دانشگاه صنعتی کرمانشاهبرگزاری مسابقه "ایده شو" در دانشگاه صنعتی کرمانشاه » دانشگاه صنعتی کرمانشاه

امروز: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ English
معاونت ها
ریاست دانشگاه
معاونت آموزشی و پژوهشی
مدیریت فرهنگی
معاونت دانشجویی
معاونت اداری و مالی
دفتر فناوری اطلاعات

 
اخبار
اطلاعیه ها
رویدادهای علمی
بایگانی اخبار
برگزاری مسابقه “ایده شو” در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز یکشنبه مورخ ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ مسابقه ایده شو با شرکت جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با همکاری پارک علم و فناوری کرمانشاه و با حضور دکتر علی اکبراختری ریاست دانشگاه، خانم دکتر خان احمدی ریاست پارک علم وفناوری کرمانشاه، آقای دکتر بهرام بادکو ریاست جهاد دانشگاهی کرمانشاه و اعضای هیأت رییسه و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه ، در اتاق جلسات ساختمان اداری دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

مسابقه ایده شو با هدف ایجاد ارتباط بیشتر بین دانشگاه و صنعت و همچنین کمک به تجاری سازی ایده‌ها با حضور پرشور دانشجویان و استقبال خبرگزاری ها و سازمان صدا و سیما برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم دکتر علی اکبر اختری ریاست محترم دانشگاه صنعتی کرمانشاه اظهار کرد: مسابقات ایده‌شو صرف‌ نظر از ایجاد شور و نشاط در بین دانشجویان، مدلی است که در تمام دنیا اتفاق می‌افتد و با توجه به اینکه دانشجویان از توده جامعه می‌آیند  و دردهای این قشر را نیز می‌فهمند لذا می‌توانند نقش مهمی را در حل مشکلات جامعه ایفا نمایند.

ریاست محترم دانشگاه خاطرنشان کرد؛ ممکن است دانشجویان ایده‌هایی داشته باشند که به دلیل در اختیار نداشتن ابزار نتوانند آن ایده‌ها را شکوفا کنند. بنابراین برگزاری این نوع از مسابقات فرصتی را فراهم خواهد کرد تا این ایده‌ها در معرض ثبت قرار گرفته و در نهایت با مطرح شدن در پارک علم و فناوری ممکن است مشتریانی برای این ایده‌ها پیدا شود و آن فرد بتواند از این طریق شاهد تجاری شدن ایده خود بوده و از مزایای آن بهره‌مند گردد.
در ادامه سید مهدی میرمعینی مدیر مرکز رشد ICT  پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه بیان کرد، دانشجویان در قالب مسابقه ایده شو باید طرح و ایده خود را در زمان سه دقیقه معرفی کرده و در مورد سطح نوآوری، بازار هدف، مزیت‌های رقابتی و شیوه عرضه آن صحبت کنند. از بین ۵۵ طرح ثبت شده برای شرکت در این مسابقه پس از پایش‌های اولیه در مجموع ۳۰ طرح به مسابقه امروز راه‌ پیدا کرد که توسط ۲۳ نفر شرکت کننده در مسابقه ایده شو مطرح شد و از این تعداد سه طرح برتر و یک طرح ویژه برگزیده شدند.
به نفرات اول تا سوم به ترتیب ده میلیون ریال، ۶ میلیون ریال و ۳میلیون ریال و همچنین به طرح ویژه ۵ میلیون ریال جایزه نقدی اهدا گردید. همچنین این طرح ها در اولویت پذیرش در پارک علم و فناوری قرار خواهند گرفت.

در پایان، مصطفی احمدی با ایده “بازی تمپو” ، سپیده چراغی با ایده “سنسور جلوگیری از قوز زدن” ، علیرضا حمزه با ایده “دستگاه هوشمند سنگ کاغذ قیچی” و احسان یزدانی با ایده “ویلچر چندکاره” به ترتیب به عنوان طرح های اول تا سوم و طرح ویژه، نفرات برگزیده اعلام شدند.

لازم به ذکر است؛ دکتر علی اکبراختری ، دکتر سینا زرشکی ، دکتر غلامحسین روشنی ، دکتر بهرام بادکو ، مهندس سید سینا گلشنی، دکتر زهراالسادات سید زاده، مهندس علی اکبر والی و مهندس منصور شهبازیان داوری این مسابقه را عهده دار بودند.

-

IMG_7480IMG_7523IMG_7559IMG_7616IMG_7709IMG_7743IMG_7804IMG_7878IMG_7961IMG_8110IMG_8117IMG_8143IMG_8223IMG_8265IMG_8274IMG_8455IMG_8499IMG_8507IMG_8640IMG_8578IMG_8718IMG_8806IMG_8820IMG_8872IMG_8896 
راهنمای تلفن | لينکهای مفيد | نقشه دانشگاه
دانشگاه صنعتی کرمانشاه
ایران - کرمانشاه - بزرگراه امام خمینی(ره)
کد پستی 6715685420
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به دانشگاه صنعتی کرمانشاه مي باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد.
تعداد بازديدهاي امروز: 137