی را وظیفه‌ی حکومت‌های اسلامی و نخبگان آن برشمردند و گفتند: نخبگان دنیای اسلام باید یک حرکت عظیم فکری و یک خواست عمومی برای پیشرفت علمی و رسیدن به قله‌ی علم و دانش را به وجود آورند.

.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از حرکت جمهوری اسلامی ایران در مسیر پیشرفت علمی به‌عنوان یک نمونه‌ی موفق یاد کردند و افزودند: بر اساس گزارش‌های مراکز علمی جهانی، شتاب حرکت علمی ایران در سال‌های گذشته، ۱۳ برابر متوسط جهانی بوده است.

.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه باید در زمینه‌ی فلسفه و علوم عقلی، سرعت حرکت علمی افزایش یابد، گفتند: غربی‌ها، فلسفه‌ی خود را تا عرصه‌های مختلف مسائل سیاسی و اجتماعی امتداد داده‌اند و ما نیز باید چنین کاری را انجام دهیم زیرا فلسفه‌ی اسلامی، قوی‌تر، ریشه‌دارتر و مستحکم‌تر از فلسفه‌ی غربی است.

.

ایشان با اشاره به گسترش بیداری در دنیای اسلام و افزایش گرایش به اسلام در جهان، خاطرنشان کردند: امروز جوانان در دنیا، سؤال‌های زیادی دارند که می‌خواهند پاسخ آن‌ها را در چارچوب اسلام بیابند، بنابراین باید حرکت علمی در دنیای اسلام شتاب بگیرد و امت اسلامی بار دیگر به اوج اقتدار علمی و تمدنی خود برسد تا دشمنان اسلام و آمریکایی‌ها نتوانند به رؤسای کشورهای اسلامی دستور بدهند و «باید و نباید» بگویند.


مراسم تقدیر از مدال آوران مسابقات قهرمانی کشور و ورزشکاران اعزامی به المپیاد چهاردهم دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امروز چهارشنبه مورخ ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، مراسم تقدیر از مدال آوران مسابقات قهرمانی کشور و ورزشکاران اعزامی به المپیاد چهاردهم دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با حضور دکتر اختری، ریاست دانشگاه، مهندس قاسمی فر، شهردار منطقه ۳، دکتر موسوی اجاق، عضو شورای شهر، نقدی، معاون اداری ومالی اداره کل حفاظت محیط زیست، دولتشاهی، مدیر روابط عمومی شهرداری، عباسی، مدیر تربیت بدنی دانشگاه رازی و همچنین آقایان رشیدی، احمدوند و حیدریان از اداره ورزش و جوانان استان در دانشکده ی انرژی این دانشگاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش، در این نشست که با حضور معاون اداری و مالی، مدیر مالی، مدیر اداری و پشتیبانی، مدیر حراست، مدیر روابط عمومی و رئیس دانشکده ی انرژی برگزار شد، حسین پار، مدیر تربیت بدنی این دانشگاه، ضمن خیر مقدم به مهمانان و عرض تبریک به ورزشکاران مدال آور و اعزامی به المپیاد دانشگاه صنعتی کرمانشاه و همچنین ارائه گزارشی از نتایج کسب شده در این مسابقات، بیان کرد: کسب چنین افتخاراتی امکان پذیر نیست، جز با تلاش و ممارست فراوان و اتحاد و همدلی کامل اعضای تیم، مدیران و مسئولین این دانشگاه، ایشان از حمایت ها و دغدغه های ریاست دانشگاه و هیأت رئیسه در خصوص ورزش دانشجویان سخن گفت و ابراز داشت: بدون شک اگر این حمایت ها نبودند ما امروز شاهد این جایگاه نبودیم.

.

حسین پاربیان کرد: در سال تحصیلی که گذشت، طبق تقویم اجرایی مسابقات دانشگاه های کشور، توانستیم با اعزام ۱۵ رشته ی ورزشی که با دو و میدانی آغاز و با کشتی به پایان رسید، صاحب ۱۳ گردن آویز رنگانگ شویم.

.

در ادامه مدیر تربیت بدنی دانشگاه، از درخشش بانوان دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت و اظهار کرد: تاکنون ما ۵ نفر آقا و ۶ نفر خانم سهمیه ورزشکاران اعزامی به المپیاد داشتیم.

.

در آخر حسین پار ضمن تبریک مجدد، از سرکار خانم امیری و سرکار خانم محمدی به پاس همراهی و سرپرستی تیم های اعزامی بانوان دانشگاه صنعتی کرمانشاه تقدیر و تشکر کرد.

.

بر مبنای این گزارش، در ادامه دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن خوشامدگویی و تبریک به مدیریت تربیت بدنی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و همچنین ورزشکاران افتخار آفرین این دانشگاه، عنوان کرد: دانشجویان ورزشکار در حالی موفق به کسب این جایگاه شدند که در حال حاضر حتی یک سالن ورزشی در این دانشگاه وجود ندارد.

.

ریاست دانشگاه، در این آیین از مسئولین تربیت بدنی استان درخواست کرد با کمک رسانی در جهت ایجاد سالن و امکانات ورزشی مورد نیز ورزشکاران این دانشگاه در این افتخار آفرینی های ورزشی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه شریک شوند.

.

در آخر دکتر اختری، ریاست دانشگاه، از ساخت یک سوله ی ورزشی در محوطه ی دانشگاه خبر دارد و اظهار امیدواری کرد؛ این افتخار آفرینی ورزشی در کنار کسب مقاطع تحصیل عالی تر در آینده همچنان ادامه داشته باشد.

.

در ادامه، دولتشاهی، مدیر روابط عمومی شهرداری استان، ضمن عرض تبریک به افتخار آفرینان ورزشکار فرهیخته ی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، عنوان کرد: در کنار روحیه پهلوانی، روحیه خردمندی ست که جایگاه شما عزیزان را محکم می کند.

.

 دولتشاهی، ضمن اشاره به پایبندی به اصول اخلاق و منش قهرمانی در ورزش، بیان کرد: در شاهنامه فردوسی در کنار پهلوانانی چون اسفندیار، رستم، بیژن، گیو و … کسی شایسته ی پهلوانی می شد که از همه شایسته تر بود. برای ما ایرانیان، پهلوان واقعی کسی است که جوانمردی و خردمندی را با هم داشته باشد.

.

در آخر دولتشاهی، مدیر روابط عمومی شهرداری استان، با بیان اینکه زمانی که ما وارد عرصه ی دانشگاه می شویم به عنوان فردی متعهد به جامعه، چقدر زیباست که به عنوان یک فرهیخته که دستی در ورزش دارد در آینده، دین خود را به این سرای مردی و مردانگی ادا کنیم. چرا که عقل سالم در بدن سالم است.

.

گفتنی است، در پایان این مراسم به رسم آیین از فرهیخته گان مدال آور مسابقات قهرمانی کشور و ورزشکاران اعزامی به المپیاد چهاردهم دانشگاه صنعتی کرمانشاه، توسط ریاست دانشگاه و مسئولین استان با اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.

.

.

*********************************

1 2 3 4 (2) 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


مراسم معارفه و ابلاغ حکم اعضای شورای صنفی رفاهی منتخب دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، طی نشستی با حضور دکتر اختری، ریاست دانشگاه، مهندس الوند منش، مدیر دانشجویی و اعضای شورای صنفی رفاهی منتخب دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، مراسم معارفه و ابلاغ حکم اعضای شورای صنفی رفاهی دانشجویان در اتاق جلسات دانشکده ی انرژی این دانشگاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این نشست دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن عرض تبریک به اعضای منتخب شورای صنفی رفاهی، اظهار کرد: این شورا به عنوان زبان گویای دانشجویان برای بیان و حل مشکلات و دغدغه های دانشجویان در تمامی مسائل دانشجویی آنها، وظیفه ی خطیری را بر عهده دارد.

.

ایشان ضمن اشاره به اینکه اعضای شورای صنفی رفاهی نه تنها نسبت به دانشجو بلکه در برابر دانشگاه نیزمسئول می باشند، یادآور شد: اعضای شورای صنفی رفاهی دانشگاه بار مسئولیت بزرگی را بر دوش دارند، مسئولیتی که ما سنگینی آن را احساس می کنیم. این اعضاء  به عنوان عضوی از دانشگاه از موانع، مشکلات و وضعیت فعلی آن اطلاع دارند به همین خاطر نه تنها مطالبات دانشجویان بلکه همراه بودن با مشکلات و موانع دانشگاه نیزجزئی از وظایف آنها می باشد.

.

در ادامه این نشست، محمد زاده، رئیس شورای موسسه دانشگاه، ضمن معرفی اعضای شورای صنفی رفاهی منتخب دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال تحصیلی جدید، به بیان برخی از مشکلات و مطالبات دانشجویان به خصوص در زمینه های آموزش، خوابگاه و تغذیه پرداخت.  

.

گفتنی است؛ در پایان این نشست، پس از اعطای حکم توسط ریاست دانشگاه به اعضای شورای صنفی رفاهی دانشجویان فرهیخته ی این دانشگاه، مقرر گردید؛ سه شنبه آینده مورخ ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، نشستی با حضور دکتر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه و دکتر زرشکی، معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه با محوریت آموزشی برگزار شود.

.

.

*******************************

1 2 3 4

 

 


نشست هم اندیشی معاونان و مدیران دانشجویی دانشگاه های منطقه ۵ کشور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امروز چهارشنبه مورخ ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، نشست هم اندیشی معاونان و مدیران دانشجویی دانشگاه های منطقه ۵ کشور با حضور دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، مهندس الوند منش، مدیر امور دانشجویی دانشگاه، دکتر عثمان عزیزی، دبیر شورای معاونین و دانشجویی و همچنین معاونین و مدیران دانشگاه های منطقه ۵ کشور با هدف هماهنگی مشترک و حل مسائل و مشکلات حوزه ی امور دانشجویی در اتاق جلسات دانشکده ی انرژی این دانشگاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش، در ابتدای این نشست مهندس الوند منش، مدیر امور دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن خوشامدگویی و ارائه گزارشی از عملکرد حوزه دانشجویی این دانشگاه، بیان کرد: هدف از برگزاری این نشست، تبادل نظر بین اعضاء و هماهنگی جهت بهبود وظایف این حوزه می باشد.

.

وی یادآور شد: معاونین و مدیران با ارائه گزارشی از عملکرد حوزه ی دانشجویی خود، نقاط قوت و ضعف خود را خواهند دانست.

.

 در ادامه دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن خیر مقدم به معاونین و مدیران، حوزه ی دانشجویی را یکی از سخت ترین و پرمشغله ترین حوزه های دانشگاه برشمرد و اظهار کرد: بدون شک امور دانشجویی مسئولیت زیادی در قبال دانشجو برعهده دارد که باعث شده است این حوزه فشار زیادی را متحمل شود.

.

ایشان ضمن بیان اینکه در هر دانشگاهی مشکلاتی زیادی وجود دارد که برای دانشجو قابل تصور نیست، عنوان کرد: برگزاری این چنین جلسات هم اندیشی به مدیران کمک می کند در حل مشکلات حوزه خود به تعامل رسیده و درپیشبرد اهداف آموزشی،پژوهشی و صنفی – رفاهی به ساختارها و شاخص های مناسبی دست یابند.

.

در همین راستا دکتر عثمان عزیزی،  دبیر شورای معاونین و دانشجویی، ضمن ارائه ی گزارشی از عملکرد دانشگاه های منطقه ۵ کشور، ادامه داد: هماهنگی بین معاونین و مدیران بازخورد مثبت و حائز اهمیتی دارد که باعث می شود، شاخص های متمرکز و کارآمدی بدست بیاید.

.

ایشان از برگزاری جلسه دبیران شورای معاونین و دانشجویی در دانشگاه بو علی همدان با حضور دکتر غلامی ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد و بیان کرد: بدون شک در این جلسه در خصوص مشکلات خوابگاه های دانشگاه‌های آیت ا… بروجردی و صنعتی کرمانشاه و همچنین تخصیص بودجه به امور دانشجویی دانشگاه های منطقه ۵ کشور بحث و گفتگو خواهد شد.

.

گفتنی است؛ در پایان این نشست هم اندیشی، معاونین و مدیران امور دانشجویی دانشگاه های منطقه ۵ کشور در خصوص ساختارها، شاخص ها و عملکردهای مناسب حوزه ی دانشجویی به بحث و گفتگو پرداختند.

.

.

**********************************

1 3 4 5 6 7 8


دانشجویان رشته مهندسی راه آهن دانشگاه صنعتی کرمانشاه از شرکت پتروشیمی و راه آهن استان بازدید کردند
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، با مدیریت خانم مهندس شمسی پور، مدیر گروه رشته مهندسی راه آهن دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دانشجویان رشته مهندسی راه آهن این دانشگاه به سرپرستی دکتر نجمی از شرکت پتروشیمی و راه آهن استان بازدید کردند.

.

بنابراین گزارش؛ خانم مهندس شمسی پور با اعلام این خبر افزود: در این بازدید، دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه ضمن بازدید از قسمت های مختلف شرکت پتروشیمی و آشنایی با مراحل و فرآیندهای تولید درآن،  با نقشه‌های مربوط به سازه‌های ایستگاه، نحوه اجرای پروژه و چگونگی ساخت و ساز ایستگاه راه آهن در استان نیز آشنا شدند.

 .

گفتنی است؛ هدف از این بازدید، آشنا کردن دانشجویان رشته مهندسی راه آهن با فضای کار و ترغیب آنها به ایجاد شغل و انگیزه لازم برای تحصیل در مقاطع بالاتر می باشد.

.

.

******************************

1 2 3


مراسم آیین گشایش کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه صعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امروز سه شنبه مورخ ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، به همت کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه صنعتی کرمانشاه، آیین گشایش این کانون با حضور محمد مردانی، معاون رئیس جمعیت هلال احمر و مریم نامدار زنگنه، امور جوانان هلال احمر استان و همچنین مسئولین و دانشجویان دانشگاه در دانشکده ی فناوری اطلاعات این دانشگاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش، محمد مردانی، معاون رئیس جمعیت هلال احمر استان در این آیین گفت: فعالیت های جمعیت هلال احمر در پنج مورد خلاصه می شود که بارزترین آن در امداد و نجات جاده ای، کوهستان، سیلاب، آوار برداری و در حوادث طبیعی نمایان می شود. 

.

ایشان ضمن بیان اینکه جمعیت جوانان هلال احمر با انجام بسیاری از فعالیت های فرهنگی، اداری و آموزشی، در بطن جامعه حضور پیدا می کنند که نقطه عطف آن دانشگاه است، اظهار داشت: جمعیت جوانان هلال احمر کلیه فعالیت های معرفی هلال احمر و آموزش کمک های اولیه، آماده سازی جوانان برای ورود به جمعیت هلال احمر، انجام کارهای عام المنفعه و بشر دوستانه و در نهایت آمادگی لازم برای کمک به مردم در زمان نیاز را در بر می گیرد. 

.

معاون رئیس جمعیت هلال احمر استان ضمن اشاره به کمک های جمعیت هلال احمر استان به مردم زلزله زده سرپل ذهاب، ادامه داد: کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز پس از گذراندن دوره های تخصصی می توانند با تجهیزات لازم در دانشگاه مستقر شود. این کانون می توانند علاوه بر محیط دانشگاه در وقوع چنین حوادثی نظیر زلزله اخیر به جمعیت هلال احمر استان کمک کند.

.

گفتنی است؛ در پایان مراسم از کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه صنعتی کرمانشاه، از طرف جمعیت هلال احمر استان با اهدای لوح تقدیر شد.

.

.

*************************

1 2 3 4 5 6 7 9 10 11


نشست ریاست دانشگاه با اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در راستای بررسی مسائل صنفی – رفاهی برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امروز سه شنبه مورخ ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، نشستی با حضور دکتر اختری، ریاست دانشگاه در خصوص بررسی مسائل صنفی – رفاهی اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف تبادل نظر و ارائه نظرات، پیشنهادات و هم اندیشی در اتاق جلسات دانشکده ی انرژی این دانشگاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش، در ابتدای این نشست دکتر اختری، ریاست دانشگاه، با این تأکید که پیگیری مسائل صنفی و برگزاری این نشست ها نتایج بهتری در پی خواهد داشت، اظهار کرد: اعضای هیأت علمی دانشگاه با کمک های فکری وعملی خود و همچنین با استفاده از این جلسات می توانند، مشکلات و معضلات صنفی – رفاهی خود را برطرف نمایند.

.

 

ریاست دانشگاه، یادآور شد: رسیدگی به مسائل صنفی اعضای هیأت علمی از برنامه های بنیادی دانشگاه می باشد.همانگونه دانشگاه در حال پیشرفت می باشد به همان اندازه در بخش رفاهیات نیز این پیشرفت باید احساس شود.

.

وی افزود: دانشگاه صنعتی کرمانشاه، علاوه بر اینکه وظیفه خود می داند به شایستگی های دانشگاه بپردازد، وظیفه دارد به این شایستگی ها ارتقای کیفی نیز بدهد.

.

دکتراختری ضمن مقایسه ی رفاهیات دانشگاه های کشور با دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اظهار کرد: اگر دانشگاه نمی تواند بعضی از این رفاهیات را ایجاد کند. باید رفاهیات دیگری را جایگزین آن کند.

.

گفتنی است؛ در پایان این نشست، اعضای هیأت علمی در خصوص خواسته‌ها، نیازها و مطالبات صنفی – رفاهی خود با ریاست دانشگاه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

.

.

**********************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

 


اولین دوره مسابقه طراحی صنعتی CAD در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امروز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، با مدیریت انجمن علمی مهندسی مکانیک و همکاری مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اولین دوره مسابقه طراحی صنعتی CAD با هدف آشنایی بیشتردانشجویان و ارائه ی یک طرح صنعتی با داوری دکتر حشمتی، رئیس دانشکده ی انرژی و عضو هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک و حضور دکتر جلالی، مدیر پژوهشی و عضو هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه در سایت شماره دو دانشکده فناوری اطلاعات این دانشگاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش، دکتر حشمتی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه، اظهار کرد: طراحی به کمک کامپیوتر(CAD) شکلی از طراحی است که افراد به کمک کامپیوترانجام می‌دهند تا ایده‌ها، مدل‌ها و نمونه‌های اولیه (آزمایشگاهی) را ایجاد کنند. CAD در ابتدا با هدف کمک به طراحی و مدل‌سازی فنی توسعه پیدا کرد، اما به طور گسترده‌ای در پهنای قدرت استفاده از CAD مورد استفاده قرار گرفت.

.

ایشان با بیان اینکه طراحی و مدلسازی فنی می تواند بسیار طاقت فرسا و تخصصی می باشد. عنوان کرد: استفاده از CAD برای طراحی پلان هنوز هم نیاز به تخصص‌های مشابهی دارد، اما اگر از کامپیوتر به جای کاغذ استفاده شود، افراد بازدهی بسیار بالاتری خواهند داشت. آن‌ها همچنین بسیار راحت‌ تر با طرح خود ارتباط برقرار می کنند،

 .

دکتر حشمتی ضمن اشاره به ویژگی های طراحی صنعتی CAD و ایجاد انگیزه در دانشجویان مهندسی مکانیک، بیان کرد: هدف از برگزاری این دوره از مسابقات در وهله ی اول، آشنایی دانشجویان با نرم افزارهای CAD جهت  طراحی سازه‌ها، المان‌های مکانیکی و ترغیب آنها جهت استفاده از کامپیوتر بجای کاغذ در طراحی های مهندسی مکانیک می باشد.

.

.

*******************************

 2 3 7 6 5 12 11 10 13 1416


جشنواره انتشار سیستم عامل متن باز همراه با کارگاه تخصصی نرم افزار های متن باز در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امروز شنبه مورخ ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، با مدیریت گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه و همکاری دبیرخانه اندروید، جشنواره انتشار سیستم عامل متن باز Ubuntu 18.04 همراه با کارگاه های تخصصی نصب و راه اندازی نرم افزار های متن باز با هدف آشنایی بیشتر دانشجویان، توسط دانیال بهزادی از فعالان حوزه نرم افزارهای متن باز با حضور دکترخزایی، رئیس دانشکده فناوری اطلاعات، دکتر زرشکی، معاون آموزشی پژوهشی، دکتر جوادیان، مدیر گروه مهندسی کامپیوتر، خانم مهندس محمدی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر و همچنین دانشجویان کلیه رشته های تحصیلی دانشگاه در سایت شماره دو دانشکده ی فناوری اطلاعات این دانشگاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش، خانم مهندس محمدی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر در این راستا بیان کرد: نرم افزار متن باز به نرم افزارهایی می‌گویند که افراد می‌توانند در کد منبع آن‌ها تغییر ایجاد کرده یا اشکالات احتمالی آن‌ها را رفع کنند. این یک شیوه توسعه نرم‌افزار است که می‌تواند هم برای نرم افزارهای آزاد و هم برای نرم‌افزارهایی با مالکیت انحصاری و تجاری به کار رود.

.

درادامه ایشان تصریح کرد: مفاهیم رسمی نرم‌افزار آزاد و نرم‌افزار متن‌باز جنبه‌های دیگری از کاربرد نرم‌افزار و توزیع آن را در برمی‌گیرد که در درک تفاوت های این نوع نرم‌افزار با انواع خصوصی و تجاری‌اش بسیار کمک می‌کند.

 

گفتنی است؛ خانم مهندس محمدی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر با اعلام این خبر، یادآورشد: هدف از برگزاری این جشنواره و کارگاه های تخصصی نرم افزارهای متن باز، آشنایی دانشجویان با مفهوم نرم افزار متن باز و کاربرد آن از جمله عدم وابستگی به فروشنده، امکان برطرف کردن اشکالات در محل، امکان افزودن امکانات جدید مورد نیاز کاربر، آزادی و نیز کسب درآمد از کار دیگران می‌باشد. 

.

.

****************************

1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13


دکتر اختری به مدت چهار سال در سمت رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه ابقاء شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، با دستور دکتر غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر علی اکبر اختری برای مدت چهار سال در سمت رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه ابقاء گردید.

.

متن نامه وزیر علوم ، تحقیقات وفناوری به شرح ذیل می باشد:

.

.

11111


به مناسبت روز معلم رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اهدای گل این روز را به اعضای هیأت علمی تبریک گفت
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امروز سه شنبه مورخ ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، همزمان با سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت روز معلم، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همراه هیأت رئیسه و جمعی از مسئولین دانشگاه با حضور سرزده در کلاس های آموزشی ضمن تبریک روز معلم با اهدای گل از زحمات اعضای هیأت علمی این دانشگاه تشکر و قدردانی نمود. 

.

.

*************************

1 2 3 4 5 6 7 8 IMG_9603 IMG_9625


برگزاری نهمین نشست مدیران اداری و پشتیبانی دانشگاه های منطقه ۵ در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امروز سه شنبه مورخ ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، نهمین نشست مدیران اداری و پشتیبانی دانشگاه های منطقه ۵ با حضور دکتر اختری، ریاست، دکترمرادی، معاون اداری و مالی و مصطفی دلگشایی، مدیر اداری و پشتیبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، آقای خورانی، دبیر منطقه و همچنین مدیران اداری و پشتیبانی دانشگاه های منطقه ۵ کشور در اتاق جلسات دانشکده ی انرژی این دانشگاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش، دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن خوشامدگویی و تبریک به مناسبت روز کارگر و روز معلم، اظهار کرد: مدیران اداری و پشتیبانی دانشگاه ها به عنوان قلب تپنده ی یک دانشگاه در زمینه اداری و پشتیبانی، وظایفی در پیشبرد اهداف کلی دانشگاه بر عهده دارند در همین راستا مدیران اداری باید از یک نگاه ویژه و همچنین یک گروه منسجم برخوردار باشند.

.

دکتر اختری، ضمن بیان نقش و جایگاه مدیران اداری و پشتیبانی در تحقق اهداف و وظایف اصلی دانشگاه ها، از مدیران اداری و پشتیبانی درخواست کرد؛ فقط به جایگاه و وظایف خود فکر نکنند، بلکه خود را بجای مدیران آموزشی، دانشجویی، فرهنگی و … بگذارند که به صورت متمرکز بتوانند همه جا را پشتیبانی کنند.

.

ایشان ضمن اشاره به هماهنگی مدیران اداری و پشتیبانی دانشگاه های منطقه ۵ کشور در پیشبرد اهداف دانشگاه ها، یادآور شد: برگزاری چنین جلساتی باعث می شود، مدیران از نظرات و پیشنهادات یکدیگر باخبر و نقاط ضعف خود را بهتر بشناسند و نظرات خود را از طریق دبیر جلسه به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتقال بدهند.

.

در ادامه آقای خورانی، دبیر منطقه ۵ مدیران اداری و پشتیبانی و رئیس جلسه، ضمن اشاره به نقش و اهمیت مدیریت اداری و پشتیبانی در تحقق رسالت و ماموریت دانشگاه، اظهار کرد: با توجه به اینکه یک کارمند از زمان آغاز به کار خود تا زمان بازنشستگی با مدیران اداری و پشتیبانی در ارتباط می باشد، لذا در همین راستا مدیران باید در زمینه رفاهیات، کارگزینی، کارپردازی و …هماهنگ و منسجم باشند تا بتوانند به پیشبرد اهداف دانشگاه در تمام زمینه ها بویژه کارکنان موثر واقع شوند.

.

در آخر مدیران اداری و پشتیبانی در تشکیل کارگروه های مختلف مرتبط با امور اداری به بحث و تبادل نظر پرداختند. 

.

.

*****************************

1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12


بازدید مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، دکتر عبداللهی‌نژاد، مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بعد از اتمام نشست مدیران روابط عمومی منطقه۵ دانشگاه‌های کشور که در همین روز در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار گردید به همراه خانم زرین کفش، رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی دانشگاه های کشور و همچنین دکتر کرم پور، مدیر روابط عمومی دانشگاه رازی با حضور دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه از این دانشگاه بازدید بعمل آوردند.

.

بنابراین گزارش، دراین دیدار دکتراختری، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی، اظهار کرد: آینده نگری و برنامه ریزی برای رویارویی با تحولات پیش روی آموزش عالی و نحوه ارتباط بانسل جدید از الزامات مدیران روابط عمومی دانشگاه ها می باشد.

.

 دکترعبداللهی نژاد نیز در این نشست، ضمن اشاره به اهمیت جایگاه روابط عمومی‌ها به عنوان پل ارتباطی یک سازمان به بیان مباحثی پیرامون لزوم توجه ویژه به روابط عمومی ها و فراهم نمودن تجهیزات و منابع مالی جهت پیشبرد برنامه های روابط عمومی ها پرداخت.

.

گفتنی است؛ در آخر دکتر عبداللهی نژاد، مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه از بخش های مختلف این دانشگاه بازدید بعمل آورد.

.

.

***********************

1 2 3 4 6 7 8


برگزاری مراسم جشن نیمه شعبان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، با مدیریت کانون قرآن، عترت و مهدویت و همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، مراسم باشکوه جشن نیمه شعبان با سخنرانی دکتر محسن کرمی، مدرس حوزه و عضو هیأت علمی دانشگاه و مداحی حمید رضا احمدی با حضور ریاست، مسئولین، اعضای هیأت علمی و دانشجویان در دانشکده فناوری اطلاعات این دانشگاه برگزار گردید.

.

بنابراین گزارش، دکتر محسن کرمی، در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه، بیان کرد: مهدویت بحثی است که همه ی ما بر آن مشرف و آگاه هستیم. نگاه ما به مهدویت نباید نگاهی سنتی و خودخواهانه باشد، ما باید از تفکرات سنتی جدا شویم و به سمت مدرنیته برویم. 

.

ایشان ضمن بیان ویژگی های معنوی امام زمان (عج) و همچنین ضمن اشاره به باورهای نادرست برخی از افراد در خصوص فرج ولی عصر، عنوان کرد: امام زمان (عج) را آنچنان که خودمان می خواهیم معرفی نکنیم. نباید منتظر کسی باشیم که آرزوهایمان را برآورده کند. همچنین باید گفت، انسان زمانی باید منتظر فرج امام زمان (عج) باشد که اول خودش بفهمد در حق خود و دیگران به چه اندازه ظلم کرده است.

.

دکتر کرمی یادآور شد: همان گونه که امام زمان (عج) به عنوان امام بشریت، دغدغه هایش دغدغه های بشریت است، هدف از برگزاری این گونه مراسمات نیز باید رفع دغدغه های فکری شما دانشجویان در خصوص مهدویت و ظهور ولی عصر باشد. همچنین هدف دیگر آن است که شما عزیزان ذهن خود را با مسائل جزئی در این خصوص منحرف نکنید و بدانید حضرت با ظلم، بی عدالتی و شرک طرف است. در ادامه وی افزود: شیعیان باید به بحث فرج امام زمان(عج) با دید منطقی و به دور از هرگونه تعصبات قومی نگاه کنند.

.

دکتر کرمی در آخر به سئوالات و دغدغه های فکری دانشجویان در خصوص فرج امام زمان (عج) پاسخ داد.

.

 

گفتنی است؛ این مراسم با مداحی حمید رضا احمدی و اجرای مسابقه بین دانشجویان به پایان رسید.

.

.

******************************

1 2 3 4 6 8 9 10 11 12 13 14

 


کارگاه آموزشی plc در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، با مدیریت و همکاری دکتر زاهدی و مهندس حقیری گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه، کارگاه آموزشی با عنوان plc  توسط  مهندس فقیری در محل آزمایشگاه کنترل صنعتی این دانشگاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش، PLC مخفف Programable logic contorerl کنترل کننده نرم افزاری است که در قسمت ورودی، اطلاعاتی را به صورت باینری دریافت و آنها را طبق برنامه ایی که در حافظه اش ذخیره شده پردازش می نماید و نتیجه عملیات را نیز از قسمت خروجی به صورت فرمان هایی به گیرنده ها و اجرا کننده های فرمان ارسال می کند.

.

گفتنی است؛ هدف از برگزاری این کارگاه، آشنایی دانشجویان با PLC و مشخصه‌های فراوان آن از جمله تعداد ورودی و خروجی دیجیتال و آنالوگ، تعداد تایمر، تعداد شمارنده، تعداد رله های کمکی، حجم حافظه قابل برنامه ریزی و سرعت اجرای دستورات و همچنین آشنایی با کارایی PLC در انواع دستگاه ها و کارخانه ها به طور مثال در اتوماسیون خطوط تولید کار خانه ها ، ایجاد فرآیند اتوماتیک و پیچیده در دستگاه های مختلف صنعتی و طراحی BMS می باشد.

.

.

**********************

1 2 4 5 6 7 8 9 10


برگزاری کارگاه آموزشی پیش گیری از اعتیاد در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، با مدیریت علی رستمی، مسئول مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه، کارگاهی آموزشی با عنوان پیش گیری از اعتیاد توسط  دکتر مصطفی اکبری، عضو هیأت علمی دانشگاه رازی استان، ویژه اعضای هیأت علمی و کارکنان در محل اتاق جلسات دانشکده ی انرژی این دانشگاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش، در این کارگاه یک روزه، دکتر مصطفی اکبری، در تعریف اعتیاد بیان کرد: اعتیاد یک بیماری اصلی، پیش رونده و کشنده است. این عارضه، نوعی ارتباط تسکین دهنده با یک ماده ی روان گردان یا تأثیر گزار بر ذهن و یا رفتاری که ما را در برابر میل بیش از حد، ناتوان می کند می باشد. اعتیاد به عنوان حالتی که در آن بدن انسان برای انجام فعالیت های عادی خود به یک ماده یا یک رفتار خاص وابسته می شود تعریف شده است.

.

ایشان با بیان اینکه آموزش و آگاه‌سازی نسبت به عوارض سوء مصرف مواد مخدر از مهم‌ترین راهبردها در امر پیشگیری از اعتیاد در بین افراد جامعه می باشد، افزود: پیشگیری به‌عنوان کم‌هزینه‌ترین و تأثیرگذارترین اقدام در جهت جلوگیری از ابتلای افراد به اعتیاد محسوب می‌شود.

.

دکتر اکبری در آخر یادآور شد: سالم سازی جامعه کار و تولید یکی از مهمترین اهداف هر جامعه ای است و یکی از آسیب های اجتماعی که باید کاهش داده شود اعتیاد است. وی اظهار امیدواری کرد، برگزاری این چنین جلسات، دید افراد جامعه را نسبت به این بیماری باز می نماید و کمکی در جهت رفع این بیماری می باشد.

.

گفتنی است؛ ارتقای آگاهی اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه از آثار و عوارض سوء مصرف انواع مواد مخدر، رفتارهای پرخطر و پیامدهای منفی جسمانی و روانی آن و همچنین ارتقای آگاهی آنها در مورد عوامل زمینه‌ ساز و آشکارکننده اعتیاد به مواد به‌ منظور پیشگیری از آسیب‌های روانی- اجتماعی از اهداف برگزاری این کارگاه بود.

.

در پایان این کارگاه، حاضرین، در خصوص معضلات و عوارض برخی از داروهای شیمیایی نیز به بحث و تبادل نظر پرداختند.

.

.

**********************************

1 2 4 5 6 7 8 9


برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، آزمون کارشناسی ارشد ۹۷-۹۸، طی روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۶ و ۷ اردیبهشت ماه در دانشکده های انرژی و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

.

بنابراین گزارش، کنکور کارشناسی ارشد اصلی ترین راه ورود فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد می باشد که هر ساله به صورت هماهنگ کشوری توسط سازمان سنجش برگزارمی گردد.

.

گفتنی است؛ تعداد داوطلبان متقاضی شرکت کننده آقا در این آزمون که برای اولین بارست در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزارمی شود در روز پنجشنبه ۵۱۶ نفر و در روز جمعه ۶۳۰ نفربوده که در رشته های علوم اجتماعی، مدیریت، علوم و مهندسی کشاورزی، مشاوره، علوم قرآنی و علوم انتظامی شرکت کردند.

.

.

*************************

1 3


نظرخواهی از اعضاء خانواده دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، فرم نظر سنجی به منظور بهره مندی از نظرات و پیشنهادات ارزشمند دانشجویان و سایر اعضای خانواده دانشگاه صنعتی کرمانشاه در راستای بهبود و ارتقاء عملکرد این دانشگاه، در سامانه آموزشی گلستان بارگذاری شد.

.

بنابراین گزارش، مدیریت دانشگاه با اعلام این خبر، افزود: در راستای بهبود و ارتقاء سطح امور فرهنگی، دانشجویی، آموزشی، و مدیریتی دانشگاه، فرمی به منظور  نظرسنجی از کلیه افراد با انگیزه و هدفمند جامعه در سامانه آموزشی گلستان بارگزاری شده است.

.

برهمین اساس ایشان یادآور شد: با توجه به اینکه واقعی‌ترین شکل ایجاد تغییر جهت ارتقاء بهره ‌وری و خدمت رسانی اعمال نظرعمومی می‌باشد، بر همین اساس دانشگاه مصمم است به نتایج قانونی و هدفمند این نظر سنجی جامه عمل بپوشاند، لذا از کلیه کاربران و همچنین  جامعه محترم دانشگاه صنعتی کرمانشاه اعم از دانشجویان، اساتید و کارکنان محترم دعوت می شود؛ با مشارکت فعال و دلسوزانه در این نظرخواهی شرکت نمایند. 

.

.

گفتنی است؛ به منظور شرکت در نظرسنجی با ورود به سامانه گلستان از آدرس:

.

http://golestan.kut.ac.ir

.

مطابق تصویر وارد فرم مربوطه شده و پس از درج نظرات که بدون ثبت هویت کاربر صورت می گیرد با کلیک بر روی اعمال تغییرات فرم تکمیل شده را ارسال فرمایید.

.

nazarsanji2


انتخاب عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان داور برگزیده ماه در سال ۲۰۱۷ توسط سه مجله از انتشارات الزویر
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهندس هدایت صبوری، عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به عنوان داور برگزیده مجله  International journal of electrical power and energy systems  در ماه اکتبر، مجله Energy در ماه سپتامبر و مجله  Applied Energy در ماه ژوئن در سال ۲۰۱۷ انتخاب شد.

.

بنابراین گزارش، انتخاب داور برگزیده هر ماه توسط اعضای کمیته علمی مجله و انتشارات الزویر انجام می پذیرد و افراد با تعداد داوری بیشتر و داوری های کیفی تر به عنوان داور برتر برگزیده می شوند.

.

گفتنی است، مجله International journal of electrical power and energy systems  دارای ایمپکت فاکتور ۳/۲۸ ، مجله Energy  دارای ایمپکت فکتور ۴/۵۲۰ و مجله Applied Energy  دارای ایمپکت فکتور ۷/۱۸۲  و از مجلات  برتر جهان در زمینه مهندسی برق قدرت بوده که توسط انتشارات الزویر چاپ می شوند.

.

.

**********************************

33.

.

****************************

1 2 3

 

 


برگزاری کارگاه تخصصی شبکه های عصبی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷،  با مدیریت و همکاری دکتر زاهدی و مهندس حقیری گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه، کارگاه تخصصی شبکه های عصبی توسط مهندس حقیری در محل سایت گروه برق این دانشگاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش، شبکه‌های عصبی سیستم‌ها و روش‌های محاسباتی نوین برای یادگیری ماشینی، نمایش دانش و در انتها اعمال دانش به دست آمده در جهت بیش‌بینی پاسخ‌های خروجی از سامانه های پیچیده هستند.

.

گفتنی است؛ هدف از برگزاری این کارگاه تخصصی، آشنایی بیشتر دانشجویان با فلسفه ی اصلی شبکه ی عصبی، به عبارت دیگر آشنایی بیشتر آن ها با مدل کردن ویژگی‌های پردازشی مغز انسان برای تقریب زدن روش ‌های معمول محاسباتی با روش پردازش زیستی است.

.

بر مبنای این گزارش، مهندس حقیری، سرپرست آزمایشگاه های گروه برق دانشگاه، یادآور شد: دانشجو می تواند با استفاده از دانش برنامه‌نویسی رایانه، ساختار داده ای را طراحی کند که همانند یک نرون عمل نماید. سپس با ایجاد شبکه‌ای از این نورون‌های مصنوعی به هم پیوسته، ایجاد یک الگوریتم آموزشی برای شبکه و اعمال این الگوریتم به شبکه آن را آموزش دهد.

.

.

******************************

1 2 3 4 5 6 7 8

 

 


اعضای شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه معرفی شدند
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به همت مدیریت امور دانشجویی، طی برگزاری انتخابات شورای صنفی رفاهی دانشجویان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اعضای این شورا معرفی شدند.

.

بنابراین گزارش، مهندس عقیل الوندمنش، مدیر امور دانشجویی دانشگاه، با اعلام این خبر گفت: هدف از راه اندازی شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه ایجاد همدلی در میان دانشجویان و مسئولین دانشگاه، آشنایی بیشتر آنها با واقعیت‌ها و مشکلات یکدیگر، تقویت ارزش ­هایی چون روحیه خودباوری و اعتماد به نفس، تعاون و کار جمعی، مشارکت قانونمند و بهبود وضعیت امور صنفی و رفاهی دانشجویان می باشد.

.

ایشان ضمن اشاره به برگزاری خوب انتخابات شورای صنفی رفاهی دانشجویان این دانشگاه در روز دوم اردیبهشت ماه، از پیگیری و حمایت همه جانبه ریاست دانشگاه از تشکیل شورای صنفی رفاهی دانشجویان سخن گفت و افزود: با برگزاری موفق این انتخابات در ۴ واحد دانشگاه، از جمله دانشکده انرژی، دانشکده فناوری اطلاعات، خوابگاه دختران و خوابگاه پسران، اعضای شورای صنفی رفاهی هر واحد توسط آرای دانشجویان تعیین و انتخاب شدند.

.

مدیر دانشجویی دانشگاه، با بیان اینکه تأیید صلاحیت ثبت نام کنندگان مطابق با آیین نامه‌ی اجرایی قبل از انتخابات صورت گرفت، تصریح کرد: در مجموع انتخابات شورای صنفی رفاهی با استقبال و مشارکت بسیار خوب دانشجویان همراه بود به طوری که طبق شیوه نامه اجرایی ابلاغ شده توسط وزارت، مشارکت ۲۵ درصدی دانشجویان پیش بینی گردیده که به لطف خداوند متعال در واحد خوابگاه دختران مشارکت ۷۱ درصد، خوابگاه پسران مشارکت ۶۰ درصد، و دانشکده های انرژی و فناوری اطلاعات ۴۲ درصد بوده که این مشارکت و حضور در انتخابات، بیانگر تعلق خاطر این عزیزان به دانشگاه و مسئولیت پذیری و دغدغه آنان برای پیشبرد اهداف امور دانشجویی می‌باشد.

.. 

مهندس الوندمنش، ضمن اشاره به اهمیت نقش این شورا در فعالیت­ های دانشگاه، یادآور شد: تنها مرجع رسمی به عنوان نماینده دانشجویان دانشگاه، این شورا ست که بر همین اساس در برنامه ­ریزی­ ها، سیاستگذاری ­ها و انجام امورات مربوط به دانشجویان ( از جمله اسکان،‌ تغذیه، رفاه، ‌بهداشت و درمان، ‌تربیت بدنی، آموزشی و… ) از نظرات این عزیزان استفاده خواهد شد و ان شاا… اعضای منتخب این شورا به عنوان چشم ناظر در دانشگاه، پل ارتباطی موثری بین مسئولین و دانشجویان باشند.

.

گفتنی است؛ در نهایت و پس از شمارش آرای هر واحد، دانشجویان ذیل به عنوان اعضای اصلی و علی البدل شورای صنفی رفاهی در سال ۱۳۹۷ دانشگاه انتخاب شدند:

.

.

دانشکده انرژی

آرای ماخوذه: ۴۹۹

آرای صحیح: ۴۹۳

آرای باطله: ۶

ردیف

نام و نام خانوادگی

تعداد آراء

توضیحات

۱

شاهین رازانی

۲۷۲

عضو اصلی

۲

محمد ولی خانی

۲۱۴

عضو اصلی

۳

احمد فیروز

۱۶۴

عضو اصلی

۴

امیرحسین بهرامی

۱۳۷

عضو اصلی

۵

رضا فتاحی

۱۲۲

عضو اصلی

۶

پیام منصوری فرد

۱۱۸

عضو علی البدل

۷

یاسمن خدابنده لو

۱۱۷

عضو علی البدل

۸

راضیه دهقان

۱۱۵

عضو علی البدل

دانشکده IT

آرای ماخوذه: ۳۳۲

آرای صحیح: ۳۳۱

آرای باطله: ۱

ردیف

نام و نام خانوادگی

تعداد آراء

توضیحات

۱

رحمت محمدزاده

۲۰۲

عضو اصلی

۲

علی اکبر حقیقت

۱۶۹

عضو اصلی

۳

مرضیه سیف

۱۶۲

عضو اصلی

۴

علی فغانی

۱۵۹

عضو اصلی

۵

نرگس ساکی

۱۲۶

عضو اصلی

۶

ابراهیم صیادی

۹۷

عضو علی البدل

۷

نسترن جوادنیا

۸۱

عضو علی البدل

۸

سید فاروق حسینی

۷۸

عضو علی البدل

خوابگاه دختران

آرای ماخوذه: ۲۰۲

آرای صحیح: ۲۰۱

آرای باطله: ۱

ردیف

نام و نام خانوادگی

تعداد آراء

توضیحات

۱

مهسا شریفی

۱۰۳

عضو اصلی

۲

مریم آسترکی

۱۰۰

عضو اصلی

۳

سروه محمدی

۹۲

عضو اصلی

۴

پگاه یزدانی

۸۹

عضو علی البدل

۵

حانیه السادات مجیدی

۶۴

عضو علی البدل

خوابگاه پسران

آرای ماخوذه: ۲۶۱

آرای صحیح: ۲۵۷

آرای باطله: ۴

ردیف

نام و نام خانوادگی

تعداد آراء

توضیحات

۱

فریاد کریمی

۱۵۷

عضو اصلی

۲

محمدمهدی حاجیان

۱۵۰

عضو اصلی

۳

سعید قراخانی

۱۳۴

عضو اصلی

۴

ساسان ایزدیار

۱۲۸

عضو علی البدل

۵

صابر واحدی

۱۰۷

عضو علی البدل

 .

.

**************************

1 2 3 4 5 6 7


برگزاری کارگاه آموزشی رباتیک در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، با مدیریت و همکاری دکتر زاهدی و مهندس حقیری گروه مهندسی برق دانشگاه، کارگاه آموزشی رباتیک توسط مهندس باقری در سایت گروه برق دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، برگزار شد.

.

بنابراین گزارش، با توجه به اینکه دانشگاه صنعتی کرمانشاه در زمینه رباتیک افتخارات زیادی کسب نموده، گفتنی است؛ هدف از ایجاد این دوره، ترغیب دانشجویان این رشته در راستای آشنای بیشتر با علوم رباتیک و تشکیل تیم رباتیک برای مسابقات ملی می باشد.

.

.

***************************

1 2 3 4 5 6 7 8


نشست قائم مقام موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان با رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، نشستی با حضور مهندس حدیدی، قائم مقام موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان به همراه خانم شاکری، مدیر روابط عمومی این موسسه با دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه و دکتر زرشکی، معاون آموزشی پژوهشی این دانشگاه در اتاق ریاست، برگزار شد.

.

بنابراین گزارش دراین نشست، دکتر اختری رئیس دانشگاه ضمن خوشامدگویی، با بیان خرسندی از همکاری این دو نهاد آموزشی، یادآور شد: هر دانشگاهی موظف است، دانشجویی متخصص و صاحب حرفه تربیت و وارد جامعه کار کند. امیدواریم این همکاری ها باعث شود، دانشجویان متخصص و صاحب ایده دانشگاه صنعتی کرمانشاه از طریق جهاد دانشگاهی نیز به شرکت های دانش بنیان معرفی شده و در آینده  به مهندسینی درآمد زا و صاحب حرفه تبدیل شوند. 

.

در ادامه ریاست دانشگاه از فواید مراسم ایده شو که در دانشگاه صنعتی کرمانشاه با همکاری پارک علم و فناوری استان برگزار شد، سخن گفت و اظهار کرد: جهاد دانشگاهی استان  نیز می تواند در زمینه ترغیب دانشجویان به ایده پردازی، مراسماتی این چنین در دانشگاه صنعتی برگزار کند، چرا که از طریق همین ایده هاست که بازار کار آینده ساخته می شود. 

.

ایشان با اشاره به اینکه امسال سال حمایت از کالای داخلی می باشد، عنوان کرد: در همین راستا نیز دانشگاه ها موظفند؛ مهندسینی را تربیت کنند که در آینده وارد بازار کسب و کار داخلی شده و کالای با ارزش ایرانی تولید کنند.

.

گفتنی است؛ در پایان این نشست، قائم مقام موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان به رسم یادبود با اهدای تندیس و لوح از دکتر اختری، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه تقدیر کرد.

.

.

*******************************

1 2 3 4 5 6


جشن بزرگ میلاد سرداران کربلا در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ ۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، در آستانه اعیاد مبارک شعبانیه به همت کانون قرآن، عترت و مهدویت  دانشگاه، جشن بزرگ میلاد سرداران کربلا، امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل عباس (ع) و امام سجاد (ع) با سخنرانی حجت الاسلام یاوری و مداحی کربلایی احسان ویسی و همچنین با حضور ریاست، مسئولین و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف ترویج فرهنگ و معارف اهل بیت(ع) در دانشکده فناوری اطلاعات این دانشگاه برگزار گردید.

.

بنابراین گزارش، در این مراسم حجت الاسلام یاوری، ضمن تبریک میلاد با سعادت سرداران بزرگ و آزاده ی کربلا، امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل عباس (ع) و امام سجاد (ع) اظهار کرد: با نگاهی به ویژگی های برجسته اخلاقی که در تاریخ به ویژه احادیث و روایات در خصوص این بزرگواران بیان شده می توان دریافت که زهد، شجاعت، آزادگی، اخلاص، ولایت مداری، دور اندیشی، هجرت، تقوا و اخوت ایمانی از ویژگی های بارز اخلاقی این سرداران بزرگ کربلا می باشد. فضلیت هایی که هر یک به تنهایی انسان را در جایگاهی بسیار برتر از مردم عادی قرار می دهد.

.

ایشان در آخر به شرح مقایسه انقلاب اسلامی با قیام امام حسین (ع) پرداخت.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این مراسم پر فیض کانون قرآن، عترت و مهدویت دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با مداحی کربلایی احسان ویسی به پایان رسید.

.

.

****************************

1 2 3 4 5 6 7 8

.

.

(جهت مشاهده تصاویر بیشتر کلیک نمایید)


ماه میلاد سه پرچم دار عشق مبارک باد.
image_pdfimage_print

شعبان شد و پیک عشق از راه آمد

.

عطر نفس بقیه الله آمد

.

با جلوه سجاد و ابوالفضل و حسین

.

یک ماه و سه خورشید در این ماه آمد

.

.

***ماه میلاد سه نور ولایت مبارک باد***

.

.

******************************

2


جلسه توجیهی داوطلبین انتخابات شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۷، جلسه توجیهی داوطلبین انتخابات شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور مهندس الوند منش، مدیریت امور دانشجویی در اتاق جلسات دانشکده انرژی دانشگاه برگزار شد.

.

بنابراین گزارش، در این نشست مهندس الوند منش، مدیریت امور دانشجویی دانشگاه، ضمن اشاره به این موضوع که شورای صنفی رفاهی به عنوان زبان گویای دانشجویان باید صرفاً به بیان دغدغه ها و مشکلات آنها به دور از هرگونه جبهه گیری بپردازد،عنوان کرد: هدف از تشکیل شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه، ایجاد همدلی در میان دانشجویان و مسؤولان دانشگاه و آشنایی بیشتر آنها با واقعیت‌ها و مشکلات یکدیگر و همچنین تقویت ارزش هایی چون روحیه خودباوری و اعتماد به نفس، تعاون و کار جمعی و مشارکت قانونمند، بهبود وضعیت امور صنفی و رفاهی دانشجویان و… می باشد.

.

ایشان همچنین با بیان توضیحاتی در خصوص زمان و نحوه تبلیغات، رأی دادن و شمردن آرای دانشجویان، یادآور شد: رفتار و اخلاق خوب به نوبه خود اساس کار یک نماینده می باشد. یک نماینده فعال صرفا فقط یک گوینده خوب نیست، بلکه در وهله اول نگرش و دید خدا پسندانه است که نشانگر عمکرد خوب می باشد.  

.

گفتنی است؛ در آخر این نشست، داوطلبین با حضور مهندس الوند منش، مدیر امور دانشجوی دانشگاه، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

.

.

***********************

1 2 3 4 5 6


اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ
image_pdfimage_print

ای پیام آور خوبی

.

****پیامبری ات مبارک****

.

.

 

یا رحمت للعالمین جبریل می خواند تو را  ***  ای منجی کل بشر بیرون بیا از این سرا

.

تو شهریار عالمی تا چند در غار حرا      ***  ای یوسف مصر وجود از چاه تنهایی درآ

.

.

******************

2


برگزاری انتخابات شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، با پیگیری و حمایت همه جانبه دکتر اختری، رییس دانشگاه، و همچنین بر اساس آئین نامه شورای صنفی دانشجویان و شیوه نامه اجرایی آن، انتخابات شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار می گردد.

.

بنابراین گزارش، دانشجویان واجد شرایط می­توانند در صورت تمایل به عضویت در شورای صنفی دانشجویان دانشگاه، از تاریخ ۹۷/۰۱/۲۰ لغایت ۹۷/۰۱/۲۷ با مراجعه به معاونت دانشجویی و با در دست داشتن مدارک لازم  از جمله تکمیل فرم داوطلبی، اصل کارت دانشجویی و کپی  آن – یک نسخه و کارنامه مورد تأیید آموزش دانشگاه – یک نسخه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

.

گفتنی است؛ ثبت نام کنندگان بعد از تأیید صلاحیت، مطابق با آیین نامه‌ی اجرایی به عنوان کاندید معرفی شده و پس از تبلیغات، انتخابات در تاریخ ۲ اردیبهشت ماه از ساعت ۹ صبح الی ۱۷ عصر در سطح دانشگاه و از ساعت ۲۰ الی ۲۲ درسطح خوابگاه ها برگزار خواهد گردید.

.

بر مبنای این گزارش؛ شرایط عضویت دانشجویان در شورای صنفی، اعتقاد به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه و قانون اساسی، رعایت شئون دانشجویی و اخلاقی با تأیید مراجع ذیصلاح، رعایت مفاد آیین نامه و شیوه نامه شورای صنفی دانشجویان، گذراندن یک نیمسال تحصیلی، نداشتن حکم قطعی در کمیته انضباطی، دارا بودن حداقل معدل کل ۱۳ برای کارشناسی و ۱۵ برای کارشناسی ارشد، نداشتن مشروطی در نیمسال تحصیلی قبل و یا نداشتن مشروطی دو نیمسال غیر متوالی، مدت باقیمانده از دوران تحصیل بیش از دو ترم، عدم عضویت در شورای مرکزی تشکل های اسلامی دارای مجوز در موسسه می باشد.

.

لازم به ذکر است؛ چنانچه در هر واحد حداقل داوطلبان کمتر از تعداد مشخص شده باشد، انتخابات مجدد برگزار خواهد گردید.

.

.

********************

1

 

 

 


برگزاری دوره های آموزشی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دوره های آموزشی مقدماتی PLS ، شبکه های عصبی دیجیتال و رباتیک در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار می گردد.

.

بنابراین گزارش، دوره آموزش مقدماتی PLC  توسط گروه مهندسی برق دانشگاه در زمینه های : آشنایی با نرم افزار های تخصصی PLC ، آموزش مقدماتی نرم افزار Step7، برنامه نویسی با استفاده از نرم افزار Step7، انجام پروژه های عملی با استفاده از ست های PLC  با تدریس محمد فقیری و دوره تخصصی شبکه های عصبی دیجیتال توسط گروه مهندسی برق دانشگاه در زمینه های: آشنایی با سیستم بیولوژیک دیجیتال، آموزش روش های مختلف تقریب معادلات عصبی، آموزش تحلیل دینامیکی سیستم های عصبی دیجیتال، پیاده سازی سیستم دیجیتال بر روی FPGA با تدریس سعید حقیری و همچنین دوره آموزشی رباتیک در زمینه های: آموزش میکروکنترلرهای AVR، آشنایی با نرم افزار Codevision، آشنایی با نرم افزار Altium Designer، آشنایی با نرم افزار Proteus، در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار می گردد.

.

گفتنی است؛ دانشجویان دانشگاه می توانند جهت ثبت نام در دوره های آموزشی مقدماتی PLC ، به آزمایشگاه کنترل خطی دانشگاه و یا آی دی @plc-kut  ، شبکه های عصبی دیجیتال به آزمایشگاه کنترل خطی دانشگاه و یا آی دی @digital-brain-kut و رباتیک به آزمایشگاه کنترل خطی دانشگاه، مراجعه نمایند.

.

.

******************

1 2 3


افزایش پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در دوره کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر بنی اردلانی، مدیر آموزش دانشگاه صنعتی کرمانشاه، از افزایش پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در دوره کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه خبر داد.

.

.

*****************

IMG_3138

.

بنابراین گزارش، دکتر بنی اردلانی، با اعلام این خبر افزود: در راستای تسهیل در اجرای آیین نامه پذیرش آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد و آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری، مصوبات شصت و پنجمین جلسه شورای هدایت استعدادهای درخشان تاریخ ۹۶/۱۲/۱۲ برای اجرا در سال تحصیلی ۹۸–۹۷ به شرح ذیل افزایش می یابد.

.

۱- دانشگاه های سطح یک و دو                   حداکثر به اندازه ۴۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون

۲- دانشگاه های سطح سه                         حداکثر به اندازه ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون

۳- سایر دانشگاه ها                                   حداکثر به اندازه ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون

.

گفتنی است؛ پیرو این خبر دکتر بنی اردلانی، یادآور شد: دانشگاه های سطح یک موظفند یک سوم از پذیرفته شدگان بدون آزمون خود را از متقاضیان سایر دانشگاه ها پذیرش نمایند.

.

.

******************

IMG_6303

.


از نفرات برتر در مسابقه کتابخوانی تقدیر شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز یکشنبه مورخ ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۶، از نفرات برتر در مسابقه کتابخوانی کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه که به همت کمیته سلامت اداری با موضوع قطره ای از نماز در راستای احیای فریضه های آن برگزار گردید، با حضور دکتر اختری،ریاست دانشگاه، تقدیر شد.

.

بنابراین گزارش، نفرات برتر به شرح ذیل می باشد:

.

آقایان: سیاوش دانایی مهر و رضا یحیوی

.

خانم ها: طاهره کرمی و زهرا جابری

.

.

*******************

1


ألسَّلامُ عَلَیکِ یَا زِینَبَ الکُبری(س)
image_pdfimage_print

 زینب آخر این شبِ تاریک را سر می‌کند / یاد از یاس و شقایق، یا صنوبر می‌کند

.

این وداعِ آخر و جان دادنِ بانوی عشق / عاقبت وصل حسینش را میّسر می‌کند

.

.

**************************

2


پیام تبریک ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت فرارسیدن عید نوروز
image_pdfimage_print

یا مقلب القلوب والابصار، یا مدبرالیل والنهار، یا محول الحول والاحوال، حول حالنا الی احسن الحال

.

.

.

 

06


برگزاری جلسه ارزیابی و تحلیل عملکرد دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال ۱۳۹۶
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ۲۶ اسفند ماه ۱۳۹۶، جلسه ارزیابی و تحلیل عملکرد و فرآیند کاری دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال ۹۶، با حضور ریاست، معاون اداری و مالی و دبیران کمیته های تخصصی مرتبط با مسائل مدیریتی و اداری دانشگاه و همچنین آقای عزیزی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و خانم مقدسی نماینده سازمان مدیریت و برنامه ­ریزی استان در محل اتاق جلسات دانشکده انرژی دانشگاه برگزار شد.

.

بر پایه این گزارش در ابتدای این جلسه دکتر اختری، ریاست دانشگاه، به تشریح برخی از اقدامات انجام شده دانشگاه در حوزه تحول اداری پرداخت و همچنین در همین راستا نیز دکتر مرادی، معاون اداری و مالی دانشگاه، ضمن تأکید بر پیگیری جدی دانشگاه در برنامه های تحول اداری، از اهمیت بکارگیری توان و پتانسیل اعضای جدید در کارگروه های تخصصی سخن گفت.

.

در ادامه دبیران کمیته های اداری دانشگاه از جمله دبیر کمیته اصلاح ساختار سازمانی، دبیر کمیته دولت الکترونیک، دبیر کمیته شفافیت مالی، دبیر کمیته بهبود فضای کسب و کار، دبیر کمیته سلامت روانی، دبیر کمیته سرمایه انسانی و دبیر کار گروه توسعه مدیریت ضمن بیان دغدغه ها و موانع کاری در سال جاری، به تفصیل گزارشی از عملکرد و فرایند کاری دانشگاه در سال ۹۶ و سال آتی پرداختند.

.

در آخر عزیزی، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، ضمن اشاره به اعلام  نتایج ارزیابی سازمان ها در جشنواره شهید رجایی، از شفاف سازی و اهمیت مستند سازی در عملکرد و فرایند کاری دانشگاه سخن گفت و عنوان کرد: نقاط قوت و ضعف یک مجموعه بر اساس همین مستند سازی هاست که مشخص می شود. ایشان همچنین یادآور شد: ارزیابی عملکردها و فرآیند کاری یک سازمان در راستای آسیب شناسی به نوبه خود باعث پیشرفت آن سازمان در سال های آتی می شود.

.

.

*********************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 


نشست صمیمانه ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مدیران و کارکنان دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز یکشنبه مورخ ۲۷ اسفند ماه ۱۳۹۶، در آستانه سال نو نشست صمیمانه ریاست و هیأت رئیسه دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مدیران و کارکنان دانشگاه در محل اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار شد.

.

بنابراین گزارش در ابتدای این نشست دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن تبریک فرارسیدن سال نو، با ابراز خرسندی از آهنگ رو به رشد دانشگاه به سوی توسعه و شکوفایی، ازتلاش همه همکاران در دو حوزه هیأت علمی و کارکنان تشکر کرد. ایشان با اشاره به رویکرد دولت در جهت خودکفا بودن دانشگاه ها، حرکت به سمت کیفی سازی را از برنامه های پیش روی دانشگاه خواند.

.

وی ضمن برشمردن شاخص های مثبت دانشگاه در بخش های پژوهشی، دریافت مجوز پذیرش دانشجوی بین المللی را از اتفاقات خوب دانشگاه در سال ۹۶ دانست .

.

ریاست دانشگاه ابراز کرد: آنچه امروزه در دانشگاه صنعتی کرمانشاه شاهد آن هستیم، بدون شک حاصل تلاش صادقانه همه همکاران گرامی می باشد.

.

در ادامه این نشست، کارکنان دانشگاه به بیان دغدغه ها و نقطه نظرات خود پرداختند و همچنین به پاس تلاش و زحمات دو تن از همکاران دانشگاه، آقای علی رستمی، مرکزمشاوره و سرکارخانم مریم پزد، مسئول انجمن ها و تشکلات دانشجویی  دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اهدای لوحی تقدیر و تشکر بعمل آمد.

.

در پایان دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای همه همکاران، آرزوی سالی خوب همراه با سعادت و سربلندی از خداوند متعال خواستار شد.

.

.

************************

1 2 3 4 5 7 8 9 10

 


انتخاب عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان داور برتر سال ۲۰۱۷ مجله انتشارات الزویر
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر رضا همتی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به عنوان داور برتر مجله  International journal of electrical power and energy systems در سال ۲۰۱۷ انتخاب شد.

.

بنابراین گزارش، انتخاب داور برتر هر ساله توسط اعضای کمیته علمی مجله و انتشارات الزویر انجام می پذیرد و افراد با تعداد داوری بیشتر و داوری های کیفی تر به عنوان داور برتر انتخاب می شوند.

.

گفتنی است، مجله International journal of electrical power and energy systems توسط انتشارات الزویر چاپ می شود و دارای ایمپکت فاکتور ۳٫۲۸ می باشد و جزو چند مجله برتر جهان در زمینه مهندسی برق قدرت می باشد.

.

.

***********************************

Journal of Chromatography


درخشش کشتی گیران دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات دانشگاه ‌های منطقه ۵
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، کشتی گیران فرنگی و آزادکار دانشگاه صنعتی کرمانشاه، توانستند در مسابقات کشتی دانشگاه‌های منطقه ۵ کشور که به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد در جایگاه سوم تیمی قرار گیرند.

.

 بنابراین گزارش حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: در مسابقات کشتی دانشگاه‌های منطقه ۵، تیم کشتی دانشگاه با کسب ۳ مدال نقره و ۷ مدال برنز موفق به کسب مقام سوم تیمی شدند.

.

حسین پار با اشاره به سطح بالای مسابقات در این رشته و تعداد بالای تیم های شرکت کننده، یادآور شد: کشتی گیران جوان و با استعداد دانشگاه صنعتی کرمانشاه در حالی موفق به کسب این جایگاه شدند که بیشتر کشتی گیران شرکت کننده بخصوص تیم دانشگاه های علمی کاربردی منطقه، همگی در سطح ملی بودند .

.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه، در ادامه عنوان کرد: آقایان محمد حسین فزونی، حمید باقری و علیرضا لطفی مدال نقره و باربد امیری، علی مهرنگار، شاهین رازانی، محمد فرخی، فریاد کریمی، محمدامین چهری و محمدجواد موقوفه ای مدال های برنز را برای دانشگاه کسب کردند.

.

.

********************

1 2 3 4 5 6 4444

 .

.

(جهت مشاهده تصاویر بیشتر کلیک نمایید)


کجایند مردان بی ادعا
image_pdfimage_print

امام خمینی (ره):

.

خوشا بحال آنانکه با شهادت رفتند.

.

*****************

.

.

 

خوشا آنان که با عزت ز گیتی / بساط خویش برچیدند و رفتند

ز کالاهای این آشفته بازار / شهادت را پسندیدند و رفتند …

.

.

*****************

Colorful_Abstract_3D_Wallpapers_laba.ws


موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با پذیرش دانشجوی بین المللی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، بنا بر بررسی و اعلام نظر سازمان امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر جذب دانشجوی غیر ایرانی بصورت غیر بورسیه و بورسیه در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، این سازمان طی نامه ای موافقت خود را با پذیرش دانشجوی بین المللی در این دانشگاه اعلام کرد.

.

بنابراین گزارش دکتر اختری، ریاست دانشگاه، با اعلام این خبر ضمن تبریک به مجموعه دانشگاه صنعتی کرمانشاه، عنوان کرد: بدون شک این موفقیت ناشی از پتانسیل های ایجاد شده توسط اعضای خوب هیأت علمی، کارکنان زحمت کش و دانشجویان گرامی این دانشگاه می باشد.

.

.

******************


افتخار آفرینی دختران و پسران شناگر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، شناگران دختر و پسر دانشگاه صنعتی کرمانشاه، توانستند در مسابقات شنای دانشگاه‌های منطقه ۵ کشورکه به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد در جایگاه سوم قرار گیرند.

.

 بنابراین گزارش حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: در مسابقات شنای دانشگاه‌های منطقه ۵، تیم شنای دختران دانشگاه با کسب ۳ مدال برنز توسط خانم سحر باتمانی، دانشجوی شایسته رشته مهندسی کامپیوتر موفق به کسب مقام سوم تیمی شدند.

.

حسین پار ضمن اشاره به تراکم مسابقات ورزشی دانشگاه های منطقه در ماه های پایانی سال۹۶ ، یادآور شد: شناگران پسر دانشگاه نیز توانستند با کسب ۱ مدال طلا، ۳ نقره، ۳ برنز انفرادی و ۲ برنز تیمی در جایگاه سوم تیمی قرار گیرد.

.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه عنوان کرد: آقایان کیارش کرکوتی ۱ مدال طلا و ۲ نقره، پارسا شهسواری ۱نقره و ۱ برنز، امیر علیای ۱برنز، پرهام محمد نظر ۱ برنز و آقایان حامد احمدی، پویا پرگام، متین حافظ پرست و محسن شیری در مواد تیمی مدال برنز را برای دانشگاه کسب کردند.

.

.

********************

1 selfiecamera_2018-03-04-22-29-54-684


اقدام انسان دوستانه دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در آستانه سال نودراقدامی انسان دوستانه توسط جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه تحت عنوان لبخند آفتاب، نمایشگاه نقاشی کودکان زلزله زده سرپل ذهاب در پارک کودک کرمانشاه برگزار گردید.

.

بنابراین گزارش، این گروه از دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با همراهی مهندس محمد سعید صفری به نمایندگی از دانشگاه، فعالیت های انسان دوستانه خود را بعد از وقوع زلزله ویرانگر شهرستان های سرپل ذهاب و ثلاث باباجان شروع نمودند و به صورت هفتگی جهت ایجاد شور و نشاط  در کودکان آسیب دیده با اجرای برنامه های شعر خوانی و نقاشی و همچنین اهداء بسته های فرهنگی شامل لوازم التحریر و اسباب بازی به کودکان ۳ تا ۱۲ سال این مناطق نقشی مهمی در کاهش آلام روحی این عزیزان ایفا نمودند.در راستای این فعالیت ها با فراهم نمودن وسایل نقاشی برای این کودکان، ۱۵۵ اثر از این نقاشی ها در معرض نمایش عموم قرار گرفت که مبلغ ۳۵ میلیون ریال درآمد حاصل از فروش این نقاشی ها صرف کمک به کودکان نیازمند این مناطق خواهد شد.

.

در همین راستا دکتر اختری ریاست دانشگاه به همراه اعضاء هیات رئیسه و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه از این نمایشگاه بازدید کردند. ریاست دانشگاه ضمن قدردانی از این حرکت خداپسندانه ابراز امیدواری کرد: که همواره این روحیه ارزشمند در بین دانشجویان عزیز حفظ شود.ایشان همچنین یکی از زیبایی‌های این نمایشگاه را جلوه پرچم عزیز ایران در اکثر نقاشی های این کودکان دانست که حاکی از عشق آنها به کشور ایران و البته پاسخ و قدردانی از جوشش مهربانی مردم ایران میتواند باشد و حتی در نمونه هایی، گفتمان رنج‌های کودکان بر روی پرچم نمایانگر می باشد و این درسی است برای ما و جوانان که بیشتر خدمتگذار مردم این مرز و بوم باشیم.

.

گفتنی است این طرح با هدف جمع آوری اطلاعات فردی شامل استعدادها، توانمندی ها و معضلات روحی و روانی کودکان در قالب پرونده های تفکیک شده برای هر کودک  اجرا گردید و این پرونده ها حاوی اطلاعاتی است که می تواند برای افراد خیر و روانشناسان بسیارارزشمند و راهگشا باشد و این دانشگاه آماده است که این اطلاعات ارزشمند را در اختیارافراد خیر و روانشناس جهت یاری این کودکان قرار دهد.

.

.

******************

1 2 3 4 5 6 7 8


انتصاب دکتر محمد جوادیان به عنوان مدیر گروه آموزشی کامپیوتر و سرپرست گروه آموزشی علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمد جوادیان  طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان «مدیر گروه آموزشی کامپیوتر و سرپرست گروه آموزشی علوم کامپیوتر» دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

.

.

در این حکم آمده است:

.

.

جناب آقای دکتر محمد جوادیان   

.

.

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم از تاریخ ۹۶/۱۲/۱ به عنوان مدیر گروه آموزشی کامپیوتر و سرپرست گروه آموزشی علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب می شوید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم. 

.

.

********************

1

 


برگزاری مراسم روز درختکاری در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم روز درختکاری به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با حضور ریاست و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه در محوطه دانشگاه برگزار گردید.

.

گفتنی است هدف از کاشت درختان، توسعه فضای سبز در محوطه دانشگاه و سعی و تلاش در حفظ سرسبزی محیط  طبیعی دانشگاه صنعتی کرمانشاه می باشد.

.

.

**********************

1 2 3 4


افتخارآفرینی تیم شطرنج پسران دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، تیم شطرنج پسران دانشگاه صنعتی کرمانشاه، توانست در مسابقات شطرنج دانشگاه‌های منطقه ۵ کشورکه به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد در جایگاه دوم قرار گیرد.

.

 بنابراین گزارش حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: در مسابقات شطرنج دانشگاه‌های منطقه ۵، آقایان: سیدمحمدامین معصومی، علی بنیادی، رضا شرفی نصیری و کیوان گراوندی موفق به کسب مقام دوم تیمی شدند.

.

حسین پار در ادامه ضمن تشکر از تلاش دانشجویان مستعد و خوش فکر شطرنج باز دانشگاه، عنوان کرد: تیم دانشگاه صنعتی کرمانشاه در بازی نهایی در دیداری نزدیک در برابر تیم دانشجویان شطرنج باز با ریتینگ جهانی دانشگاه رازی، بازی را واگذار کرد و به مقام دوم دست یافت.

.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه یادآور شد: در پایان مسابقات در بخش انفرادی آقای سیدمحمدامین معصومی مقام اول و آقایان علی بنیادی و رضا شرفی نصیری مقام دوم و آقای کیوان گراوندی مقام سوم بخش انفرادی را کسب کردند.

.

.

*****************

 

1 2


بازدید اعضای حقیقی و حقوقی هیأت امنا از دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۱۶ اسفند ماه ۱۳۹۶، اعضای هیأت امنای دانشگاه‌های رازی و صنعتی کرمانشاه، دکتر احمد ترک نژاد، دکترعلی کرمانشاه، دکتر اعلمی آل آقا، دکتر سلیمی، دکتر ابوزاده و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه رازی به همراه ریاست، اعضای هیأت رئیسه و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور دراین دانشگاه ازبخش های مختلف آن بازدید بعمل آوردند.

.

گفتنی است در این بازدید، اعضای هیأت امنا برای پیشبرد اهداف دانشگاه و رفع موانع هیأت امنا قول مساعدت دادند.

.

.

*******************

1 2 3 4 5 8 9 10


نشست دبیران شورای صنفی دانشجویان با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۶، نشست دبیران شورای صنفی دانشجویان با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور مهندس الوند منش، مدیر امور دانشجویی در دانشگاه برگزار شد.

.

در این نشست به طرح مشکلات و چالش های صنفی دانشجویان از قبیل تدوین پیش نویس آیین نامه داخلی شورای صنفی، برگزاری شوراهای دانشجویی، مسائل رفاهی و صنفی ازجمله پرداخت وام دانشجویی، کار دانشجویی، مسائل آموزشی و اردوهای دانشجویی پرداخته شد و مقرر گردید پس از بررسی کارشناسی، راهکارهای اجرایی در یک بازه زمانی مشخص تعیین و عملیاتی شود.

.

در آخر دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن بیان اینکه خود دانشجویان می توانند تا حدودی برخی از مشکلات دانشگاه را برطرف نمایند، عنوان کرد: شورای صنفی با کمک های فکری وعملی خود و همچنین استفاده از این جلسات می تواند، مشکلات و معضلات دانشجویان را برطرف نماید. ایشان در خصوص برخی از دغدغه های دانشجویان در مورد وام های دانشجویی، سالن مطالعه، تجهیز کتابخانه و همچنین مسائل آموزشی بیان کرد: دانشگاه قصد دارد در سال آتی کتابخانه خود را تجهیز و سالن مطالعه دانشجویان را به دو بخش آقایان و بانوان تقسیم نماید و همچنین در راستای وام های دانشجویی خاطر نشان کرد: امور دانشجویی دانشگاه، دانشجویان بی بضاعت را در اولویت وام های خود قرار می دهد.

.

.

********************

1 2 3 4

 


انتخابات عضویت در شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، واحد انجمن های علمی مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با اعلام این خبر، افزود: پس از ثبت نام اولیه از دانشجویان متقاضی عضویت در شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و بررسی سوابق علمی و آموزشی متقاضیان، این انتخابات در روز یکشنبه مورخ ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۶ در دانشکده فناوری اطلاعات برگزار گردید.

.

براساس این گزارش، نتایج این انتخابات به شرح ذیل می باشد.

.

مهندسی برق:

.

۱- احسان رحیم پور ۲- احمد فیروز ۳- سمیرا گومه ۴- مهدی امیدوار ۵- مهتاب بی ژه ۶- مصطفی درخشش فر ۷- امیر حاتمی

.

مهندسی شیمی:

.

۱- میلاد سوسنی ۲- سیده فروغ کریمی ۳- مصطفی احمدی ۴- پریسا بادفر ۵- میثم برنا ۶- محمدرضا نظری

.

مهندسی مکانیک:

.

۱- عباس گودرزی ۲- مهدی عبیاتی ۳- سیدمهدی موسوی ۴- یعقوب حسینی ۵- سجاد انتظاری ۶- جواد خسروی ۷- علی انفرادی

.

مهندسی کامپیوتر:

.

۱- عباس قدردان ۲- سیده پریسا هاشمی ۳- زهرا امیری ۴- عباس رضایی ۵- مهدی خسروی ۶- محمدرضا الماسوندی                    ۷- فهیمه بصیرت

.

مهندسی عمران:

.

۱- آرمین صفری ۲- نوید بهرامی ۳- مجید ملکیان ۴- ریحانه قیاسی ۵- کوثر تیموری ۶- الهه یاری ۷- ندا امیری

.

فیزیک مهندسی:

.

۱- علی فغانی ۲- علی الماسی ۳- حامد تیموری ۴- صابر زارعی ۵- پوریا حشمتیان ۶- امیرحسین افشاری

.

مهندسی صنایع:

.

۱- رامین خلیلی ۲- پیام تمیجی ۳- احمدرضا پاشایی ۴- حسین ابوالفتحی ۵- عارف پروین

.

مهندسی راه آهن:

.

۱- احسان اسدی ۲- مجتبی گلستان ۳- یاسین کارمنش ۴- محسن اسحاقیان ۵- محمد امین امامی ۶- آرش مرادی                               ۷- فاطمه خانی

.

علوم مهندسی:

.

۱- فردوس امیر غلامی ۲- مهران سوری ۳- پگاه الفتی ۴- سیدفاروق حسینی ۵- فاطمه افسری ۶- میلاد مرادی

.

.

********************

1 2 3 4 5 6 7 8 9


انتصاب دکتر مهدی خزایی به عنوان رئیس دانشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر مهدی خزایی طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان «رئیس دانشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات» دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

.

.

در این حکم آمده است:

.

.

جناب آقای دکتر مهدی خزایی

.

.

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم از تاریخ ۹۶/۱۲/۱ به عنوان رئیس دانشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب می شوید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم. 

.

گفتنی است دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن آرزوی موفقیت برای دکتر مهدی خزایی، از تلاش و زحمات ارزشمند و صادقانه دکتر عباس رضایی طی دوره سرپرست دانشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه که منجر به پیشبرد اهداف آموزشی دانشگاه گردید، تقدیر نمود.

.

.

********************

1

 


با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان دوره MBA در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی، دوره MBA با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان با حضور دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه برگزار گردید.

.

بنابراین گزارش امیر آفریننده، مدرس مرکز فناوری های پیشرفته (High Tech) سازمان آموزش فنی و حرفه ای و مدرس این دوره در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با بیان این موضوع که اکثر فارغ التحصیلان دارای مدرک دانشگاهی هنگام وارد شدن به بازار کار، بیشترین چیزی که لمس می کنند؛ فقدان مهارت لازم برای انتقال آموخته هایشان در بازار کار می باشد، گفت: مهم‌ترین مزیت دوره ی کاربردی MBA تبدیل کردن مجموعه ای از اطلاعات و دانش به مجموعه ای ارزشمند از مهارت‌ها، تجربیات و جسارت بکار بستن آن در کسب و کارهای بزرگ و کوچک است.

.

آفریننده افزود:MBA مخفف Master of Business Administration است که  معادل فارسی آن دوره عالی مدیریت کسب و کار می باشد که در آن مدیریت کسب و کار به طور راهبردی، علمی و کاربردی به دانشجویان آموزش داده می شود. هدف اصلی MBA تبدیل دانش صرف مدیریتی به مهارت کاربردی و اجرایی مدیریت است. در طی دوره های MBA مهارت پذیران با استفاده از دانش مدیریت درصدد حل مسائل و برطرف کردن چالش های مدیریتی واقعی بر می آیند. این دوره های مهارتی که با استاندارد بین المللی ILO در سه سطح برگزارمی شود، دروسی مانند ارزش آفرینی، تفکرسیستماتیک، مدل های ذهنی، زبان بدن، بازاریابی، مدیریت استراتژیک، مدیریت منابع انسانی، ارتباط با مشتری، روش های نوین تبلیغات، مدیریت منابع مالی، سرمایه گذاری، مدیریت فروش و خدمات پس از فروش، مدیریت پروژه و … آموزش داده می شود.

.

در آخر ایشان یادآور شد: دراین دوره بنا داریم، مهارت مدیریت را با نگاه کارآفرینانه، آموزش دهیم و تلاش می‌کنیم؛ ضمن بومی سازی مباحث بروز دنیا، آن را به متقاضیان آموزش دهیم. وی مدیریت را صرفاً یک جایگاه ندانست و عنوان کرد: مدیریت یک مهارت و تخصص است که باید آموزش داده شود تا بتواند اثربخش و روبه‌جلو باشد.

.

گفتنی است تاکنون دوره ی سطح یک با استاندارد ۱۲۰ ساعتی با ۳۲ نفر مهارت آموز برگزار شده و دوره ی سطح ۲ نیز در حال برگزاری می باشد.

.

.

********************

1 2 3 4


مراسم جُنگ دانشجویی با عنوان «ازدواج» در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۸ اسفندماه ۱۳۹۶، به همت بسیج دانشجویی، مراسم جُنگ دانشجویی با عنوان ازدواج با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسین عالمی و با حضور اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه برگزارگردید.

.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حسین عالمی با فریضه دانستن امر ازدواج از نظر اسلام، بیان کرد: ازدواج یک امر واجب است که مرد و زن باید آن را به عنوان یک کار الهی و یک وظیفه انجام دهند.

.

ایشان ضمن اشاره به اینکه، ازدواج، رخدادی اثرگذار و سرنوشت ساز در زندگی انسان هاست، عنوان کرد: یک ازدواج موفق به شناخت درست پسر و دختر از یکدیگر پیش از ازدواج، آگاهی آن‌ها از رمز و رازهای ازدواج و پیدا کردن زوج مناسب با سطوح اعتقادی، فرهنگی، علمی و اقتصادی نزدیک به هم بستگی دارد.

.

بی گمان برای کسانی که آرزومند ازدواجی دلخواه و تعالی بخش هستند، آگاهی از همه ضوابط، شرایط و سازوکارهای آن، امری بایسته و ضروری خواهد بود و یکی از شیوه های دست یابی به این آگاهی، گوش سپردن به سخنان بزرگانی است که دراین‌باره رهنمودهای ارزشمند ارائه داده اند.

.

در آخر حجت الاسلام و المسلمین حسین عالمی یادآورشد: همه مشکلات کم شدن رغبت جوانان برای ازدواج، ناشی از مسائل مالی و اقتصادی نبوده، بلکه باید در نهادینه کردن فرهنگ صحیح ازدواج در جامعه تلاش شود و خوشبختانه سیاست‌های تعریف شده در حوزه فرهنگی واحد علوم و تحقیقات در همین راستا پایه ‌گذاری شده است.

.

.

**************************

1 2 3 4 5

 

.

.

***(جهت مشاهده تصاویر بیشتر از این مراسم کلیک نمایید)


نشست اعضای ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه مورخ ۸ اسفند ماه ۱۳۹۶، دومین نشست ستاد شاهد وایثارگر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در آغاز نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶، با حضور دکتراختری، رئیس دانشگاه، دکتر زرشکی، معاون آموزشی و پژوهشی، دکتر بنی­ اردلانی، مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی، مهندس فلاحی، نماینده اساتید و مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر، خانم احمدی­ پور، مدیر امور دانشجویان شاهد و ایثارگر و همچنین با حضور دکتر شهیدی، معاون فرهنگی بنیاد شهید استان و آقای اکبری، مسئول آموزش عالی بنیاد شهید شهرستان منطقه ۱،  در اتاق ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

.

بنابراین گزارش، در این نشست، مطابق روال نیمسال های گذشته، اعضای ستاد شاهد دانشگاه طی نشستی به بررسی درخواست های دانشجویان شاهد و ایثارگر در حوزه آموزشی، فرهنگی و رفاهی پرداخته  و در پایان در این راستا  با حضور مسئولین، تصمیماتی اتخاذ گردید.

.

.

*********************

1 2 3 4 5

 


موفقیت تیم دختران شطرنج باز دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات شطرنج دانشگاه ‌های منطقه ۵ کشور
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: در مسابقات شطرنج دانشگاه‌های منطقه ۵ کشور، خانم ها: یاسمن یوسفی نژاد، ملیکه سالاری، نینا ابراهیمی و منیره خسروی به سرپرستی خانم نسرین محمدی موفق به کسب مقام سوم تیمی شدند و در بخش انفرادی نیز خانم یاسمن یوسفی نژاد در جایگاه دوم قرار گرفت.

.

بنابراین گزارش حسین پار، ضمن تبریک موفقیت های اخیر دختران توانمند و شایسته دانشگاه، عنوان کرد: بحمدالله با حمایت های مسئولین و مشارکت بالای دختران در فعالیت های ورزشی، ما در سال جاری شاهد افزایش تعداد اعزام های بانوان در رشته های مختلف و کسب عناوین ورزشی بوده ایم . ایشان در آخر اظهار امیدواری کرد: در سال های آتی شاهد ورود  تیم های قدرتمندی از دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در  مسابقات باشیم.

.

.

******************

1 2 3 4

 


برگزاری کارگاه بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۸ اسفند ماه ۱۳۹۶، کارگاه یک روزه آموزشی آشنایی با بهداشت، ایمنی و محیط زیست HSE با حضور اعضای هیأت علمی، مسئولین و کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در محل اتاق جلسات دانشکده انرژی دانشگاه، برگزار شد.

.

بر اساس این گزارش، در این کارگاه پنج ساعته که به همت آزمایشگاه مرکزی به منظور آشنایی بیشتر کارکنان دانشگاه برگزار شد، جدیدترین موضوعات و ضروریات حوزه HSE از جمله تقویت فرهنگ HSE و ایمنی مبتنی بر رفتار، مخاطرات و عوامل زیان آور محیط آزمایشگاه، رویکردهای کنترلی مواجهه با آن‌ها، تجهیزات حفاظت فردی، مخاطرات زیستی و پسماندهای آزمایشگاهی و مدیریت ریسک در اطفای حریق توسط آقای مهندس یاری، مدرس این دوره، مطرح گردید.

.

 گفتنی است، در انتهای این کارگاه اعضای حاضر در جلسه به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مربوط به اصول و ضوابط HSE در دانشگاه صنعتی کرمانشاه پرداختند.

.

.

********************

 

1 2 3 7 8 9

 

 

 


حضور غرفه دستاوردهای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان کرمانشاه که از روز ۵ تا ۷ اسفندماه ۱۳۹۶، در محل ساختمان آزمایشگاه مرکزی دانشگاه رازی برگزار گردید. غرفه پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز با هدف ارایه دستاوردهای حوزه پژوهش و فناوری پژوهشگران خود در یک سال اخیر، افزایش ارتباط مؤثر با صنعت و شناسایی سرمایه گذاران به منظور تسهیل فرآیند تجاری سازی محصولات فناورانه دایر گردید.

.

بر اساس این گزارش، ۱۴طرح پژوهشی ایده محور و فناورانه، ۶ طرح حوزه ارتباط با صنعت و ۱۲ طرح بنیادی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

.

گفتنی است، روز دوشنبه مورخ ۷ اسفند ۱۳۹۶ مراسم اختتامیه نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان در محل سالن آمفی تئاتر شهید علی محمدی واقع در دانشکده علوم دانشگاه رازی برگزار گردید و از آقایان دکتر مهدی بحیرایی عضو هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک به عنوان پژوهشگر برتر دانشکده انرژی، دکتر افشین مرادی عضو هیأت علمی گروه فیزیک مهندسی به عنوان پژوهشگر برتر دانشکده فناوری اطلاعات و همچنین دکتر غلامحسین روشنی عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق به عنوان فناور برتر تجلیل و تقدیر شد.

 .

.

*********************

1 2 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 24 25 26


قهرمانی مقتدرانه تیم تیراندازی دختران دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات تیراندازی دانشگاه های منطقه ۵ ورزش کشور
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: دانشجویان دختر نماینده دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات تیراندازی دانشگاه ­های منطقه ۵ ورزش کشور و انتخابی چهاردهمین المپیاد دانشجویان کشور که به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد، توانستند با اقتدار مقام اول تیمی را  کسب نمایند.

.

بنابراین گزارش حسین پار، عنوان کرد: در این رقابت ها در اسلحه تپانچه بادی تمامی مدال ها به نمایندگان شایسته دانشگاه صنعتی کرمانشاه رسید و خانم­ ها طناز شیرزادی، محیا ناصری و شبنم کرمی موفق شدند در بین دانشجویان دانشگاه های منطقه ۵، به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کنند.

.

وی در ادامه افزود: در رشته تفنگ نیز دانشجویان دختر دانشگاه خوش درخشیدند و خانم ها عاطفه بهادری نیک و فاطمه فاطمی زاده صاحب گردن آویزهای نقره و برنز شدند و خانم شبنم راضی در جایگاه چهارم قرار گرفت.

.

 مدیر تربیت بدنی دانشگاه تصریح کرد: در این دوره از مسابقات تیم تیراندازی (تفنگ و تپانچه) دختران دانشگاه توانست با مربیگیری آقای جمشید محمدی و سرپرستی خانم امیری با قرارگرفتن در جایگاه اول، ۶ سهمیه المپیاد چهاردهم را که تابستان آینده در شیراز برگزار می شود، کسب کند.

.

در آخر حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، ضمن تبریک این موفقیت به دانشجویان و خانواده دانشگاه صنعتی کرمانشاه، یادآورشد: قهرمانی ها و کسب مدال های خوشرنگ در رشته های مختلف حاصل حمایت های مادی و معنوی ریاست، هیأت رئیسه و تلاش دانشجویان شایسته دانشگاه بوده و امیدوار هستیم با همدلی و همکاری بخش های مختلف دانشگاه شاهد رشد و استمرار آن باشیم.

.

.

**********************

1 2 3 4 5 6 7 8

 

.

.

(جهت مشاهده تصاویر بیشتر کلیک نمایید)


ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه بود
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، جمعه مورخ ۹۶/۱۲/۴ به مناسبت روز مهندس سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه کرمانشاه بود .

.

بنابراین گزارش، در این سخنرانی دکتری اختری، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) و جان باختن جمعی از هم وطنان عزیز در سانحه سقوط هواپیمای مسافربری تهران-یاسوج ، در سه بخش، معرفی خواجه نصیر الدین طوسی، تعریف و ویژگی های مهندس و معرفی دانشگاه صنعتی کرمانشاه سخنرانی کرد.

.

در این سخنرانی، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، پنجم اسفند ماه را مصادف با زادروز خواجه نصیرالدین طوسی زاده ۵ اسفند ۵۷۹ (ه-ق) ۶۵۳ (ه-ش) شاعر، فیلسوف، متکلم، فقیه،منجم، ریاضی دان، پزشک و معمار قرن هفتم ایران زمین عنوان کرد. و اظهار داشت: امروزه با توجه به  اینکه بشریت  در مرزهای علم و فنّاوری قرار دارد، با این وجود کمتر کسی می تواند در بیش از یک یا دو رشته متخصص شود. اما این دانشمند مسلمان شیعه، آن هم در زمان حمله ویرانگر مغول و در شرایطی که مدام محل اسکان خود را تغییر می‌داد، توانست در چندین رشته در بین دانشمندان سرآمد شود و از جنبه معماری برج خاصی را ابداع نماید که در اول هر ماه، نور خورشید از دریچه یک پنجره آن به داخل برج می تابید و به عنوان تقویم از آن استفاده می شد. همچنین ساخت رصدخانه و کتابخانه از دیگر دستاوردهای این حکیم بزرگ ایرانی است و اکنون در دانشگاه های جهان تئوری‌های ایشان در زمینه های ستاره شناسی و موج و شبیه سازی با حرکت آب در رودخانه هنوز پا برجاست .

.

.

******************

1 2 3.

******************

دکتر اختری در ادامه صحبت های خود با تبریک روز مهندس، بیان داشت: مهندس در واقع یک خالق است که خداوند متعال که خالق جهان هستی است بخشی از امور را از ید مهندسین به فعلیت می رساند و می بایست؛ یک مهندس از خداوند متعال استعانت بجوید .

.

 

ایشان همچنین، ایمنی،خدمت پذیری و اقتصاد را سه فاکتور اصلی یک پروژه برشمرد و در زمینه ساختمان و یا هر سامانه ای طرحی را خوب عنوان کرد که دارای ایمنی بوده و جان انسان ها را به مخاطره نیندازد .وی همچنین خدمت پذیر بودن را درجهت خدمت و تلاش برای آرامش و آسایش جامعه دانست. در همین راستا اقتصادی بودن را از دیگر شرایط پروژه ها خواند که می بایست؛ صرفه و صلاح اقتصادی را تأمین نماید و به دلیل محدود بودن منابع مالی باید پذیرش ریسک شکست را هم داشته باشد.

.

دکتر اختری ریاست دانشگاه، با اشاره به اینکه می توان ساختمانی ساخت با یک سازه بسیار مقاوم که از نظر خطر زلزله مصون باشد، یادآور شد: ساختمان هایی که تا حدودی آیین نامه ۲۸۰۰ را رعایت کرده اند، خسارت کمتری متوجه آنها شده است. کشور ایران به عنوان یک کشور زلزله خیز  باید نسبت به ساختمان سازی و مهندسین این بخش حساسیت بیشتری داشته باشد.

.

در ادامه ریاست دانشگاه، علاوه بر حساسیت نقش مهندسین در ساخت و ساز، از محدودیت منابع آبی خبر داد و بیان نمود: در حال حاضر ۵ ماه از ماه های بارندگی می گذرد که ما شاهد ۵۰ درصد بارندگی بوده ایم. اینجانب به عنوان یک متخصص در این حوزه هشدار می دهم که در آینده مشکلات فراوانی برای مردم به واسطه کمبود آب پیش خواهد آمد. به همین خاطر مردم باید نسبت به تغییر روش خود در مصرف درست آب اقدام نمایند. 

.

.

******************

5 6 7

 

.

******************

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این سخنرانی، دکتر اختری یادآور شد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه که نزدیک به ۱۰ سال از پذیرش دانشجو در آن می گذرد، امسال در ساختمان اصلی خود مستقر می باشد. ایشان ضمن اشاره به اینکه دانشگاه نسبت به امکانات امروز خود دارای خروجی های بهتری است، عنوان کرد: در حال حاضر این دانشگاه از لحاظ ساختمان های آموزشی، غنی اما در زمینه رفاهیات بسیار ناقص می باشد. طوری که اکنون یک متر مربع خوابگاه در آن وجود ندارد.

.

ریاست دانشگاه، ضمن بیان اینکه وضعیت خوابگاه هایی که دانشجویان ما در آن هستند؛ زیبنده مردم مهمان نواز کرمانشاه نمی باشد، افزود: برای حل این مشکلات نیاز به ۵۰ درصد مشارکت مردم و ۵۰ درصد مشارکت دولت است.به همین خاطر، از خیرین مدرسه ساز و مسجد ساز که در امر خداپسندانه همیشه ثابت قدم هستند، دعوت نمود که به دانشگاه صنعتی کرمانشاه که در سال جاری ۳۷ طرح پژوهشی در جهت ارتباط با صنعت انجام داده و در آینده به یکی از دانشگاه های مطرح خواهد شد، یاری برسانند.

.

در آخر ایشان از مردم شریف استان برای تک تک اعضای خانواده دانشگاه صنعتی کرمانشاه التماس دعا داشته و  ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد پرورش مهندسین جوان و روشن فکر در جامعه باشیم.

.

.

******************

8 9 10 11

 


برگزاری مراسم گرامیداشت روز مهندس در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ ۵ اسفند ماه ۱۳۹۶، به مناسبت بزرگداشت زاد روز خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی و دکتر غلامحسین روشنی عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه، مراسم گرامیداشت روز مهندس با حضور دکتر مهدی اسلام پناه، مدیر عامل شرکت لیدکو (گروه شرکت های مادر تخصصی گسترش صنعتی علوم زیستی) سخنران ویژه‌ی این مراسم و همچنین باحضور ریاست، اعضای هیأت رئیسه، اعضای هیأت علمی، مسئولین، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه برگزار شد.

.

در ابتدای این مراسم دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن خیر مقدم به مهمانان و حاضرین در این مراسم، از صبر و شکیبایی دانشجویان به خاطر تحمل فعالیت‌های عمرانی و نامساعد شدن مسیر تردد آنها به دلیل بارندگی ها تشکر نمود، وی همچنین پنجم اسفند، روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس  را به همه دانشجویان و مهندسین جوان  تبریک گفت.

.

ریاست دانشگاه، ضمن برشمردن ویژگی های یک مهندس خوب، عنوان داشت: مهندس در واقع یک خالق است که خداوند متعال که خالق جهان هستی است بخشی از امور را از ید مهندسین به فعلیت می رساند و می بایست؛ یک مهندس از خداوند متعال استعانت بجوید.

.

در ادامه مراسم دکتر اسلام پناه، مدیر عامل شرکت لیدکو، ضمن عرض تبریک به مناسبت روز مهندس، اظهار نمود: در برابر شما مهندسین بنده ایستاده سخنرانی می‌کنم که بدانید؛ جایگاه مهندس یک جایگاه بزرگ و قابل ستایش می باشد.

.

دکتر اسلام پناه، در ادامه بیان کرد: شرکت لیدکو کاملاً خود گردان و فرا بورسی عمل می نماید، چون مبتنی بر دانش است. وی سرعت تغییرات دردنیا را بسیار بالا برشمرد و افزود: دنیا بسیار بزرگ است اما عرصه ی کسب و کار کوچکی دارد چون هر محصولی که به تولید می‌رسد در هر نقطه باید قابل رقابت بین المللی باشد. ایشان آینده ایران را متکی به تجارت الکترونیک خواند و افزود: ما باید تغییرات را باور کنیم و تحول در نظام آموزشی است که کسب و کار نوین را خلق می‌کند.

.

وی همچنین با  اشاره به اینکه دانشگاهی از جنس صنعتی می‌تواند تمام موانع را بر طرف کند و تولیدی باید داشته باشد که با دنیا رقابت کند. اظهار نمود: مهندس برای از بین بردن این موانع باید خلاقیت و نوآوری داشته باشد. خلاقیت یعنی تلاش برای ایجاد یک تغییر هدف دار در توان اجتماعی یا اقتصادی سازمان  و  به کارگیری توانایی های ذهنی برای ایجاد یک فکر یا مفهوم جدید است. خلاقیت دست یافتن به رهیافت ها و راهکارهای جدید برای حل مسائل است. خلاقیت جنبه فکری دارد.

.

مدیر عامل شرکت لیدکو، تفاوت بین خلاقیت و نو آوری را تفاوت بین اندیشیدن در رابطه با کاری و انجام دادن آن کار عنوان کرد و افزود: دانشگاه صنعتی کرمانشاه نباید منتظر شغل های دولتی باشد، بلکه دانشجویان باید با انگیزه و درایت و خوب درس خواندن پرورش احساس توانایی خود را روز افزون کنند.

.

وی در آخر ضمن بیان اینکه تغییرات عرصه کسب و کار کشور به دست دانشجویان و جوانان این کشور است، یادآور شد: اصولاً ذهن های خلاق از هدر رفتن زمان خود داری می کنند، چون خلاقیت یک فرآیند بسته نیست که چاره ای نداشته باشد.

.

.

**************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

.

.

(برای مشاهده تصاویر بیشتر از این مراسم کلیک نمایید)


مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال ۹۶ مرکز مشاوره برتر دانشگاه های کشور شد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در بیست و نهمین گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که در تاریخ ۲۹و۳۰ بهمن ماه ۹۶ به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، همچون سال­ های گذشته، مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه علاوه بر حفظ جایگاه ۳ سال گذشته،  در سال ۹۶ با ارتقاء جایگاه به عنوان مرکز مشاوره برتر کشور در بین دانشگاه­ ها و مؤسسات آموزش عالی، مفتخر به دریافت لوح و تندیس گردید.

.

بنابراین گزارش الوند منش،مدیریت امور دانشجویی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: کسب این عنوان برای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در حالی صورت گرفت که این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فاقد رشته ­های گروه روانشناسی و مشاوره و سایر امکانات می باشد.

.

مدیریت امور دانشجویی دانشگاه، یادآور شد: علی رغم کمبود امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، این موفقیت ها بدون حمایت و پشتیبانی ریاست دانشگاه  و هیأت رئیسه دانشگاه و همچنین تعهد، تخصص، خلاقیت و نوآوری مسئول مرکز مشاوره دانشگاه ، علی رستمی بینا به دست نمی‌آمد. 

.

در ادامه رستمی بینا، مسئول مرکز مشاوره دانشگاه، ضمن اشاره به اینکه مرکز مشاوره دانشگاه برای چهارمین بار است موفق به کسب این جایگاه شده، تصریح کرد: این ارزیابی و کسب این افتخار بر اساس کسب امتیاز در زمینه های چون اجرای پژوهش‌های کاربردی و بنیادی درباره مسائل و مشکلات دانشجویان برای شناخت عوامل آسیب‌زا، برگزاری منظم جلسات شورای سلامت روان دانشگاهیان، تقویت کانون همیاران سلامت روان دانشجویان با رویکردی فرهنگی و آموزشی، اجرای طرح پیام  (دانشگاه عاری از دخانیات) در بحث پیشگیری از مواد مخدر، استفاده از متخصصین داخل و خارج دانشگاه، تعامل مراکز مشاوره با کمیسیون موارد خاص دانشگاه، ارائه خدمات روان‌شناختی، مددکاری، روانپزشکی و مشاوره فردی، زناشویی، خانوادگی، شغلی و…،  انجام ارزیابی‌های دوره‌ای سلامت روان دانشجویان ، اجرای کلیه طرح‌های مدون وزارت، اجرای طرح‌های خلاقانه و مبتکرانه و … صورت گرفته است. در همین راستا ایشان ابراز امیدواری نمود؛ به یاری خداوند متعال و با حمایت ریاست دانشگاه، برنامه­ های پیش بینی شده  همچون سال های پیش، برای سال ۹۷ در حوزه سلامت روان با قوت ادامه یابد.

.

.

********************

1 2


فاطمه علیها سلام
image_pdfimage_print

فاطمه علیها سلام

.

.

تکلیف یک کبوتر پهلو شکسته چیست؟

.

وقتی در آشیانه اش آتش به پاشده ست…

.

.

**********************

2

 


برگزاری کارگاه آموزشی مقررات و آیین ‌نامه های بنیاد ملی نخبگان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نظر به اهمیت مقررات و آیین نامه­ های بنیاد ملی نخبگان و آشنایی نخبگان با این آیین نامه­ ها روز شنبه مورخ ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۶، کارگاهی با موضوع آشنایی با تسهیلات ، آیین نامه‌ها و مقررات بنیاد ملی نخبگان با همکاری دانشگاه صنعتی کرمانشاه و بنیاد ملی نخبگان استان با حضور کارشناسان آموزشی، پژوهشی و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در دانشکده انرژی دانشگاه برگزار گردید.

.

بنابراین گزارش، این کارگاه باهدف آشنایی دانشجویان با قوانین و مقررات بنیاد ملی نخبگان، تشریح آیین‌نامه اعطای جایزه‌های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد‌ برتر، آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی ازدانش‌آموختگان برتر و همچنین آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از اختراعات برگزیده برگزار گردید.

.

گفتنی است در پایان این کارگاه، نشست پرسش و پاسخ نیز برگزار شد. 

.

.

************

IMG_20180217_133840_591 IMG_20180217_133845_332


مسابقه کتابخوانی ویژه کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۲۴ بهمن ماه ۱۳۹۶، به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی، یک دوره مسابقه کتابخوانی ویژه کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با موضوع انقلاب اسلامی ایران در محل نمازخانه مرکزی دانشگاه برگزار گردید.

.

 بنابراین گزارش، الماسوندی مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، ضمن تشریح اقدامات انجام شده به مناسبت دهه مبارک فجر، در این باره ابراز نمود: هدف از برگزاری این مسابقات آشنایی بیشتر کارکنان با جایگاه و ارزش های انقلاب اسلامی، ترویج آرمان‌ها و اصول انقلاب اسلامی، مشارکت در امور فرهنگی و گرامیداشت ایام الله مبارک دهه فجرمی باشد. 


برگزاری مسابقات تیراندازی ویژه کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۶، به مناسبت ایام الله مبارک دهه فجر، یک دوره مسابقات تیراندازی با سلاح بادی ویژه کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در سالن هیأت تیر اندازی استان برگزار گردید.

.

گفتنی است، در این مسابقات اعضای خانواده کارکنان دانشگاه نیز شرکت کردند.

.

 بنابراین گزارش اسامی برندگان آقایان و بانوان به شرح ذیل می باشد.

.

.

در رشته تفنگ بادی و در بخش آقایان:

.

بهمن میرزایی، مهدی رحیمی و امیر رهبر در جایگاه اول تا سوم قرار گرفتند.

.

در رشته تفنگ بادی و در بخش بانوان:

.

زهره وثوقی، سونیا امیری و زهرا نقدی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

.

.

*****************************

1 2 3 4

 

.

.

جهت مشاهده عکس های بیشتر کلیک نمایید


حضور دانشگاهیان در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ماه نمایش اقتدار ایران اسلامی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز یکشنبه مورخ ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۶، مصادف با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، فرهیختگان دانشگاه صنعتی کرمانشاه اعم از مسئولین، اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان، همگام با مردم قهرمان، غیور و فهیم استان بار دیگر در صفوف به هم فشرده و در حضوری پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ، با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای والامقام انقلاب، تجدید میثاق نموده و عظمت دریای خروشان ملت عزیز ایران اسلامی را به رخ  استکبار جهانی کشیدند .

.

گفتنی است، دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسیر راهپیمایی با شعارهای کوبنده فریاد خشم و انزجار خود از دشمنان نظام و اسلام را به جهانیان اعلام کردند و تداوم انقلاب اسلامی ایران رابه همگان نشان دادند.

.

.

*****************

1 3 4

 .

.

جهت مشاهده عکس های بیشتر کلیک نمایید


دعوت از فرهیختگان دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای حضور در راهپیمایی سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی
image_pdfimage_print

در پیام ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه آمده است:

.

.

باسمه تعالی

.

.

انقلاب اسلامی، بی تردید جنبشی عظیم و مردمی در مناسبات سیاسی جهان معاصر بود که ملتی ستمدیده توانست با ندای حق طلبی امام راحل و به تأسی از سیره سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مقابل ظلم و فساد رژیمی وابسته به پا خیزد و ثمره این حرکت بی نظیر، تحقق شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی باشد.

.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی توطئه‌های بدخواهان و دشمنان ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی بروز پیدا کرد، اما ایثار، مقاومت و صلابت مردم در راه حفظ کیان کشور به گونه ای بود که ذره ای از خاک میهن را به بیگانگان ندادند و این سند افتخار برای همیشه در تاریخ جاودان خواهد بود.

.

 به همین مناسبت از فرهیختگان دانشگاه صنعتی کرمانشاه دعوت می کنم با اتحاد ، همدلی و همزبانی یکصدا و همگام ،عظمت و شکوه حضور خود را در کنار مردم فهیم استان کرمانشاه به نمایش گذاشته و با شرکت در راهپیمایی بزرگ مردمی و  مراسم سالروز۲۲ بهمن برگ زرین دیگری در دفتر تاریخ انقلاب اسلامی  ثبت نمایند. 

.

.

***********************

مسیرراهپیمایی ۲۲بهمن :

.

میدان آزادی – نبش کوچه شهید قندی – به طرف چهارراه بسیج ؛ ساعت حرکت ۱۰ صبح


از دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان حامی ورزش بومی و ملی زوران تقدیرشد
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در روز پنج شنبه مورخ ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶، در اولین المپیاد ورزش همگانی استان کرمانشاه، که به مناسبت دهه مبارک فجر در دو بخش آقایان و بانوان در محل سالن شهید بهشتی استادیوم آزادی برگزار گردید، از دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان حامی ورزش بومی و ملی زوران در این دوره از مسابقات تقدیر بعمل آمد.

.

بنابراین  گزارش، دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن تأکید بر حمایت دانشگاه بر ورزش همگانی استان، بخصوص ورزش بومی و ملی زوران، اظهار داشت: کشتی در ایران نمادی از فرهنگ اصیل ایرانی به شمار می رود که استان کرمانشاه نیز از دیر باز یکی از خطه‌های کشتی‌خیز و پهلوان پرور کشور بوده است.

.

ریاست دانشگاه ضمن تشریح ورزش بومی و ملی زوران، بیان کرد: دانشگاه قصد دارد؛ با حمایت از اینگونه مسابقات، ورزش بومی زوران را که سابقه دیرینه در استان کرمانشاه دارد، به عنوان کشتی محلی به سایر دانشجویان خارج از استان بشناساند.

.

 در ادامه ایشان ضمن اشاره به نقش مراکز علمی در رشد ورزش همگانی و همچنین نقش ورزش در رشد و اعتلای جامعه و دوری افراد از آسیب های اجتماعی، یادآور شد: مراکز علمی و فرهنگی می بایست؛ در کنار رشد و اعتلای علمی به سلامت جسمی جامعه هم بپردازند.

.

گفتنی است، این المپیاد ورزشی در بخش‌های طناب زنی،طناب کشی، دارت، شوت بسکتبال، والیبال سه نفره، داژبال، پنالتی هدفمند، تیروکمان و فریزبی، به همراه رشته‌های بومی زوران و سرگیجان برگزار گردید.

.

.

******************************

2 13 21 24 25 28


کتابی با عنوان « ساختار و عملکرد ماشین های الکتریکی شامل کتاب الکترونیکی و انیمیشن » تألیف عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به چاپ رسید.
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، کتابی با عنوان « ساختار و عملکرد ماشین های الکتریکی شامل کتاب الکترونیکی و انیمیشن » تألیف دکتر وحید عباسی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به چاپ رسید.

.

گفتنی است، علاقه مندان می توانند؛ جهت خرید کتاب به کتابخانه مرکزی دانشگاه مراجعه نمایند.

.

.

****************************

11


مراسم عطر افشانی و غبار روبی مزار شهدا‎
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۶، به مناسبت دهه مبارک فجر، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همراه جمعی از اعضای هیأت علمی، مدیران و کارکنان دانشگاه با حضور در مزار شهدای کرمانشاه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره انقلاب اسلامی با آرمان‌های شهدای سرافراز انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند. 

.

.

گزارش تصویری این مراسم

.

.

***************************

1 2 4 7 8 9 10 11 12 14 16 17 19 20 21 22 23 26 29 30


حضور موفق دانشجویان کاراته کای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات کشوری
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه و به نقل از تربیت بدنی دانشگاه، در اولین دوره مسابقات قهرمانی کاراته جام شهدای مدافع حرم که با حضور کاراته کاهای مطرح کشوری برگزار شد، آقای علی عسگری، صاحب مدال طلا و آقایان امیر عباس حدیدی، محمد نوید خانی و محمد جواد احمدیان صاحب گردن آویز برنز شدند.

.

 گفتنی است، مسابقات یادواره شهدای ورزشکار مدافع حرم در ایام دهه مبارک فجر  به میزبانی تبریز و در سبک کیوکشین و دفاع شخصی IKSO برگزار شد.

.

.

*********************

20180202_182148


دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه بار دیگر افتخار آفرینی کردند.
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: دانشجویان پسر دانشگاه صنعتی کرمانشاه توانستند؛ در مسابقات پینگ پنگ و بدمینتون دانشگاه های منطقه ۵ و انتخابی چهاردهمین المپیاد دانشجویان کشور، حضور موفقی داشته باشند.

.

حسین پار در ادامه عنوان کرد: در این مسابقات که به میزبانی دانشگاه آیت الله بروجردی برگزار شد، نماینده شایسته دانشگاه صنعتی کرمانشاه آقای جواد خسروی، در بخش انفرادی صاحب گردن آویز طلا شد و توانست، سهمیه چهاردهمین المپیاد دانشجویان کشور را کسب نماید. در قسمت دوبل، تیم دو نفره دانشگاه متشکل از آقایان جواد خسروی و محمد سروی در سکوی دوم قرار گرفتند.

.

**********************

1

18

.

**********************

مدیر تربیت بدنی دانشگاه یادآور شد: در مسابقات بدمینتون نیز که بطور همزمان به میزبانی دانشگاه آیت الله بروجردی برگزار شد، تیم دو نفره دانشگاه متشکل از آقایان محسن شفیعی و احسان افتخاری توانستند؛ به مقام دوم دست یابند.

.

گفتنی است، در پایان این دوره از مسابقات، تیم پینگ پنگ دانشگاه صنعتی کرمانشاه متشکل از آقایان جواد خسروی؛ محمد جواد سروش؛ محمد سروی وعلی احمدیان با مربیگری آقای کامران مرادی، پس از تیم دانشگاه کردستان در جایگاه دوم قرار گرفت و تیم دانشگاه رازی سوم شد.

.

.

**********************

2 3

 

.

31


انقلاب ما انفجار نور بود.
image_pdfimage_print

امام خمینی(ره):

.

.

شکست در نهضتی که برای خداوند باشد نیست .

.

.

**********************

از خون سرخ بهمن سرسبز شد بهاران

.

اندیشه بارور شد، در امتداد باران

.

بر صخره ‏های همّت جوشیده خون غیرت

.

بانگ سرود و وحدت آید زچشمه ساران

.

و الفجر بهمن آمد، فصل شکفتن آمد

.

بر پهن دشت باور، خالی است جای یاران

.

فرا رسیدن دهه فجرمبارک

.

.

*************************

88_scxpeyu


برگزاری مراسم عزاداری به مناسبت ایام فاطمیه در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۶، به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم عزاداری و مرثیه خوانی با مداحی دکتر محسن صمیمی و با حضور اعضاء هیأت علمی، مسئولین، کارکنان و دانشجویان دانشگاه، به همت مدیریت فرهنگی در محل نماز خانه دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

.

.

***********************

گزارش تصویری این مراسم

.

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۹ بهمن ماه ۱۳۹۶، جلسه ستاد بزرگداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، با حضور دکتر اختری، رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اعضای هیأت رییسه، جمعی از اساتید، مدیران فرهنگی و روابط عمومی در اتاق ریاست دانشگاه برگزار گردید. 

.

بنابراین گزارش در ابتدای این جلسه دکتر اختری، رییس دانشگاه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سرافراز انقلاب اسلامی، بر لزوم اجرای برنامه های مفید و مؤثر در ایام الله دهه فجر تأکیدکرد و عنوان داشت: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران دریچه ای روشن برای تحقق اهداف و آرمان‌های الهی ملت بزرگ ایران و به واقعیت پیوستن آرزوهای تمام آزاد اندیشان سراسر دنیا می باشد و اثرات روح بخش آن موجی از بیداری در سایر ملل ایجاد کرده است. درادامه ایشان یادآور شد: مسئولین و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه همانند سال های قبل، یاد و خاطره این روز بزرگ را زنده نگه می دارند.

.

گفتنی است، اهم برنامه‌های مصوب این ستاد، شامل غبار روبی مزار شهدا، بازدید از خانواده شهدا، دعوت از سخنران و اجرای مسابقات قرآنی،هنری و ورزشی می باشد. 

.

.

**********************

1 2 3 4


مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ضمن ارائه گزارشی، از روند مطلوب برگزاری امتحانات نیمسال تحصیلی ۹۷-۹۶ خبر داد.
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر صبحی عبدالاحد بنی اردلانی، مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، از روند برگزاری امتحانات نیمسال تحصیلی ۹۷-۹۶ خبر داد و بیان کرد: امتحانات نیمسال تحصیلی ۹۷-۹۶، به نحوه مطلوبی برگزار گردید.

.

*******************

IMG_3138

 

.

*************************

دکتر بنی اردلانی، درگفتگویی کوتاه در خصوص چگونگی برگزاری امتحانات ترم جاری در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن تقدیر از کلیه عوامل اجرایی برگزاری این امتحانات، افزود: ۱۱۱۰۴ دانشجو در ۲۵ نوبت طی ۱۲ روز با احترام به آیین‌نامه‌های آموزشی در ۳۴۲ امتحان شرکت کردند که خدا را شکر روند برگزاری امتحانات رضایت بخش بوده است. وی بیان کرد: کلیه همکاران سهم بزرگی در روند برگزاری مطلوب امتحانات داشته اند. 

.

در ادامه این گفتگو مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اظهارکرد: احتمال تقلب در امتحانات همیشه وجود دارد؛ لذا شیوه های تقلب در سال های جاری به خاطر پیشرفت تکنولوژی، مدرن و متفاوت تر شده است. در همین راستا دانشجویانی که بر خلاف آیین نامه‌ها از تلفن همراه خود استفاده کردند، شناسایی و با آنها برخورد شده و مسئولین کمیته انضباطی دانشگاه طبق آئین‌نامه‌های انضباطی در خصوص آنها تصمیم‌گیری می‌نمایند.  

.

*************************

8.

*************************

در پایان دکتر بنی اردلانی، مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، از تقویم آموزشی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶ دانشگاه صنعتی کرمانشاه خبر داد و گفت: انتخاب واحد از تاریخ ۹۶/۱۱/۱۴ به صورت اینترنتی آغاز و در تاریخ ۹۶/۱۱/۱۷ برای کسانی که انتخاب واحد خود را با تاخیر انجام داده اند، به پایان می رسد.

 


برگزاری کارگاه مدیریت اطلاعات علمی و منابع الکترونیکی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۲ بهمن ماه ۱۳۹۶، در راستای آیین نامه ارتقاء اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، کارگاه دانش افزایی با عنوان مدیریت اطلاعات علمی و منابع الکترونیکی، با مدیریت امور پژوهش و فناوری دانشگاه در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

.

بنابراین گزارش، هدف از برگزاری این دوره ها، ارتقاء سطح دانش اعضای هیأت علمی و مجموعه مدیریت امور پژوهشی با پایگاه های علم سنجی می باشد. گفتنی است، مفاد آیین نامه ارتقاء از شرایط عمومی و اختصاصی برخوردار بوده که برگزاری اینگونه کارگاه‌ ها با هدف توانمند سازی اعضای هیأت علمی، شرایط را برای رشد و ارتقاء این عزیزان هموار می سازد.

.

.

********************

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

 


آغاز عملیات اجرایی ساخت سوله آزمایشگاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، با پیگیری های دکتر اختری، ریاست دانشگاه و تلاش همکاران بخش عمرانی دانشگاه، عملیات اجرایی ساخت سوله آزمایشگاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با متراژ ۱۲۰۰ مترمربع با سقف هلالی شکل و با کاربری پژوهشی آزمایشگاهی در بهمن ماه سال ۱۳۹۶ آغاز گردید .

.

گفتنی است، این سوله که مجهز به جرثقیل داخلی جهت جابجایی تجهیزات در داخل آن می باشد، در صورت تأمین اعتبار مالی، در سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید و بعد از اتمام این پروژه، عملیات اجرایی ساخت دو سوله دیگر با کاربری ورزشی و فرهنگی آغاز می‌گردد. 

.

***********************

1 2 3


السلام علیک یا زینب کبری
image_pdfimage_print

السلام علیک یا زینب کبری(سلام الله علیها)

.

.

تمام هـسـتی من خاک پایتان بانو / و جان عالم هـسـتی فدایتان بانو

.

کـویـر جسم زمین پر شکوفه می‌گردد / که مـی‌وزد نـفـس د‌ل‌گـشـایـتان بانو

.

هـزار مرتبه گفـتم و باز می‌گویم /تـمـام هـستی من خاک پایتان بانو

.

میلاد نور مبارک

*****************

139312041925197494809014


انتصاب دکتر مهدی احمدی جیردهی به عنوان رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر مهدی احمدی جیردهی طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان « رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی » دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

.

.

در این حکم آمده است:

.

جناب آقای دکتر مهدی احمدی جیردهی 

.

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم از تاریخ این ابلاغ به مدت ۲ سال به عنوان رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب می گردید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم. 

.

.

******************

1


تشریح برنامه های آتی اداره فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهندس مهدی رحیمی، رییس جدید اداره فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مهندس شیخی، رییس پیشین این واحد و گروه تحت سرپرستی ایشان، از برنامه ها و اقدامات آتی خود در اداره فناوری اطلاعات دانشگاه سخن گفت.

.

ایشان ضمن بیان اینکه واحد فناوری اطلاعات دانشگاه در حال حاضر با کمبود نیروی انسانی متخصص مواجه است، عنوان کرد: با توجه به اینکه دانشگاه یک محیط علمی، پژوهشی و فرهنگی می باشد، واحد فناوری اطلاعات، تمام تلاش خود را بکار می گیرد که با بروز رسانی و ارتقاء این واحد و همچنین استفاده از ظرفیت اساتید و دانشجویان جهت انجام پروژه های مشخص شده، دانشگاه را در این زمینه ها ارتقاء دهد.

.

مهندس رحیمی، ضمن اشاره به ارتقاء زیر ساخت های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات، از اتصال دانشگاه صنعتی کرمانشاه به شبکه علمی کشور خبر داد و خاطر نشان کرد: واحد فناوری اطلاعات دانشگاه قصد دارد با افزایش پهنای باند اینترنت، در مرحله اول به دانشجویان و بعد به اساتید و کارکنان دانشگاه خدمات ویژه ای ارائه دهد.

.

 رییس فناوری اطلاعات دانشگاه، ضمن توجه به برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با این حوزه ویژه کارکنان، از ارتقاء وب سایت دانشگاه به پرتال جامع و مطابق با استاندارد های روز دنیا سخن گفت و بیان کرد: رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری کلیه سیستم های رایانه موجود در شبکه، نگهداری و مدیریت شبکه، تقویت سیستم امنیت اطلاعات دانشگاه، نظارت بر خرید تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری کامپیوتری با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب در بازار و تعیین صلاحیت های مربوطه و نظارت بر قرارداد های اجرایی با شرکت های حوزه فناوری اطلاعات از دیگر برنامه های آتی واحد فناوری اطلاعات دانشگاه می باشد.

.

در آخرمهندس مهدی رحیمی، رییس اداره فناوری اطلاعات دانشگاه، ضمن تشکر از حمایت های ریاست و هیأت رییسه دانشگاه از این حوزه به دلیل نقش، جایگاه و حساسیت های فناوری اطلاعات در عصر حاضر، ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک، بامحقق شدن رشد همه جانبه دانشگاه صنعتی کرمانشاه، شاهد پرورش و ورود نیروی متخصص دانشگاهی در تمامی رشته های تحصیلی به جامعه باشیم.

.

.

*********************

1


بازدید ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه از روند برگزاری امتحان‌های نیمسال اول سال تحصیلی ۹۷-۹۶
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ  ۲۳ دی ماه ۱۳۹۶، همزمان با شروع امتحان‌های نیمسال تحصیلی ۹۷-۹۶ دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، از روند برگزاری این امتحان‌ها بازدید بعمل آورد.

 بنابراین گزارش، دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان و همچنین تأکید بر لزوم برگزاری هرچه بهتر این امتحان‌ها، اظهار کرد: باید شأن و منزلت دانشگاه را در برگزاری امتحان‌ها حفظ و از آن صیانت نماییم و با برنامه ریزی درست و اصولی فضایی را فراهم آوریم که در جلسه امتحان تخلفی رخ ندهد.

ایشان درپایان از اقدامات و تلاش های عوامل اجرایی برگزاری امتحان‌ها تشکر و قدردانی کرد.

.

.

***********************

1 2 4 6 7 8 9


تقدیر از دانشگاه صنعتی کرمانشاه در زمینه عفاف و حجاب و حقوق شهروندی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، طبق ارزیابی بعمل آمده از عملکرد دستگاه های اجرایی استان در زمینه عفاف و حجاب و حقوق شهروندی که در سال ۹۵ توسط دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه انجام گردید، دانشگاه صنعتی کرمانشاه توانست در برنامه های ۱۰ گانه عفاف و حجاب از ۱۰۰ امتیاز ۹۵ امتیاز و در برنامه های ۹ گانه حقوق شهروندی از ۱۰۰ امتیاز ۹۲/۷ امتیاز کسب نماید.

.

بنابراین گزارش، در همین راستا از طرف دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری استان از ریاست و جمع کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه تقدیر بعمل آمد.

.

.

***************************

1


مراسم تودیع و معارفه رییس اداره فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۱۸ دی ماه ۱۳۹۶، مراسم تودیع و معارفه رییس اداره فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور ریاست، اعضای هیأت رییسه و مدیر حراست دانشگاه، در اتاق ریاست برگزار گردید.

.

در این مراسم دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن اشاره به اینکه حوزه فناوری اطلاعات از حوزه‌های پرمشغله و حساس دانشگاه است، اظهارکرد: ارائه خدمات فناوری اطلاعات در تمامی حوزه های کاری دانشگاه به ویژه علمی، آموزشی، پژوهشی، اداری و پشتیبانی و اطلاع رسانی باید در سطح مطلوب و همگام با معیارهای بین المللی صورت گیرد.

.

ایشان ضمن تشکر از فعالیت های مهندس شیخی و تشریح توانایی ها و تخصص های مهندس رحیمی ،یاد آور شد: دانشگاه همچنان کمبود نیروی خود را در این حوزه احساس می کند و لازم است؛ مهندس رحیمی در این حوزه تمام تجربه و توان خود را در جهت پیشرفت و تخصصی شدن واحد فناوری اطلاعات بکار گیرد که دانشگاه با وجود این کمبودها بتواند؛ همچنان به رشد و شکوفایی خود ادامه دهد. 

.

بنابراین گزارش، مهندس مهدی رحیمی ضمن تشکر از اعتماد و حمایت ریاست و هیأت رییسه دانشگاه از وی، به بیان برنامه ها و دیدگاه های خود در رابطه با شیوه مدیریتی و ارائه برنامه های مدون در این راستا پرداخت.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در پایان مراسم از زحمات مهندس همت شیخی قدردانی و تشکر به عمل آمد.

.

.

*******************

1 2 3 4 5 6 IMG_2606 IMG_2608


نشست مشترک بسیج خواهران دانشگاه‌های رازی و صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز یکشنبه مورخ ۱۷ دی ماه ۱۳۹۶، نشست مشترک بسیج خواهران دانشگاه‌های رازی و صنعتی کرمانشاه، با حضور خانم رستمی، فرمانده بسیج دانشگاه رازی و هیأت همرا ایشان و همچنین خانم نسرین محمدی، جانشین فرمانده بسیج و دیگر اعضای بسیج خواهران دانشگاه صنعتی کرمانشاه در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید. 

.

بنابراین گزارش خانم رستمی، فرمانده بسیج دانشگاه رازی، در این نشست گفت: وظیفه سازمانی، ارزشی و انقلابی ایجاب می کند که در صورت امکان بتوانیم به دغدغه های مشترک در مسائل فرهنگی رسیدگی کنیم به ویژه مسائلی که بخش اعظمی از آنها متاثر از وجود بانوان خواهد بود، چرا که زنان می توانند؛ نقش بسیار تاثیرگذار در ارتقای فرهنگ کشور داشته باشند.

.

 وی ضمن اشاره به اینکه قشر فرهیخته بسیج بانوان کشور می توانند بسیار در جامعه تاثیرگذار باشند، اظهار داشت: باید برای این منظور آسیب شناسی صورت گیرد تا بتوانیم بسیج خواهران را در دانشگاه به جایگاه مطلوب برسانیم و نقش بسیج بانوان را در پیشبرد اهداف نظام اسلامی پررنگ تر کنیم . 

.

در ادامه خانم نسرین محمدی، جانشین فرمانده بسیج و دیگر اعضای بسیج خواهران دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به تشریح فعالیت های بسیج بانوان در زمینه برگزاری حلقه های صالحین، آسیب شناسی، فعالیت های فرهنگی، جذب نیرو و هماهنگی جهت ایجاد پایگاه بسیج بانوان در دانشگاه پرداختند.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این نشست با بحث و تبادل نظر اعضای شرکت کننده در زمینه بسیج بانوان به پایان رسید.

.

.

*****************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


کسب نشان طلای مسابقات بین المللی کاراته ارمنستان توسط دانشجوی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ حسین پار مدیریت تربیت بدنی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با اعلام این خبر افزود،  تیم منتخب کاراته(کیوکشین دفاع شخصی) کشورمان با سرمربیگری استاد بهزاد سالاری توانست نائب قهرمان مسابقات بین الملی ۲۰۱۷ ارمنستان شود.

.

برپایه این گزارش؛ علی عسگری دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه ازجمله ورزشکاران ایرانی در این دوره از مسابقات بود که توانست به نشان طلا دست یابد‌ و نائب قهرمانی این دوره از مسابقات را نصیب تیم ایران گرداند.

.

 مدیریت تربیت بدنی دانشگاه یادآور شد؛در این رقابت ها که با حضور ۵ کشور؛ ترکیه، گرجستان،ارمنستان، آذربایجان و تیم ملی ایران برگزار گردید، تیم ملی ارمنستان به مقام اول ، تیم ملی جمهوری اسلامی ایران به مقام دوم و تیم ملی ترکیه به مقام سوم تیمی این دوره از مسابقات دست پیدا کردند.


برگزاری رویداد دیده شو ۳ به میزبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۱۳ دی ماه ۱۳۹۶، رویداد دیده‌شو ۳ به میزبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور دکترزرشکی، معاون آموزشی پژوهشی، اساتید و دانشجویان دانشگاه و مهندس گراوندی، عضو هیأت مدیره‌ی شتابدهنده کارآفرینی تیک و همچنین با حضور مهندس طالبی، موسس استارت‌آپ تیزلند و مدرس دوره‌های بازاریابی دیجیتال سازمان مدیریت صنعتی و دکتر آزادی، معاون پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی، با همکاری موسسه شتابدهنده کارآفرینی تیک در اتاق جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار گردید.  

بنابراین گزارش در ابتدای این نشست علمی، دکتر زرشکی، معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن خوشامدگویی به مهمانان و دانشجویان علاقه مند و ایده پرداز، اظهار امیدواری کرد: با وجود این قبیل رویدادها و تکرار آنها، در آینده نزدیک شاهد ترکیب دانش تئوری و ایده با ثروت و تجاری‌سازی آن باشیم .

در ادامه مهندس گراوندی، عضو هیأت مدیره‌ی شتابدهنده کارآفرینی تیک، اظهار داشت: حضور دانشجویان در این جمع خود جرقه‌ای است برای شکل‌گیری استارت‌آپ‌های جدید و می‌توان توقع داشت که مدارک دانشجویان تبدیل به کار ‌شود.

 ایشان عنوان کرد: کاری که شتابدهنده انجام می‌دهد، این است که به شما کمک می‌کند تا مسیر شکست یا موفقیتتان سریع‌تر مشخص شود؛ یعنی در طی یک مدت زمان چند ماهه که با شتابدهنده فعالیت می‌کنید، بتوانید به این نتیجه برسید که ایده‌ی شما موفق است یا نه.

مهندس گراوندی با تأکید بر اینکه درب شتابدهنده‎‌ی کارآفرینی تیک به روی تمامی دانشجویان باز است، بیان کرد: ما از دانشجویان دعوت می‌کنیم که در محل حضور یابند و از نزدیک با این محیط آشنا شوند.

درهمین راستا، مهندس طالبی ضمن دعوت دانشجویان به تحمل شکست‌ها، یادآور شد: کسی می‌تواند موفق باشد که تحمل شکست را داشته باشد. ایشان اظهار امیدواری کرد، در آینده بتوانیم با تلاش خود دانشجویان و کمک موسسه های همچون موسسه شتابدهنده‎‌ی کارآفرینی تیک، مدرک دانشجویان را وارد بازار کار کنیم.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، ایده‌های دانشجویان به شرح زیر مطرح شد:

خانم فاطمه کیانفر: ایده‌ی بادسنج پره‌ای با استفاده از سنسور اینفرارد

خانم زهرا آذرمند: ایده‌ی تشخیص سرطان سینه

خانم نسترن کرانی: ایده‌ی ساخت دستگاه فلومتر آلتراسونیک

آقای محمد میر غیاثی: ایده‌ی دستگاه زنده‌یاب

آقای فریاد کریمی: ایده‌ی فیلترهای گرافینی

آقای سعید خزان: ایده‌ی تولید فیوز گاز

آقای محمد‌علی عسگری: ایده‌ی اپلیکیشن کارواش سیار

خانم فائزه گومه: ایده‌ی طراحی آپ امداد رسان

آقای میلاد پشابادی: طراحی، شبیه‌سازی و ساخت آنتن میکرواستریپ برای BTS

.

گفتنی است، در ادامه رویداد، کامیاب فرهادی به عنوان یکی از اشخاصی که در شتابدهنده‌ی کارآفرینی تیک، استارتاپ خود را پایه‌ گذاری کرده، در این جلسه از تجربیات خود به دانشجویان گفت و آنها را به داشتن شرکای تجاری دعوت کرد.

.

شایان ذکر است، پایان این نشست علمی با تشکیل یک پنل تخصصی متشکل از آقایان: دکتر زرشکی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، مهندس مجیدی‌ فر، مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی کرمانشاه، مهندس گراوندی، عضو هیأت مدیره‌ی شتابدهنده کارآفرینی تیک، مهندس طالبی، موسس استارت‌آپ تیزلند و مدرس دوره‌های بازاریابی دیجیتال سازمان مدیریت صنعتی، دکتر آزادی، معاون پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی و مهندس میرمعینی، موسس استارتاپ سایت ساز همراه بود.

در این بخش از برنامه که با مدیریت مهندس طالبی برگزار گردید، دکتر زرشکی از ضعف سیستم آموزش دولتی در عدم توجه به دروس کارآفرینی سخن گفت و اضافه کرد، دانشگاه صنعتی کرمانشاه در تلاش است تا به شکل فوق برنامه این درس را در اولویت برنامه‌ درسی دانشجویان قرار دهد. همچنین مهندس مجیدی فر، از لزوم توجه به جدی گرفتن واحد کارورزی برای دانشجویان سخن گفت. در ادامه مهندس گراوندی، از دانشگاه صنعتی کرمانشاه دعوت کرد تا در پروژه‌های مربوط به آنتن‌های نسل ۵ فعالیت کنند. دکتر آزادی، از تشویق نهاد خانواده به نگاه مثبت نسبت به بازاریابی صحبت کرد و آقای میرمعینی از ضعف مردم کرمانشاه در علاقه به یادگیری سخن گفت. 

.

.

**********************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


حضور فرهیختگان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در راهپیمایی شکوه وحدت ۱۳دی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در روز چهارشنبه مورخ ۱۳ دی ماه ۱۳۹۶،ریاست، معاونین، مسئولین و کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه درپی اغتشاشات اخیر، همراه با مردم کرمانشاه با شرکت در راهپیمایی شکوه وحدت، انزجار خود را از آشوب‌گران و تخریب‌کنندگان اموال عمومی اعلام و ثابت کردند؛ که همواره پشتیبان و حامی انقلاب اسلامی هستند.

گفتنی است، کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه همراه با مردم غیور استان در این راهپیمایی‌ با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر ضد ولایت فقیه، از آشوب‌های اخیر اعلام برائت کرده و حمایت قاطع خود را از نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان دادند و خواستار پایان دادن به این تجمعات شدند. 

.

.

************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


اولین استاپ موشن ساخته شده، توسط کانون فیلم و عکس دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، برای اولین بار به همت کانون فیلم وعکس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، انیمیشن کوتاهی به سبک استاپ موشن با موضوع شب یلدا، تهیه و تولید گردید.

بنابراین گزارش؛ استاپ موشن یکی از تکنیک های انیمیشن سازی است که درآن شیء را فریم به فریم حرکت داده و از آن تصویر ثبت می کنند.

گفتنی است، استاپ موشن «یلدا» افسانه ای از شب یلدا را روایت می کند که در آن از ۴ لوکیشن تصویر برداری، استفاده شده است.

زمان شروع کار، اوایل آبان ماه سال ۹۶ می باشد که در ابتدا، داستان کار توسط  تیم نویسندگان نوشته شد و سپس طراحی و ساخت لوکیشن ها آغاز گردید.

برای تصویربرداری کار از ۳۶۰۰ فریم عکس استفاده شده است و این کار باحداقل امکانات نورپردازی و … به انجام  رسیده است.

این استاپ موشن، اولین کار محتوایی تولید شده در کانون فیلم و عکس دانشگاه صنعتی کرمانشاه می باشد که در شب یلدا از صدا و سیمای مرکزاستان کرمانشاه (شبکه زاگرس) و همچنین استان کردستان پخش گردید.

.

سایر عوامل سازنده استاپ موشن «یلدا» عبارتند از: 

.

مجری طرح: حدیث حاجی مقصود.

.

کارگردان: تانیا امینی.

.

گروه نویسندگان: حریر حیدری؛ محمد پیری؛ محمد علی عسگری.

.

گروه تصویر برداری: کوثر حیدری؛ معین نیریزی.

.

تدوین: محمد حسین لعلی.

.

طراحی و ساخت صحنه: آذین اسدی؛ یگانه شفیعی؛ رضا خسروی.

.

گوینده: حریر خسروی.

.

موسیقی متن: تهمورس پورناظری؛ فریبرز لاچینی.

.

دپارتمان برنامه نویسی: دانشگاه صنعتی کرمانشاه.

.

.

*******************

1212 1213 1214


برگزاری مراسم گرامیداشت ۹ دی ماه ، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ ۹ دی ماه ۱۳۹۶، به همت بسیج اساتید دانشگاه، مراسمی به مناسبت گرامیداشت نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد ناصر سقای بی ریا و همچنین با حضور ریاست، مسئولین، اعضای هیأت علمی ، کارکنان و جمعی از دانشجویان دانشگاه در محل نماز خانه دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد ناصر سقای بی ریا در خصوص حماسه نهم دی ماه اظهار کرد: نهم دی ماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زرین دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید و از طریق همین حماسه است که ما نسبت به وظایف و تکالیفی که در آینده با آن مواجه هستیم، بصیرت و آگاهی پیدا می کنیم.

ایشان ضمن اشاره به اینکه مردم ولایتمدار با بصیرت خود فتنه عمیق و پیچیده دشمنان را از بین بردند، افزود: مردم حق دارند از قوای حاکم مطالبه کنند؛ ولی بهتر است، در دل همین دانشگاه ها نیرو های فرهنگی و تشکلات انقلابی، بسیج وار چنان که دشمنان سواستفاده نکنند، این مشکلات را به گوش مسئولین برسانند.

دکتر سقای بی ریا  ضمن بیان اینکه ولی فقیه نماینده امام معصوم می باشد، خاطر نشان کرد: اگر در دولت رییس جمهور اشتباهی مرتکب شود، وظیفه ولی فقیه است که به او متذکر شود؛ چراکه در اسلام اگر حاکم شرع حکمی دهد، تمامی مجتهدین موظفند آن را اجرا کنند. 

.

.

******************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


حضور دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در دهمین جشنواره ملی حرکت
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، خانم مهندس پزد، کارشناس فرهنگی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: در دهمین جشنواره ملی حرکت که با حضور دکتر سید ضیاء هاشمی، سرپرست سابق وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دکتر فضل الله ایرجی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین با حضور ریاست و مدیران فرهنگی دانشگاه های سراسر کشور، به میزبانی دانشگاه رازی برگزار گردید، دانشجویان گروه کمیکار شهید نوروزی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، متشکل ازخانم ها: فریما سادات اخلاقی، زهرا باقری، مریم دبیری و الهام یاوری نیز توانستند؛ با همکاری مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در قالب غرفه، دستاورد علمی خود را که ماشین شیمیایی بود، در معرض نمایش عموم قراردهند.

بنابراین گزارش، دهمین جشنواره ملی حرکت یکی از رویدادهای مهم علمی و فرهنگی دانشجویان است. این جشنواره با تأکید بر هم ­افزایی، تکثیر ایده­ های خلاق و ایجاد انگیزه و نشاط در انجمن‌های علمی دانشجویی، همه ساله برگزار می‌شود تا مبنا و مبداء حرکتی نوین برای سازماندهی فعالیت‌های علمی دانشجویی باشد.

گفتنی است، از غرفه دستاوردهای علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، علاوه بر عموم بازدیدکنندگان، دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به همراه دکتر فضل الله ایرجی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بازدید بعمل آوردند.

.

.

**********************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 (11) 11 12 13 14


برگزاری مراسم تجلیل از دانشجویان رتبه های برتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۶ دی ماه ۱۳۹۶، به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، مراسم تجلیل از دانشجویان رتبه های برتر اول تا سوم ورودی های سال های ۹۳-۹۴-۹۵ دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با حضور دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی و دکتر فضل الله ایرجی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین با حضور ریاست، مسئولین و مدیران گروه های دانشگاه برگزار گردید.

در این مراسم دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، ضمن عرض تسلیت به مناسبت زلزله اخیر استان کرمانشاه، اظهار کرد: این موفقیت نتیجه تلاش و کوشش شما دانشجویان و همچنین پشتیبانی وحمایت همه جانبه خانواده های شما می باشد. امیدواریم موفقیت های این عزیزان ادامه داشته باشد و بتوانند مدارج علمی را به خوبی پشت سر بگذارند و منشاء خدمات بزرگی برای کشور شوند.

دکتر غفاری با تأکید بر اهمیت نقش دانشگاه در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز جامعه، گفت: دانشگاه مرکز علم و فرهنگ است و رسالت آن در جامعه، انجام درست وظیفه خود در این دو حوزه یعنی تربیت نیروی انسانی متخصص، با اخلاق و متعهد است. نیروی انسانی هر جامعه بزرگترین سرمایه آن جامعه محسوب می شود و این مسئله اهمیت نقش دانشگاه را بیش از پیش نمایان می سازد و هیچ نهاد و ارگانی نمی تواند این مهم را بر عهده بگیرد.

ایشان بومی شدن علم و فرهنگ در جامعه را از طریق دانشگاه امکان پذیر دانست؛ و خطاب به دانشجویان افزود: هیچ مشکلی در جامعه وجود ندارد که با تفکر و اقدام نیروی انسانی حل نشود و کلید گشایش بسیاری از مشکلات تنش زای اقتصادی و اجتماعی جامعه امروز در دستان شما دانشجویان است.

در ادامه دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن عرض تبریک به دانشجویان رتبه های برتر، بیان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه با آگاهی بر مهمترین وظیفه خود که همانا فراهم نمودن بستر مناسب برای تربیت نیروی توانمند، خلاق و متعهد است، تمام تلاش و امکانات خود را در ایجاد فضای آرام علمی- فرهنگی به دور از تنش و سیاست زدگی در دانشگاه به کار می گیرد؛ فضایی که خرد در آن حکمفرماست و لازمه اینکه دانشجو و استاد به نحو احسن به وظایف خود بپردازند وجود چنین فضایی است و باید با همدلی و همراهی برای هرچه بهتر شدن آن کوشید.

در پایان این مراسم از دانشجویان رتبه های برتر با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل بعمل آمد.

.

.

***************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


سخنرانی علمی مدرس دانشگاه صنعتی برلین در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۵ دی ماه ۱۳۹۶، سخنرانی علمی تحت عنوان تحقیقات کاربردی بین رشته ای مرتبط با حوزه مهندسی شیمی و طراحی فرآیند، توسط دکتر حمیدرضا گودینی مدرس دانشگاه صنعتی برلین (TU-Berlin) به همت گروه مهندسی شیمی دانشگاه، مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی سال آخر رشته مهندسی شیمی در اتاق جلسات دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.  

در ابتدای این نشست علمی، دکتر فتحی، مدیر گروه مهندسی شیمی دانشگاه،ضمن تشکر از حضور دکتر گودینی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به خلاصه‌ ای از سوابق علمی، پژوهشی و تحقیقاتی ایشان اشاره نمود.

در ادامه دکتر گودینی، مدرس دانشگاه صنعتی برلین، ضمن تشریح روند تحقیقات در دانشگاه صنعتی برلین و تمامی مراحل انجام یک تحقیق، عنوان کرد: همکاری تیم‌های تحقیقاتی دانشگاهی و صنعتی در رشته‌های مختلف و هماهنگ کننده تیم‌های موجود، از جمله؛ بخش‌های مهم یک تحقیق در دانشگاه صنعتی برلین می‌باشد.

در ادامه ایشان ضمن اشاره به بررسی موردی چند تحقیق انجام شده در دانشگاه صنعتی برلین و همچنین مراحل انجام این تحقیقات، بیان کرد: همکاری تیم‌های تحقیقاتی از دپارتمان‌های مختلف مانند شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی برق، مهندسی کنترل و ابزار دقیق و مهندسی شیمی برای به نتیجه رسیدن یک تحقیق لازم و ضروری می‌باشد. در این راستا ایشان به یک نمونه تحقیق در دانشگاه صنعتی برلین اشاره نموده که شامل طراحی، شبیه‌ سازی، ساخت و انجام تست‌های مختلف توسط دستگاه ساخته شده می‌باشد که پس از انجام آزمایش‌های موفقیت‌ آمیز در دانشگاه، این دستگاه به محل صنعت مربوطه انتقال داده شده تا آزمایشات تکمیلی بر روی آن انجام شده و مراحل Scale-up جهت تولید صنعتی انجام گیرد.

در انتهای این جلسه دکتر گودینی ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه و جمع دانشجویان و اساتید، به سوالات حاضرین در جلسه پاسخ داده و به ذکر مواردی که منجر به موفقیت دانشجویان در امر تحصیل و تحقیق می‌شود، پرداختند. ایشان داشتن علاقه، انگیزه، پشتکار، تلاش و امید دانشجویان را لازمه موفقیت دانستند.

.

.

*************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9


برگزاری پنجمین گردهمایی مدیران فناوری اطلاعات دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه ۵ کشور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۵ دی ماه ۱۳۹۶، پنجمین گردهمایی مدیران فناوری اطلاعات دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه ۵ کشور شامل: دانشگاه های استان های کرمانشاه، ایلام، کردستان و لرستان با حضور معاون آموزشی پژوهشی، سرپرست واحد فناوری اطلاعات و کارشناسان فناوری اطلاعات دانشگاه در اتاق جلسات دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش، در ابتدای این نشست، دکتر زرشکی، معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه، ضمن خوش آمد گویی به مهمانان در خصوص اهمیت فناوری اطلاعات و نقش خاص آن در پیشرفت دانشگاه ، به ذکرنکاتی پرداخت.

در همین راستا، مهندس شیخی، مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه، ضمن اشاره به وضعیت کنونی فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در خصوص سامانه و سرویس های ارائه شده و چند نمونه از محصولات نرم افزاری تولید شده در دانشگاه، توضیحاتی ارائه نمود.

 در ادامه نشست، مهندس سعیدی، دبیر منطقه و مدیر  فناوری اطلاعات دانشگاه کردستان، در خصوص اهمیت این جلسات و نحوه ارتباط با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مواردی را بیان کرد.

 در آخر در خصوص مباحث فناوری اطلاعات و پروژه های انجام شده یا در دست اقدام در دانشگاه های مختلف حاضرین در جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

گفتنی است، این جلسه که به همت واحد فناوری اطلاعات و امور اداری دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید به گفته اعضای شرکت کننده از جلسات مفید و بهینه  فناوری اطلاعات منطقه ۵ کشور از لحاظ بار فنی و شیوه برگزاری بوده است.  

.

.

****************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


السلام علیک یا حسن بن علی العسکری (ع)
image_pdfimage_print

قالَ الاِْمامُ الْعَسْکَری(علیه السلام):

.

.

قلب نابخرد در دهان اوست، و دهان خردمند فرزانه در دل او.

.

(تحف العقول، ص ۵۱۹)

.

.

بر شما باد به اندیشیدن، که تفکر موجب حیات و زندگی دلِ آگاه و کلیدهای درب های حکمت است.

.

(الحکم الزاهرة، ج ۱، ص ۱۹)

.

.

****************************************

2


برگزاری کارگاه آشنایی با شبکه های عصبی بیولوژیک توسط گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به همت گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه، کارگاهی با عنوان آشنایی با شبکه های عصبی بیولوژیک، به مدت ۸ ساعت در ۳ بخش توسط مهندس حقیری و با همکاری دکترنادری و دکتر زاهدی اعضای هیأت علمی گروه مهندسی برق، در دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش، این کارگاه آموزشی با هدف آشنایی دانشجویان با نحوه تعامل عصبی بدن انسان با محیط و مدلسازی الکتریکی شبکه عصبی بیولوژیک وهمچنین شناخت فرآیند مدلسازی، نحوه پیاده سازی دیجیتال و آنالوگ این مدل ها توسط FPGA  ، برگزار گردید.

گفتنی است، امروزه مدلسازی مغز انسان به موضوع بسیار مهمی در جوامع علمی تبدیل شده و دانشگاه های معتبر دنیا بر روی این موضوع تحقیقات گسترده ای انجام می دهند. به همین خاطر این موضوع از اهمیت خاصی در دنیای علم الکترونیک و مخابرات برخوردار است و تداوم چنین کارگاه های متناسب با علم و تکنولوزی نوین، قطعا به ترقی و پیشرفت دانشگاه ها کمک خواهد کرد.

.

.

*****************************************

1 2 3 4 5 6 7 8


بازدید دانشجویان گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه از مرکز دیسپاچینگ منطقه ای غرب کشور
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در روزهای شنبه و یکشنبه ۱۱ و ۱۹ آذرماه ۱۳۹۶، دانشجویان مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه در دو گروه ۳۰ نفره از مرکز دیسپاچینگ منطقه ای غرب کشور واقع در شرکت برق منطقه ای استان کرمانشاه بازدید به عمل آوردند.

بنابراین گزارش، در این بازدید بخشهای مختلف مرکز دیسپاچینگ توزیع و فوق توزیع و همچنین مرکز کنترل شبکه و اتاق SCADA مورد بازدید و بررسی دانشجویان قرار گرفت.

گفتنی است، سرپرستی این گروه را دکتر مهدی احمدی از اعضای هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه برعهده داشتند.

.

.

************************************

1


برگزاری مراسم شب یلدا دردانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۶،همزمان با فرا رسیدن شب یلدا، به همت انجمن ادبی آب و آینه، مراسم شب یلدا با حضور چشمگیر دانشجویان در سالن دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش، در این مراسم برنامه های متنوعی از جمله :  شعر خوانی ونقل داستان کوتاه در مورد یلدا، شاهنامه خوانی ، پخش کلیپ با موضوع آیین شب یلدا، تفأل بر دیوان حافظ، اجرای موسیقی سنتی و پذیرایی انار، اجرا گردید.

گفتنی است، با تلاش اعضای کانون عکس و فیلم دانشگاه صنعتی کرمانشاه، برای اولین بار به مناسبت شب یلدا استاپ موشن زیبایی با موضوع شب یلدا تهیه و پخش شد که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت .

.

.

******************************************

IMG_0005 IMG_0006 IMG_0008 IMG_0015 IMG_0081 IMG_0082 IMG_0090 IMG_0093 IMG_0096 IMG_0101 IMG_0103 IMG_0124 IMG_0125 IMG_0129 IMG_0132 IMG_0135 IMG_0137 IMG_0141 IMG_0143 IMG_0145 IMG_0146 IMG_0159 IMG_0163 IMG_0164 IMG_0169 IMG_0181 IMG_0191 IMG_0198 IMG_0206 IMG_0218 IMG_0220 IMG_0225 IMG_0226 IMG_0227 IMG_0235 IMG_0236 IMG_0242 IMG_0269 IMG_0277 IMG_0286 IMG_0292 IMG_0309 IMG_0339


بازدید دانشجویان گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه از نیروگاه حرارتی بیستون
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در روز شنبه مورخ ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۶ یک گروه ۷۰ نفری از دانشجویان گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه یک دوره بازدید از نیروگاه حرارتی بیستون انجام دادند.

بنابراین گزارش، در این بازدید از قسمت های مختلف نیروگاه مانند توربین ها، ژنراتور، بویلر و کندانسور نیروگاه بازدید شد و همچنین سیستمهای کنترل فرکانس و ولتاژ نیروگاه نیز مورد آنالیز و بازدید دانشجویان قرار گرفت .

گفتنی است، این بازدید به سرپرستی دکتر رضا همتی عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق و مهندس حقیری کارشناس گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه انجام شد.

.

.

********************************

1 2 3


برگزاری همایش تبیین نقش جنبش‌های دانشجویی اسلامی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۲۲آذر ماه ۱۳۹۶، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه همایشی با عنوان تبیین نقش جنبش‌های دانشجویی اسلامی با سخنرانی دکتر محمد حسن قدیری ابیانه و با حضور ریاست، اعضای هیأت رییسه، جمعی از اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه در محل سالن دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش، در این نشست یک روزه، دکتر ابیانه ضمن تبیین نقش وجایگاه جنبش های دانشجویی در زمان قبل وبعد ازانقلاب اسلامی در ایران و در کشورهای اروپایی، به بیان نقش جنبش های دانشجویی امروز در مطالبه گری  از مسئولین و تلاش دانشجویان برای رسیدن به اهداف بلند کشور پرداخت.

در ادامه ایشان تصریح کرد، که کشورهای پیشرفته ای چون کره جنوبی و … به واسطه خودباوری و اتکا به نیروی داخلی و تلاش مجدانه توانستند به  این جایگاه برسند و دولت هایی که خود را وابسته به بیرون می دانند نه تنها پیشرفتی نخواهند داشت بلکه خسارت های جبران ناپذیری را تجربه خواهند کرد.

درآخر دکتر ابیانه تاکید کرد: که اتکا به نیروهای داخلی می تواند در جریان‌های اقتصادی بسیار مشکل گشا باشد و جنبش‌های دانشجویی نقش موثری در این زمینه دارند.

گفتنی است، پایان همایش با پرسش و پاسخ دانشجویان و آقای دکتر ابیانه همراه بود.

.

.

*****************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 30


انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک علمی و پژوهشی بین دانشگاه صنعتی کرمانشاه و شرکت پالایش گاز ایلام
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به منظور توسعه پژوهش های کاربردی، استفاده بهینه از امکانات، استعدادها و ظرفیت ها، رفع نیازهای پژوهشی و تحقیقاتی، مشارکت موثر اساتید و پژوهشگران دانشگاهی و صنعتی و به طور کلی گسترش همکاری های بین صنعت و دانشگاه، این تفاهم نامه همکاری فی مابین شرکت پالایش گاز ایلام به نمایندگی آقای شهریار داری پور مدیر عامل و دانشگاه صنعتی کرمانشاه به نمایندگی آقای علی اکبر اختری رییس دانشگاه منعقد گردید.

بنا براین گزارش، این تفاهم نامه در جهت تدوین راهکارهای اجرایی بهینه مربوط به شناسایی و تعریف و اولویت بندی پروژه های نشات گرفته از نیازها و یا مرتبط با اهداف استراتژیک میان مدت و بلند مدت شرکت، کمیته های تخصصی متناظر با عضویت اعضای هیأت علمی دانشگاه تشکیل شده و همکاری در قالب انجام پروژه های تحقیقاتی، ایجاد بانک های اطلاعاتی از محققین فعال دانشگاهی، برگزاری همایش های علمی – تحقیقاتی، استفاده متقابل از کتابخانه ها و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی مرتبط، انجام پروژه های کوتاه مدت، استفاده از امکانات آزمایشگاهی و فراهم نمودن ظرفیت کافی و شرایط مناسب برای دوره های کارآموزی دانشجویان می باشد.

.

.

******************************

1 2 3 4 5 6


برگزاری کارگاه آموزشی کامپوزیت و قالب سازی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، کارگاه آموزشی کامپوزیت و قالب سازی، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ ۱۵ و ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۶، توسط گروه مهندسی مکانیک با هدف آشنایی با کامپوزیت و فرآیندهای آن (تئوری)، روش اعمال واکس و فیلم (عملی)، روش ساخت و اعمال ژل کوت (عملی)، روش چیدمان الیاف و لمینت کردن (عملی)، انتخاب صحیح خطوط جدایش (عملی) و روش ساخت قالب های یک تیکه و چند تیکه، مخصوص دانشجویان درس مکانیک مواد مرکب در محل کارگاه های مهندسی مکانیک دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش، گفتنی است، کامپوزیت های زمینه پلیمری از جمله مواد رایجی هستند  که کاربردهای بسیار فراوانی در ساخت قالب و قطعات کامپوزیتی دارند.

شایان ذکر است، تدریس این دوره توسط دکتر محمود حشمتی استادیار گروه مهندسی مکانیک دانشگاه صورت گرفت و همچنین ثبت نام برای دانشجویان کاملا رایگان بود.

.

.

****************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 15 17


انتصاب خانم دکتر زهرا گرگین به عنوان سرپرست گروه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ خانم دکتر زهرا گرگین طی حکمی از سوی دکترعلی اکبر اختری، به عنوان «سرپرست گروه آزمایشگاه مرکزی» دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

.

.

در این حکم آمده است:

.

.

سرکارخانم دکتر زهرا گرگین

.

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این ابلاغ از تاریخ ۹/۱/ ۱۳۹۶ به مدت یک سال به عنوان سرپرست گروه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب می گردید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم. 

.

.

*************************************

1111


حضور مقتدرانه دانشجویان پسر نماینده دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات تکواندو دانشگاه های منطقه ۵
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر گفت: دانشجویان پسر نماینده دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات تکواندو دانشگاه ­های منطقه ۵ ورزش کشور و انتخابی چهاردهمین المپیاد دانشجویان کشور که به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد، توانستند با اقتدار ۳ مدال طلا کسب کنند.

حسین پار، در ادامه عنوان کرد: در این رقابت ها آقایان فرشاد نادری، سید حسن موسوی اجاق و سجاد خسروانی، نمایندگان شایسته دانشگاه صنعتی کرمانشاه، موفق شدند در بین دانشجویان دانشگاه های منطقه ۵، ضمن کسب سه مدال خوشرنگ طلا ، سهمیه ورودی چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویی سراسر کشور را که تابستان آینده در اصفهان برگزار می شود را  کسب کنند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه در ادامه یاد آور شد: در این دوره از مسابقات که در رده کمربند مشکی و با حضور دانشگاه های دولتی غرب کشور و به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد، تیم دانشگاه صنعتی کرمانشاه با ۱ نماینده در بخش بانوان و ۴ نماینده در بخش آقایان حاضر گردید و با وجود تعداد کم ورزشکاران توانست بعد از لرستان به مقام دوم دست یابد. 

در آخر وی خاطرنشان کرد، کسب مدال نقره توسط خانم فائزه کمالی، تنها نماینده تکواندوکار دانشگاه در بخش بانوان شایسته تقدیر می باشد.

گفتنی است، در این دوره از مسابقات تیم دانشگاه رازی کرمانشاه نیز در جایگاه سوم قرار گرفت.

.

.

*********************************

 1

 


برگزاری همایش شعربا عنوان”هم نوا با کرمانشاه” در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روزدوشنبه مورخ ۲۰آذر ماه ۱۳۹۶، به همت انجمن ادبی آب و آینه و با همکاری مدیریت فرهنگی اجتماعی و کانون عکس و فیلم دانشگاه همایش شعری با عنوان هم نوا با کرمانشاه، با حضور شاعران برجسته کرمانشاهی و همچنین دانشجویان در سالن دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

 بنابراین گزارش، این گردهمایی یک ‌روزه با شعرخوانی شاعران مطرح استان کرمانشاه: آقایان بابک دولتی، امین شیرزادی، بهمن میرزایی، فرشاد فرصت صفایی، فرهاد مرادی و خانم ها بهاره سالار آبادی، سمیرا عرب و همچنین شعرخوانی دانشجویان عضو انجمن ادبی آب و آینه دانشگاه در حال و هوای زلزله اخیر کرمانشاه و اجرای موسیقی زنده توسط گروه روبیک و تکنوازی تنبور آقای ایاضی همراه بود.

گفتنی است، تمامی عواید حاصل از فروش بلیط این برنامه صرف کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه گردید.

.

.

***********************************

2 3 5 6 8 7 9 10 1112 13 1418 17 16 19 20 21 22 23 2425 26 27 28 29 30 31 32 3335 36 37 38 39 40


پیام تبریک ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت روز دانشجو
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در پیامی سالگرد حماسه ۱۶ آذر را به جامعه علمی و فرهیخته دانشگاهی کشور به خصوص دانشجویان عزیز تبریک گفت.

.

.

متن پیام به شرح ذیل می باشد:

.

.

بدون شک، نعمت بزرگ استقلال و آزادی و امنیت پایدار امروز کشورمان مرهون مجاهدت و فداکاری جوانان و دانشمندان بزرگواری است که با خون خود نهال پر خیر و برکت انقلاب اسلامی را آبیاری کردند.

آن نهال که امروزه به درختی تنومند و استوار تبدیل شده، حال به دست شما عزیزان سپرده شده است و این مسئولیتی بس سنگین و بزرگ است که همه ملّت و بخصوص شما دانشجویان مسلمان که به حق سردمداران پیشرفت و ترقّی این کشور هستید، در قبال آن وظیفه دارید.

۱۶ آذر که نشان از پایمردی و ایستادگی دانشجوی مسلمان در برابر نظام سلطه دارد یاد آور رشادت دانشجویانی است که سینه خود را در برابر تیرهای استعماری دشمن سپر کردند و در گذر زمان فریاد ضد استکباری ملت ایران را به گوش جهانیان رسانده اند.

اینجانب ۱۶ آذر ماه را به عنوان نماد آزادگی و استکبار ستیزی دانشجوی مسلمان گرامی داشته و توفیقات روزافزون شما دانشجویان عزیز را در همه امور فردی و اجتماعی به ویژه درعرصه فعالیت‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی از خداوند متعال مسالت می‌نمایم.

.

.

ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه

.

علی اکبر اختری


برگزاری مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور دکتر صادق خرازی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۱۴ آذر ماه ۱۳۹۶، مراسم گرامیداشت روز دانشجو با سخنرانی دکتر صادق خرازی به همت انجمن اسلامی و با حضور ریاست و جمعی از اعضای هیأت علمی ودانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سالن دانشکده فناوری اطلاعات  برگزار گردید.

بنابر این گزارش، در ابتدای مراسم، دکترصادق خرازی ضمن گرامیداشت میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و روز دانشجو و همچنین عرض تسلیت و همدردی به مناسبت زلزله اخیر کرمانشاه، بیان کرد، این روزهای تلخ و سختی که بر مردم همیشه قهرمان کرمانشاه می‌گذرد را پیوند می‌زنیم با میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امیدواریم این آخرین سختی باشد که بر شما مردم عزیز وارد می‌شود.

ایشان در ادامه اظهار نمود؛ ۱۶آذر یادآور یکی از روزهای خونین جنبش دانشجویی در تاریخ کشور ایران است. جنبش دانشجویی در روز ۱۶ آذرماه ۱۳۳۲ هزینه سنگینی برای ایستادگی خود پرداخت کرد. جنبش مردمی جوانان دیروز و پیران امروز برای نفی استبداد و رفع استعمار بود؛ عدالت خواهی و مبارزه با نگاه استکبارستیزی، آرمان و ویژگی جنبش های دانشجویی برای ایجاد تحولات بزرگ در جامعه است. نمی‌توان جنبش اجتماعی را در جامعه مشاهده کرد و نقشی از دانشجویان را در آن ندید.

گفتنی است، این نشست با پرسش و پاسخ دانشجویان بادکترخرازی به پایان رسید.

.

.

*********************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 47


تقدیر از دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان یکی از دستگاه های پیشرو استان درگرامیداشت روز حسابدار
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در مراسم گرامیداشت روز حسابدار، از دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان یکی از دستگاه های پیشرو تقدیر شد.

بنابراین گزارش، در این مراسم که با کلیه همکاران اداره کل ، ذیحسابان ، مدیران امور مالی دستگاه های اجرایی ، رییس سازمان برنامه و بودجه استان و تعدادی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان برگزار شد ، از دستگاه های اجرایی برتر استان در زمینه استقرار نظام حسابداری تعهدی و نظام نوین مالی دولت تقدیر بعمل آمد.

اداره کل بهزیستی استان ، دادگستری استان ، آموزش و پرورش، اداره کل ثبت اسناد، دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اداره کل شیلات استان ،اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی، اداره کل دامپزشکی و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری بعنوان دستگاه های پیشرو و برتر معرفی شدند.

.

.

****************************************

1 2 3


برگزاری جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه مورخ ۱۴ آذر ماه ۱۳۹۶، به همت شورای صنفی رفاهی، جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان و مسئولین دانشگاه با حضور ریاست، معاون آموزشی پژوهشی و مدیرآموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، در سالن دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش، دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن گرامیداشت میلاد رسول اکرم (ص)و امام جعفر صادق (ع) و روز دانشجو اظهار کرد: هدف اصلی مسئولین دانشگاه تلاش در جهت ارتقای اهداف عالیه دانشگاه و بالطبع افزایش امکانات و تجهیزات علمی، پژوهشی و رفاهی برای دانشجویان است.

وی، با بیان اینکه دغدغه مسئولین دانشگاه حل مسائل و مشکلات دانشجویان است، عنوان کرد: امید است؛ با برگزاری چنین جلساتی مشکلات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رفاهی دانشجویان رفع شود تا دانشجویان با انگیزه بالایی در راستای ارتقای علمی گام بردارند.

در ادامه جلسه، دانشجویان به طرح سؤالات، انتقادات و پیشنهادهای خود در زمینه‌های آموزشی، عمرانی، مالی، فرهنگی و خوابگاه‌ها پرداختند.

در پایان ریاست، معاون آموزشی پژوهشی و مدیرآموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، به تمامی سؤالات، انتقادات و پیشنهادهای دانشجویان پاسخ دادند.

.

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 21 22 23 24 25


۱۶ آذر تاریخ ایستادگی دانشگاه
image_pdfimage_print

۱۶ آذر ۳۲؛ جزوه آزادی را با خون نوشتند.

.

.

***دانشجو روزت مبارک***

.

.

2


هفته وحدت، هفته نور و سرور
image_pdfimage_print

مقام معظم رهبری: (مدظله العالی)

.

.

یکی از کارهایی که باید انجام گیرد، جلوگیری ازنشر آثار تفرقه انگیز است؛ چه در محیط شیعی و چه در محیط سنی…

.

.

***********************************************

2


بازدید مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ازدانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۸ آذر ماه ۱۳۹۶ دکتر محمد عثمان حسین بر، مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری‌ به همراه دکترعلی سلیمی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه رازی با حضور دکتر علی نادری‌،رییس دفتر ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن برگزاری نشستی در اتاق ریاست ازساختمان دانشگاه بازدید بعمل آوردند.

در این نشست دکتر علی نادری، رییس دفتر ریاست دانشگاه، به بیان پتانسیل‌های ویژه دانشگاه در ارتباط با کمک رسانی و مدیریت بحران استان و ظرفیت‌های قابل توجه دانشگاه با استفاده از نیروی جوان دارای دانش بالا ومتعهد پرداخت وهمچنین در خصوص لزوم تخصیص اعتبارات بیشتر جهت توسعه دانشگاه صنعتی کرمانشاه توضیحاتی ارائه نمود.

در ادامه ایشان مشکل عمده دانشگاه صنعتی کرمانشاه را تأمین خوابگاه برای دانشجویان ذکر کرد و بر لزوم توجه وزارت و اختصاص اعتبار به این حوزه تأکید نمود.

در پایان نشست دکتر محمد عثمان حسین بر، مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد، در اسرع وقت دغدغه ها و نکته نظرهای دانشگاه را در قالب گزارشی به وزیر وزارت منعکس خواهد کرد.

.

.

*********************************

1 2 3 4


تألیف کتاب توسط دو عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، کتابی با عنوان « آموزش نرم افزار هومر به همراه مثالهای عملی و کاربردی » تألیف دکتر مهدی احمدی جیردهی و دکتر رضا همتی اعضای هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه به چاپ رسید.

گفتنی است، علاقه مندان می توانند؛ جهت خرید این کتاب ها به کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی کرمانشاه مراجعه نمایند.

.

.

**********************************

dddd


تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در هفته پژوهش سال ۱۳۹۶
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مقارن با هفته پژوهش سال ۱۳۹۶ از منتخبین جشنواره پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور ریاست و اعضای هیأت رییسه دانشگاه تجلیل شد.

بنا بر این گزارش، بر اساس اعلام شورای پژوهشی دانشگاه، آقای دکتر مهدی بحیرایی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک، با نگارش ۱۱ عنوان مقاله چاپ شده در نشریات ISI و اجرای یک طرح پژوهشی، حائزرتبه اول، آقای دکتر رضا همتی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق، با نگارش ۸ عنوان مقاله چاپ شده در نشریات ISI، ارائه مقاله در سه همایش بین المللی، همکاری در اجرای یک طرح پژوهشی و هدایت دو عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد، حائز رتبه دوم  و آقای دکتر غلامحسین روشنی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق، با نگارش ۹ عنوان مقاله چاپ شده در نشریات ISI، یک عنوان مقاله ISC، ارائه مقاله در سه همایش بین المللی، اجرای دو طرح پژوهشی، و یک عنوان ثبت اختراع، حائز رتبه سوم گشتند. ضمن تبریک، مزید توفیقات ایشان را از خداوند بزرگ خواستاریم.

 .

.

***************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 

 


برگزاری مسابقه تیر اندازی با سلاح بادی به مناسبت هفته بسیج
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ ۸ آذرماه ۱۳۹۶ همزمان با هفته بسیج یک دوره مسابقه تیراندازی با سلاح بادی ویژه دانشجویان پسر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سالن هیأت تیر اندازی استان، برگزار گردید.

 بنابراین گزارش، مهندس عقیل الوندمنش، مدیر دانشجویی دانشگاه، ضمن بیان فواید ورزش، خصوصاً  رشته تیراندازی، اظهار داشت: حوزه معاونت دانشجویی به منظور استعدادیابی و ایجاد شور و نشاط در بین دانشجویان دانشگاه و پاسداشت ارزش های اصیل انقلاب و بسیج، اقدام به برگزاری یک دوره مسابقه تیر اندازی با سلاح بادی همراه با آموزش در بین دانشجویان پسر نمود که با استقبال  و حضور پر شور دانشجویان دانشگاه همراه گردید.

ایشان در ادامه افزود: باتوجه به اینکه امسال رشته تیراندازی به عنوان رشته المپیادی در تقویم ورزشی دانشگاه ها گنجانده شده، پس از برگزاری مسابقات در بین دختران این بار مسابقات پسران را به همت تربیت بدنی و بسیج کارمندی و تشکل دانشجویی آرمان برگزار نمودیم که در پایان آقایان پدرام اسفندیاری دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی برق، علی مهرنگار دانشجوی کارشناسی مهندسی برق و محمدنوید بهمرام دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم، معرفی شدند.

.

.

******************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

 


نشست مسئولین پژوهشکده نفت استان با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشستی پیرامون ساخت پژوهشکده نفت کرمانشاه با حضور مسئولین پژوهشکده نفت استان و دکتر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سالن جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

بنا بر این گزارش، در این نشست دکتر اختری، ریاست دانشگاه ، ضمن اشاره بر لزوم رعایت کلیه استانداردهای hse، فنی و حراستی، اظهار داشت: دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان مجری ساخت این پژوهشکده با توجه به توانمندی های خود در نظر دارد از استانداردهای روز دنیا در ساخت این پژوهشگاه استفاده نماید. ایشان در ادامه اظهار امیدواری کرد، کلنگ زنی این پروژه باعث اشتغال زایی بیش از صد نفر در استان خواهد شد و در زمان بهره برداری، کرمانشاه به یکی از قطب های فعال پژوهشی وتولید علم در صنعت نفت کشور تبدیل می شود.

.

.

 **********************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


موفقیت دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات کاراته دانشگاه های منطقه ۵
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات کاراته دانشگاه های منطقه ۵  انتخابی چهاردهمین المپیاد دانشجویان کشور، صاحب ۷ مدال رنگارنگ شدند.

حسین پار در ادامه عنوان کرد: در این مسابقات که به میزبانی دانشگاه کردستان برگزار شد، نمایندگان دانشگاه صنعتی کرمانشاه خانم‌ها،یاسمن امیری، دانشجوی فیزیک مهندسی و سپیده نظری، دانشجوی علوم مهندسی، موفق به کسب ۲مدال نقره شدند و فائزه گومه دانشجوی فناوری اطلاعات، پرستو باباخانی دانشجوی مهندسی صنایع و مهتاب مسکین، دانشجوی علوم مهندسی، در بخش کمیته ۳ مدال برنزکسب کردند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه یادآور شد: در بخش کاتای انفرادی خانم یاسمن امیری صاحب گردن آویز برنز شد و در بخش کاتای تیمی نیز تیم دانشگاه صنعتی کرمانشاه متشکل از خانم ها امیری، نظری و گومه، و خانم ها پروانه باباخانی، پرستو باباخانی و زهرا رئیسی توانستند به مقام سوم دست یابند.

گفتنی است، در پایان این دوره از مسابقات، تیم دانشگاه صنعتی کرمانشاه پس از تیم های دانشگاه کردستان (میزبان) و دانشگاه رازی در مجموع مقام سوم تیمی را به مربی گری خانم محمدپور و سرپرستی خانم امیری بدست آورند.


اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
image_pdfimage_print

گل ها همه با اذن تو برخاسته اند

.

.

از بهر ظهور تو خود آراسته اند

.

.

مردم همه در لحظه ی تحویل، بی شک

.

.

اوّل فرج تو از خدا خواسته اند

.

.

****************************************************

2


السلام علیک یا حجه بن الحسن العسکری
image_pdfimage_print

 امام حسن عسکری(ع):

.

.

قلب نابخرد در دهان اوست، و دهان خردمند فرزانه در دل او.

.

(تحف العقول، ص ۵۱۹ )

.

.

جدال مکن که ارزشت میرود و شوخی مکن که بر تو دلیر شوند.

.

(تحف العقول ص ۴۸۶)

.

.

********************************

2


بسیج مدرسه عشق است.
image_pdfimage_print

امام خمینی (ره):

.

.

اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شود، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید.

.

***هفته بسیج گرامی باد***

.

.

*****************************************

2


اقدام نوع دوستانه دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در یاری رساندن به زلزله زدگان استان
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دانشجویان ورودی سال۹۲ دانشگاه صنعتی کرمانشاه، بودجه جشن دانش آموختگی شان را برای کمک و یاری به زلزله زدگان استان کرمانشاه هدیه دادند.

بنابراین گزارش، با توجه به پیشنهاد و درخواست دانشجویان گرامی ورودی سال۹۲ (۶ گروه آموزشی) مبنی بر اختصاص بودجه جشن دانش آموختگی شان برای کمک و یاری به زلزله زدگان استان کرمانشاه ، شورای فرهنگی دانشگاه ضمن تقدیر و تشکر فراوان از اقدام نوع دوستانه این عزیزان ، مصوب نمود؛ مبلغ ۳۵ میلیون ریال هزینه مراسم فوق و با عنایت ریاست محترم دانشگاه که تقبل فرمودند؛ این مبلغ به دو برابر یعنی معادل ۷۰ میلیون ریال افزایش یافته و جهت تهیه کانکس برای اسکان آسیب دیدگان از زلزله تخصیص یابد.

.

.

******************************

1


برگزاری اولین جلسه شورای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال تحصیلی جدید
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۶، اولین جلسه شورای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال تحصیلی جدید، در خصوص بررسی وضعیت آموزشی دانشجویان ورودی جدید و برنامه ریزی آموزشی ترم آینده با حضور رییس، معاونین، مدیر گروه ها و روسای دانشکده های دانشگاه، در محل سالن جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

بنا بر این گزارش، در این جلسه دکتر علی اکبراختری، رییس دانشگاه، توضیحاتی در خصوص رشد و کیفیت برخی از رشته های تحصیلی دانشگاه بخصوص رشته کامپیوتر، ساخت خوابگاه­ های دانشجویی در آینده نزدیک و تربیت دانشجویان با سواد و توانمند ارائه نمود. ایشان در ادامه اظهار امیدواری نمود؛ که درآینده شاهد ورود دانشجویانی از خارج ازکشور و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری باشیم.

درادامه جلسه، معاونت آموزشی پژوهشی دانشگاه، مدیر گروه ها و روسای دانشکده ­ها در خصوص برنامه­ ها و مصوبات آموزشی دانشجویان ورودی جدید و برنامه­ ریزی آموزشی ترم آینده دانشگاه در سال تحصیلی جدید، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

.

.

************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


موفقیت تیم دختران دو و میدانی کار دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، تیم دختران دو و میدانی کار دانشگاه صنعتی کرمانشاه، توانستند در مسابقات دو و میدانی دانشگاه‌های منطقه ۵ اولین کاپ قهرمانی در بخش ورزش دختران را برای دانشگاه به ارمغان آورده و به مقام سوم دست یابند.

بنا بر این گزارش، مهندس عقیل الوند منش، مدیر امور دانشجویی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: در مسابقات دو و میدانی دانشگاه‌های منطقه ۵ ، خانم ها : هانا حقیقی، ویدا الیاسی، فاطمه زارع و فاطمه السادات حسینی به سرپرستی خانم سونیا امیری موفق به کسب مدال نقره شدند. 

در پایان مهندس الوند منش یادآور شد؛ با توجه به مصوبات شورای ورزش و لزوم توجه به ورزش دانشجویان دختر در نظر داریم، در همین راستا در هفته جاری تیم کاراته دختران دانشگاه را به مسابقات ورزشی دانشگاه های منطقه ۵ در کردستان اعزام نماییم.

گفتنی است، خانم دنیا فتاحی، دیگر ورزشکار اعزامی به مسابقات دو و میدانی به دلیل مصدومیت قادر به ادامه مسابقات نبود.

.

.

************************************************

1 2 3 4 5


ربیع الاول بهار ماه ها.
image_pdfimage_print

جلوه گل عندلیبان را غزلخوان می کند

.

    نام مهدی صد هزاران درد درمان می کند

.

مدعی گوید که با یک گل نمی گردد بهار

.

    من گلی دارم که عالم را گلستان می کند

.

***حلول ماه ربیع الاول ماه شادی اهل بیت (ع) مبارک باد***

.

*******************************************

2


رحلت پیامبر اکرم (ص)،‌ شهادت امام حسن (ع) و شهادت امام رضا (ع) تسلیت باد.
image_pdfimage_print

پیامبر خدا صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم :

.

.

پرسش نیمى از دانش است .

.

(کنزالعمّال : ۲۹۲۶۰)

.

.

فـرشتگان ، بـالهاى خـود را براى جوینده دانش مى ‏گسترانند و برایش آمرزش می طلبند .

.

(منتخب میزان الحکمة : ۳۹۸)

.

.

در قیامت بدترین مردم نزد پروردگار،عالمی است که در جهان از دانش خود عملاً استفاده نکرده و از آن پیروی ننموده است.

.

(لئالی اللخبار ص۱۹۲)

.

.

*****************************************************

.

.

امام حسن مجتبی علیه السلام:

.

.

عاقل و خردمند به کسى که از او نصیحت و اندرز خواهد، خیانت نکند.

.

(تحف العقول ص ۲۳۶)

.

.

************************************************

.

.

امام رضا (علیهم السلام):

.

.

ایمان‌ چهار رکن‌ است‌ : توکل‌ بر خدا، رضا به‌ قضاى‌ خدا، تسلیم‌ به‌ امرخدا، واگذاشتن‌ کار به‌ خدا.

.

(تحف‌ العقول‌ ، ص‌ ۴۶۹)

.

***************************************************************

.

2


عدم برگزاری کلاس های دانشگاه صنعتی کرمانشاه به دلیل زلزله اخیر
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، بنا بر تصمیم هیأت رییسه دانشگاه، به دلیل زلزله اخیر در استان کرمانشاه و شهرستان های اطراف، و به جهت اینکه جمعی از دانشجویانی که ساکن شهرستان های زلزله زده اطراف استان هستند، فرصت کافی برای کمک و همراهی خانواده خود را داشته باشند. کلاس ها از روز دوشنبه مورخ ۹۶/۸/۲۲ لغایت یکشنبه مورخ ۹۶/۸/۲۸ برگزار نمی گردد.

.

گفتنی است، کلیه دانشجویان باید خوابگاه های دانشجویی را تا تاریخ مذکور ترک کرده و در روز دوشنبه مورخ ۹۶/۸/۲۹ در کلاس های دانشگاه حضور داشته باشند.


پیام تسلیت رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه به زلزله زدگان استان کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دکتر علی اکبر اختری، با صدور پیام تسلیت، با زلزله‌ زدگان استان کرمانشاه و شهرستان های آسیب دیده اطراف ابراز همدردی کرد.

.

.

متن پیام دکتر علی اکبر اختری به این شرح است:

.

.

بسم الله الرحمن الرحیم

.

.

خبر وقوع زلزله در استان کرمانشاه و شهرستان های اطراف آن و کشته و زخمی شدن تعدادی از هم استانی های عزیزمان موجب تاسف و تاثر گردید. بدون شک وقوع چنین حوادثی تقدیری لایتغیر و آزمونی الهی است و در سایه توکل و تمسک به خداوند متعال می تواند مقدمه ای برای رحمت الهی باشد.

اینجانب به نمایندگی از دانشگاهیان  این دانشگاه، ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با همه داغداران و آسیب دیدگان این حادثه، از خداوند متعال، برای درگذشتگان، غفران و رحمت الهی، برای مجروحان شفای عاجل و برای بازماندگان و آسیب دیدگان نیز بردباری مسئلت دارم و آمادگی کارکنان این دانشگاه را برای کمک های انسان دوستانه به آسیب دیدگان  زلزله اعلام می نمایم.

.

.

علی اکبر اختری

.

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه


برگزاری مسابقه چالش گرانش (نجات تخم مرغ) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ ۲۰ آبان ماه۱۳۹۶ دومین دوره از مسابقه چالش گرانش (نجات تخم مرغ) به همت انجمن علمی مهندسی مکانیک و با حمایت مدیریت فرهنگی – اجتماعی دانشگاه، در دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

بنا بر این گزارش، خانم مهندس پزد، کارشناس واحد انجمن های علمی مدیریت فرهنگی – اجتماعی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: دومین دوره از مسابقه نجات تخم مرغ با حضور ۲۵ تیم دانشجویی همچون سال قبل با داوری خوب دکتر کمال جلالی و مهندس هادی مرادی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

خانم مهندس پزد بیان کرد: دانشجویان همیشه برای خلاقیت و تمرین کار گروهی به دنبال فرصت های عجیب و غریب هستند. این فرصت را گاهی چند رشته ماکارونی برای ساختن یک پل به وجود می آورد و یا چند تکه کاغذ، چسب و مقوا برای ساخت یک کاوشگر و نجات تخم مرغ. شاید به نظر بعضی‌ها این که بخواهی با چند تکه کاغذ، مقوا، چسب و نی یک کاوشگر برای نجات یک تخم‌مرغ بسازی کمی خنده‌دار به نظر برسد اما همین کار به ظاهر مضحک زمانی روشی برای کشف استعدادهای ناب در طراحی کاوشگر برای ناسا بوده است.

ایشان عنوان کرد: مسابقه نجات تخم‌مرغ یا چالش جاذبه از همین جا شکل گرفت؛ از چالش ناسا برای نشاندن کاوشگرها بر روی اجرام آسمانی بدون آن که دستگاه‌ها و یا سرنشینان آن در زمان فرود آسیبی ببینند. مسابقه نجات تخم مرغ سالهاست که تبدیل به بهانه‌ای برای بروز خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها شده است. مسابقه‌ای که در بسیاری از مراکز آموزشی جهان برگزار می‌شود و گاه ایده‌های نوینی از دل آن آشکار می گردد.

در ادامه وی یادآور شد، انجمن های علمی مهندسی مکانیک روز گذشته در دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه مسابقه نجات تخم مرغ خود را برای تمامی دانشجویان رشته های مختلف مهندسی برگزار کرد، تیم های شرکت کننده سازه های خود را از ارتفاع ۱۰ متری به پایین پرتاب کردند و دور از حسادت، ناراحتی و یا تلاش برای برد و باخت به دلایل شکستن، خراب شدن و یا منحرف شدن سازه خود فکر می‌کردند، فعالیتی که شاید از نگاه بعضی‌ها فقط یک تفریح مهیج به نظر برسد اما آغاز ایده‌ پردازی، نوآوری، تحلیل و تمرین کار گروهی برای دانشجویان رشته‌های مهندسی است.

بر اساس این گزارش،اسامی برندگان به شرح ذیل می باشد:

تیم اول: سجاد عبدی-کامیاب نیری-پارسا صالحی-محمد محرابی  (مهندسی عمران)

تیم دوم: آرمین صفری-آرام مصطفی زاده-حسین شفیعی-دانیال بهرامی (مهندسی عمران)

تیم سوم: فریاد کریمی-فرامرز فیض الهی-هیمن قادری  (مهندسی راه آهن)

.

.

*******************************************************

.

.

1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

18 20 21 22 23


بازدید رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه از تیم بسکتبال دانشجویان دانشگاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، عصر چهارشنبه مورخ ۱۷ آبان ماه ۱۳۹۶ دکتر علی اکبر اختری، رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با حضور در سالن تمرینات تیم بسکتبال دانشجویان این دانشگاه، از روند تمرینات این تیم بازدید کرد.

بنابراین گزارش، دکتر اختری در این دیدارضمن آرزی موفقیت در رقابت های پیش رو، عنوان داشت: برای ما کسب عنوان و مقام ملاک نیست. نگاه ما بر تاثیر جنبه‌های مثبت  ورزش در زندگی اجتماعی و تحصیلی  و حضور در میادین ورزشی  است.

وی در ادامه با اشاره به خاطرات ورزشی دوران تحصیلی خود، بیان کرد: قدر موقعیت کنونی و جوانی خود را بدانید چرا که خاطرات و دوستان هم تیمی برای شما ماندگارترین و زیباترین لحظات را خواهند ساخت.

گفتنی است، این تیم به عنوان اولین تیم بسکتبال دانشجویی دانشگاه قرار است طی هفته جاری در مسابقات قهرمانی منطقه ۵ ورزش دانشگاهی و انتخابی چهاردهمین المپیاد ورزشی شرکت نماید.

.

.

***************************************************************

1 2


تألیف چهار عنوان کتاب توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، چهار عنوان کتاب تحت عناوین « بهسازی خاک های نرم به روش اختلاط عمیق و بهسازی زمین های نرم، مکانیزم ها و مطالعات موردی » تألیف دکتر حسین مؤیدی عضو هیأت علمی گروه مهندسی عمران و«آتوماتای کوانتومی سلولی نقطه­ ای (QCA) » تألیف دکتر عباس رضایی عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق و «ساختمان داده­ ها و الگوریتم­ ها در جاوا » تألیف مهندس بهزاد مرادی عضو هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه به چاپ رسید.

.

.

**********************************************************

.

12

.

.

**************************************************************

3

.

.

*******************************************************

4


انتصاب دکتر مهدی خزایی به عنوان سرپرست گروه آموزشی علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر مهدی خزایی طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان «سرپرست گروه آموزشی علوم کامپیوتر» دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

.

.

در این حکم آمده است:

.

.

جناب آقای دکتر مهدی خزایی

.

.

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم از تاریخ ۹۶/۸/۱ علاوه بر مدیر گروه آموزشی کامپیوتر به عنوان سرپرست گروه آموزشی علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب می شوید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم. 

.

.

*****************************************************

12


السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(علیه السلام)
image_pdfimage_print

قالَ رَسُولُ اللّهِ صلّى اللّه علیه و آله :

.

.

 اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرَدُ اَبَداً.

.

.

پیامبر اکرم صلّى اللّه علیه و آله فرمود :

.

.

 براى شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود .

.

.

*******************************************************

12


صعود تیم کوهنوردی دانشجویان پسر دانشگاه صنعتی کرمانشاه به قله الوند
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، تیم کوهنوردی پسران دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همراه دانشجویان پسرکوهنورد منتخب دانشگاه‌های سراسر کشور، به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی، روز پنجشنبه مورخ۹۶/۰۸/۱۱  به قله ۳۵۸۴ متری الوند در استان همدان صعود کردند.

بنابراین گزارش، حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: در این صعود ۵۰ کوهنورد برتر در قالب ۱۱ تیم حضور داشتند و پس از صعود، بر مزار شهدای گمنام واقع در ارتفاعات میدان میشان حضور یافته و با قرائت فاتحه به مقام والای شهدا ادای احترام کردند.

وی با اشاره به وجود دانشجویان مستعد و باتجربه کوهنورد در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، عنوان کرد: باتوجه به توان فنی و بدنی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، باموافقت مسئول انجمن کوهنوردی وزارت علوم، تیم دانشگاه صنعتی به عنوان تیم اول و سرقدم به قله صعود کردند.

ایشان در ادامه بیان کرد: پس از صعود دانشجویان به قله الوند، مراسمی با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در سالن آمفی تئاتر دانشگاه بوعلی همدان برگزار شد. وزیر علوم در این مراسم در سخنانی با تاکید بر نقش ورزش و فعالیت‌های بدنی در شادابی و نشاط هر چه بیش‌تر جامعه دانشگاهی کشور بیان داشت: از دید مسئولان وزارت علوم توسعه ورزش دانشگاهی جایگاه ویژه‌ای دارد .

مدیر تربیت بدنی دانشگاه در پایان ضمن دعوت از دانشجویان مستعد و علاقمند به شرکت در برنامه های ورزشی دانشگاه، یادآور شد: آقایان محمدرضا بدری سرپرست، فراز نیک روش، فرهاد فولادی، کمیل افشار نجفی و علیرضا امیری  اعضای تیم دانشگاه در این صعود سراسری بودند.

.

.

*****************************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7

 


مراسم بزرگداشت ۱۳ آبان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روزشنبه مورخ ۱۳ آبان ماه ۱۳۹۶ به همت بسیج دانشجویی ، مراسمی به مناسبت بزرگداشت روز ۱۳ آبان با  موضوع تسخیر لانه و بازخوانی اسناد لانه ی جاسوسی و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین احد آزادیخواه نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی و همچنین با حضور ریاست، مسئولین و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در دانشکده فناوری اطلاعات برگزار گردید.

.

.

**************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


حضور موفق دانشجویان دو و میدانی کار پسر در مسابقات قهرمانی دانشگاه های منطقه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: دانشجویان پسر نماینده دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسابقات دو و میدانی دانشگاه ­های منطقه ۵ ورزش کشور و انتخابی چهارهمین المپیاد دانشجویان کشور که به میزبانی دانشگاه سنندج برگزار شد، توانستند در ماده پرتاب دیسک و دو امدادی ۴ در ۱۰۰ متر به مقام دوم و در مواد دو ۱۰۰متر، پرش طول و دو ۳۰۰۰ متر با مانع به مقام سوم دست یابند.

حسین پار، در ادامه تصریح کرد: نیما صحرایی، محمد مرتضوی، امیر خدادادیان و محمد رسول ایزدی، نمایندگان شایسته دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در این مسابقات موفق شدند در بین دانشجویان دانشگاه های منطقه، ضمن کسب مقام دوم ، سهمیه ورودی چهاردهمین المیپاد ورزشی دانشجویی سراسر کشور را که تابستان آینده در اصفهان برگزار می شود را  کسب کنند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه در ادامه یاد آور شد: در این دوره از مسابقات علاوه بر دانشگاه های دولتی غرب کشور، دانشگاه های پیام نور، علمی کاربردی و فرهنگیان نیز حضور داشتند که این موضوع موجب بالا رفتن سطح رقابت­ ها گردید .

گفتنی است، ۲ عنوان چهارمی دیگر نیز توسط علی خودسیانی و محسن گودرزی دیگر دانشجویان دو و میدانی کار دانشگاه کسب گردید که شایسته تقدیر می باشد.

.

.

*****************************************************

.

.

1 2 3 4 5 6 7


مراسم اهدای جوایز مسابقات فوتسال دانشجویی جام شهدا
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این مراسم که چهارشنبه ۱۰ آبان ماه در حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد، حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، ضمن تجلیل از دانشجویان ورزشکار با ارائه گزارش فنی مسابقات اظهار داشت: در این دوره از مسابقات حدود ۳۰۰ دانشجو در قالب تیم های مختلف، بصورت تک حذفی و گروهی باهم به رقابت پرداختند و به دلیل استقبال زیاد دانشجویان، این دوره از مسابقات چندین ماه به طول انجامید.

حسین پار با اشاره به جذابیت‌ها و حواشی رشته پرطرفدار فوتبال و فوتسال، مشارکت، شور و نشاط دانشجویان و احترام به قوانین را در این دوره از مسابقات شایسته تقدیر دانست و افزود: محیط های ورزشی بستر مناسبی برای تخلیه انرژی و تجدید قوای جسمی و روحی دانشجویان است.

ایشان در خاتمه ضمن تشکر از مسئولین دانشگاه و بسیج دانشجویی برای کمک به برگزاری بهتر این مسابقات، ابراز امیدواری کرد: که در آینده نزدیک شاهد به ثمرنشستن تلاش های دانشجویان در میادین مختلف ورزشی باشیم.

در ادامه این مراسم دکتر علی نادری، رئیس دفتر ریاست دانشگاه، ضمن تشکر از مجموعه بسیج دانشجویی، برای مشارکت در برگزاری مسابقات و مراسم های مختلف،عنوان کرد: بسیج و سایر تشکل‌ها و کانون های دانشجویی در واقع بازوان اجرایی دانشگاه هستند و انتظاری جز این از این مجموعه نمی رود و این تشکل‌ها چون برخاسته از دل دانشجویان می‌باشند، تأثیر بسزایی در جذب و مشارکت آنان خواهند داشت. 

دکتر نادری بیان کرد: ایجاد شور و نشاط در دانشجویان از اهم وظایف مدیران بوده و ابراز امیدواری نمود، با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، روزبه روز شاهد رقابتهای پرشورتر دانشجویان باشیم.

در ادامه این مراسم مسعودخسروداد مدیر حراست و عضو شورای ورزش دانشگاه و همچنین سعید مخدومی فرمانده بسیج دانشجویی در سخنانی به نقش ورزش در ارتقاء شور ونشاط و سلامت روحی و جسمی دانشجویان پرداختند.

در خاتمه این مراسم از نمایندگان تیم های اول تا سوم با اهداء لوح و هدیه تجلیل شد.

.

.

******************************************************

1 2 3 4 5 6


کارگاه آموزشی روزنامه نگاری در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در روزهای پنج شنبه و جمعه ۱۱ و ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۶ به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، یک دوره کارگاه آموزشی روزنامه نگاری، در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش، افشین امیری، کارشناس نشریات دانشگاه، با اعلام این خبر افزود، به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و همکاری خانه مطبوعات استان کرمانشاه، این دوره با حضور ۲۵ نفر از دانشجویان رشته های مختلف با هدف آشنایی شرکت کنندگان با اصول روزنامه نگاری و انتشار نشریات دانشجویی برگزار گردید.

ایشان در ادامه یادآور شد، بخش های تدریس شده این دوره کوتاه مدت که شامل اصول خبرنویسی، گزارش نویسی، تیتر نویسی، فتوژورنالیسم، صفحه آرایی و حقوق رسانه بود، توسط محمدحسین شیریان مدرس و عضو خانه مطبوعات استان کرمانشاه برگزار گردید.

در آخر افشین امیری ضمن تشکر از حمایت های ریاست و مسئولین دانشگاه، ابراز امیدواری نمود که در آینده با حمایت های مسئولین دانشگاه، همچنان شاهد برگزاری این قبیل کارگاه های آموزشی در دانشگاه باشیم.

.

.

*******************************************************

1 2 3 4 5 6 7 8 9


مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز جمعه مورخ ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۶ به همت کانون قرآن، عترت و مهدویت دانشگاه، مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف پاسداشت از خون شهدا و تجدید پیمان با آرمان های شهدای دفاع مقدس، شهدای انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم برگزار گردید.

.

.

*************************************************

.

1 2 3 4 5 6


یوم اللّه سیزده آبان
image_pdfimage_print

مقام معظم رهبری (مدظله العالی):

.

.

سیزدهم آبان روز تجلی دوباره آزادگی و شجاعت و غیرت انقلابی در ملت مسلمان ماست.

.

سیزده آبان در واقع روز جوانان است؛ جوانان دانش آموز و دانشجو

.

***********************************

.

.

بلوغ تو چقدر به جوانه های درخت می ماند که رو به پنجره می شکفند.

.

قرار است پا به نهالستان آوازهای ماه بگذاری.

.

وقتِ آن رسیده است که خود را با آسمانی ترین روزها بسنجی و با توانستن برابر بدانی.

.

یوم اللّه سیزده آبان، یادآور حماسه ها، ایثارها و فداکاری های دانشجویان و دانش آموزان عزیزمان گرامی باد. 

.

***************************************************************

0669a36801e4240ee6727eb72634b8f0


برگزاری مسابقه تیراندازی با سلاح بادی ویژه دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز دوشنبه مورخ ۸ آبان ماه ۱۳۹۶ به همت کانون دخترانه تسنیم دانشگاه، یک دوره مسابقه تیراندازی با سلاح بادی ویژه دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سالن هیأت تیر اندازی استان، برگزار گردید.

 بنابراین گزارش، خانم محیا ناصری، دبیر کانون دخترانه تسنیم دانشگاه، ضمن اشاره به اینکه در اسلام تاکید ویژه ای به ورزش، خصوصاً تیر اندازی شده، اظهار داشت: این کانون به منظور توانمندسازی و مشارکت و ایجاد شور و نشاط در بین دانشجویان دختر دانشگاه، اقدام به برگزاری یک دوره مسابقه تیر اندازی با سلاح بادی همراه با آموزش در بین دانشجویان خانم نمود که با استقبال  و حضور پر شور دانشجویان دانشگاه همراه گردید. ایشان در ادامه افزود: در این دوره از رقابت ها، ورزشکاران خانم در بخش تیر اندازی با سلاح بادی به رقابت با یکدیگر پرداختند که در پایان به خانم ها عاطفه بهادری، مهدیه شهبازی و شبنم راضی نفرات اول تا سوم، جوایزنفیسی اهدا گردید.

گفتنی است؛ در آخر خانم محیا ناصری از مدیریت تربیت بدنی، مدیریت فرهنگی، روابط عمومی و حراست دانشگاه به جهت همکاری و حمایت در برگزاری این مسابقه صمیمانه تشکر و قدردانی نمود.

.

*************************************************************

.

1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13


انتصاب خانم مهندس هنگامه شمسی پور به عنوان سرپرست گروه آموزشی راه آهن دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، خانم مهندس هنگامه شمسی پور طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری، به عنوان « سرپرست گروه آموزشی راه آهن » دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

.

در این حکم آمده است:

.

سرکارخانم مهندس هنگامه شمسی پور

.

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم  به عنوان سرپرست گروه آموزشی راه آهن منصوب می گردید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم.

 .

******************************************************

IMG_4813


برگزاری نشست علمی با موضوع ماهواره های فضایی و هوایی و اصول طراحی پرنده ها در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست سخنرانی علمی با موضوع ماهواره های فضایی و هوایی و اصول طراحی پرنده ها با حضور رئیس، برخی از اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار گردید.

بنا براین گزارش، در این نشست دکتر امیر رضا کوثری، دانشیار و مدیر گروه هوافضای دانشگاه تهران، به تشریح اهمیت استراتژیک ماهواره ها در کاربردهای مختلف چون هواشناسی، ناوبری، تصویر برداری و صنایع دفاعی و همچنین کاربردهای نوین و متنوع ماهواره های هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین خورشیدی پرداخت.

در ادامه، دکتر کوثری ضمن بازدید از دستاوردهای پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، تلاش های انجام گرفته در زمینه طراحی و ساخت هواپیماهای بدون سرنشین را بسیار مثبت و آینده دار دانست. 

گفتنی است، بخش پایانی این نشست علمی، به بیان نظرات اعضای هیأت علمی و دانشجویان  و پرسش و پاسخ پیرامون مسائل مطرح شده، اختصاص یافت.

.

*******************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 15


برگزاری کارگاه زندگی مشترک بدون شکست در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ ۶ آبان ماه ۱۳۹۶ به همت مدیریت فرهنگی و کانون دخترانه تسنیم دانشگاه، کارگاهی با عنوان زندگی مشترک بدون شکست با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر بهمنی و با حضور دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار گردید.

بنا براین گزارش، در این کارگاه در خصوص نحوه انتخاب همسر، ویژگی های همسر شایسته، آیین همسرداری، چگونگی داشتن یک زندگی موفق و راه های پیش گیری از طلاق بحث و گفتگو شد.

.

****************************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9


نشست هم اندیشی فرماندهان پایگاه های بسیج و شورای حوزه ۳ بسیج کارمندی دانشگاه های استان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه مورخ ۲ آبان ماه ۱۳۹۶ نشست هم اندیشی فرماندهان پایگاه‌های بسیج و شورای حوزه ۳ بسیج کارمندی دانشگاه‎ها ی استان کرمانشاه با حضور دکتر اختری، رئیس دانشگاه ، عزیزی، فرمانده بسیج کارمندی دانشگاه های استان، سهیل عزیزی، فرمانده بسیج کارمندی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و جمعی از فرماندهان پایگاه بسیج و شورای حوزه ۳ بسیج کارمندی دانشگاه‌ها ، در اتاق جلسات دانشکده انرژی دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدای این نشست که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد، دکتر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه ضمن خیر مقدم به میهمانان و عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی، اظهار داشت: نیروی انسانی سرمایه‌های اصلی هر سازمان و نهاد هستند که بر همین اساس هدف اصلی بسیج کارمندان، جذب کارکنان دستگاه‌های اجرایی، اشاعه فرهنگ ناب اسلامی، آموزش، انسجام  و ارتقا بینش و بصیرت بسیجیان است. ایشان یادآور شد؛ کارمندان بسیجی شاغل در ادارات، کارگزاران اصلی این نظام هستند و هدف و ماموریت اصلی بسیج کارمندان، تحقق دولت اسلامی در تمام سطوح نظام و کشور است.

رئیس دانشگاه، با بیان اینکه بسیج کارمندان در ادارات، بازویی توانا برای کمک به مدیران در حوزه‌های فرهنگی هستند، تصریح کرد: کمک به تحقق آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری در ادارات و دستگاه‌های دولتی و کمک به تدوین راهبرد بسیج کارمندان در استان از جمله اهداف اصلی بسیج کارمندان است.

در این نشست حسین عزیزی، فرمانده بسیج کارمندی دانشگاه‌های استان، نیز افزود؛ بسیج برخاسته از دل و قلب مردم است وبسیجیان ادارات باید پل ارتباط بین کارمندان،کارگران، مدیران و مردم باشند چراکه هدف نهایی بسیج خدمت خالصانه به مردم است.

در ادامه، سهیل عزیزی فرمانده بسیج کارمندی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدام‌های انجام شده توسط بسیج کارمندی این دانشگاه در سال جاری،عنوان داشت: فرآیند کاری بسیج کارمندی دانشگاه همچون سال های گذشته منسجم‌تر و کارآفرین‌تر می‌باشد.

در پایان، فرماندهان پایگاه بسیج و شورای حوزه ۳ بسیج کارمندی دانشگاه‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 .

**********************************************************

.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 


مراسم عزاداری شهادت حضرت رقیه (س) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه مورخ ۲ آبان ماه ۱۳۹۶ مراسم عزاداری به مناسبت سالروز شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها، باسخنرانی حجت الاسلام و المسلمین یاوری و مداحی کربلایی حمید رضا احمدی و با حضور دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در محل نماز خانه دانشگاه برگزار گردید.

.

*******************************************************

.

1 2 3 4 5 6

 


برگزاری نشست اعضای ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه مورخ ۱ آبان ماه ۱۳۹۶ اولین نشست ستاد شاهد وایثارگر دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال تحصیلی جدید، با حضور دکتراختری، رئیس دانشگاه، دکتر زرشکی، معاون آموزشی و پژوهشی، دکتر بنی­ اردلانی، مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی، مهندس فلاحی، نماینده اساتید مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر، خانم احمدی­ پور، مدیر امور دانشجویان شاهد و ایثارگر، سارابی، نماینده دانشجویان شاهد و ایثارگر و دبیر کانون ایثار دانشگاه و همچنین با حضور دکتر شهیدی، معاون فرهنگی بنیاد شهید استان، خانم جعفری، مسئول آموزش عالی بنیاد شهید استان و آقای اکبری، مسئول آموزش عالی بنیاد شهید شهرستان منطقه ۱،  در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنا براین گزارش، در این نشست، مطابق روال نیمسال های گذشته، اعضای ستاد شاهد دانشگاه طی نشستی به بررسی درخواست های دانشجویان شاهد و ایثارگر در حوزه آموزشی، فرهنگی و رفاهی پرداخته  و در پایان در این راستا  با حضور مسئولین، تصمیماتی اتخاذ گردید.

.

*************************************************************

.

1 2 3 4 5 6

 


انتصاب دکتر محسن دهقانی به عنوان سرپرست گروه آموزشی فیزیک مهندسی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر محسن دهقانی طی حکمی از سوی دکتر علی اکبر اختری،به عنوان «سرپرست گروه آموزشی فیزیک مهندسی » دانشگاه صنعتی کرمانشاه منصوب شد.

.

.

در این حکم آمده است:

.

جناب آقای دکتر محسن دهقانی

.

          با احترام، نظر به تعهد و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم از تاریخ ۹۶/۰۷/۱۵ به عنوان سرپرست گروه آموزشی فیزیک مهندسی منصوب می گردید. امید است در سایه الطاف الهی در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.

ضمن تبریک به ایشان، مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این دانشگاه مسألت داریم. 

.

*********************************************************

111


تألیف و چاپ دو عنوان کتاب توسط عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دو عنوان کتاب تحت عناوین  « بهسازی خاک های نرم به روش اختلاط عمیق »  و   « بهسازی زمین های نرم، مکانیزم ها و مطالعات موردی »  تألیف دکتر حسین مؤیدی عضو هیأت علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه صنعتی کرمانشاه به چاپ رسید.

گفتنی است، علاقه مندان می توانند؛ جهت خرید این کتاب ها به کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی کرمانشاه مراجعه نمایند.

.

***********************************************************

.

1

.

**********************************************************

2


برگزاری همایش پیاده روی دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت بزرگداشت هفته تربیت بدنی
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روزجمعه مورخ ۲۸ مهرماه ۱۳۹۶ به مناسبت بزرگداشت هفته تربیت بدنی و ورزش و همچنین به منظور توسعه ورزش همگانی، همایش پیاده روی دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی بصورت مشترک با دانشجویان علوم پزشکی کرمانشاه در منطقه زیبای چالابه برگزار گردید.

بنا براین گزارش، حسین پار مدیر تربیت بدنی دانشگاه با اعلام این خبر افزود: باتوجه به تصمیم شورای ورزش و رویکرد دانشگاه، در تقویم برنامه های ورزشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه نگاه ویژه ای به ورزش همگانی شده،  و در این تقویم اجرایی رویکرد ما  مشارکت حداکثری دانشجویان است.

ایشان در ادامه یادآور شد؛ ۲۶ مهرماه و روز ورزش در واقع  بهانه ای است، برای آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربردی ورزش در زندگی فردی و اجتماعی و ترویج مفاهیمی نظیر سلامت، نشاط و شادابی در بین اقشار مختلف جامعه.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه تصریح کرد: یکی از برنامه های تربیت بدنی دانشگاه برای این هفته پیاده روی مشترک دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی با دانشگاه علوم پزشکی بود که با همکاری صمیمانه ادارات تربیت بدنی و معاونت های دانشجویی دو دانشگاه  به نحوه شایسته ای برگزار گردید و در انتهای برنامه به قید قرعه به شرکت کنندگان جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید.

در آخر، حسین پار ضمن تشکر از مسئولین و حمایت های ایشان، از کانون دخترانه تسنیم، کانون دانشجویی فیلم و عکس، امور خوابگاه، مدیریت فرهنگی، حراست و روابط عمومی دانشگاه برای همدلی و همکاری در برگزاری این همایش بزرگ ورزشی، صمیمانه تشکر کرد.

.

************************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 


برگزاری نشست صمیمانه دبیران شورای صنفی دانشجویان با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز شنبه مورخ ۲۲ مهر ماه ۱۳۹۶ نشست صمیمانه دبیران شورای صنفی دانشجویان با ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه در اتاق ریاست دانشگاه برگزار گردید.

در این نشست، دکتر اختری ریاست دانشگاه، ضمن اشاره به عملکرد خوب و بهینه شورای صنفی، یادآور شد؛ این شورا به عنوان زبان رسای دانشجویان در بیان مشکلات آن ها باید حداکثر استفاده را از این جلسات ببرد، کمااینکه مسئولین دانشگاه از طریق همین نشست ها از مشکلات و معضلات دانشجویان با خبر می شوند. همچنبن ایشان بیان کرد: دانشگاه برای پیشبرد اهداف خود به کمک های فکری و عملی دانشجویان نیازمند است، چراکه تجربه نشان داده است، هرگاه کاری به دانشجویان سپرده شود، نتایج خوبی به دنبال خواهد داشت.

در ادامه این نشست، دبیران شورای صنفی دانشگاه، به طرح مشکلات و چالش های صنفی دانشجویان از قبیل تدوین پیش نویس آیین نامه داخلی شورای صنفی، برگزاری شوراهای دانشجویی، لزوم تغییرات رفاهی، صنفی و سایر موضوعات پرداختند و مقرر شد پس از بررسی کارشناسی، راهکارهای اجرایی در یک بازه زمانی مشخص تعیین و عملیاتی شود.

 .

*********************************************************

.

1 2 3 4

 


برگزاری کارگاه عکاسی ویژه دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه مورخ ۲۴مهرماه ۱۳۹۶ کارگاه عکاسی ویژه دانشجویان ورودی جدید با موضوع مقدمات عکاسی و با حضور غلامحسین محبی یکی از اساتید برجسته عکاسی استان و‌ همچنین عضو اصلی انجمن عکاسان ایران، توسط کانون فیلم و عکس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، برگزار گردید.

گفتنی است؛ در این کارگاه که با استقبال پرشور دانشجویان علاقمند همراه بود، مطالب آموزشی در خصوص تاریخچه عکاسی ارائه و ژانرهای مختلف عکاسی معرفی گردید.

.

*********************************************

.

1 2 3 4

 


برگزاری نشست هم اندیشی اساتید دروس فیزیک دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز شنبه مورخ ۲۲ مهرماه ۱۳۹۶ نشست هم اندیشی اساتید دروس فیزیک گروه علوم پایه دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور دکتر افشین مرادی معاونت اداری و مالی و دانشیار گروه فیزیک مهندسی دانشگاه در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

بنا بر این گزارش در این نشست، اساتید در خصوص مشکلات دانشجویان در دروس فیزیک ۱ و ۲، ارائه راهکارهای مناسب در جهت تدریس هماهنگ، مسائل آموزشی پیرامون دروس هم نیاز، هماهنگی در خصوص برگزاری امتحانات میان ترم و پایان ترم و آزمایشگاه های فیزیک مهندسی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

.

**************************************************************

.

1 2 3 4

 


نشست مشترک مدیران تربیت بدنی دانشگاه های صنعتی ، رازی و علوم پزشکی استان کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و به نقل از حسین پار مدیر تربیت بدنی این دانشگاه؛ این نشست به منظور همسان سازی، هم افزایی و توسعه فعالیت های مشترک ادارات تربیت بدنی دانشگاه های مادر استان، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه برگزارشد.

بر اساس این گزارش،حسین پارتصریح کرد: این نشست صمیمی که به منظور بررسی توانمندی های این دانشگاه ها در بخش ورزش و یافتن راه کارهایی مناسب برای همکاری های مشترک دو جانبه و چند جانبه  برگزار گردید، مدیران تربیت بدنی این دانشگاه ها با تأکید بر افزایش همکاری های متقابل بر نقش ورزش در ارتقاء سلامت و بهینه سازی اوقات فراغت دانشجویان تأکید کردند.

گفتنی است، ایشان برگزاری تمرینات مشترک ورزشی، مسابقات چند جانبه و برنامه های مشترک در زمینه ورزش همگانی را از تصمیمات مهم این نشست برشمرد و در ادامه خاطرنشان کرد: مقرر شد در اولین برنامه مشترک  به مناسبت ۲۶ مهر ماه و گرامیداشت هفته تربیت بدنی ، برنامه کوه پیمایی عمومی در ارتفاعات چالابه در روز جمعه ۲۸ مهرماه برای دانشجویان دختر برگزار شود.

.

*****************************************************

.

 

1212

.


طعم شیرین مهر
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ ۲۰مهرماه  یادآور سفرپرخیر وبرکت مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  در سال ۱۳۹۰به کرمانشاه است. روزیست که پروژه دانشگاه صنعتی کرمانشاه، زیر سایه الطاف ایشان جان دوباره گرفت.

گفتنی است، تا قبل از این سفرفعالیت های عمرانی در پروژه  در حال احداث دانشگاه صنعتی کرمانشاه با کمتراز۳۰% پیشرفت فیزیکی به علت نبود اعتبار کاملا متوقف گردیده بود که با واریزاعتبارات  این سفر۱۶۰۰۰مترمربع از آن به بهره برداری رسیده و به زودی ۷۰۰۰متر مربع دیگرنیز به بهره برداری خواهد رسید. شایان ذکر است، حداقل ۵ آزمایشگاه از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری تجهیز گردیده است.

روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در پاسداشت این روز مبارک گزارشی مصور از دستاوردهای این سفر پر خیر و برکت برای این دانشگاه  تهیه و تقدیم می کند.

.

.

 پروژه دانشگاه صنعتی کرمانشاه قبل از سفر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

.

*********************************************************************

.

1 2 3 4 5 6 8 9

.

.

پروژه دانشگاه صنعتی کرمانشاه بعد از سفر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

.

*********************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

 


برگزاری مراسم توجیهی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز چهارشنبه مورخ ۱۹ مهر ماه ۱۳۹۶ مراسم توجیهی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه صنعتی کرمانشاه با حضور رییس، معاون آموزشی پژوهشی، مدیر امور دانشجویی و برخی از مسئولین و اساتید دانشگاه و همچنین با حضور مهندس داوود ناصری امید مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان، به همت مدیریت فرهنگی، برگزار گردید.

بنا بر این گزارش، در ابتدای این مراسم دکتر اختری رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن خوشامد گویی وخیر مقدم به دانشجویان ورودی جدید، تشریح کرد؛ این دانشگاه ، با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور، در سال ۱۳۸۴ موفق به اخذ موافقت اصولی شد و از بهمن ماه سال ۱۳۸۶ با پذیرش ۱۳۰ دانشجوی مقطع کارشناسی در دو رشته مهندسی برق و مهندسی شیمی در شهرکرمانشاه، فعالیت خود را آغاز کرد.

 ایشان در ادامه افزود، در حال حاظر در ساختمان جدید دانشگاه در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشکده های انرژی و فناوری اطلاعات، حدود ۲۰۰۰ دانشجو شاغل به تحصیل  و تعداد ۵۲ عضو هیأت علمی، مشغول به فعالیت می باشند.

در این مراسم دکتر اختری خاطر نشان کرد؛ در آینده نزدیک سالن آمفی تئاتر دانشگاه به بهره برداری خواهد رسید و همه مراسم های دانشگاه در این سالن برگزار خواهد شد. ایشان در آخر با اشاره بر سختی های عرصه علم آموزی و تحصیل دانش، بر تلاش و کوشش بیشتر دانشجویان برای کسب علم همراه با اخلاق تاکید و برای همه دانشجویان از درگاه خداوند متعال آرزوی توفیق و سلامتی نمود.

در ادامه مراسم، دکتر زرشکی معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه، ضمن تشریح قوانین، آیین نامه ها و مصوبات شورای آموزشی، نحوه استفاده از سایت دانشگاه و قسمت های مختلف آن را به دانشجویان یادآور شد و همچنین مهندس الوند منش مدیر امور دانشجویی دانشگاه، توضیحات کامل و جامعی در خصوص خوابگاه ها و محل سکونت، مشاوره، تربیت بدنی، شورای صنفی رفاهی،کمیته انضباطی، آئین نامه پوشش در دانشگاه، رفاه  و بیمه را به دانشجویان ارائه نمود.

در پایان، حجت الاسلام دکتر موسوی زاده، به دانشجویان متذکر شد در انتخاب دوست و آینده زندگی خود مراقب باشند، چرا که با ورود به عرصه دانشجویی وارد مرحله جدیدی از زندگی خود شده اند که بسیار سرنوشت ساز می باشد.ایشان خاطر نشان کرد؛ داشتن تقوا به شما  کمک می کند که نه تنها در تحصیل، بلکه در آینده کاری و زندگی خود موفق باشید.

گفتنی است؛ در این مراسم، انجمن ها، کانون های فرهنگی هنری و ادبی و همچنین شورای صنفی رفاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیزبه معرفی برنامه ها، شرح وظایف و عملکرد حوزه کاری خود پرداختند.

.

************************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

 


برگزاری نشست مشترک انجمن ها و کانون های فرهنگی هنری و ادبی با شورای صنفی رفاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز یکشنبه مورخ ۱۶ مهرماه ۱۳۹۵ جلسه مشترک بین انجمن ها و کانون های فرهنگی هنری و ادبی با شورای صنفی رفاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در اتاق جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

بنا براین گزارش؛ در این نشست که با حضور انجمن ادبی، کانون فیلم و عکس،انجمن علمی گروهای تحصیلی، نشریات، بسیج و انجمن اسلامی دانشگاه برگزار گردید، به موضوعاتی اعم ازعملکرد بهتر شورای صنفی در ایجاد تعامل بیشتر دانشگاه با دانشجو، مشکلات دانشکده‌ها، نحوه ارائه خدمات آموزشی، امور تغذیه، امور خوابگاه ها و سکونت، ایاب و ذهاب، وام‌های دانشجویی، مراکز درمانی و انتشارات پرداخته شد.

.

****************************************************

.

1 2 3 4 5 6


رونمایی ازدستاوردهای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در دومین نمایشگاه دستاوردهای مراکز آموزش عالی در حوزه مدیریت سبز
image_pdfimage_print

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ برای دومین سال متوالی، دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان دانشگاه منتخب در حوزه مدیریت سبز درنمایشگاه دستاوردهای مراکز آموزش عالی که با وجود ۳۸ دانشگاه و مرکز پژوهشی برگزار گردید با ایجاد غرفه دستاوردهای خود را به نمایش گذاشت.

بنا بر این گزارش، دستاوردهای دانشگاه صنعتی کرمانشاه که شامل دستگاه تصفیه آب خاکستری جهت بازیافت آب و استفاده مجدد و مصارفی همچون آبیاری فضای سبز و همچنین ماشین کمیکار با سوخت غیر فسیلی بود مورد استقبال بازدیدکنندگان قرارگرفت و همچنین با حضور دکتر اختری رئیس دانشگاه، مسئولین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ازجمله دکتر رخشانی‌مهر مدیر کل نظارت بر طرح‌های عمرانی ، دکتر عسکریان معاون اداری مالی وزارت  و مسئولین سازمان برنامه و بودجه منجمله دکتر واعظ مهدوی و دکتر گرائی نژاد و رؤسای دانشگاه‌ها از این غرفه نیز بازدید بعمل آوردند.

گفتنی است؛ نخستین نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی و پارک های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز، بهمن ماه سال گذشته نیز در محل سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شده بود.

.

***********************************************************

1 2 3 4 5 6


برگزاری مراسم عزای سیدالشهدا(ع) و بزرگداشت شهید محسن حججی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز چهارشنبه مورخ ۱۲ مهرماه ۱۳۹۶ به همت بسیج دانشجویی دانشگاه،  مراسم عزای سیدالشهدا(ع) و بزرگداشت شهید محسن حججی با سخنرانی حجت الاسلام دکتر هادی خشنودی و مداحی حاج رضا کهراریان و با حضور ریاست، هیأت رییسه، جمعی از اعضای هیأت علمی ، کارکنان و دانشجویان دانشگاه در محل نماز خانه دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

.

***************************************************************

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 111


السلام علیک یا سید الساجدین
image_pdfimage_print

امام زین العابدین (ع):

.

چنانچه مردم منافع و فضایل تحصیل علوم را مى دانستند هر آینه آن را تحصیل مى کردند گرچه با ریخته شدن و یا فرو رفتن زیر آب ها در گرداب هاى خطرناک باشد.

.

( اصول کافى: ج ۱، ص ۳۵)

.

هم نشینى با صالحان انسان را به سوى صلاح و خیر مى کشاند؛ و معاشرت و هم صحبت شدن با علماء، سبب افزایش شعور و بینش مى باشد.

.

 (بحارالأنوار: ج ۱، ص ۱۴۱،)

.

****************************************

ای منتهای غایت ما بی کران تویی

.

محبوب قلب فاطمه ی مهربان تویی

.

روزی ما ز دست کریمانه ی شماست

.

روزی ده تمام زمین و زمان تویی

.

ای نور چشم حضرت آقای کربلا

.

بعد از حسین دلبر دیوانگان تویی

.

****************************************************

22


برگزاری مراسم عزاداری دهه اول محرم در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، مراسم قرائت زیارت عاشورا و روضه حضرت امام حسین علیه السلام در دهه اول محرم در محل نمازخانه ساختمان اداری  دانشگاه برگزار می گردد.

گفتنی است، این مراسم با حضور مسئولین، اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه از روز شنبه مورخ ۱ مهرماه ۱۳۹۶ آغاز گردید و تا چهارشنبه مورخ ۵ مهرماه هر روزاز ساعت ۷:۳۰ الی ۸:۳۰ برگزار می شود.

.

.

**************************************************************

1