برگزاری مسابقه چالش گرانش (نجات تخم مرغ) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه


به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ 20 آبان ماه1396 دومین دوره از مسابقه چالش گرانش (نجات تخم مرغ) به همت انجمن علمی مهندسی مکانیک و با حمایت مدیریت فرهنگی – اجتماعی دانشگاه، در دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

بنا بر این گزارش، خانم مهندس پزد، کارشناس واحد انجمن های علمی مدیریت فرهنگی – اجتماعی دانشگاه، با اعلام این خبر افزود: دومین دوره از مسابقه نجات تخم مرغ با حضور 25 تیم دانشجویی همچون سال قبل با داوری خوب دکتر کمال جلالی و مهندس هادی مرادی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

خانم مهندس پزد بیان کرد: دانشجویان همیشه برای خلاقیت و تمرین کار گروهی به دنبال فرصت های عجیب و غریب هستند. این فرصت را گاهی چند رشته ماکارونی برای ساختن یک پل به وجود می آورد و یا چند تکه کاغذ، چسب و مقوا برای ساخت یک کاوشگر و نجات تخم مرغ. شاید به نظر بعضی‌ها این که بخواهی با چند تکه کاغذ، مقوا، چسب و نی یک کاوشگر برای نجات یک تخم‌مرغ بسازی کمی خنده‌دار به نظر برسد اما همین کار به ظاهر مضحک زمانی روشی برای کشف استعدادهای ناب در طراحی کاوشگر برای ناسا بوده است.

ایشان عنوان کرد: مسابقه نجات تخم‌مرغ یا چالش جاذبه از همین جا شکل گرفت؛ از چالش ناسا برای نشاندن کاوشگرها بر روی اجرام آسمانی بدون آن که دستگاه‌ها و یا سرنشینان آن در زمان فرود آسیبی ببینند. مسابقه نجات تخم مرغ سالهاست که تبدیل به بهانه‌ای برای بروز خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها شده است. مسابقه‌ای که در بسیاری از مراکز آموزشی جهان برگزار می‌شود و گاه ایده‌های نوینی از دل آن آشکار می گردد.

در ادامه وی یادآور شد، انجمن های علمی مهندسی مکانیک روز گذشته در دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه مسابقه نجات تخم مرغ خود را برای تمامی دانشجویان رشته های مختلف مهندسی برگزار کرد، تیم های شرکت کننده سازه های خود را از ارتفاع 10 متری به پایین پرتاب کردند و دور از حسادت، ناراحتی و یا تلاش برای برد و باخت به دلایل شکستن، خراب شدن و یا منحرف شدن سازه خود فکر می‌کردند، فعالیتی که شاید از نگاه بعضی‌ها فقط یک تفریح مهیج به نظر برسد اما آغاز ایده‌ پردازی، نوآوری، تحلیل و تمرین کار گروهی برای دانشجویان رشته‌های مهندسی است.

بر اساس این گزارش،اسامی برندگان به شرح ذیل می باشد:

تیم اول: سجاد عبدی-کامیاب نیری-پارسا صالحی-محمد محرابی  (مهندسی عمران)

تیم دوم: آرمین صفری-آرام مصطفی زاده-حسین شفیعی-دانیال بهرامی (مهندسی عمران)

تیم سوم: فریاد کریمی-فرامرز فیض الهی-هیمن قادری  (مهندسی راه آهن)

.

.

*******************************************************

.

.

1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

18 20 21 22 23