دانشگاه صنعتی کرمانشاهتالیف و چاپ کتاب با عنوان "آتوماتای کوانتومی سلولی نقطه ای (QCA)" توسط عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه » دانشگاه صنعتی کرمانشاه

امروز: ۴ خرداد ۱۳۹۷ English
معاونت ها
ریاست دانشگاه
معاونت آموزشی و پژوهشی
مدیریت فرهنگی
معاونت دانشجویی
معاونت اداری و مالی
دفتر فناوری اطلاعات

 
اخبار
اطلاعیه ها
رویدادهای علمی
بایگانی اخبار
تالیف و چاپ کتاب با عنوان “آتوماتای کوانتومی سلولی نقطه ای (QCA)” توسط عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
۱۲ تیر ۱۳۹۶
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ کتابی با عنوان “آتوماتای کوانتومی سلولی نقطه­ ای (QCA)” تالیف  دکتر عباس رضایی عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه به چاپ رسید.

بر پایه این گزارش؛ دکتر عباس رضایی در این خصوص اظهار نمود: QCA یک تکنولوژی جایگزین است که روش نوینی برای محاسبه در سطح نانو ارائه می دهد. مدارهایی که تحت تکنولوژی CMOS ساخته می­ شوند، تفاوت بسیار چشمگیری در مساحت و میزان توان مصرفی نسبت به مدارهای تحت تکنولوژی QCA دارند. بدین معنی که نسبت به مدارهای QCA مساحت بسیار زیادی اشغال می­ کنند و توان مصرفیشان بسیار بیشتر است. به همین دلیل است که QCA با این خصوصیات منحصربه فرد تحول بزرگی در حوزه علم کامپیوتر و مدارهای منطقی به حساب می­ آید. ایشان در ادامه تصریح کرد؛ در این کتاب ضمن آشنایی با این تکنولوژی، نحوه طراحی مدارهای منطقی با استفاده از مثال‌های متنوعی از آن مطرح می­ شود. مباحثی که در این کتاب به آن پرداخته می­ شود عبارتند از: مقدمه­ای بر قطعات و ساختارهای نانو، مروری بر تکنولوژی QCA، اصول پایه آن و پیاده­ سازی گیت‌ها و قطعات پایه در آن، نحوه طراحی مدارهای QCA ترکیبی و ترتیبی، معرفی ابزارهای طراحی و شبیه­ سازی مدارهای QCA مانند نرم افزار QCADesigner و پیاده ­سازی گیت‌های همه­ منظوره در QCA.

لازم به ذکر است؛ علاقه مندان می توانند جهت خرید کتاب به کتابخانه مرکزی دانشگاه مراجعه نمایند.

.

**********************

.

55555555555555 
راهنمای تلفن | لينکهای مفيد | نقشه دانشگاه
دانشگاه صنعتی کرمانشاه
ایران - کرمانشاه - بزرگراه امام خمینی(ره)
کد پستی 6715685420
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به دانشگاه صنعتی کرمانشاه مي باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد.
تعداد بازديدهاي امروز: 1518