دانشگاه صنعتی کرمانشاهکارشناسی ارشد مهندسی شیمی » دانشگاه صنعتی کرمانشاه

امروز: ۲۷ تیر ۱۳۹۷ English

دانشکده انرژی
ریاست دانشکده
گروه های آموزشی دانشکده انرژی

 
گروه مهندسی ارشد شیمی
جدول دروس گروه مهندسی شیمی
اعضای هیئت علمی
اطلاعیه های آموزشی
فرم ها
کارشناسی ارشد مهندسی شیمی
image_pdfimage_print

گروه مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد مورد نیاز کشور، بالاخص نیروی کار آزموده جهت صنایع استان کرمانشاه و نیز استانهای همجوار در غرب کشور و در راستای توسعه کاربردی فناوری‌های نوین مورد نظر در برنامه های مدون کشوری، از سال ۱۳۸۶ ضمن اخذ مجوز از وزراتخانه متبوع جهت جذب دانشجو در مقطع کارشناسی مهندسی شیمی و بعنوان اولین گروه آموزشی دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه تاسیس گردید.

عملکرد پژوهشی و آموزشی چشمگیر دانشجویان گروه مهندسی شیمی تا کنون این گروه را به عنوان گروهی پیشرو در دانشکده انرژی و دانشگاه صنعتی کرمانشاه مطرح نموده که از این میان می توان به کسب رتبه ۲ کشوری و ۵ جهانی مسابقات کمیکار در سال ۱۳۸۷، کسب رتبه اول المپیاد دانشجویی کشوری مهندسی شیمی در سال ۱۳۹۲، و نیز کسب رتبه ۶ در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشوری در سال ۱۳۹۱ اشاره نمود. در این راستا این گروه، با موافقت مراجع ذیربط، موفق به کسب مجوز اخذ دانشجو در گرایش فرآیندهای جداسازی در دوره کارشناسی ارشد مهندسی شیمی گردیده است. در راستای ارتقای عملکرد آموزشی و پژوهشی و نیز ساماندهی فعالیتهای تحقیقاتی، این دانشگاه دارای آزمایشگاه های فرایندهای غشائی، لیزر و میکروسکوپ نیروی اتمی نیز می باشد.

 دوره کارشناسی ارشد مهندسی شیمی عموماً­­ شامل ۲۹ واحد درسی در چهار نیم‌سال تحصیلی بوده که از این تعداد ۶ واحد مربوط به پروژه پایانی دوره کارشناسی ارشد است. دو نیمسال تحصیلی اول مختص دروس تئوری دوره،  نیمسال تحصیلی تابستان مختص به سمینار و یک الی دو نیمسال تحصیلی بعد نیز در راستای فعالیت های پژوهشی پایان نامه خواهد بود. به طور میانگین، ۱۵ واحد از دروس دوره کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دروس اصلی بوده که در بین اکثر گرایش‌ها مشترک می‌باشد (سطوح پیشرفته دروس کارشناسی)  و سایر واحدها، دروس تخصصی هر گرایش می باشند. 
راهنمای تلفن | لينکهای مفيد | نقشه دانشگاه
دانشگاه صنعتی کرمانشاه
ایران - کرمانشاه - بزرگراه امام خمینی(ره)
کد پستی 6715685420
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به دانشگاه صنعتی کرمانشاه مي باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد.
تعداد بازديدهاي امروز: 435