دانشگاه صنعتی کرمانشاهدرباره مرکز مشاوره » دانشگاه صنعتی کرمانشاه

امروز: ۳ تیر ۱۳۹۷ English

دانشکده انرژی
ریاست دانشکده
گروه های آموزشی دانشکده انرژی

 
مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی
صفحه اصلی
درباره مرکز
اخبار مرکز مشاوره
برنامه حضور کارشناسان
مشاوره الکترونیکی
کارگاه های برگزار شده
بهداشت روان
درباره مرکز مشاوره
image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

انسان برای زندگی موفقیت‌آمیز نیازمند برخورداری از آرامش ، سلامت و کارآمدی در ابعاد زیستی ، روانی و اجتماعی می‌باشد. تغییرات اجتماعی – فرهنگی سریع ، تحول در ساختار خانواده، پیچیدگی و گسترش شبکه ارتباطات انسانی و وسعت و تنوع منابع اطلاع‌رسانی موجب گردیده است جوامع انسانی خصوصاً قشر جوان و نوجوان با مسائل و مشکلات متعدد مواجه شوند و از طریق توسل به روشهایی که گاه از پشتوانه منطقی برخوردار نبوده و فاقد دورنمای روشن و امیدبخش می‌باشند به فشارها ، چالشها و انتظارات گسترده زندگی امروز واکنش نشان دهند.

دانشگاهها و محیط‌های دانشجویی نیز که در برگیرنده بخش قابل ملاحظه‌ای از نخبگان و فرهیختگان جوان جامعه می‌باشند همسو با فضای در حال گذار موجود ، درگیر چالشها و دگرگونیهایی گردیده‌اند. از این‌رو تغذیه و حمایت ذهنی ، روانی و اجتماعی دانشجویان و دانشگاهیان نیازمند آموزش فرهنگ گفتگو ، تفکر انتقادی و ایجاد مهارتها و توانمندیهایی برای تصمیم‌گیری آگاهانه ، مقابله با استرسها و هیجانهای روزمره ، افزایش خودکارآمدی ، برقراری ارتباط مؤثر و سایر تواناییهای روانی اجتماعی می‌باشد. بنابراین لازم است در کنار پیشگیری از آسیب‌های احتمالی ، در جهت ارتقای سطح بهداشت روان فردی و اجتماعی دانشجویان و سایر دانشگاهیان که در تعامل و ارتباط متقابل با دانشجویان قرار دارند گام‌های مؤثری برداشته شود.

دانشجویان دانشگاهها به لحاظ حساسیت دوران رشد و تحویل خود و شرایط بحرانی این برهه از زندگی ، به ویژه در سالهای اول ورود به دانشگاه ، فشارها و ناراحتیهای بیشتری را تجربه می‌کنند که از آن جمله می‌توان به گسستن از زندگی قبلی در خانواده ، ورود به زندگی دانشجویی و نیاز به سازگاری با محیط دانشگاه و خوابگاه ، مدیریت مسائل معیشتی ، تحصیلی و عاطفی اشاره کرد. سایر کارکنان دانشگاهها که با قشر دانشجویی در ارتباط مستقیم قرار دارند نیز به نوبه خود در افزایش و تشدید یا کاهش و ترمیم مشکلات ویژه دانشجویان سهیم می‌باشند و لذا دانشجویان و دانشگاهیان نیازمند بذل توجه خاص می‌باشند. با عنایت به مسائل و مشکلات و دغدغه‌های جامعه دانشگاهی ، ضرورت تأسیس مرکزی به منظور تأمین ، توسعه و تسری بهداشت روانی در فضای دانشگاهها و ارائه مداخلات پیشگیرانه ، مشاوره‌ای و درمانی ، آشکار می‌گردد.

مرکز مشاوره دانشجویی، یکی از واحد های مهم دانشگاه است، که به منظور ضرورت های فوق فعالیت خود را زیر نظر معاونت دانشجویی دانشگاه آغاز نموده و با هدف رشد و افزایش سطح توانمندی ها،‌ استعدادها و بطور کلی ارتقاء سطح بهداشت روان دانشجو همراه می باشد.

از جمله وظایف تعریف شده برای این مرکز عبارتند از :

» تشکیل پرونده سلامت و پرونده بهداشت روان برای دانشگاهیان

» برقراری ارتباط با سیستم‌های بهداشتی مراکز تخصصی

» تعریف، ثبت و مدیریت جلسات مرکز بهداشت و مشاوره

کارشناس مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشگاه مستقر در طبقه دوم ساختمان فناوری اطلاعات آماده پاسخگویی و دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات سازنده شما می باشد.

تلفن تماس :۳۸۳۰۵۰۳۳-۰۸۳ 
راهنمای تلفن | لينکهای مفيد | نقشه دانشگاه
دانشگاه صنعتی کرمانشاه
ایران - کرمانشاه - بزرگراه امام خمینی(ره)
کد پستی 6715685420
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به دانشگاه صنعتی کرمانشاه مي باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد.
تعداد بازديدهاي امروز: 1480